کارت شانس آلمان

کارت شانس آلمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. این روزها بیش از هر زمان دیگر، زمزمه‌هایی از مهاجرت از این سو و آن سو به گوش می‌رسد. فرقی نمی‌کند طرف مقابل صحبتتان یک فرد تحصیل‌کرده باشد یا یک کارگر ساده؛ همه آن‌ها مهاجرت را راه مناسبی برای پیشرفت و داشتن یک زندگی مطلوب می‌دانند. سطح مطلوب زندگی می‌تواند جنبه‌های متعددی داشته باشد. برخی از افراد آن را در پول و رفاه زندگی می‌بینند و برخی دیگر در مواردی چون دسترسی به علم روز دنیا و سیستم آموزشی صحیح. هدف هر چه که باشد، مهاجرت سختی‌های خاص خود را خواهد داشت. با توجه به وضعیت فعلی و محدودیت‌های اعمال شده، به نظر شما بهترین راه برای مهاجرت کدام است؟ آیا تا به حال روش‌های مختلف مهاجرت را بررسی کرده‌اید؟ در این مقاله قصد پرداختن به یکی از روش‌های کمتر شناخته شده را داریم که برای مهاجرت به آلمان استفاده می‌شود. با معرفی کارت شانس آلمان همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

کارت شانس آلمان چیست و تفاوت آن با ویزای جستجوی کار

همان طور که می‌دانید، کشور آلمان به سبب پیشرفت‌های مداومی که در صنایع گوناگون دارد، همواره مورد توجه افرادی از سرتاسر دنیاست که آن را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. لازم به توضیح نیست که کشور صنعتی آلمان با وجود وسعت و جمعیت نسبتا کمی که دارد، تا چه اندازه پیشرفته و مرفه است. کیفیت زندگی افراد در این کشور یکی از چیزهایی است که هرکسی را به مهاجرت ترغیب می‌کند. سطح بالای آموزش، کیفیت دانشگاه‌‌ها و مراکز آموزشی در آلمان از جمله دلایلی است که اقامت تحصیلی را به یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به آلمان تبدیل می‌کند.

مسئله‌ای که همواره در کشور آلمان به آن پرداخته شده، پرورش و جذب نیروهای متخصص است. دولت آلمان دائما در تلاش است تا با فراهم کردن شرایط، نیروهای متخصص را از سرتاسر دنیا جذب کند تا بتواند صنایع خود را بیش از پیش، پیشرفت دهد. سابقا ورود به آلمان برای کار کردن برای شهروندان اتحادیه اروپا مجاز بود و آن‌ها می‌توانستند برای پیشرفت و ارتقاء فرصت‌های شغلی به آلمان مهاجرت کنند. دولت فدرال فعلی در تلاش است تا ورود به آلمان را برای سایر افراد از کشورهای دیگر نیز فراهم کند. طبق گفته‌های وزیر کار آلمان (هوبرتوس هایل)، کمبود نیروی متخصص در این کشور سبب شده تا دولت، استراتژی‌هایی را برای جذب نیرو به کار ببندد. کارت شانس آلمان فرصتی برای افراد است تا بتوانند به کشور آلمان مهاجرت کنند. این مسئله، شبیه یک معامله میان دولت آلمان و نیروهای متخصص است.

کارت شانس آلمان چیست و تفاوت آن با ویزای جستجوی کار

تفاوت شانس کارت و ویزای جستجوی کار

ممکن است شما نیز همچون برخی افراد دیگر، کارت شانس را مشابه ویزای جستجوی کار بدانید؛ اما باید گفت که این‌ها تفاوت‌هایی با هم دارند که می‌توانند بسیار چشم‌گیر و قابل توجه باشند. برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان، داشتن مدرک دانشگاهی الزامی است؛ یعنی باید یک مدرک دانشگاهی در کشور خودتان دریافت کنید و پس از آن، ویزای جستجوی کار بگیرید تا برای پیدا کردن کار به آلمان سفر کنید. در کارت شانس آلمان به چنین چیزی نیاز نخواهید داشت و حتی با دیپلم فنی حرفه‌ای نیز می‌توانید کارت شانس را دریافت کنید.

مورد دیگری که در باب تفاوت‌های کارت فرصت و ویزای جستجوی کار می‌توان قید کرد، مدرک زبان است. زمانی که با ویزای جستجوی کار به آلمان بروید، نیازی به دانستن زبان آلمانی ندارید؛ اما یکی از شرایط دریافت کارت فرصت، دانستن زبان است. از طرف دیگر، محدودیت سنی برای ویزای جستجوی کار تعریف نشده؛ این در حالی است که دولت آلمان به دنبال جذب نیروی جوان به واسطه کارت شانس است؛ بنابراین افراد متقاضی باید کمتر از ۳۵ سال سن داشته باشند. این‌ها مهم‌ترین تفاوت‌های کارت شانس و ویزای جستجوی کار برای آلمان هستند.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

کارت شانس؛ استراتژی جدید آلمان برای جذب نیروی کار

همان طور که گفته شد، هدف از اجرای این برنامه، پیشبرد اهداف آلمان در صنایع پیشرفته خود است. نیروی کار در آلمان این روزها به سبب جمعیت کم و همچنین افزایش سن جمعیت آن، رو به کاهش است و این مسئله می‌تواند تهدیدکننده صنایع آلمان باشد. با توجه به اینکه آلمان توان حمایت از افراد جدید و تأمین شرایط مطلوب زندگی برای آن‌ها را دارد، ضمن اهدای برخی امتیازات به مهاجرین و فراهم کردن فرصت شغلی برای آن‌ها، از توانایی و مهارتشان برای پیش‌برد صنعت خود استفاده می‌کند. این مسئله هم برای مهاجرین و هم برای دولت آلمان کاربردی و مناسب است. هر دو طرف معامله می‌توانند از این جریان سود ببرند.

چهارمورد اصلی شروط دریافت کارت فرصت آلمان

سیستم امتیازبندی کارت شانس برای مهاجرت به آلمان

سیستم امتیازبندی کارت شانس آلمان، فهرستی از ویژگی‌هاست که باید تأیید شوند تا صلاحیت متقاضی برای مهاجرت اثبات شود. توجه داشته باشید که سیستم امتیازبندی مهر تأیید بر امکان ثبت‌نام شماست و به منزله آمادگی برای مهاجرت نیست. برای دریافت شانس کارت آلمان باید ثبت‌نام کنید و احتمالا محدودیت‌هایی هم برای تعداد مهاجرت در سال وجود خواهد داشت.
زمانی که برای دریافت کارت شانس آلمان و امتیازبندی به صورت آنلاین درخواست می‌دهید، باید شرح حالی از زندگی خود و نکات مهم قابل توجه آن ارائه دهید. چهار مورد اصلی وجود دارند که به نوعی جزو شروط دریافت کارت فرصت به حساب می‌آیند. این چهار مورد عبارت‌اند از:
• مدرک تحصیلی دانشگاهی یا مدرک مدرسه فنی (دیپلم فنی)
• سابقه کاری حداقل سه سال
• مهارت‌های زبان آلمانی در حدود سطح B1
• سن کمتر از 35 سال
اگر سه مورد از این چهار مورد را داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید به آلمان مهاجرت کنید. البته شرایط دیگری نیز برای این کار وجود دارد. برای مثال باید اثبات کنید که می‌توانید هزینه‌های زندگی در آلمان را خودتان پرداخت کنید. برای این منظور باید یک حساب مخصوص مسدودشده برای کارت شانس آلمان افتتاح کنید. از طرف دیگر، در صورتی که نتوانید ظرف مدت زمان مشخص کار پیدا کنید، باید به کشور خودتان برگردید.

سیستم امتیاز کارت شانس از چه زمانی فعال می‌شود؟

طبق صحبت‌های انجام شده و تصمیماتی که از جانب دولت آلمان اتخاذ شده است، زمزمه‌های کارت شانس آلمان برای افراد جویای کار و مهاجرت در سال 2022 به گوش می‌رسد. حال انتظار می‌رود امتیازدهی به متقاضیان در سال 2023 انجام شده و نخستین مهاجرت در اواخر سال 2023 انجام شود. برای آن که از اقدامات مرتبط با شانس کارت آلمان جا نمانید، بهتر است اخبار به‌روز این رویداد را دنبال کنید.

سیستم امتیاز کارت شانس از چه زمانی فعال می‌شود؟

محدودیت‌های شانس کارت آلمان

به طور کلی برای دریافت کارت فرصت آلمان محدودیت‌هایی وجود دارد که ممکن است با آن‌ها درگیر شوید. به برخی از این محدودیت‌ها در خلال متن اشاره شد. برای مثال شروطی که برای امتیازدهی لحاظ شده‌اند، عملا یک فیلتر برای جداسازی افراد واجد شرایط هستند که آن‌ها را از عموم افراد جدا می‌کنند. برای مثال اگر مدرک دانشگاهی یا دیپلم فنی نداشته باشید، امکان اقدام برای کارت فرصت آلمان برایتان وجود ندارد. البته این مسئله را می‌توان ظرف مدت زمان کوتاهی از طریق یکی از مؤسسات آموزش آزاد رفع کرد و با گذراندن دوره، دیپلم فنی را اتخاذ کرد. موارد دیگری از جمله سطح B1 زبان ممکن است مهم‌تر و سخت‌تر باشند. اگر قصد مهاجرت از طریق کارت شانس آلمان را دارید، حتما هر چه زودتر برای یادگیری زبان اقدام کنید. در این میان، مسئله محدودیت سنی مهم‌ترین محدودیتی است که هیچ راه‌حلی برای آن وجود ندارد.

مورد دیگری که می‌تواند در مهاجرت شما به آلمان تداخل ایجاد کند، محدودیتی است که در مورد تعداد مهاجرین وجود دارد. هر ساله عده مشخصی از متقاضیان می‌توانند به آلمان مهاجرت کنند؛ بنابراین حتی اگر واجد شرایط مهاجرت باشید، اما ظرفیت مهاجرت سال به پایان رسیده باشد، احتمالا باید تا سال بعد منتظر بمانید. نکته حائز اهمیت دیگری که قید کردن آن را لازم می‌دانیم این است که در مدت اقامت شما در آلمان برای جستجوی کار، تأمین هزینه‌ها و مخارج زندگی بر عهده خودتان است.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

چگونگی ثبت درخواست برای دریافت کارت شانس

برای دریافت شانس کارت آلمان ابتدا باید در وب‌سایت به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید. پس از ثبت درخواست، اطلاعاتی از شما برای بررسی و امتیازدهی خواسته می‌شود. باید سعی کنید هر آنچه که در پذیرش شما تأثیرگذار است را لحاظ کنید. نوشتن چکیده‌ای از مهارت‌ها، قابلیت‌ها و سابقه کار با ادبیاتی مناسب، می‌تواند نقش مؤثری در پذیرش شما داشته باشد. پس از آن باید منتظر تأییدیه باشید. لازم به ذکر است که اگر سه مورد از چهار ویژگی گفته شده را داشته باشید، می‌توانید نظر ناظرین را جلب کنید. بهتر است پیش از آن که برای دریافت کارت فرصت اقدام کنید، تمامی جوانب را به خوبی بسنجید. اگر چه این روش می‌تواند تا حدودی کار را برایتان آسان کند، اما همچنان دشواری‌هایی در مسیر وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید. به هر میزان که اطلاعات بیشتر و تکمیلی داشته باشید، روند کار شما راحت‌تر پیش خواهد رفت.

چگونگی ثبت درخواست برای دریافت کارت شانس

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

در حال حاضر به قطعیت نمی توان بهترین روش را برای همه تجویز کرد. هر شخص بر اساس شرایطی که دارد روش مهاجرت خود را انتخاب می کند. با این حال می توان گفت در حال حاضر بهترین و پرطرفدارترین روش مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار این کشور است.

سخن آخر

در این مقاله به کارت شانس آلمان، بایدها و نبایدهای این مسیر پرداختیم. شانس کارت می‌تواند فرصت خوبی برای مهاجرت به کشور صنعتی و پیشرفته آلمان باشد. برای ثبت‌نام دریافت کارت فرصت، بهتر است دائما اخبار را دنبال کنید و اطلاعات خود را به‌روز نگه دارید.

کارشناس ارشد مهاجرت

شرایط مهاجرت به آلمان

کارآموزی (آوسبیلدونگ) آلمان

کاریابی در آلمان به زبان انگلیسی

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

کارت شانس آلمان چیست؟
کارت شانس آلمان فرصتی برای افراد است تا بتوانند به کشور آلمان مهاجرت کنند. این مسئله، شبیه یک معامله میان دولت آلمان و نیروهای متخصص است.
برای دریافت کارت شان آلمان چه شروطی مورد نیاز است؟
مدرک تحصیلی دانشگاهی یا مدرک مدرسه فنی (دیپلم فنی) • سابقه کاری حداقل سه سال • مهارت‌های زبان آلمانی در حدود سطح B1 • سن کمتر از ۳۵ سال
هدف از اجرای برنامه کارت شانس آلمان چیست؟
هدف پیشبرد اهداف آلمان در صنایع پیشرفته خود است. نیروی کار در آلمان این روزها به سبب جمعیت کم و همچنین افزایش سن جمعیت آن، رو به کاهش است و این مسئله می‌تواند تهدیدکننده صنایع آلمان باشد.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 پاسخ

  1. سلام در خصوص کارت شانس اطلاعات تکمیلی میخواستم . من تا یک ماه آینده مدرک B2 را اخذ می کنم . 20 سال سابقه کار IT دارم و لیسانس کامپیوتر هستم اما سنم 42 سال هست

    1. سلام وقتتون بخیر .
      قانون کارت شانس تصویب شده اما اجرایی نشده هنوز اما به صورت کلی از 4 فاکتور اصلی اگر حداقل 3 مورد رو داشته باشید میتوانید اقدام کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles