ورک پرمیت کانادا

ورک پرمیت کانادا

کانادا نیز مانند آمریکا و سایر کشور‌های اروپایی دریافت مجوز کار را شرط اصلی اشتغال نیرو‌های بین‌ المللی می‌داند. تحقق رویای کسب درآمد دلاری در این سرزمین زیبا، بدون دریافت مجوز ممکن نیست. این مجوز از سوی اداره مهاجرت کانادا برای افرادی صادر می‌ شود که شهروند یا تبعه این کشور نیستند. دریافت ورک پرمیت کانادا به معنی ورود قانونی به بازار کار این کشور است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویزای ورک پرمیت کانادا چیست؟

ورک پرمیت یا اجازه‌ کار یک مجوز قانونی برای اشتغال است. مجوز کار برای افرادی صادر می‌شود که از صلاحیت و توانمندی لازم برای ورود به بازار کاری این کشور برخوردار هستند. با دریافت مجوز و جاب آفر معتبر از کارفرمای کانادایی می‌توانید درخواست خود برای دریافت ویزا را ثبت کنید.

اقتصاد بسیار عالی کانادا شرایط برای ورود نیروی متخصص و ماهر به بازار کاری را فراهم کرده است. دانشجویان و افراد متقاضی اقامت دائم در این کشور می‌توانند از طریق ثبت درخواست و دریافت اجازه کار مسیر خود را کوتاه‌تر کنند.

برای صدور این مجوز، کارفرمای کانادایی باید موفق به دریافت مجوز‌های لازم از دولت کانادا مانند مجوز  LMIA  شود. بعد از دریافت این مجوز، ESDC یا اداره اشتغال کانادا باید مجوز لازم برای ورود نیروی بین‌ المللی را صادر کند.

ویزای ورک پرمیت کانادا چیست؟

مدت زمان صدور ویزای ورک پرمیت کانادا

دغدغه اصلی متقاضیان دریافت مجوز کار کانادا این است که از زمان ثبت درخواست تا صدور مجوز چقدر طول می‌کشد؟ اگر شما تمام مراحل را به‌ درستی انجام دهید جای هیچ نگرانی نیست. بعد از ثبت به‌موقع درخواست، ارسال تمام اسناد و مدارک موردنیاز نوبت به بررسی دقیق درخواست ورک پرمیت کانادا می‌رسد.

این مرحله فرایندی زمان‌بر است. اما زمان رسیدگی به درخواست متقاضیان احتمال دارد با هم متفاوت باشد. زیرا، تخصص، سابقه کاری، مدرک تحصیلی، شغل و سن متقاضیان تفاوت دارد. افزایش حجم تقاضا برای مهاجرت کاری به کانادا، دلیل اصلی افزایش زمان رسیدگی به درخواست‌ها خواهد بود.

زمان لازم برای بررسی پرونده متقاضیان ایرانی حدود ۶ ماه برآورد می‌شود. برای اطلاع از زمان دقیق رسیدگی به پرونده باید به سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا یا cic.gc.ca مراجعه کنید. تماس با مرکز خدمات موکلین اداره مهاجرت روش دیگری برای بررسی تاخیر در روند رسیدگی به درخواست‌ها است.

انواع ورک پرمیت کانادا و اعتبار آن

ورک پرمیت به شما اجازه می‌دهد در بازه زمانی معین در کانادا مشغول به‌کار شوید. ورک پرمیت فرصتی طلایی برای افراد علاقه‌ مند به اشتغال در کانادا است که موفق به دریافت پیشنهاد شغلی نشده‌اند. مجوز کار در کانادا برای تمام مشاغل صادر نمی‌شود.

برای مثال تجار، افراد نظامی، افسران دولتی، نمایندگان حقوقی، ورزشکاران، کادر تیم‌های ورزشی، مبلغان مذهبی، روحانیون، کارمندان بخش بهداشت و داوران برای ورود به این کشور معاف از ورک پرمیت کانادا هستند و نیازمند دریافت ویزای کاری خواهند بود.

ورک پرمیت باز یا Open Work Permit

مجوز کار آزاد به متقاضی اجازه می‌دهد تا در مشاغل مختلف با کارفرمایان کانادایی قرارداد ببندند. اشتغال در برخی مشاغل مانند تیم حفاظت، آژانس‌ های رقص و ماساژور‌های جنسی با دریافت این مجوز ممکن نیست. با دریافت این مجوز هیچ محدودیتی در انتخاب ساعت‌ کاری یا کارفرما نخواهید داشت. دانشجویان بین‌ المللی دانشگاه‌ های کانادا و علاقه‌ مند به کار در این کشور بهترین گزینه برای دریافت مجوز کار باز هستند.

ورک پرمیت بسته یا Close Work Permit

برای دریافت این مجوز کار به یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای معتبر کانادایی نیاز دارید. بعد از ورود به کانادا تنها مجاز به کار برای همان کارفرمایی هستید که مجوز کار برای آن صادر شده است. برای پیشگیری از مشکلات احتمالی بر اساس مدرک تحصیلی، سابقه‌ کاری و علاقه خود برای دریافت جاب آفر و ورک پرمیت کانادا درخواست دهید.

ورک پرمیت مخصوص کارفرما

این مجوز تنها برای یک شغل خاص و یک کارفرمای مخصوص صادر می‌شود. ساعت کاری، مدت زمان کار و محل اشتغال در این مجوز نوشته می‌شود. دارندگان این مجوز برای اشتغال در سایر فرصت‌های شغلی، تغییر شغل یا کارفرما نیازمند دریافت یک ورک پرمیت جدید هستند.

کارفرما قبل از صدور مجوز کار برای نیروی بین‌ المللی موظف به دریافت مجوز ارزیابی تاثیرگذاری بر بازار کاری کانادا از اداره اشتغال این کشور است. دارندگان ورک پرمیت کارفرما باید در بدو ورود به این کشور مجوز‌های لازم را به افسران دولتی نشان دهند.

ورک پرمیت نیازمند به LMIA

LMIA در حقیقت یک پیشنهاد رسمی است که از سوی اداره کار و امور انسانی کانادا تعیین شده باشد. هنگام اعطای این مجوز، تاثیر حضور متقاضی بر بازار کاری و اقتصاد کانادا ارزیابی می‌شود. تنها در مواردی که نتیجه ارزیابی مثبت یا خنثی باشد مجوز کار صادر خواهد شد.

بعد از دریافت این مجوز، متقاضی ۶ ماه فرصت دارد تا در کشور کانادا و در شغل موردنظر مشغول به‌کار شود. با دریافت این ورک پرمیت مجوز اقامت کاری به مدت چهار سال در شغل موردنظر را صادر می‌کند. افرادی که موفق به تمدید اعتبار ورک پرمیت کانادا شوند شانس بالایی برای شهروندی و اقامت دائم دارند.

ورک پرمیت کانادا بدون نیاز به دریافت LMIA

اگر خانواده، بستگان یا فرزند شما در کانادا مشغول به‌کار یا تحصیل باشد برای دریافت مجوز کار به فرم ارزیابی LMIA نیاز ندارید. این افراد می‌توانند از گزینه اسپانسرشیپ استفاده کنند. در این برنامه، خانواده یا بستگان از طریق ارسال دعوت‌ نامه و حمایت مالی شرایط برای دریافت مجوز کار و اشتغال را فراهم خواهند کرد.

ورک پرمیت بعد از اتمام تحصیل یا Post-Graduation

این مجوز برای دانشجویانی صادر می‌شود که دوره تحصیل خود را در این کشور به پایان رسانده‌اند. اعتبار این مجوز حدود سه سال است. در این بازه زمانی فرصت دارید که در کنار تحصیل برای کسب تجربه و درآمد وارد بازار کاری کانادا شوید. مزیت اصلی دریافت این مجوز ایجاد فرصت مناسب برای اقامت دائم و شهروندی کانادا خواهد بود.

ورک پرمیت NAFTA

کشور محل سکونت متقاضی نقش مهمی در صدور این مجوز دارد. زیرا دولت کانادا این مجوز کار را تنها برای شهروندان آمریکا، کانادا و مکزیک صادر می‌کند. دریافت این مجوز به معنی ورود به بازار کار بدون نیاز به دریافت تاییدیه LMIA است.

