کار در امارات

کار در امارات

کار در امارات مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور امارات از جمله کشورهایی است که در سال‌های اخیر اقتصادش را توسعه داده است و روند مناسبی در عرصه اقتصادی دارد. به همین علت، امارات به نیروهای کاری متخصص و ماهر زیادی نیاز دارد و بسیاری از افراد به فکر کار در امارات در یک موقعیت شغلی مناسب هستند. اقتصاد کشور امارات بر محور درآمدهای حاصل از گردشگری و صادرات نفت و محصولات آن استوار است. این کشور از جمله کشورهای ثروتمند و شیخ‌نشین حوزه خلیج فارس نیز محسوب می‌شود. از جمله نکات مثبت کشور امارات، پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور است و این موضوع از جمله عواملی است که باعث شده افراد زیادی برای مهاجرت کاری و کار در امارات به آن فکر کنند. با این وجود، این کشور چندان مهاجرپذیر نیست و دریافت ویزای کاری و کار در این کشور برای مهاجران شرایط خاص و قوانین سختگیرانه‌ای دارد. در این مطلب، با شرایط کار در امارات آشنا می‌شویم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

کار در امارات و میزان بیکاری در این کشور

پایین بودن نرخ بیکاری در امارات نمایانگر حضور و تاثیر سرمایه‌گذاران در اقتصاد این کشور و پویا بودن آن است. تحت تاثیر حضور سرمایه‌گذاران و پویایی و قدرت اقتصاد این کشور، همیشه موقعیت‌های کاری مناسب و با درآمد بالایی برای افراد متقاضی کار در امارات وجود دارد. از جمله موارد رو به پیشرفت و نیازمند نیروی کار در این کشور، پروژه‌های ساخت و ساز مختلف و همچنین، پتروشیمی‌ها و کارخانه‌های صنعت نفت هستند که همیشه موقعیت‌های شغلی رده بالایی برای متقاضیان کار دارند و این موضوع باعث شده است که میزان بیکاری در این کشور زیر ۳ درصد باشد.

افرادی که به دنبال کار در امارات و استخدام در این کشور هستند در ابتدا باید ویزای کاری دریافت کنند.

ویزای کاری امارات برای دریافت جواز کار

افرادی که به دنبال کار در امارات و استخدام در این کشور هستند در ابتدا باید ویزای کاری دریافت کنند. اخذ ویزای امارات تا حدی شرایط سختی برای اتباع خارجی دارد. ویزای کاری امارات دو نوع است: ویزای کاری جاب آفر یا پیشنهاد شغلی و ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار. در ادامه هر کدام از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

ویزای جاب آفر برای کار در امارات

آن دسته از افرادی که متقاضی دریافت این ویزا هستند، در ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در خاک امارات دریافت کنند که به مهارت و تخصص آن‌ها اعلام نیاز کند. برای این منظور، فرد متقاضی باید با موسسات یا سایت‌های بین‌المللی کاریابی ارتباط برقرار کند و پروفایل‌های مخصوص خود را تشکیل بدهد و بتواند با کارفرماها ارتباط بگیرد. در این حالت، کارفرماها با بررسی شرایط و رزومه کاری متقاضی می‌توانند برای او پیشنهاد شغلی یا جاب آفر ارسال کنند. متقاضی زمانی که این پیشنهاد را دریافت کرد، می‌تواند برای اخذ ویزا اقدام کرده و برای کار در امارات در این کشور حضور پیدا کند. کارفرماها باید به اداره کار و مهاجرت امارات اثبات کنند که به مهارت و تخصص یک نیروی خارجی احتیاج دارند. مدت اعتبار این ویزا، به مدت قراردادی که کارفرما با متقاضی کار می بندد، بستگی دارد.

ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار

کشور امارات این نوع ویزا را برای اتباع ایرانی و چندی دیگر از کشورها، صادر نمی‌کند. اما بر اساس این ویزا، فرد متقاضی می‌تواند در خاک این کشور حضور پیدا کرده و به طور مستقیم شغل مورد نظر خود را جستجو کند. معمولا مدت اعتبار این ویزا ۶ ماه تا یک سال است. افراد پس از یافتن شغل مورد نظر مطابق با تخصص و مهارت خود، می‌توانند ویزای جستجوی کاری خود را به ویزای کاری امارات متحده عربی تبدیل کنند. ایرانیانی که تصمیم به کار در امارات گرفته‌اند، تنها می‌توانند از ویزای پیشنهاد شغلی استفاده کنند.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

آیا همراهان فرد متقاضی اجازه ورود و کار در امارات را دارند؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که افراد متقاضی کار در امارات باید به آن توجه داشته باشند، این مورد است که با دریافت اقامت کاری می‌توانند خانواده درجه یک خود را نیز همراه بیاورند. امارات این اجازه را به افراد می‌دهد تا در صورت تأهل و داشتن اقامت و اجازه کار در این کشور، بتوانند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال را نیز با خود همراه بیاورند. لازم به ذکر است که این افراد باید برای همسر و فرزند خود، ویزای همراه دریافت کنند. اما این نکته حائز اهمیت است که همراه اجازه کار در امارات را نخواهد داشت.

امارات این اجازه را به افراد می‌دهد تا در صورت تأهل و داشتن اقامت و اجازه کار در این کشور، بتوانند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال را نیز با خود همراه بیاورند.

هزینه‌های ویزای کاری امارات

با توجه به نوع ویزای کار در امارات، هزینه‌های آن نیز متفاوت خواهند بود. قسمتی از این هزینه‌ها به درخواست ویزا مربوط بوده و قسمتی دیگر مربوط به اخذ ویزا است. البته همان‌طور که گفتیم، ویزای جاب سیکر برای ایرانیان صادر نمی‌شود و هزینه ویزای جاب آفر امارات برای هر نفر ۲۸۷ دلار خواهد بود. البته هزینه‌های حق بیمه پزشکی و هزینه مراجعه به سفارت نیز به این مبلغ اضافه می‌شوند. نکته حائز اهمیت این است که پرداخت هزینه‌های سفارت، تضمینی برای تایید درخواست ویزای افراد نیست.

جریمه‌های اقامت خارج از مدت اعتبار ویزا

هزینه مورد نیاز برای ثبت درخواست فوری ویزای کاری امارات ۱۰۰ درهم است. همچنین فرد باید ۱۰۰ درهم نیز به‌عنوان هزینه خدمات پرداخت کند. این هزینه‌ها به‌ هزینه‌های ویزای جاب آفر یا پیشنهاد کاری اضافه می‌شود. پس از انقضای ویزای کاری، افراد ۳۰ روز فرصت دارند که در امارات بمانند و برای تمدید ویزا اقدام کنند. در این مدت مشمول جریمه نخواهند شد. اما اگر فرد بیشتر از مدت اعتبار مجاز در این کشور اقامت داشته باشد، مشمول پرداخت جریمه خواهد بود. مقدار جریمه برای اولین روز اقامت ۱۲۵ درهم و برای روزهای بعدی به ازای هرروز ۲۵ درهم است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در امارات

افراد متقاضی کار در امارات برای دریافت ویزای کاری این کشور ابتدا باید مدارکی را ارائه دهند. این مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری این کشور، دو دسته هستند. یک دسته از این مدارک، مدارک هویتی شخص متقاضی هستند که شامل پاسپورت و فرم‌های سفارتی می‌شوند. دسته دوم، رزومه و سوابق کاری و تحصیلی فرد متقاضی هستند. برای افزایش احتمال دریافت ویزای کاری، فرد باید تمامی مدارک مورد نیاز را اصولی و کاملا منظم تهیه کند. در ادامه با برخی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز آشنا می‌شوید:

 • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه نامه تایید تمکن مالی
 • ارائه سابقه کاری به‌صورت بیمه و نامه کاری
 • تکمیل فرم‌های سفارتی
 • بیمه نامه مسافرتی

میزان حقوق دریافتی در امارات

متقاضیان کار در امارات با یافتن یک موقعیت شغلی خوب، بسته به تخصص خود می‌توانند پایه حقوق مناسب و منصفانه‌ای دریافت کنند. امارات متحده عربی کشور ثروتمندی است و معمولا میزان پایه حقوقی که برای افراد متخصص و ماهر در نظر می‌گیرد، بسیار مناسب است. افراد متخصصی که بتوانند شغل خوبی را در این کشور پیدا کنند، از نظر مالی تامین خواهند بود و موقعیت اجتماعی بسیار خوبی را نیز خواهند داشت. مشاغل مربوط به حسابداری و امور مالی، صنایع هواپیمایی، معماری، طراحی گرافیک و برنامه‌نویسی، پردرآمدترین مشاغل برای متقاضیان هستند و میانگین حقوق پایه آن‌ها بیش از ۱۲۰۰۰ درهم است.

