ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. امارات به‌عنوان یکی از کشورهای محبوب سرمایه‌گذاران و کارفرمایان به‌حساب می‌آید و مزایای ثبت شرکت در امارات بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ را به سرمایه‌گذاری در این کشور ترغیب می‌کند. اعطای صددرصد مالکیت به افراد خارجی، همچنین بازگردانی سود کامل از جمله این منافع برای بیزینس‌ها به شمار می‌آید. در ادامه قصد داریم صفرتاصد ثبت شرکت در این منطقه تجاری پرسود را تشریح کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا ثبت شرکت در امارات پرطرفدار است؟

سرمایه‌گذاران همواره به دنبال یافتن بازاری پربازده و طولانی‌مدت هستند؛ همچنین اقداماتی همچون کاهش مالیات پرداختی و زیرساخت‌های حرفه‌ای برای کسب‌وکار سبب می‌شود موقعیت‌های چشم‌گیری در این کشور برای صاحبان کسب‌وکارها موجود باشد.

از مهم‌ترین مزایای مدیریت شرکت در این منطقه سهولت در اخذ مجوزهای تجاری و فعالیت‌های تجاری است که تجارت را در این منطقه به یک فرصت طلایی بدل کرده است. از طرفی دغدغه‌های بی‌شمار شرکت‌ها برای پیگیری‌های مربوط به ثبت در امارات تا حد ممکن اصلاح و تسریع شده است. به‌گونه‌ای که می‌توان گفت ثبت شرکت در امارات بی‌دردسر انجام خواهد شد.

جدای از مزایای فوق‌العاده‌ای که این کشور برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی مهیا کرده است، شرایط رفاهی عالی و سطح بالای زندگی سبب می‌شود تا سرمایه‌گذاران امکان سکونت یا حتی اقامت طولانی‌مدت مناسبی را در اختیار داشته باشند.

چرا ثبت شرکت در امارات پرطرفدار است؟

در یک‌کلام مزایای ثبت شرکت در این کشور را معرفی خواهیم کرد:

 • راه‌اندازی شرکت در مناطق آزاد امارات مالکیت 100% دارد.
 • مالیات در امارات متحده عربی بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه است.
 • این کشور قطب پیشرو در حوزه تجارت در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود.

 

نکات مهمی که باید پیش از ثبت بدانید!

بحث مالیات در این کشور همیشه جذاب است؛ چنانچه شهروندان این کشور معاف از پرداخت مالیات بر درآمدهای شخصی هستند. این جذابیت تنها به شهروندان امارات محدود نمی‌شود و سرمایه‌گذاران خارجی نیز مشمول این بخشش‌های مالیاتی هستند. به‌گونه‌ای که شرکت‌های عادی البته به‌جز شرکت‌های گازی، نفتی و بانک‌های خارجی معاف از مالیات شرکتی هستند. نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده در این کشور تنها 5% درصد و حتی مالیات بر عایدی سرمایه نیز صفر درصد است.

امارات متحده عربی به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد، امکانات زیادی را در اختیار کسب‌وکارها و شرکت‌های فعال تجاری قرار می‌دهد. به‌عنوان‌مثال شرکت‌ها امکان دسترسی آسان و وسیعی را به بسیاری از بازارهای بزرگ آفریقایی، اروپایی و آسیایی دارد. همچنین شرکت‌ها امکان همکاری با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس را نیز دارند که از این لحاظ به یک فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاری بدل می‌شود.

این کشور از جمله پیشروهای تجاری جهان است که توانسته سهم اتباع کشور خود برای ثبت شرکت‌های تجاری خارجی با مسئولیت محدود را به صفر برساند. این بدین معناست شما در مناطق آزاد تجاری امارات و پس از ثبت شرکت در آن‌ها می‌توانید به طور 100% مالکیت داشته باشید. این در حالی است که احتمالاً در بسیاری از کشورها محدودیت‌هایی حتی تا 50 درصد و بیشتر اعمال می‌شود.

راه‌اندازی چه شرکتی در امارات برای شما مناسب‌تر است؟

حوزه‌های قضایی ثبت شرکت در امارات به 3 حوزه فراساحلی، آزاد و اصلی تقسیم‌بندی می‌شود؛ شما بر مبنای نوع تجارت خود باید هریک از این حوزه‌ها را به‌خوبی بشناسید تا بتوانید ادامه مراحل ثبت را به‌درستی طی کنید. از طرفی هزینه‌های مرتبط با هریک از این حوزه‌ها تفاوت معناداری دارد که ممکن است در تصمیم‌گیری شما تأثیرگذار باشد.

به‌عنوان‌مثال حداقل هزینه‌ای که برای ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات نیاز خواهید داشت، از 8050 درهم آغاز می‌شود. البته گفتنی است این هزینه حداقلی باتوجه‌به ویزا و امکانات می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. نکته حائز اهمیت قطعنامه‌ای است که در سال 2021 در این کشور وضع و اجرایی شد. مطابق با آن شما در حوزه اصلی نیز می‌توانید همچون شرکت‌های ثبت‌شده در مناطق آزاد و فراساحلی سهام خارج از کشور را به‌صورت صددرصدی راه‌اندازی کنید.

مراحل ثبت شرکت در امارات را اینجا بخوانید

این فرایند ابتدا با انتخاب یک نام تجاری ایدئال و مناسب آغاز می‌شود و زمانی که تأییدیه‌ها و مجوزهای لازم را دریافت کنید، می‌توان گفت کار تمام است و شرکت خود را موفقیت‌آمیز ثبت کرده‌اید. ابتدا با نگاهی سریع این مراحل را بررسی می‌کنیم:

 • ابتدا مشخص کنید می‌خواهید چه نوع فعالیت تجاری را در این کشور پیش ببرید.
 • آیا به اسپانسر نیاز دارید؟ اگر در مناطق اصلی قصد فعالیت دارید، باید به فکر یک اسپانسر حرفه‌ای باشید.
 • نام تجاری یا برند مناسبی برای ادامه فعالیت خود بیابید.
 • تهیه مدارک و فرم‌های قانونی موردنیاز و اطلاعات سرمایه‌گذار و غیره و ارسال آن‌ها برای مراجع ذی‌ربط.
 • مجوزهای خارجی و تأییدیه‌های لازم همچون شناسه امارات و ویزای اقامت دریافت کنید.
 • فضای اداری لازم برای مدیریت بیزینس خود انتخاب کنید.
 • هزینه‌های ثبت شرکت را بپردازید.
 • اکنون مجوزهای نهایی را دریافت کرده و می‌توانید هرچه سریع‌تر فعالیت خود را آغاز کنید.

در ادامه به تشریح کامل و قدم‌به‌قدم این مسیر می‌پردازیم تا شما را برای ثبت شرکت در امارات بدون دردسر همراهی کنیم.

مراحل ثبت شرکت در امارات را اینجا بخوانید

انتخاب نام شرکت و برند از واجبات است!

در وهله اول باید بدانید می‌خواهید در چه حوزه تجاری فعالیت داشته باشید و چه منطقه‌ای از مناطق سه‌گانه تجاری امارات برای فعالیت آینده شما مناسب‌تر است. اکنون بر مبنای اطلاعات جمع‌آوری‌شده نام مناسبی را برای این فعالیت تجاری انتخاب کنید که قابلیت آن را داشته باشد تجارت شما را به‌خوبی توضیح دهد. باید بدانید دریافت مجوز تجارتی که در آینده دریافت می‌کنید تا حد زیادی به انتخاب یک نام مناسب و هم‌راستا وابسته است و در تأیید نهایی کسب‌وکارتان موثر است.

اگرچه به نظر می‌آید این مرحله چنان سخت نباشد، گرفتن تأییدیه رسمی از مراجع مربوطه کار چندان آسانی نیست. علاوه بر یافتن یک برند مناسب، باید مدارک و اسناد موردنیاز را ارسال کنید و مراحل تایید آن را پیگیری کنید.

خودتان را به‌خوبی معرفی کنید

در قدم بعدی نوبت به آن می‌رسد که مدارک شناسایی و مشخصات سهام‌دار یا سرمایه‌گذاران را طبق استانداردهای کشور امارات تهیه و ارسال کنید. توجه داشته باشید اطلاعات را کامل، دقیق و صحیح آماده کنید تا بعدا و در مراحل بعدی اخذ تاییدیه با مشکلی مواجه نشوید.

یکی از نکات طلایی ثبت شرکت در امارات آن است که برای این فرایند نیازی به حضور فیزیکی سهام‌داران نیست و می‌توان بخشی از این روال اداری را به‌صورت غیرحضوری پیش برد. ازاین‌جهت می‌توان گفت سرعت ثبت در اندازه قابل‌توجهی بهبود خواهد یافت و این نکته یک مزیت مهم محسوب می‌شود. سپس باید تأییدیه این مرحله را نیز دریافت کنید تا وارد بخش بعدی شوید.

ویزای اقامت؛ گام بعدی ثبت شرکت

اکنون به مرحله‌ای رسیده‌اید که باید برای درخواست ویزای اقامت امارات متحده عربی اقدام کنید؛ البته این مرحله زمانی قابل‌دسترس است که تأییدیه‌ها و مجوزهای مراحل قبلی را دریافت کرده باشید و مجوز کسب‌وکار موردنظرتان امکان‌پذیر باشد.

از مهم‌ترین نکاتی که باید موردتوجه باشد، آماده‌سازی دقیق فرم‌های مربوطه و اطمینان از صحت اطلاعات است. البته گفتنی است اگر با افرادی که در بخش‌های مربوطه دولتی در این زمینه فعالیت دارند آشنایی داشته باشید، سرعت و احتمال دریافت ویزای اقامت بیشتر خواهد شد؛ بنابراین بهره‌مندی از مشاوره حرفه‌‌ای موسسات تخصصی در زمینه مهاجرت همچون هرمس اپلای احتمالاً موفقیت‌‌تان را افزایش خواهد داد.

نکته مهم دیگر آنکه معمولا کشور امارات شرایطی را مهیا کرده است که سرمایه‌گذاران واجد شرایطی که قصد ثبت شرکت در امارات را دارند شرایط آسان‌تری برای دریافت ویزای اقامت داشته باشند. همچنین کارآفرینان و افرادی که به تشخیص حرفه‌ای مراجع ذی‌ربط دارای استعدادهای ویژه‌ای هستند امکان استفاده از این ویزای اقامتی طولانی‌مدت را دارند. مدت‌زمان ویزاها معمولا بسته به شرایط متقاضیان 5 و 10 ساله صادر می‌شود و نکته حائز اهمیت امکان دریافت آن برای همسر و فرزندان سرمایه‌گذاران است.

نکته مهم دیگر آنکه درصورتی‌که صاحب یک کسب‌وکار در این کشور هستید یا در یک بیزینس سرمایه‌گذار هستید، حتی این امکان را دارید که برای استخدام کارکنان خارجی و برای اقامت آن‌ها نیز درخواست ویزا کنید. این مسئله یک مزیت مهم برای صاحبان بیزینس‌ها به‌حساب می‌آید.

ویزای اقامت؛ گام بعدی ثبت شرکت

شناسه امارات دریافت کنید

یکی دیگر از الزامات، دریافت شناسه امارات است که برای دریافت آن باید یک‌سری تست‌های پزشکی را پشت سر بگذارید. سرمایه‌گذار در این مرحله باید در امارات و برای انجام این تست حضور فیزیکی داشته باشد. درصورتی‌که این تست به‌خوبی سپری شود، پس از گذشت مدت زمانی شناسه مربوطه را دریافت خواهید کرد و پروسه درخواست ویزا شروع می‌شود و افراد متخصص در این زمینه به بررسی و تایید صحت اسناد ارسالی می‌پردازند. دریافت پاسپورت حاوی ویزای اقامت پس از گذشت زمان اندکی پس از اخذ تأییدیه به سرمایه‌گذار تحویل خواهد شد.

اخذ اطلاعات حساب اماراتی

یکی دیگر از مهم‌ترین مراحل در تکمیل فرایند ثبت شرکت در امارات، افتتاح حساب قانونی و رسمی برای کسب‌وکارتان است. در این مرحله نیز سرمایه‌گذار باید به‌صورت حضوری به امارات برود و اطلاعات مربوطه را تأیید کند. همچنین برای افتتاح حساب نیز به حضور سهام‌دار نیاز است که بخشی از این الزام به دلیل تأیید انطباق با KYC است.

به‌طورکلی تنها برای انجام تست پزشکی، اخذ شناسه امارات و همین مرحله افتتاح حساب حضور سهام‌دار در این کشور الزامی است. این در حالی است که می‌توانید سایر مراحل ثبت را به یک موسسه معتبر و باسابقه بسپارید و در وقت خود صرفه‌جویی کنید.

اگرچه بهتر است برای طی مراحل ثبت شرکت به یک موسسه مشاوره حرفه‌ای اطمینان کنید، بااین‌حال چند بانک برتر و حرفه‌ای برای افتتاح حساب در امارات را معرفی خواهیم کرد.

 • Emirates NBD
 • First Abu Dhabi Bank
 • Abu Dhabi Commercial Bank
 • HSBC Middle East UAE
 • BNP Paribas Dubai

همچنین لازم می‌دانیم انواع مالیات‌های اخذشده از ساکنان و سرمایه‌گذاران در این کشور را معرفی کنیم:

 • مالیات بر عایدی سرمایه 0%
 • مالیات بر ارزش‌افزوده 5%
 • مالیات‌بردرآمد مختص ساکنان امارات 0%
 • مالیات‌های تکلیفی 0%

اکنون با آگاهی از اطلاعات موردنیاز می‌توانید اقدامات خود برای ثبت شرکت در امارات را به‌راحتی مدیریت و برنامه‌ریزی کنید یا طی مراحل آن را به یک کاردان بسپارید.

انواع شرکت‌هایی که می‌توانید ثبت کنید!

به‌عنوان سرمایه‌گذار انواع مختلفی از شرکت‌ها در این کشور قابل ثبت هستند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. از مهم‌ترین انواع شرکت‌ها باید به مشارکت محدود (LP) یا شرکت با مسئولیت محدود (LLC) اشاره کرد. همچنین دیگر انواع شرکت برای ثبت شامل موارد زیر است:

 • مشارکت عمومی یا GP
 • سهامی خاص یا PrJSC
 • سهامی عام یا PJSC
 • هلدینگ

البته انواع دیگری از انواع شعب شرکت‌ها همچون شعب شرکت‌های حوزه خلیج‌فارس یا شرکت محلی نیز قابل دریافت است که بسته به نوع فعالیت تجاری‌تان می‌توانید برای ثبت انواع آن اقدام کنید. در همین راستا نیاز است شما را با انواع مجوزهایی که می‌توانید دریافت کنید نیز آشنا کنیم.

مجوزهای متنوع برای تجارت در امارات

برای ثبت شرکت در کشور امارات باید به‌خوبی با مجوزهای در دسترس آشنا باشید. معمولا در مناطق امارات می‌توانید 3 نوع مجوز صنعتی، تجاری و حرفه‌ای را اخذ کنید. در ادامه به توضیح مختصری درباره هریک می‌پردازیم.

 • مجوز صنعتی؛ اگر در حوزه تهیه و تولید کالا همچون مواد غذایی یا دارویی یا هرگونه مواد صنعتی فعالیت دارید، این نوع مجوز برای شما مناسب است.
 • مجوز تجاری؛ واردات کالا به امارات یا صادرات به کشورهای دیگر جزو فعالیت‌های تجاری به‌حساب می‌آید. همچنین خریدوفروش املاک نیز جزو این طبقه‌بندی به‌حساب می‌آید و شما برای ثبت شرکت در امارات در این زمینه‌ها باید مجوز تجاری اخذ کنید.
 • مجوز حرفه‌ای؛ درصورتی‌که فعالیت شما در زمینه یک شغل یا خدمت است؛ به‌عنوان‌مثال یک شرکت حسابداری دارید، به اخذ مجوز حرفه‌ای نیاز خواهید داشت. معمولا عمده مشاغل و کسب‌وکارهای کوچک جزو این مجوز به‌حساب می‌آیند.

چرا در مناطق آزاد امارات ثبت شرکت کنیم؟

از بین مناطق مختلف این کشور، معمولا مزایای راه‌اندازی کسب‌وکار در این نوع مناطق بسیار بیشتر از دیگر انواع آن است. درواقع این مناطق با این استراتژی ایجاد شده‌اند تا فضای مناسب و ایده‌آلی را برای یک سیستم تجاری پویا مهیا کنند. از جمله دلایلی که بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها منطقه ازاد را ترجیح می‌دهند، می‌توان به معافیت‌های مالیاتی عالی، مالکیت 100%، دسترسی به انبارهای بین‌‌المللی و معاف بودن از تقدیم گزارش حسابرسی و موارد نظیر آن است.

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

کشور امارات یکی از برترین مقاصد مهاجرتی محسوب می‌شود. برای مهاجرت به امارات راه‌های مختلفی وجود دارد. بسیاری از افراد از طریق اخذ ویزای تحصیلی به کشور امارات مهاجرت می‌کنند؛ اما از میان سایر راه‌های مهاجرت به این کشور می‌توان به دریافت ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری اشاره کرد.

سخن آخر

ثبت شرکت در امارات باتوجه‌به مزایای فوق‌‌العاده آن برای کسب‌وکارها و سرمایه‌گذاران خارجی بسیار باارزش و طلایی است. این کشور دارای سه منطقه تجاری فراساحلی، اصلی و آزاد است که سرمایه‌گذاران می‌توانند با طی مراحل استاندارد ثبت شرکت، یکی از انواع شرکت‌ها را تأسیس کنند.

موسسه هرمس اپلای با کادری حرفه‌‌ای و بزرگ در زمینه مهاجرت آماده است تا پرونده مهاجرتی شما را به موفقیت نزدیک کند. بهترین وکلای متخصص در دپارتمان‌های تخصصی هچون پری اپلای، اپلای، مشاوره و غیره با تجربه‌ای بیش از 10 سال آماده خدمت‌رسانی و مشاوره به‌منظور انواع مهاجرت‌های سرمایه‌گذاری یا تحصیلی هستند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مزایای ثبت شرکت در چیست؟
مالکیت ۱۰۰% مالیات بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه قطب پیشرو بودن در حوزه تجارت در منطقه خاورمیانه
در چه مواقعی به اسپانسر نیاز است؟
اگر در مناطق اصلی قصد فعالیت دارید، باید به فکر یک اسپانسر حرفه‌ای باشید.
چه شرکت هایی میتوان در کشور امارات ثبت کرد؟
مشارکت محدود (LP) شرکت با مسئولیت محدود (LLC) مشارکت عمومی یا GP سهامی خاص یا PrJSC سهامی عام یا PJSC هلدینگ
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای