ارزانترین کالج های کانادا

ارزان ترین کالج ها در کانادا

ارزان ترین کالج ها در کانادا، از گزینه‌های پرطرفدار متقاضیان ویزای تحصیلی به این کشور است. البته ناگفته نماند که کانادا از جمله کشورهایی است که دارای سیستم آموزشی بسیار عالی در تمامی مقاطع تحصیلی است. به همین خاطر دارای دانشگاه‌های برتر برای دانشجویان بین‌المللی است. اما هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه ها برای متقاضیان ویزای تحصیلی، دغدغه بسیار بزرگی است.

کشورهای انگلیسی زبان همچون آمریکا، انگلستان و کانادا از جمله کشورهایی هستند که هزینه تحصیل بالایی دارند. به همین دلیل، تصور اغلب افراد این است که با محدودیت مالی، امکان تحصیل در این کشور را نخواهند داشت. اما همان طور که گفته شد تعدادی کالج‌های ارزان در این کشور وجود دارد که می‌توان تحصیلات خود را در آن ادامه داد. برای آشنایی با این کالج‌ها و شرایط ورود به آن، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای تحصیل در ارزان‌ترین کالج ها در کانادا

کاربرانی که متقاضی ویزای تحصیل در کانادا هستند، اما توانایی مالی چندانی ندارند، می‌توانند از امکانات ارزان ترین کالج ها در کانادا استفاده کنند که این مزایا شامل:

  • سیستم آموزشی با کیفیت:از جمله دلایل اصلی که دانشجویان، تحصیل در کانادا را انتخاب می‌کنند، بالا بودن سیستم آموزشی با کیفیت است. در حال حاضر 26 دانشگاه کانادا در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS و 27 دانشگاه آن در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی قرار دارند.
  • پروژه‌های تحقیقاتی فراوان:کشور کانادا از جمله کشورهایی است که برای پروژه‌های تحقیقاتی، بودجه‌های مالی فراوانی در نظر می‌گیرد. به همین خاطر کشور کانادا، در زمینه پروژه‌های تحقیقات پزشکی، علوم و فناوری محیط زیست، مخابرات همیشه حرف اول را می‌زند.
  • پایین بودن هزینه تحصیل:هزینه تحصیل در کشور کانادا نسبت به دیگر کشورها از جمله آمریکا و انگلستان، پایین‌تر است. به همین خاطر متقاضی می‌تواند با توجه به بودجه مالی خود، یکی از دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب کند.
  • کار در حین تحصیل:از دیگر مزیت‌های تحصیل در ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا، این است که دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل، مشغول به فعالیت و کسب درآمد شوند. کشور کانادا به دانشجویان بین‌المللی این امکان را می‌دهد تا در هفته به مدت ۲۰ ساعت به صورت تمام وقت کار کنند.
  • فعالیت‌های دانشجویی:دانشجویان در کانادا، این قابلیت را خواهند داشت از رویدادها، جشن‌ها و دیگر فعالیت‌هایی که در طی سال در شهر اجرا می‌شود، لذت ببرند. دانشجویان علاوه بر لذت بردن از محیط‌های جشن، می‌توانند با افراد جدید آشنا شوند و با آن ها ارتباط برقرار کنند.

مزایای تحصیل در ارزان‌ترین کالج ها در کانادا

تحصیل رایگان در دانشگاه‌های کانادا

در کشور کانادا، هیچ دانشگاهی وجود ندارد که برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی رایگان باشد. اما با دریافت اسکالرشیپ یا همان بورسیه تحصیلی، می‌توانید بدون پرداخت شهریه، در دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوید. اما در عین حال کالج‌ها و دانشگاه‌هایی در کانادا وجود دارند، که برای تحصیل باید هزینه بسیار کمی پرداخت کرد. برای آشنایی با ارزان ترین کالج ها در کانادا با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

تحصیل رایگان در دانشگاه‌های کانادا

معرفی ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا

از دغدغه‌های اصلی دانشجویان برای ادامه تحصیل در کانادا، پرداخت هزینه تحصیل و زندگی است. به همین خاطر در این قسمت می‌خواهیم لیستی از ارزان‌ترین کالج ها در کانادا بپردازیم.

معرفی ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا

دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland)

از جمله ارزان ترین کالج ها در کانادا، دانشگاه مموریال نیوفاندلند است. این دانشگاه در سال ۱۹۲۵ تاسیس شد نسبت به دیگر دانشگاه‌های آتلانتیک کانادا، کمترین هزینه را دارد و متوسط هزینه‌ای که یک دانشجو باید پرداخت کند، ۱۲۰۰۰ دلار کانادا است. از مزیت‌های این دانشگاه، ارائه بورسیه تحصیلی تا سقف ۶۰۰۰ دلار است و دانشجویان این قابلیت را دارند تا حین تحصیل از کارآموزی استفاده کنند.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland)

کالج لویالیست (Loyalist College)

لویالیست نیز از ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا بوده که در شهر Belleville استان انتاریو قرار دارد. این دانشگاه در سال 1969 تاسیس شد و جزو کالج‌های برتر کانادا قرار دارد. متوسط هزینه‌ای که دانشجو باید در این کالج پرداخت کند، 14.335 دلار است. به لحاظ رشته تحصیلی، هنر و فناوری کاربردی جزو بهترین‌ها در این کالج محسوب می‌شود.

کالج سلکرک (Selkirk College)

کالج سلکرک بریتیش کلمبیای کانادا، در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده و جزو ارزان‌ترین کالج ها در کانادا محسوب می‌شود. از جمله مزیت‌هایی که این کالج نسبت به دیگر کالج‌های کانادا دارد، ارائه گواهی، دیپلم و مدرک کاردانی در برنامه‌های مختلف به دانشجویان در سراسر جهان است. هزینه‌ای که دانشجویان باید بابت تحصیل خود در این کالج پرداخت کنند، ۹۸۰۰ دلار کانادا است. از برنامه‌های کاربردی در این کالج می‌توان به فعالیت‌های آکادمیک اشاره کرد که به آمادگی ذهنی و جسمانی می‌پردازد.

کالج لمبتون (Lambton College)

این کالج جزو ارزان ترین کالج ها در کانادا محسوب می‌شود که در استان انتاریو قرار دارد. از جمله محبوب‌ترین برنامه‌های این کالج، مدیریت کسب و کار، مراقبت‌های بهداشتی و هنرهای کاربردی است. در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰ دانشجوی بین‌المللی از ۲۶ کشور به صور تمام وقت در این موسسه مشغول به تحصیل هستند. به طور متوسط هزینه‌ای که هر دانشجو برای تحصیل خود باید پرداخت کند، ۱۳۲۰۰ تا ۱۶۴۰۰ دلار کانادا است.

کالج لمبتون (Lambton College)

دانشگاه تامپسون ریورز (Thompson Rivers)

تامپسون ریورز، دانشگاه تحقیقاتی است که در سال ۱۹۷۰ با پردیس‌هایی در سراسر کاملوپس و دریاچه ویلیامز تاسیس شد. دانشجویان این کالج، بیش از ۳۵۰۰ نفر از ۱۰۰ کشور است. بیش از ۱۴۰ برنامه و بیش از ۶۰ برنامه آنلاین در این دانشگاه ارائه می‌شود. متوسط هزینه‌ای که باید برای تحصیل در آن دانشگاه باید پرداخت کرد، ۱۴۸۳۲ دلار است.

دانشگاه وینیپگ (University of Winnipeg)

دانشگاه وینیپگ، از دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی است که جزو ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا محسوب می‌شود و بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی بین المللی در آن مشغول به تحصیل هستند. از آنجایی که کلاس‌های این دانشگاه، فضای بسیار کوچکی دارد، دانشجویان راحت‌تر می‌توانند با اساتید خود ارتباط برقرار کنند و عملکرد بهتری داشته باشند. متوسط هزینه‌ای که دانشجویان باید برای تحصیل خود در دانشگاه پرداخت کنند، ۱۴۷۰۰ تا ۱۸۶۰۰ دلار کانادا است.

دانشگاه وینیپگ (University of Winnipeg)

کالج الگونکوین (Algonquin College)

کالج الگونکوین، از جمله موسسات تحقیقاتی کانادا بوده که به دلیل شهریه پایین، جزو ارزان‌ترین کالج ها در کانادا محسوب می‌شود. متوسط شهریه‌ای که هر دانشجو برای تحصیل خود در دانشگاه باید پرداخت کند، ۹.۰۵۴ دلار در سال است، در صورتی که چنین هزینه‌ای برای دانشجویان بین المللی بیشتر بوده و در حدود ۱۲ هزار دلار است.

کالج Bow Valley

کالج Bow Valley، از جمله ارزان ترین کالج ها در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود. از جمله مزیت‌های این کالج می‌توان به دسترسی راحت‌تر به کتاب، اینترنت و سیستم پشتیبانی قابل اعتماد دانشجویی اشاره کرد. متوسط هزینه‌ای که هر دانشجو باید برای تحصیل خود در این دانشگاه پرداخت کند، بین 6 هزار دلار و حداکثر 11234 دلار است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این هزینه به غیر از هزینه‌هایی است که باید برای کتاب‌های درسی پرداخت کرد.

کالج Bow Valley

کالج کاموسون (Camosun College)

کاموسون نیز از جمله کالج‌های تحقیقاتی است که در زمینه توسعه نوآوری‌ها فعال است و به دانشجویان کمک می‌کند تا در کسب و کارهای مدیریتی خود، عملکرد بهتری داشته باشند. تعداد دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه در حدود ۱۱۰۰ نفر هستند. به غیر از دانشجویان بین‌المللی، ۱۹۰۰۰ دانشجو به صورت تمام وقت و پاره وقت در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. هر دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در این دانشگاه، به صورت متوسط سالیانه باید ۷ هزار دلار شهریه پرداخت کند.

کالج وی (We College)

از دیگر کالج‌های ارزان قیمت در کانادا، کالج وی است که سالیانه بیش از هزار دانشجوی بین‌المللی از ۶۰ کشور جهان در این کالج مشغول به فعالیت هستند. از امکانات این کالج، قرار دادن جایگاه‌های آموزشی برای دانشجویان بین‌المللی است که با توجه به کیفیت آموزشی، شهریه بسیار خوبی دارد. متوسط هزینه‌ای که باید برای هر دانشجو در این دانشگاه پرداخت شود، از ۱۳۶۲۳ دلار تا ۱۴۲۲۳ دلار کانادا است.

کالج جورجیا (Georgian College)

این کالج از جمله ارزان‌ترین کالج ها در کانادا محسوب می‌شود که دارای هفت پردیس در مکان‌های مختلف است و متوسط هزینه‌ای که باید پرداخت کند، بین ۱۳۸۴۵ تا ۳۲۴۳۱ دلار است. کالج جورجیا به دلیل کیفیت و هزینه مقرون به صرفه، توانسته است بیش از۱۵۰۰ دانشجوی بین‌المللی را به سمت خود جذب کند.

کالج جورجیا (Georgian College)

کالج نیاگارا (Niagara College)

کالج نیاگارا نیز از جمله موسسات با کیفیت به همراه شهریه بسیار پایین است که سالیانه دانشجویان بسیاری چه داخلی و چه بین‌المللی در این موسسه مشغول به تحصیل می‌شوند. از جمله مزیت‌هایی که این کالج نسبت به ارزان ترین کالج ها در کانادا دارد، پرداخت شهریه دانشجو به صورت ساعتی است. به علاوه دانشجویان این قابلیت را خواهند داشت تا جایزه و بورسیه نیز دریافت کنند. متوسط هزینه‌ای که دانشجو در این دانشگاه باید پرداخت کند، ۴۲۰ دلار در هر ساعت آموزش است.

کالج لثبریج (Lethbridge College)

از جمله قدیمی‌ترین کالج ها در کانادا، کالج لثبریج است. این کالج، اولین دانشگاهی است که از سال ۱۹۷۵ توسط دولت کانادا، تامین مالی شده است. در حال حاضر بیش از ۴ هزار دانشجو در این کالج مشغول به تحصیل هستند. متوسط شهریه‌ای که هر دانشجو باید برای برنامه‌های انتخابی خود در این دانشگاه پرداخت کند، از ۶۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار است.

شرایط مهاجرت وکلا به کانادا

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

امروزه مهاجرت تحصیلی در کانادا مطمئن‌ترین و ساده‌ترین راه برای مهاجرت به این کشور است. اگر قصد دارید برای دریافت ویزای تحصیلی به این کشور اقدام کنید، یکی از فاکتورهای مهمی که پیش از هر چیزی باید در نظر داشته باشید تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا است. شما باید به‌صورت دقیقی، از هزینه‌های دریافت ویزا باخبر باشید که در این مطلب به طور کامل به آن پرداخته ایم.

کلام آخر

تحصیل در ارزان ترین کالج ها در کانادا، شرایط پذیرش و هزینه‌های پرداختی برای تحصیل در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر این لیستی از این کالج‌ها در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. بنابراین علاقه مندان می‌توانند با دارا بودن شرایط لازم برای دریافت پذیرش از ارزان‌ترین کالج ها در کانادا، در مقاطع گوناگون مختلف اقدام کرده و با ارائه نامه پذیرش از این کالج‌ها، برای درخواست ویزا اقدام کنند. علاوه بر این می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس گرفته و در این زمینه مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

معرفی ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه‌های تحصیل در ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا چقدر است؟
هزینه‌های تحصیل در این کالج‌ها، بسته به مکان دانشگاه در هر استان دارد. به عنان مثال هز ینه تحصیل در مقطع کارشناسی از ۷۲۰۳ دلار تا ۴۹۸۰۰ دلار و برای مقاطع کارشناسی ارشد از ۳۲۲۲ تا ۴۲۸۵۰ دلار در سال متغیر است.
مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا چیست؟
حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا، در مقطع کارشناسی آیلتس ۶ و در کارشناسی ارشد ۶.۵ است.
مدرک و گواهینامه این کالج ها معتبر است؟
بله در صورتی که در کالج معتبر مشغول به تحصیل شوید، با مدرک آن می‌توانید وارد بازار کار و در نهایت وارد دانشگاه شوید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای