مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

کشور امارات یکی از برترین مقاصد مهاجرتی محسوب می‌شود. برای مهاجرت به امارات راه‌های مختلفی وجود دارد. بسیاری از افراد از طریق اخذ ویزای تحصیلی به کشور امارات مهاجرت می‌کنند؛ اما از میان سایر راه‌های مهاجرت به این کشور می‌توان به دریافت ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری اشاره کرد. هزینه‌های مهاجرت به کشور امارات نسبتاً پایین است و ویزای آن در زمان کوتاهی صادر می‌شود. در ادامه متن درباره شرایط مهاجرت و اخذ انواع ویزای امارات بیشتر توضیح خواهیم داد.

اکثر مهاجران، ساکن شهرهای بزرگ امارات مانند دبی و ابوظبی هستند. متقاضیان مهاجرت به کشور امارات باید در ابتدا نوع ویزای متناسب با شرایط خود را انتخاب کنند. روش مهاجرتی و نوع ویزای ایدئال برای هر فرد باتوجه‌به عواملی مانند سن، میزان بودجه و سطح تحصیلات تعیین می‌شود. در اکثر مواقع متقاضیانی که بودجه محدودی دارند، از طریق اخذ ویزای کاری به امارات مهاجرت می‌کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی راه‌های مهاجرت به کشور امارات

باتوجه‌به رشد بسیار زیاد اقتصاد امارات طی چند سال اخیر، کارآفرینان این کشور نیازمند استخدام نیروی کار خارجی هستند. صدور ویزای کاری کشور امارات بین شش تا نه هفته طول می‌کشد. فرایند اخذ ویزای کاری کشور امارات نسبت به فرایند دریافت ویزای تحصیلی یا سرمایه‌گذاری، پیچیدگی‌های حقوقی بیشتری دارد؛ اما هزینه موردنیاز برای اخذ ویزای کاری نسبتاً پایین است. در اکثر مواقع برای مهاجرت به امارات از طریق اخذ ویزای کاری، باید مدرک دانشگاهی داشت.

اخذ ویزای تحصیلی محبوب‌ترین روش مهاجرت به کشور امارات است. اداره مهاجرت کشور امارات ویزای دانشجویی را برای متقاضیان طی دو تا سه هفته صادر می‌کند. هزینه مهاجرت تحصیلی به کشور امارات در صورت داشتن بورسیه به طور قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند. داشتن مدرک زبان انگلیسی برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور الزامی به‌حساب می‌آید.

سرمایه‌داران خارجی معمولاً خواهان مهاجرت به امارات از طریق سرمایه‌گذاری هستند. باتوجه‌به اقتصاد قوی امارات، احتمال رشد سرمایه طی چند سال بسیار بالاست. متقاضیان سرمایه‌گذاری در امارات باید در ابتدا از سمت اداره مهاجرت مجوز سرمایه‌گذاری اخذ کنند. از میان مزایای سرمایه‌گذاری در امارات می‌توان به پایین‌بودن نرخ مالیات‌ها در این کشور اشاره کرد.

بررسی راه‌های مهاجرت به کشور امارات

بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور امارات

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی امارات باید به دانشگاه موردنظر خود درخواست اخذ پذیرش ارسال کنند. پس از دریافت نامه پذیرش، می‌توان فرایند اخذ ویزای تحصیلی کشور امارات را آغاز کرد. جمع‌آوری مدارک لازم اولین گام برای اخذ ویزای تحصیلی است. نامه پذیرش از دانشگاه، مهم‌ترین مدرک برای مهاجرت به امارات از طریق اخذ ویزای تحصیلی محسوب می‌شود.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کشور امارات بین دو تا پنج سال است. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی امارات باید به زبان انگلیسی به طور کامل مسلط باشند. دانشگاه‌های امارات از تمامی دانشجویان خارجی شهریه دریافت می‌کنند. دانشجویان خارجی در امارات اجازه کار حین تحصیل را دارند؛ ازاین‌جهت می‌توان بخشی از هزینه‌های موردنیاز برای تحصیل در امارات را با کار به‌صورت پاره‌وقت تهیه کرد.

بسیاری از دانشگاه‌های امارات دارای برنامه‌های اعطای بورسیه هستند. داشتن رزومه قوی برای اخذ بورسیه از دانشگاه‌های این کشور الزامی به‌حساب می‌آید. در صورت تمایل به اخذ بورسیه تحصیلی، باید این موضوع را در نامه درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه ذکر کنید. از میان دانشگاه‌های برتر کشور امارات می‌توان به دانشگاه عجمان و دال هوزی اشاره کرد.

لیست مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور امارات

از میان مدارک موردنیاز برای مهاجرت به امارات از طریق اخذ ویزای تحصیلی، می‌توان به نامه پذیرش دانشگاه و پاسپورت معتبر اشاره کرد. هزینه صدور ویزای امارات در حال حاضر هزار درهم است. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی امارات، باید مدرک زبان آیلتس با نمره بالای شش داشته باشند. داشتن دوازده قطعه عکس پاسپورتی نیز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور امارات الزامی محسوب می‌شود.

داشتن گواهی سلامت برای دانشجویان خارجی ضروری است. از میان آزمایش‌های موردنیاز برای اخذ گواهی سلامت، می‌توان به آزمایش هپاتیت و ایدز اشاره کرد. ارائه گواهی تمکن مالی نیز الزامی به‌حساب می‌آید. هزینه لازم برای اخذ این گواهی متغیر است. نوع دانشگاه و مقطع موردنظر برای تحصیل، جزو عوامل تعیین‌کننده میزان سرمایه موردنیاز برای اخذ گواهی تمکن مالی محسوب می‌شوند.

لیست مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور امارات

دانشجویان خارجی باید مدارک تحصیلی مقاطع قبلی خود را به زبان انگلیسی یا عربی ترجمه کنند. ارائه این مدارک برای اخذ ویزا الزامی است. کارمندان اداره مهاجرت امارات طی یک هفته مدارک ارسال شده برای اخذ ویزای دانشجویی را مورد بررسی قرار می‌دهند. اخذ مجوز کار پاره‌وقت برای افرادی که خواهان کار حین تحصیل هستند، ضروری محسوب می‌شود.

بررسی شرایط تبدیل ویزای تحصیلی کشور امارات به ویزای کاری پس از فارغ‌التحصیلی

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به امارات از طریق اخذ ویزای دانشجویی، پس از فارغ‌التحصیلی نسبت به دریافت ویزای کاری اقدام می‌کنند. برای تبدیل ویزای دانشجویی امارات به ویزای کاری باید در این کشور یک فرصت شغلی تمام‌وقت پیدا کنید. طبق قوانین مهاجرتی امارات دانشجویان خارجی می‌توانند تا شانزده هفته پس از فارغ‌التحصیلی برای یافتن فرصت شغلی در کشور امارات بمانند.

در صورت یافتن فرصت شغلی طی این مدت، کارفرما یک نامه اسپانسرشیپ برای افراد صادر می‌کند. با داشتن نامه اسپانسرشیپ می‌توان نسبت به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقدام کرد. برای این کار باید گواهی عدم سوءپیشینه داشته باشید. افرادی که به زبان عربی تسلط ندارند نیز می‌توانند در امارات یک فرصت شغلی بیابند. در واقع بسیاری از شرکت‌های فعال در امارات صرفاً کارجویان مسلط بر زبان انگلیسی را استخدام می‌کنند.

در صورت تمایل به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری باید هزار و پانصد درهم به اداره مهاجرت کشور امارات پرداخت کرد. ارائه قرارداد کاری نیز برای این کار الزامی به‌حساب می‌آید. فرایند تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری امارات حدود سه هفته طول می‌کشد. 

بررسی شرایط تبدیل ویزای تحصیلی کشور امارات به ویزای کاری پس از فارغ‌التحصیلی

شرایط دریافت ویزای کاری کشور امارات و بررسی مدارک مورد نیاز اخذ این ویزا

به‌طورکلی مهاجرت به امارات از طریق اخذ ویزای کاری به هزینه بالایی نیاز ندارد. برای اخذ این نوع ویزا باید در ابتدا از سمت یک کارفرما دعوت‌نامه کاری دریافت کنید. تنها برخی از کارفرمایان می‌توانند برای کارجویان خارجی دعوت‌نامه کاری ارسال کنند. هر کارفرما پیش از ارسال دعوت‌نامه کاری به کارجویان خارجی باید وزارت کار کشور امارات را از این موضوع آگاه سازد. متقاضیان اخذ ویزای کاری امارات می‌توانند برای همراهان خود نیز ویزای همراه این کشور را اخذ کنند.

دعوت‌نامه کاری یکی از مدارک ضروری برای اخذ ویزای کاری محسوب می‌شود. از میان سایر مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری کشور امارات می‌توان به پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه و شش قطعه عکس اشاره کرد. متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور امارات باید گواهی عدم سوءپیشینه نیز داشته باشند.

ارائه یک نسخه از قرارداد کاری تنظیم شده بین کارفرما و کارجو به اداره مهاجرت الزامی است. مدت اعتبار ویزای کاری کشور امارات بین شش ماه تا دو سال است. در صورت تمایل می‌توان پس از پایان اعتبار این ویزا، نسبت به تمدید آن اقدام کرد. هزینه صدور ویزای کاری کشور امارات دو هزار درهم است. تمامی متقاضیان اخذ ویزای کاری نیز باید گواهی سلامت داشته باشند.

بررسی شرایط ثبت شرکت در امارات و نحوه دریافت ویزای این کشور از این طریق

در صورت تمایل به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری امارات باید سرمایه نسبتاً زیادی داشته باشید. رایج‌ترین راه سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به امارات ثبت یک شرکت در این کشور است. برای دریافت ویزای کشور امارات از طریق سرمایه‌گذاری، داشتن بیست هزار درهم سرمایه اولیه الزامی به‌حساب می‌آید. فرایند دریافت ویزای سرمایه‌گذاری نسبت به ویزای کاری پیچیدگی‌های حقوقی کمتری دارد. اکثر افراد خواهان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در امارات هستند.

ارائه یک طرح تجاری برای مهاجرت به کشور امارات از طریق ثبت شرکت نیز الزامی است. کارشناسان وزارت کار امارات باید طرح تجاری متقاضیان اخذ ویزای سرمایه‌گذاری را تأیید کنند. شایان‌ذکر است اخذ گواهی تمکن جهت اثبات داشتن توانایی مالی برای ثبت شرکت امری ضروری است. ارائه یک قطعه عکس برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری امارات نیز لازم است.

هزینه صدور ویزای سرمایه‌گذاری امارات هزار درهم است. دارندگان این ویزا پس از مهاجرت به امارات، می‌توانند مجوز کار در امارات را نیز اخذ کنند. بسیاری از دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری امارات برای همسر و فرزندان خود هم ویزا می‌گیرند. همچنین امکان اخذ ویزا برای شرکای تجاری متقاضیان دریافت ویزای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

بررسی شرایط ثبت شرکت در امارات و نحوه دریافت ویزای این کشور از این طریق

بررسی شرایط مهاجرت به کشور امارات از طریق خرید ملک

از میان سایر راه‌های سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به امارات می‌توان به خرید ملک در این کشور اشاره کرد. متقاضیان خرید ملک در امارات باید حدود سیصد هزار دلار سرمایه اولیه داشته باشند. برای اخذ ویزای امارات از طریق خرید ملک نیازی به ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلن نخواهد بود. مدت اعتبار ویزای اعطایی به افرادی که در کشور امارات ملک خریده‌اند، 120 ماه است. متقاضیان در صورت تمایل می‌توانند نسبت به تمدید این نوع ویزا نیز اقدام کنند.

به طور متوسط ارزش املاک خریداری شده در امارات طی هر دهه بین بیست تا سی و پنج درصد رشد می‌کند. نرخ مالیات بر دارایی در امارات دو و نیم درصد است. متقاضیان دریافت ویزای امارات از طریق خرید ملک نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. معمولاً املاک واقع در شهرهای بزرگی مانند دبی و ابوظبی گران‌تر از سایر شهرها هستند. دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری امارات تحت پوشش بیمه سلامت این کشور نیز قرار می‌گیرند.

احتمال ریجکتی ویزا برای متقاضیان اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور امارات بسیار پایین است. در حال حاضر حدود بیست درصد از مهاجران در امارات از طریق خرید ملک ویزای این کشور را اخذ کرده‌اند. درصورتی‌که افراد خواهان تمدید ویزای این کشور باشند، نباید مالیکت ملک خود را به فرد دیگری واگذار کنند.

هزینه مهاجرت به کشور امارات از طریق روش‌های مختلف

هزینه موردنیاز برای مهاجرت به امارات به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم‌ترین عامل مؤثر در هزینه لازم برای مهاجرت به این کشور، روش انتخابی برای مهاجرت است. به‌طورکلی افرادی که خواهان مهاجرت به کشور امارات از طریق سرمایه‌گذاری هستند، باید هزینه بسیار بالاتری را نسبت به سایر متقاضیان پرداخت کنند. هزینه موردنیاز برای مهاجرت به کشور امارات از طریق اخذ ویزای تحصیلی نیز نسبت به هزینه لازم برای مهاجرت کاری بالاتر است.

دلیل اصلی محبوبیت اخذ ویزای کاری امارات، هزینه نسبتاً پایین برای اخذ این نوع ویزاست. متقاضیان اخذ ویزای کاری صرفاً هزینه صدور ویزا و ترجمه مدارک را پرداخت می‌کنند. البته هزینه مهاجرت تحصیلی به امارات نیز در صورت داشتن بورسیه نسبتاً پایین خواهد بود. به‌طورکلی هزینه لازم برای مهاجرت به امارات نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا پایین‌تر است.

هزینه مهاجرت به کشور امارات از طریق روش‌های مختلف

نحوه رفع ریجکتی ویزای امارات برای متقاضیان مهاجرت به این کشور

در برخی از مواقع اداره مهاجرت امارات درخواست متقاضیان اخذ ویزای این کشور را ریجکت می‌کند. ریجکتی ویزا دلایل متفاوتی دارد. معمولاً در نامه ریجکتی دلیلی اصلی ریجکتی ویزا برای متقاضیان ذکر می‌شود. پس از دریافت نامه ریجکتی می‌توان تا یک ماه برای ثبت درخواست تجدیدنظر اقدام کرد. رایج‌ترین دلیل ریجکتی ویزای کشور امارات کامل نبودن مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت است.

در صورت تمایل می‌توان برای تنظیم درخواست تجدیدنظر با یک متخصص حقوقی مشورت کرد. متخصصان حقوقی می‌توانند در زمینه رفع نواقص پرونده نیز به متقاضیان مهاجرت به امارات کمک کنند. پس از ثبت درخواست تجدیدنظر، کارمندان اداره مهاجرت امارات درخواست افراد را طی یک تا دو هفته بررسی می‌کنند.

در صورت رفع نواقص پرونده به طور کامل، احتمال موافقت با درخواست تجدیدنظر و رفع ریجکتی بسیار بالا خواهد بود. هزینه ثبت درخواست تجدیدنظر برای رفع ریجکتی ویزای امارات هشتصد درهم است. در هنگام ثبت درخواست تجدیدنظر باید رسید پرداخت این هزینه را به اداره مهاجرت کشور امارات ارائه دهید.

اقامت امارات با خرید ملک

اقامت امارات با خرید ملک

اقامت امارات با خرید ملک مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. امارات متحده کشوری واقع در خاورمیانه با جمعیت 2/9 میلیون نفر است. امارات به‌دلیل داشتن اقتصادی پویا، از بهترین گزینه‌ها برای خرید ملک و اخذ اقامت از این روش است. طبق قانون فری هولد (freehold)، افراد خارجی می‌توانند در این کشور، اقدام به خرید و اجاره ملک کنند و با خرید خانه در یکی از شهرهای این کشور می‌توان اقامت امارات را اخذ کرد.

سخن آخر

برای دریافت مشاوره در مورد مهاجرت به خارج از کشور، می‌توانید با مشاوران مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. مشاوران این مؤسسه مهاجرتی تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ ویزا و کارت اقامت دائم کشورهای خارجی دارند. این مؤسسه در زمینه ارائه مشاوره حقوقی برای مهاجرت فعالیت می‌کند.

برای مهاجرت به امارات روش­های مختلفی وجود دارد. از میان رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور می‌توان به اخذ ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه‌گذاری اشاره کرد. در صورت تمایل به اخذ ویزای تحصیلی کشور امارات باید در ابتدا از یک دانشگاه در این کشور نامه پذیرش دریافت کنید. امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پس از فارغ‌التحصیلی وجود دارد. سرمایه‌داران با خرید ملک یا ثبت شرکت می‌توانند به امارات مهاجرت کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
سرمایه گذاری در امارات چگونه میباشد؟
باتوجه‌به اقتصاد قوی امارات، احتمال رشد سرمایه طی چند سال بسیار بالاست. متقاضیان سرمایه‌گذاری در امارات باید در ابتدا از سمت اداره مهاجرت مجوز سرمایه‌گذاری اخذ کنند.
دانشجویان خارجی برای تحصیل در امارات نیاز به گواهی تمکن مالی دارند؟
بله، ارائه گواهی تمکن مالی برای تحصیل دانشجویان الزامی به‌حساب می‌آید.
آیا میتوان پس از تحصیل در امارات ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرد؟
بله، بسیاری از افراد پس از اتمام دوره تحصیلات خود با پیدا کردن شغل مناسب ویزای خود را از تحصیلی به کاری تبدیل میکنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای