ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی

برخی مواقع سرمایه‌گذاران قصد ثبت شرکت در دبی را دارند؛ اما ممکن است ندانند که چطور باید این کار را انجام دهند. در ابتدا باید دقت داشته باشید که ثبت شرکت در این شهر یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. این شهر یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان بوده و همین مسئله موجب شده است تا سرمایه‌گذاران مختلفی قصد ثبت شرکت در این شهر را داشته باشند.

دبی یکی از مراکز تجاری بین‌المللی است که همه ساله افراد زیادی را به خود جذب می‌کند. با ثبت شرکت در این شهر می‌توانید به راحتی اقامت امارات را برای خود و اعضای خانواده‌تان اخذ کنید. در ادامه به بررسی مراحل ثبت شرکت در شهر دبی و نحوه اخذ اقامت در کشور امارات می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

نگاهی کلی به شهر دبی و جغرافیای آن

در ابتدای مطلب بهتر است شما را با شهر دبی و فرهنگ آن آشنا کنیم. دبی یکی از شهرهای امارات متحده است که از نظر وسعت بزرگ‌ترین شهر آن شناخته می‌شود. شهرسازی در شهر دبی از سال 1799 آغاز شده است و به همین دلیل می‌توان گفت که این شهر یکی از شهرهای قدیمی آسیایی است. شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم در سال 1833 دبی را به طور رسمی به عنوان یک شهر بنیان‌گذاری کرد.

این شهر در قسمت جنوب غربی قاره آسیا قرار گرفته و در جنوب شرقی ساحل خلیج فارس واقع شده است. دبی یکی از ثروتمندترین شهرهای آسیا و سراسر جهان است که همه ساله گردشگران و سرمایه‌گذاران فراوانی را به خود جذب می‌کند. اگر شما هم قصد اخذ اقامت در کشور امارات متحده را دارید، بهتر است به ثبت شرکت در دبی بپردازید. با این کار می‌توانید علاوه بر اخذ اقامت برای خود و خانواده‌تان، سرمایه زیادی نیز به دست آورید. در ادامه به مراحل ثبت شرکت در این شهر می‌پردازید.

چگونگی ثبت شرکت در شهر دبی

حال نوبت به آن رسیده است که شما را با نحوه ثبت شرکت در شهر دبی آشنا کنیم. اولین قدم برای ثبت شرکت آماده‌سازی مدارک مورد نیاز است. شما باید مدارک خود را به طور کامل آماده کنید. در ادامه سایر مراحل ثبت شرکت را بررسی خواهیم کرد.

انتخاب نوع شرکت

در قدم اول باید ببینید که می‌خواهید چه نوع شرکتی را در شهر دبی ثبت کنید. انتخاب نوع شرکت یکی از سخت‌ترین گام‌ها برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی است. شما می‌توانید شرکت تجاری، خدماتی، بین‌المللی و … را در این شهر ثبت کنید.

نگاهی کلی به شهر دبی و جغرافیای آن

یک شریک برای خود پیدا کنید

گام بعدی برای ثبت شرکت در دبی انتخاب شریک است. شما باید یک شریک محلی در دبی پیدا کنید تا بتوانید کارهای ثبت شرکت را انجام دهید. اغلب شرکای محلی به علت داشتن اطلاعات کامل از وضعیت کاری امارات به شما کمک فراوانی در کارهای ثبت شرکت می‌کنند، البته دقت داشته باشید که گرفتن شریک برای ثبت شرکت الزامی نیست و شما می‌توانید به تنهایی نیز کارهای ثبت شرکت را انجام دهید.

بهترین ساختار را برای شرکت انتخاب کنید

انتخاب سیستم و ساختار مناسب برای شرکت نیز کار بسیار سختی است. بهتر است تلاش کنید ساختار مناسبی را با توجه به نوع شرکت خود انتخاب کنید تا بتوانید به درستی به مدیریت شرکتتان بپردازید، البته دقت داشته باشید برای این کار می‌توانید از مراکز مشاوره مربوط به کاریابی نیز کمک بگیرید.

اخذ تائیدیه اولیه و مجوزهای خارجی

در زمان ثبت شرکت در شهر دبی باید برخی از تأییدیه‌ها و مجوزهای خارجی را اخذ کنید تا بتوانید شروع به کار کنید. دقت داشته باشید که بدون اخذ مجوزهای اولیه نمی‌توانید اقدام به ثبت شرکت کنید، البته در ابتدا باید مدارک شما به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد و توسط وزارت کار کشور امارات تأیید شود.

اجاره یا رهن یک مکان تجاری

پس از اخذ مجوز باید یک مکان برای راه‌اندازی شرکت در نظر بگیرید. شما می‌توانید این مکان را بخرید یا رهن و اجاره کنید، البته دقت داشته باشید که فضایی که تهیه می‌کنید باید کاربری تجاری داشته باشد و نمی‌توانید از محیط‌های مسکونی برای ثبت شرکت در دبی استفاده کنید. برای این که بتوانید یک شرکت در این شهر ثبت کنید، باید یک مکان اجاره کرده و اجاره‌نامه را در اختیار داشته باشید.

پرداخت هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت

برای این که بتوانید هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در این شهر را بپردازید، به یک حساب بانکی نیاز دارید. شما باید در ابتدا یک حساب بانکی در دبی افتتاح کنید و سپس هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت و اجاره محیط برای آن را بپردازید، البته دقت داشته باشید که هزینه‌های ثبت شرکت در این شهر کمی بالا است و برای این که بتوانید یک شرکت در این شهر راه‌اندازی کنید، نیاز به صرف هزینه‌های بالایی دارید.

دریافت مجوز برای شروع به کار

آخرین مرحله برای ثبت شرکت در شهر دبی اخذ مجوز برای شروع به کار است. شما می‌توانید بعد از دریافت اسناد قانونی شرکت خود را به صورت کامل ثبت کنید، البته می‌توانید تمامی کارهای مربوط به ثبت شرکت را از طریق وب سایت هرمس اپلای دنبال کنید.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

مزایای اصلی ثبت شرکت در شهر دبی

حال نوبت به آن رسیده است که شما را با مزایای ثبت شرکت در کشور امارات متحده عربی و شهر دبی آشنا کنیم. ثبت شرکت در دبی دارای مزایای بسیار زیادی است. در ادامه به طور کامل به بررسی مزایای ثبت شرکت در این شهر می‌پردازیم.

ارائه یک محیط نظارتی بسیار خوب برای کسب و کار

فناوری‌های موجود در شهر دبی باعث شده‌اند که یک محیط مدیریتی و نظارتی مناسب برای شما وجود داشته باشد. مراحل ثبت شرکت در این شهر با سرعت بسیار بالا و به آسانی انجام می‌شود و نیازی به ارائه تعداد زیادی از مدارک برای ثبت شرکت ندارید و به راحتی می‌توانید شروع به کار کنید.

ارائه مالکیت 100 درصد به افراد خارجی

به تازگی دولت دبی قوانین خاصی را برای ثبت شرکت در این شهر تصویب کرده است و این قوانین تازه باعث شده‌اند تا افراد خارجی بتوانند به صورت 100 درصد مالکیت شرکت خود را در اختیار داشته باشند. این مسئله باعث شده است تا بیش از نیمی از کسب و کارهای دبی را افراد خارجی اداره کنند.

دسترسی راحت به مناطق آزاد تجاری

سرمایه‌گذارانی که قصد ثبت شرکت در دبی را دارند، می‌توانند به راحتی شرکت خود را در مناطق آزاد تجاری و مناطق اصلی راه‌اندازی کنند. همان طور که می‌دانید، شهر دبی دارای بیش از 30 منطقه آزاد است و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران می‌توانند در آن‌ها شرکت خود را راه‌اندازی کنند. مسئله بعدی این است که با سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در این مناطق می‌توانید از 100 درصد سود حاصل از کارهای شرکت استفاده کنید. همچنین این مسئله باعث می‌شود تا سرمایه‌گذار بتواند با شرکت‌های بین‌المللی به راحتی تعامل داشته باشد.

مزایای بسیار زیاد درباره مالیات

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ثبت شرکت در شهر دبی این است که سرمایه‌گذاران نیازی به پرداخت مالیات ندارند. در شهر دبی هیچ گونه مالیاتی برای شرکت‌ها یا اشخاص در نظر گرفته نشده و همین مسئله موجب شده است تا افراد مختلف به راحتی بتوانند در این شهر زندگی کنند، البته دقت داشته باشید که برخی از شرکت‌ها باید مقدار کمی مالیات به دولت پرداخت کنند.

موقعیت جغرافیایی مناسب

مسئله بعدی که یکی از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در شهر دبی محسوب می‌شود، موقعیت جغرافیایی این شهر است. دبی یکی از شهرهایی بوده که دارای موقعیت جغرافیایی استراتژیک است. این موقعیت استراتژیک به علت قرارگیری این شهر به صورت چهارراه اتصال شمال، جنوب، شرق و غرب است. همچنین دبی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های صادرات در تمام جهان شناخته شده است.

مسئله بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، تعداد فرودگاه‌ها و بنادر این شهر است. دبی دارای تعداد زیادی فرودگاه و بنادر دریایی جهانی است و می‌توان گفت که این شهر از زیرساخت‌های لجستیکی بسیار مناسبی نیز برخوردار است. همچنین در زمان ثبت شرکت در دبی بهتر است دقت داشته باشید که این شهر یکی از گردشگرپذیرترین شهرهای جهان محسوب می‌شود.

استفاده از زیرساخت‌های توسعه یافته و مدرن

همان طور که می‌دانید، شهر دبی یکی از مدرن‌ترین و به‌روزترین شهرهای قاره آسیا محسوب می‌شود، به طوری که زیر ساخت‌های این شهر همواره در حال به‌روز شدن و جدید شدن هستند. حمل و نقل عمومی، مخابرات، پایانه‌ها و غیره در این شهر زیبا کاملاً به‌روز و مدرن هستند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در شهر دبی

در زمان ثبت شرکت در شهر دبی باید دقت داشته باشید که برخی مدارک را از قبل آماده کنید و به مراجع ذی‌ربط ارائه دهید. توجه داشته باشید که مدارک شما باید کامل باشند تا بدون دردسر بتوانید شرکتتان را ثبت کنید. در ادامه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت را بررسی می‌کنیم.

مدارک مورد نیاز برای تأیید اولیه

مدارک زیر را برای تأیید اولیه باید آماده کنید:

 • فرم مربوط به درخواست برای رزرو اسم شرکت و تأیید مجوز اولیه
 • ارائه یک طرح تجاری مناسب به صورت تدوین شده
 • دارا بودن یک فتوکپی از گواهی ثبت / مجوز تجارت موجود (در صورت داشتن شرکت)
 • داشتن گزارش‌های مالی به صورت حسابرسی شده واحد تجاری و شرکت در طی دو سال گذشته
 • ارائه اسناد شرکتی سهامداران
 • فتوکپی پاسپورت رنگی مربوط به سهامداران شرکت و مدیر/ مدیران شرکت تازه تأسیس
 • نمونه امضای مربوط به سهامداران شرکت و مدیر/ مدیران منسوب شرکت
 • ارائه برخی جزئیات مربوط به تجارتی قابل انجام توسط شرکت
 • دارا بودن NOC از اسپانسر محلی
 • داشتن فرم مربوط به کد شناسایی ثبت (RIC) برای مدیر/ مدیران
 • ارائه حداقل سه مدل نام برای ثبت شرکت در دبی
 • دارا بودن صفحه مهر ورود یا ویزا
 • فتوکپی از پاسپورت
 • عکس دارای سایز پاسپورتی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در شهر دبی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

بعد از این که تأییدیه اولیه داده شد، باید به سراغ مرحله بعدی بروید و هزینه ثبت‌نام و هزینه مجوز را بپردازید، البته دقت داشته باشید که میزان هزینه به فعالیت تجاری انجام شده و مدل مجوز مورد نیاز بستگی دارد. به همین دلیل، باید مدارک زیر را داشته باشید تا بتوانید هزینه‌های خود را برآورد کنید:

 • دارا بودن فرم کامل شده برای درخواست ثبت شرکت
 • اطلاعات مربوط به سرمایه سهام
 • مصوبه هیئت مدیره برای مشخص کردن مدیر شرکت
 • ارائه یک تفاهم‌نامه مربوط به انجمن (MoA) و اساسنامه (AOA)
 • دارا بودن یک وکالت‌نامه داده شده به مدیر شرکت
 • عکس از مدیر در اندازه پاسپورتی

مدارک مورد نیاز برای فرآیندهای صدور مجوز و ویزا

در این بین، دقت داشته باشید علاوه بر مدارک گفته شده در بالا، برای ثبت شرکت در شهر دبی نیاز به برخی مدارک دیگر برای صدور مجوز و ویزا دارید که در ادامه با هم بررسی می‌کنیم:

 • دارا بودن قرارداد مربوط به اجاره ملک
 • ارائه پروانه تجارت
 • آغاز فرآیند پردازش ویزا

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

هزینه‌های ثبت شرکت در شهر دبی

در واقع نمی‌توان یک عدد تقریبی برای هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در دبی در نظر گرفت. هزینه‌های مربوطه طبق ابعاد شرکت، نوع، موقعیت و … متفاوت هستند، البته دقت داشته باشید که مجوزهای قانونی نیز تأثیر مستقیمی روی هزینه‌های ثبت شرکت می‌گذارند.

با این وجود، بهتر است مقدار بودجه خود را تقریباً 20.000 تا 30.000 درهم در نظر بگیرید. دقت داشته باشید که تأسیس شرکت در دبی یک سرمایه‌گذاری پر هزینه محسوب می‌شود. با این وجود، اگر از یک مؤسسه مناسب برای ثبت شرکت کمک بگیرید، می‌توانید هزینه‌های خود را به میزان زیادی مدیریت کنید.

هزینه‌های ثبت شرکت در شهر دبی

 

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

عمان کشوری است که در سالهای اخیر پیشرفتهای بسیاری داشته است و سرمایه گذاری های بسیاری در زمینه های گردشگری نیز کرده است.

سخن آخر

برای ثبت شرکت در دبی باید دقت داشته باشید که مدارک خود را به طور کامل آماده کنید. همچنین یک نام مناسب برای شرکت خود انتخاب کرده و یک محیط تجاری برای آن اجاره یا رهن کنید؛ زیرا ارائه اجاره‌نامه برای ثبت شرکت الزامی است.

همچنین می‌توانید شرکت خود را در مناطق آزاد تأسیس کنید و با سرمایه‌گذاران بین‌المللی در تعامل باشید. شما می‌توانید با کمک مؤسسه هرمس اپلای کارهای مربوط به ثبت شرکت در دبی را انجام دهید. این مؤسسه به شما کمک می‌کند با کمترین هزینه کارهای ثبت شرکت خود را پیش ببرید.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

بهترین گزینه‌ها برای ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان کدام موارد هستند؟
شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیانی است که قصد ثبت شرکت در این شهر را دارند. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.
هزینه ثبت شرکت در دبی چقدر است؟
هزینه ها در دبی از ۱۱۷۰۰ تا ۱۰میلیون درهم متغیر است.
مدت زمان ثبت شرکت در دبی چقدر است؟
معمولا بین ۱ تا ۴ هفته طول می‌کشد.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles