مهاجرت به دبی

مهاجرت به دبی

مهاجرت به دبی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. هر متقاضی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارد، باید شرایط مهاجرت به کشور مقصد را در نظر بگیرد.  در این مقاله سعی کردیم، شرایط مهاجرت به دبی را برای ایرانیان بررسی کنیم. مهاجرت به این کشور، یک تغییر بزرگ برای کسانی است که یک فرهنگ کاملا متفاوت و سیستم خاص دارند. بیشترین متقاضیان مهاجرت به دبی، این کشور را بسیار مطلوب و ایده آل می‌دانند.

این شرایط در کنار موقعیت های استراتژیک دبی از نظر موقعیت جغرافیایی، ساخت و ساز شهری بالا و سهولت یافتن کسب و کار، آن را به هدف خوبی برای بسیاری از مهاجرانی که قصد کار در دبی را دارند تبدیل می کند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید برای کار به دبی مهاجرت کنید، ممکن است سوالاتی برای شما ایجاد شود. برای آشنایی با شرایط مهاجرت به دبی، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

 معرفی کشور امارات

کشور امارت از 7 ایالت تشکیل شده است: ابوظبی، عجمان، دبی، فجیره، راس الخیمه، شارجه و ام القوین. اگرچه این ایالت‌ها توسط یک واحد فدرال اداره می‌شوند، اما هر یک دارای حکومت محلی و قوانین خاص خود هستند. دبی یکی از مراکز اصلی اقتصادی امارات است که بزرگترین ایالت این کشور نیز می‌باشد، بنابراین پیشنهاد عالی برای متقاضیان مهاجرت به امارات است. برای مهاجرت به دبی راه‌های مختلفی وجود دارد و شرایط مهاجرت به دبی برای هر یک از این مسیرها متفاوت است.

این شرایط شامل ویزای کاری مرتبط با پیشنهاد شغلی یا استخدام در یک شرکت مستقر در امارات، ویزای وابسته که نیازمند شرایط حمایتی است، ویزای دانشجویی که به دانشجویان بین المللی اجازه می‌دهد تحصیلات خود را در امارات تکمیل کنند، ویزای سرمایه گذار که مناسب ترین گزینه برای کسانی که مایل به راه اندازی یک شرکت در امارات هستند. ویزای سرمایه گذاری املاک و مستغلات، که می‌تواند توسط شهروندان کانادایی با ارزش خالص بالا که مایل به اجاره ملک در امارات هستند، دریافت کنند، یکی از مهم‌ترین مسیرهای مهاجرت به دبی و امارات است.

 معرفی کشور امارات

مهاجرت به دبی از طریق کار

پیدا کردن کار قبل از رفتن به دبی بسیار مهم است زیرا اولین قدم برای زندگی در این کشور اخذ مجوز اقامت است که به شما امکان می‌دهد بعداً اجازه کار را دریافت کنید. یکی از راه‌های مهاجرت به دبی از طریق مهاجرت کاری می‌باشد. تقاضا برای کار در امارات و به خصوص در دبی به دلیل نرخ پایین بیکاری در این کشور همیشه بالا بوده است. برای کار در امارات باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما یا شرکت در امارات داشته باشید.

به عنوان یک مهاجر غیر بومی، باید مجوز اقامت امارات متحده عربی را داشته باشید تا اجازه اقامت خود را هنگام افتتاح حساب بانکی، اجاره ملک یا ماشین ارائه دهید، بنابراین این یک مرحله بسیار مهمی است. برای دریافت مجوز اقامت، شرکتی که شما را استخدام می‌کند باید از شما حمایت مالی کند. به طور کلی، کارفرمای شما مسئول ارائه کلیه مدارک مربوطه از جمله فرم درخواست کار، اصل و کپی پاسپورت متقاضی، چندین عکس، مجوز کار صادر شده توسط وزارت کار و سایر اسناد مربوطه است.

مهمترین کارهایی که باید انجام دهید شامل:

 • معاینه بهداشتی
 • درخواست مجوز کار
 • ارائه ویزای کاری دبی
 • ارائه گذرنامه با 6 ماه اعتبار

بسته به سیاست کارفرما، ساعات کار هفتگی در دبی بین 40 تا 48 ساعت و از یکشنبه تا پنجشنبه است. کارگران مهاجر عموما دستمزد خوبی دریافت می‌کنند و اکثر کارفرمایان بسته‌های حمایتی را ارائه می‌دهند که شامل حقوق ثابت، پوشش بیمه درمانی و کمک هزینه مسکن است. در برخی موارد، جوایز نقدی مرتبط با عملکرد نیز وجود دارد. کارگران قراردادی همچنین از «غرامت» که پاداشی در پایان قرارداد پروژه است، به عنوان پاداشی برای کار خود بهره مند می‌شوند.

اگرچه امارات از نظر درآمد و حقوق در مقایسه با کشورهای همسایه شرایط مطلوبی دارد، اما توجه به این نکته بسیار مهم است که با ویزای کار نمی‌توانید اقامت طولانی مدت و دائمی این کشور را دریافت کنید. اگر مشغول به کار هستید به دلیل داشتن کار اجازه اقامت در امارات را خواهید داشت و اگر دوره کاری شما تمدید نشد، باید به کشور مبدا خود بازگردید و این همیشه یکی از دغدغه‌های متقاضیان مهاجرت به دبی است.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

 

مهاجرت به دبی با ویزای تحصیلی

راه دیگر مهاجرت به دبی از طریق تحصیل می‌باشد. برای تحصیل در دبی باید به زبان‌های انگلیسی و عربی مسلط باشید. دبی برنامه‌های آموزشی متنوعی از جمله مهدکودک‌ها، مدارس ابتدایی و بسیاری از دبیرستان‌های خصوصی دارد که برای مهاجران بین‌المللی بسیار مهم هستند. هزینه مدارس ابتدایی بین 20000 درهم (5446 دلار) تا 28000 درهم (7624 دلار) برای مدارس بین‌المللی است.

دبیرستان‌های معتبر بین‌المللی می‌توانند حتی گران‌تر باشند و از 40،000 درهم (10،982 دلار) تا 90،000 درهم (24،6 دلار) متغیر است. البته برخی از شرکت های خصوصی به کارکنان خود کمک هزینه‌های حمایتی ارائه می‌دهند که تمام یا بخشی از هزینه تحصیل را پوشش می‌دهد. ویزای تحصیلی امارات متحده عربی برای دانشجویان خارج از کشور بالای 18 سال دارند  و مقیم امارات صادر می‌شود. دانشجویان ممتاز می‌توانند ویزای بلند مدت 5 ساله دریافت کنند. ویزای دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه یا کالج است که در امارات متحده عربی تحصیل می‌کنند. متقاضیان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. برای دریافت ویزای دانشجویی متقاضی باید نامه رسمی از دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارد دریافت کند. برای دانش‌آموزان مسن‌تر، گواهی ادامه تحصیل الزامی است. سایر الزامات عبارتند از:

 • قبولی در آزمون سلامت پزشکی
 • اسپانسر، خود دانشگاه یا یکی از والدین یا خویشاوندان
 • تایید اداره کل اقامت و روابط خارجی

در حال حاضر، ویزای دانشجویی برای یک دوره یک ساله صادر می‌شود که برای مدت زمانی مشابه با مدرک رسمی دانشجو مبنی بر ادامه تحصیل توسط مؤسسه آموزش عالی مربوطه در امارات متحده عربی قابل تمدید است. ویزای تحصیلی در دبی می‌تواند توسط والدین مقیم امارات یا یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های معتبر در امارات ارائه شود. درخواست ویزا توسط اداره کل اقامت و امور خارجی مربوطه در دبی از طریق مراجع ویزا انجام می شود.

دانشجویان باید به شرایط و ضوابط اعلام شده در هر دانشگاه یا کالج برای شرایط خاص در مورد پذیرش ویزا مراجعه کنند. پذیرش در یکی از دانشگاه‌های امارات تضمینی برای صدور ویزا نمی‌باشد. صدور ویزا مشروط به شرایط خاصی است که شامل گذراندن تست تناسب اندام پزشکی، بررسی امنیتی و تاییدیه GDRFA در امارات است.

قانون امارات متحده عربی به مهاجران مقیم اجازه نمی‌دهد تا پسران بالای 18 سال خود را حمایت مالی کنند، به جز دانشجویان پسری که تحصیلات خود را در یکی از موسسات آموزش عالی امارات یا خارج از کشور ادامه می‌دهند. بنابراین، دانشجویان پسری که 18 ساله شده‌اند، در صورتی که مدرک معتبری مبنی بر حضور حداقل یک سال در یک موسسه آموزش عالی ارائه دهند، از ویزای اقامت والدین حمایت خواهند شد.

والدین خارج از کشور می‌توانند بدون توجه به سن فرزندشان به حمایت از تحصیل دختر خود ادامه دهند. از تاریخ 21 اکتبر 2018، به دانش‌آموزانی که از دانشگاه یا دبیرستان خود فارغ‌التحصیل شده‌اند یا 18 ساله شده‌اند، ویزای اقامت یک ساله اعطا می‌شود که می‌تواند برای یک سال دیگر از تاریخ فارغ‌التحصیلی تمدید شود. برای این نوع ویزا، والدین نیازی به افتتاح حساب بانکی برای کودک ندارند. این ویزا برای صدور اولیه و تمدید، 100 درهم هزینه دارد. امارات دارای دانشگاه‌های معتبر با رتبه های جهانی خوب است. از دانشگاه‌های معروف امارات می‌توان به دانشگاه هوانوردی امارات، دانشگاه آمریکایی دبی، دانشگاه آمریکایی شارجه و دانشگاه هوشمند حمدان بن محمد اشاره کرد.

مهاجرت به دبی با ویزای تحصیلی

مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چگونه به دبی مهاجرت کنیم؟ سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های مهاجرت به دبی است. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که رایج ترین محصولات از سرتاسر جهان تهیه می‌شود. با این حال، وقتی نوبت به سرمایه‌گذاری می‌رسد، اغلب تمایل داریم خود را به مرزهای جغرافیایی کشوری که در آن هستیم یا در حال حاضر در آن هستیم محدود کنیم. سرمایه گذاران در سراسر جهان دائماً به دنبال فرصت‌هایی برای ریسک در اقتصادهای باثبات و با رشد سریع مانند امارات متحده عربی هستند.

در این مقاله، گزینه‌های مختلف سرمایه گذاری در دبی را بررسی خواهیم کرد. دلایلی وجود دارد که برخی از سرمایه گذاران به دنبال فرصت های سرمایه گذاری در این کشور هستند: این منطقه به راحتی بین شرق و غرب واقع شده است و خاورمیانه، آسیا، آفریقا و اروپا را به هم متصل می‌کند. بزرگترین شهر امارات متحده عربی یکی از مرتفع ترین شهرهایی است که زیرساخت های هنری را برای ساکنان خود فراهم می‌کند. این مجموعه پست های تجاری متعددی را از کشور اصلی تا مناطق آزاد ارائه می‌دهد. امارات به طور رسمی سومین کشور صلح آمیز در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) اعلام شده است.

یکی دیگر از انواع اقامت دبی به صورت سرمایه‌گذاری، اقامت 5 ساله با خرید ملک به ارزش 5 میلیون درهم بدون نیاز به حامی مالی می‌باشد. در این روش متقاضی تا 3 سال حق برداشت سرمایه خود را نداشته و می‌تواند با این روش برای تمامی اعضای خانواده اقامت بگیرد. برای افراد دارای ارزش خالص، نوع دیگری از اقامت به نام اقامت خودکفا امارات به تازگی معرفی شده است.

این اقامتگاه که به عنوان ویزای پانسیون دبی نیز شناخته می‌شود، در دسترس کسانی است که توانایی پرداخت آن را دارند. این افراد می‌توانند درخواست‌های خود را در محدوده برنامه “ویزای بازنشستگی دبی” که حاصل همکاری مشترک گردشگری دبی و اداره امور اقامتی و خارجی دبی است که برای اولین بار در این منطقه ارائه می‌شود، ارسال کنند. هر فردی که در خارج از دبی اقامت داشته یا بازنشسته می‌شود و بالای 55 سال سن دارد می‌تواند برای این نوع ویزا اقدام کند. شرایط دریافت این اقامت این است که فرد دارای مستمری ماهیانه 20000 درهم یا درآمد سرمایه گذاری یا ملکی در حساب به ارزش یک میلیون درهم یا حداقل دو میلیون درهم در دبی باشد. این ویزا هر پنج سال یکبار تمدید می‌شود.

مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به دبی ازدواج در این کشور می‌باشد. در اکثر کشورها، اگر فردی با فردی که شهروند آن کشور نیست ازدواج کند، به فرد خارجی تحت شرایط خاصی اقامت دائم و تابعیت داده می‌شود. وقتی صحبت از امارات می شود، قوانین تا حدی با یکدیگر متفاوت است.

به این ترتیب اگر مرد اماراتی با یک زن خارجی ازدواج کند، پس از 3 سال زندگی مشترک و پس از اثبات صحت ازدواج، اقامت دائم به همسرش داده می‌شود و در صورت انصراف از تابعیت سابق، می‌تواند تابعیت اماراتی را نیز کسب کند. با این حال، اگر یک زن اماراتی با یک مرد خارجی ازدواج کند، تنها می‌تواند اجازه اقامت در آن کشور را دریافت کند و تابعیت نخواهد داشت. اگر خارجی که با یک اماراتی ازدواج کرده است از او طلاق بگیرد و با یک شهروند غیر اماراتی ازدواج کند، تابعیت امارات لغو می‌شود.

مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

مهاجرت به دبی از طریق تولد فرزند

مهاجرت تولد نیز یکی از مسیرهای مهاجرتی است که باید دید که کشور مقصد برای اعطای اقامت و تابعیت از چه قوانینی تبعیت می‌کند. کشورها برای اعطای تابعیت یا از سیستم خون یا سیستم زمین پیروی می‌کنند. سیستم خون در اکثر کشورهای عربی دنبال می‌شود. تابعیت از طریق تولد در امارات تنها در صورتی اعطا می‌شود که والدین فرزند متولد شده در امارات اتباع امارات باشند و این امر از طریق سیستم خون انجام می‌شود، بنابراین برای والدین فرزند متولد شده در امارات اثر اقامتی وجود ندارد.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

 

بررسی شرایط کشور دبی برای زندگی

یکی از فاکتورهایی که برای مهاجرت به دبی باید در نظر گرفت، شرایط زندگی در این کشور است. درست است که هزینه زندگی در دبی پس از رکود بسیار کاهش یافته است، اما هزینه اجاره خانه همچنان رقم قابل توجهی است. برای یافتن خانه مورد نظر خود به این نکته توجه کنید که اکثر املاک با قراردادی یک ساله به مهاجران اجاره داده می‌شود. مقدار اجاره اغلب به محله و منطقه مسکونی، رقابتی بودن ملک در آن محله و تا حدی مهارت‌های مذاکره شما بستگی دارد.

در برخی موارد، به عنوان یک مهاجر، ممکن است حتی مجبور شوید اجاره کامل سالانه را یکباره بپردازید. توجه داشته باشید که هزینه‌ای که برای اجاره یک آپارتمان می‌پردازید به ندرت قبوض معمول برق را پوشش می‌دهد. به عنوان مثال، قبض برق و آب برای یک آپارتمان کوچک دو خوابه حدود 1200 درهم در ماه است که به دلیل آب و هوای گرم و مرطوب دبی، قطعاً در ماه‌های گرم تابستان بیشتر است.

در مورد هزینه های غذا، این به سبک خرید و سلیقه شما بستگی دارد. برای صرفه جویی در هزینه‌های غذا، خرید از بازارهای محلی ایده بهتری است تا از مراکز تجاری با مارک های بین‌المللی، که تخمین زده می‌شود هر هفته بین 300 درهم (82 دلار) تا 1000 درهم (272 دلار) برای خرید مواد غذایی هزینه کنید.

بررسی شرایط دبی برای زندگی

شرایط دریافت اقامت دائم کشور دبی

متقاضی بعد از مهاجرت به دبی، باید بتواند شرایط دریافت اقامت در این کشور را کسب کند. دریافت تابعیت و اقامت دائم امارات یکی از مواردی است که مورد استقبال مهاجرین است. مدت اعتبار پاسپورت امارات تا سال 2018 بسیار بالا بود و در حالی که در رتبه اول جهان قرار داشت، اکنون 16 پله سقوط کرده و به رتبه 16 در جهان رسیده است و در حال حاضر ورود بدون ویزا به 173 کشور در سراسر جهان را ارائه می‌دهد. اما دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور کار ساده‌ای نیست. تابعیت از طریق تولد تنها در صورتی اعطا می‌شود که والدین فرزند متولد شده از اتباع امارات متحده عربی باشند و از سیستم خون پیروی کنند، بنابراین برای والدین فرزند متولد شده در امارات هیچ اثر اقامتی وجود ندارد. دسته‌های زیر واجد شرایط دریافت گذرنامه امارات متحده عربی با خانواده خود هستند.

 • سرمایه گذاران: سرمایه گذاران باید صاحب ملکی در امارات باشند.
 • پزشکان و متخصصان: پزشکان و متخصصان باید در یک زمینه علمی منحصر به فرد یا حوزه‌ای که در امارات متحده عربی تقاضای زیادی دارد، تخصص داشته باشند. متقاضی باید مشارکت علمی، مطالعات و تحقیقات با ارزش علمی و حداقل 10 سال تجربه عملی داشته باشد. آنها هم‌چنین باید عضو یک سازمان شناخته شده در حوزه تخصصی خود باشند.
 • دانشمندان و نخبگان: این افراد ملزم به فعالیت در دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی و یا حتی بخش خصوصی هستند و کمتر از 10 سال سابقه عملی در همان زمینه دارند. آنها همچنین باید در ده سال گذشته به حوزه علمی کمک کرده باشند، مانند برنده شدن یک جایزه علمی یا تأمین بودجه قابل توجه برای تحقیقات خود. دریافت توصیه نامه از موسسات علمی معتبر در امارات متحده عربی الزامی است.
 • مخترعان: علاوه بر توصیه نامه وزارت اقتصاد، مخترعان باید یک یا چند اختراع را که توسط وزارت اقتصاد امارات متحده عربی یا سازمان بین‌المللی شناخته شده دیگری تایید شده است، دریافت کرده باشند.
 • افراد دارای استعداد: افراد دارای استعداد و خلاق مانند روشنفکران و هنرمندان، باید در عرصه‌های فرهنگی و هنری پیشگام باشند و برنده یک یا چند جایزه بین‌المللی شوند. توصیه نامه از سازمان‌های دولتی مربوطه نیز مورد نیاز است.
کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است؟

کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است؟

زندگی و کار در خارج از کشور برای همه مناسب نیست، اما اگر اخلاق کاری عالی، مهارت‌ های استثنایی، نگرش خوب و توانایی کنار آمدن با قوانین یک کشور کاملاً متفاوت را داشته باشید، هیچ مشکلی نخواهید داشت و از کار کردن در کشور جدید لذت خواهید برد.فارغ از این موضوع که کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است، باید بگوییم فرصت های زیادی برای همکاری در پروژه های بزرگ، در این کشورها وجود دارد.

سخن آخر

راه‌ها و شرایط مختلف مهاجرت به دبی در این مقاله به تفصیل آمده است. همانطور که اشاره کردیم، مهاجرت به دبی  از راه‌های قانونی مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و ازدواج امکان‌پذیر است، اما بیشتر این مسیرها شامل اقامت‌های کوتاه مدت خواهد بود. مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری تنها با مبالغ معین اقامت 5 ساله و 10 ساله را برای مهاجران به همراه خواهد داشت.

همچنین ازدواج زن خارجی با مرد اهل دبی می‌تواند پس از 3 سال اقامت دائم و در صورت لغو تابعیت قبلی، تابعیت این کشور را به همراه داشته باشد. یا اعطای اقامت دائم و تابعیت به فردی که 30 سال در این کشور زندگی خواهد کرد. اما به صورت کلی امارات کشور مهاجرپذیری نیست و پس از صرف زمان و هزینه کمتر در کشورهایی مانند کانادا و کشورهای پیشرو اروپایی، پس از گذشت 5 سال می‌توان اقامت دائم و پاسپورت دریافت کرد.

سوالات متداول

بهترین روش مهاجرت به دبی چیست؟

از آنجایی که کشور دبی، دستمزدهای بالایی برای کار به کارگران پرداخت می‌کند، بنابراین می‌توان گفت بهترین روش مهاجرت به این کشور، کار است.

زبان تحصیل در دانشگاه‌های دبی چست؟

در کشور امارات دانشگاه‌های بین‌المللی فراوانی وجود دارد که به دو زبان تخصصی انگلیسی و عربی تدریس می‌شود.

آیا امکان مهاجرت تحصیلی به دبی وجود دارد؟

بله متقاضیان می‌توانند با دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور، درخواست ویزای تحصیلی کنند.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن