کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است؟

کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است؟

کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است؟ مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. زندگی و کار در خارج از کشور برای همه مناسب نیست، اما اگر اخلاق کاری عالی، مهارت‌ های استثنایی، نگرش خوب و توانایی کنار آمدن با قوانین یک کشور کاملاً متفاوت را داشته باشید، هیچ مشکلی نخواهید داشت و از کار کردن در کشور جدید لذت خواهید برد.فارغ از این موضوع که کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است، باید بگوییم فرصت های زیادی برای همکاری در پروژه های بزرگ، در این  کشورها وجود دارد. این فرصت ها  نه فقط در زمینه نفت، گاز و ساخت و ساز، بلکه در مشاغل متفاوت دیگر هم وجود دارند.کارفرمایان کشورهای عربی دستمزدهای خوبی به کارمندان خود پرداخت می کنند. درآمد در تعدادی از کشورهای عربی مشمول مالیات نمی شود و همین موضوع موجب شده امروزه متقاضیان زیادی به کار در این کشورها علاقه مند شوند.

چیزی که تجربه کار کردن در کشورهای عربی برای شما به ارمغان می‌ آورد گاهی غیرقابل تصور است زیرا احتمالاً با افرادی زیادی از سرتاسر جهان کار خواهید کرد که هر یک فرهنگ و آداب متفاوتی دارند. واقعیت این است که کشورهای عربی مملو از مردمی از نقاط مختلف جهان هستند که عمدتاً از قاره آسیا و اروپا برای کسب سود بیشتر وارد آن ها شده اند.

بنابراین بهتر است از قبل با ذهنی باز و آگاه برای کار در کشورهای عربی اقدام کنید. زیرا درک این موضوع که قرار است با افراد مختلفی که تربیت، قومیت و گرایش های اجتماعی متفاوتی دارند سروکار داشته باشید، اهمیت بسیاری دارد.  در ادامه مقاله شما را با تعدادی از مهاجر پذیرترین کشورهای منطقه خاورمیانه آشنا می کنیم و خواهیم گفت کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

زندگی و کار در قطر

قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که در بین کشورهای عربی دیگر، رتبه بسیار بالایی از نظر رفاه و پیشرفت های اجتماعی دارد و شما می توانید با خیال آسوده در آن کار و زندگی کنید. یکی از مهم ترین دغدغه های افراد برای مهاجرت امنیت کشور مقصد است. بنابراین به غیر از درآمد که مشخص می کند کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است، امنیت نیز اهمیت بسیاری دارد. اتفاقا این موضوع برای میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ هم بسیار مهم است. به همین دلیل شرایط مساعدی برای ساکنین خود ایجاد کرده تا بتوانند در امنیت و آسایش به کار و زندگی بپردازند.  خوشبختانه هیچ یک از  چالش ‌های امنیتی مانند تروریسم، جنگ ‌های داخلی و … که بسیاری از کشورهای خاورمیانه با آن درگیر هستند، در این کشور رخ نمی دهد.

داستان موفقیت قطر اکنون مورد غبطه بسیاری از کشورهای همسایه قرار گرفته است. قطر پلیس کارآمدی دارد و که همه جا آماده رویارویی با هر گونه چالش امنیتی هستند.همان طور که گفته شد قطر پتانسیل های بسیاری خوبی برای اشتغال و کسب درآمد دارد. این موضوع حتی توسط مهاجرین هم تایید شده است و تقریبا همه آن ها از کار و زندگی در این کشور راضی هستند. بنابراین در جواب به این سوال که کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است، می توان با اطمینان گفت، قطر بهترین انتخاب است.

اولین قدم برای پیدا کردن کار در قطر این است که حوزه کاری خود را مشخص کنید، سپس برای به دست آوردن یک موقعیت شغلی مناسب از روش صحیح اقدام کنید. برای کاریابی در این کشور می توانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری درخواست دهید. تنها چالشی که ممکن است با آن روبرو شوید پیدا کردن یک کارفرما خوب در قطر است. البته کمک گرفتن از موسسات بین المللی کاریابی می تواند فرآیند مهاجرت شما را راحت تر و مطمئن تر کند. درست است که کار کردن در قطر مزیت های زیادی به همراه دارد، اما هرگز به موقعیت های شغلی که وعده های آنچنانی می دهند اعتماد نکنید.

بعد از پیدا کردن کار برای سفر عجله نداشته باشید. بهتر است اطلاعات کاملی از کارفرمای احتمالی دریافت کنید و از حقوق و وضعیت کلی خدمات رفاهی که برای شما در نظر گرفته شده، مطمئن شوید.

زندگی و کار در قطر

زندگی و کار در عمان

دومین گزینه ای که در مقاله “کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است” بررسی می کنیم کشور سلطان نشین عمان در خاورمیانه و شبه جزیره عربستان است که در لیست بهترین کشورهای عربی قرار دارد و می توانید در آن به راحتی مشغول کار و زندگی شوید. عمان علیرغم نزدیکی به اکثر کشورهای عربی بی ثبات و جنگ زده در منطقه، همچنان کشوری با ثبات و امن است. هنگامی که در عمان سکونت دارید امنیت شما تضمین شده است زیرا سلطنت عمان پلیس بسیار متعهد و کارآمدی را در این کشور مستقر کرده است.

اما بهتر است  برای پیشگیری از هر نوع تنش و درگیری، از پرداختن به امور سیاسی خودداری کنید و به فرهنگ آن ها احترام بگذارید. شهروندان عمانی مردم خون گرم و مهاجر پذیری هستند، البته تا زمانی که طبق قانون رفتار کنید و رفتار دوستانه ای با آن ها داشته باشید. برای کار کردن در این کشور مانند هر کشور دیگری ابتدا باید ویزای کار دریافت کنید. در حال حاضر این کشور حدود ۲ میلیون نفر نیروی کار فعال دارد که درصد بیشتری از آن ها نیروی کار خارجی هستند.

برای کاریابی در عمان می توانید شغل مورد نظر خود  را در اینترنت جستجو کنید یا به یک نماینده قابل اعتماد اجازه دهید تا به شما در این زمینه کمک کند. در کل بهتر است برای اینکه بدانید کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است، به یک موسسه مهاجرتی مجاز مراجعه کنید. این موسسات شرایط شما را به خوبی بررسی می کنند و در نهایت کشور و موقعیت کاری مناسبی را پیشنهاد می کنند. علاوه بر این می توانید با ویزای توریستی عمان برای جستجوی شغل و آشنایی با موقعیت های شغلی موجود به این کشور سفر کنید. اگر خوش شانس باشید و البته اطلاعات کافی در زمینه کاریابی داشته باشید، می توانید بعد از پیدا کردن کارفرما به کشور خود برگردید و برای گرفتن ویزای کاری عمان اقدام کنید.برخی از مزایای زندگی و کار در عمان عبارت است از:

  • دریافت دستمزد بالا
  • وجود امکانات رفاهی و اجتماعی برای مهاجرین
  • مالیات کم و هزینه زندگی پایین نسبت به سایر کشورهای عربی
  • امکان به همراه بردن اعضای خانواده (افراد تحت تکفل) با ویزای کاری عمان

مزایای زندگی و کار در عمان

زندگی و کار امارات متحده عربی

کشور دیگری که در مقاله “کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است” بررسی می کنیم، عمارات متحده عربی است. این کشور یکی از شگفتی های جهان عرب در کل دنیا به شمار می آید و سالانه علاوه بر میلیون ها گردشگر، افراد بسیاری را به عنوان نیروی کار بین المللی جذب می کند.

با همه فشارها و حجم توریست هایی که روزانه به امارات وارد می شوند، شگفت انگیز است که بدانید این کشور هنوز هم کشوری امن برای گردشگری محسوب می شود. جنایت خشونت آمیز به ندرت در آن اتفاق می افتد. جنگ و تروریسم که برخی از کشورهای خاورمیانه هر روز با آن دست و پنجه نرم می کنند، در امارات وجود ندارد. بنابراین اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید، می توانید به راحتی و با خیال آسوده مقدمات سفر خود را آماده کنید.

البته در حال حاضر باتوجه به حضور مهاجرین زیاد در امارات متحده عربی، پیدا کردن کار کمی سخت شده است. اما اگر بتوانید یک موقعیت شغلی مناسبی در این کشور پیدا کنید، آینده شما تضمین می شود. زیرا امارات به سرعت در حال توسعه است و پیشرفت در آن همچنان ادامه دارد. شما می توانید از سه طریق برای پیدا کردن کار در امارات اقدام کنید:

  1. جستجوی آنلاین شغل
  2. مراجعه به موسسات مجاز کاریابی
  3. ورود به امارات با ویزای توریستی و پیدا کردن کار

در هر سه روش شما باید ابتدا یک کارفرما پیدا کنید که به تخصص و مهارت شما نیاز داشته باشد. سپس می توانید با قرارداد کاری که در دست دارید برای گرفتن ویزای کار امارات اقدام کنید.

نکته مهم دیگری که در این قسمت از مقاله “کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است” متذکر می شویم، توجه به نوع کار و قرارداد است. متاسفانه در این مسیر افراد سودجو زیادی هستند که از کم بودن آگاهی و اطلاعات مهاجرین سوء استفاده می کنند و آن ها را برای رسیدن به اهداف نادرست  و غیر قانونی خود استخدام می کنند. بنابراین هنگام قرارداد بستن با کارفرما مراقب باشید وارد کارهای غیر قانونی و خطرناک نشوید.

به طور کلی نمی توان حداقل و حداکثری برای میزان درآمد در امارات مشخص کرد. ولی اشتغال در این کشور عربی نیز مانند سایر کشورهای نام برده شده در مقاله، مزیت های بسیاری دارد. در این کشور نرخ دستمزدها با  مهارت و تخصص متقاضی رابطه مستقیم دارد.

زندگی و کار امارات متحده عربی

زندگی و کار در بحرین

بحرین کشور جزیره ای واقع در قلب خلیج فارس، کشور بعدی است که در لیست بررسی “کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است” قرار دارد. این کشور نیز یکی دیگر از مناطق امن خاورمیانه است که می توانید با خیال راحت در آن زندگی و کار کنید. بحرین با جمعیت کمی در حدود ۱۵۰۰۰۰۰ نفر کشوری است که برای خارجی های ماهر و غیر ماهر به دلیل ثبات دولت و امن بودن بسیار جذاب است.

با وجود اینکه بحرین نسبت به سایر کشورهای همسایه لیبرال تلقی می شود، اما به شما اجازه بی احترامی به سبک زندگی اسلامی، پوشش نامناسب، نوشیدن مشروبات الکلی و سایر کارهایی که با فرهنگ و دیدن مردم این کشور در تضاد است را نمی دهد.

برای کار در بحرین باید بتوانید شرایط آن را برآورده کنید و شکاف های موجود در بازار کار این کشور را پر کنید. برای پیدا کردن کار در این کشور عربی نیز می توانید مانند آنچه در پاراگراف های قبل گفته شد یعنی جستجوی کار به صورت آنلاین یا حضوری اقدام کنید. اولین شرط کار کردن در بحرین مانند هر کشور دیگری پیدا کردن کارفرما و دریافت ویزای کاری آن است.

نکته مثبت اقامت در بحرین این است که، هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای محبوب خاورمیانه نسبتا پایین است و شما می توانید مقداری از درآمد خود را پس انداز کنید. دولت بحرین برای همه اقلام ضروری زندگی مانند غذا، گاز، آب و برق یارانه پرداخت می کند؛ به این ترتیب زندگی را برای ساکنین خود بسیار مقرون به صرفه می کند.

زندگی و کار در بحرین

زندگی و کار در کویت

آخرین موردی که در مقاله “کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است”، مورد بررسی قرار می دهیم، کشور کویت است. این کشور عربی که در خلیج فارس و همسایگی عربستان سعودی و عراق قرار دارد، یکی دیگر از گزینه های امن برای زندگی و کار در خاورمیانه محسوب می شود. پس از تهاجم ناگوار همسایه بزرگ تر خود یعنی  عراق، این کشور کوچک صحرای عربستان نسبتاً روزهای آرامی را پشت سر گذاشته و مهاجرین با خیال آسوده به آن رفت و آمد دارند و به تجارت مشغول هستند.

جرایم خشونت آمیز در کویت بسیار کم است و حملات خشونت آمیز به مهاجرین هم به ندرت اتفاق می افتد، البته اگر به قوانین پایبند باشید و به فرهنگ آن ها احترام بگذارید. برخلاف برخی از کشورهای عربی دیگر، اکثر شهروندان کویتی به انگلیسی تسلط دارند. بنابراین، حتی در صورتی که عربی یاد نداشته باشید می توانید به زبان انگلیسی با ساکنین این جزیره کوچک ارتباط برقرار کنید. به طور کلی برای کسانی که می پرسند کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است، باید بگوییم  کویت کشوری پیشرفته است و هزینه های زندگی در آن نسبتاً زیاد است.

از آنجایی که ویزای توریستی و هزینه اقامت گردشگری در کویت نسبت به سایر کشورهای عربی بیشتر است پیشنهاد می کنیم برای پیدا کردن کار از این نوع ویزا استفاده نکنید؛ بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید و قبل از سفر قرارداد کاری قانونی با کارفرما ببندید. موسسات مجاز کاریابی در مورد قوانین و شرایط کار در کشورهای مختلف از جمله کویت آگاهی کامل دارند و می دانند چگونه باید یک حامی برای شما پیدا کنند.

لطفا از اعتماد به برخی مهاجرین ساکن در کویت که ادعا می کنند موقعیت کاری خوبی برای شما دارند، اجتناب کنید. در اکثر مواقع این افراد کلاهبردار هستند و متاسفانه از ساده لوحی کارجویان سوء استفاده می کنند.  زیبایی کار در کویت این است که حقوق آنها به طور کلی منصفانه است و مالیات بردرآمد شخصی هم وجود ندارد. احتمالا تعدادی از کارفرمایان برای تضمین، پاسپورت شما را نزد خود نگه دارند. همین موضوع می تواند نکته منفی استخدام در کویت باشد. این کار عملاً امکان تغییر شغل را برای شما غیرممکن می کند.

خاطرتان باشد قبل از امضا هر نوع قراردادی متن آن را به خوبی مطالعه کنید تا بعدها از امضا شما سوء استفاده نشود و به بردگی گرفته نشوید. نکته آخر اینکه از سفر به کویت بین ژوئن و آگوست خودداری کنید، زیرا آب و هوای کویت در این دوره بسیار گرم است و ممکن است برای یک تازه وارد غیر قابل تحمل باشد.

زندگی و کار در کویت

مهاجرت به کویت

مهاجرت به کویت

کشور کویت به دلیل داشتن یکی از با ارزش‌ترین واحد‌های پولی در دنیا، کشوری بسیار مرفه به شمار می‌رود. به همین دلیل است که سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا با هدف کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری در تلاش برای مهاجرت به کویت هستند. مهاجرت به کویت مانند کشورهای دیگر روش‌های مختلفی داشته که هر کدام از آن‌ها شرایط و مدارک موردنیاز خود را می‌طلبند و اگر قصد مهاجرت به کویت را دارید باید با این نکته آشنایی داشته باشید.

سخن آخر

در مقاله پیش رو سعی کردیم به این سوال که کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است، پاسخ کاملی بدهیم و شما را با ۵ تا از بهترین کشورهای عربی که اشتغال در آن ها از نظر مالی و اجتماعی می تواند منافع زیادی برای شما داشته باشد، آشنا کنیم. خاورمیانه منطقه ای پر تنش است اما خوشبختانه امنیت در کشورهای نام برده شده کاملا برقرار است و مهاجرین می توانند با خیال آسوده در آن ها زندگی و کار کنند.

پیشنهاد می کنیم اگر شرایط اولیه اشتغال در کشورهای عربی را دارید برای تضمین موفقیت خود در این مسیر از افراد متخصص و کاربلد کمک بگیرید. موسسات کاریابی و مهاجرتی مجاز با کارفرمایان بسیاری در ارتباط هستند و می توانند موقعیت های کاری و قانونی مناسبی با توجه به مهارت و تخصص شما، پیشنهاد کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت کاری به کشورهای عربی می توانید با مشاورین و وکلای باتجربه مجموعه مهاجرتی هرمس اپلای  در ارتباط باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است؟
همان طور که در طول مقاله گفته شد بهترین کشورهای عربی برای مهاجرت کاری عبارتند از: قطر، بحرین، امارات متحده عربی، کویت
چطور در کشورهای عربی کار پیدا کنیم؟
برای این کار هم می توانید به صورت آنلاین شغل مورد نظر خود را جستجو کنید، هم با استفاده از ویزای توریستی وارد کشور مورد نظر شوید و بعد از پیدا کردن شغل مناسب برای گرفتن ویزای کاری اقدام کنید. البته مطمئن ترین روش پیدا کردن کار در کشورهای دیگر، کمک گرفتن از موسسات مجاز کاریابی بین المللی است.
آیا کشورهای عربی امنیت کافی برای کار کردن را دارند؟
بله، خوشبختانه کشورهایی که در این مقاله به معرفی آن ها پرداختیم درگیر چالش های امنیتی خاورمیانه نیستند و امنیت خوبی در آن ها برقرار است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جمعه علی احمدی
1 ماه قبل

اگر کسی به صورت قاچاق به این کشور برود و داخل این کشور شود برایش کار پیدا میشود و یا دولت برایش اجازه بودوباش می دهد

شقایق میرخانی
پاسخ به  جمعه علی احمدی
19 روز قبل

سلام جمعه عزیز وقتتون بخیر
متاسفانه ما از روش های غیر قانونی اقدامی نداریم و در این مورد اطلاعی نداریم.

مجید
9 ماه قبل

سلام
برای تجارت و بازاریابی محصولات خشکبار کدام کشور عربی بهتر است ؟

خانم میرخانی
پاسخ به  مجید
9 ماه قبل

سلام مجید عزیز وقتتون بخیر
متاسفانه ما در حوزه خلیج فارس فعالیتی نداریم.

حامد شریعت پور
1 سال قبل

سلام برای دو نفر یه سرآشپز ایرانی و کمک آشپز سالاد زن گارسونی کار موجود هست؟کدوم کشور عربی گزینه بهتری هست اگه کار موجوده؟چطور قبل حرکت از صحت وجود کار مطمین باشیم؟

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  حامد شریعت پور
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر.
متاسفانه آفری در این زمینه ارائه نشده .

سعیدبیرانوند
1 سال قبل

مدرک تحصیلی کلاس9 هم استخدام میکنن

کارشناس هرمس
پاسخ به  سعیدبیرانوند
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
خیر

محمدرضا
پاسخ به  سعیدبیرانوند
1 سال قبل

سلام من 21سالمه وخیاط هستم آیا شرایط کار در کشور های عربی در زمینه لباس وجود داره

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  محمدرضا
1 سال قبل

با توجه به سن و شرایط شغلیتون بهتره کشورهای اروپایی به خصوص آلمان را انتخاب کنید اگر مشاوره بیشتر خواستید با تلفن های مجموعه تماس بگیرید کامل راهنماییتون کنند.

کادر هرمس اپلای