مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس شبانه روزی کانادا

امروزه بسیاری از افراد از کشورهای مختلف، کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند. بنابراین تقاضا برای تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا بسیار بالا است. کشور کانادا یکی از کشورهایی بوده که برای تحصیل جزء اولویت ایرانی ها بوده است و بسیاری از خانوده های ایرانی تمایل دارند تا فرزندان آن ها از پایه در بهترین مدارس تحصیل کنند. مدارس شبانه روزی کانادا می تواند یک انتخاب ایده آل برای تحصیل فرزندان شما باشد. کشور کانادا برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم راه های زیادی را در اختیار افراد قرار داده است. یکی از این راه ها تحصیل در کشور کانادا می باشد که متقاضی می تواند در این کشور تحصیل کرده و اقامت دائم این کشور را دریافت نماید. اما بهتر است بدانید برای تحصیل در کشور کانادا این دولت شرایطی را در نظر گرفته است که باید از قبل با آن ها آشنا شوید. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با شرایط کلی مدارس شبانه روزی کانادا آشنا کنیم. همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس شبانه روزی کانادا سال های زیادی است که جزء بهترین مدارس برای تحصیل دانش آموزان بین المللی است. تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا به دلیل داشتن امکانات فراوان به دانش آموزان این امکان را می دهد تا بدون هیچ مشکلی در این مدارس تحصیل کنند. همچنین این دولت امکان سکونت شبانه روزی برای دانش آموزان را نیز در نظر گرفته است تا هیچ نگرانی برای والدین و خانواده های آموزان وجود نداشته باشد.

مدارس شبانه روزی کانادا با داشتن بهترین شرایط مورد توجه خانواده ها در کشورهای مختلف قرار گرفته است. همان طور که می دانید کانادا یک کشور مهاجر پذیر است و به دلیل این که بهترین امکانات را در اختیار دانش آموزان بین المللی قرار می دهد، همیشه جزء اولویت خانواده ها برای مهاجرت تحصیلی فرزندان خود است. این دولت برای افرادی که قصد دارند تا در مدارس شبانه روزی کانادا تحصیل کنند، راحت تر از سایر روش ها ویزا صادر می کند.

معرفی مدارس شبانه روزی کانادا

شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

برای تحصیل در مدارس شبانه روزی هر کشوری شرایط مشخصی در نظر گرفته شده است. کشور کانادار نیز از این قاعده مستثنا نیست و هر فردی از هر کشوری که قصد دارد در مدارس شبانه روزی کانادا تحصیل کند باید شرایط آن را دارا باشد. یکی از اصلی ترین شرایط ورود به مدارس شبانه روزی این کشور، شرایط سنی است و سن دانش آموزان نباید کمتر از ۱۰ سال و بیشتر از ۱۹ سال باشد. البته باید گفت که شرایط برخی از مدارس ممکن است اندکی با هم تفاوت داشته باشد.

همچنین مدت زمان هر دوره تحصیلی در مدارس این کشور یک سال است و دانش آموزان در این مدت می توانند در مدارس بمانند. یکی دیگر از شرایط مهم برای تحصیل در مدارس شبانه روزی این است که متقاضیان باید مدرک و یا دانش زبان این کشور را دارا باشند اما دولت کانادا این شرایط را در نظر نگرفته است و برای مقاطع تحصیلی نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهد بود.

شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا علاوه بر این که این امکان را برای دانش آموزان فراهم می کند تا از بهترین آموزش در این مدارس بهره مند شوند، مدارک معتبری برای آن ها نیز صادر می شود. دانش آموزان می توانند در یک محیط امن به تحصیل بپردازند و مهارت های لازم برای یک زندگی استاندارد را به خوبی یاد بگیرند. به طور کلی تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا مزایای زیادی برای دانش آموزان به دنبال دارد. از جمله مهم ترین مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش سطح روحیه زندگی گروهی و اجتماعی دانش آموزان
 • یادگیری سازگاری و تطبیق با محیط
 • امکان استفاده از بهترین و به روز ترین امکانات آموزشی بر اساس آخرین تکنولوژی ها
 • یادگیری و تقویت زبان انگلیسی یا فرانسه
 • امکان ورود به بهترین دانشگاه های کانادا
 • امکان دریافت ویزا برای والدین خود
 • دانش آموزان در صورت داشتن نمرات مناسب امکان استفاده از کمک هزینه های تحصیلی را خواهند داشت.
 • فرصت دریافت اقامت دائم کشور کانادا بعد از گذشت چند سال تحصیل

 

مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

ثبت نام در مدارس شبانه روزی کانادا

این مدارس به شکل ۳ ترمی فعالیت می کنند. این سیستم آموزشی این فرصت را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد تا در هر ترم و یا نیمسالی امکان ثبت نام داشته باشند. ترم تحصیلی در این مدارس شبانه روزی معمولا در ماه های سپتامبر، ژانویه و می آغاز می شود. این مدارس برای ارائه بهترین آموزش به دانش آموزان از بهترین و با سوادترین اساتید کمک می گیرند تا دانش آموزان به خوبی در مقطع تحصیلی خود آموزش های لازم را فرا بگیرند.

زبان تدریس در مدارس شبانه روزی کانادا

یکی از دغدغه های مهم والدین و دانش آموزانی که می خواهند تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا را تجربه کنند، زبان تدریس در این مدارس است. بهتر است بدانید کشور کانادا زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده است و در مدارس و دانشگاه های این کشور نیز تدریس به زبان انگلیسی صورت می گیرد. همچنین والدین در خصوص تعداد زیاد دانش آموزان نگرانی دارند که ممکن است این موضوع موجب شود تا کیفیت تدریس پایین آید. توجه داشته باشید که کشور کانادا در مدارس شبانه روزی خود اندازه کلاس ها را کوچک کرده اند تا دانش آموزان کمتری در هر کلاس حضور یابند و اساتید تمرکز بیشتری بر یادگیری دانش آموزان داشته باشند.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا

یکی دیگر اصلی ترین دغدغه های والدین برای تحصیل فرزندانشان در مدارس شبانه روزی کانادا، هزینه تحصیل آن ها است. جالب است بدانید هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا نسبت به مدارس شبانه روزی بسیاری از کشورها کمتر بوده و همین امر موجب شده تا افراد بیشتری در سراسر دنیا این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند. نمی توان برای هزینه تحصیل در این مدارس مبلغ مشخصی را در نظر گرفت زیرا هزینه های تحصیل با توجه به نوع مدرسه، شهر آن و خدماتی که به دانش آموزش ارائه می شود، متفاوت است. به طور کلی می توان می توان گفت این هزینه ها بین ۲۵۰۰۰$ تا ۴۵۰۰۰$( دلار کانادا) می باشد.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا

انواع مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس شبانه روزی کانادا به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. این مدارس عبارت اند از:

 • مدارس شبانه روزی تمام وقت: در این مدارس تمام دانش آموزان در همان محیط زندگی می کنند.
 • مدارس شبانه روزی پاره وقت(۵ روز در هفته): در این مدارس معمولا دانش آموزان ۵ روز در هفته را به تحصیل پرداخته و آخر هفته ها در تعطیلات هستند.
 • مدارس شبانه روزی متوسطه: این مدارس دانش آموزان را در کلاس های ۱ تا ۸ و کلاس های ۶ تا ۸ ثبت نام می کنند و معمولا دانش آموران در همین مدارس هم تحصیل و هم زندگی می کنند.
 • مدارس نظامی: این مدارس بر اساس ساختارهای نظامی تاسیس شده است و در خصوص لباس پوشیدن و آموزش بسیار دقیق عمل می کنند.
 • مدارس دخترانه: دانش آموزان این مدارس تنها دختران هستند.
 • مدارس پسرانه: دانش آموزان این مدارس تنها پسران می باشند.
 • مدارس مختلط: در این مدارس دختران و پسران به صورت همزمان تحصیل می کنند.
 • مدارس مذهبی: مربوط به دین های خاص است.
 • مدارس پیش دانشگاهی هنر: این مدارس شامل رشته های هنری می شود.

معرفی برخی از مدارس شبانه روزی کانادا

همان طور که اشاره شد کشور کانادا یکی از کشورهایی است که داری بهترین مدارس شبانه روزی می باشد و کیفیت بالای آموزش در این مدارس موجب شده تا افراد زیادی از کشورهای مختلف این کشور را برای تحصیل فرزندان خود انتخاب نمایند. در ادامه ما برخی از بهترین مدارس این کشور را به شما معرفی می کنیم.

برخی از مدارس شبانه روزی کانادا

کالج اپل بای و کالج کلمبیا در کانادا

این کالج در منطقه اوکویل در اونتاریو کانادا واقع شده است. مقاطع تحصیلی این کالج از هفتم تا دوازدهم و به صورت مختلط می باشد. افرادی که در این کالج مقاطع تحصیلی خود را گذرانده باشند نسبت به سایر افراد شانس بیشتری دارند تا بتوانند در دانشگاه های پزشکی در کانادا تحصیل کنند. هزینه تحصیل در این کالج به صورت سالانه بین ۳۳۰۰۰$ تا ۶۶۰۰۰$ می باشد.

کالج دیگر، کالج بین امللی کلمبیا است که این کالج نیز در اونتاریو واقع شده است و مشابه کالج اپل بای دارای مقاطع هفتم تا دوازدهم بوده و به صورت مختلط فعالیت می کند. افرادی که در این مدارس فارغ التحصیل شده باشند، می توانند ادامه تحصیل خود را در دانشگاه کلمبیا بگذرانند. به طور کلی می توان گفت بهترین مدارس شبانه روزی کانادا معمولا در این منقطه قرار گرفته اند.

آکادمی لینوکس و آکادمی شبانه روزی رابرت لند

آکادمی لینوکس نیز یکی دیگر از مدارس شبانه روزی واقع شده در ایالت اونتاریو کانادا است که تدریس در مقاطع هفتم تا دوازدهم را به صورت مختلط ارائه می دهد. این دبیرستان خصوصی در منطقه میسی سویج واقع شده است و اکثر فعالیت های آموزشی او مربوط به آموزش تکنولوژی، مهندسی و طراحی می باشد. افرادی که در این مدرسه تحصیل کرده باشند در زمان پذیرش دانشگاه ها موقعیت بالاتری خواهند داشت. هزینه تحصیل در این دبیرستان خصوص بین ۱۰۰۰۰$ تا ۱۳۰۰۰$ بوده که در سال متغیر است.

آکادمی شبانه روزی رابرت لند نیز در ایالت اونتاریو واقع شده است. این آکادمی برای دانش آموزان پسر مقطع پنجم تا دوازدهم را ارئه می دهد. ساختار این مدرسه شبانه روزی بر اساس ساختار مدارس نظامی است تا پسران بتوانند به توانایی ها و مقاصد مورد نظر خود دست یابند. این مدرسه شبانه روزی هزینه متوسط و معقولی را از دانش آموزان دریافت می کند و یکی از بهترین مدارس شبانه روزی کشور کانادا است.

مدرسه بین المللی چمبرلین

مدرسه بین المللی چمبرلین در سال 1976 در منطقه ماساچوست کانادا تاسیس شده است. این مدرسه شبانه روزی به پایه های ششم تا دوازدهم به صورت مختلط آموزش می دهد. از جمله مهم ترین مزایای این مدرسه شبانه روزی در مقایسه با سایر مدارس کانادا می توان به ارائه خدمات به دانش آموزان معلول، OCD، اختلال وابستگی، افسردگی و اختلال دو قطبی اشاره کرد. هزینه های تحصیل در این مدرسه شبانه روزی بین 58000$ تا 142000$ است.

با توجه به توضیحات فوق می توان متوجه شد که تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا می تواند زمینه رشد و موفقیت فرزندان شما را فراهم کند تا آن ها بتوانند در بهترین دانشگاه های دنیا پذیرفته شوند. نکته مهمی که وجود دارد این است که تحصیل دانش آموز در مدارس شبانه روزی و صدور احتمالی ویزا برای والدین او به این معنا نیست که آن ها توانسته اند به صورت خانوادگی به کشور کانادا مهاجرت کنند و دارای اقامت دائم این کشور می باشند. بنابراین به این منظور خانواده ها باید فرآیند جداگانه ای را طی نمایند تا بتوانند در این کشور زندگی کنند و اقامت دائم دریافت کنند.

مدرسه بین المللی چمبرلین

امکان تحصیل در مدارس دولتی کانادا توسط خارجی ها

دانش آموزان بین المللی که از کشورهای مختلف به کانادا مهاجرت کرده اند و در مدارس بین المللی تحصیل می کنند، می توانند برای سال های بعد تحصیل خود مدارس دولتی این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند. مدارس دولتی کشور کانادا برای دو دسته از افراد هیچ هزینه ای را دریافت نمی کند و تحصیل برای آن ها تقریبا رایگان است. این دو گروه عبارت اند از:

 • افرادی که تابعیت کشور کانادا داشته باشند
 • افرادی که دارای اقامت دائم این کشور باشند

 

امکان تحصیل در مدارس دولتی کانادا توسط خارجی ها

اخذ اقامت کشور کانادا با خرید فرانچایز این کشور

اقامت تحصیلی کانادا

کانادا یکی از کشورهای پیشرو هم برای کار و هم برای تحصیل است. بنابراین سالانه خیل عظیمی از مهاجران را با اهداف مشابهی به سمت خود می‌کشاند. اگر تمایل به اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

جمع بندی

تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا یک فرصت طلایی است تا بتوانید آینده فرزندان خود را تضمین کنید. دانش آموزان در این مدارس کامل ترین آمورش ها را دیده و در مقاطع تحصیلی خود بسیار قوی هستند. این موضوع موجب می شود تا آن ها بتوانند در بهترین دانشگاه های کانادا نیز تحصیل کنند. بناراین اگر شما هم قصد دارید تا فرزندان خود را برای تحصیل به خارج از کشور بفرستید، مدارس شبانه روزی کانادا می تواند بهترین گزینه برای آن ها باشد که در نهایت شما نیز می توانید به راحتی ویزای این کشور را دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین سن برای ورود به مدارس شبانه روزی کانادا، چه سنی است؟
بهترین رده سنی برای تحصیل در این مدارس ۱۳ سالگی است.
چرا هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا بالا است؟
دلیل این امر این است که اکثر این مدارس خصوصی هستند.
زبان تدریس در مدارس شبانه روزی کانادا چیست؟
کشور کانادا زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده است و در مدارس و دانشگاه های این کشور نیز تدریس به زبان انگلیسی صورت می گیرد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای