کار در امارات: شرایط کار در امارات برای ایرانیان چیست؟

کار در امارات: بررسی میزان مالیات، نرخ بیکاری و مدارک لازم در کار در امارات برای ایرانیان

موضوع کار در امارات، با توجه به نیاز گسترده این کشور به نیروهای کاری متخصص، ایده‌ای جذاب برای افزایش درآمد ایرانیان است. شرایط کار در امارات، ویژگی‌های مثبت بسیاری دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به پایین بودن نرخ بیکاری و فراهم بودن انواع موقعیت‌های شغلی اشاره کرد. کار در امارات برای ایرانیان، موضوعی است که در این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کرده و راهنمای کاملی را در این راستا در دسترستان، قرار دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

کشور امارات متحده عربی

امارات متحده عربی که به‌اختصار‌ به آن «امارات» می‌گویند، یک کشور در غرب آسیا و در شرق شبه‌جزیره عربستان است. کشور امارات که دارای مرز دریایی با قطر و ایران است، درآمد اصلی خود را از راه فروش نفت و سایر محصولات طبیعی به دست می‌آورد. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر امارات، دبی است که یک مرکز بین‌المللی در سطح جهان محسوب می‌شود. پایتخت این کشور نیز، ابوظبی نام دارد که دومین شهر پرجمعیت این کشور محسوب می‌شود. وضعیت اقتصادی امارات در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته است. از جمله دیگر شهرهای بزرگ امارات متحده عربی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شارجه
 • العین
 • عجمان
 • رأس الخیمه
 • فجیره
 • ام القوین
 • دبا

پایین بودن نرخ بیکاری امارات، افراد بسیاری را در سطح جهان به شروع به کار در این کشور، جذب می‌کند. شرکت‌های ایرانی زیادی هم در امارات متحده، فعالیت دارند و موفق هستند. در حالت کلی می‌توانیم بگوییم که تجارت و کار در امارات برای ایرانیان و البته، دیگر مردم جهان، رشد و رونق زیادی به همراه داشته است.

زندگی در امارات

شرایط زندگی در امارات، برای خیلی از افراد در سطح جهان و مخصوصاً کشور ایران، مورد رضایت است. به همین دلیل افراد زیادی تمایل به زندگی، کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در کشور امارات متحده عربی دارند. از بین شهرهای امارات متحده عربی، شهر دبی به‌عنوان یکی از مقاصد محبوب برای زندگی و کار در بین مهاجران، شناخته شده است. شرایط کار در امارات در شهر دبی، نسبت به دیگر شهرهای این کشور، جذابیت بیشتری دارد؛ اما غیر از کار، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در دبی هم امتیازات جهانی بسیاری را برای افراد ایجاد می‌کند.

درباره هزینه زندگی در امارات هم به‌صورت کلی، می‌توان گفت که از بین شهرهای مهم آن، عجمان ارزان‌ترین شهر و دبی و ابوظبی از جمله گران‌ترین شهرهای این کشور هستند.

مهاجرت کاری به امارات

به‌واسطه افزایش سرعت رشد اقتصادی و امکان کسب درآمد بالا، مهاجرت کاری به امارات (Emirates) مخصوصاً در سال‌های اخیر، افزایش یافته است. همان‌طور، با افزایش تقاضای افراد برای مهاجرت کاری و مشغولیت پیدا کردن به کار در امارات متحده عربی (United Arab Emirates)، اقتصاد این کشور نیز روزبه‌روز بهتر می‌شود. قابل ذکر است که کشور امارات یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیاست؛ پس اگر به فکر کار در امارات هستید، بهتر است بگوییم که شما آسان‌تر از کشورهای دیگر می‌توانید در امارات صاحب شغل شوید.

شرایط کار در امارات و نرخ بیکاری در این کشور

پایین بودن نرخ بیکاری در امارات، نمایانگر حضور و تأثیر سرمایه‌گذاران در اقتصاد این کشور و پویا بودن آن است. تحت تأثیر حضور سرمایه‌گذاران و پویایی و قدرت اقتصاد این کشور، همیشه موقعیت‌های کاری مناسب و با درآمد بالا، برای افراد متقاضی کار در امارات وجود دارد.

کار در امارات و نرخ بیکاری در آن
نرخ بیکاری در کشور امارات

از جمله موارد رو به پیشرفت و نیازمند نیروی کار در این کشور، پروژه‌های ساخت‌وساز مختلف و همچنین، پتروشیمی‌ها و کارخانه‌های صنعت نفت هستند که همیشه موقعیت‌های شغلی رده بالایی برای متقاضیان کار دارند؛ همین موضوع به‌سادگی باعث شده که میزان بیکاری در این کشور زیر ۳ درصد باشد.

انواع ویزای کار امارات

از مهم‌ترین شرایط کار در امارات برای ایرانیان و متقاضیان دیگر کشورها، اخذ ویزای کاری این کشور است. افرادی که به دنبال کار در امارات و استخدام در این کشور هستند، در ابتدا باید ویزای کاری دریافت کنند که البته برای اتباع خارجی، کار دشواری است. ویزای کار امارات دو نوع است:

 • ویزای کاری جاب آفر یا پیشنهاد شغلی
 • ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار

در ادامه هر کدام از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

ویزای جاب آفر برای کار در امارات

آن دسته از افرادی که متقاضی دریافت این ویزا هستند، در ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در خاک امارات دریافت کنند که به مهارت و تخصص آن‌ها اعلام نیاز کند. برای این منظور، فرد متقاضی باید با مؤسسات یا سایت‌های بین‌المللی کاریابی ارتباط برقرار کرده و پروفایل‌های خود را تشکیل دهد تا بتواند با کارفرماهای این کشور ارتباط برقرار کند. در این حالت، کارفرماها با بررسی شرایط و رزومه کاری متقاضی می‌توانند برای او پیشنهاد شغلی یا جاب آفر ارسال کنند. متقاضی زمانی که این پیشنهاد را دریافت کرد، می‌تواند برای اخذ ویزا اقدام کرده و برای کار در امارات در این کشور حضور پیدا کند.

در این مرحله، کارفرماها باید به اداره کار و مهاجرت امارات اثبات کنند که به مهارت و تخصص یک نیروی خارجی احتیاج دارند. مدت اعتبار این ویزا، به مدت قراردادی که کارفرما با متقاضی کار می‌بندد، بستگی دارد.

ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار

کشور امارات این نوع ویزا را برای اتباع ایرانی و چندی دیگر از کشورها، صادر نمی‌کند؛ اما بر اساس این ویزا، فرد متقاضی می‌تواند در خاک امارات، حضور پیدا کرده و به‌طور مستقیم شغل مورد نظر خود را جستجو کند. معمولاً مدت اعتبار این ویزا ۶ ماه تا یک سال است. افراد پس از یافتن شغل مورد نظر، مطابق با تخصص و مهارت خود، می‌توانند ویزای جستجوی کاری خود را به ویزای کاری امارات متحده عربی تبدیل کنند. ایرانیانی که تصمیم به کار در امارات گرفته‌اند، تنها می‌توانند از ویزای پیشنهاد شغلی، استفاده کنند.

ویزای همراه برای کار در امارات

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که افراد متقاضی کار در امارات باید به آن توجه داشته باشند، این مورد است که با دریافت اقامت کاری می‌توانند خانواده درجه یک خود را نیز، همراه بیاورند. امارات این اجازه را به افراد می‌دهد تا در صورت تأهل و داشتن اقامت و اجازه کار در این کشور، بتوانند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال را نیز با خود بیاورند.

ویزای همراه برای کار در امارات، چه ویژگی هایی دارد؟
اخذ ویزای همراه برای کار در امارات

لازم به ذکر است که این افراد، باید برای همسر و فرزند خود، ویزای همراه دریافت کنند؛ اما این نکته حائز اهمیت است که همراه شرایط کار در امارات را نخواهد داشت.

هزینه‌ های ویزای کاری امارات

با توجه به نوع ویزای کار در امارات، هزینه‌های آن نیز متفاوت خواهند بود. قسمتی از این هزینه‌ها به درخواست ویزا مربوط بوده و قسمتی دیگر مربوط به اخذ ویزا است. البته همان‌طور که گفتیم، ویزای جاب سیکر برای ایرانیان صادر نمی‌شود و هزینه ویزای جاب آفر امارات برای هر نفر ۲۸۷ دلار خواهد بود. البته هزینه‌های حق بیمه پزشکی و هزینه مراجعه به سفارت نیز به این مبلغ اضافه می‌شوند. نکته حائز اهمیت این است که پرداخت هزینه‌های سفارت، تضمینی برای تایید درخواست ویزای افراد، نیست.

جریمه‌ های اقامت خارج از مدت اعتبار ویزا

هزینه مورد نیاز برای ثبت درخواست فوری ویزای کاری امارات ۱۰۰ درهم است. همچنین فرد باید ۱۰۰ درهم نیز به‌عنوان هزینه خدمات پرداخت کند. این هزینه‌ها به‌ هزینه‌های ویزای جاب آفر یا پیشنهاد کاری اضافه می‌شوند. پس از انقضای ویزای کاری، افراد ۳۰ روز فرصت دارند که در امارات بمانند و برای تمدید ویزا اقدام کنند. در این مدت مشمول جریمه نخواهند شد؛ اما اگر فرد بیشتر از مدت اعتبار مجاز در این کشور اقامت داشته باشد، مشمول پرداخت جریمه خواهد بود. مقدار جریمه برای اولین روز اقامت ۱۲۵ درهم و برای روزهای بعدی به ازای هرروز ۲۵ درهم است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار در امارات

اخذ ویزای کار در امارات (Emirates) برای ایرانیان، مستلزم آماده و ارائه کردن مدارک مورد نیاز است که به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. دسته اول از این مدارک، شامل اسناد و مدارک هویتی شخص متقاضی است که از جمله آن‌ها می‌توان به گذرنامه (Passport) و فرم‌های سفارتی امارات اشاره کرد. دسته دوم مدارک، شامل اسنادی نظیر رزومه، سوابق کاری و تحصیلی و گواهینامه‌های مهارتی فرد متقاضی می‌شود. برای افزایش احتمال دریافت ویزای کاری، فرد باید تمامی مدارک مورد نیاز را اصولی و کاملاً منظم تهیه کند.

در ادامه با برخی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز آشنا می‌شوید:

 • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه نامه تایید تمکن مالی
 • ارائه سابقه کاری به‌صورت بیمه و نامه کاری
 • تکمیل فرم‌های سفارتی
 • بیمه‌نامه مسافرتی

دقت داشته باشید که برای اخذ ویزای کار در امارات، لازم است تمامی این مدارک را آماده کرده باشید. در ادامه با نحوه ثبت شرکت در امارات، موضوعی مرتبط با کار سرمایه‌گذاران در این کشور آشنا می‌شویم.

ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در کشور امارات یکی از روش‌های مهاجرت به کشور امارات است. با ثبت شرکت می‌توانید مقیم کشور امارات شده و کسب‌وکار خود را نیز رونق ببخشید. برای ثبت شرکت در امارات شما باید مراحل مهمی را طی کنید.
در مرحله اول فرم‌های تاییدیه حقوقی کسب‌وکار و تجارت را دریافت و تکمیل می‌کنید. در مرحله بعد لازم است که برای شرکتتان یک نام تجاری انتخاب نمایید. با توجه به فعالیت مورد نظر باید توسط وزارت توسعه اقتصادی کشور امارات، تاییدیه‌های لازم را دریافت کنید.

حال نوبت به ارائه اجاره‌نامه دفتر مرکزی شرکت می‌رسد، بعد از این مرحله نوع فعالیت تجاری تعیین و انتخاب می‌شود. اگر به تهیه توافقنامه با سازمان‌های دولتی و تفاهم‌نامه نیاز بود، این مرحله نیز باید انجام گردد. در مرحله آخر برای اخذ ویزا، افتتاح حساب بانکی حقیقی به نام متقاضی انجام می‌شود.

میزان حقوق دریافتی در امارات

شرایط کار در امارات با یافتن یک موقعیت شغلی خوب، بسته به تخصص، می‌تواند پایه حقوق مناسب و منصفانه‌ای را برای افراد متقاضی، فراهم کند. امارات متحده عربی کشور ثروتمندی است و معمولاً میزان پایه حقوقی که برای افراد متخصص و ماهر در نظر می‌گیرد، بسیار مناسب است. افراد متخصصی که بتوانند شغل خوبی را در این کشور پیدا کنند، از نظر مالی تامین خواهند بود و موقعیت اجتماعی بسیار خوبی را نیز خواهند داشت. مشاغل مربوط به حسابداری، امور مالی، صنایع هواپیمایی، معماری، طراحی گرافیک و برنامه‌نویسی، پردرآمدترین مشاغل برای متقاضیان هستند و میانگین حقوق پایه آن‌ها بیش از ۱۲٬۰۰۰ درهم شروع می‌شود.

کارکنان در این کشور معمولاً به‌صورت ماهیانه حقوق دریافت می‌کنند. درصورتی‌که افراد به‌خوبی کار کرده و به رشد شرکت یا کارفرمای خود کمک کنند، به‌احتمال زیاد افزایش حقوق نیز خواهند داشت. نکته قابل توجه این است که افراد مجبور نخواهند بود که بخشی از درآمد خود را به‌عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند.

میزان حقوق کار در امارات برای ایرانیان

حقوق کار در امارات برای ایرانیان، مهاجران و افراد بومی کشور یکسان و به‌صورت سالانه ۱۰۴ هزار درهم معادل ۲۸٬۶۱۱ دلار آمریکا است. نرخ درآمد در کشور امارات متحده عربی (United Arab Emirates)، بر اساس میزان تخصص و مهارت، تجربه و سطح تحصیلات افراد، متفاوت می‌شود؛ بنابراین اشخاصی که در یک حوزه تخصصی، خبره باشند، می‌توانند درآمد قابل توجهی را به‌واسطه کار در امارات، به دست آورند.

مشاغل مورد نیاز در کشور امارات

دولت امارات متحده عربی، هر سال فهرستی را منتشر می‌کند که در آن مشاغل مورد نیاز خود را در آن سال مشخص کرده است. کارفرمایان بر اساس نیازهای کاری خود، فهرست این مشاغل را به دولت داده‌اند. این فهرست هر سال به‌روزرسانی می‌شود و اگر صنایع جدیدی در این کشور راه‌اندازی شوند که نیاز به نیروی متبحر داشته باشند، مهارت جدیدی به لیست اضافه می‌شود. سیاست کاری کشور امارات، استفاده از نیروهای متخصص و متبحر خارجی، تجربیات و دانش آن‌ها در هر رشته است.

مشاغل مورد نیاز برای کار در امارات کدامند؟
مشاغل مورد نیاز در کشور امارات

برخی از مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز این کشور در سال ۲۰۲۳ عبارتند از:

 • پرستاری
 • روانپزشکی
 • مکانیکی خودروهای سنگین
 • مهندسی فنی و برق
 • تدریس
 • برنامه‌نویس نرم‌افزار و سایت
 • طراحی گرافیک

داشتن تخصص و تجربه در این مشاغل، پیدا کردن کار در امارات برای ایرانیان را بسیار ساده‌تر کرده و شرایط لازم برای اخذ اقامت این کشور را فراهم می‌کند. در ادامه به بررسی شرایط کار در امارات می‌پردازیم.

شرایط کار در امارات

در بررسی شرایط کار در امارات، به‌جز مسئله حقوق دریافتی در این کشور، افراد باید از موضوعات دیگری مانند ساعات کاری، مرخصی‌ها و روش پرداخت حقوق در هر شغل، آگاه باشند. در امارات، هر کارمند، در سال ۳۰ روز اجازه گرفتن مرخصی دارد که تنها ۲۲ روز آن با حقوق محاسبه می‌شود. برای مرخصی استعلاجی نیز فقط ۱۵ روز حقوق به فرد تعلق می‌گیرد.

شرایط کار در امارات برای ایرانیان چطور است؟
شرایط کار در امارات

شرایط کار در امارات برای افراد متقاضی تا حد زیادی به کارفرمایان و حقوق و مزایای مشخص شده توسط آن‌ها، بستگی دارد. در ادامه شرایط کار در امارات را در رابطه با ساعت کاری، مالیات و بازنشسستگی را بررسی می‌کنیم.

ساعت کاری در امارات

در امارات ساعت کاری ادارات و شرکت‌های مختلف ۹ ساعت در روز بوده، از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰ یا ۹ تا ۱۸ است و به‌صورت هفتگی ۴۸ ساعت است. نکته قابل توجه این است که افراد در طول این ۹ ساعت باید با بهره‌وری بالایی کار کنند و فقط برای استراحت کوتاه و غذا خوردن وقت اضافه به آن‌ها داده می‌شود. البته هیچ کارفرمایی نمی‌تواند از شما تقاضای کار بیشتری بکند مگر اینکه برای اضافه‌کاری روزانه به دو ساعت اکتفا کند و بیشتر از دو ساعت نباشد‌. افرادی که با این ساعات کاری مشکل دارند باید به سراغ مشاغل آزاد بروند.

در صورتی که موقعیت شغلی شما به‌گونه‌ای است که مدام نیاز به اضافه کاری احساس می‌شود، دستمزد ساعتی اضافه کاری به‌صورت زیر محاسبه می‌شود:

«دستمزد نرمال ساعتی+ ۲۵ درصد اضافه‌تر از همان دستمزد ساعتی»

کار در روزهای تعطیلی نیز قانون خودش را دارد و به‌صورت زیر محاسبه می‌شود:

«دستمزد معمولی هر ساعت+ ۵۰ درصد از همان دستمزد»

مالیات کار در امارات

کار در امارات متحده عربی (United Arab Emirates) مزیت‌های بسیاری برای افراد مهاجر و حتی بومی این کشور دارد که مهم‌ترین آن‌ها عدم وجود نرخ مالیات بر درآمد برای کارکنان است. این مالیات فقط شامل شرکت‌ها و ارگان‌های موجود در این کشور است که میزان درآمدشان به ۳۷۵ هزار درهم در سال رسیده باشد. در سال ۲۰۲۳ نرخ مالیاتی که شرکت‌ها موظف به پرداخت آن شدند، ۹% بوده که از تاریخ ۱ ژوئن همین امسال، اجرایی شده است؛ با این وجود اگر شرکت‌ها به درآمد ۳۷۵ هزار درهمی نرسیده باشند، لازم نیست هیچ مالیاتی پرداخت کنند.

البته شرکت‌های نفت و گاز خارجی و بانک‌های خارجی مالیات بیشتری را باید پرداخت کنند. به‌طوری که مالیات شرکت‌های نفت و گاز خارجی به ۵۵ درصد در سال می‌رسد و بانک‌های خارجی نیز باید به‌صورت سالانه ۲۰ درصد مالیات پرداخت کنند.

بازنشستگی در امارات

شرایط کار در امارات برای دوران بازنشستگی، مسئله مهمی است که قبل از شروع به کار در این کشور باید به‌صورت دقیق بررسی کرد. کمترین حقوق ماهیانه‌ای که یک فرد بازنشسته در امارات در هر ماه دریافت می‌کند، ۴٬۳۷۰ درهم امارات است. همچنین حقوق متوسط بازنشستگان به ۱۹٬۶۰۰ و بیشترین حقوق ماهانه بازنشستگان ۹۰٬۱۰۰ درهم امارات خواهد بود.

کار در کشور امارات متحده عربی (United Arab Emirates)، برای دوران بازنشستگی، رفاه مطلوبی را فراهم می‌کند. با توجه به پایین بودن نرخ تورم در کشور امارات، هر ۱۷ ماه یک بار حدود ۸% به حقوق افراد بازنشسته در این کشور، اضافه می‌شود. طبق آمارهای ارائه شده، متوسط سطح درآمد افراد بازنشسته در امارات، بالای ۱۰٬۳۰۰ درهم معادل ۸۰۰ دلار آمریکا در ماه است که وضعیت مناسبی را برای دوران بازنشستگی فراهم می‌کند.

بیمه کار در امارات

انواع بیمه درمانی در کشور امارات شامل بیمه سلامت فردی، بیمه سلامت خانواده، بیمه شهروندان سالمند، طرح‌های بیمه گروهی یا کارمندی و بیمه بیماری‌های بحرانی است. عموم افراد با پرداخت حق بیمه به‌صورت ماهیانه می‌توانند از خدمات پزشکی و درمانی بیمه‌ها استفاده کنند.

کیفیت خدمات درمانی بیمه و بهداشت در کشور امارات بسیار بالاست. همه افراد می‌توانند از خدمات بیمه درمانی استفاده کنند. خدمات درمانی برای اماراتی‌ها بسیار کم و یا رایگان خواهد بود.

پیدا کردن کار در امارات برای ایرانیان

امروزه بهترین روش پیدا کردن شغل در هر کشوری، استفاده از موسسات کاریابی است. در زمان‌های قدیم این موسسه‌های کاریابی به‌صورت حضوری کار می‌کردند اما امروزه کاریابی‌ها به‌صورت آنلاین به فعالیت خود ادامه می‌دهند. به این ترتیب کارجویانی که به دنبال شغل در کشور امارات یا هر کشور دیگری هستند، بدون مهاجرت و صرف هزینه می‌توانند به دنبال شغل خوب بگردند و بعد از اینکه شغل مورد نظرشان را پیدا کردند، اقدام به مهاجرت کنند.

تنها کاری که شما برای پیدا کردن شغل از طریق این کاریابی‌های آنلاین باید انجام بدهید این است که یک رزومه بسیار جامع درباره خود، ساخته و همه موارد مهم مثل سابقه، تحصیلات، تخصص کاری و … را درج کنید.

موسسات کاریابی برای متقاضیان کار در امارات

همان‌طور که گفتیم متداول‌ترین روش‌ کاریابی در امارات برای افراد متقاضی کار، مراجعه به موسسات کاریابی است. این موسسات وظیفه برقراری ارتباط بین متقاضیان و کارفرمایان را بر عهده دارند. متقاضیان از طریق این موسسات می‌توانند به‌راحتی شرایط کاری و مشاغل مختلف را در این کشور، بررسی کرده و شغلی متناسب با سوابق کاری، تخصص و مهارت خود پیدا کنند. همچنین این موسسات پلتفرم‌هایی برای کارفرمایان فراهم کرده‌اند تا آن‌ها بتوانند موقعیت‌های شغلی و مهارت‌های کاری مورد نیاز خود را در ‌آن‌ها معرفی کنند.
افراد متقاضی کار در امارات می‌توانند به‌آسانی در این سایت‌ها، موقعیت‌های شغلی مدنظر خود را جستجو و ملاحظه کرده و در صورت تناسب آن با شرایط خود، به کارفرمایان درخواست دهند.

موسساتی برای پیدا کردن کار در امارات
موسسات و مجموعه‌های کاریابی در امارات

کارفرمایان نیز می‌توانند رزومه و سوابق افراد متقاضی را بررسی کنند و در صورت مناسب بودن فرد، از طریق ایمیل یا سایر راه‌های ارتباطی، برای او پیشنهاد کاری بفرستند. امکان مصاحبه آنلاین با متقاضیان از طریق برخی از این موسسات نیز، وجود دارد. موسسات و سایت‌های بین‌المللی کاریابی مورد تایید، برای پیدا کردن کار در امارات برای ایرانیان، عبارتند از:

 • Akhtaboot
 • BAC خاورمیانه (مشاغل مهندسی، بازاریابی و مدیریت)
 • Dubizzle
 • شرکای جیوارو (مشاغل بازاریابی و ارتباطات)
 • ESP International (کنفرانس‌ها، رویدادها، مهمان‌نوازی)
 • MCG و شرکا (مشاغل روابط عمومی، انتشارات، بازاریابی و ارتباطات)
 • رابرت موری (مشاغل توسعه، ساخت‌وساز، مهندسی و بخش دولتی)

با ساخت رزومه در این وب‌سایت‌ها می‌توانید، شغلی متناسب با مهارت‌هایتان در کشور امارات پیدا کرده و برای اخذ ویزای جاب آفر امارات آماده شوید.

دشوار بودن اخذ اقامت و تابعیت کشور امارات

افرادی که به دنبال فراهم کردن شرایط کار در امارات می‌باشند، اغلب متقاضی دریافت اقامت دائمی و پاسپورت این کشور نیز هستند؛ اما امارات متحده عربی شرایط و قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای برای دادن اقامت و یا تابعیت دارد. افراد که برای کار به امارات می‌آیند، در ابتدا ویزای اقامتی کوتاه‌مدت و موقتی دریافت می‌کنند که مدت اعتبار آن‌ها وابسته به مدت قرارداد کاری افراد دارد. حضور متقاضیان کار، به‌تنهایی نمی‌تواند منجر به صلاحیت دریافت اقامت بلند‌مدت آن‌ها شود.

برای دریافت اقامت دائم امارات، افراد باید حدود سی سال در این کشور بمانند و اقامت کاری داشته باشند. البته دریافت اقامت دائم بعد از سی سال نیز حتمی نبوده و احتمال آن بسیار پایین است. همچنین متقاضیان باید مراحل دشواری را طی کنند و سوءسابقه نیز نداشته باشند.

چگونگی اخذ اقامت با کار در کشور امارات
شرایط اخذ اقامت از کشور امارات

به‌صورت کلی می‌توان گفت که کشور امارات متحده عربی به افراد مهاجر، تابعیت و پاسپورت خود را اعطا نمی‌کند.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در امارات چگونه است؟

با توجه به موضوعات گفته شده برای خیلی از افراد سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توان با کار در امارات برای ایرانیان، تابعیت و اقامت این کشور را به دست آورد؟

برای به دست آوردن تابعیت کشور امارات متحده عربی روش‌های مختلفی وجود دارد. تولد در خاک امارات منجر به اخذ تابعیت کشور امارات نمی‌شود، این اتفاق فقط در صورتی امکان‌پذیر است که هنگام تولد پدر و مادر طفل به دنیا آمده، نامعلوم باشند. هر کودکی که از پدر اماراتی در هر جای دنیا متولد شود، تابعیت امارات را به دست می‌آورد. تاریخ تصویب این قانون مربوط به بعد از ژانویه ۱۹۷۲ است؛ یعنی این مورد برای کودکانی اعمال می‌شود که بعد از این تاریخ به دنیا آمده باشند. در صورتی که کودک خارج از کشور امارات متولد شود، ازدواج باید رسمی و قانونی بوده باشد. در صورتی که کودکی از مادر اماراتی متولد شود که پدر نامعلومی دارد نیز تابعیت امارات را به دست خواهد آورد.

ازدواج از دیگر روش‌های به دست آوردن تابعیت کشور امارات متحده عربی است. در صورتی که یک زن خارجی با یک مرد اماراتی ازدواج کند می‌تواند تقاضای تابعیت از کشور امارات را ثبت کند. در صورتی که زن خارجی تابعیت قبلی خود را حذف کند و مدرکی برای اثبات آن داشته باشد و سه سال بعد از تقاضا نیز در کشور امارات بماند، می‌تواند این تابعیت را به دست آورد. دقت کنید که برعکس این موضوع صادق نیست یعنی مرد خارجی با ازدواج با زن اماراتی نمی‌تواند تابعیت به دست آورد.

شهروندان عمان، قطر و بحرین با این شرط که سه سال در کشور امارات متحده عربی اقامت داشته باشند، می‌توانند تقاضای تابعیت کنند. همچنین شهروندان کشورهای عربی که ۷ سال از اقامت آن‌ها در این کشور می‌گذرد، امکان تقاضای تابعیت را خواهند داشت. اهالی دیگر کشورها با این شرط که ۳۰ سال در کشور امارات اقامت داشته باشند، امکان تقاضای تابعیت را خواهند داشت.

اقامت دائم بعد از پیدا کردن کار در امارات

همان‌طور که گفتیم کار در امارات برای ایرانیان می‌تواند اقامت دائم این کشور را به دنبال داشته باشد. ایرانیان با پیدا کردن شغل می‌توانند به کشور امارات مهاجرت کرده و بعد از دریافت ویزای کاری، شروع به کار کنند. اغلب کسانی که به کار در امارات مشغول می‌شوند، هدفشان دریافت اقامت دائم با کار کردن در این کشور است.

قابل ذکر است که اخذ اقامت دائم امارات آسان نیست و امارات جزو کشورهای سختگیر برای ارائه اقامت به شمار می‌آید.

برای اینکه شما بتوانید در امارات کار کنید، باید یک کارفرما شما را به امارات دعوت کند و سپس مراحل ویزای کار آغاز می‌شود. نوع قرارداد شما با کارفرما، مدت زمان ویزای کار و اقامت موقت را تعیین می‌کند. کسانی می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند که ۳۰ سال تمدید پی‌درپی اقامت در امارات را داشته‌اند. پس از ۳۰ سال می‌توانند نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

البته برای ماندگاری طولانی در امارات، متقاضی باید هیچ تخلفی نداشته و شغل وی جزو مشاغل مورد نیاز کشور امارات متحده عربی باشد. همچنین پرداخت مالیات برای کسانی که ویزای کار و اقامت موقت دارند، ضروری است.

شرایط ویزای کارآفرینی و سرمایه‌ گذاری امارات

یکی از روش‌هایی که افراد می‌توانند به کشور امارات مهاجرت داشته باشند از طریق کارآفرینی و سرمایه‌گذاری است. کارآفرینانی که قصد دریافت ویزای استارتاپ امارات را دارند، باید برخی از شرایط کارآفرینی را داشته باشند. این شرایط شامل مجوز تجارت، آیین‌نامه شرکت، کارت تاسیس، توافقنامه عدم افشا، قرارداد کارمندان، گواهی ثبت علامت تجاری و حمایت از دارایی‌ها است. فرد اقدام کننده باید همه مربوط مدارک درخواستی را ارائه دهد.

همچنین کارآفرینانی که می‌خواهند در کشور امارات سرمایه‌گذاری داشته باشند، باید همه جوانب را از نظر ریسک و سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار دهند و سپس سرمایه‌گذاری خود را با مشورت وکیل مهاجرت انجام دهند.

اقامت امارات با خرید ملک

اقامت امارات با خرید ملک

امارات به‌دلیل داشتن اقتصادی پویا، از بهترین گزینه‌ها برای خرید ملک و اخذ اقامت از این روش است. طبق قانون فری هولد (freehold)، افراد خارجی می‌توانند در این کشور، اقدام به خرید و اجاره ملک کنند.

بررسی شرایط کار در امارات با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

مشغولیت به کار در امارات نیازمند تخصص و تبحر در یک زمینه کاری به‌خصوص یا داشتن تحصیلات است. کار در امارات برای ایرانیان می‌تواند به رشد اقتصادی آن‌ها کمک کرده و تجربه خاصی را از زندگی در یک کشور عربی با بازاری بین‌المللی، برای آن‌ها فراهم کند. در این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، راهنمایی کاملی را درباره شرایط کار در امارات با شما عزیزان به اشتراک گذاشتیم. اگر در این راستا نیاز به مشاوره بیشتری دارید، می‌توانید فرم موجود در سایت هرمس اپلای را تکمیل کنید تا کارشناسان مجرب این مجموعه به‌صورت رایگان به شما مشاوره دهند. لطفاً نظرها و سوال‌های خود را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان پاسخ داده شود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
حقوق بازنشستگان امارات چقدر است؟
سطح درآمد بازنشستگی در امارات اغلب بالای ۱۰٬۳۰۰ درهم در ماه است.
نرخ بیکاری در امارات چقدر است؟
میزان بیکاری در کشور امارات در سال ۲۰۲۲ حدود ۳ درصد اعلام شده است.
میزان حقوق کار در امارات چقدر است؟
متوسط درآمد در کشور ایالات متحده عربی به‌صورت سالانه ۱۰۴ هزار درهم است
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای