شرایط زندگی در دبی

راهنمای صفر تا صد  زندگی در دبی؛ زندگی در دبی امارات برای ایرانیان

آیا تا به حال به فکر زندگی در دبی امارات بوده‌اید؟ دبی یکی از بزرگترین شهرهای کشور امارات متحده عربی است که جایگاه بسیار مهمی در سطح جهان و اقتصاد دارد. اگر شما هم علاقمند به زندگی در دبی امارات هستید، با این مقاله از موسسه مهاجرتی همراه ما باشید تا با شرایط زندگی در دبی، هزینه‌های زندگی در این شهر جاذبه‌های دیدنی و زندگی دانشجویی در دبی آشنا شویم. لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

زندگی در امارات

امروزه کشور امارات از نظر اقتصادی جایگاه بسیار مهمی را در سطح جهان به خود اختصاص داده است. زندگی در امارات درآمد و کیفیت بسیار بالایی را خواهد داشت. شما می‌توانید مهاجرت کاری و یا تحصیلی را به کشور امارات داشته باشید.

این نکته را فراموش نکنید که کشور امارات امروزه جزو مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست، بنابراین شما هم می‌توانید زندگی در امارات را تجربه کنید. دبی یکی از شهرهای بسیار بزرگ و پرجمعیت کشور امارات بوده که از نظر اقتصادی بسیار پررونق است.

شرایط زندگی در دبی چگونه است؟

قبل از این که در مورد شرایط زندگی در دبی با شما صحبت کنیم، بهتر است نیم نگاهی به موقعیت جغرافیایی، اقتصادی و اجتماعی این شهر بیندازیم.

همانطور که اشاره کردیم دبی یک شهر در امارات متحده عربی است که جمعیت بسیار زیادی در این کشور زندگی می‌کنند.‌ دبی یکی از شهرهای منحصر به فرد و خاص در خاورمیانه است که اقتصاد بسیار رونقی نیز دارد. امروزه شهر دبی به عنوان یک شهر بازرگانی و جهانی موفق در کل جهان شناخته می‌شود.

رونق اقتصادی دبی از صنعت نفت شروع شد و صنعت توریست و سیاحت آن را رونق بخشید. آب و هوای شهر دبی گرم و مرطوب است. در همه فصل‌های سال می‌توانیم بگوییم که دمای دبی، گرم محسوب می‌شود.

شرایط زندگی در دبی به طور کلی به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای جهان شناخته می‌شود. با توجه به توسعه فراوان اقتصادی و تمرکز بر بخش‌های مختلف مانند تجارت، گردشگری و خدمات، شهر دبی برخورداری از زیرساخت‌های عالی، خدمات پزشکی و آموزشی بی‌نظیر و فرصت‌های شغلی بسیار است. همچنین، دبی دارای آب و هوای گرم و خشک است که می‌تواند برخی تناسبات زندگی در دبی امارات را تحت تأثیر قرار دهد. شهر دبی همچنین متنوع و چندفرهنگی است و جامعه‌ای پویا و جذاب دارد. با این حال، هزینه زندگی بالا، فصل تابستان گرم و ترافیک سنگین برخی از شرایط زندگی در دبی هستند. اما با توجه به تسهیلات و خدمات موجود، این شهر به خوبی برای سکونت و تجربه زندگی می‌تواند مناسب باشد.

نوع حکومت و سیاست شهر دبی سلطنت مشروطه است. حاکم فعلی این شهر شیخ محمد آل مکوم نام دارد. مساحت این شهر زیاد بزرگ نیست اما تراکم جمعیت این شهر بسیار بالاست. اگر بخواهیم این میزان تراکم جمعیت را با دیگر شهرهای کشور امارات مقایسه کنیم، می‌توانیم بگوییم که تراکم جمعیت دبی بیش از ۸ برابر کل این کشور است.

می‌توانیم دبی را یک شهر گران قیمت در کشور امارات معرفی کنیم. جالب است بدانید که از نظر گران قیمت بودن، دبی رتبه بیستم کل جهان را به خود اختصاص داده است.

اگر تمایل به زندگی در دبی را دارید، باید خودتان را برای گرانی آماده کنید؛ البته اگر کار و درآمد خوبی داشته باشید از پس هزینه‌های گران برخواهید آمد.

از جمله شرایط زندگی در دبی امارات که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، گرم بودن آب و هواست که این موضوع برای ایرانیان کمی دشوار خواهد بود. از نظر امنیت شهر دبی بسیار قوی است؛ یعنی در حالت کلی کشور امارات امنیت بسیار زیادی دارد که که این موضوع در شهر دبی نیز صدق می‌کند.

شرایط زندگی در دبی امارات از نظر مراقبت‌های بهداشتی هم بسیار مطلوب است. مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیادی در شهر دبی وجود دارند که می‌توانیم در حالت کلی بگوییم سطح بهداشت در این شهر بسیار بالاست.

شما با زندگی در دبی کیفیت زندگی بالایی خواهد داشت، زیرا دبی یک شهر بسیار لوکس و مدرن در سطح جهان است.

شرایط کار در دبی به چه صورت است؟

دبی برای تامین منابع نیروی انسانی خود به استخدام مهاجران زیادی می‌پردازد. اگر بخواهیم کار در دبی و امارات را  با کار در ایران مقایسه کنیم، باید بگوییم که درآمد کار در دبی و امارات خیلی بیشتر از ایران است. با کار در دبی می‌توانید زندگی بسیار رویایی را برای خودتان رقم بزنید.

افرادی که مایل به کار در دبی هستند، می‌توانند از طریق سایت‌های کاریابی عمارت به دنبال شغل مورد نظرشان بگردند. همچنین استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند در شهر دبی سرمایه‌گذاری انجام دهند و کسب و کار خود را رونق بخشند.

از جمله شرایط کار در امارات که نظر افراد بسیار زیادی را به خود جلب می‌کند، این است که در این شهر مالیات بر درآمد وجود ندارد؛ یعنی شما هر چقدر هم که درآمد داشته باشید، مالیاتی پرداخت نخواهید کرد.

آیا از شرایط کار در دبی برای ایرانیان باخبر هستید؟ در مورد شرایط کار در دبی برای ایرانیان باید بگوییم که شرایط کاری در شهر دبی برای همه اتباع به صورت یکسان است.

شرایط کار در دبی به چه صورت است؟
کار در دبی

شرایط سنی برای شروع کار در دبی بالای ۱۸ سال است؛ همه افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند در این کشور کار کنند. تجربه کاری و آموزش در حوزه کاری مورد نظر برای کارفرمایان دبی اهمیت بسیار زیادی دارد. هر شغلی که قصد کار در آن را دارید، باید تخصص کافی در آن حوزه را داشته باشید. امور مالی، درمانی، گردشگری، مهندسی و تجاری جزو زمینه‌هایی هستند که کارفرمایان زیادی به دنبال نیرو می‌گردند.

از جمله شرایط کار در دبی این است که پوشش مناسب داشته و از هرگونه مشروبات الکلی به دور باشند. زبان رسمی تجارت در دبی انگلیسی است و افرادی که قصد کار در این شهر را دارند، باید با تسلط کافی به این زبان داشته باشند.

با این که زبان رسمی دبی، عربی است اما دانستن زبان عربی برای خیلی از مشاغل ضروری نیست. در صورتی که به دنبال زندگی راحت‌تر در دبی هستید، بهتر است با این زبان کمی آشنایی داشته باشید.

هزینه های زندگی در دبی چقدر است؟

در ادامه به نقل ازnumbeo  برخی از هزینه‌های زندگی در دبی امارات را شرح می‌دهیم. با مطالعه این هزینه‌ها می‌توانید مبالغ هر یک از بخش‌های مربوط به رستوران‌ها، غذا، مسکن، اجاره منزل و … را با هزینه‌های کشور ایران مقایسه کنید و یک دید کلی در مورد هزینه‌های زندگی در این کشور داشته باشید.

هزینه حمل نقل در دبی
هزینه حمل و نقل در دبی می‌تواند متناسب با نوع وسیله نقلیه و مسافت مورد نظر متفاوت باشد.

هزینه‌های زندگی در دبی به طور کلی به عنوان یکی از شهرهای گرانقیمت جهان شناخته می‌شود. هزینه مسکن، غذا، حمل و نقل، خدمات بهداشتی و اجتماعی و سایر نیازهای روزمره در دبی بالاتر از متوسط ​​بازار جهانی است. به عنوان مثال، قیمت مسکن و اجاره خانه در مناطق مرکزی و محله‌های معروف شهر بسیار بالاست. همچنین، هزینه غذا در رستوران‌ها و فروشگاه‌ها نیز از جمله هزینه‌های بالاست. با این حال، هزینه‌های زندگی در دبی امارات بستگی به سبک و نوع زندگی شما دارد و با برنامه‌ریزی مناسب و انتخاب هوشمندانه، می‌توان از برخی خدمات و هزینه‌ها با توجه به شرایط زندگی در دبی صرفه‌جویی کرد.

به صورت کلی هزینه تخمینی یک خانواده چهار نفره ماهانه 13634.6درهم  بدون اجاره است. هزینه‌های ماهانه تخمینی یک نفر بدون اجاره 3923.4 درهم است.

هزینه رستوران‌ ها در دبی

هزینه غذا در رستوران ارزان قیمت 40.00 درهم است. در یک رستوران میان رده هزینه غذای دو نفر در سه وعده، به 250.00 درهم می‎رسد.

هزینه کاپوچینو (معمولی) 20.24 درهم و کوکاکولا و پپسی (بطری کوچک 12 اونس) 4.81 درهم بوده

و قیمت بطری آب کوچک 2.56 درهم است.

هزینه رستوران‌ ها در دبی
دبی به عنوان یک شهر بین‌المللی، دارای یک صحنه رستوران پویا و متنوع است.

هزینه مایتحتاج روزمره زندگی

برای خریدهای روزمره در دبی چقدر باید هزینه کنید. هزینه خریدهای روزمره در شهر دبی به شرح زیر است:

 • شیر (معمولی)، (1 گالن) 26.07 درهم
 • قرص نان سفید تازه (1 پوند) 5.18 درهم
 • برنج (سفید)، (1 پوند) 3.40 درهم
 • تخم مرغ (معمولی) (12) 11.40 درهم
 • پنیر محلی (1 پوند) 21.32 درهم
 • فیله مرغ (1 پوند) 13.94 درهم
 • گوشت گاو گرد (1 پوند) (یا معادل گوشت قرمز ساق پا) 17.10 درهم
 • سیب (1 پوند) 3.71 درهم
 • موز (1 پوند) 3.02 درهم
 • پرتقال (1 پوند) 3.00 درهم
 • گوجه فرنگی (1 پوند) 2.42 درهم
 • سیب زمینی (1 پوند) 1.59 درهم
 • پیاز (1 پوند) 1.42 درهم
 • کاهو (1 راس) 6.50 درهم
 • آب (بطری 1.5 لیتری) 2.18 درهم
 • سیگار 20 بسته (Marlboro) 22.50 درهم

لیست بالا برخی از هزینه‌های روزمره دبی را نشان می‌دهد.

هزینه حمل و نقل در دبی

برای تهیه بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) در شهر دبی باید مبلغ 7.00 درهم پرداخت کنید. شروع قیمت تاکسی (تعرفه عادی) در دبی 12:00 درهم خواهد بود.

هزینه تاکسی یک مایلی (تعرفه معمولی) 4.83 درهم و هزینه تاکسی با یک ساعت انتظار (تعرفه عادی) 30.00 درهم است. در شهر دبی بنزین (1 گالن) به مبلغ 12.01 درهم فروخته می‌شود.

هزینه خدمات آب و برق (ماهانه)

هزینه خدمات کلی در دبی شامل برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله برای آپارتمان 915 فوت مربعی 740.47 درهم است. همچنین طرح ماهانه تلفن همراه با تماس و 10 گیگابایت اینترنت به مبلغ 235.24 درهم ارائه می‌شود.

هزینه لباس و کفش در دبی

هزینه لباس و کفش در دبی بر حسب برند و محل خرید متفاوت خواهد بود. به صورت عمومی برای خرید یک شلوار جین Levis 501 یا مشابه آن، باید مبلغ 218.53 درهم امارات هزینه کنید. هزینه خرید یک لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره‌ای مثل زارا، اچ اند ام، … مبلغ 207.60 درهم است.

هزینه یک جفت کفش دویدن نایک (میان رده) در شهر دبی 349.40 درهم و هزینه یک جفت کفش تجاری چرمی مردانه 347.19 درهم خواهد بود.

هزینه اجاره ماهانه آپارتمان در شهر دبی

آیا از اجاره‌های آپارتمان در شهر دبی باخبر هستید؟ به صورت میانگین هزینه اجاره منزل به شرح زیر است:

 • آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر: 7,350.65 درهم امارات
 • آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز: 4,297.70 درهم امارات
 • آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر: 14,399.36 درهم امارات
 • آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز 9,621.84 درهم امارات

بنابر لوکیشن، متراژ، نوع اقامتگاه و … قیمت اجاره منزل متغیر خواهد بود.

حقوق و تامین مالی در شهر دبی

میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات) در شهر دبی مبلغ 14871.68 درهم خواهد بود.

قیمت ملک در دبی

برای خرید آپارتمان در مرکز شهر دبی، به ازای هر متر مربع باید هزینه‌ای حدود 1,388.49 درهم امارات پرداخت کنید. اگر این آپارتمان خارج از مرکز شهر دبی باشد، هزینه متر مربع آپارتمان به حدود 859.15 درهم امارات کاهش پیدا می‌کند.

قیمت ملک در دبی
قیمت ملک در دبی بسیار متغیر است.

حال که با هزینه‌های زندگی در دبی آشنا شدید، بهتر می‌توانید در مورد حداقل حقوق خود در این شهر ایده‌ای داشته باشید. در صورتی که کارفرما حقوق پیشنهادی کمی را برای شما ارائه داد، احتمال این که نتوانید از عهده هزینه‌های این شهر بربیاید، وجود دارد. بنابراین هنگام پیدا کردن شغل پیشنهاد حقوق کارفرما را با هزینه‌های زندگی در این شهر مقایسه کنید، سپس تصمیم بگیرید.

جاذبه های دیدنی دبی

در صورتی که قصد زندگی و کار در دبی را دارید، بهتر است با جاذبه‌های دیدنی این شهر آشنا شوید و در اوقات فراغت خود از این جاذبه‌ها دیدن فرمایید. بیشتر جاذبه‌های دیدنی دبی رایگان است و شما بدون اطلاع صرف هزینه بیشتر می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

برخی از جاذبه‌های دیدنی که توریست‌ها و گردشگران را به خود جلب می‌کند، عبارتند از:

 • مرکز خرید مرکاتو
 • برج خلیفه
 • دهکده جهانی دبی
 • اوت لت مال دبی
 • ساحل جمیرا
 • شهربازی آی ام جی
 • اسکای دایو دبی
 • موزه آینده دبی
 • بازار مدینه جمیرا
 • آکواریوم لاست چمبرز
 • ساحل لامر
 • مرکز خرید ابن بطوطه
 • خیابان السیف
 • اسکله ابرا
 • مارینا مال دبی
 • مرکز تجارت جهانی دبی
 • مرکز خرید وافی
 • مسجد ایرانیان بر دبی
 • مرکز خرید برجمان

با حضور در این مراکز گردشگری می‌توانید لحظات خوشی را در شهر دبی تجربه کنید. البته دقت داشته باشید که همه جاهای دیدنی دبی در این چند مورد خلاصه نمی‌شود.

شرایط درمان در دبی

طبیعتا افرادی که قصد زندگی در دبی را دارند، باید با شرایط درمان در این شهر نیز آشنا شوند. در حالت کلی می‌توانیم بگوییم که مراکز درمانی و بهداشتی زیادی در شهر دبی وجود دارند که این موضوع نشان دهنده کیفیت بالای درمان و بهداشت در دبی است.

همه افراد در دبی می‌توانند از امکانات پزشکی استفاده کنند. اتباع اماراتی هزینه‌های درمانی بسیار کمی را پرداخت خواهند کرد. حتی در خیلی از مواقع هزینه‌های درمان برای اتباع اماراتی رایگان است اما این موضوع برای مهاجران صدق نمی‌کند.

مهاجران باید هزینه‌های درمانی را به صورت کامل پرداخت کنند اما در صورتی که کارت سلامت دبی را داشته باشند، می‌توانند از مراکز درمانی دولتی دبی استفاده کنند.

بیمه‌های درمانی که در دبی وجود دارند، شامل بیمه سلامت فردی، بیمه سلامت خانواده، بیمه شهروندان سالم، طرح‌های بیمه گروهی و بیمه بیماری‌های بحرانی است. افرادی که بتوانند از بیمه‌های درمانی استفاده کنند، هزینه‌های مربوط به درمان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

جاب آفر دبی

جاب آفر دبی

در سال‌های گذشته دبی مقصد بسیاری از مهاجران بوده است؛ ازاین‌رو گرفتن جاب آفر دبی آرزوی اکثر آنها است. با نزدیک‌شدن به سال ۲۰۲۳ مردم همچنان علاقه‌مند هستند که به شهر دبی مهاجرت کنند.

انتخاب مقصد مهاجرتی با موسسه هرمس اپلای

در این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در مورد شرایط زندگی در دبی امارات با شما صحبت کردیم. حال شما تخمینی در مورد هزینه‌های زندگی در دبی دارید و با شرایط زندگی در دبی به صورت خلاصه آشنا شدید. همچنین برخی از جاذبه‌های دیدنی دبی را نیز شناختید. هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای این است که شما با شرایط زندگی و کار در کشورها و شهرهای مختلف دنیا آشنا شوید و در نهایت بهترین تصمیم مهاجرتی را برای خودتان بگیرید. اگر نیاز به مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت دارید، می‌توانید فرم موجود در سایت را تکمیل کنید تا کارشناسان مجرب هرمس اپلای با شما تماس بگیرند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
رفتار مردم دبی با ایرانیان چگونه است؟
مردم دبی و در حالت کلی کشور امارات با مردم ایرانیان خوب است.
معایب زندگی در دبی چیست؟
• هزینه زندگی بالا • شرایط سخت برای دریافت اقامت دائم • گرمای شدید
مزایای زندگی در دبی چیست؟
• سطح علمی بالا • کیفیت درمانی و بهداشتی بالا • اقتصاد قوی • امنیت بالا
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای