انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه

انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه

انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. در سال‌های اخیر مهاجرت به ترکیه، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و جمعیت ایرانیان در این کشور روزبه‌روز در حال افزایش است. این امر نشان می‌دهد که خرید ملک، تحصیل، کار، زندگی یا سرمایه‌گذاری در ترکیه تا چه اندازه می‌تواند برای متقاضیان، با سود و منفعت همراه باشد. اما برای ساکن شدن در ترکیه، سرمایه‌گذاری، تحصیل  یا هر کار دیگری، متقاضیان بدون شک به انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه نیاز پیدا خواهند کرد. اما سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که چگونه این کار امکان‌پذیر می‌باشد؟ در ادامه چندین روش رایج و معمول انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه معرفی شده‌اند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

روش‌های انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه

به منظور افزایش اطلاعات و آگاهی متقاضیان انتقال ارز به ترکیه، روش‌هایی در ادامه معرفی و بررسی شده‌اند. هرکدام از روش‌ها، شرایط خاص خود را دارند. افراد باید با توجه به آن شرایط، بهترین و امن‌ترین گزینه را برای هدف خود انتخاب کنند.

روش‌های انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه

-استفاده از پی‌پال

یکی از روش‌های امن و راحت انتقال پول به ترکیه برای افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه و یا در کل انتقال پول به هر دلیلی به این کشور را دارند، استفاده از پی‌پال است. انتقال پول و سرمایه از طریق پی‌پال روشی جدید و مدرن و در عین حال ساده برای این منظور به شمار می‌رود. این روش می‌تواند جایگزین مناسبی برای روش‌های قدیمی از جمله حواله انتقال ارز به ترکیه باشد. استفاده از پی‌پال مناسب افرادی است که دارای پاسپورت ترکیه هستند و بنابراین می‌توانند در هر بانکی در ترکیه حساب باز کنند. این افراد به راحتی می‌توانند با این روش، پول و سرمایه خود را به ترکیه منتقل نمایند. اما چه پیش‌نیازهایی برای استفاده از خدمات پی‌‌پال وجود دارد؟ در واقع برای استفاده از خدمات این شرکت باید مراحل زیر انجام شود:

 • افتتاح حساب کاربری در وبسایت پی‌پال
 • وارد کردن اطلاعات شخصی به صورت دقیق و درست برای جلوگیری از هرگونه مشکلات پیش‌بینی نشده
 • اتصال به کارت اعتباری نقدی (مستر کارت یا ویزا کارت یا همان ویزای ترکیه) یا حساب بانکی
 • انتقال موجودی کارت اعتباری یا حساب بانکی به پی‌پال

یکی از مزایای انتقال پول به کشورهای مختلف از جمله ترکیه با استفاده از پی‌پال، کم‌ بودن کارمزد انتقال پول است. سقف انتقال پول از خارج از کشور به ایران با استفاده از پی پال در حدود ۱۰۰۰۰ دلار برآورد می‌شود.

اما نکته مهمی که باید بدانید این است که به دلیل وجود تحریم‌های آمریکا و همچنین موانع بین‌المللی، شرکت پی‌پال نه تنها در ایران بلکه در ترکیه نیز هیچ‌گونه فعالیتی ندارد. بنابراین انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه از این طریق امکان‌پذیر نخواهد بود. از این رو برای رسیدن به این هدف باید روش‌های دیگری را انتخاب کرد.

انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه

-استفاده از صرافی

 

یکی از بی دردسرترین، امن‌ترین و بهترین روش‌های انتقال وجه و سرمایه از ایران به ترکیه، اقدام از طریق صرافی‌های شناخته‌شده و معتبر است. به تجربه بسیاری از افراد که برای خرید خانه در استانبول ترکیه اقدام کرده‌اند، صرافی مطمئن‌ترین راه انتقال پول و سرمایه به ترکیه می‌باشد. یکی از مزایای استفاده از این روش این است که صرافی‌ها کاملاً با پروتکل‌ها و قوانین موجود در کشور مقصد آشنایی دارند. بنابراین جای هیچگونه نگرانی برای انتقال ارز وجود نخواهد داشت.

انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه از طریق صرافی به این صورت انجام می‌گیرد که ارز یا مبلغ مورد نظر بین دو صرافی جابه‌جا می‌شود. به این ترتیب که متقاضی ابتدا به یک صرافی در ایران مراجعه می‌کند. سپس روند حواله ارز به ترکیه را پشت سر می‌گذارد. بعد از آن، طرف دوم، با مراجعه به یک صرافی قابل اطمینان و معتبر در کشور مقصد یعنی ترکیه و همچنین تأیید مشخصات، وجه موردنظر را تحویل می‌گیرد.

شایان ذکر است که درست مثل سایر روش‌های انتقال پول، در این روش نیز از هر متقاضی کارمزدی دریافت می‌شود. البته این مقدار کارمزد به نوع خدماتی که به فرد ارائه گردد و البته کیفیت آنها بستگی دارد و متغیر است. خبر خوب اینکه کارمزد انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه از صرافی، چندان قابل توجه نیست.

به طور کلی، استفاده صرافی مزایای بی‌شماری دارد که از میان آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • تبدیل مستقیم ریال به دلار یا لیر و انتقال آن
 • اعتبار بالا و امنیت
 • انتقال پول در کمترین زمان ممکن
 • امکان پرداخت بانکی یا نقدی
 • نرخ تبدیل ارز به‌صرفه با کارمزد پایین

استفاده از صرافی

-استفاده از حوالی ارزی سوئیفت

یکی دیگر از روش‌های مطمئن موجود برای انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه استفاده از روش حواله ارزی سوئیفت است. در واقع باید گفت که خدمات انتقال وجه از طریق حواله ارزی سوئیفت از طریق بانک صورت می‌پذیرد.

در این روش ساده و امن، فرد متقاضی ابتدا باید وجه موردنظر خود را به یک حساب بانکی در ایران انتقال دهد. سپس به واسطه سوئیفت، مبلغ به یک حساب بانکی معتبر در ترکیه انتقال پیدا می‌کند. بنابراین لازمه استفاده از این روش، افتتاح حساب بانکی در ترکیه است. بانک‌های زیادی در ترکیه هستند که آماده خدمات‌رسانی به مشتریان ایرانی می‌باشند. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین بانک در ترکیه برای ایرانیان، از مشاوران و متخصصان این حوزه استفاده شود.

 

نکات مهمی که در رابطه با استفاده از روش حواله ارزی سوئیفت باید دانست به شرح زیر هستند:

 • انتقال پول از بانک ایران به ترکیه و دریافت آن در کشور مقصد با استفاده از یک کد ۸ تا ۱۱ رقمی انجام می‌گردد
 • به دلیل عدم وجود واسطه، کارمزد حواله ارزی سوئیفت بسیار ناچیز است
 • روند انتقال پول از ایران به ترکیه به دلیل وجود موانع و محدودیت‌های بین‌المللی، مدت زمانی به طول خواهد انجامید. این مدت زمان بین سه الی چهار روز، متغیر است.

 

اطلاعاتی که متقاضی انتقال پول به ترکیه از طریق حواله ارزی به آنها نیاز دارد، به قرار زیر هستند:

 1. نام دارنده حساب مقصد
 2. کد 8 الی 11 رقمی حوالی ارزی سوئیفت (IBAN NUMBER)
 3. نام و کد دقیق شعبه بانک مقصد

استفاده از حوالی ارزی سوئیفت

استفاده از مانی گرام

از دیگر راه‌های امن انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه استفاده از روش مانی‌گرام است. می‌توان گفت مانی‌گرام شبیه پی‌پال است. با این تفاوت که مانی‌گرام در اکثر شهرها و کشورهای دنیا دارای شعبه می‌باشد و مراجعه به آن به صورت فیزیکی انجام می‌شود. در حالی که شرکت پی‌پال خدمات خود را به صورت مجازی ارائه می‌دهد. البته شاید در تشبیه دیگری هم بتوان مانی‌‌گرام را یک بانک تلقی کرد.

برای انتقال پول به ترکیه از طریق مانی‌گرام باید مراحل زیر را طی نمود:

 • مراجعه به شعبه مانی‌گرام و پر کردن فرم‌های مربوطه
 • ثبت کردن اطلاعات شخصی و هویتی در فرم‌ها
 • تحویل فرم به همراه وجه موردنظر به کارگزار
 • دریافت کد ۸ رقمی مانی‌گرام
 • مراجعه طرف دیگر با مدارک شناسایی به شعبه مانی‌گرام در کشور ترکیه
 • ارائه کد ۸ رقمی و دریافت وجه

یکی از مزایای استفاده از روش مانی‌گرام برای انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه کم بودن کارمزد این روش است. این امر به دلیل حذف واسطه‌ها اتفاق می‌افتد. روند انتقال پول هم با این روش با سرعت بسیار زیاد و در عرض ده دقیقه انجام می‌گردد.

 

اما خبر بد برای ایرانیان این است که انتقال پول با استفاده از این روش در کشور ما ایران امکان‌پذیر نیست. متقاضیان می‌بایست به دلیل وجود موانع و تحریم‌های بین‌المللی، از روش‌های دیگری برای انتقال وجوه خود به ترکیه اقدام کنند.

 

-استفاده از روش (Western Union)

از دیگر روش‌های انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه استفاده از شرکت وسترن یونیون است. وسترن یونیون یک شرکت آمریکایی می‌باشد که دفتر مرکزی آن در مریدین کلرادو قرار دارد و در سال ۱۸۵۱ تأسیس گردید. متقاضی می‌تواند از طریق این شرکت و حتی بدون نیاز به شماره حساب بانکی و تنها با در دست داشتن پاسپورت، هر میزان ارز و سرمایه را به ترکیه و سایر کشورهای دیگر ارسال نماید. شرکت وسترن یونیون حدود پانصدهزار شعبه و نمایندگی فعال در ۲۰۰ کشور جهان دارد‌.

 

برای استفاده از این روش، فرد متقاضی می‌بایست به یکی از نمایندگی‌های معتبر وسترن یونیون مراجعه و فرم ‌موردنظر را پر کند. متقاضی سپس وجه قابل انتقال را به شرکت ارائه می‌دهد و یک کد (MTCN)

 

-انتقال پول و سرمایه به ترکیه با بیت کوین

امروزه استفاده از ارزهای دیجیتال بسیار گسترده شده است و تقریباً بیشتر افراد از آن برای خرید و فروش و انتقال ارز خود استفاده می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت یکی از روش‌های انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه بیت کوین یا ارز دیجیتال است. کشور ترکیه هم متعاقباً از بیت کوین استقبال بسیار خوبی می‌کند. در نتیجه، این روش می‌تواند یک روش ساده و امن برای انتقال ارز به ترکیه باشد.

به طور کلی، استفاده از ارز دیجیتال یکی از روش‌های بی‌دردسر و آسان انتقال پول است. این روش در کمترین زمان ممکن به متقاضی کمک می‌کند وجه موردنظر خود را به ترکیه یا هر کشور دیگری انتقال دهد.

انتقال پول و سرمایه به ترکیه با بیت کوین

نکات مهم برای انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه

توجه به برخی نکات مهم هنگام انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه امری بسیار مهم و ضروری است. زیرا انتقال وجه، امری حساس و ظریف به شمار می‌رود. همچنین هرگونه اشتباه و خطا می‌تواند به ضایع شدن سرمایه متقاضی منجر ‌شود.

مهمترین مشکلی که هنگام انتقال پول و سرمایه یا ارز از ایران به ترکیه بیشتر مشاهده می‌گردد، در رابطه با فرم‌ها و فیش‌های تقلبی است. برخی از صرافی‌های غیر معتبر با جعل فرم‌ها و فیش‌ها و کسب اطلاعات شخصی متقاضی و در نهایت دریافت وجه، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. به جهت جلوگیری از چنین موضوعی می‌بایست نکات زیر حتما رعایت شوند:

 • اطمینان حاصل کردن از فیش‌ها و فرم‌ها
 • مراجعه به صرافی‌های تأییدشده و معتبر
 • استفاده از خدمات سفارتی ترکیه برای معرفی صرافی‌های مورد تأیید
تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

آمریکا کشوری زیبا در شمال قاره امریکا بوده که با کشورهای مکزیک و کانادا همسایه است و مهاجرت به آمریکا میتواند رویای هرکسی باشد . با داشتن یکی از بهترین اقتصادهای جهان و دانشگاه های برتر آمریکا بدون شک پذیرش تحصیل در آمریکا آرزوی بسیاری از دانشجویان است. از لحاظ شاخص‌های تحصیلی در سالهای اخیر امریکا همواره در رتبه اول بوده است. هم اکنون این فرصت برای شما فراهم شده است، که در بهترین دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کنید. پیشنهاد می‌شود که به هیچ عنوان این فرصت را از دست ندهید. شما با تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا می توانید آینده خود را با شغلی با درآمد بالا تضمین ‌کنید.

سخن پایانی

ترکیه یکی از مقاصد مهم مهاجرت برای ایرانیان به شمار می‌رود. ضمن اینکه بسیاری از متقاضیان می‌توانند از طریق ترکیه به دیگر کشورهای اروپایی نیز مهاجرت کنند. برای مهاجرت به این کشور، لازم است که متقاضیان پول و سرمایه خود را نیز منتقل کنند. این کار از طریق روش‌هایی همچون حواله ارزی سوئیفت، پی‌پال، مانی‌گرام، سفر به ترکیه، ارز دیجیتال، وسترن یونیون و همچنین صرافی امکان‌پذیر می‌باشد.

نکته مهم برای ایرانیان این است که در حال حاضر استفاده از روش‌های مانی‌گرام، وسترن یونیون و پی‌پال به دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌های بین‌المللی، امکان‌پذیر نیست. بهتر است متقاضیان پس از انجام تحقیقات و مشاوره‌های لازم با متخصصین این حوزه، بهترین روش را برای انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه انتخاب کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
روش های انتقال پول از ایران به ترکیه چیست؟
-استفاده از پی‌پال -استفاده از صرافی -استفاده از حوالی ارزی سوئیفت -استفاده از مانی گرام -استفاده از روش (Western Union) -انتقال پول و سرمایه به ترکیه با بیت کوین -سفر به ترکیه برای انتقال پول که همگی این موارد را به طور کامل در این مطلب توضیح داده ایم.
برای انتقال پول و سرمایه از ایران به ترکیه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
نکاتی مانند اطمینان حاصل کردن از فیش‌ها و فرم‌ها، مراجعه به صرافی‌های تأییدشده و معتبر، استفاده از خدمات سفارتی ترکیه برای معرفی صرافی‌های مورد تأیید.
آیا میتوان از طریق استفاده از رمز ارز ها در کشور ترکیه سرمایه گذاری کرد؟
روش دیگر برای انتقال پول و سرمایه به ترکیه، سفر کردن و انجام مستقیم این فرآیند می‌باشد. البته این روش با محدودیت‌های زیادی همچون محدودیت سقف جابه‌جایی وجه، هزینه بالای سفر به ترکیه و امنیت پایین همراه است. تنها امکان انتقال ۵۰۰۰ دلار از طریق فرودگاه‌های ایران به ترکیه وجود دارد. این امر باعث شده است تا متقاضیان مجاب شوند از روش‌های دیگری برای انتقال وجوه خود به ترکیه استفاده کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای