آزمون زبان آلمانی B1

آزمون زبان آلمانی B1

سالیانه دانشجویان زیادی ایران را به مقصد آلمان جهت ادامه تحصیل ترک می کنند. دانشجویان می توانند به زبان آلمانی یا انگلیسی تحصیل کنند اما مدرک زبان آلمانی سطح B1 ابتدایی ترین نیاز جهت گرفتن پذیرش و همچنین ویزای این کشور می باشد. داشتن این مدرک از طریق آزمون زبان B1 ممکن می باشد. این امتحان سطح بالاتری از آزمون b2 گوته است و توسط موسسه گوته شعبه تهران انجام می شود و شامل چهار بخش خواندن، شنیداری، نوشتاری و صحبت کردن می باشد. با داشتن این سطح زبانی می توانید حداقل نیاز های خود را برطرف کنید. همانطور که می دانید سطح های زبانی آلمانی از 5 سطح A1، A2، B1، B2، C1 تشکیل شده است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویژگی های آزمون زبان آلمانی B1

این آزمون به طور معمول هر ماه برگزار می شود زیرا یکی از پرمتقاضی ترین آزمون های زبان آلمانی می باشد. با داشتن این مدرک شما پذیرش مشروط را دریافت خواهید کرد و پس از آن در کشور آلمان باید دوره های زبان و آزمون اصلی زبان را پاس کنید. با داشتن این مدرک مجوز دادن امتحان ورودی در بسیاری از کالج های آلمان را خواهید داشت.

پس از قبولی در این امتحان شما قادر خواهید بود اطلاعات مهم در رابطه با موضوعات ملموسی چون شغل، مدرسه، اوقات فراغت و … را متوجه بشوید. همچنین می توانید نظر خود را به صورت منسجم در رابطه با علایق شخصی ابراز کنید. بنابر نظر استاندارد اتحادیه اروپا برای رسیدن به این سطح نیاز به 350 تا 650 واحد درسی 45 دقیقه ای دارید. شما برای ثبت نام در آزمون زبان B1 دو راه دارید:

  • ثبت نام چهار بخش به صورت یکجا
  • ثبت نام هر بخش به صورت جداگانه

قسمت اول امتحان به صورت یکجا در یک روز انجام می شود ولی به صورت جداگانه در چند روز مختلف انجام خواهد گرفت.

بخش های مختلف آزمون زبان آلمانی B1

همانطور که گفته شد این آزمون از چهار بخش مختلف تشکیل شده است که بین هر بخش ۱۵ دقیقه استراحت می باشد:

  • لزن (خواندن)
  • هوقن (شنیداری)
  • شقایبن (نوشتاری)
  • اشپقشن (صبحت کردن)

لزن:

بخش لزن (Lesen) از 5 تایل تشکیل شده که مدت زمان کل آن 65 دقیقه می باشد. طبیعتا الزامی وجود ندارد که شما تمامی لغات تا این سطح را بلد باشید، مهم این است که مفهوم کلی متن را متوجه شوید. ولی با تمرین آزمون های مختلف متوجه یکسری لغات پر تکرار خواهید شد. در تایل اول سوالات به ترتیب متن می باشد. یعنی متنی وجود دارد و شما باید سوالات مربوط به آن را پاسخ بدهید. تایل سوم تبلیغ می باشد. بدین صورت که باید تعدادی متن را با تعدادی تبلیغ ارتباط بدهید.

تایل چهارم سوالات بلی یا خیر می باشد که یکی از آسانترین بخش های امتحان است. بدین گونه که باید نظرات یکسری از افراد راجع به موضوعات خاص را متوجه شوید و به سوالات بلی یا خیر پاسخ دهید. تایل پنجم مانند تایل اول متن و سوال است با این تفاوت که ترتیب آن پشت هم نیست.

هوقن:

بخش هوقن (Hören) از 4 تایل تشکیل شده که مدت زمان کل آن 40 دقیقه می باشد. یکی از سخت ترین بخش های این آزمون زبان B1 هوقن می باشد. در این بخش ده تا سوال می باشد که سوالات به صورت دوتایی می باشند که اولی آن صحیح غلط و دومی گزینه ای می شود. تایل دوم هم باید به سوالات با توجه به صدا پاسخ دهید. در تایل سوم مکالمه بین دو یا سه نفر می باشد که شما باید تشخیص دهید که آیا پاسخ درست می باشد یا غلط. تایل چهارم مصاحبه یک مجری با دو نفر دیگر می باشد که در امتحان باید مشخص کنید کدام متن را چه کسی گفته است.

شقایبن:

بخش شقایبن (Schreiben)  از 3 تایل تشکیل شده که مدت زمان کل آن 60 دقیقه می باشد. در تایل اول شما باید یک نامه ای دوستانه برای دوستتان بنویسید و یک موضوعی را شرح بدهید. تایل دوم یک موضوعی را مطرح می کند و همچنین نظر شخص دیگری را در این باره می نویسد و شما باید نظرتان را در مورد متن داده شده بدهید. در تایل سوم نیز باید یک نامه رسمی برای یک ارگان بنویسید که کوتاه نیز می باشد.

اشپقشن:

بخش اشپقشن (Sprechen) از 3 تایل تشکیل شده که مدت زمان آن 15 دقیقه می باشد. قبل شروع امتحان باید یک معرفی اجمالی از خودتان داشته باشید. پس از آن در تایل اول باید با پارتنرتان درباره یک پلن برنامه ریزی کنید تایل دوم باید یک موضوع را پرزنت کنید و درباره مطلبی صحبت بکنید. دو موضوع به شما داده می شود و به دلخواه می توانید یکی را انتخاب کنید. در تایل سوم نیز باید راجع به پرزنت پارتنر نظر خودتان را بدهید و از او سوال بپرسید.

آزمون زبان آلمانی B1 کجا برگزار می‌ شود؟

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید، قبل از ورود به این کشور باید در آزمون‌های زبان آلمانی شرکت کنید و حداقل‌ های زبانی مورد نیاز برای اخذ ویزای خود را به دست آورید. آزمون زبان آلمانی B1 برای کار و تحصیل در این کشور ضروری است، ولی احتمالاً در آینده نیاز به تکمیل بیشتر آن را داشته باشید.

مؤسسه گوته یکی از معتبرترین مؤسساتی است که این آزمون بین‌ المللی را برگزار می‌کند. این مؤسسه در بیش از 98 کشور دنیا از جمله کشور ایران شعبه دارد و بخشی از بودجه آن توسط مؤسسه گوته در آلمان تأمین می‌شود. این مؤسسه یک آزمون معتبر شش سطحی را برگزار می‌کند تا شما بتوانید سطح زبان آلمانی خود را با استانداردهای بین‌ المللی سنجش کنید.

گواهی که توسط این مؤسسه به زبان‌ آموزان داده می‌شود، تحت عنوان “Zertifikat Integrationskurs” شناخته می‌شود. شما می‌توانید با به‌ دست ‌آوردن این گواهی برای مهاجرت‌های مختلف کاری، تحصیلی، اجازه اقامت و شهروندی درخواست دهید.

چگونه در آزمون B1 آلمانی قبول شویم؟

قبل از این که در آزمون B1 مؤسسه گوته شرکت کنید، باید درصدد تکمیل دانش زبان آلمانی خود باشید. شما می‌توانید در دوره‌های مؤسسات معتبر آموزش زبان آلمانی یا در دوره‌های زبان آلمانی مؤسسه گوته در کشور خود شرکت کنید. اگر می‌خواهید خودتان زبان آلمانی را بیاموزید، لازم است دوره‌ها و نمونه آزمون‌ های گوته در سال‌ های قبل را بررسی کرده و در آزمون‌های آزمایشی قبل از آزمون اصلی شرکت کنید.

شرکت در آزمون‌های آزمایشی علاوه بر این که دانش شما را می‌ سنجد؛ شرایط آزمون اصلی را نیز برای شما شبیه‌ سازی می‌کند تا در روز امتحان اصلی دچار استرس و اضطراب نشوید. همچنین بهتر است قبل از ورود به آزمون اصلی درباره همه شرایط و نکات مهم قبل از آن اطلاعات کافی کسب کنید. کسب اطلاع درباره نحوه برگزاری، مکان و اطلاعات دیگر می‌تواند به شما کمک کند که زمان کافی برای پاسخ‌ دهی به سؤالات را داشته باشید و با آمادگی کامل سر جلسه حاضر شوید.

نحوه برگزاری آزمون گوته

آزمون زبان آلمانی B1 طی 100 دقیقه برگزار می‌شود. این آزمان مانند تمامی آزمون‌های بین‌ المللی زبان از دو بخش شفاهی و کتبی برخوردار است. در بخش شفاهی شما باید دانش گفتاری خود را محک بزنید. احتمالاً برای این بخش نیاز به یک داوطلب دیگر دارید که با او مکالمه کنید. در بخش کتبی مهارت‌های شنیدن، خواندن و نوشتن مورد آزمون قرار می‌گیرند.

اگر می‌خواهید در آزمون B1 شرکت کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به سنگین بودن مباحث، آزمون‌ های سطح B و C در دو روز برگزار می‌شوند و یک روز به بخش شفاهی و روز دیگر به بخش کتبی یا نوشتاری اختصاص می‌یابند. اما در لول‌ های پایین‌ تر مانند سطح A، شما هر دو بخش را در یک روز امتحان می‌دهید. آزمون گوته با سفارش وزارت کشور آلمان برگزار می‌شود و یکی از معتبرترین آزمون‌ها برای سنجش سطح زبان آلمانی شما است.

آزمون زبان آلمانی B2

آزمون زبان آلمانی B2

کشور آلمان یکی از کشور هایی است که شرایط بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل به خصوص برای ایرانیان دارد. زبان تحصیل در آلمان هم آلمانی و هم انگلیسی می باشد اما اگر بخواهید به زبان آلمانی تحصیل کنید باید زبان آلمانی را در سطح B2 بلد باشید.

سخن آخر

برای ورود به کشور آلمان باید در آزمون زبان آلمانی B1 شرکت کنید. توجه کنید که برای ورود به دانشگاه‌های این کشور و همچنین کار کردن در آلمان حتماً باید مدرک شما سطح قابل ‌قبول B1 را نشان دهد؛ بنابراین، با سطوح پایین‌تر از B1 نمی‌توانید برای کار یا تحصیل به این کشور مهاجرت کنید.اگر میخواهید میزان شانس خود برای مهاجرت به آلمان را بررسی کنید، کارشناسان ما در هرمس اپلای به طور رایگان شما را ارزیابی میکنند

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
زبان تحصیل در کشور آلمان چیست؟
انگلیسی و آلمانی که اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی دارید باید مدرک b2 زبان آلمانی را داشته باشید.
آزمون b1 از چه بخش هایی تشکیل شده است؟
خواندن – شنیداری -نوشتن – صحبت کردن
تاریخ برگذاری آزمون زبان آلمانی b1 چه زمانی است؟
به طور معمول هر ماه برگذار می شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
1 سال قبل

سلام الانم میشه برا ای تی ارشد با ب1 پذیرش گرفت و ویزا شد راحت؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  علی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به دانشگاهی که پذیرش میگیرد داره که پیش نیاز زبان براتون برگزار میکنند یا خیر .
اما میتونید بدون زبان آلمانی و با زبان انگلیسی هم پذیرش بگیرید .

علی پروینی
1 سال قبل

برای اوسبیلدونگ سطح زبان ب1 کافیه ؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  علی پروینی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
خیر حتما باید تا سطح B2 آلمانی ارتقا بدید زبانتون رو .

کادر هرمس اپلای