دوره زبان در کانادا

دوره زبان در کانادا

دوره زبان در کانادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. اگر قرار است به کانادا مهاجرت کنید، اولین گزینه‌ای که باید به آن توجه داشته باشید زبانی است که باید به کمک آن با مردم آن‌جا ارتباط برقرار کنید. افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند یا به زبان فرانسه تکلم دارند و یا با زبان انگلیسی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. اگر در کانادا ساکن شده‌اید یا در آستانه مهاجرت هستید، اما هنوز به زبان تسلط کافی ندارید، وقت آن است که با شرایط دوره زبان در کانادا آشنا شوید.

زبان انگلیسی در کانادا رایج‌تر از فرانسوی است. زبان فرانسوی تنها در برخی از مناطق کانادا صحبت می‌شود. انتاریو، نیوبرانزویک و مانیتوبا مناطقی هستند که اهالی آن با زبان فرانسوی با هم صحبت می‌کنند. به همین دلیل اگر عازم این مناطق نیستید، بهتر است با دوره‌های زبان انگلیسی آشنا شوید تا بتوانید در اغلب مناطق کانادا مکالمه کنید.

زبان انگلیسی یکی از مهارت‌های اصلی است که برای اشتغال یا تحصیل در این کشور به آن نیاز دارید. در کانادا برای زبان‌آموزان کلاس‌هایی توسط دولت فدرال یا استانی برگزار می‌شوند که از اعتبار خاصی هم برخوردار هستند. با شرکت در این کلاس‌ها در هر کجای کانادا که باشید، می‌توانید از استانداردی یکسان با کیفیتی بالا برای یادگیری زبان برخوردار شوید.

مشارکت هرمس اپلای با وزارت علوم

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا کانادا؟

ممکن است شما بسته به شرایطی که دارید، مانند مهاجرت و اقامت در کانادا، مجبور باشید در خود این کشور زبان بیاموزید. باید بدانید که این کار مزایای بسیار زیادی نیز برایتان دارد. کانادا، دومین کشور بزرگ جهان است که امکانات فراوان، فضای شهری و مناظر دیدنی جذاب و از همه مهم‌تر، تنوع فرهنگی بسیار زیادی را در خود جای داده است. اهالی ساکن کانادا، به دلیل این تنوع فرهنگی، افرادی بسیار گرم و صمیمی هستند و با شما رفتار بسیار خوبی خواهند داشت.

کانادایی‌ها افراد فعالی هستند که به صورت مداوم در انواع فعالیت‌های همگانی شرکت می‌کنند. قایق سواری، دوچرخه سواری یا مواردی از این دست، باعث می‌شود تا شما فرصت برقراری ارتباط بهتر و بیشتر با دیگران را داشته باشید. همین امر کمک می‌کند تا بهتر بتوانید در محیط جا بیفتید و همچنین زبان خود را به کمک کلاس‌های دولتی، بهتر از سایر کشورها تقویت کنید.

البته برای مهاجرت به کانادا و اقامت در آن باید تا حدی که دولت از شما می‌خواهد به زبان انگلیسی تسلط داشته باشیید؛ اما پس از مهاجرت و اقامت نیز می‌توانید در دوره زبان در کانادا شرکت کنید و مهارت و تسلط خود را بیش از پیش افزایش دهید. در ادامه با هم به بررسی جوانب، مزایا و شرایط تحصیل زبان در ک

شور کانادا خواهیم پرداخت.

چرا کانادا؟

بایدها و نبایدهای تسلط به زبان در کانادا

برای مهاجرت به کانادا، و البته اقامت در این کشور، تسلط به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی بسیار مهم است. بهترین کار این است که یکی از این دو زبان را برگزینید و تلاش کنید بر آن مسلط شوید. البته فراموش نکنید انتخاب زبان بستگی به منطقه‌ای دارد که در آن زندگی می‌کنید. به‌طور کلی تسلط به زبان برای مواردی که در ادامه می‌آیند می‌تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.

بایدها و نبایدهای تسلط به زبان در کانادا

اهمیت زبان برای اشتغال در کانادا

اگر به یک یا هر دو زبان تسلط داشته باشید در خیلی از نقاط کانادا بهتر می‌توانید برای خود شغلی دست‌وپا کنید. اولین مزیتی که تسلط به زبان دارد، پیدا کردن کاری مناسب است. باید بدانید که میزان تسلط به زبانی که برای تایید ویزا به آن نیاز دارید، اصلا برای اشتغال مناسب نیست. بیشتر مشاغلی که در کانادا وجود دارند، نیازمند شرایطی مانند تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسه هستند.

از طرف دیگر باید به تمام اصطلاحات مربوط به شغل خود نیز وارد باشید. البته بد نیست بدانید برخی از مشاغل نیز مخصوص کشور کانادا هستند. شما باید با اصطلاحات این حوزه نیز آشنا باشید. بهترین کار این است که در کنار گذراندن دوره زبان در کانادا، از پیش‌نیازهای شغل مورد نظرتان نیز اطلاعاتی کسب و خود را با آن هماهنگ کنید.

اهمیت زبان برای اشتغال در کانادا

سایر الزامات یادگیری زبان

در کنار اشتغال، موارد دیگری نیز وجود دارد که نیازمند تسلط شما بر یکی از دو زبان رایج در کانادا است. برخی از این موارد الزامات زندگی کاری و تحصیلی هستند و برخی دیگر روی کیفیت زندگی شما به عنوان یک مهاجر تاثیر می‌گذارند. این موارد عبارتند از:

 • اشتغال به تحصیل
 • استفاده از خدمات گوناگون
 • اگر فرزند در حال تحصیل دارید می‌توانید به او کمک کنید.
 • با همسایه‌های خود ارتباط بگیرید.
 • اقامت کانادا را دریافت کنید.

 

سایر الزامات یادگیری زبان

کلاس زبان بروید

دولت‌های فدرال، استانی و منطقه‌ای کانادا کلاس‌های آموزش زبانی را در سرتاسر این کشور برای زبان‌آموزان غیرکانادایی در نظر گرفته‌اند که می‌توانید در آن شرکت کنید و زبان بیاموزید. این دوره زبان در کانادا رایگان است. البته اگر مایل باشید می‌توانید کلاس‌های خصوصی پیدا کنید و با پرداخت هزینه زبان یاد بگیرید.

اگر به دنبال کلاس‌هایی هستید که توسط دولت از نظر مالی تامین شده باشند، می‌توانید به سازمان‌هایی مراجعه کنید که برای این منظور در مناطق مختلف مستقر شده‌اند. این سازمان‌ها برای کمک به تازه‌واردان تاسیس شده‌اند و اطلاعات لازم را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

همچنین می‌توانید اطلاعات مربوطه را از وب‌سایت منطقه‌ای که در آن ساکن هستید نیز کسب کنید. البته قبل از هر چیز باید مهارت‌های زبانی‌تان را مورد آزمون قرار دهید تا سطح مناسب خود را بیابید. آزمون‌های تعیین‌سطح به شما کمک می‌کنند در کلاس مناسب خود شرکت کنید.

کلاس زبان بروید

مزایای شرکت در کلاس‌های زبان

باید بدانید در موقعیت شما تسلط به زبان انگلیسی تنها مزیت شرکت در کلاس‌های زبان نیست. شما در کشوری با امکانات آموزشی عالی به یادگیری زبان می‌پردازید. علاوه بر این در جایی زبان مورد نظرتان را می‌آموزید که همه به آن تکلم می‌کنند و شما علاوه بر کلاس درس، در محیط زندگی نیز می‌توانید زبان خود را تقویت کنید.

استانداردی که دوره زبان در کانادا در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌دهد کیفیتی بالا دارد. همچنین فرقی نمی‌کند شما در کدام منطقه کانادا به یادگیری زبان می‌پردازید، چرا که در همه مناطق، این استانداردها کاملا ثابت و تعریف شده هستند. سطح آموزشی که در این کلاس‌ها رعایت می‌شود، دو جنبه را حتما در نظر می‌گیرد:

 • آموزش دست‌کم یکی از زبان‌های خارجی به زبان آموزان، شامل فرانسوی، انگلیسی، آلمانی و …
 • آموزش مهارت‌های برقراری ارتباط، کارکردها و ساختار زبان در محلی که فرد در آن زندگی می‌کند.

اگر تصمیم دارید در کانادا زبان بیاموزید، گزینه‌های متعددی پیش روی شما قرار دارد که دست شما را در انتخاب باز می‌گذارد. هم می‌توانید در زمانی که مشغول به کار هستید در دوره‌های زبان شرکت کنید، هم می‌توانید هم‌زمان با تحصیل در دانشگاه از این کلاس‌ها بهره‌مند شوید. حتی تحصیل در این کلاس‌ها و تقویت زبان، بدون هیچ دلیلی، باز هم کیفیت زندگی شما را افزایش داده و به خودی خود مزیت محسوب می‌شود.

سطح آموزشی که برای شرکت در کلاس‌های زبان رعایت می‌شود

فراموش نکنید…

وقتی تصمیم گرفتید به دنبال یک گزینه مناسب برای شرکت در کلاس باشید، حتما دقت کنید که دوره زبان در کانادا شامل استاندارد Languages ​​Canada باشد. این درجه نشان می‌دهد که کلاس شما، یکی از مدارسی است که از استاندارد بین‌المللی در زمینه تضمین کیفیت برخوردار است. در کانادا بیش از 225 آموزشگاه زبان این استاندارد را دارند. به جز این مسئله، اعتبار دوره‌های زبان کانادا بر اساس مواردی به شرح زیر تعیین می‌شود:

 • خدماتی که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.
 • کادر آموزشی
 • برنامه‌ای که بر اساس آن تدریس می‌کنند.
 • مدیریت آموزشگاه
 • نحوه پذیرش و تعداد دانشجو

 

اعتبار سنجی دوره های زبان کانادایی
اعتبار سنجی دوره های زبان کانادایی

خدماتی که دوره‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند

زمانی که به دنبال دوره زبان در کانادا می‌گردید، باید به خدماتی که این دوره‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند دقت کنید. اولین مزیتی که دوره مورد نظر باید در اختیار شما قرار دهد این است که شما را برای آزمون‌هایی مانند CAEL ، IELTS ، TOEFL ، TEF Canada یا  TCF آماده کنند.

بسیاری از این دوره‌ها اردوهای تابستانی برگزار می‌کنند. برخی دیگر شما را با اصطلاحات فنی در زبان انگلیسی یا فرانسوی و اصطلاحات مورد نیاز اشتغال آماده می‌کنند. حتی برخی از این دوره‌ها شما را آماده می‌کنند تا بتوانید خودتان به دیگران زبان بیاموزید.

برخی از کالج‌ها برای پذیرش از شما مدرک تافل، آیلتس یا ارزیابی زبان انگلیسی آکادمیک کانادایی  (CAEL) می‌خواهند. بسیاری از این دوره‌ها هم شما را آماده حضور در کالج یا دانشگاه می‌کنند و به همین دلیل لازم است دقت کنید هر دوره کدام مهارت‌های زبانی را به شما می‌آموزد. البته کالج‌های فرانسوی‌زبان، ارزیابی را از روش‌های دیگری انجام می‌دهند. بهترین اقدام این است که ابتدا از نیازهای کالجی که قرار است در آن ثبت نام کنید، مطلع شوید و سپس اقدام به یادگیری زبان کنید.

 

از کجا باید شروع کرد؟

همان‌طور که پیش از این هم متذکر شدیم، زمانی که تصمیم گرفتید در یک آموزشگاه دوره زبان در کانادا را سپری کنید، باید در آزمونی شرکت کنید تا ابتدا مشخص شود که شما چه میزان مهارت در زبان مورد نظر دارید. سپس بر اساس نتیجه آزمون مشخص می‌شود که باید در کدام دوره شرکت کنید. به یاد داشته باشید بسیاری از آموزشگاه‌های زبان در کانادا، دوره‌های خود را بر اساس هفته تحصیلی تنظیم می‌کنند و با ترم یا دوره ماهانه برنامه‌ریزی نمی‌کنند.

همچنین باید بدانید که هر کدام از آموزشگاه‌ها بسته به شرایط ویژه خود فرآیند ثبت نام خاصی را در پیش می‌گیرند. برای دانش‌آموزانی که بالای ۱۸ سال سن دارند، مجوز تحصیل از دولت کانادا یکی از الزاماتی است که برای ثبت نام باید در اختیار داشته باشید؛ اما افراد زیر ۱۸ سال، مجوزهای اختصاصی در این زمینه را نیاز دارند. اگر با هر آموزشگاه جداگانه تماس بگیرید، هم شما را در جریان هزینه‌های پرداختی قرار خواهند داد و هم مدارکی که نیاز دارید را به شما اعلام خواهند کرد.

توجه کنید که اگر نیازمند مجوز برای تحصیل هستید به موقع اقدام کنید؛ زیرا در بسیاری از مواقع صدور این مجوزها نزدیک به سه ماه زمان نیاز دارد. هزینه هر دوره زبان در کانادا نیز توسط خود آموزشگاه تعیین می‌شود. البته این بیشتر برای کلاس‌های خصوصی صدق می‌کند و دوره‌های دولتی رایگان یا بسیار کم‌هزینه هستند.

شروع دوره های زبان کانادا

گواهی زبان برای چه مواردی لازم است؟

اگر در دوره زبان در کانادا شرکت کنید، مدارکی دریافت می‌کنید که می‌توانند در بسیاری از موارد، برای شما راه‌گشا باشند. در برخی از شرایط مانند ارسال درخواست کار و اشتغال، لازم است حتما گواهی داشته باشید و ثابت کنید که به خوبی به زبان مورد نظر تسلط دارید.

همان‌گونه که اشاره کردیم برای ورود به دانشگاه یا کالج نیز داشتن مدرک زبان الزامی است. البته آزمون‌های زبان متعددی هستند که در کانادا مورد پذیرش هستند و به رسمیت ‌شناخته می‌شوند. نتایجی که در این آزمون‌ها به دست می‌آورید نشان می‌دهد شما در چه سطحی زبان را یاد گرفته‌اید و می‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید. این آزمون‌ها عبارتند از:

 • سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS)
 • برنامه مهارت زبان انگلیسی درکانادا (CELPIP)
 • آزمون انگلیسی بعنوان زبان خارجی (TOEFL)

برای ثبت نام در دانشگاه و کالج داشتن مدرک آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی الزامی است. برای زبان فرانسه نیز باید آزمون‌ها و گواهینامه‌هایی داشته باشید که ثابت کند دوره به‌خصوصی را با موفقیت سپری کرده‌اید. این آزمون‌ها به شرح زیر هستند:

 • آزمون ارزیابی فرانسه (TEF)
 • Diplôme d’études en langue française (DELF)

آزمون های زبان که در کانادا مورد پذیرش هستند

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان هستند، زندگی در کانادا گزینه‌ی جذابی است. چرا که کانادا دارای دانشگاه‌هایی با رتبه‌های زیر ۵۰ در کل جهان می‌باشد. دانشگاه‌های کشور کانادا شرایطی را مهیا کرده‌اند تا دانشجویان بین‌المللی بتوانند بدون هیچ تبعیضی با ورود به این کشور همچون شهروندان عادی از تمام امکانات آموزشی و رفاهی استفاده کنند. در این مطلب به 0 تا 100 این مطالب درباره تحصیل در کانادا پرداخته شده است.

کلام پایانی

درست است که برای مهاجرت به کانادا، لازم است تا از حداقل مهارت‌های زبانی مورد تائید دولت فدرال برخوردار باشید، اما این میزان مهارت برای کار و تحصیل در این کشور کافی نیست. اگر حداقل کیفیت مورد نظر دانشگاه‌ها یا ادارات را کسب نکرده باشید، در کانادا هیچ کاری از پیش نمی‌برید و نمی‌توانید مشغول به تحصیل یا کار شوید.

البته جای هیچ نگرانی نیست. شما بعد از اقامت هم می‌توانید با شرکت در دوره زبان در کانادا نیازهای زبانی خود را تکمیل کنید و سپس برای اشتغال یا تحصیل آماده شوید. حتی می‌توانید در حین کار یا تحصیل هم در این دوره‎‌ها شرکت کنید و از پیشرفت همزمان خود در زبان و کار یا تحصیل لذت ببرید.

دوره‌هایی که در کانادا برای زبان آموزان در نظر گرفته شده بسته به خصوصی یا دولتی بودن، هزینه‌های متفاوتی دارند؛ اما بهتر است دقت کنید که دوره‌ها دارای امتیازات خاصی باشند تا مدرکی که ارائه می‌دهند معتبر باشد. پس بسته به محلی که در آن کار می‌کنید یا اقامت دارید، می‌توانید زبان فرانسوی یا انگلیسی خود را تکمیل کنید و از یادگیری زبان در خود کشور کانادا نهایت استفاده و لذت را ببرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
زبان رسمی در کشور کانادا چه زبانی است؟
در کانادا مردم به دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت میکنند که البته زبان انگلیسی بیشتر از زبان فرانسوی رایج میباشد.
آیا میتوان برای دریافت مدرک زبان به کشور کانادا مهاجرت کرد و در کانادا دوره زبان دید؟
بله، این موضوع قابل انجام است اما شما برای مهاجرت و اقامت در کانادا میبایست تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و سپس بعد از مهاجرت میتوانید در دوره های زبان در کانادا شرکت کنید.
با داشتن مدرک زبان کانادا میتوان در این کشور کار پیدا کرد؟
بله، با داشتن مدرک زبان انگلیسی میتوانید در بیشتر نقاط کانادا شغل مربوطه را پیدا کرده و مشغول به کار شوید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای