اقامت و تابعیت, فرانسه

اخذ تابعیت و پاسپورت فرانسه 2021

اخذ پاسپورت فرانسه

اخذ تابعیت و پاسپورت فرانسه در سال 2021 موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. برای آگاهی کامل از این موضوع تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

هر ساله مردم بسیاری از سراسر جهان برای کار و یا زندگی و ترکیب فرهنگ و تاریخ به فرانسه می آیند. حدود 19 درصد جمعیت فرانسه را مهاجران تشکیل می دهند و این کشور را تبدیل به یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های اروپا تبدیل کرده است. اگر شما کشور فرانسه را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کرده اید احتمالا به این هم فکر کرده اید که اقامت فرانسه خود را تبدیل به تابعیت و شهروندی این کشور نموده و پاسپورت کشور فرانسه را اخذ کنید.

در ادامه روش های اخذ تابعیت و پاسپورت فرانسه را مورد بررسی قرار می دهیم.

تفاوت میان اقامت دائم و شهروندی

شهروندان فرانسه نسبت به کسانی که فقط اقامت دائم این کشور را دارند حق و حقوق متفاوتی دارند. به عنوان مثال حق رای دادن یکی از حقوق شهروندان می باشد و همچنین می توانند پاسپورت این کشور را اخذ کنند. همچنین به دلیل اینکه کشور فرانسه عضو اتحادیه اروپاست شهروندان این کشور می توانند بدون ویزا به همه کشور های عضو اتحادیه سفر کنند.
افرادی که به فرانسه مهاجرت میکنند از روش های مهاجرت کاری، تحصیلی، تحقیقاتی و … اگر بتوانند 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند بعد از آن میتوانند برای دریافت  اقامت دائم فرانسه اقدام کنند و آن را دریافت کنند. 

البته افراد دارای تابعیت فرانسه مسئولیت هایی نیز دارند مثل رعایت همه قوانین این کشور.

شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت فرانسه

راه های مختلفی برای اخذ تابعیت کشور فرانسه وجود دارد. شما می توانید برای اخذ شهروندی فرانسه اقدام کنید اگر:

  • والدینتان فرانسوی هستند.
  • در فرانسه به دنیا آمده اید.
  • با یک شهروند فرانسوی ازدواج کرده اید.

مهم نیست از چه طریقی برای اخذ شهروندی کشور فرانسه اقدام می کنید، در هر صورت شما باید قوانین را رعایت کنید و شرایط لازم را داشته باشید. شما باید نشان دهید که با جامعه فرانسوی و فرهنگشان کاملا تطبیق پیدا کردید و همینطور می توانید زبان فرانسه را به راحتی صحبت کنید. برای هر کدام از این شرایط باید در آزمون های مختلفی شرکت کنید تا بتوانید دانش زبان و دانش کافی از فرهنگ و قوانین این کشور را اثبات کنید.

همچنین شما باید مدارک کافی برای عدم سوء پیشینه خود به مامور مربوطه ارائه دهید، همچنین شاید مجبور باشید تا در مصاحبه هایی که برای شما مشخص می کنند شرکت کنید تا صحت اطلاعات و حسن نیت خود را نشان دهید.

پاسپورت فرانسه

قبول تابعیت برای دریافت پاسپورت فرانسوی

اگر شما از طریق هیچ کدام از موارد گفته شده نمی توانید برای شهروندی کشور فرانسه اقدام کنید می توانید از طریق قبول تابعیت برای دریافت پاسپورت فرانسوی اقدام کنید. در این روش شما باید به مدت حداقل پنج سال و به صورت مداوم در این کشور زندگی کرده باشید. البته این مدت زمان می تواند کوتاه تر نیز باشد به شرط اینکه شما در یکی از مراکز آموزش عالی کشور فرانسه تحصیل کرده باشید و یا دوره سربازی را در این کشور گذرانده باشید. و یا تابعیت کشوری که زبان رسمی آن فرانسوی است را داشته باشید.

اگر شما در فرانسه به دنیا آمده اید و مدتی را نیز در این کشور زندگی کرده اید می توانید در سن 16 تا 18 سالگی برای تابعیت این کشور اقدام کنید حتی اگر پدر و مادر شما فرانسوی نیستند.

همینطور اگر در کشور فرانسوی زبان به مدت حداقل پنج سال به زبان فرانسوی تحصیل می کردید نیز می توانید شانس خود را در اخذ تابعیت فرانسه امتحان کنید.

شما نمی توانید از طریق سرمایه گذاری برای تابعیت خود اقدام کنید اما این امکان وجود دارد که با سرمایه گذاری زمینه و شرایط دریافت اقامت بلند مدت و در نهایت تابعیت برای شما به وجود بیاید.

شما می توانید برای تابعیت فرانسه اقدام کنید اگر از نوادگان یک شهروند فرانسوی هستید اما باید شرایط لازم برای این پروسه را داشته باشید و باید رابطه خونی و فامیلی خود را با فرد مورد نظر که تابعیت فرانسوی را دارد ثابت کنید.

چگونه پروسه پرونده تابعیت و پاسپورت فرانسه خود را شروع کنیم؟

شما هر زمانی که همه زمینه ها و شرایط لازم برای اخذ تابعیت را داشتید می توانید پروسه پرونده خود را آغاز کنید. شما باید پرونده خود در سامانه مربوطه ثبت کنید و اگر در کشوری غیر از کشور فرانسه ساکن هستید و احتیاج دارید که هزینه پرونده را از طریق بانک ارسال کنید ممکن است مجبور شوید مبلغی را به عنوان کارمزد به بانک خود پرداخت کنید. همچنین قبل از اقدام برای اخذ تابعیت باید در آزمون شهروندی شرکت کنید و حداقل نمره مورد نظر را برای قبولی کسب کنید. زمان انجام اخذ تابعیت کاملا بستگی به شرایط و سوابق شما دارد و ممکن تا چند ماه به طول بیانجامد.

بعد از انکه تابعیت خود را از کشور فرانسه دریافت نمودید می توانید برای دریافت پاسپورت نیز اقدام کنید.

بنر

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *