لیست مشاغل مورد نیاز دبی

لیست مشاغل مورد نیاز دبی

لیست مشاغل مورد نیاز دبی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. شهر دبی واقع در کشور امارات متحده عربی در سال‌های اخیر رشد اقتصادی بی‌نظیری را تجربه کرده است. این رشد به حدی ادامه یافت که امروزه بحث لیست مشاغل مورد نیاز دبی یکی از مهم‌ترین موارد موجود در زمینه مهاجرت خارجی ایرانیان به شمار می‌آید.

به علت کمبود نیروی کار داخلی در کشور امارات متحده عربی، این کشور قوانین مهاجرت کاری خود را به نحوی تسهیل کرده است که تقریباً همه کسانی که متقاضی انجام فعالیت‌های شغلی مختلف در این کشور هستند، بتوانند به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر به این کشور مراجعه کنند.

به طبع شناخت پرتقاضاترین مشاغل مورد نیاز در شهر دبی به شما کمک می‌کند تا شغلی را انتخاب کنید که هم بازار کار مناسبی داشته باشد و هم حقوق بسیار خوبی را در اختیار شما قرار دهد. در ادامه متن با ما همراه باشید؛ زیرا قصد داریم شما سروران گرامی را با مهم‌ترین و جذاب‌ترین شغل‌های موجود در شهر دبی آشنا کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا باید دبی را انتخاب کنیم؟

اولین پرسش در زمینه آشنایی با لیست مشاغل مورد نیاز دبی آن است که چرا باید از بین شهرهای مختلف کشور امارات متحده عربی، دبی را به‌عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنیم؟ در پاسخ به این پرسش رایج باید گفت که دبی چه از نظر اقتصادی و چه از نظر سطح فرهنگ نسبت به سایر شهرهای کشور امارات متحده عربی برتری‌‌های فراوانی دارد.

این شهر به علت وجود شرکت‌های بزرگ بین‌المللی مختلف و همچنین توریستی بودن، فرهنگ کاملاً متفاوتی نسبت به سایر شهرهای کشور امارات متحده عربی دارد. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به محیط کاری پویا در شهر دبی اشاره کرد. در دبی به‌تمامی حقوق کارمندان و کارگران احترام گذاشته می‌شود تا بتوانند با آسودگی خاطر کامل نسبت به تکمیل پروژه‌هایی که در اختیار آنها قرار داده شده است، اقدام کنند.

علاوه بر محیط کاری، مورد بعدی که شهر دبی را به‌عنوان بهترین گزینه برای مهاجران خارجی مطرح می‌کند، بحث وجود اماکن تفریحی مختلف است. این شهر به علت توریستی بودن یک انتخاب عالی برای افرادی به شمار می‌آيد که قصد دارند پس از پایان یک روز کاری ساعاتی را نیز به تفریح بگذرانند. زندگی در دبی به شما نهایت رفاه و آرامش را هدیه می‌دهد.

چرا باید دبی را انتخاب کنیم؟

مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز در شهر دبی

موارد مختلفی را می‌توان در لیست مشاغل مورد نیاز دبی آورد؛ اما به طبع همه آن‌ها مناسب کاربران ایرانی نیستند. برای مثال عده کمی از ایرانیان در امر ماساژدرمانی تخصص دارند و همچنین این شغل بازار کار چندان بالایی ندارد. در این بخش تنها به مواردی می‌پردازیم که برای ایرانیان بهترین گزینه محسوب می‌شوند.

مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز در شهر دبی

پزشکان و کلیه پرسنل درمانی

یکی از بهترین رشته‌های شغلی موردنیاز در شهر دبی که هیچگاه از عطش متقاضیان آن کم نمی‌شود، حوزه بهداشت و درمان است. مراکز درمانی متعددی در شهر دبی قرار دارند؛ اما بسیاری از این مراکز از نیروی کاری کافی برخوردار نیستند و همین امر باعث شده است تا مشاغل مرتبط با بهداشت و درمان در صدر لیست مشاغل مورد نیاز دبی قرار بگیرند.

اگر پزشک هستید تقریباً می‌توان گفت که استخدام شما در این مراکز پزشکی به‌راحتی صورت می‌گیرد، البته باید به این نکته اشاره کنیم که سایر مشاغل حوزه بهداشت و درمان مانند: متخصصان بیهوشی، پرستاران، متخصصان آزمایشگاهی و … نیز شانس بسیار بالایی جهت کسب یک موقعیت شغلی مناسب در شهر دبی دارند.

مشاغل حوزه پزشکی در سراسر جهان از دستمزد و حقوق کاملاً مناسبی برخوردار هستند و این امر در خصوص شهر دبی نیز صدق می‌کند. با انتخاب شهر دبی به‌عنوان مرکز کاری خود می‌توانید علاوه بر حقوق مناسب، از مواردی همچون مرخصی‌های با حقوق،‌ سفرهای تفریحی و … نیز برخوردار شوید.

متخصصان حوزه تولید محتواهای دیجیتال

اگرچه متخصصان حوزه تولید محتواهای دیجیتال در کشور ما روزبه‌روز بازار شغلی خود را به علت عدم ثبات اینترنت از دست می‌دهند؛ اما این موضوع در دبی صدق نمی­کند. در واقع همین امر باعث شده است تا در لیست مشاغل مورد نیاز دبی شاهد رتبه دوم برای این مشاغل باشیم.

تولید محتوای دیجیتال امری کاملاً تخصصی به شمار می‌آید و می‌تواند نقش قابل‌توجهی را در زمینه بهبود رشد شرکت­ها داشته باشد. کارفرمایان اماراتی به طور کامل از این امر باخبر هستند و تقاضای شدید برای جذب متخصصان حوزه تولید محتواهای دیجیتال، خود نشان‌دهنده این امر است.

اگر در این حوزه فعالیت می‌کنید، بهترین گزینه برای شما کار در کشور امارات متحده عربی و به‌خصوص دبی است. وجود حقوق بسیار مناسب (بیش از شصت و پنج هزار دلار در هرسال)، این حوزه کاری را به یک حوزه رقابتی تبدیل کرده است؛ اما اگر مهارت و تخصص بالایی در این امر دارید، می‌توانید از بابت ثبات کاری خود مطمئن باشید.

نکته جالب در زمینه استخدام متخصصان حوزه تولید محتواهای دیجیتال در دبی آن است که شما می‌توانید به‌صورت هم‌زمان برای چند شرکت کار کنید. در واقع حتی می‌‌توانید پس از گذشت مدتی به فریلنسری رو­ بیاورید تا بتوانید کارفرمای خودتان باشید. انتخاب این روش زندگی در سال‌های اخیر توسط بسیاری از متخصصان حوزه تولید محتواهای دیجیتال در دبی افزایش ‌یافته است.

مدیران فروش

یکی دیگر از موارد موجود در لیست مشاغل مورد نیاز دبی، مدیریت فروش است، البته این امر باتوجه‌به بازار بین‌المللی کشور امارات متحده عربی و دبی در مرکز آن، جای تعجبی ندارد. سال‌های زیادی است که متخصصان اقتصادی بهترین کشور را جهت انجام امور فروش و به‌خصوص مدیریت این امر، شهر دبی دانسته‌اند. دلیل این محبوبیت بالا را می‌‌توان به ساختار سیستمیک اقتصاد امارات متحده عربی مرتبط دانست.

برخلاف سایر کشورهای منطقه، در کشور امارات متحده عربی و شهر دبی‌، فروش به‌عنوان مهم‌ترین عامل پیشرفت اقتصادی کشور شناخته می­شود. قاعدتاً پیشرفت در فروش بدون حضور مدیران فروش باتجربه به‌هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست.

اگر حوزه تحصیلی و کاری شما در زمینه مدیریت فروش و m.b.a است، به شما توصیه می‌کنیم که دبی را به‌عنوان مهم‌ترین مقصد کاری خود در نظر بگیرید. شهر دبی و به‌طورکلی کشور امارات متحده عربی در این زمینه با کمبود شدید نیروی کار روبه‌رو است و این مورد دبی را به یک گزینه فوق‌العاده برای فعالان حاضر در این زمینه تبدیل می‌کند.

با انتخاب دبی به‌عنوان مقصد کاری خود، می‌توانید با انبوهی از متخصصان مدیریت فروش از سایر کشورهای جهان،‌ به‌خصوص کشورهای اروپایی، همکاری کنید. این موضوع برای افرادی که به دنبال پیشرفت در حوزه کاری خود هستند، اهمیت خارق‌العاده‌ای دارد.

دولوپرها یا توسعه‌دهندگان نرم‌افزار

لیست مشاغل مورد نیاز دبی را نمی‌توان بدون اشاره به دولوپرها یا توسعه‌دهندگان نرم‌افزار خاتمه داد. دنیای امروز، دنیای دیجیتال است و اطراف ما را وسایل دیجیتالی فراگرفته‌اند. هر یک از این ابزارها نیازمند استفاده از نرم‌افزارهای خاصی هستند. تنها متخصصان توسعه نرم‌افزار می‌توانند نسبت به ایجاد چنین نرم‌افزارهای کاربردی اقدام کنند.

تفاوتی ندارد که در کدام حوزه توسعه نرم‌افزار فعالیت می‌کنید، چه توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای مخصوص رایانه‌های شخصی باشید یا توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای تلفن‌های همراه، درهرصورت می‌توانید درخواست خود را برای فعالیت شغلی در شهر دبی ارسال کنید.

مهم‌ترین موردی که کارفرمایان اماراتی در این زمینه مدنظر خود قرار می‌‌دهند، بحث مهارت شما است. هرچه میزان زبان‌های برنامه‌نویسی خاصی که بلد هستید، بیشتر باشد و نمونه کارهای بهتری داشته باشید، شانس استخدام شما به میزان فوق‌العاده‌ای افزایش پیدا می­کند.

بر اساس آمارهای منتشر شده اخیر توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نیز همانند سایر مشاغلی که به آن‌ها اشاره کردیم از حقوق بالایی در کشور امارات متحده عربی برخوردار هستند و می­توان به حقوق بیش از شصت هزار دلار در سال اشاره کرد. شما نیز با انتخاب دبی می‌توانید به این حقوق و مزایای بی‌نظیر دیگری دست پیدا کنید.

آیا ایرانیان مجاز به کار در دبی هستند؟

اگر بخواهیم به این پرسش در زمینه لیست مشاغل مورد نیاز دبی پاسخ دهیم، باید بگوییم که در حالت عادی این اجازه به ایرانیان داده نمی‌شود. در سال‌های اخیر به علت مشکلات مختلف،‌ کشور امارات متحده عربی هیچ‌گونه ویزای کاری خاصی را به ایرانیان ارائه نداده است، البته برای حل این مشکل دو راهکار در پیش روی شما قرار دارد:

راهکار اول: دریافت دعوت‌نامه

در این روش باید یکی از‌ بستگان درجه یک شما که اقامت کشور امارات متحده عربی را دریافت کرده است، دعوت‌نامه‌ای را به‌منظور درخواست جهت فعالیت کاری شما به اداره مهاجرت کشور امارات متحده عربی تحویل دهد. در این درخواست‌ باید ذکر شود که شما بهترین کاندیدای انجام شغل مدنظر هستید و هیچ فرد اماراتی نمی‌تواند آن فعالیت را بامهارت و تخصص شما انجام دهد. نکته جالب آن است که این دعوت‌نامه شباهت زیادی به جاب آفر دبی دارد.

مهم‌ترین نکته در زمینه دریافت دعوت‌نامه آن است که شخص ارسال‌کننده باید حتماً یکی از اعضای نزدیک و از خانواده شما مانند: مادربزرگ، پدربزرگ، مادر، خواهر، پدر و برادر باشد. اگر هیچ‌کدام از اعضای خانواده شما در این کشور زندگی نمی‌کنند، باید این گزینه را فراموش کنید، زیرا ارسال دعوت‌نامه توسط سایر افراد (حتی با داشتن اقامت دبی) امکان‌پذیر نیست.

آیا ایرانیان مجاز به کار در دبی هستند؟

راهکار دوم: خرید ملک

فرض کنیم که گزینه مدنظر خود را از بین لیست مشاغل مورد نیاز دبی انتخاب کرده‌اید؛ اما روش اول یعنی دریافت دعوت‌نامه برای فعالیت شغلی در دبی امکان‌پذیر نباشد، در چنین حالتی می‌توانید نسبت به خرید ملک و سپس دریافت مجوز کار در کشور امارات متحده عربی و به‌خصوص شهر دبی اقدام کنید.

همان‌طور که می‌دانید خرید ملک در بسیاری از کشورهای منطقه به‌عنوان یک راهکار مناسب جهت کسب اقامت محسوب می‌شود. از جمله این کشورها می‌توان به امارات متحده عربی و کشور ترکیه اشاره کرد. با خرید ملک در امارات و البته پس از طی‌کردن مراحل قانونی، می‌توانید مقیم این کشور شده و پس از این امر به‌صورت خودکار اجازه فعالیت کاری در شهر دبی به شما اعطا می‌شود.

البته این امر نیز محدودیت‌های خاص خود را دارد. یکی از مهم‌ترین محدودیت‌های موجود در این زمینه، بحث هزینه بسیار بالای خرید ملک در دبی است. شهر دبی یک شهر توریستی بین‌المللی به شمار می‌آید و به همین دلیل می‌توان به‌جرئت گفت که هزینه تهیه ملک در این شهر هم‌تراز با خرید ملک در یکی از شهرهای مطرح اروپایی است.

بنابراین، اگر بودجه کافی برای خرید ملک در این کشور را ندارید، باید از این روش نیز چشم‌پوشی کنید، البته اگر هزینه برایتان اهمیتی ندارد، خرید ملک در کشور امارات متحده عربی و شهر دبی بهترین گزینه جهت دریافت مجوز فعالیت در این کشور برای شما است.

اهمیت استفاده از مراکز کاریابی

در بخش‌های قبلی لیست مشاغل مورد نیاز دبی به مهم‌ترین موارد موجود در این لیست و همچنین روش دریافت ویزای کاری در کشور امارات متحده عربی پرداختیم. همان‌طور که مشاهده کردید،‌ دو روش گفته شده برای بسیاری از ایرانیان امکان‌پذیر نیست. طیف کثیری از ایرانیان هیچ فامیلی در کشور امارات ندارند که بتوانند از راهکار اول یعنی دعوت‌نامه توسط اعضای خانواده استفاده کنند.

از طرف دیگر، هزینه خرید ملک در این کشور بالا است و همچنین این امر به‌هیچ‌وجه صرفه‌ اقتصادی ندارد؛ زیرا شما به‌جای خرید ملک در این کشور می‌توانید در برترین شهرهای اروپایی با بهترین آب‌وهوا خانه بخرید. به‌راستی در چنین شرایطی بهترین راهکار چیست؟

استفاده از یک مؤسسه کاریابی معتبر همانند مؤسسه هرمس به شما کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن درخواست خود را در این زمینه ارائه کنید. مؤسسه هرمس به‌عنوان برترین مؤسسه کاریابی خارجی در کشور با داشتن مجوز رسمی از وزارت کار، بهترین گزینه برای افرادی محسوب می­شود که قصد دارند کلیه روند کاریابی خود را با بهترین شرایط پیش ببرند.

اهمیت استفاده از مراکز کاریابی

چگونگی اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در امارات: مجوز ها و هزینه ثبت شرکت در دبی

غیر از پیدا کردن کار از لیست مشاغل مورد نیاز دبی، یکی از بهترین راهکارها برای دریافت اقامت کشور امارات، ثبت شرکت در دبی است؛ آیا می‌دانید شرایط ثبت شرکت در امارات چیست و چه مراحلی دارد؟

سخن آخر

دبی را می‌توان قلب اقتصادی منطقه خاورمیانه دانست، دلیل این امر وجود شعب بزرگ‌ترین شرکت‌های بین‌المللی در این شهر است. با انتخاب شهر دبی به‌عنوان مقصد کاری خود می‌توانید آینده‌ای فوق‌العاده را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

در این متن لیست مشاغل مورد نیاز دبی را به شما عزیزان ارائه دادیم تا بتوانید انتخاب صحیحی را دررابطه‌با برگزیدن یک حوزه شغلی مناسب در دبی داشته باشید. اگر نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاریابی در کشورهای خارجی هستید، می‌توانید با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مشاغل مهم مورد نیاز دبی کدام مشاغل هستند؟
پزشکان و کلیه پرسنل درمانی- متخصصان حوزه تولید محتواهای دیجیتال- مدیران فروش – دولوپرها یا توسعه‌دهندگان نرم‌افزار
برای پیدا کردن شغل در دبی از چه طریقی میتوان اقدام کرد؟
استفاده از یک مؤسسه کاریابی معتبر به شما کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن درخواست خود را در این زمینه ارائه کنید
آیا کشور امارات متحده عربی به ایرانیان اجازه کار در این کشور را میدهد؟
در حالت عادی خیر، اما برای حل این مشکل دو راه حل دریافت دعوت‌نامه و خرید ملک وجود دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای