چگونگی اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در امارات: مجوز، هزینه و شرایط ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی چه از نوع سهامی عام و خاص باشد، یا از نوع مشارکت محدود، یکی از بهترین راهکارهایی است که می‌توان برای اخذ اقامت و مهاجرت به امارات متحده عربی از آن استفاده کرد. ثبت شرکت در امارات، بنا به دلایل بسیاری از جمله آسان بودن و راحت کردن مسیر اخذ اقامت، همین‌طور بهبود وضعیت اقتصادی برای ایرانیان جذاب بوده و آمار بسیار بالایی دارد. هزینه ثبت شرکت در دبی به‌طور میانگین از 7000 درهم شروع شده و ممکن است تا 30000 درهم افزایش یابد، البته بسته به منطقه و نوع شرکت، این هزینه می‌تواند متفاوت باشد. در این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای قصد داریم در مورد شرایط ثبت شرکت در دبی با شما صحبت کنیم؛ اگر قصد ثبت شرکت در این شهر را دارید، این مقاله را از دست ندهید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

نگاهی کلی به شهر دبی و جغرافیای آن

در ابتدای مطلب بهتر است شما را با شهر دبی و فرهنگ آن آشنا کنیم. دبی یکی از شهرهای کشور امارات است که از نظر وسعت بزرگ‌ترین شهر آن شناخته می‌شود. شهرسازی در شهر دبی از سال ۱۷۹۹ آغاز شده است و به همین دلیل می‌توان گفت که این شهر یکی از شهرهای قدیمی آسیایی است. شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم در سال ۱۸۳۳ دبی را به‌طور رسمی به‌عنوان یک شهر بنیان‌گذاری کرد.

دبی؛ بزرگترین شهر امارات متحده
دبی چگونه شهری است؟

این شهر در قسمت جنوب غربی قاره آسیا قرار گرفته و در جنوب شرقی ساحل خلیج‌فارس واقع شده است. دبی یکی از ثروتمندترین شهرهای آسیا و سراسر جهان است که همه ساله گردشگران و سرمایه‌گذاران فراوانی را به خود جذب می‌کند. اگر شما هم قصد اخذ اقامت و زندگی در امارات متحده را دارید، بهتر است به ثبت شرکت در دبی بپردازید. با این کار می‌توانید علاوه بر اخذ اقامت برای خود و خانواده‌تان، سرمایه زیادی نیز به دست آورید، از طرفی دیگر برای پیدا کردن کار در امارات دچار مشکل نخواهید شد؛ چراکه کسب و کار خود را همراه‌تان برده‌اید. در ادامه به مراحل ثبت شرکت در این شهر می‌پردازید.

شرایط ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان

برای ثبت شرکت در امارات شرایطی وجود دارد که شما ملزم به رعایت آن‌ها هستید. از جمله شرایط ثبت شرکت در دبی این است که شما فقط در زمینه‌های مجاز می‌توانید ثبت شرکت را انجام دهید. زمینه‌های مجاز برای ثبت شرکت در کشور امارات شامل تولید و صنعت، خدمات و تجارت است.

با ثبت شرکت در این کشور می‌توانید علاوه بر اینکه اقامت خود را دریافت می‌کنید، اقامت اعضای خانواده خود را نیز دریافت نمایید. شرایط اخذ اقامت همراه با خانواده این‌گونه است که شما با ثبت یک شرکت می‌توانید تا سه نفر از اعضای خانواده خود را با خود همراه کنید. توجه داشته باشید که اعضای خانواده شما شامل همسر، فرزند پسر با محدودیت سنی زیر ۱۸ سال و فرزند دختر مجرد، بدون محدودیت سنی است.

شرایط ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت امارات
شرایط ثبت شرکت در امارات

هنگامی که شما شرکتی را در امارات ثبت می‌کنید، مدت اقامت شما در کمترین حالت ممکن، سه ماه است که می‌توانید به تعداد نامحدودی آن را تمدید کنید. از دیگر نکات مهم درباره ثبت شرکت در دبی این است که هنگام ثبت شرکت نیاز به کفیل یا شریک نخواهید داشت و خودتان مالک 100 درصدی شرکت خود خواهید بود.
برای انجام مراحل ثبت شرکت در شهر دبی نیاز است که شما حدود یک هفته با همراهی تیم حامی مهاجر را در کشور امارات بگذرانید تا مراحل ثبت شرکت به پایان برسد. البته می‌توانید این کار را بدون حضور و با روش وکالت انجام دهید.

مدت زمانی که طول می‌کشد تا شما پروسه ثبت شرکت را در کشور امارات انجام دهید، بین ۱ تا ۴ هفته است. همه افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند از روش ثبت شرکت در امارات اقامت دریافت کنند اما صاحبان کسب‌وکار و تاجران (نهایت تا ۶۰ سال) بسیار راحت‌تر از افراد دیگر می‌توانند این کار را انجام دهند.

اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت

دریافت اقامت امارات با ثبت شرکت امکان‌پذیر است یا خیر؟
این سوالی است که خیلی از افرادی که قصد مهاجرت به امارات را دارند، می‌پرسند. در جواب این سوال باید بگوییم که بله دریافت دو ساله اقامت امارات به راحتی انجام می‌گیرد و شما می‌توانید به تمدید آن نیز بپردازید. ثبت شرکت یک روش مطمئن برای اخذ کارت اقامت امارات است. این روش نسبت به روش‌های دیگر کم‌هزینه‌تر بوده و زمان دریافت آن بسیار سریع‌تر از دیگر گزینه‌هاست.

چه شرکتی در دبی ثبت کنیم؟

ثبت شرکت در امارات بسته به فعالیت تجاری که انتخاب می‌کنید، دارای اصول و قوانینی است که شما باید آن‌ها را رعایت کنید. اگر نگاهی کلی به چگونگی ثبت شرکت بیندازیم می‌توانیم بگوییم که شرایط ثبت شرکت در دبی بسیار آسان است و خیلی سریع انجام می‌شود، بنابراین امارات جزو کشورهایی است که شما به آسانی می‌توانید در آنجا ثبت شرکت کرده و به آسانی اقامت دریافت کنید و به رفت‌وآمد بپردازید.

انتخاب انواع شرکت کاملاً بستگی به شما دارد. قبل از هر تصمیمی باید حوزه سرمایه‌گذاری خودتان را انتخاب کنید. انواع ثبت شرکت در کشور امارات شامل مشارکت عمومی، مشارکت محدود، شرکت مدنی، شرکت‌های GCC، شرکت‌های برون‌مرزی، شرکت‌های منطقه آزاد، شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شعبه و یا دفتر نمایندگی است.

هزینه ثبت شرکت در دبی

در واقع نمی‌توان یک عدد تقریبی برای هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در دبی در نظر گرفت. هزینه‌های مربوطه طبق ابعاد شرکت، نوع، موقعیت و غیره، متفاوت هستند. البته دقت داشته باشید که مجوزهای قانونی نیز تأثیر مستقیمی روی هزینه‌های ثبت شرکت می‌گذارند. با این وجود، برای ثبت شرکت باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید. در ادامه برخی هزینه‌های رایج ثبت شرکت در امارات را بررسی می‌کنیم:

 • درخواست گواهی تایید اولیه: 120 درهم
 • هزینه ثبت‌نام: 600 درهم
 • رزرو نام تجاری: 620 درهم
 • رزرو نام تجاری خارجی: از 1000 درهم تا 3000 درهم
 • مجوز بازرگانی: 1070 درهم + 300 درهم هزینه اتاق دبی
 • هزینه مرکز تجاری: 25000 درهم

در حالت کلی هزینه ثبت کسب‌وکار در امارات متحده عربی برای راه‌اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند بین 22000 تا 24000 درهم باشد. البته این قیمت کاملاً نسبی است چراکه تخمین قیمت دقیق به نوع مجوز، نوع فعالیت و غیره، بستگی دارد.

برای ثبت شرکت در دبی، چقدر هزینه میشود؟
هزینه ثبت شرکت در امارات

دقت داشته باشید که شرایط ثبت شرکت در دبی به شکلی است یک سرمایه‌گذاری پرهزینه محسوب می‌شود. با این وجود، اگر از یک مؤسسه مناسب برای ثبت شرکت کمک بگیرید، می‌توانید هزینه‌های خود را به میزان زیادی مدیریت کنید.

مجوزهای ثبت و فعالیت شرکت در امارات

هر شرکتی که در دبی امارات متحده عربی تاسیس می‌شود، بسته به نوع فعالیتی که دارد به مجوزهای خاصی احتیاج دارد تا بدون جریمه شدن بتواند کار کند. امارات شش نوع مجوز را شامل صنعتی، تجاری، صنایع‌دستی، گردشگری، کشاورزی و حرفه‌ای برای شرکت‌هایی که در این کشور ثبت می‌شوند در نظر گرفته است. اما مجوزهای اصلی در امارات متحده عربی، سه دسته مجوزهای تجاری، صنعتی و حرفه‌ای هستند با این حال، این کشور مجوزهای بیشتری را برای انواع دیگر فعالیت‌ها تدوین کرده است.
مجوزهای لازم برای ثبت شرکت در امارات بستگی به حوزه کاری شما دارد. در ادامه به تشریح انواع مجوزهای ضروری در کشور دبی برای ثبت شرکت می‌پردازیم:

مجوز حرفه‌ای

برای اینکه شما بتوانید در دبی ثبت شرکت کنید، نیازی نیست که تحصیلات آکادمیک داشته باشید اما در مورد دریافت مجوز حرفه‌ای در زمینه‌های تخصصی مانند حسابداری، مهندسی، عمرانی، ساختمانی و یا حقوقی باید تحصیلات آکادمی داشته باشید.
برای دریافت مجوز حرفه‌ای ثبت شرکت علاوه بر اینکه تحصیلات آکادمیک مرتبط ضروری است، باید یک کفیل (به زبان ساده‌تر ضامن) و حداقل یک سرمایه‌گذار نیز داشته باشید. با مجوز حرفه‌ای حتی با وجود ضامن و سرمایه‌گذار، مالکیت کامل شرکت بر عهده شما خواهد بود و نیازی به نگرانی از این بابت وجود ندارد.

نام فرد کفیل فقط در قراردادها ذکر می‌شود. دقت داشته باشید که کفیل شما حتماً باید شهروند یا تبعه امارات باشد. بعد از طی مراحل می‌توانید لایسنس یا مجوز را دریافت کنید. این نوع مجوز نیاز به یک دفتر کار حقیقی با آدرس و مشخصات و جزئیات دارد. مشاغلی که شما نیاز به دریافت مجوز حرفه‌ای خواهید داشت را در ادامه ذکر می‌کنیم:

 • دفتر وکالت
 • خدمات پزشکی
 • سالن زیبایی
 • دفتر مشاوره کسب‌وکار
 • خدمات آی تی
 • دفتر طراحی و معماری
 • خدمات مالی و حسابداری
 • خدمات آموزشی

اگر قصد ثبت شرکت در دبی در هر یک از مشاغل بالا را دارید، باید مجوز حرفه‌ای دریافت کنید.

مجوز تجاری

از دیگر مجوزهای لازم برای ثبت شرکت در امارات می‌توان به مجوز تجاری اشاره کرد. این مجوز برای کسانی مناسب است که می‌خواهند ثبت شرکت خود را در حوزه واردات و صادرات انجام دهند. بعد از اینکه مجوز تجاری دبی را دریافت کردید، می‌توانید واردات و یا صادرات کالاهایی مثل پوشاک، زیورآلات، تجهیزات و خودرو، طلا و فلزات گران‌بها را انجام دهید.
از دیگر حوزه‌هایی که دریافت مجوز تجاری اجباری است، حوزه خریدوفروش ملک است با این تفاوت که شما نیاز به کفیل یا ضامن نیز نیاز خواهید داشت. در این صورت فقط ۴۹ درصد از مالکیت زمین بر عهده شما و مالکیت ۵۱ درصد دیگر با کفیل خواهد بود.

مجوز صنعتی

اخذ مجوز صنعتی از شرایط ثبت شرکت در دبی در زمینه‌های تولید، تهیه و عرضه کالاهایی مثل دارو، مواد غذایی، صنعتی و یا شیمیایی است. در قوانین مجوزهای تجاری و صنعتی تقریباً یکسان است. هنگامی که مجوز برای شما اعطا می‌شود کافی است یک کفیل داشته باشید تا مرحله ثبت شرکت انجام گیرد. مالکیت این مجوز نیز مانند مالکیت مجوز تجاری است. به این ترتیب که ۴۹ درصد از مالکیت از آن شما و ۵۱ درصد دیگر از آن کفیل است.
این مجوز نیز نیاز به کارگاه، کارخانه و یا محلی برای تولید و پخش کالاها دارد؛ یعنی دریافت‌کننده این مجوز باید یک آدرس و مکان حقیقی برای کسب‌وکار خود داشته باشد.

مدارک و شرایط ثبت شرکت در دبی

در زمان ثبت شرکت در دبی باید دقت داشته باشید که برخی مدارک را از قبل آماده کنید و به مراجع ذی‌ربط ارائه دهید. توجه داشته باشید که مدارک شما باید کامل باشند تا بدون دردسر بتوانید شرکتتان را ثبت کنید. در ادامه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات را بررسی می‌کنیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دبی کدام است؟
مدارک لازم برای ثبت شرکت در امارات

در ادامه مدارک لازم برای 3 مرحله اخذ تایید اولیه برای ثبت شرکت، ثبت نهایی شرکت و اخذ مجوزها را برای ثبت شرکت در دبی بررسی می‌کنیم.

مدارک مورد نیاز برای اخذ تأیید اولیه ثبت شرکت

در این مرحله از ثبت شرکت در واقع اطلاعات اولیه از مدیرعامل گرفته شده و مدارک ضروری مورد بررسی قرار می‌گیرند. این مدارک برای دریافت تأیید اولیه باید همراه‌تان باشد:

 • فرم مربوط به درخواست برای رزرو اسم شرکت و تأیید مجوز اولیه
 • ارائه یک طرح تجاری مناسب به‌صورت تدوین شده
 • دارا بودن یک فتوکپی از گواهی ثبت / مجوز تجارت موجود (در صورت داشتن شرکت)
 • داشتن گزارش‌های مالی به‌صورت حسابرسی شده واحد تجاری و شرکت در طی دو سال گذشته
 • ارائه اسناد شرکتی سهامداران
 • فتوکپی پاسپورت رنگی مربوط به سهامداران شرکت و مدیر/ مدیران شرکت تازه تأسیس
 • نمونه امضای مربوط به سهامداران شرکت و مدیر/ مدیران منسوب شرکت
 • ارائه برخی جزئیات مربوط به تجارتی قابل انجام توسط شرکت
 • دارا بودن NOC از اسپانسر محلی
 • داشتن فرم مربوط به کد شناسایی ثبت (RIC) برای مدیر/ مدیران
 • ارائه حداقل سه مدل نام برای ثبت شرکت در دبی
 • دارا بودن صفحه مهر ورود یا ویزا
 • فتوکپی از پاسپورت
 • عکس دارای سایز پاسپورتی

بعد از تایید اولیه نوبت به مرحله اصلی ثبت شرکت می‌رسد؛ مدارک لازم برای این مرحله را در ادامه شرح می‌دهیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در امارات بعد از اینکه تأییدیه اولیه داده شد، باید به سراغ مرحله بعدی بروید و هزینه ثبت‌نام و هزینه مجوز را بپردازید. پرداخت هزینه از شرایط ثبت شرکت در دبی است، البته دقت داشته باشید که میزان هزینه به فعالیت تجاری انجام شده و مدل مجوز مورد نیاز بستگی دارد. به همین دلیل، باید مدارک زیر را داشته باشید تا بتوانید هزینه‌های خود را برآورد کنید:

 • دارا بودن فرم کامل شده برای درخواست ثبت شرکت
 • اطلاعات مربوط به سرمایه سهام
 • مصوبه هیئت‌مدیره برای مشخص کردن مدیر شرکت
 • ارائه یک تفاهم‌نامه مربوط به انجمن (MoA) و اساسنامه (AOA)
 • دارا بودن یک وکالت‌نامه داده شده به مدیر شرکت
 • عکس از مدیر در اندازه پاسپورتی

پس از ثبت شرکت، باید به دنبال دریافت مجوزهای لازم و همین‌طور ویزا برویم که البته برای این مرحله هم، باید مدارکی را از قبل آماده کرده باشیم.

مدارک مورد نیاز برای فرآیندهای صدور مجوز و ویزا

در این بین، دقت داشته باشید علاوه بر مدارک گفته شده در بالا، برای ثبت شرکت در دبی نیاز به برخی مدارک دیگر برای صدور مجوز و ویزا دارید که در ادامه با هم بررسی می‌کنیم:

 • دارا بودن قرارداد مربوط به اجاره ملک
 • ارائه پروانه تجارت
 • آغاز فرآیند پردازش ویزا
مدارک لازم صدور مجوز برای فعالیت شرکت در دبی
مدارک لازم برای صدور مجوز

با تحویل این مدارک، می‌توان مجوزهای لازم و ویزای مربوطه را از کشور امارات دریافت کرد.

مراحل ثبت شرکت در امارات

حال نوبت به آن رسیده است که شما را با نحوه ثبت شرکت در شهر دبی آشنا کنیم. اولین قدم برای ثبت شرکت آماده‌سازی مدارک مورد نیاز است. شما باید مدارک خود را به‌طور کامل آماده کنید. در ادامه سایر مراحل ثبت شرکت را بررسی خواهیم کرد.

انتخاب نوع شرکت

در قدم اول باید ببینید که می‌خواهید چه نوع شرکتی را در شهر دبی ثبت کنید. انتخاب نوع شرکت یکی از سخت‌ترین گام‌ها برای ثبت شرکت در امارات متحده عربی است. شما می‌توانید شرکت تجاری، خدماتی، بین‌المللی و غیره، را در این شهر ثبت کنید.

یک شریک برای خود پیدا کنید

یکی از شرایط ثبت شرکت در دبی، انتخاب شریک است. شما باید یک شریک محلی در دبی پیدا کنید تا بتوانید کارهای ثبت شرکت را انجام دهید. اغلب شرکای محلی به علت داشتن اطلاعات کامل از وضعیت کاری امارات به شما کمک فراوانی در کارهای ثبت شرکت می‌کنند، البته دقت داشته باشید که گرفتن شریک برای ثبت شرکت الزامی نیست و شما می‌توانید به تنهایی نیز کارهای ثبت شرکت را انجام دهید.

بهترین ساختار را برای شرکت انتخاب کنید

انتخاب سیستم و ساختار مناسب برای شرکت نیز کار بسیار سختی است. بهتر است تلاش کنید ساختار مناسبی را با توجه به نوع شرکت خود انتخاب کنید تا بتوانید به درستی به مدیریت شرکتتان بپردازید، البته دقت داشته باشید برای این کار می‌توانید از مراکز مشاوره مربوط به کاریابی نیز کمک بگیرید.

اخذ تائیدیه اولیه و مجوزهای خارجی

در زمان ثبت شرکت در امارات باید برخی از تأییدیه‌ها و مجوزهای خارجی را اخذ کنید تا بتوانید شروع به کار کنید. دقت داشته باشید که بدون اخذ مجوزهای اولیه نمی‌توانید اقدام به ثبت شرکت کنید، البته در ابتدا باید مدارک شما به‌طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد و توسط وزارت کار کشور امارات تأیید شود.

اجاره یا رهن یک مکان تجاری

پس از اخذ مجوز باید یک مکان برای راه‌اندازی شرکت در نظر بگیرید. شما می‌توانید این مکان را بخرید یا رهن و اجاره کنید، البته دقت داشته باشید که فضایی که تهیه می‌کنید باید کاربری تجاری داشته باشد و نمی‌توانید از محیط‌های مسکونی برای ثبت شرکت در دبی استفاده کنید. برای اینکه بتوانید یک شرکت در این شهر ثبت کنید، باید یک مکان اجاره کرده و اجاره‌نامه را در اختیار داشته باشید.

پرداخت هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت

برای اینکه بتوانید هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در این شهر را بپردازید، به یک حساب بانکی نیاز دارید. شما باید در ابتدا یک حساب بانکی در دبی افتتاح کنید و سپس هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت و اجاره محیط برای آن را بپردازید، البته دقت داشته باشید که هزینه‌های ثبت شرکت در این شهر، کمی بالا است و برای اینکه بتوانید یک شرکت در این شهر راه‌اندازی کنید، نیاز به صرف هزینه‌های بالایی دارید.

دریافت مجوز برای شروع به کار

آخرین مرحله برای ثبت شرکت در شهر دبی اخذ مجوز برای شروع به کار است. شما می‌توانید بعد از دریافت اسناد قانونی شرکت خود را به‌صورت کامل ثبت کنید، البته می‌توانید تمامی کارهای مربوط به ثبت شرکت را از طریق وب‌سایت هرمس اپلای دنبال کنید.

مزایای اصلی ثبت شرکت در دبی

حال نوبت به آن رسیده است که شما را با مزایای ثبت شرکت در کشور امارات متحده عربی و شهر دبی آشنا کنیم. هرچند بهتر است قبل از ثبت شرکت در دبی، با سفر به امارات شرایط کار و زندگی در این کشور را سنجید، اما به طور کلی می‌توان گفت که ثبت شرکت در این شهر، مزایای بسیار زیادی دارد. به‌عنوان مزایا ثبت شرکت در امارات به‌صورت کلی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • امکان خرید املاک و مستغلات
 • اخذ اقامت امارات با تمدید نامحدود
 • بدون نیاز به کفیل و یا شریک اماراتی
 • افتتاح حساب بانکی در کشور امارات
 • بدون نیاز به اثبات سوددهی برای تمدید اقامت
 • نرخ مالیات بر درآمد صفر درصد
 • بدون نیاز به اجاره یا خرید دفتر
 • بدون نیاز به استخدام حسابدار منشی و یا مدیر اماراتی
 • امکان تجارت آزاد در بازارهای جهانی
 • امکان شرکت در مناقصه‌های دولتی امارات
 • دارای پروازهای همیشگی از کشور ایران به امارات
 • امکان تجارت در منطقه GCC
مزیت‌های اقتصادی ثبت شرکت در دبی
مزیت‌های ثبت شرکت در امارات

موارد بالا از مزایای ثبت شرکت در دبی و امارات هستند. در ادامه به‌طور کامل به بررسی تعدادی از مزایای ثبت شرکت در این شهر می‌پردازیم.

ارائه یک محیط نظارتی بسیار خوب برای کسب‌وکار

مراحل ثبت شرکت در امارات با سرعت بسیار بالا و به آسانی انجام می‌شود و نیازی به ارائه تعداد زیادی از مدارک برای ثبت شرکت ندارید و به راحتی می‌توانید شروع به کار کنید. همچنین فناوری‌های موجود در شهر دبی باعث شده‌اند که یک محیط مدیریتی و نظارتی مناسب برای شما وجود داشته باشد.

ارائه مالکیت ۱۰۰ درصد به افراد خارجی

به تازگی دولت دبی قوانین خاصی را برای ثبت شرکت در این شهر تصویب کرده است و این قوانین تازه باعث شده‌اند تا افراد خارجی بتوانند به‌صورت ۱۰۰ درصد مالکیت شرکت خود را در اختیار داشته باشند. این مسئله باعث تغییر شرایط ثبت شرکت در دبی شده است به‌علاوه باعث شده که بیش از نیمی از کسب‌وکارهای دبی را افراد خارجی اداره کنند.

دسترسی راحت به مناطق آزاد تجاری

سرمایه‌گذارانی که قصد ثبت شرکت در دبی را دارند، می‌توانند به راحتی شرکت خود را در مناطق آزاد تجاری و مناطق اصلی راه‌اندازی کنند. همان‌طور که می‌دانید، شهر دبی دارای بیش از ۳۰ منطقه آزاد است و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران می‌توانند در آن‌ها شرکت خود را راه‌اندازی کنند. مسئله بعدی این است که با سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در این مناطق می‌توانید از ۱۰۰ درصد سود حاصل از کارهای شرکت استفاده کنید. همچنین این مسئله باعث می‌شود تا سرمایه‌گذار بتواند با شرکت‌های بین‌المللی به راحتی تعامل داشته باشد.

مزایای بسیار زیاد درباره مالیات

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ثبت شرکت در شهر دبی این است که سرمایه‌گذاران نیازی به پرداخت مالیات ندارند. در شهر دبی هیچ‌گونه مالیاتی برای شرکت‌ها یا اشخاص در نظر گرفته نشده و همین مسئله موجب شده است تا افراد مختلف به راحتی بتوانند در این شهر زندگی کنند، البته دقت داشته باشید که برخی از شرکت‌ها باید مقدار کمی مالیات به دولت پرداخت کنند.

موقعیت جغرافیایی مناسب

یکی از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در امارات، موقعیت جغرافیایی این شهر است. دبی یکی از شهرهایی بوده که دارای موقعیت جغرافیایی استراتژیک است. این موقعیت استراتژیک به علت قرارگیری این شهر به‌صورت چهارراه اتصال شمال، جنوب، شرق و غرب است. همچنین دبی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های صادرات در تمام جهان شناخته شده است.

مسئله بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، تعداد فرودگاه‌ها و بندرهای این شهر است. دبی دارای تعداد زیادی فرودگاه و بندرهای دریایی جهانی است و می‌توان گفت که این شهر از زیرساخت‌های لجستیکی بسیار مناسبی نیز برخوردار است. همچنین در زمان ثبت شرکت در دبی بهتر است دقت داشته باشید که این شهر یکی از گردشگرپذیرترین شهرهای جهان محسوب می‌شود.

استفاده از زیرساخت‌های توسعه‌یافته و مدرن

همان‌طور که می‌دانید، شهر دبی یکی از مدرن‌ترین و به‌روزترین شهرهای قاره آسیا محسوب می‌شود، به‌طوری که زیرساخت‌های این شهر همواره در حال به‌روز شدن و جدید شدن هستند. حمل‌ونقل عمومی، مخابرات، پایانه‌ها و غیره در این شهر زیبا کاملاً به‌روز و مدرن هستند.

امکان تجارت در منطقه GCC

افرادی که موفق به ثبت شرکت در دبی شده‌اند این امکان برایشان فراهم می‌شود که با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس یا Gulf Cooperation Council همکاری کنند. شورای همکاری خلیج‌فارس که به اختصار GCC خوانده می‌شود متشکل از شش کشور عربی است که به خاطر بازار بزرگ و جمعیت بالایی که دارد، فرصت‌های اقتصادی بی‌شماری را در اختیار این شرکت‌ها قرار می‌دهد.

معایب ثبت شرکت در دبی

همان‌گونه که ثبت شرکت در دبی و امارات مزیت‌های بسیاری را برای افراد فراهم می‌کند، معایبی را نیز به همراه دارد.
یکی از معایب مهم ثبت شرکت در امارات این است که ثبت شرکت در این کشور هزینه بالایی دارد، زیرا ارزش پول امارات بالاست. از دیگر معایبی که از نظر کسانی که ثبت شرکت می‌کنند، این است که برای حفظ اقامت خود مجبور هستند هر ۶ ماه یک‌بار در امارات حضور داشته باشند.

اگر در هنگام ثبت شرکت در شهر دبی بخواهید از نام‌های غیرعربی مثلا فارسی برای ثبت شرکت خود استفاده کنید، مجبور به پرداخت هزینه‌های بیشتر خواهید بود. خیلی از افراد، کویری و گرم بودن آب‌وهوای دبی را جزو معایب ثبت شرکت در این شهر می‌دانند.
از دیگر شرایط ثبت شرکت در دبی که نوعی ایراد محسوب می‌شود این است که شما نمی‌توانید پاسپورت امارات را با ثبت شرکت در این کشور به دست آورید. به‌عنوان نکته آخر نیز باید بگوییم که اگر مایل به شرکت ایجاد شرکت‌های خدماتی یا تولیدی هستید، باید برای خودتان کفیل یا شریک داشته باشید.

مالیات ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان

هر کشور سیستم مالیاتی متفاوتی دارد می‌خواهیم بدانیم میزان مالیات ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان چقدر می‌شود؟ مالیات‌های قابل پرداخت در دبی شامل موارد زیر است:

 • مالیات بر درآمد شرکت‌ها بخش نفت و گاز و بانکی
 • مالیات توریستی با نرخ ۱۰ درصد
 • مالیات اجاره‌ای
 • مالیات بر ارزش‌افزوده

مهم‌ترین سوالی که در این راستا پیش می‌آید این است که آیا مالیات دبی شامل درآمد شخصی نیز هست یا خیر؟ در جواب این سوال باید بگوییم که خیر، در دبی مالیاتی برای درآمد شخصی وجود ندارد.

مالیات ثبت شرکت در کشور امارات چقدر است؟
مالیات ثبت شرکت در امارات

نرخ مالیات بسته به وضعیت شرکت بین ۵ تا ۱۵ درصد خواهد بود. همچنین مالیات اجاره‌بهای سالانه برای شرکت‌های صنعتی و تجاری ۵ درصد خواهد بود. کارفرمایان برای مشارکت در بازنشستگی شاغلان کشوری، مالیات ۱۲.۵ درصدی پرداخت خواهند کرد.

مقایسه شرایط ثبت شرکت در امارات و عمان

خیلی از افراد علاقه‌مند به مقایسه ثبت شرکت در دبی با عمان هستند و می‌خواهند به جواب این سوال برسند که ثبت شرکت در امارات بهتر است یا عمان؟ معیارهای مقایسه بسیار زیادی وجود دارد که در برخی از آن‌ها کشور عمان بهتر است و در برخی دیگر امارات. معیارهای مقایسه را در ادامه مطرح می‌کنیم. تصمیم‌گیری نهایی به شرایط و تفکر شما بستگی دارد.

اگر بخواهیم از لحاظ اقتصادی عمان و امارات را با یکدیگر مقایسه کنیم، می‌توانیم بگوییم که عمان ثبات اقتصادی بهتری دارد و از این جهت ثبت شرکت در عمان بهتر از امارات و دبی خواهد بود. در مورد مالکیت نیز کشور عمان برنده می‌شود، زیرا در کشور عمان شما مالکیت ۱۰۰ درصدی ملک را بر عهده خواهید داشت اما در کشور امارات مالکیت شما به‌صورت ۴۹ درصدی است و ۵۱ درصد از آن بر تحت مالکیت کفیل شما خواهد بود.

پس از بررسی دو مورد بالا متوجه می‌شویم که ثبت شرکت در عمان بهتر از امارات است اما عمان نکات منفی نیز دارد. یکی از نکات منفی عمان این است که شما و خانواده‌تان نمی‌توانید اقامت دائم دریافت کنید. برعکس، کشور امارات که در آن امکان اخذ اقامت چندین ساله قابلیت تمدید نامحدود برای شما و خانواده‌تان وجود دارد.
از دیگر معیارهای بررسی و مقایسه ثبت شرکت در عمان و امارات، مقایسه درآمد است. درآمد دلاری سالانه شما در کشور عمان بیشتر از امارات خواهد بود. بازار رقابتی بین‌المللی در کشور امارات و دبی به علت جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ثبت شرکت بیشتر است اما عمان از لحاظ ثبت شرکت کمتر شناخته شده است و شانس پیشرفتتان بیشتر خواهد بود.

خرید ملک در دبی

خرید ملک در دبی

یکی دیگر از راه‌های کم دردسر برای اخذ اقامت امارات، خرید ملک در دبی است؛ برای آشنایی با این روش کلیک کنید.

ثبت شرکت در امارات با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

برای ثبت شرکت در دبی باید دقت داشته باشید که مدارک خود را به‌طور کامل آماده کنید. همچنین یک نام مناسب برای شرکت خود انتخاب کرده و یک محیط تجاری برای آن اجاره یا رهن کنید؛ زیرا ارائه اجاره‌نامه برای ثبت شرکت الزامی است. به‌طور کلی شرایط ثبت شرکت در دبی نسبت به دیگر کشورها آسان‌تر است و مراحل آن سریع‌تر انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید برای پیش بردن کارهای مربوط به ثبت شرکت در امارات از مؤسسه هرمس اپلای کمک بگیرید. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان در زمینه ثبت شرکت در امارات خواهد بود. لطفاً نظرات و سوالات خود را در مورد ثبت شرکت در دبی در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین گزینه‌ها برای ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان کدام موارد هستند؟
شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیانی است که قصد ثبت شرکت در این شهر را دارند. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.
هزینه ثبت شرکت در دبی چقدر است؟
هزینه ها در دبی از ۱۱۷۰۰ تا ۱۰میلیون درهم متغیر است.
مدت زمان ثبت شرکت در دبی چقدر است؟
معمولا بین ۱ تا ۴ هفته طول می‌کشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرناز
5 ماه قبل

سلام خسته نیاشید، میخواستم بپرسم که چه نوع شرکت‌هایی را میتونیم تو دبی ثبت کنیم؟

خانم میرخانی
پاسخ به  فرناز
5 ماه قبل

سلام فرناز عزیز وقتتون بخیر
برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دبی شما باید در وحله اول یک کفیل و یا اسپانسر داشته باشید یعنی فردی که متولد خود دبی هستش و اقامت و پاسپورت اون کشور رو داشته باشه.
شرکت شما باعنوان ایشون بتونه براتون ثبت بشه و با اسپانسرشیپ ایشون ایجاد بشه.

کادر هرمس اپلای