آزمون زبان آلمانی B1

آزمون زبان آلمانی B1

سالیانه دانشجویان زیادی ایران را به مقصد آلمان جهت ادامه تحصیل ترک می کنند. دانشجویان می توانند به زبان آلمانی یا انگلیسی تحصیل کنند اما مدرک زبان آلمانی سطح B1 ابتدایی ترین نیاز جهت گرفتن پذیرش و همچنین ویزای این کشور می باشد. داشتن این مدرک از طریق آزمون زبان B1 ممکن می باشد. این آزمون توسط موسسه گوته شعبه تهران انجام می شود و شامل چهار بخش خواندن، شنیداری، نوشتاری و صحبت کردن می باشد. با داشتن این سطح زبانی می توانید حداقل نیاز های خود را برطرف کنید. همانطور که می دانید سطح های زبانی آلمانی از 5 سطح A1، A2، B1، B2، C1 تشکیل شده است.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

ویژگی های آزمون زبان آلمانی B1

ویژگی های آزمون زبان آلمانی B1

این آزمون به طور معمول هر ماه برگزار می شود زیرا یکی از پرمتقاضی ترین آزمون های زبان آلمانی می باشد. با داشتن این مدرک شما پذیرش مشروط را دریافت خواهید کرد و پس از آن در کشور آلمان باید دوره های زبان و آزمون اصلی زبان را پاس کنید. با داشتن این مدرک مجوز دادن امتحان ورودی در بسیاری از کالج های آلمان را خواهید داشت.

پس از قبولی در این امتحان شما قادر خواهید بود اطلاعات مهم در رابطه با موضوعات ملموسی چون شغل، مدرسه، اوقات فراغت و … را متوجه بشوید. همچنین می توانید نظر خود را به صورت منسجم در رابطه با علایق شخصی ابراز کنید. بنابر نظر استاندارد اتحادیه اروپا برای رسیدن به این سطح نیاز به 350 تا 650 واحد درسی 45 دقیقه ای دارید. شما برای ثبت نام در آزمون زبان B1 دو راه دارید:

ثبت نام چهار بخش به صورت یکجا

ثبت نام هر بخش به صورت جداگانه

قسمت اول امتحان به صورت یکجا در یک روز انجام می شود

ولی به صورت جداگانه در چند روز مختلف انجام خواهد گرفت.

مقاله پیشنهادی—> تحصیل در آلمان

بخش های مختلف آزمون زبان آلمانی B1

همانطور که گفته شد این آزمون از چهار بخش مختلف تشکیل شده است که بین هر بخش 15 دقیقه استراحت می باشد:

لزن (خواندن)

هوقن (شنیداری)

شقایبن (نوشتاری)

اشپقشن (صبحت کردن)

کار

لزن:

بخش لزن (Lesen) از 5 تایل تشکیل شده که مدت زمان کل آن 65 دقیقه می باشد. طبیعتا الزامی وجود ندارد که شما تمامی لغات تا این سطح را بلد باشید، مهم این است که مفهوم کلی متن را متوجه شوید. ولی با تمرین آزمون های مختلف متوجه یکسری لغات پر تکرار خواهید شد. در تایل اول سوالات به ترتیب متن می باشد. یعنی متنی وجود دارد و شما باید سوالات مربوط به آن را پاسخ بدهید. تایل سوم تبلیغ می باشد. بدین صورت که باید تعدادی متن را با تعدادی تبلیغ ارتباط بدهید.

تایل چهارم سوالات بلی یا خیر می باشد که یکی از آسانترین بخش های امتحان است. بدین گونه که باید نظرات یکسری از افراد راجع به موضوعات خاص را متوجه شوید و به سوالات بلی یا خیر پاسخ دهید. تایل پنجم مانند تایل اول متن و سوال است با این تفاوت که ترتیب آن پشت هم نیست.

هوقن:

بخش هوقن (Hören) از 4 تایل تشکیل شده که مدت زمان کل آن 40 دقیقه می باشد. یکی از سخت ترین بخش های این آزمون زبان B1 هوقن می باشد. در این بخش ده تا سوال می باشد که سوالات به صورت دوتایی می باشند که اولی آن صحیح غلط و دومی گزینه ای می شود. تایل دوم هم باید به سوالات با توجه به صدا پاسخ دهید. در تایل سوم مکالمه بین دو یا سه نفر می باشد که شما باید تشخیص دهید که آیا پاسخ درست می باشد یا غلط. تایل چهارم مصاحبه یک مجری با دو نفر دیگر می باشد که در امتحان باید مشخص کنید کدام متن را چه کسی گفته است.

شقایبن:

بخش شقایبن (Schreiben)  از 3 تایل تشکیل شده که مدت زمان کل آن 60 دقیقه می باشد. در تایل اول شما باید یک نامه ای دوستانه برای دوستتان بنویسید و یک موضوعی را شرح بدهید. تایل دوم یک موضوعی را مطرح می کند و همچنین نظر شخص دیگری را در این باره می نویسد و شما باید نظرتان را در مورد متن داده شده بدهید. در تایل سوم نیز باید یک نامه رسمی برای یک ارگان بنویسید که کوتاه نیز می باشد.

اشپقشن:

بخش اشپقشن (Sprechen) از 3 تایل تشکیل شده که مدت زمان آن 15 دقیقه می باشد. قبل شروع امتحان باید یک معرفی اجمالی از خودتان داشته باشید. پس از آن در تایل اول باید با پارتنرتان درباره یک پلن برنامه ریزی کنید تایل دوم باید یک موضوع را پرزنت کنید و درباره مطلبی صحبت بکنید. دو موضوع به شما داده می شود و به دلخواه می توانید یکی را انتخاب کنید. در تایل سوم نیز باید راجع به پرزنت پارتنر نظر خودتان را بدهید و از او سوال بپرسید.

برای اخذ پذیرش تحصیلی در آلمان نیاز به مدرک زبان b2 دارید، پیشنهاد می کنیم در ابتدا مقاله ی آزمون زبان آلمانی B2 را مطالعه کنید.

اگر میخواهید میزان شانس خود برای مهاجرت به آلمان را بررسی کنید، کارشناسان ما در هرمس اپلای به طور رایگان شما را ارزیابی میکنند

سوالات متداول

انگلیسی و آلمانی که اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی دارید باید مدرک b2 زبان آلمانی را داشته باشید.

 • خواندن 
 • شنیداری 
 • نوشتن 
 • صحبت کردن

به طور معمول هر ماه برگذار می شود.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

4 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بستگی به دانشگاهی که پذیرش میگیرد داره که پیش نیاز زبان براتون برگزار میکنند یا خیر .
   اما میتونید بدون زبان آلمانی و با زبان انگلیسی هم پذیرش بگیرید .

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خیر حتما باید تا سطح B2 آلمانی ارتقا بدید زبانتون رو .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *