آمریکا کشوری زیبا در شمال قاره امریکا بوده که با کشورهای مکزیک و کانادا همسایه است و مهاجرت به آمریکا میتواند رویای هرکسی باشد . با داشتن یکی از بهترین اقتصادهای جهان و دانشگاه های برتر آمریکا بدون شک پذیرش تحصیل در آمریکا آرزوی بسیاری از دانشجویان است.

از لحاظ شاخص‌های تحصیلی در سالهای اخیر امریکا همواره در رتبه اول بوده است. هم اکنون این فرصت برای شما فراهم شده است، که در بهترین دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کنید. پیشنهاد می‌شود که به هیچ عنوان این فرصت را از دست ندهید. شما با تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا می توانید آینده خود را با شغلی با درآمد بالا تضمین ‌کنید.

در این مقاله سعی کرده‌ایم به سوالات شما در ارتباط با تحصیل در امریکا ،هزینه های تحصیل و زندگی در امریکا ،بورسیه تحصیلی آمریکا و کاری و…. پاسخ دهیم

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

در مورد آمریکا بیشتر بدانید

ایالات متحده امریکا متشکل از ۵۰ ایالت و پنج منطقه خودمختار ،کشوری فدرال محسوب می شود. با ۹/۸ میلیون کیلومتر مربع پس از روسیه و کانادا سومین کشور بزرگ جهان بوده و بالغ بر ۳۲۸ میلیون جمعیت سومین کشور پرجمعیت جهان می باشد.پایتخت آمریکا واشنکتن دی .سی و پرجمعیت ترین شهر آن نیویورک می باشد. ایالات متحده سیزدهمین مستعمره انگلستان بوده که پس از اختلافات بر سر مالیات و نبود نماینده از میان مردم ،پس از جنگی که در سالهای ۱۷۷۵ تا ۱۷۸۳ بین انگلستان و امریکا در گرفت و انقلاب امریکا نامیده می شود منجر به استقلال کشور ایالات متحده گردید.

آمریکا پس از جنگ با اسپانیا در سال ۱۸۹۸ به عنوان یکی از قدرت‌های جهان شناخته شد. جنگ‌های جهانی اول و دوم نیز در نهایت آمریکا را قوی‌تر کرد تا در کنار شوروی از ابر قدرت‌های جهان شناخته شود. پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ تا به امروز آمریکا به عنوان تنها ابرقدرت جهان شناخته می‌شود

در مورد آمریکا بیشتر بدانید

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی هر بخش کلیک کنید :

شرایط اقتصادی و فرهنگی آمریکا

این کشور از لحاظ شاخص‌های توسعه اقتصادی، آزادی، رفاه، مبارزه با فساد، کیفیت زندگی، امید به زندگی و کیفیت آموزش بالاترین در بین کشورهای جهان را در اختیار دارد. آمریکا کشوری است که از فرهنگ‌ها و قومیت‌های متفاوت و فراوانی تشکیل شده است. قرن‌ها مهاجرت به این کشور منجر شده است که جمعیت آن متشکل از نژادهای مختلف باشد.

آمریکا با داشتن یک چهارم تولید ناخالص داخلی جهان بهترین کشور اقتصادی جهان است. از نظر شاخص‌های بازرگانی، ایالات متحده بزرگترین وارد کننده و دومین صادر کننده کالا در جهان می‌باشد. ایالات متحده با آنکه تنها ۴.۲ درصد از جمعیت جهان را تشکیل داده است اما ۳۰ درصد ثروت جهان را در اختیار دارد. با داشتن یک سوم هزینه‌های نظامی جهانی آمریکا کشوری است که برجسته‌ترین قدرت نظامی بوده و بعنوان یک نیروی سیاسی، فرهنگی و علمی برجسته در سطح جهان شناخته می‌شود.

شرایط اقتصادی و فرهنگی آمریکا
وکتور

چرا دانشگاه‌های آمریکا برای ایرانیان مناسب هستند؟

تحصیل رایگان در دانشگاه‌های آمریکا بعنوان یک آرزو بالاترین خواسته‌ای است که می توانیم داشته باشیم. این کشور به مانند یک آهن ربا بسیاری از نخبگان جهان را به خود جذب می کند. تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا امکان رشد علمی، شغلی بی‌نظیری را برای دانشجویان فراهم می‌کند.پس از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی بیشماری همراه با درآمدهای بالا برای تمام علم جویانی که در امریکا به تحصیل پرداخته اند بوجود می آورد.دانشجویان ایرانی نیز به مانند تمام دانشجویان جهان بدنبال تحصیل در دانشگاه های امریکا هستند.

مهم ترین دلیلی که آمریکا نسبت به دیگر کشورهای جهان از لحاظ تحصیلی برتری دارد می توان به موارد زیر اشاره داشت :

۱.وجود معتبرترین دانشگاه های جهان در آمریکا
۲.بالاترین سطوح آموزشی در تمامی رشته ها
۳.پیشگام بودن در زمینه تحقیقات در جهان
۴.بالاترین کیفیت آموزشی در دانشگاه ها
۵.داشتن شغل تضمین شده پس از فارغ التحصیلی
۶.عدم تجربه شوک فرهنگی

در این پادکست قصد داریم درمورد شرایط تحصیل در آمریکا صحبت کنیم پس با ما همراه باشید:

وکتور

تحصیل در مدارس آمریکا

وکتور

سامانه آموزشی آمریکا( ویزا همراه مهاجرت تحصیلی آمریکا) به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می‌شود. مدارس خصوصی آمریکا از نظربرنامه ریزی‌های تحصیلی و شهریه ، مستقل عمل می کنند. اما در مقابل مدارس دولتی آمریکا بودجه خود را از دولت فدرال دریافت می‌نمایند. در آمریکا حدود ۸۷ درصد دانش آموزان در مدارس دولتی تحصیل می‌کنند. ۱۰ درصد از دانش آموزان در مدارس خصوصی آموزش می‌بینند و ۳ درصد بقیه در خانه تحصیل می‌کنند.

تحصیل در مدارس برای شهروندان آمریکا اجباری و رایگان است اما شما بعنوان یک دانش آموز بین المللی باید هزینه های تحصیل خود را پرداخت نمایید.

ریاضی، انگلیسی، شیمی، فیزیک، تاریخ، زیست و تربیت بدنی از اصلی‌ترین دروس آموزشی در آمریکا هستند . هنر، زبان‌های فرانسه و اسپانیایی و رایانه نیز از دیگر دروسی می باشد که هر دانش آموزی باید به خوبی با آن آشنایی داشته باشد. در دوره متوسطه دانش آموزان در یکی از رشته‌های ورزشی شرکت می‌کنند ومی توانند در مسابقات بین مدارس شرکت کنند.

 

 

دانش آموزان بین المللی قبل از ورود به دانشگاه باید مانند سایر دانش آموزان آمریکایی مقاطع ابتدایی (primary ) یا همان ( Elementary)     و دبیرستان (Secondary)  را که طول آن 12 سال می باشد بگذرانند.

سطح ابتدایی در امریکا از 6 سالگی آغاز می شود و پس از گذراندن این دوره شش ساله وارد مقطع شش ساله(Secondary) می شوند این مقطع شامل دو دوره (Middle School)  یا همان (Junior High School) است که در واقع همان مقطع متوسطه اول محسوب می شود و دوره آخر (High School)  یا همان دوره متوسطه دوم تشکیل می شود.

دانش آموزان پس از گذراندن این دوره 12 ساله برای ورود به دانشگاه در صورت داشتن نمرات مطلوب در دبیرستان وارد دوره کالج یا همان (High Education)  می شوند و پس از آن می توانند در صورت پذیرش از دانشگاه وارد دانشگاه شوند.

وکتور

هزینه تحصیل در مدارس آمریکا

مدارس دولتی برای شهروندان آمریکا رایگان هستند. اما مدارس خصوصی آمریکا با هزینه همراه هستند. تحصیل در کلیه مدارس اعم از دولتی و خصوصی برای دانش آموزان بین المللی رایگان نبوده و با اخذ شهریه امکان پذیر است. به طور میانگین هزینه تحصیل در مدارس دولتی آمریکا برای دانش آموزان بین المللی چیزی در حدود 3000 تا 10000 دلار در سال و در مدارس خصوصی بالغ بر ۲۰۰۰۰ دلار در سال می باشد.

برخلاف مدارس دولتی که بودجه خود را توسط دولت فدرال تامین می کنند مدارس خصوصی بودجه سالیانه خود را توسط شهریه های دریافتی از دانش آموزان و هیات امنا مدرسه تامین می کنند.

فرم درخواست مشاوره

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در مدارس آمریکا

شرایط پذیرش در مدارس مختلف متفاوت می باشد  اما بطور کلی  دانش آموزان برای تحصیل در مدارس آمریکا باید شرایط زیر را داشته باشند:

•    حداقل معدل ۳ از ۴
•    داشتن ریز نمرات بسیار خوب خصوصا در دروس اصلی
•    مدارک زبان که نشان دهنده توانایی دانش آموز در زبان انگلیسی باشد.
•    انگیزه نامه
•    پاسپورت

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در مدارس آمریکا

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

شرط پذیرش در دانشگاه‌های امریکا داشتن حداقل مدرک دیپلم است. مدرک دیپلم شما باید مورد تایید دانشگاه‌های آمریکا باشد.

از آنجا که بسیاری از دانشگاه های تراز اول جهان در آمریکا واقع شده اند و ورود به این دانشگاه ها به سهولت اتفاق نمی افتد،سخت گیری های زیادی برای ورود دانشجویان بین المللی به این دانشگاه ها وجود دارد به همین دلیل بسیاری از دانشجویان برای ورود به دانشگاه نیازمند به گذراندن دوره یک تا دو ساله در کالج هستند و پس از کسب نمرات مطلوب در دروس اصلی و زبان انگلیسی می توانند با داشتن حداقل های لازم در آزمون های ورودی برای پذیرش در دانشگاه ها اقدام نموده و در رشته مورد نظر خود به ادامه تحصیل بپردازند.

شما باید برای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم شرایط زیر را داشته باشید:

• حداقل نمره ۸۰ در آزمون تافل
• حداقل معدل ۳ از ۴
• حداقل نمره 1200 در آزمون SAT

پزشکی در آمریکا

برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا در این رشته شما باید در آزمون MCAT شرکت کرده و نمره خوبی نیز داشته باشید. شما پس از اینکه حداقل های اعلام شده از دانشگاه مورد نظر را کسب کردید می‌توانید وارد دانشکده پزشکی دانشگاه مورد نظر شده و به تحصیل خود بپردازید. شما در این مدت باید دو سال را در دانشگاه دروس تئوری را پشت سر بگذرانید.

پس از این دو سال از شما امتحان گرفته میشود. این امتحان USMLE نام دارد. شما پس از کسب نمره قابل قبول در این آزمون باید دروس بالینی خود را بگذرانید. این دوره شما باید در بیمارستانها و مراکز بهداشتی آمریکا سپری شود. در پایان سال چهارم مرحله دوم آزمون USMLE از شما گرفته می‌شود.

پس از اینکه شما در دوره دوم نیز موفق شدید باید سه سال دیگر را در دانشگاه‌های آمریکا پزشکی بخوانید و پس از این ۳ سال باید در آزمون مرحله سوم USMLE شرکت کرده و پس از اینکه در این مرحله نیز موفق شدید موفق به اخذ مدرک پزشکی خود خواهید شد.

پزشکی در آمریکا

هزینه تحصیل در رشته پزشکی درآمریکا

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های ایالات متحده بدلیل کیفیت بسیار بالای آموزشی و بالاترین سطح امکانات آکادمیک بسیار بالاتر از بسیاری از کشورهای جهان می باشد. . اما اگر چه شما در هنگام تحصیل هزینه‌های بسیاری می‌پردازید اما شما پس از فارغ التحصیلی در آمد بالایی خواهید داشت.

طبق AAMC، میانگین هزینه‌ای که دانشجویان بومی آمریکا باید بپردازند چیزی در حدود ۳۵۰۰۰ دلار در سال است. اما شما به عنوان یک دانشجو بین المللی باید چیزی در حدود ۶۰۰۰۰ دلار در سال بپردازید.

وکتور

پرستاری در آمریکا

وکتور

طول دوره پرستاری در آمریکا ۴ سال می باشد. شما پس از قبولی در آزمون RN می‌توانید در مراکز بهداشتی آمریکا به کار مشغول شوید. پرستاری یکی از محبوب ترین رشته‌های آمریکا بوده و این رشته در بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌های ایالات متحده ارائه می‌شود.

این رشته به غیر از گذراندن دروس تئوری شامل دروس عملی نیز می باشد. شما برای تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های ایالات متحده باید مدرک TOEFL، SAT و یا ACT داشته باشید.

وکتور
تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

دوره لیسانس (Bachelor)یا ( Under Graduate) در دانشگاه‌های آمریکا چیزی در حدود ۸ ترم و یا ۴ سال است. پس از پایان چهار سال مدرک (Bachelor Degree) به شما اعطا می شود. شما در این دوره باید چیزی در حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ واحد درسی را بگذرانید.

هزینه و شهریه دانشگاه‌های آمریکا در مقطع کارشناسی

مدارک دانشگاه‌های آمریکا در این مقطع مانند سایر مقاطع تحصیلی در این کشور از اعتبار بالایی برخوردار می باشد. کیفیت و امکانات دانشگاه‌های آمریکا با دیگر مناطق جهان قابل مقایسه نمی‌باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشوردر مقطع کارشناسی چیزی در حدود 15000 تا 45000 $ می تواند متغیر باشد.

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌های آمریکا دارای مزایای بی‌شماری است. از مهمترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

•    داشتن موقعیت‌های بی‌شمار آکادمیک
•    داشتن فرصت‌های شغلی فراوان
•    ارتقا سطح زبان انگلیسی
•    آشنایی با فرهنگ‌های مختلف
•    سپری کردن دروس به صورت عملی
•    افزایش موقعیت‌های تحقیقاتی

 

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی در آمریکا

شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا باید شرایط زیر را داشته باشید:

•    دیپلم ۱۲ ساله دبیرستان
•    نمره GPA حداقل 3
•    نمره تافل  حداقل ۸۰

آزمون های ورودی دانشگاه‌های آمریکا در مقطع کارشناسی

برای ورود به دانشگاه‌های آمریکا نمره آزمون SAT ملاک عمل قرار می گیرد. دانشگاه‌ها و کالج‌های ایالات متحده معمولاً بر اساس سوابق تحصیلی دانش آموزان و پذیرش را انجام می‌دهند اما اکثر دانشگاه های رده بالای آمریکا علاوه بر سوابق تحصیلی دانش آموزان بین المللی نمره ازمون SAT و آزمون تافل را ملاک عمل برای پذیرش تحصیلی قرار می دهند.

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی در آمریکا

برای ثبت نام در مدارس آمریکا شما باید مدارک زیر را در هنگام ثبت نام به همراه داشته باشید:

•    مدرک دیپلم
•    ریز نمرات تحصیلی
•    رزومه
•    نمره آزمون‌ SAT
•    نمره آزمون تافل
•    انگیزه نامه
•    پرداخت هزینه ثبت نام
•    کپی پاسپورت

تحصیل در مقطع ارشد در آمریکا

تحصیل در مقطع ارشد در دانشگاه‌های آمریکا ۲ سال می باشد. این مقطع شامل دوره‌های تئوری، عملی و پژوهشی است. تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌های آمریکا انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای است .دانشگاه‌های آمریکا در این مقطع نیز مانند سایر مقاطع تحصیلی بسیار قوی هستند . این مقطع در آمریکا از ماه سپتامبر تا ژوئن می‌باشد.

 

تحصیل در مقطع ارشد در آمریکا

هزینه و شهریه دانشگاه‌های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

رشما پس از فارغ التحصیلی در این مقطع می‌توانید موقعیت‌های شغلی خوبی را کسب کنید. در آمد شما پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا بسیار بالاتر از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های دیگر کشورهای جهان است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های آمریکا باید چیزی در حدود 62650 دلار پرداخت کنید. تحصیل در این مقطع شامل بسیاری از دوره‌ها و برنامه‌های مختلف و عملی است.

وکتور

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

یکی از مهمترین مزیت‌هایی که تحصیل در این مقطع می‌تواند داشته باشد، این است که می‌توانید با تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌های آمریکا به بهترین و با کیفیت‌ترین سامانه آموزشی جهان دسترسی داشته باشید. آمریکا با داشتن برترین دانشگاه های جهان به جهت آموزش عالی ، بهترین کشوری است که شما می‌توانید در آن تحصیل کنید.

 

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا باید شرایط زیر را داشته باشید:

• حداقل معدل ۳ از ۴ در مقطع کارشناسی
• حداقل نمره در آزمون GRE
حداقل نمره 150 در بخش Verbal Reasoning
حداقل نمره 160 در بخش Quantitative Reasoning
حداقل نمره 3.5 در بخش Analytical Writing

• حداقل نمره تافل۸۰

آزمون ورودی دانشگاه‌های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد ارائه نمرات آزمون تافل و GRE الزامی می باشد . برای بسیاری از دانشگاه های این کشور پذیرش در این مقطع ،علاوه بر نمرات مطللوب در این آزمون ها سوابق تحصیلی درخشان در مقاطع گذشته بسیار حایز اهمیت می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های آمریکا :

• پر کردن فرم پذیرش
• سوابق تحصیلی
• رزومه
• حداقل سه توصیه نامه از سوی اساتید خود
• نامه تمکن مالی (حداقل برای یک سال تحصیل در آمریکا)
• پاسپورت

تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا

تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا

بی‌شک شاید کسی که تا این مقطع تحصیل کرده است، متوجه شده باشد که تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا می‌تواند مهمترین اتفاقی باشد که برای تخصص در رشته‌اش بیافتد. این مقطع در دانشگاه‌های آمریکا ۴ سال است. این مقطع در دانشگاه‌های آمریکا از آگوست تا ژوئن می باشد. دانشجویان بین المللی بسیاری برای تحصیل در مقطع دکتری، آمریکا را انتخاب می کنند.

هزینه و شهریه دانشگاه‌های آمریکا در مقطع دکتری

دانشجویان دکتری در آمریکا بسته به دانشگاه ، رشته تحصیلی و موقعیت مکانی دانشگاه باید چیزی بین ۳۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ دلار شهریه پرداخت نمایند. دانشجویان دکتری با توجه به اخذ انواع بورس های تحصیلی که  از دانشگاه ها دریافت می نمایند می توانند از معافیت کامل یا جزئی در شهریه تحصیلی خود برخوردار شوند.

 

شرایط پذیرش در مقطع دکتری در آمریکا

برای آنکه در این مقطع از دانشگاه‌های آمریکا پذیرش بگیرید، باید مهارت بالای خود در زبان و رشته تحصیلی خود را نشان دهید. شما همچنین پس از آن باید در آزمون‌ GRE نمره خوبی کسب کرده باشید. مدارک زبان مورد تایید دانشگاه‌های آمریکا در مقطع دکتری شامل موارد زیر است:

• PTE آکادمیک
• تافل
• آیلتس

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع دکتری

برای پذیرش در مقطع دکتری باید مدارک زیر را به دانشگاه ها ارائه دهید:

• پر کردن فرم پذیرش
• سوابق تحصیلی
• رزومه
• حداقل سه توصیه نامه از سوی اساتید خود
• نامه تمکن مالی (حداقل برای یک سال تحصیل در آمریکا)
• پاسپورت

هرمس اپلای

فرم درخواست مشاوره

وکتور

بهترین و برترین دانشگاه‌های آمریکا

وقتی نگاهی به بهترین دانشگاه‌های جهان می‌اندازیم چیزی که بدون قطع میتوان گفت این است که چیزی در حدود ۹۰ درصد برترین دانشگاه‌های جهان در ایالات متحده آمریکا هستند. این موجب شده است که تحصیل در دانشگاههای امریکا به عنوان یکی از آرزوهای هر دانشجویی در جهان تبدیل شود. از میان بهترین دانشگاه‌های جهان که در امریکا هستند می‌توان به دانشگاه‌های هاروارد، استنفورد، ماساچوست، پرینستون، کلمبیا، شیکاگو، جان هاپکینز، UCLA اشاره داشت.

 

تحصیل در دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد در کمبریج ایالت ماساچوست در سال ۱۶۳۶ تاسیس شده است. این دانشگاه به نام جان هاروارد خیری که این دانشگاه را تاسیس کرد نامگذاری شده است. این دانشگاه از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آموزش عالی در آمریکا است. بزرگانی همچون مارک زاکربرگ، ناتالی پورتمن، اوباما و فرانکلین روزولت دانش آموخته این دانشگاه هستند. هزینه تحصیل در این دانشگاه با توجه به رشته انتخابی شما متفاوت است . شما برای تحصیل در این دانشگاه باید حداقل نمره 1450 در آزمون SAT و حداقل نمره 95 در آزمون تافل را داشته باشید.

 

تحصیل در دانشگاه هاروارد

تحصیل در دانشگاه استنفورد

این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی در استنفورد ایالت کالیفرنیا است. این دانشگاه همیشه جزء ۵ دانشگاه برتر دنیا بوده است. تحصیل در این دانشگاه افتخاری است که به راحتی نصیب هر کسی نمی‌شود. این دانشگاه در سال ۱۸۸۵ توسط للاند و جین استنفورد تاسیس شد. این دانشگاه فقط ۴ درصد از متقاضیان خود را پذیرش می‌کند. ۹۵ درصد از کسانی که وارد این دانشگاه می‌شوند می‌توانند پس ازفارغ التحصیل وارد بهترین جایگاه های کاری شوند.

برای تحصیل در این دانشگاه به افراد واجد شرایط کمک هزینه نیز پرداخت می‌شود. از فارغ‌التحصیلان برتر این دانشگاه می‌توان به تایگر وود ز، ایلان ماسک و آلن اوچوا اشاره کرد. برای تحصیل در این دانشگاه شما باید حداقل نمره 1550 در آزمون SAT  و حداقل نمره 100 در آزمون تافل را داشته باشید.

تحصیل در دانشگاه تکنولوژی ماساچوست

تحصیل در دانشگاه تکنولوژی ماساچوست ( M I T)

انستیتو تکنولوژی ماساچوست در کمبریج ماساچوست به عنوان یک دانشگاه خصوصی در سال ۱۸۶۱ تاسیس شد. این دانشگاه تنها ۷ درصد از متقاضیان خود را پذیرش می‌کند. از مشهورترین افرادی که از این دانشگاه فارغ ‌التحصیل شده‌اند می توان به کوفی عنان و بنیامین نتانیاهو اشاره داشت. برای تحصیل در این دانشگاه شما باید حداقل نمره 1550 در آزمون SAT و حداقل نمره 100 در آزمون تافل را داشته باشید.

 

تحصیل در دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون در سال ۱۷۴۶ در نیوجرسی پرینستون تاسیس شده و چهارمین دانشگاه با قدمت آمریکا می‌باشد. این دانشگاه معمولا ۶ درصد از متقاضیان خود را پذیرش می‌کند. از مهمترین کسانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند می توان به میشل اوباما و جیمز مدیسون اشاره داشت. برای تحصیل در این دانشگاه شما باید حداقل نمره 1450 در آزمون SAT و حداقل نمره 90 در آزمون تافل را داشته باشید.

تحصیل در دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا در سال ۱۷۵۴ در منهتن نیویورک تاسیس شد. این دانشگاه از اولین دانشگاه‌های تاسیس شده در آمریکا است. برای تحصیل در این دانشگاه شما باید حداقل نمره 1450 در آزمون SAT و حداقل نمره 90 در آزمون تافل را داشته باشید.

 

تحصیل در دانشگاه کلمبیا

تحصیل در دانشگاه شیکاگو

این دانشگاه در الینوس شیکاگو در سال ۱۸۹۰ تاسیس شده است. تنها ۶ درصد متقاضیان میتوانند در این دانشگاه پذیرش شوند. . برای تحصیل در این دانشگاه شما باید حداقل نمره 1450 در آزمون SAT و حداقل نمره 90 در آزمون تافل را داشته باشید.

خوابگاه‌های دانشجویی آمریکا

خوابگاه‌های دانشجویی آمریکا

شما به عنوان دانشجو چند انتخاب پیش رو دارید. از این رو شما می‌توانید در خوابگاه‌های دولتی، خصوصی یا در آپارتمان زندگی کنید. اما زندگی در دانشگاه آمریکا پیشنهاد می‌شود زیرا با کیفیت‌ترین خوابگاه‌های دنیا هستند. داشتن پرسرعت‌ ترین اینترنت، زمین‌های ورزشی بسیار استاندارد، داشتن کتابخانه‌های بسیار عظیم و به روز .خوابگاه‌های آمریکا یه صورت اتاق‌های شخصی یا مشترک با سرویس بهداشتی و آشپزخانه مشترک ارائه می‌شوند. برای آنکه هزینه دقیق این خوابگاه‌ها را بخواهید بدانید باید به وب سایت رسمی دانشگاه خود مراجعه کنید.

 

هزینه زندگی در آمریکا

آمریکا نسبت به امکانات بیشمار و با کیفیتی که دارد کشور گرانی نیست. برای زندگی در ایالات متحده باید چیزی در حدود ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در سال هزینه کنید. به طور متوسط هزینه شما در هر ماه چیزی بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است. به طور میانگین آمریکا با بسیاری از کشورهای جهان برابری می‌کند. این در حالی است که شما در یک کشور بسیار سوپر پیشرفته نیز زندگی می‌کنید. هزینه‌های شما در آمریکا شامل اقامت، تغذیه، حمل و نقل، کتابهای درسی، لباس مناسب و تفریحات می‌باشد.

برای مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در ارتباط باشید .

سوالات متداول

ASK QUESTION

در این بخش برایتان پرتکرار ترین سوالات مهاجرتی که کلاینت ها از شرکت مهاجرتی ما پرسیده اند را آماده کرده ایم.

تحصیل در مدارس آمریکا

سامانه آموزشی آمریکا به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می‌شود

هزینه تحصیل در مدارس آمریکا

مدارس دولتی آمریکا چیزی در حدود 3000 تا 10000 دلار در سال و در مدارس خصوصی بالغ بر 20000 دلار در سال

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در مدارس آمریکا

حداقل معدل 3 از 4،داشتن ریز نمرات بسیار خوب،مدارک زبان،انگیزه نامه،پاسپورت

پزشکی در آمریکا

شما باید در آزمون MCAT شرکت کرده و نمره خوبی نیز داشته باشید

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در آمریکا

شما به عنوان یک دانشجو بین المللی باید چیزی در حدود 60000 دلار در سال بپردازید

تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

شما در این دوره باید چیزی در حدود 150 تا 160 واحد درسی را بگذرانید

هزینه و شهریه دانشگاه‌های آمریکا در مقطع کارشناسی

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشوردر مقطع کارشناسی چیزی در حدود 15000 تا 45000$ است

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

موقعیت‌های بی‌شمار آکادمیک،فرصت‌های شغلی فراوان،ارتقا سطح زبانآشنایی با فرهنگ‌های مختلف،افزایش موقعیت‌های تحقیقاتی

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی در آمریکا

دیپلم 12 ساله دبیرستان،نمره تافل حداقل 80

آزمون های ورودی دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی

برای ورود به دانشگاه‌های آمریکا نمره آزمون SAT ملاک عمل قرار می گیرد

کارشناس هرمس

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران هرمس اپلای فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

 
مشاور هرمس

مشاوره تخصصی رایگان

چطور می تونم کمکتون کنم؟