ارزان ترین کالج ها در کانادا

ارزانترین کالج های کانادا

ارزان ترین کالج ها در کانادا، از گزینه‌های پرطرفدار متقاضیان ویزای تحصیلی به این کشور است. البته ناگفته نماند که کانادا از جمله کشورهایی است که دارای سیستم آموزشی بسیار عالی در تمامی مقاطع تحصیلی است. به همین خاطر دارای دانشگاه‌های برتر برای دانشجویان بین‌المللی است. اما هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه ها برای متقاضیان ویزای تحصیلی، دغدغه بسیار بزرگی است.

کشورهای انگلیسی زبان همچون آمریکا، انگلستان و کانادا از جمله کشورهایی هستند که هزینه تحصیل بالایی دارند. به همین دلیل، تصور اغلب افراد این است که با محدودیت مالی، امکان تحصیل در این کشور را نخواهند داشت. اما همان طور که گفته شد تعدادی کالج‌های ارزان در این کشور وجود دارد که می‌توان تحصیلات خود را در آن ادامه داد. برای آشنایی با این کالج‌ها و شرایط ورود به آن، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

از جمله دلایل اصلی که دانشجویان، تحصیل در کانادا را انتخاب می‌کنند، بالا بودن سیستم آموزشی با کیفیت است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مزایای تحصیل در ارزان‌ترین کالج ها در کانادا

کاربرانی که متقاضی ویزای تحصیل در کانادا هستند، اما توانایی مالی چندانی ندارند، می‌توانند از امکانات ارزان ترین کالج ها در کانادا استفاده کنند که این مزایا شامل:

مزایای تحصیل در ارزان‌ترین کالج ها در کانادا

سیستم آموزشی با کیفیت: از جمله دلایل اصلی که دانشجویان، تحصیل در کانادا را انتخاب می‌کنند، بالا بودن سیستم آموزشی با کیفیت است. در حال حاضر 26 دانشگاه کانادا در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS و 27 دانشگاه آن در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی قرار دارند.


پروژه‌های تحقیقاتی فراوان: کشور کانادا از جمله کشورهایی است که برای پروژه‌های تحقیقاتی، بودجه‌های مالی فراوانی در نظر می‌گیرد. به همین خاطر کشور کانادا، در زمینه پروژه‌های تحقیقات پزشکی، علوم و فناوری محیط زیست، مخابرات همیشه حرف اول را می‌زند.


پایین بودن هزینه تحصیل: هزینه تحصیل در کشور کانادا نسبت به دیگر کشورها از جمله آمریکا و انگلستان، پایین‌تر است. به همین خاطر متقاضی می‌تواند با توجه به بودجه مالی خود، یکی از دانشگاه‌های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب کند.


کار در حین تحصیل: از دیگر مزیت‌های تحصیل در ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا، این است که دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل، مشغول به فعالیت و کسب درآمد شوند. کشور کانادا به دانشجویان بین‌المللی این امکان را می‌دهد تا در هفته به مدت 20 ساعت به صورت تمام وقت کار کنند.


فعالیت‌های دانشجویی: دانشجویان در کانادا، این قابلیت را خواهند داشت از رویدادها، جشن‌ها و دیگر فعالیت‌هایی که در طی سال در شهر اجرا می‌شود، لذت ببرند. دانشجویان علاوه بر لذت بردن از محیط‌های جشن، می‌توانند با افراد جدید آشنا شوند و با آن ها ارتباط برقرار کنند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

تحصیل رایگان در دانشگاه‌های کانادا

در کشور کانادا، هیچ دانشگاهی وجود ندارد که برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی رایگان باشد. اما با دریافت اسکالرشیپ یا همان بورسیه تحصیلی، می‌توانید بدون پرداخت شهریه، در دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوید. اما در عین حال کالج‌ها و دانشگاه‌هایی در کانادا وجود دارند، که برای تحصیل باید هزینه بسیار کمی پرداخت کرد. برای آشنایی با ارزان ترین کالج ها در کانادا با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

در کشور کانادا، هیچ دانشگاهی وجود ندارد که برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی رایگان باشد

معرفی ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا

از دغدغه‌های اصلی دانشجویان برای ادامه تحصیل در کانادا، پرداخت هزینه تحصیل و زندگی است. به همین خاطر در این قسمت می‌خواهیم لیستی از ارزان‌ترین کالج ها در کانادا بپردازیم.

کالج‌ها و دانشگاه‌هایی در کانادا وجود دارند، که برای تحصیل باید هزینه بسیار کمی پرداخت کرد

دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland)

از جمله ارزان ترین کالج ها در کانادا، دانشگاه مموریال نیوفاندلند است. این دانشگاه در سال 1925 تاسیس شد نسبت به دیگر دانشگاه‌های آتلانتیک کانادا، کمترین هزینه را دارد و متوسط هزینه‌ای که یک دانشجو باید پرداخت کند، 12000 دلار کانادا است. از مزیت‌های این دانشگاه، ارائه بورسیه تحصیلی تا سقف 6000 دلار است و دانشجویان این قابلیت را دارند تا حین تحصیل از کارآموزی استفاده کنند.

از جمله ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا، دانشگاه مموریال نیوفاندلند است.

کالج لویالیست (Loyalist College)

لویالیست نیز از ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا بوده که در شهر Belleville استان انتاریو قرار دارد. این دانشگاه در سال 1969 تاسیس شد و جزو کالج‌های برتر کانادا قرار دارد. متوسط هزینه‌ای که دانشجو باید در این کالج پرداخت کند، 14.335 دلار است. به لحاظ رشته تحصیلی، هنر و فناوری کاربردی جزو بهترین‌ها در این کالج محسوب می‌شود.

کالج سلکرک (Selkirk College)

کالج سلکرک بریتیش کلمبیای کانادا، در سال 1966 تاسیس شده و جزو ارزان‌ترین کالج ها در کانادا محسوب می‌شود. از جمله مزیت‌هایی که این کالج نسبت به دیگر کالج‌های کانادا دارد، ارائه گواهی، دیپلم و مدرک کاردانی در برنامه‌های مختلف به دانشجویان در سراسر جهان است. هزینه‌ای که دانشجویان باید بابت تحصیل خود در این کالج پرداخت کنند، 9800 دلار کانادا است. از برنامه‌های کاربردی در این کالج می‌توان به فعالیت‌های آکادمیک اشاره کرد که به آمادگی ذهنی و جسمانی می‌پردازد.

کالج لمبتون (Lambton College)

این کالج جزو ارزان ترین کالج ها در کانادا محسوب می‌شود که در استان انتاریو قرار دارد. از جمله محبوب‌ترین برنامه‌های این کالج، مدیریت کسب و کار، مراقبت‌های بهداشتی و هنرهای کاربردی است. در حال حاضر بیش از 3500 دانشجوی بین‌المللی از 26 کشور به صور تمام وقت در این موسسه مشغول به تحصیل هستند. به طور متوسط هزینه‌ای که هر دانشجو برای تحصیل خود باید پرداخت کند، 13200 تا 16400 دلار کانادا است.

کالج لمبتون واقع در انتاریو کانادا

دانشگاه تامپسون ریورز (Thompson Rivers)

تامپسون ریورز، دانشگاه تحقیقاتی است که در سال 1970 با پردیس‌هایی در سراسر کاملوپس و دریاچه ویلیامز تاسیس شد. دانشجویان این کالج، بیش از 3500 نفر از 100 کشور است. بیش از 140 برنامه و بیش از 60 برنامه آنلاین در این دانشگاه ارائه می‌شود. متوسط هزینه‌ای که باید برای تحصیل در آن دانشگاه باید پرداخت کرد، 14832 دلار است.

دانشگاه وینیپگ (University of Winnipeg)

دانشگاه وینیپگ، از دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی است که جزو ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا محسوب می‌شود و بیش از 1000 دانشجوی بین المللی در آن مشغول به تحصیل هستند. از آنجایی که کلاس‌های این دانشگاه، فضای بسیار کوچکی دارد، دانشجویان راحت‌تر می‌توانند با اساتید خود ارتباط برقرار کنند و عملکرد بهتری داشته باشند. متوسط هزینه‌ای که دانشجویان باید برای تحصیل خود در دانشگاه پرداخت کنند، 14700 تا 18600 دلار کانادا است.

دانشگاه وینیپگ، از دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی است که جزو ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا محسوب می‌شود

کالج الگونکوین (Algonquin College)

کالج الگونکوین، از جمله موسسات تحقیقاتی کانادا بوده که به دلیل شهریه پایین، جزو ارزان‌ترین کالج ها در کانادا محسوب می‌شود. متوسط شهریه‌ای که هر دانشجو برای تحصیل خود در دانشگاه باید پرداخت کند، 9.054 دلار در سال است، در صورتی که چنین هزینه‌ای برای دانشجویان بین المللی بیشتر بوده و در حدود 12 هزار دلار است.

کالج Bow Valley

کالج Bow Valley، از جمله ارزان ترین کالج ها در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود. از جمله مزیت‌های این کالج می‌توان به دسترسی راحت‌تر به کتاب، اینترنت و سیستم پشتیبانی قابل اعتماد دانشجویی اشاره کرد. متوسط هزینه‌ای که هر دانشجو باید برای تحصیل خود در این دانشگاه پرداخت کند، بین 6 هزار دلار و حداکثر 11234 دلار است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این هزینه به غیر از هزینه‌هایی است که باید برای کتاب‌های درسی پرداخت کرد.

کالج Bow Valley، از جمله ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود.

کالج کاموسون (Camosun College)

کاموسون نیز از جمله کالج‌های تحقیقاتی است که در زمینه توسعه نوآوری‌ها فعال است و به دانشجویان کمک می‌کند تا در کسب و کارهای مدیریتی خود، عملکرد بهتری داشته باشند. تعداد دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه در حدود 1100 نفر هستند. به غیر از دانشجویان بین‌المللی، 19000 دانشجو به صورت تمام وقت و پاره وقت در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. هر دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در این دانشگاه، به صورت متوسط سالیانه باید 7 هزار دلار شهریه پرداخت کند.

کالج وی (We College)

از دیگر کالج‌های ارزان قیمت در کانادا، کالج وی است که سالیانه بیش از هزار دانشجوی بین‌المللی از 60 کشور جهان در این کالج مشغول به فعالیت هستند. از امکانات این کالج، قرار دادن جایگاه‌های آموزشی برای دانشجویان بین‌المللی است که با توجه به کیفیت آموزشی، شهریه بسیار خوبی دارد. متوسط هزینه‌ای که باید برای هر دانشجو در این دانشگاه پرداخت شود، از 13623 دلار تا 14223 دلار کانادا است.

کالج جورجیا (Georgian College)

این کالج از جمله ارزان‌ترین کالج ها در کانادا محسوب می‌شود که دارای هفت پردیس در مکان‌های مختلف است و متوسط هزینه‌ای که باید پرداخت کند، بین 13845 تا 32431 دلار است. کالج جورجیا به دلیل کیفیت و هزینه مقرون به صرفه، توانسته است بیش از1500 دانشجوی بین‌المللی را به سمت خود جذب کند.

کالج جورجیا به دلیل کیفیت و هزینه مقرون به صرفه، توانسته است بیش از1500 دانشجوی بین‌المللی را به سمت خود جذب کند.

کالج نیاگارا (Niagara College)

کالج نیاگارا نیز از جمله موسسات با کیفیت به همراه شهریه بسیار پایین است که سالیانه دانشجویان بسیاری چه داخلی و چه بین‌المللی در این موسسه مشغول به تحصیل می‌شوند. از جمله مزیت‌هایی که این کالج نسبت به ارزان ترین کالج ها در کانادا دارد، پرداخت شهریه دانشجو به صورت ساعتی است. به علاوه دانشجویان این قابلیت را خواهند داشت تا جایزه و بورسیه نیز دریافت کنند. متوسط هزینه‌ای که دانشجو در این دانشگاه باید پرداخت کند، 420 دلار در هر ساعت آموزش است.

کالج لثبریج (Lethbridge College)

از جمله قدیمی‌ترین کالج ها در کانادا، کالج لثبریج است. این کالج، اولین دانشگاهی است که از سال 1975 توسط دولت کانادا، تامین مالی شده است. در حال حاضر بیش از 4 هزار دانشجو در این کالج مشغول به تحصیل هستند. متوسط شهریه‌ای که هر دانشجو باید برای برنامه‌های انتخابی خود در این دانشگاه پرداخت کند، از 6000 تا 22000 دلار است.

کلام آخر

تحصیل در ارزان ترین کالج ها در کانادا، شرایط پذیرش و هزینه‌های پرداختی برای تحصیل در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر این لیستی از این کالج‌ها در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. بنابراین علاقه مندان می‌توانند با دارا بودن شرایط لازم برای دریافت پذیرش از ارزان‌ترین کالج ها در کانادا، در مقاطع گوناگون مختلف اقدام کرده و با ارائه نامه پذیرش از این کالج‌ها، برای درخواست ویزا اقدام کنند. علاوه بر این می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس گرفته و در این زمینه مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

سوالات متداول

هزینه‌های تحصیل در این کالج‌ها، بسته به مکان دانشگاه در هر استان دارد. به عنان مثال هز ینه تحصیل در مقطع کارشناسی از 7203 دلار تا 49800 دلار و برای مقاطع کارشناسی ارشد از 3222 تا 42850 دلار در سال متغیر است.

حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در ارزان‌ترین کالج‌ها در کانادا، در مقطع کارشناسی آیلتس 6 و در کارشناسی ارشد 6.5 است.

بله در صورتی که در کالج معتبر مشغول به تحصیل شوید، با مدرک آن می‌توانید وارد بازار کار و در نهایت وارد دانشگاه شوید.

با وجود اینکه، هیچ محدودیت سنی ندارد، اما حداکثر سنی که برای تحصیل در این دانشگاه‌ها مورد نیاز است، 35 سال است.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف

درباره مالزی

درباره مالزی

درباره مالزی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت پدیده رایج دنیای امروز است. امروزه از سرتاسر دنیا آدم‌ها بنا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند. مالزی یکی از آن