اقامت تحصیلی کانادا

اقامت تحصیلی کانادا

اقامت تحصیلی کانادا یکی از روش های مهاجرت به کانادا است که امکان آن تقریباً برای همه وجود دارد. .کانادا یکی از کشورهای پیشرو هم برای کار و هم برای تحصیل است. بنابراین سالانه خیل عظیمی از مهاجران را با اهداف مشابهی به سمت خود می‌کشاند. همه افرادی که دارای مدرک تحصیلی، تمکن مالی و تسلط به زبان انگلیسی هستند، می‌توانند برای اخذ اقامت تحصیلی کانادا درخواست بدهند. در ادامه این نوشتار به‌طور گسترده به شرایط اخذ این نوع اقامت و موضوعات مرتبط با آن پرداخته‌شده است. بنابراین اگر دارای حداقل شرایط تحصیل در این کشور هستید و تمایل به اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط اقامت تحصیلی کانادا

گرفتن اقامت تحصیلی کانادا یکی از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور به‌شمار می‌رود. متقاضیان اخذ این اقامت می‌توانند در همه مقاطع اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کنند. البته امکان تحصیل در مدارس کانادا برای محصلان و دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال نیز وجود دارد. آن‌ها می‌توانند به‌همراه خانواده خود برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. معمولاً هریک از دانشگاه‌ها شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویان در نظر می‌گیرد.

اما شرایط عمومی که دانشگاه‌ها از متقاضیان درخواست می‌کنند شامل نامه تمکن مالی، مدارک تحصیلی پیشین، سن مناسب و قابل توجیه، رزومه قوی و مواردی از این قبیل هستند. با وجود اینکه امکان گذراندن دوره‌های مربوط به زبان انگلیسی در کانادا وجود دارد اما داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی کانادا را نباید نادیده گرفت.

شرایط اقامت تحصیلی کانادا

هزینه‌ های تحصیل در دانشگاه‌ های کانادا

مهم‌ترین دغدغه بسیاری از افراد که قصد اخذ اقامت تحصیلی در کانادا دارند در رابطه با شهریه دانشگاه‌ها و هزینه تحصیل در این کشور است. متقاضیان باید در این زمینه آگاهی لازم را داشته باشند تا بتوانند شرایط خود را برای اقامت تحصیلی در این کشور فراهم کنند. هزینه تحصیل در کشور کانادا به نوع دانشگاه، رشته و شهر محل تحصیل بستگی دارد. بنابراین ارقامی که در این بخش ذکر می‌شوند متغیر هستند و در واقع میانگین شهریه‌ها را نشان می‌دهند.

لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه‌ها برای برخی از دانشجویان بین‌المللی شهریه کمتری را در نظر می‌گیرند. دانشجویان بین‌المللی برای اخذ اقامت تحصیلی کانادا باید توانایی پرداخت شهریه معادل ۲۷،۱۵۹ دلار کانادا برای هر سال تحصیلی را داشته باشند.

اخذ اقامت تحصیلی این کشور برای رشته‌های هنر و علوم انسانی معمولاً از رشته‌های مهندسی و پزشکی، هزینه کمتری را دارد. از طرف دیگر هزینه رشته‌های کسب و کار و مدیریتی ‌به‌طور میانگین ارزان‌تر از سایر شهریه‌های تحصیلی در کانادا است. این هزینه می‌تواند معادل ۲۶۳۹۵ دلار کانادا باشد.

ناگفته نماند که هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از تحصیل در مقطع کارشناسی ارزان‌تر است. البته مبلغ شهریه به رشته تحصیلی که فرد انتخاب می‌کند نیز بستگی دارد. به طور میانگین برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، متقاضی اخذ اقامت تحصیلی کانادا باید بتوانند هزینه‌ای معادل ۱۶۴۹۷ دلار کانادا پرداخت کند.

میزان تمکن مالی موردنیاز برای اقامت تحصیلی کانادا

ارائه نامه تمکن مالی در واقع یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مدارک برای دریافت اقامت تحصیلی این کشور است. دانشجویانی که قصد اقامت تحصیلی در کانادا را دارند باید به دولت کانادا ثابت کنند که توانایی تامین هزینه‌های تحصیلی و زندگی خود را در طول اقامت دارند. دانشجویان باید بتوانند صورتحساب بانکی که قابل اثبات و پیگیری باشد را به دولت کانادا ارائه دهند. این صورتحساب دانشجو باید شهریه یک سال دانشگاه و هزینه یک سال زندگی در کانادا را دربرگیرد.

درصورتی که هزینه دانشگاه از پیش پرداخت‌شده باشد نیازی به وجود مبلغ آن در صورتحساب نیست. در این حالت متقاضیان می‌توانند رسید پرداخت مبلغ شهریه را به اداره مهاجرت ارائه دهند. هم‌چنین مبلغ تمکن مالی باید حداقل چهار ماه قبل از شروع درخواست اقامت تحصیلی کانادا، در حساب فرد وجودداشته باشد.

اقامت تحصیلی کانادا برای مقطع کارشناسی

اخذ اقامت تحصیلی کانادا از طریق تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی امکان‌پذیر می‌باشد. در این روش متقاضیان می‌‌توانند پس از گذراندن دوره ۱۲ ساله مدرسه، دریافت مدرک دیپلم و با داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره شش اقدام نمایند.

به‌طور معمول، دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی در کانادا چهار سال است اما در استان کبک کمی متفاوت‌ می‌باشد‌. دانشجویان علاقمند به اقامت تحصیلی در استان کبک، قبل از ورود به دانشگاه باید دوره آمادگی یک الی دو ساله را پشت سر بگذارند. مدت زمان دوره به رشته‌ای که فرد برای آن اقامت تحصیلی این کشور را دریافت‌کرده بستگی دارد.

پس از پایان مقطع کارشناسی، دانشجو مدرکی با عنوان (bachelor) یا کارشناسی دریافت می‌کند. دانشجویان کارشناسی در هفته به مدت ۲۰ ساعت مجاز به کار پاره‌وقت هستند. در نتیجه از این طریق می‌توانند برخی از هزینه‌های خود را تامین کنند.

معمولا تحصیل در کانادا، به شرط توجیه‌پذیر بودن، محدودیت سنی ندارد. اما بهترین سن برای اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی کانادا ۲۳ سال است. هرچقدر سن متقاضی بیشتر باشد باید بتواند دلیل محکم و موجهی برای عدم ادامه تحصیل در زمان تعیین‌شده ارائه دهد. بنابراین ریسک دریافت ویزای اقامت این کشور از طریق تحصیل نیز بیشتر می‌شود.

 

همان‌طور که اشاره شد، متقاضیان اخذ اقامت تحصیلی این کشور که یک مدرک ۱۲ ساله دیپلم، ریزنمرات چند سال آخر تحصیل و مدرک زبان معتبر دارند، می‌توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا اقدام کنند. اما برخی دانشگاه‌های کانادا در ابتدا مدرک زبان را از دانشجو درخواست نمی‌کنند. دانشجو موظف است پس از دریافت پذیرش، ابتدا در کالج‌های زبان یک دوره را بگذراند. در نتیجه برای تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسوی آماده می‌شود.

اقامت تحصیلی کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان علاقمند به اخذ اقامت تحصیلی کانادا که مدرک کارشناسی دارند، می‌توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند. معدل مدرک کارشناسی دانشجویان باید بالای ۱۳ باشد. هم‌چنین این افراد باید مدرک آیلتس با نمره ۶ یا ۶.۵ ارائه دهند. این نمره با توجه به دانشگاهی که دانشجو اقدام به اخذ اقامت تحصیلی از آن کرده، متغیر است. مدت زمان اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین یک الی دو سال است. این زمان به تعداد واحد‌های اخذشده توسط دانشجو بستگی دارد.

اقامت تحصیلی کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان متقاضی اقامت تحصیلی کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد، می‌توانند به سه روش دوره خود را بگذرانند:

• تحصیل به صورت پژوهشی با همراهی استاد راهنما

• تحصیل واحد‌های درسی و حضور در کلاس‌های درس دانشگاه

• تحصیل به صورت ترکیبی از پژوهشی و حضوری

پس از پایان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان مدرکی با نام (M.A) یا همان کارشناسی ارشد دریافت می‌کنند. دانشجویان می‌توانند به جهت تامین هزینه‌های زندگی در هفته ۲۰ ساعت به صورت پاره‌وقت به کارهای مختلف مشغول شوند. متقاضیان اخذ اقامت تحصیلی کانادا برای کارشناسی ارشد باید تا قبل از سن ۳۲ سالگی برای این امر اقدام کنند.

آن‌ها می‌بایست مدارک قبلی خود یعنی مدرک ۱۲ ساله دیپلم و مدرک معادل‌سازی شده کارشناسی، مدرک زبان و هم‌چنین ریزنمرات را به دانشگاه موردنظر ارائه دهند. متقاضیان درصورت نداشتن مدرک زبان یا درصورت پایین بودن نمره زبان می‌توانند قبل از شروع کلاس های دانشگاه در دوره‌های زبان کانادا شرکت کنند.

اقامت تحصیلی کانادا برای مقطع دکتری

برای اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی در مقطع دکتری، دانشجویان می‌بایست مدرک دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل بالا هم‌چنین مدرک آیلتس با نمره ۷ ارائه دهند. البته نمره مدرک آیلتس به نوع رشته و دانشگاه متقاضی نیز بستگی دارد‌. دوره دکتری در کانادا بین سه تا پنج سال به‌طول می‌انجامد.

متقاضی می‌تواند دوره خود را به صورت شرکت در کلاس‌های حضوری و یا به صورت پژوهشی بگذراند. اکثر پروژه‌ها و پژوهش‌هایی که دانشجویان دکتری انجام می‌دهند، توسط شرکت‌ها حمایت می‌شود. بنابراین اکثر دانشجویانی که اقامت تحصیلی کانادا در این مقطع اخذ می‌کنند موفق به دریافت کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه می‌‌شوند.

بورسیه‌هایی که به این دانشجویان اعطا می‌گردد در برخی موارد تنها هزینه شهریه را پوشش می‌دهد. ولی در برخی موارد هزینه‌های زندگی را نیز دربر می‌گیرد که به آن بورسیه کامل یا فول فاند گفته می‌شود.

دانشجویان مقطع دکتری می‌توانند برای تامین هزینه‌های خود به مدت ۴۰ ساعت در هفته به کار پاره‌وقت مشغول شوند. اما دانشجویانی که از طریق بورسیه پذیرش دانشگاه را دریافت کرده‌اند مجوز کار پاره‌وقت نخواهند داشت. دانشجویان پس از پایان دوره دکتری در کانادا، موفق به دریافت مدرک (PHD) یا دکتری می‌شوند.

اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی در مقطع دکتری نسبت به مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سخت‌تر است. زیرا دانشجو برای اخذ پذیرش، باید یک استاد راهنما را متقاعد کنند تا در طول تحصیل در کنار او فعالیت کند و وی را به عنوان دانشجو بپذیرد. برای قانع کردن یک استاد راهنما دانشجو باید بتواند موارد زیر را ارائه دهد:

• رزومه بسیار قوی

• معدل بالا

• مدرک زبان بالا

• مقالات (ISI)

• پروپوزال قوی

اقامت تحصیلی کانادا با استفاده از بورسیه

بسیاری از دانشجویان و علاقمندان اخذ اقامت تحصیلی کانادا به دلیل شرایط مالی خاص، امکان اخذ پذیرش دانشگاه را ندارند. اما دولت کانادا و دانشگاه‌های این کشور اقدام به ارائه کمک هزینه‌های مالی در قالب بورسیه و اسکولارشیپ می‌کنند. دانشجویان می‌توانند برای آن‌ها درخواست داده و پس از دریافت، اقامت تحصیلی این کشور را نیز دریافت کنند. به طور کلی بورسیه‌های تحصیلی کانادا به سه دسته دولتی، دانشگاهی و خاص تقسیم می‌شوند.

از طرف دیگر، بورسیه‌های تحصیلی دو نوع اسکولارشیپ و فاند دارند. اسکولارشیپ بخشی از هزینه‌ها نظیر شهریه و فاند همه هزینه‌های تحصیل و زندگی متقاضی اقامت تحصیلی کانادا را پوشش می‌دهد. برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی کانادا، متقاضی باید شرایط خاصی نظیر رزومه قوی، توصیه‌نامه، مدرک‌ زبان با نمره بالا و دستاوردهای مهم داشته باشد. برخی از انواع بورسیه‌های تحصیلی کانادا در ادامه معرفی شده‌اند:

 

⇐ بورسیه‌های دولتی کانادا

• بنتینک فلوشیپ: مناسب برای دانشجویان بین‌المللی که قصد اخذ اقامت تحصیلی کانادا برای مقطع کارشناسی در رشته‌های علوم اجتماعی، علوم طبیعی یا تحقیقات بهداشتی دارند.

• ریسرچ (DRCI): این بورسیه مناسب دانشجویان بین‌المللی از کشورهای در حال توسعه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است.

• بورسیه تحصیلی (SERCN): دانشجویان علاقمند به تحصیل در رشته‌های علوم طبیعی و مهندسی در مقطع کارشناسی می‌‌توانند از این بورسیه استفاده کنند.

⇐ بورسیه‌های خاص کانادا

• بورسیه تحصیلی صندوق زیست‌محیطی (nne ValleeA): مناسب برای دانشجویان علاقمند به اخذ اقامت تحصیلی در رشته‌های تحقیقات حیوانی در مقطع دکتری در استان بریتیش کلمبیا.

• بورسیه تحصیلی ترودو: مناسب برای علاقمندان به گرفتن اقامت تحصیلی در مقطع دکتری.

⇐ بورسیه‌های دانشگاهی کانادا

• بورس تحصیلی دانشگاه کارلتون: مناسب برای دانشجویان غیربومی در مقطع کارشناسی ارشد.

• بورسیه تحصیلی دانشگاه کونکوردیا: مناسب برای علاقمندان اخذ اقامت تحصیلی در مقطع کارشناسی

• بورسیه تحصیلی دانشگاه دلشویی: مناسب برای همه دانشجویان بین‌المللی و داخلی در تمامی مقاطع.

• بورسیه تحصیلی کالج هامبر: مناسب برای علاقمندان به گرفتن اقامت تحصیلی در مقطع کارشناسی.

• بورسیه تحصیلی دانشگاه مک گیل: مختص دانشجویان بین‌المللی که قصد اخذ اقامت تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دارند.

• بورسیه تحصیلی دانشگاه آلبرتا: مختص دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی.

• بورسیه تحصیلی دانشگاه کالیاری

امکان کار دانشجویی در حین اقامت تحصیلی کانادا

امکان کار دانشجویی در حین اقامت تحصیلی کانادا جهت تامین هزینه‌ها وجود دارد. اما این کار مستلزم شرایط خاصی است. مثلا افراد باید بتوانند اجازه کار را از دانشگاه محل تحصیل و هم‌چنین اداره مهاجرت به کانادا دریافت کند.

ضمن اینکه کار دانشجویان به صورت پاره‌وقت است. عموماً از ۲۰ ساعت برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و ۴۰ ساعت برای دانشجویان مقاطع دکتری تجاوز نمی‌کند. دانشجویان باید مراقب باشند که از شرایط خواسته‌شده از آن‌ها در رابطه با کار تخطی نکنند.

البته به دانشجویان بین‌المللی در صورتی پذیرش‌داده می‌شود که از توانایی آن‌ها مبنی بر پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی اطمینان حاصل شود. بنابراین هدف از کار پاره‌وقت برای دانشجویان چیزی غیر از تامین مایحتاج زندگی است. دانشجویان ضمن کار پاره‌وقت می‌توانند به کسب تجربه بپردازند تا مسیر را برای آینده شغلی خود هموارتر کنند.

ضمن اینکه دانشجویان می‌توانند با افراد دیگری در حین کار آشنا شوند. هم‌چنین توانایی‌ها و مهارت‌های زبانی خود را نیز تقویت کنند. کار پاره‌وقت دانشجویان در حین اقامت تحصیلی کانادا می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم پس از فارغ‌التحصیلی نیز شود.

اخذ ویزای همراه برای اقامت تحصیلی کانادا

بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت تحصیلی کانادا به‌خصوص متاهلین، دغدغه این را دارند که در طول تحصیل ممکن است از خانواده، همسر و فرزندان خود دور شوند. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا این است که امکان دریافت ویزای همراه برای چنین افرادی امکان‌پذیر می‌باشد. یعنی افرادی که قصد اخذ اقامت تحصیلی کانادا را دارند می‌توانند برای اعضای خانواده خود نیز ویزای همراه دریافت کنند. این اعضا شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است.

خبر خوب این که فرزندان فرد متقاضی می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا به تحصیل خود ادامه دهند. همسر فرد نیز می‌تواند به کار و تحصیل به صورت تمام‌وقت یا پاره‌وقت در کانادا با هر کارفرمایی بپردازد. در صورتی که متقاضی اخذ اقامت تحصیلی کانادا موفق به دریافت اقامت کاری پس از فارغ التحصیلی شود، مجوز همسر وی نیز به همان میزان تمدید خواهد شد. فرزندان متقاضی نیز در صورتی که تحصیلات مدرسه خود را در کانادا به پایان برسانند، هم‌زمان با حضور پدر و مادر در این کشور می‌توانند برای دانشگاه‌های کانادا درخواست دهند.

امکان کار دانشجویی در حین اقامت تحصیلی کانادا

امکان تبدیل اقامت تحصیلی کانادا به اقامت کاری

دولت کانادا قوانینی برای افرادی که در این کشور تحصیل کرده‌اند تعریف‌کرده است. متقاضیان اخذ اقامت تحصیلی کانادا که قصد کار پس از فارغ‌التحصیلی را دارند، می‌توانند به اندازه مدتی که در دانشگاه‌های کانادا تحصیل کرده‌اند برای جستجوی کار به همان مدت در کانادا بمانند و شاغل شوند.

برای افرادی که در دانشگاه‌های کانادا تحصیل نکرده‌اند، این قانون کمی متفاوت‌تر است. این افراد باید حداقل هشت ماه را در یکی از دانشگاه‌های آموزش عالی کشور بگذرانند. پس از آن موفق به دریافت اقامت کاری پس از تحصیل خواهند شد. اجازه اقامت کاری پس از تحصیل تا سقف سه سال است.

متقاضیان در این فاصله می‌توانند به جستجوی کار و دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایان کانادایی بپردازند. شرایط کانادا به گونه‌ای است که افراد معمولاً در این مدت به‌راحتی می‌توانند در شغل موردنظر خود مشغول به کار شوند. علت این امر، نرخ بیکاری بسیار پایین و نیاز کشور کانادا به نیروی متخصص است. در نتیجه متقاضیان اخذ اقامت تحصیلی کانادا می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی در این کشور شاغل شوند.

امکان اخذ تابعیت با اقامت تحصیلی کانادا

متاسفانه امکان اخذ تابعیت و اقامت دائم بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی برای افرادی که موفق به اخذ اقامت تحصیلی کانادا شده‌اند، وجود ندارد. ولی تحصیل در کانادا این امکان را برای افراد فراهم می‌کند که به کار مناسبی در این کشور مشغول شوند. در صورتی که فرد بتواند به یک کار تمام‌وقت مشغول شود، هزینه‌های خود و خانواده را تامین کند و توانایی پرداخت مالیات را از حقوق خود داشته باشد، می‌تواند موفق به دریافت اقامت کاری دائم شود.

فرد موظف است که در طول اقامت خود، به تمامی وظایف شهروندی پایبند بوده و قوانین کانادا را رعایت کند. متقاضی می‌تواند پس از سه الی پنج سال کار تمام‌وقت و موفق برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نماید. سه سال پس از اقامت دائم نیز، دولت کانادا تابعیت و پاسپورت به وی اعطا خواهد کرد‌‌.

شرایط سنی تحصیل در کانادا یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای تحصیل در این کشور است

شرایط تحصیل در کانادا

برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان هستند، زندگی در کانادا گزینه‌ی جذابی است.

سخن پایانی

اخذ اقامت تحصیلی کانادا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. متقاضی بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی و اخذ مدرک از دانشگاه‌های معتبر این کشور می‌تواند برای چند سال در کانادا بماند. هم‌چنین به جستجوی کار و دریافت پیشنهاد شغلی بپردازد. خبر خوب این است که بلافاصله پس از دریافت پیشنهاد شغلی، اقامت موقت فرد به اقامت کاری تبدیل می‌شود. پس از حدود سه الی پنج سال کار موفق و تمام‌وقت نیز، می‌تواند برای اقامت دائم و سپس تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا می‌توان بدون مدرک زبان برای اخذ اقامت تحصیلی کانادا اقدام کرد؟
یکی از شرایط اخذ اقامت این کشور ازطریق تحصیل داشتن مدرک زبان آیلتس است. اما دانشجویان می‌توانند بدون مدرک زبان نیز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. به شرطی که قبل از شروع کلاس‌های دانشگاه در دوره‌ها و کالج‌های زبان شرکت نمایند. شرکت در دوره‌های زبان در کشور کانادا مستلزم پرداخت هزینه است.
کدام دانشگاه‌های کانادا برای اقامت تحصیلی مناسب هستند؟
تقریباً همه دانشگاه‌های کانادا در سطح علمی بسیار بالایی قرار دارند و در رتبه‌بندی جهانی در جایگاه مناسبی قرار گرفته‌اند. دانشگاه تورنتو، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه بریتیش‌کلمبیا و دانشگاه کنکوردیا نمونه‌هایی از بهترین دانشگاه‌ها جهت اخذ اقامت کانادا از این طریق هستند.
هزینه زندگی حین اقامت تحصیلی کانادا به چه صورت است؟
متقاضیان باید توانایی تامین هزینه‌های زندگی را در حین اقامت داشته باشند. البته هزینه‌های زندگی بسته به شهر و دانشگاهی که فرد در آن تحصیل می‌کند متغیر است. به عنوان مثال، هزینه یک ماه زندگی در شهر تورنتو معادل هزار دلار کانادا است. در حالی که هزینه‌های زندگی در شهر ونکوور معادل ۱۸۰۰ دلار کانادا می‌باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازیلا یاری
1 سال قبل

ممنون از مقاله کامل و سایت خوب هرمس اپلای

کارشناس هرمس
پاسخ به  نازیلا یاری
1 سال قبل

ممنون از توجه شما .

کادر هرمس اپلای