تفاوت بین ورک پرمیت باز و بسته چیست؟

در مسیر دریافت ورک پرمیت کانادا با اصطلاحات و نام‌ های مختلفی روبرو می‌شوید. دو نمونه اصلی از مجوز کار کانادا شامل مجوز کار آزاد و بسته است. این دو مجوز از جنبه‌های مختلف مانند زمان قرارداد، مدت اعتبار، شرایط کاری و هزینه دریافت با یکدیگر متفاوت هستند.

باید بدانید دریافت Open Work Permit به شما اجازه می‌دهد به اندازه زمان ذکرشده در قرارداد کاری در خاک کانادا اقامت داشته باشید. با دریافت این مجوز هیچ محدودیتی برای انتخاب کارفرما یا تعداد کارفرما ندارید. این امکان را دارید به‌صورت همزمان برای چند کارفرمای مختلف کار کنید. اعتبار آن نیز وابسته به قرارداد کاری متقاضی و بین یک تا سه سال خواهد بود. برای دریافت این ویزا نیز باید مبلغی حدود ۲۵۵ دلار بپردازید.

با دریافت Close Work Permit دوره اقامت شما تنها محدود به مدت ذکرشده در قرارداد کاری خواهد بود. ممکن نیست بعد از ورود به کانادا کارفرما یا شغل خود را تغییر دهید؛ زیرا، این مجوز تنها برای اشتغال متقاضی زیر نظر یک کارفرمای خاص صادر شده است.

اعتبار آن نیز بین یک تا سه سال خواهد بود. هزینه دریافت این مجوز در مقایسه با مجوز باز کمتر خواهد بود. متقاضی باید مبلغی حدود ۱۵۵دلار برای دریافت کلوز ورک پرمیت کانادا بپردازد.

تفاوت بین ورک پرمیت باز و بسته چیست؟

تفاوت ویزای کار کشور کانادا با ویزای ورک پرمیت کانادا

زمانی که صحبت از مهاجرت کاری به کانادا می‌شود با دو مقوله مهم ویزای کاری و ورک پرمیت کانادا مواجه خواهیم بود. آیا شما هم تفاوت بین دو این مجوز را نمی‌ دانید؟ ویزای کاری در حقیقت مجوزی است که اجازه ورود شما به کشور کانادا را صادر می‌کند.

اما پرمیت سندی خواهد بود که برای اشتغال و اقامت به آن نیاز دارید. ورک پرمیت معمولا از داخل خاک این کشور صادر می‌شود. اما شرایط برای دریافت ویزای کاری از داخل و خارج از خاک کانادا فراهم است. در برخی موارد می‌توان ورک پریت را بخشی از ویزای کاری در نظر گرفت.

دریافت ویزای کاری شرایط برای اقامت موقت پنج ساله در این کشور را فراهم می‌کند. پس از تمدید درخواست می‌توانید برای اقامت دائم یا شهروندی درخواست دهید. ورک پرمیت تنها مجوز اشتغال برای یک کارفرمای مشخص است. پس، شرایط برای اقامت دائم و شهروندی تنها با دریافت ورک پرمیت فراهم نمی‌شود.

روش‌ های دریافت ورک پرمیت کانادا

دولت این کشور چندین روش مختلف برای ثبت درخواست و دریافت ورک پرمیت فراهم کرده است که عبارتند از:

برنامه جابه‌ جایی بین‌ المللی یا IMP

در این برنامه، کارفرمایان کانادایی می‌توانند نیروی کاری موقت را از بین متقاضیان بین‌ المللی استخدام کنند. این برنامه هیچ نیازی به دریافت تاییدیه LMIA ندارد. صدور مجوز در این برنامه به میزان سود اقتصادی، فرهنگی و تجاری دولت کانادا از ورود نیروی بین‌ المللی به بازار کاری این کشور وابسته است.

برنامه نیروی کار موقت خارجی یا TFWP

این برنامه ورک پرمیت کانادا نیز بی‌نیاز از دریافت تاییدیه LMIA خواهد بود و کارفرما می‌تواند نیروی کاری خارجی را به‌ صورت موقت استخدام کند. در این برنامه مجوز کار تنها بر اساس نیاز بازار کاری کانادا و پر کردن جای خالی صادر می‌شود.

برنامه انتقال بین شرکتی یا ICT

تمام کسب‌ و کار‌های بین‌ المللی که یک دفتر مرکزی فعال در کانادا داشته باشند با استفاده از این برنامه قادر به انتقال نیروی موردنظر به کانادا هستند.

ورک پرمیت کارآفرینان و افراد خود اشتغال یا C11

این مجوز حداکثر تا سه سال اعتبار دارد که دریافت تاییدیه LMIA در آن الزامی نیست. افراد واجد شرایط می‌توانند برای خرید شرکت یا راه‌ اندازی کسب‌وکار خود وارد کانادا شوند. اما شغل آن‌ها باید از نظر فرهنگی و اقتصادی برای این کشور سودمند باشد.

برنامه جذب استعداد‌های جهانی

در این برنامه نیرو‌های خارجی مستعد و دارای مهارت بالا از طریق دریافت ورک پرمیت کانادا شانس ورود به خاک این کشور و اشتغال در آن خواهند داشت. این برنامه تنها برای برخی مشاغل مانند برنامه‌ نویسی، مهندسی نرم‌ افزار و آنالیز سیستم‌ های اطلاعاتی قابل اجرا است.

ورک پرمیت کانادا بعد از تحصیل

این برنامه برای چندین گروه اجرایی خواهد بود که عبارتند از: دانشجویانی که در یک موسسه معتبر کانادایی فارغ التحصیل شده‌اند و افرادی که حداقل دوره تحصیل آن‌ها در این کشور هشت ماه بوده است. شرکت در این برنامه نیازی به دریافت پیشنهاد شغلی و تاییدیه LMIA ندارد.

برنامه Briding Open Work Permit

تنها افرادی می‌توانند در این برنامه شرکت کنند که برای اقامت دائم کانادا درخواست داده‌اند. تا زمان ثبت درخواست و دریافت مجوز اقامت دائم، آن‌ها برای اشتغال به ورک پرمیت نیاز دارند.

توافقنامه تجربه بین‌ المللی کانادا یا IEC

طبق این برنامه، شهروندان ۱۸ تا ۳۵ ساله کشور‌هایی که با کانادا توافق همکاری کاری دو جانبه دارند، شانس بالایی برای ورود به بازار کاری و اشتغال در این کشور خواهند داشت. اما شهروندان ایرانی نمی‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

توافقنامه تجارت آزاد بین‌ المللی

شهروندان کشور‌هایی که با کانادا توافقنامه‌ های تجاری امضا کرده‌اند، شانس بالایی برای دریافت ورک پرمیت دارند. قرارداد‌های تجاری مانند NAFTA، CETA و GATS بخشی از این توافق نامه‌ها هستند. متقاضیان ایرانی نمی‌توانند از این برنامه برای دریافت ورک پرمیت کانادا استفاده کنند.

هزینه ورک پرمیت کانادا چقدر است؟

درباره هزینه دریافت مجوز کار باید به عوامل مختلفی توجه کنید. نوع مجوز کار مهم‌ ترین عامل در محاسبه هزینه دریافت ورک پرمیت است. در حالت کلی، هزینه دریافت این مجوز حدود ۱۵۵ دلار در نظر گرفته می‌شود. اما متقاضیان ورک پرمیت آزاد باید مبلغ ۲۵۵ دلار بپردازند.

گروه‌های هنرمندی برای ورود به کانادا و فعالیت در این کشور نیازمند پرداخت هزینه اضافی هستند. افرادی که در خارج از کانادا اقامت دارند نیز موظف به پرداخت هزینه بیومتریک هستند. هزینه بیومتریک مبلغ ۸۵ دلار برای هر نفر است که تا ۱۰ سال اعتبار دارد.

هزینه ورک پرمیت کانادا چقدر است؟

ویژگی‌ های لازم برای اخذ ورک پرمیت کانادا

برای دریافت مجوز کار کانادا یا ورک پرمیت نیازمند برخورداری از برخی ویژگی‌های عمومی و تخصصی هستید. ویژگی‌های عمومی شامل اسناد و مدارکی است که در مرحله ثبت درخواست باید ارسال شود. این موارد عبارتند از:

 • تکمیل‌ کردن و ارائه فرم‌های ضروری
 • پاسپورت دارای اعتبار بیش از ۶ ماه
 • کپی از تمام صفحات گذرنامه
 • دو قطعه عکس پرسنلی
 • اثبات وضعیت اقامت یا مهاجرت فعلی متقاضی
 • ارائه اسناد مربوط به ازدواج
 • اثبات تمکن مالی ارائه رزومه قوی
 • مدارک تحصیلی و گواهینامه‌ های معتبر
 • ارائه جاب آفر از یک کارفرمای معتبر برای دریافت ورک پرمیت کانادا
 • تاییدیه LMIA
 • انجام معاینات پزشکی
 • ارائه گواهی سلامت جسمانی و روانی
 • ارائه گواهی عدم سابقه کیفری

سایر ویژگی‌ها برای دریافت مجوز کاری کانادا عبارتند از:

دریافت جاب آفر از یک کارفرمای معتبر

با توجه به نوع ورک پرمیت نیازمند دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرما هستید. در مجوز کار آزاد هیچ محدودیتی برای انتخاب کارفرما و تعداد آن وجود ندارد. اما در اغلب موارد باید شغل، کارفرما، قرارداد کاری و میزان حقوق قبل از دریافت مجوز کار تعیین شده باشد.

برای دریافت پیشنهاد شغلی باید از کشور خود اقدام کنید. استفاده از سایت‌های معتبر کاریابی، موسسات کاریابی بین‌ المللی و موسسات مهاجرتی سه گزینه مناسب برای دریافت جاب آفر هستند.

دریافت LMIA توسط کارفرما

بعد از دریافت پیشنهاد شغلی، کارفرما موظف است درخواست خود برای دریافت مجوز LMIA را ثبت کند. این مجوز به معنی صدور اجازه کار موقت برای متقاضی خواهد بود. دریافت مجوز ارزیابی نشان می‌دهد که برای فرصت شغلی شما هیچ شهروند کانادایی دارای صلاحیت و مهارت لازم وجود ندارد.

ارائه درخواست

بعد از دریافت جاب آفر و تاییدیه LMIA نوبت به ثبت درخواست برای دریافت ورک پرمیت می‌رسد. این مرحله از طریق ثبت درخواست به‌صورت آنلاین از طریق سایت دولت یا مراجعه حضوری به سفارت و کنسولگری کانادا امکان‌ پذیر است.

در این مرحله از دریافت ورک پرمیت کانادا باید تمام فرم‌ها، اسناد و مدارک را بارگذاری کنید. این اسناد برای بررسی درخواست توسط افسران مهاجرت الزامی خواهد بود. در برخی موارد، ماموران مهاجرت انجام برخی آزمایشات و معاینات پزشکی را ضروری می‌دانند.

در بعضی موارد بعد از اتمام اعتبار مجوز کار، متقاضی برای بررسی مجدد صلاحیت و توانمندی‌ ها به کشور خود بازگردانده می‌شود. در این شرایط انجام تمام مراحل فوق برای دریافت مجدد ورک پرمیت ضروری است.

تبدیل ویزای توریستی به ورک پرمیت کانادا

در مواردی که زمان زیادی برای بررسی درخواست شما برای تمدید اعتبار ورک پرمیت نیاز خواهد بود، باید اقامت خود در این کشور را قانونی کنید. بهترین راه تبدیل مجوز کار به ویزای توریستی است. بر اساس قانون مهاجرت کانادا، برای دریافت یا تمدید مجوز کار باید از داخل خاک کشور اقدام کنید.

خروج از کانادا مسیر تمدید اعتبار مجوز کار یا دریافت مجدد آن را سخت می‌کند. علی‌ رغم اینکه با دریافت ویزای توریستی فعالیت کاری زیادی از شما ساخته نیست اما این روش برای تمدید اعتبار لازم است.

تبدیل ویزای توریستی به ورک پرمیت کانادا

تبدیل ورک پرمیت به pr

افرادی که مجوز کار دریافت کنند حداکثر تا سه سال قادر به انجام فعالیت کاری در کانادا هستند. بعد از اتمام این دوره باید برای تمدید اعتبار مجوز اقدام کنید. تمدید اعتبار مجوز شرایط برای اقامت دائم را فراهم می‌کند. اما توصیه می‌شود بعد از ورود به کانادا برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید. زیرا، مسیر اقامت در این برنامه بسیار آسان‌ تر از ورک پرمیت است.

عوامل مختلفی بر فرایند تبدیل مجوز کار به اقامت دائم تاثیر دارند. مهم‌ ترین موارد برای ورک پرمیت کانادا عبارتند از:

 • سازگاری بالا با محیط و شرایط‌ کاری در کانادا
 • مهارت و تسلط بالا به زبان‌ انگلیسی و فرانسه
 • محدوده سنی مناسب
 • پیشنهاد شغلی عالی
 • ارتباط سابقه کاری و تحصیلات با شغل موردنظر

تبدیل استادی پرمیت به ورک پرمیت

افرادی که در کانادا هستند می‌توانند ویزای خود را تغییر دهند. شرایط برای دریافت مجوز کار از طریق ویزای تحصیلی یا تبدیل ویزای تحصیلی به ورک پرمیت وجود دارد. برای تبدیل ویزای تحصیلی به مجوز کار باید دوره تحصیلی شما در کانادا تمام شده باشد.

در این حالت به پیشنهاد شغلی یا تاییدیه LMIA نیاز ندارید. اما برای تبدیل ورک پرمیت به ویزای تحصیلی باید قبل از انقضای مجوز کار از دانشگاه معتبری در کانادا پذیرش تحصیلی بگیرید. تا زمان بررسی درخواست و صدور ویزای تحصیلی، مجوز کار معتبر است و می‌توانید از آن برای اشتغال استفاده کنید.

تمدید ورک پرمیت کانادا

اعتبار ورک پرمیت دائمی نیست. پس، فرایند تمدید اعتبار آن یکی از چالش‌هایی محسوب می‌شود که با آن مواجه خواهید شد. اهمیت این موضوع باعث ‌شده است دولت کانادا شرایط لازم برای تمدید اعتبار مجوز کار را فراهم کند. در سه حالت زیر باید برای تمدید اعتبار مجوز خود اقدام کنید:

نزدیک شدن به زمان انقضای ورک پرمیت

فراموش نکنید که حدود ۳۰ روز قبل از اتمام اعتبار ورک پرمیت کانادا باید برای تمدید آن اقدام کنید. عدم اقدام به موقع، شانس تمدید اعتبار را کاهش می‌دهد. اگر در مدت مناسب اقدام نکنید دولت کانادا به شما اجازه می‌دهد تا زمان تعیین نظر اداره مهاجرت به کار خود ادامه دهید. تا زمانی که از تمدید اعتبار مجوز کار خود مطمئن نشدید هرگز از کانادا خارج نشوید.

گذشت بالاتر از ۹۰ روز از انقضای ورک پرمیت

در چنین مواردی می‌توانید از گزینه restoration یا بازگرداندن مجوز کار استفاده کنید. هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای اقامت در خاک کانادا تا زمان صدور تاییدیه یا تمدید مجوز خود ندارید. اما نمی‌توانید در این بازه زمانی مشغول به‌ کار باشید.

انقضای مجوز کار بیش از ۹۰ روز

اگر تا سه ماه بعد از انقضای مجوز کار برای تمدید اعتبار آن اقدام نکنید، ناچار به ترک خاک کانادا خواهید بود. بی‌ توجهی به این مورد باعث دیپورت و اخراج شما خواهد شد.

مدارک لازم برای تمدید ورک پرمیت کانادا

مدارک موردنیاز برای تمدید درخواست به نوع مجوز کار وابسته است.

مدارک موردنیاز برای تمدید اعتبار ورک پرمیت مخصوص کارفرما

 • ارائه ترجمه تمام مدارک هویتی و شناسایی
 • اسکن پاسپورت و سد ازدواج
 • ارائه نامه توضیح درباره علت تمدید مجوز کار
 • ارائه قراردادکاری
 • پیشنهاد شغلی و تاییدیه LMIA قبلی
 • ارائه فیش حقوقی سه ماه گذشته برای تمدید اعتبار ورک پرمیت کانادا
 • پاسپورت معتبر
 • اسکن مجوز کار
 • ارائه مدرک زبان و مدارک تحصیلی
 • دو قطعه عکس
 • مجوز CAQ برای افراد مشغول کار در استان کبک

مدارک لازم برای تمدید ورک پرمیت کانادا

مدارک لازم برای تمدید اعتبار ورک پرمیت باز

برای تمدید این مجوز کار به ارائه پیشنهاد شغلی و مجوز LMIA نیاز نخواهید داشت. اما سایر موارد کاملا مشابه با موارد فوق است.

دلایل ریجکتی ورک پرمیت کانادا

دلایل مختلفی وجود دارد که سفارت یا دولت کانادا درخواست متقاضی برای دریافت مجوز کار را رد می‌کند. بررسی‌های ما نشان می‌دهد که دلایل اصلی ریجکت درخواست در یکی از دسته‌ های زیر قرار می‌گیرد:

 • افسر مهاجرت هیچ ارتباط منطقی بین تجربه‌ کاری شما و جاب آفر برای اثبات عملکرد مطلوب شما در آن شغل پیدا نکرده است.
 • شما از طریق ارائه مدارک موفق به جلب اعتماد افسر مهاجرت مبنی بر خروج شما از خاک کانادا بعد از اتمام دوره کاری نشده‌اید.
 • شما واجد شرایط و توانایی لازم برای شرکت در برنامه موردنظر به‌منظور دریافت ورک پرمیت کانادا نیستید.

ورک پرمیت و خانواده متقاضی ورک پرمیت

در برخی موارد دولت کانادا بعد از دریافت ورک پرمیت به خانواده متقاضی اجازه ورود به این کشور را می‌دهد. در این مسیر، تمام اعضای خانواده باید فرم درخواست را به‌صورت مجاز پر و ارسال کنند. اعضای خانواده متقاضی بعد از ورود به خاک کانادا برای اشتغال نیازمند دریافت مجوز هستند.

اگر شما موفق به دریافت مجوز کار آزاد شوید همسر شما هیچ محدودیتی برای اشتغال در این کشور نخواهد داشت. بعد از ورود اعضای خانواده با مجوز کار برای ادامه تحصیل فرزندان باید مجوز‌های لازم را دریافت کنید.

کارشناسان هرمس اپلای با سال‌ها تجربه موفق آمادگی دارند تا از صفر تا صد مهاجرت به کانادا شما را راهنمایی کنند. شما می‌توانید از طریق تماس و گرفتن وقت مشاوره، مسیری روشن برای پروسه مهاجرت خود داشته باشید.

ویزای کار IMP کانادا

ویزای کار IMP کانادا

در این روش جذب نیروی کار خارجی توسط کارفرمایان ساده‌تر شده و با سرعت بیشتری انجام می‌شود، به عبارت دیگر این روش راهی میانبر برای کار در کشور کانادا است. دریافت ویزای کار IMP کانادا هم مانند دیگر ویزاهای این کشور شرایطی داشته و مدارکی نیاز دارد

سخن آخر

ورک پرمیت کانادا در حقیقت ابزاری برای اشتغال قانونی و ورود به بازار کاری این کشور است. برنامه‌های مختلفی برای اشتغال در کانادا وجود دارد که باید بر اساس سن، رشته تحصیلی، مهارت، سابقه کار و محل سکونت مناسب‌ ترین برنامه را انتخاب کنید. اعتبار این مجوز حدود سه سال خواهد بود و ۳۰ روز قبل از انقضای مجوز باید برای تمدید آن اقدام کنید. شرایط برای تبدیل این مجوز به ویزای تحصیلی، توریستی و اقامت دائم فراهم شده است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه لازم برای دریافت ورک پرمیت چقدر است؟
هزینه مجوز کار به نوع برنامه موردنظر وابسته است. اما در حالت کلی باید حداقل مبلغ ۲۵۵ دلار برای مجوز کار آزاد و ۱۵۵ دلار برای سایر ورک پرمیت‌ها بپردازید.
بدون پیشنهاد کاری می‌توان ورک پرمیت دریافت کرد؟
در اغلب برنامه‌ها برای دریافت مجوز کار به جاب آفر نیاز دارید. اما فارغ‌ التحصیلان دانشگاه‌های کانادا و دارندگان ورک پرمیت آزاد نیازی به ارائه پیشنهاد شغلی ندارند.
چه افرادی می‌توانند ورک پرمیت کانادا دریافت کنند؟
افرادی که مجوز اقامت دائم یا شهروندی ندارند برای کار نیازمند دریافت مجوز هستند. البته شغل آن‌ها نباید در دسته مشاغلی مانند مبلغان مذهبی، مربیان و ورزشکاران باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای