جاب آفر دبی

جاب آفر دبی

جاب آفر دبی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. در سال‌های گذشته دبی مقصد بسیاری از مهاجران بوده است؛ ازاین‌رو گرفتن جاب آفر دبی آرزوی اکثر آنها است. با نزدیک‌شدن به سال 2023 مردم همچنان علاقه‌مند هستند که به شهر دبی مهاجرت کنند. همه ما می‌دانیم که دبی یک شهر بسیار مهاجرپذیر بوده و علت اصلی این مهاجرپذیری کمبود نیروی کار است.

شرایط زندگی در این  شهر نسبت به شهرها و کشورهای همسایه بسیار مناسب‌تر است. همین موضوع باعث شده است که افراد بخواهند به این کشور مهاجرت کنند. دبی پتانسیل سرمایه‌گذاری و اشتغال در هر حوزه‌ای را دارد؛ ازاین‌رو در این مقاله از آکادمی هرمس قصد داریم اطلاعات مناسبی را دررابطه‌با نحوه دریافت جاب‌ آفر شهر دبی در اختیار شما قرار دهیم. اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

درباره دبی چه می‌دانیم؟

امارات متحده عربی بعد از سال 1971 و بعد از استقلال کشور بریتانیا، ایجاد شد. امارات متحده عربی شامل 7 ایالت بوده و دبی پایتخت آن است. علت اصلی نام‌گذاری دبی این است که در نزدیکی آن درگذشته بازاری به همین نام وجود داشت.

شهر دبی معمولاً با سنگاپور و هنگ‌کنگ مقایسه می‌شود و پیش‌گام خاورمیانه به‌حساب می‌آید. این شهر پر از آسمان‌خراش‌ها و سواحل زیبا است. در این شهر تجارت‌های کلان در کنار سواحل آفتاب‌گیر انجام می‌شود. دین اصلی مردم دبی اسلام است؛ ولی کلیسا‌ها و معابد هندو در کنار مساجد در آن وجود دارند. اساساً وابستگی‌های مذهبی در این شهر یک مسئله برجسته نیست.

در دبی جرم و جنایت به نسبت سایر شهرهای جهان بسیار کمتر اتفاق می‌افتد. علت اصلی رشد این شهر در زمینه اقتصادی داشتن آزادی در انواع تجارت است. این شهر تا حد ممکن از صنعت گردشگری خود بهره برده است و حاکمان آن همواره سعی کرده‌اند سواحل خود را گسترش دهند تا بتوانند به‌خوبی از آن‌ها بهره بگیرند. همین موضوع باعث شده است که افراد زیادی به دنبال جاب آفر دبی باشند.

درباره دبی چه می‌دانیم؟

رشد جمعیت دبی به چه شکلی است؟

در دو قرن گذشته جمعیت دبی تا حد بسیار زیادی افزایش داشته است. در حقیقت جمعیت این شهر از چند هزار نفر به دو میلیون نفر افزایش یافته است که یک رشد بسیار عظیم به‌حساب می‌آید. بازرگانان کشورهای همسایه امارات، روابط بسیار خوبی با مردم این کشور دارند؛ به همین دلیل جمعیت آن همواره در حال افزایش است؛ چراکه افراد مختلف با دریافت جاب آفر دبی به این کشور مهاجرت می‌کنند.

همچنین رونق ساخت‌وساز در دبی باعث شده است که از کشورهای همسایه، نیروی کار به دبی هجوم بیاورند. زبان رسمی دبی عربی است؛ اما با یادگیری زبان انگلیسی نیز می‌توان در این شهر زندگی کرد. هرساله مهاجران بسیار زیادی به کشور دبی می‌آیند، البته اکثریت کشور دبی مسلمان هستند و مهاجرین نیز معمولاً دین اسلام را دارند؛ ولی افراد هندو و مسیحی نیز در بین آن‌ها دیده می‌شود.

دقت داشته باشید که دبی باتوجه‌به اکثریت مسلمان در کشور خود قوانین خاصی را ایجاد کرده است که لازم می‌داند همه آن را رعایت کنند. پس شما هم حتماً قبل از ورود به این کشور یک‌بار این قوانین را مطالعه کنید.

رشد جمعیت دبی به چه شکلی است؟

چطور در دبی کار پیدا کنیم؟

حال که تا حد لازم با شهر دبی آشنا شدیم، بهتر است به سراغ نحوه گرفتن جاب آفر دبی برویم. بسیاری از مهاجران بعد از کمی تلاش، به دلیل پیچیده بودن مراحل استخدام، انتخاب مراحل نادرست و جستجوهای طولانی و بی‌ثمر برای یافتن شغل،  به‌سرعت ناامید می‌شوند و به دنبال کشور دیگری برای اشتغال می‌گردند.

یافتن شغل مناسب در دبی می‌تواند بسیار سخت باشد و هرکسی از پس آن بر نیاید. جستجوهای ناموفق پی‌درپی و هدردادن منابع مالی، می‌تواند باعث تضعیف روحیه در افراد شود؛ اما نیاز نیست رؤیای خودتان را بکشید. در این مقاله توضیح می‌دهیم که چطور می‌توانید در سال 2023 یک شغل مناسب خودتان در دبی بیابید.

معمولاً مهاجرینی که به دبی می‌روند سه ماه طول می‌کشد تا یک شغل مناسب برای خودشان پیدا کنند. این افراد به آژانس‌های کاریابی مختلفی سر می‌زنند و اشتباهات زیادی را در طول این مسیر انجام می‌دهند که موجب ایجاد مشکلات مختلفی در این مسیر می‌شود. در ادامه سعی داریم به راز‌هایی در این زمینه اشاره کنیم، پس با ما همراه باشید:

چطور در دبی کار پیدا کنیم؟

1. شغل­های مختلفی را درخواست نکنید.

نکته اولی که در هنگام دریافت جاب آفر دبی به آن باید توجه کنیم، این است که نباید برای جایگاه‌های شغلی مختلفی درخواست دهید. ممکن است شما در زندگی شخصی خودتان تخصص‌های متعددی را داشته باشید؛ ولی دلیل مناسبی برای این نیست که چندین شغل مختلف را انتخاب کنید تا در دبی به آن مشغول شوید.

ممکن است به نظر منطقی برسد که شما هرچقدر شغل‌های بیشتری را درخواست کنید، شانس بیشتری را دارید که به یکی از آن‌ها دسترسی پیدا کنید. به عبارتی همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد نگذاشته‌اید؛ اما همیشه این‌طور نیست. افرادی که در دبی قصد استخدام نیرو دارند، به دنبال افراد خاص و متخصص در رشته خود هستند؛ لذا تنها با داشتن این ویژگی است که می‌توانید یک کار مناسب در دبی پیدا کنید.

بهتر است با یک مثال این موضوع را بیشتر بررسی کنیم. فرض کنید یک آژانس کاریابی در دبی به دنبال استخدام فردی برای فروش خودرو است. قطعاً این آژانس شخصی را پیدا می‌کند که مهارت‌های لازم برای این کار را داشته باشد و به عبارتی کارشناس فروش خودرو استخدام می‌شود.

درصورتی‌که شما یک کارشناس فروش موارد غذایی باشید و یا در زمینه فروش کالاهای لوکس تخصص داشته باشید در آژانس مدنظر استخدام نمی‌شود. درحالی‌که این مهارت‌ها همگی در زمینه فروش بوده و تقریباً یکسان هستند؛ ولی شما باید تخصص مدنظر را به‌صورت دقیق داشته و حتما تجربه فروش خودرو داشته باشید.

2. برای شغل خودتان در دبی هدف‌گذاری کنید.

نکته دیگری که برای دریافت جاب آفر دبی و پیداکردن شغل در این کشور باید به آن توجه داشته باشید، این است که باید ابتدا شغلی که می‌خواهید در دبی داشته باشید را مشخص کنید. اگر دوست دارید شغلی در دبی پیدا کنید، باید بدانید که تنها کسانی استخدام می‌شوند که 80 درصد، واجد شرایط دریافت شغل مدنظر باشند.

ابتدا و قبل از درخواست برای شغل مدنظر، به الزاماتی چون زبان، مهارت لازم و البته تجربه موردنیاز برای آن، توجه ویژه‌ای را داشته باشید. به‌عنوان‌مثال ممکن است شما به زبان انگلیسی به‌خوبی تسلط داشته باشید؛ ولی اصلاً نتوانید عربی صحبت کنید. در این صورت بهتر است برای شغل‌هایی که الزام زبان عربی دارند خودتان را به‌زحمت نیندازید.

زمانی که برای یک شغل درخواست می‌دهید و نمی‌توانید به هدف موردنظر خودتان دست پیدا کنید، قطعاً در مرحله اول ناامید می‌شوید. همچنین این ناامیدی را به مشاوران استخدام در دبی هم منتقل می‌کنید و باعث می‌شوید که آن‌ها فکر کنند، دارند وقتشان را به‌خاطر شما تلف می‌کنند. بهتر است به‌جای این کار از همان ابتدا یک شغل را به‌عنوان هدف انتخاب کنید و روی همان تمرکز کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

3. از یک شرکت استخدام کننده نیرو کمک بگیرید.

اکثر سازمان‌ها در دبی به شرکت‌های استخدام‌کننده دستور می‌دهند تا نیروی کار مناسب را برای آن‌ها پیدا کنند. به عبارتی شرکت‌های استخدام نیرو در دبی واسطه جاب آفر دبی هستند. شرکت‌های کاریابی بسیار زیادی هم در دبی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای یافتن کار استفاده کنید.

از یک شرکت استخدام کننده نیرو کمک بگیرید.

استخدام‌کنندهای نیرو در دبی بهترین راه برای ورود شما به این کشور هستند. در حقیقت آن‌ها سال‌ها وقت صرف کرده‌اند تا روابط مناسبی با صاحبان کسب‌وکارها در این کشور به دست بیاورند. برای این کار چند مرحله را باید به طور اساسی طی کنید. این مراحل عبارت‌اند از:

ابتدا شروع به ایجاد روابط کنید

بهترین راه برای داشتن شغلی فوق‌العاده در دبی این است که با یک یا دو شرکت استخدام‌کننده نیرو در دبی شبکه‌سازی کنید. به عبارتی باید بتوانید ارتباط درستی با این افراد داشته باشید و نظر آن‌ها را کاملاً به خود جلب کنید. معمولاً استخدام‌کننده‌ها در دبی سال‌ها با صاحبان مشاغل در ارتباط هستند و در زمینه‌های مختلفی با آن‌ها همکاری می‌کنند. پس اول با این افراد ارتباط کاملی را برقرار کنید.

استخدام‌کننده مناسب را تشخیص دهید و با همان روابط را گسترش دهید.

قطعاً بعدازاین که به شما گفتم که استخدام‌کننده مناسب را پیدا کنید، فکر می‌کنید که دقیقاً با کدام استخدام‌کننده‌ها باید ارتباط بگیرید. دبی پر از مشاوران و استخدام‌کننده‌ها است. شما نمی‌توانید با همه آن‌ها وارد رابطه شوید. بهتر است ابتدا اطلاعات دقیقی از اکثر آن‌ها به دست بیاورید و سپس استخدام‌کننده مدنظر را از طریق معیارهای زیر پیدا کنید:

  • مایل باشد با شما ملاقات کند و یا حداقل با شما تلفنی صحبت کند.
  • صنعت و تخصص شما را کاملاً درک کند و شبکه گسترده‌ای در حوزه کاری شما داشته باشد.
  • با یک آژانس کاریابی معتبر کار کند.

دقت‌کردن به این معیار‌ها باعث می‌شود که شما سریع‌تر به جاب آفر دبی دست پیدا کنید.

4. CV  خودتان را برای درخواست شغل مدنظر تهیه کنید.

همان‌طور که در نکته اول دررابطه‌با دریافت جاب آفر دبی گفته شد، شما باید یک شغل را به‌عنوان هدف خودتان در کشور دبی انتخاب کنید. بعد از انتخاب‌کردن این شغل ابتدا باید برای همان کسب‌وکار یک رزومه حرفه‌ای بنویسید. بسیار مهم است که رزومه شما کامل نوشته شده باشد. قرار نیست برای صد‌ها شغل رزومه بنویسید، پس برای شغل هدف بهترین رزومه را تهیه کنید. حتماً ابتدا درباره نحوه رزومه‌نویسی اطلاعات کاملی را به دست بیاورید و سپس به دنبال نوشتن رزومه خودتان باشید.

همچنین به‌جای این که روزانه به ده یا بیست آگهی مختلف کاریابی در دبی رزومه بفرستید، به یک یا دو شرکت مناسب و مطمئن در این کشور رزومه ارسال کنید تا بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورید. این افراد بعدازاین که رزومه شما را می‌بینند، حس می‌کنند شما همان فردی هستید که سال‌ها به دنبال آن می‌گشتند و همین موضوع باعث می‌شود شما سریع‌تر به هدف مد نظرتان برسید.

5. یک شماره تلفن که برای شهر دبی باشد، بگیرید.

استفاده از این تکنیک، زمانی بسیار تأثیرگذار است که شما به دبی نقل‌مکان کرده­اید و به دنبال شغل می­گردید. اگر این‌طور است شما با داشتن یک شماره تلفن که برای شهر دبی بوده، می‌توانید سریع‌تر به شغل مدنظر خود دست پیدا کنید؛ چرا که در دبی زمانی که شماره محلی را می‌بینند، بیشتر اعتماد می‌کنند و تماس‌گرفتن را شروع می‌کنند

درصورتی‌که در ایران هستید و می‌خواهید بعد از پیداکردن کار به دبی بروید، نگران نباشید. شما می‌توانید از شماره‌های مجازی استفاده کنید. برای اطمینان بیشتر یک شماره مجازی بخرید و بعد آن را در صفحه لینکدین خودتان قرار دهید. استفاده از این شماره‌ها بسیار ساده است و هرکسی می‌تواند با آن‌ها کار کند. حتی اگر در بریتانیا هم زندگی می‌کنید، بهتر است با استفاده از شماره محلی دبی روند پیداکردن شغل را سرعت می‌بخشد.

6. حتماً در لینکدین عضو شوید

لینکدین یک شبکه اجتماعی فوق‌العاده برای کاریابی و شبکه‌سازی است. افراد مختلفی در سراسر دنیا همه‌روزه از آن استفاده می‌کنند. شما نیز با استفاده از این شبکه اجتماعی می‌توانید دوست‌های فوق‌العاده مطمئن و مورد اعتمادی را پیدا کنید تا به بهترین شکل ممکن از طریق آن‌ها اقدام به یافتن شغل کنید.

بسیاری می‌گویند لینکدین سلاح مخفی کارجویان در دبی است. این حرف می‌تواند تا حد فوق‌العاده زیادی درست باشد. حدود 50 درصد از کاریابی­ها از طریق این شبکه اجتماعی اقدام به استخدام می‌کنند. البته دررابطه‌با حساب لینکدین شما هم نکات بسیار زیادی وجود دارد، به‌عنوان‌مثال شما باید عنوان حساب خودتان را باتوجه‌به تخصص خودتان انتخاب کنید. همچنین هرآنچه که در حساب لینکدین خودتان منتشر می‌کنید، باید کاملاً منطقی و باتوجه‌به نوع تخصص خودتان باشد.

مؤسسه هرمس اپلای چه خدماتی را در حوزه دریافت جاب‌ آفر دبی ارائه می‌دهد؟

مؤسسه ما دررابطه‌با ارائه مشاوره در زمینه یافتن شغل در دبی و همچنین تأمین نیروی مورد نیاز این کشور، هیچ‌گونه فعالیتی ندارد و صرفاً با چند شرکت کاریابی در خارج از ایران همکاری دارد. هرمس با کاریابی کاربین همکاری نزدیکی دارد و معمولاً افراد را به سمت آن ارجاع می‌دهد. در این صورت کسانی که به دنبال کار در دبی هستند، می‌توانند به این مؤسسه مراجعه کنند.

جاب آفر

جاب آفر

موفقیت در پذیرش به فاکتورهای مختلفی مانند رشته تحصیلی، سوابق کاری، رزومه حرفه‌ای، تمکن مالی و… بستگی دارد.

سخن آخر

دریافت جاب آفر دبی برای بسیاری امکان‌پذیر است. افراد زیادی هستند که دوست دارند به شهر دبی مهاجرت کنند؛ اما تنها کسانی موفق می‌شوند که رازهای مهاجرت به کشور دبی را بدانند. شما نیز می‌توانید به‌راحتی از طریق همین نکات گفته شده به کشور دبی مهاجرت کنید. کافی است دقت لازم را به خرج دهید و به‌راحتی یک شغل مناسب در این کشور پیدا کنید. سعی کنید حتماً یک تخصص را به‌عنوان هدف قرار دهید و همان را دنبال کنید تا به هدف خودتان برسید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
زبان رسمی مردم دبی چه زبانی است؟
زبان رسمی دبی عربی است، اما با دانستن زبان انگلیسی نیز می‌توان در این شهر زندگی کرد.
برای پیدا کردن شغل در دبی از چه روشهایی میبایست استفاده کنیم؟
-شغل­های مختلفی را درخواست نکنید -برای شغل خودتان در دبی هدف‌گذاری کنید -از یک شرکت استخدام کننده نیرو کمک بگیرید -CV  خودتان را برای درخواست شغل مدنظر تهیه کنید -یک شماره تلفن که برای شهر دبی باشد، بگیرید -حتماً در لینکدین عضو شوید
بهترین راه برای داشتن شغل در دبی چیست؟
بهترین راه ایجاد ارتباط با یک یا دو شرکت تامین نیرو میباشد تا بتوانید نظر آنها را به خوبی به خودتان جلب کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فریباعالی
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر من کاردان اتاق عمل با 20 سال سابقه در اتاق عمل هستم 55سال سن دارم ایا میتوانم برای جاب افر در دبی اقدام کنم

شقایق میرخانی
پاسخ به  فریباعالی
1 ماه قبل

سلام فریبا عزیز وقتتون بخیر
برای کسانی که میخوان در امارات کار کنن زیاد محدودیت سنی خاصی وجود ندارد اما شرابط شما ابتدا باید توسط کارشناسان ما ارزیابی بشه.میتونین با پرکردن فرم ارزیابی داخل مقاله منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

کادر هرمس اپلای