کارکنان در این کشور معمولا به‌صورت ماهیانه حقوق دریافت می‌کنند. درصورتی‌که افراد به‌خوبی کار کرده و به رشد شرکت یا کارفرمای خود کمک کنند، به احتمال زیاد افزایش حقوق نیز خواهند داشت. نکته قابل توجه این است که افراد مجبور نخواهند بود که بخشی از درآمد خود را به‌عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند.

دولت امارات متحده عربی، هر سال فهرستی را منتشر می‌کند که در آن مشاغل مورد نیاز این کشور در آن سال مشخص شده‌اند.

مشاغل مورد نیاز در کشور امارات

دولت امارات متحده عربی، هر سال فهرستی را منتشر می‌کند که در آن مشاغل مورد نیاز این کشور در آن سال مشخص شده‌اند. کارفرمایان بر اساس نیازهای کاری خود، فهرست این مشاغل را به دولت می‌دهند. این فهرست هر سال به‌روزرسانی می‌شود و اگر صنایع جدیدی در این کشور راه‌اندازی شود و نیاز به نیروی متبحر داشته باشد، به آن اضافه می‌شود. سیاست کاری کشور امارات، استفاده از نیروهای متخصص و متبحر خارجی و تجربیات و دانش آن‌ها در هر رشته است. برخی از مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز این کشور در سال ۲۰۲۲ عبارتند از:

 • پرستاری
 • روانپزشکی
 • مکانیکی خودروهای سنگین
 • مهندسی فنی و برق
 • تدریس
 • برنامه‌نویس نرم‌افزار و سایت
 • طراحی گرافیک

شرایط کار در امارات

به‌جز مسئله حقوق دریافتی در این کشور، افراد باید از شرایط دیگری مانند ساعات کاری، مرخصی‌ها و روش پرداخت حقوق هر شغل آگاه باشند. یکی از شرایط کار در امارات که به‌شدت مورد توجه است، ساعات کاری هستند. در امارات ساعت کاری ادارات و شرکت‌های مختلف ۹ ساعت در روز بوده و از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰ یا ۹ تا ۱۸ است. نکته قابل توجه این است که افراد در طول این ۹ ساعت باید با بهره‌وری بالایی کار کنند و فقط برای استراحت کوتاه و غذا خوردن وقت اضافه به آن‌ها داده می‌شود. افرادی که با این ساعات کاری مشکل دارند می‌توانند به سراغ مشاغل آزاد بروند.

افرادی که از طریق ویزای جاب آفر برای کار در امارات اقدام می‌کنند، باید در کل ۴۷ ساعت در هفته کار کنند. در امارات، هر کارمند، در سال ۳۰ روز اجازه گرفتن مرخصی دارد که تنها ۲۲ روز آن با حقوق محاسبه می‌شود. برای مرخصی استعلاجی نیز فقط ۱۵ روز حقوق به فرد تعلق می‌گیرد. شرایط کار در امارات برای افراد متقاضی، تا حد زیادی به کارفرمایان و حقوق و مزایای مشخص شده توسط آن‌ها بستگی دارد.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

موسسات کاریابی برای متقاضیان کار در امارات

متداول‌ترین روش‌ کاریابی در امارات برای افراد متقاضی کار، مراجعه به موسسات کاریابی است. این موسسات وظیفه برقراری ارتباط بین متقاضیان و کارفرمایان را بر عهده دارند. متقاضیان از طریق این موسسات می‌توانند به‌راحتی شرایط کاری و مشاغل مختلف را در این کشور، بررسی کرده و شغلی متناسب با سوابق کاری و تخصص و مهارت خود پیدا کنند. همچنین این موسسات پلتفرم‌هایی برای کارفرمایان فراهم کرده‌اند تا آن‌ها بتوانند موقعیت‌های شغلی و مهارت‌های مورد نیاز کاری خود را در ‌آن‌ها معرفی کنند.

افراد متقاضی کار در امارات می‌توانند به ‌آسانی در این سایت‌ها موقعیت‌های شغلی و شرایط کاری مدنظر خود را جستجو و ملاحظه کرده و در صورت تناسب آن با شرایط خود، به کارفرمایان درخواست خود را اعلام کنند. کارفرمایان نیز می‌توانند رزومه و سوابق افراد متقاضی را بررسی کنند و در صورت مناسب بودن فرد، از طریق ایمیل یا سایر راه‌های ارتباطی برای او پیشنهاد کاری بفرستند. امکان مصاحبه آنلاین با متقاضیان از طریق برخی از این موسسات نیز وجود دارد. موسسات و سایت‌های بین‌المللی کاریابی مورد تایید در امارات عبارتند از:

 • Akhtaboot
 • BAC خاورمیانه (مشاغل مهندسی، بازاریابی و مدیریت)
 • Dubizzle
 • شرکای جیوارو (مشاغل بازاریابی و ارتباطات)
 • ESP International (کنفرانس‌ها، رویدادها، مهمان‌نوازی)
 • MCG و شرکا (مشاغل روابط عمومی، انتشارات، بازاریابی و ارتباطات)
 • رابرت موری (مشاغل توسعه، ساخت و ساز، مهندسی و بخش دولتی)

دشوار بودن اخذ اقامت و تابعیت کشور امارات

افراد متقاضی کار در امارات معمولا متقاضی دریافت اقامت دائمی و پاسپورت این کشور نیز هستند. اما امارات متحده عربی شرایط و قوانین بسیار سختگیرانه‌ای برای دریافت اقامت و یا تابعیت دارد. افراد که برای کار به امارات می‌آیند، در ابتدا ویزای اقامتی کوتاه‌مدت و موقتی دریافت می‌کنند که مدت اعتبار آن‌ها وابسته به مدت قرارداد کاری افراد دارد. حضور متقاضیان کار، به تنهایی نمی‌تواند منجر به صلاحیت دریافت اقامت بلند‌مدت آن‌ها شود. برای دریافت اقامت دائم امارات، افراد باید حدود سی سال در این کشور بمانند و اقامت کاری داشته باشند. البته دریافت اقامت دائم بعد از سی سال نیز حتمی نبوده و احتمال آن بسیار پایین است. همچنین متقاضیان باید مراحل دشواری را طی کنند و سوء سابقه نیز نداشته باشند. امارات متحده عربی به افراد مهاجر، تابعیت و پاسپورت خود را اعطا نمی‌کند.

امارات متحده عربی شرایط و قوانین بسیار سختگیرانه‌ای برای دریافت اقامت و یا تابعیت دارد

اقامت امارات با خرید ملک

اقامت امارات با خرید ملک

امارات به‌دلیل داشتن اقتصادی پویا، از بهترین گزینه‌ها برای خرید ملک و اخذ اقامت از این روش است. طبق قانون فری هولد (freehold)، افراد خارجی می‌توانند در این کشور، اقدام به خرید و اجاره ملک کنند.

سخن پایانی

همان‌طور که گفتیم، افراد برای کار در امارات نیازمند تخصص و تبحر در زمینه کاری خود هستند. این کشور با وجود سرمایه‎ گذاران و اقتصاد روبه‌رشد، یکی از بهترین کشورها برای مهاجران کاری است. اتباع ایرانی می‌توانند با دریافت پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای اماراتی و اخذ ویزای جاب آفر از طریق آن، به این کشور مهاجرت کرده و اقامت کاری آن را دریافت کنند.

افراد با اخذ پذیرش کاری امارات و با توجه به رزومه و مهارت‌های خود، می‌توانند آینده شغلی مناسب و درآمد بالایی را برای خود تضمین کنند. کارفرمایان اماراتی همواره به‌دنبال افرادی با سوابق کاری درخشان و مدارک تحصیلی رده بالا هستند و حقوق و مزایای مناسبی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرند. کار کردن در این کشور، فرصت بسیار مناسبی برای افرادی است که خواهان پیشرفت و ترقی هستند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

هزینه ویزای جاب آفر حدودا چقدر میباشد؟
هزینه این ویزا در کشور امارات برای هرنفر حدود ۲۸۷ دلار میباشد.
ایرانیان میتوانند ویزای جاب سیکر برای کشور امارات را دریافت کنند؟
خیر، این ویزا برای ایرانیان صادر نمیشود. اما ایرانیان میتوانند ویزای پیشنهاد شغلی را دریافت کنند.
پس از انقضای ویزای کاری چه باید کرد؟
پس از انقضای این ویزا متقاضی میتواند ۳۰ روز در این کشور بماند و برای تمدید ویزای خود اقدام کند.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles