خرید خانه در آنکارا

خرید خانه در آنکارا

آنکارا پایتخت ترکیه، مرکز اداری آن و دومین شهر بزرگ بعد از کلان‌شهر استانبول است. این شهر پایتخت سیاسی ترکیه نیز می‌باشد و نقش بسیار مهمی را در اقتصاد ترکیه ایفا می‌کند. به‌علاوه، با جمعیت ۴.۵ میلیون نفری خود دارای بازار املاک و مستغلات مورد توجهی می‌باشد. برای خرید خانه در آنکارا افراد گزینه‌های زیادی ازجمله خانه‌های لوکس و آپارتمان‌های بزرگ برای زندگی و سرمایه‌گذاری خواهند یافت. در سال‌های اخیر شمار کثیری از ایرانیان این شهر را برای سرمایه‌گذاری و خرید خانه انتخاب کرده‌اند. علت این امر، قیمت‌های مناسب، وجود دانشگاه‌های بی‌شمار و معتبر و فضای امن جامعه آن است.

خرید خانه در آنکارا

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهترین مناطق برای خرید خانه در آنکارا

مهم‌ترین مناطق برای خرید خانه در این شهر به شرح زیر هستند:

منطقه چانکایا

چانکایا منطقه وسیعی است که بخش‌های مرکزی آنکارا تا ضلع جنوبی شهر را در خود در بر می‌گیرد. این محله در آنکارا به عنوان یکی از بهترین محله‌ها برای زندگی و خرید ملک در ترکیه می باشد. در این منطقه برج‌های بسیار شیک و لوکس با امکانات رفاهی کامل وجود دارند. همچنین بخش‌های زیادی از آن شاهد رونق شهری هستند. همان‌طور که گفته شد، چانکایا در صدر مناطق با ارزش آنکارا قرار دارد. بنابراین طبیعتاً قیمت خانه در آن با مناطق دیگر آنکاراف بسیار متفاوت است. ولی قیمت خانه در این منطقه نسبت به استانبول، کمتر می‌باشد.

منطقه یئنی (Yenimahalle)

نام منطقه یئنی به معنای منطقه جدید است. در این منطقه علاوه بر زیرساخت‌های مدرن، مجموعه‌های تجاری بزرگ و پارک‌های تفریحی نیز وجود دارد. از این رو، این منطقه نه‌تنها برای اقامت کوتاه‌مدت در ترکیه، بلکه برای اقامت بلندمدت در این کشور نیز مناسب می‌باشد. در واقع منطقه یئنی یکی از وسیع‌ترین محله‌ها برای خرید خانه در آنکارا است. می‌توانید طیف وسیعی از خانه‌های ویلایی تا برج‌های بسیار لوکس را در آن ببینید.

گول باشی(Gölbaşı)

منطقه گول باشی در جنوب پایتخت آنکارا و در کنار دریاچه موگان واقع‌شده است. در این منطقه شرکت‌های بزرگ و معروف شهرسازی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. به همین دلیل، منطقه گول باشی برای خرید خانه، یک منطقه رو به رشد به حساب می‌آید. در حال حاضر مساحت منطقه گول باشی ۱۳۰۰ کیلومترمربع است و در آن ۱۲۲،۲۸۸ نفر جمعیت وجود دارد. این منطقه به‌طور مداوم در حال توسعه و رشد می‌باشد.

خرید خانه در آنکارا

مراحل خرید خانه در آنکارا

 1. افرادی که قصد خرید خانه در شهر آنکارا را دارند، در ابتدا باید اولویت‌های خود را مشخص کنند. این اولویت‌ها عبارتند از نوع فضا، تعداد اتاق‌ها، محله مورد نظر، نوع ملک، خدمات، امکانات و بودجه.
 2. پس از آن باید به دنبال مشاور املاک و با تجربه بالا باشند تا خانه موردنظر خود را پیدا کنند.
 3. در مرحله بعد خانه انتخاب‌شده باید توسط کارشناس شهرداری ارزش‌گذاری گردد.
 4. بخشی از ارزش خانه به عنوان پیش‌پرداخت به حساب صاحب ملک واریز می‌شود. مابقی مبلغ در روز معامله و انتقال سند پرداخت می‌گردد.
 5. سند مالکیت خانه خریداری‌شده ظرف مدت کمتر از یک هفته به خریدار تحویل داده می‌شود.

پس از طی این مراحل افراد می‌توانند درخواست اقامت خود را به اداره مهاجرت ترکیه ارائه دهند. در صورت پذیرفته شدن درخواست اقامت، متقاضی باید حق بیمه یک ساله را پرداخت کند.

خرید خانه در آنکارا به صورت اقساطی

برای خرید خانه در شهر آنکارا و ارزش‌گذاری ملک، افراد باید به عوامل مختلفی همچون منطقه، نوع خانه، سال ساخت و میزان امکانات آن توجه کنند. به‌طور کلی برای خرید خانه در این شهر افراد به 1700 تا 5500 لیر به ازای هر مترمربع نیاز دارند. توجه نمایید که قیمت خانه در آنکارا نسبت به استانبول کمتر است.

افرادی که بودجه محدودی دارند، می‌توانند به صورت قسطی خانه موردنظر خود را خریداری کنند. در این صورت آن‌ها مبلغی را به‌عنوان پیش‌پرداخت به حساب شرکت سازنده یا صاحب ملک واریز می‌نمایند. مابقی مبلغ را طی ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ قسط پرداخت خواهند کرد. البته لازم به ذکر است که تا پایان زمان پرداخت اقساطف سند خانه به نام خریدار انتقال پیدا نخواهد کرد.

همچنین به‌منظور خرید خانه به صورت قسطی در آنکارا، افراد می‌توانند برای دریافت وام بانکی درخواست دهند. سود وام بانکی برای خرید خانه در آنکارا تقریباً ۸ تا ۱۰ درصد می‌باشد. مدت بازپرداخت آن نیز بین ۵ تا ۱۰ سال متغیر است. در خرید خانه از طریق وام بانکی، سند خانه به نام خریدار انتقال پیدا می‌کند. ولی تا پایان زمان بازپرداخت وام، سند در رهن بانک باقی می‌ماند. این مسئله، تفاوت خرید خانه از طریق وام بانکی با خرید خانه به صورت قسطی است.

خرید خانه در آنکارا

مزایای خرید خانه در آنکارا

آنکارا دارای یک سازمان شهری بزرگ و توسعه زیرساختی می‌باشد که در هویت متمدن ظریف آن منعکس‌شده است. به همین دلیل، بی‌شک آنکارا با استانداردها و قیمت‌های مناسب یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای خرید خانه می‌باشد. به خصوص برای افرادی که به دنبال زندگی لوکس در شهرهای بزرگ ترکیه هستند. علاوه بر این، خرید خانه در این شهر مزایای دیگری نیز به همراه دارد که عبارتند از:

 • آنکارا به عنوان پایتخت و دومین شهر بزرگ ترکیه برای سرمایه‌گذاری بسیار مناسب است.
 • قیمت خانه‌ها و هزینه زندگی در آنکارا در مقایسه با استانبول، بسیار پایین‌تر می‌باشد.
 • به واسطه خرید خانه در آنکارا افراد می‌توانند اقامت ترکیه را دریافت کنند. پس از آن نیز از خدمات درمانی و آموزشی این کشور بهره‌مند خواهند شد.
 • در آنکارا دانشگاه‌های معتبری وجود دارد.
 • افراد می‌توانند با استفاده از وام بانکی و به صورت قسطی در آنکارا خانه‌ای را خریداری کنند.

قیمت خانه در آنکارا

آنکارا، یعنی دومین شهر بزرگ ترکیه در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از خریداران املاک قرار گرفته است. هرچند که قیمت ملک در این شهر به عوامل بسیاری همچون نوع خانه، تعداد اتاق، موقعیت مکانی و… بستگی دارد اما بطور میانگین می‌توان گفت قیمت خانه در آنکارا به سه بخش تقسیم می‌شود.

 • در برخی مناطق این شهر قیمت خانه (هر متر مربع) از حدودا ۱۷۰۰ لیر شروع می‌شود و تا ۲۵۰۰ لیر می‌رسد.
 • برخی مناطق دیگر شهر آنکارا قیمت هر متر مربع خانه حدودا ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ لیر است.
 • قیمت خانه در مناطق لاکچری آنکارا از حدودا هر متر مربع ۴۰۰۰ لیر شروع می‌شود و تا ۵۵۰۰ لیر هم ادامه پیدا می‌کند.

توجه کنید که این قیمت ها حدودی و در سال ۱۴۰۲ جمع‌آوری شده است.

قیمت خرید خانه در آنکارا

نکات قابل‌توجه برای خرید خانه در آنکارا

 1. بهتر است خانه‌ای در نزدیکی خدمات درمانی و مراکز آموزشی انتخاب کنید.
 2. دسترسی به حمل‌ونقل عمومی و سهولت در رفت‌وآمد در شهر، رکن مهم انتخاب یک خانه است. بنابراین هنگام خرید خانه توجه کنید که خانه موردنظر تا چه حد به ایستگاه مترو، مراکز درمانی و خرید دسترسی دارد
 3. بهتر است اولویت شما برای خرید خانه، مجتمع‌های مسکونی مدرن باشند که امکانات تفریحی و خدماتی ارائه می‌دهند.
 4. مطمئن شوید که در املاک جدید با مکان‌های مطلوب سرمایه‌گذاری می‌کنید. زیرا زمانی که می‌خواهید آن‌ها را بفروشید، فروش آن‌ها راحت‌تر و سودآورتر است.
 5. از یک کارشناس مشاور املاک و وکیل مورد اعتماد و باتجربه راهنمایی بگیرید. زیرا آن‌ها نیازهای شما را بهتر درک خواهند کرد و به قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه مسلط می‌باشند.
 6. قبل از خرید ملک، از صحت سند تاپو(TAPU) اطمینان حاصل کنید. همچنین لازم است که وجود یا عدم بدهی ملک مورد نظر را بررسی کنید.
 7. برخی افراد به زبان ترکی تسلط کافی ندارند و شخصاً برای خرید خانه اقدام می‌نمایند. این افراد به یک مترجم باتجربه و مسلط به زبان ترکی نیاز خواهند داشت.

خرید خانه در آنکارا

استفاده از صرافی برای انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه

انتقال پول از ایران به ترکیه

برای ساکن شدن در ترکیه، سرمایه‌گذاری، تحصیل یا هر کار دیگری، متقاضیان بدون شک به انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه نیاز پیدا خواهند کرد.

سخن پایانی

آنکارا پایتخت ترکیه مملو از مجتمع‌های مسکونی مدرن است. امروزه آنها با برخورداری از امکانات و خدمات متنوع و سطح امنیت بالا، به بهترین خانه‌ها در جهان تبدیل‌شده‌اند. خرید خانه در آنکارا این فرصت را به شما می‌دهد تا اقامت در خانه‌‌ای با مشخصات و سبک‌های بین‌المللی را تجربه کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای خرید خانه در انکارا چه مقدار پول نیاز است؟
به‌طور کلی برای خرید خانه در این شهر افراد به 1700 تا 5500 لیر به ازای هر مترمربع نیاز دارند.
دلیل انتخاب انکارا برای خرید خانه چیست؟
آنکارا پایتخت ترکیه مملو از مجتمع‌های مسکونی مدرن است. امروزه آنها با برخورداری از امکانات و خدمات متنوع و سطح امنیت بالا، به بهترین خانه‌ها در جهان تبدیل‌شده‌اند.
امکان دریافت وام برای خرید خانه در آنکارا فراهم است؟
به‌منظور خرید خانه به صورت قسطی در آنکارا، افراد می‌توانند برای دریافت وام بانکی درخواست دهند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای