هزینه های زندگی در استونی

هزینه های زندگی در استونی

هزینه های زندگی در استونی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور استونی یکی از کشورهایی است که امروزه افراد زیادی علاقه‌مند به مهاجرت به آن هستند؛ چراکه در این کشور شرایط بسیار خوبی برای زندگی و کار وجود دارد و از طرف دیگر دانشجویان می‌توانند از شرایط دانشگاه‌های این کشور نیز نهایت استفاده را ببرند. یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که ممکن است در خصوص زندگی در این کشور برای افراد به وجود بیاید مسئله هزینه های زندگی در استونی است. هزینه زندگی در این کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد.

زمانی که شما به این کشور مهاجرت می‌کنید ممکن است با هزینه‌های مختلفی درگیر شوید که در بسیاری از مواقع این امکان برای شما وجود دارد که این هزینه‌ها را به میزان زیادی بکاهید. برای این کار شما نیازمند دریافت خدمات مشاوره تخصصی خواهید بود که می‌توانید این خدمات را از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای دریافت کنید. دقت داشته باشید که هزینه‌های زندگی در این کشور به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود که آشنایی با آنها نیز برای شما مفید و سودمند خواهد بود.

ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره هزینه های زندگی در استونی صحبت کرده و نکات مهم و کاربردی را در این زمینه به شما ارائه دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

میانگین هزینه های زندگی در استونی چقدر است؟

پیش از آنکه بخواهیم درباره ریز هزینه های زندگی در استونی صحبت کرده و نکات مهمی را در خصوص این موضوع بیان کنیم باید بدانید که میانگین هزینه‌های زندگی در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی مناسب‌تر بوده و همین عامل نیز باعث شده تا مردمی که در این کشور زندگی می‌کنند رفاه اقتصادی خوبی را تجربه کنند. به‌طورکلی میانگین هزینه‌هایی که یک خانواده ۴ نفره در این کشور خواهد داشت چیزی حدود ۲۲۰۰ یورو در ماه است.

نکته بسیار مهمی که باید درباره این هزینه‌ها بدانید این است که هزینه‌های بیان شده به جز هزینه خرید یا اجاره ملک و منزل است و شما برای این کار نیز باید هزینه جداگانه‌ای را در نظر بگیرید. نکته مهمی که باید بدانید این است که هزینه اجاره منزل در این کشور نیز بسیار پایین‌تر از کشورهایی مانند ایران است و از این نظر شما مشکل و چالش چندان جدی را تجربه نخواهید کرد.

با این‌وجود نباید فراموش کنید که ریز هزینه‌هایی که شما در این کشور خواهید داشت حداقل در مقایسه با کشورهایی مانند ایران کمی بالاتر است. البته این موضوع باید در کنار درآمد افرادی که در این کشور اقامت دارند مورد بررسی قرار گیرد که با بررسی این مسئله متوجه خواهید شد که درآمد افراد در این کشور بالا بوده و همین عامل نیز باعث می‌شود تا زندگی در این کشور از نظر اقتصادی فشار چندانی را به شما وارد نکند.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید پیرامون هزینه‌های زندگی در این کشور بدانید مسئله هزینه‌های روزمره‌ای است که شما در آن دارید

هزینه‌های روزمره در کشور استونی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید پیرامون هزینه‌های زندگی در این کشور بدانید مسئله هزینه‌های روزمره‌ای است که شما در آن دارید و درصورتی‌که به نکات مهم آن دقت نداشته باشید ممکن است این هزینه‌ها به‌صورت قابل‌توجهی افزایش پیدا کند. به طور میانگین هزینه یک وعده غذا در رستوران‌های این کشور بین ۷ تا ۹ یورو خواهد بود. این هزینه البته به نوع رستوران و نوع غذایی که شما سفارش می‌دهید نیز بستگی دارد؛ ولی میانگین آن بین همین حدود خواهد بود. از دیگر ریز هزینه های زندگی در استونی که جز هزینه‌های روزمره شما هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

یک لیتر شیر: ۰.۸۶ یورو
۵۰۰ گرم نان ساده .۰۹۶ یورو
یک کیلوگرم برنج ۱.۸۶ یورو
۱۲ عدد تخم‌مرغ ۱.۹۴ یورو
یک کیلوگرم پنیر محلی ۸.۶۵ یورو
یک کیلوگرم فیله مرغ ۶.۵۷ یورو
یک کیلوگرم گوشت گاو ۱۲.۳۹ یورو
یک کیلوگرم سیب ۱.۵۸ یورو
یک کیلوگرم موز ۱.۱۴ یورو
یک کیلوگرم پرتقال ۱.۷۹ یورو
یک کیلوگرم سیب‌زمینی ۰.۸۳ یورو
یک کیلوگرم گوجه‌فرنگی ۲.۳۸ یورو
یک کیلوگرم پیاز ۰.۶۵ یورو
یک بسته کاهو ۱.۲۴ یورو

با دقت‌کردن به قیمت محصولاتی که شما به‌صورت روزمره در خانه‌های خود مورداستفاده قرار می‌دهید متوجه خواهید شد که هزینه‌های خوراک شما درصورتی‌که از غذای خانگی استفاده کنید به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد و غذای رستوران‌ها در این کشور کمی بالاست.

هزینه‌های حمل‌ونقل در کشور استونی

یکی دیگر از عمده هزینه های زندگی در استونی مربوط به هزینه حمل‌ونقل و جابه‌جایی در این کشور است که می‌‌تواند هزینه‌های زندگی شما را به میزان زیادی کاهش دهد. به همین علت نیز ما در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره این هزینه‌ها و جزئیات مربوط به آنها صحبت کرده و نکات مهمی را برای شما بیان کنیم:

 • بلیط یک‌طرفه به‌منظور حمل‌ونقل و جابه‌جایی‌های محلی در این کشور برابر ۱.۵ یورو است.
 • خرید کارت‌های اعتباری ماهانه برای جابه‌جایی و حمل‌ونقل رایگان در این کشور حدودا هزینه‌ای ۲۷.۷۵ یورویی را برای شما به همراه خواهد داشت.
 • اگر بخواهید از تاکسی برای جابه‌جایی استفاده کنید باید به‌ازای هر بار استفاده از تاکسی هزینه‌ای ۲.۵ دلاری را بپردازید.
 • تاکسی‌های دربستی با یک ساعت انتظار نیز هزینه‌ای ۱۲.۵۵ یورویی را از شما دریافت می‌کنند.

یک نکته بسیار کلیدی و مهم که باید درباره هزینه‌های جابه‌جایی و حمل‌ونقل در این کشور بدانید این است که معمولا دانشجویان می‌توانند از کارت دانشجویی خود استفاده کرده و به‌صورت رایگان در این کشور جابه‌جا شوند. از طرف دیگر برخی از شرکت‌ها و کسب‌وکارها نیز برای راحتی هرچه بیشتر کارکنان خود سرویس‌های مختلف یا کارت‌های اعتباری را در این زمینه به شما ارائه می‌دهند که باعث کاهش هزینه‌های رفت‌وآمد شما به محل کارتان خواهد شد. پس شما با این روش‌ها می‌توانید هزینه های زندگی در استونی را به میزان زیادی کاهش دهید.

سایر هزینه‌های مهم در کشور استونی

در بخش بعدی از صحبت درباره هزینه های زندگی در استونی اجازه دهید تا سایر هزینه‌هایی که شما در این کشور خواهید داشت را نیز مورد بررسی قرار داده و نکات مهمی را در خصوص این موضوع بیان کنیم.

 • هزینه‌های پایه‌ای یک منزل از جمله هزینه آب، برق، گاز، زباله و … برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدودا ۲۵۸ یورو در ماه خواهد بود.
 • هزینه یک دقیقه تعرفه تلفن همراه بدون پیش‌پرداخت محلی در این کشور نیز حدودا ۰.۰۵ یورو است.
 • هزینه اینترنت ۶۰ مگاپیکسل بر ثانیه یا سرعت بالاتر در این کشور نیز به‌صورت ماهیانه ۲۴.۸۹ یورو است.
 • اگر علاقه‌مند به بدنسازی هستید باید بدانید که هزینه عضویت در یک باشگاه بدنسازی در این کشور به‌صورت ماهیانه حدود ۴۴ یورو است.
 • اگر قصد اجاره یک زمین تنیس را داشته باشید حدودا باید هزینه‌ای ۲۴.۵۶ یورویی را بپردازید.
 • هر سانس سینما برای یک اکران جهانی در این کشور نیز حدودا ۸ یورو است.
 • هزینه استفاده از خدمات پیش‌دبستانی برای کودکان برای یک کودک تقریبا ماهیانه ۱۷۶.۷۸ یورو است.

دقت داشته باشید که این‌ها تقریبا بخشی از هزینه‌های جانبی هستند که شما ممکن است در کشور استونی داشته باشید. علاوه بر این شما باید به‌صورت ماهیانه مبلغی را به بیمه خود بپردازید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی از هزینه‌های ناشی از خسارات وارد شده نیز جلوگیری کرده و این هزینه‌ها را با کمک بیمه‌ای که در آن عضو هستید بپردازید.

بخش دیگری از هزینه های زندگی در استونی مربوط به هزینه‌های لباس و مسکن شما در این کشور خواهد بود

هزینه لباس و مسکن در کشور استونی

بخش دیگری از هزینه های زندگی در استونی مربوط به هزینه‌های لباس و مسکن شما در این کشور خواهد بود. این هزینه‌ها نیز ممکن است کمی زیادی به نظر برسند؛ ولی جز ملزومات زندگی شما در این کشور بوده و به همین علت نیز نباید آنها را نادیده بگیرید. هزینه‌های مربوط به لباس و مسکن در کشور استونی شامل موارد زیر خواهد بود:

 • یک شلوار جین مردانه یا زنانه تقریبا ۸۱.۹۵ یورو است.
 • یک لباس تابستانی که آن را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در این کشور خریداری می‌کنید تقریبا هزینه‌ای ۳۱.۰۲ یورویی را برای شما به همراه خواهد داشت.
 • هزینه خرید یک جفت کفش ورزشی تولید شده توسط یک برند در این کشور تقریبا برابر ۷۴.۰۲ یورو خواهد بود.
 • یک جفت کفش مردانه اداری در این کشور نیز تقریبا ۹۹.۹۵ یورو قیمت دارد.
 • هزینه اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر در این کشور تقریبا ۵۱۵ یورو در ماه خواهد بود.
 • هزینه اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در اطراف و حاشیه شهر در این کشور نیز تقریبا هزینه‌ای ۳۹۹ یورویی را برای شما خواهد داشت.
 • میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر برابر ۸۹۷ یورو و در اطراف و خارج از شهر نیز تقریبا برابر ۶۳۶ یورو در ماه خواهد بود.
 • اگر قصد خرید یک آپارتمان در این کشور را دارید باید بدانید که هزینه خرید هر مترمربع از یک آپارتمان در مرکز شهر در این کشور تقریبا برابر ۳۳۱۶ یورو و در خارج از شهر یا اطراف شهر نیز برابر ۲۳۱۹ یورو در ماه خواهد بود.

درآمد مشاغل در کشور استونی

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که باید درباره هزینه های زندگی در استونی بدانید این است که با وجود هزینه‌های بالا درآمد در این کشور نیز بسیار بالاست. به‌طورکلی در سال ۲۰۲۲ میانگین درآمد در کشور استونی به ۱۲۰۰ یورو در ماه نیز می‌رسد که باتوجه‌به هزینه‌ها در این کشور درآمد معقولی به شمار می‌آید. البته باید دقت داشته باشید که این درآمد در واقع درآمد ناخالص هر شخصی است و در کنار آن نباید فراموش کنید که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد.

یکی از مهم‌ترین عواملی که روی این هزینه تاثیرگذار است شهری است که شما در آن فعالیت دارید. از طرف دیگر نوع تخصص شما نیز می‌‌تواند به طور مستقیم روی درآمد نهایی شما تاثیرگذار باشد. برخی از موقعیت‌های شغلی از جمله موقعیت‌های شغلی پزشکی، مهندسی کامپیوتر و مهندسی مکانیک و … اشاره کرد. درصورتی‌که در این موقعیت‌های شغلی مشغول به کار شوید می‌توانید سطح درآمد و رفاه بسیار خوبی را در این کشور داشته باشید و از پس هزینه های زندگی در استونی بربیایید.

عامل مهم دیگری که می‌تواند به طور مستقیم روی میزان درآمد شما در این کشور تاثیرگذار باشد نوع شرکت و کسب‌وکاری است که در آن مشغول به کار هستید. هرچه برندهای معتبرتر را برای کار انتخاب کنید احتمالا درآمد بالاتری را نیز خواهید داشت.

انتخاب شهر از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی هزینه های زندگی در استونی

امروزه عوامل مختلفی روی هزینه های زندگی در استونی تاثیرگذار هستند که آشنایی با این عوامل می‌تواند به میزان زیادی به شما کمک کند تا هزینه‌های خود را در این کشور کاهش دهید. این کشور دارای شهرهای مختلفی است که بدون شک شهرهای پرجمعیت‌تر آن هزینه بیشتری را برای زندگی نیاز دارند و این در حالی است که شهرهای کم‌جمعیت‌تر نیازمند هزینه کمتری هستند. پس اگر شما هم به دنبال کاهش هزینه های زندگی در کشور استونی هستید باید به دنبال شهرهای کم‌جمعیت‌تر در این کشور باشید.

یک نکته مهم دیگر که باید درباره هزینه‌های زندگی در این کشور بدانید این است که شما حتما باید سعی کنید شهری را برای اقامت خود انتخاب کنید که در کنار هزینه‌های زندگی مناسب شغل مناسبی را نیز به شما ارائه دهد. به‌این‌ترتیب است که شما می‌توانید تعادل میان درآمد و هزینه‌های خود را در این کشور برقرار کنید. فراموش نکنید که از میان شهرهایی که در این کشور وجود دارند بدون شک پایتخت این کشور می‌تواند اولین و جز بهترین گزینه‌ها برای زندگی شما باشد.از طرف دیگر در شهرهای پرجمعیتی که در این کشور وجود دارند امکانات رفاهی و اجتماعی بیشتری نیز وجود دارد که قطعا می‌تواند تجربه زندگی بهتری را به شما ارائه دهد. اگر شما هم به دنبال دریافت مشاوره تخصصی برای انتخاب یکی از شهرهای کشور استونی برای زندگی هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مشاوره موسسه حقوقی هرمس اپلای نیز در این زمینه استفاده کنید

شما حتما باید سعی کنید شهری را برای اقامت خود انتخاب کنید

دریافت مشاوره تخصصی در خصوص هزینه های زندگی در استونی

در بسیاری از مواقع شما برای این‌که اطلاعات بیشتری را در خصوص هزینه های زندگی در استونی به دست بیاورید نیازمند دریافت خدمات مشاوره تخصصی خواهید بود. شما با دریافت یک مشاوره تخصصی می‌توانید اطلاعات کامل‌تری را درباره این هزینه‌ها به دست آورده و با اطلاعات به‌دست‌آمده تلاش کنید تا هزینه‌های خود را به میزان زیادی در این کشور کاهش دهید. یکی از بهترین موسسات حقوقی که امروزه خدمات مشاوره خود را در این زمینه به شما ارائه می‌دهد موسسه حقوقی هرمس اپلای است.

استفاده از خدماتی که در موسسه حقوقی ما به شما ارائه می‌شود می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که شما می‌توانید نسبت به کیفیت خدماتی که دریافت می‌کنید اطمینان کامل داشته باشید؛ چراکه مشاوران ما دارای تجربه و تخصص بالایی در زمینه مهاجرت به کشورهای اروپایی بوده و می‌توانند اطلاعات معتبر و درستی را در اختیار شما قرار دهند.

یکی دیگر از این مزایا این است که شما می‌توانید با کمترین هزینه ممکن خدمات مشاوره موردنیاز خود را دریافت کنید و به‌این‌ترتیب در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید. فراموش نکنید که خدمات ما به‌صورت کاملا آنلاین به شما ارائه می‌شوند و نیازی به مراجعه حضوری شما وجود ندارد. از طرف دیگر شما می‌توانید با بازدید از سایر مطالبی که ما در سایت خود منتشر کرده‌ایم اطلاعات خود را در خصوص هزینه های زندگی در استونی به میزان زیادی افزایش دهید.

بهترین موسسه مهاجرتی

بهترین موسسه مهاجرتی باید ویژگی‌هایی مانند پشتیبانی ۲۴ ساعته و خدمات مشاوره رایگان داشته باشد. از آنجایی که پروسه مهاجرت فرآیند پیچیده و پرپیچ‌وخمی دارد؛ بنابراین اقدام کردن از طریق موسسات مهاجرتی معتبر، درصد موفقیت افراد را چندین برابر افزایش می‌دهد

سخن پایانی

هزینه های زندگی در استونی به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که هریک از آنها به نوبه خود از اهمیت بالایی برخوردار هستند. زمانی که صحبت از هزینه‌های زندگی در این کشور می‌شود شما باید هزینه‌های مختلفی از جمله خوراک، پوشاک و هزینه‌های مربوط به مسکن را نیز مدنظر قرار دهید تا بتوانید برآورد دقیقی از زندگی در این کشور و شرایط زندگی در آن داشته باشید. از طرف دیگر عواملی از جمله شهری که در آن زندگی می‌کنید نیز روی هزینه نهایی زندگی شما در این کشور تاثیرگذار خواهد بود.

به همین علت نیز شما باید تلاش کنید تا بتوانید یک تعادل مناسب را میان هزینه‌های زندگی و درآمد خود در این کشور ایجاد کنید. البته بهتر است که شما برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه از خدمات مشاوره تخصصی نیز بهره‌مند شوید. برای دریافت خدمات مشاوره تخصصی موسسه حقوقی هرمس اپلای می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد.

درصورتی‌که علاقه‌مند هستید تا با خدمات مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در زمینه هزینه های زندگی در استونی اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از سایر بخش‌های سایت ما نیز دیدن کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا می‌توان هزینه‌های زندگی در استونی را کاهش داد؟
بله شما با روش‌های خاصی می‌توانید این هزینه‌ها را کاهش دهید. استفاده از سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی، اجاره خانه در یک موقعیت مناسب، صرف غذای خانگی و … از جمله این روش‌ها به شمار می‌آیند.
آیا به طور میانگین هزینه‌های زندگی در این کشور بالاست؟
بله ولی در مقایسه با حقوق و درآمدی که شما در این کشور دارید می‌توان گفت که از نظر رفاه اقتصادی این کشور در جایگاه خوبی در دنیا قرار دارد.
آیا برای خرید یا اجاره خانه در استونی به مشاوره نیاز داریم؟
خیر ولی با دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه می‌توانید به میزان زیادی در هزینه‌های نهایی خود صرفه‌جویی کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای