10 شغل پردرآمد در آلمان

10 شغل پر درآمد در المان

در سال های اخیر، کشور آلمان به داشتن فضای مناسب و شرایط جذاب کاری برای متخصصان ماهر از سراسر جهان شناخته می شود. کارفرمایان در آلمان همواره به افراد آموزش دیده و حرفه ای نیاز دارند. در این جا به معرفی ده شغل پر درآمد در کشور آلمان در سال 2019 می پردازیم. مشاغل پر درآمد آلمان با جزئیات کامل در لیست زیر گفته شده است.

کاریابی در آلمان با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی کاربین از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

10 شغل پردرآمد در آلمان

1-سرپرست مدیریتی

شرح شغلی:

سرپرستان مدیریتی، مدیران و مدیرعاملان، پردرآمد ترین شغل در آلمان را دارند. منظور ما کسانی هستند که در هیئت مدیره ی یک سازمان بالاترین رتبه ی شغلی را دارند.

مدیران عامل، مسولیت مدیریت فعالیت های روزانه ی اقتصادی و مالی سازمان مربوطه را دارند. آن ها هم چنین موظف هستند از اجرای تمام و کمال تعهدات قانونی در سازمان اطمینان حاصل کنند.

حقوق:

مدیران عامل در سازمان هایی با 30 کارمند یا کمتر از آن، سالیانه حدود 170هزار یورو درآمد دارند. اما همین مدیران می توانند در شرکت هایی با 500 الی 1000 کارمند تا380 هزار یورو و در سازمان های بزرگی با بیش از 5000 کارمند تا 808 هزار یورو در سال نیز درآمد داشته باشند.

شرایط ورود:

مدرک تحصیلی مرتبط که می تواند فوق لیسانس و بالاتر در رشته های مدیریت تجارت، امور مالی، حقوق و غیره باشد. داشتن سابقه ی کاری مرتبط هم ضروری است.

2- وزیر فدرال

شرح شغلی:

رتبه دوم از لیست مشاغل پر درآمد آلمان مربوط به وزیر فدرال، عضوی از شورای اجرایی فدرال آلمان است. این شخص با وزیران منطقه ای که شامل وزرای دفاع، دارایی و بهداشت، صدراعظم و معاون صدر اعظم هستند، سیاست ها را تنظیم و اجرا می کنند.

حقوق:

یک وزیر فدرال عموما می تواند در حدود 14هزار یورو در ماه ( سالی 168هزار یورو) درآمد داشته باشد. حقوق صدراعظم در آلمان در حدود 17هزار یورو ماهیانه و 204 هزار یورو در سال است. ایشان هم چنین مبلغ 1000 یورو در ماه به عنوان پاداش بدون مالیات برای هزینه ها دریافت می کند.

شرایط ورود:

اکثر سیاستمداران قبل از ورود به سیاست، مشاغل موفقی در زمینه هایی مانند قانون، اقتصاد و غیره را انجام می دهند و این موضوع پیش زمینه های سیاسی را برای آن ها ایجاد می کند. در نظر داشته باشید برای ورود به این نوع مشاغل ابتدا باید شهروند آن کشور باشید.

3- بانکدار سرمایه گذاری

سومین شغل پر درآمد در آلمان بانکدار سرمایه گذاری است.

شرح شغلی:

سومین شغل از لیست مشاغل پر درآمد آلمان بانکدار سرمایه گذاری است. یک بانکدار سرمایه گذاری، در اصل مشاور مالی یک شرکت است. ایشان در یک بانک بزرگ و یا موسسه ی مالی فعالیت می کند و با افزایش سرمایه برای شرکت ها، دولت ها و موسسات دیگر سر و کار دارد.

حقوق:

در طول یک سال بانکداران سرمایه گذاری می توانند در حدود 150هزار یورو درآمد داشته باشند. هم چنین به بانکداران ارشد سرمایه گذاری می توان سالیانه در حدود 300هزار یورو را اختصاص داد.

شرایط ورود:

برای ورود به این جایگاه شغلی به مدرک لیسانس و فوق لیسانس نیاز دارید. مدرکی در رشته های ریاضیات، اقتصاد و آمار و همچنین جواز فعالیت های حرفه ای در این زمینه مورد نیاز است.

4- مدیر فروش

شرح شغلی:

نقش مدیر فروش اساسا شامل توسعه ی استعداد و مدیریت روزانه ی شرکت است. یک مدیر فروش برنامه ی فروش را می نویسد، اهداف و سهمیه ها را تعیین می کند، آموزش فروش را انجام می دهد، داده ها را تجزیه و تحلیل می کند و اعضای تیم فروش و حتی سایر کارمندان را زیر نظر دارد.

حقوق:

مدیران فروش باتجربه سالیانه حدود 134هزار یورو درآمد دارند. متخصص ارشد 88 هزار یورو و مدیر حسابداری 94 هزار یورو درآمد دارند.

شرایط ورود:

لیسانس مدیریت، قانون تجارت، اقتصاد، حسابداری، امور مالی، فروش و آمار و همچنین سابقه ی کاری به عنوان نماینده ی فروش و بازاریابی مورد نیاز است.

5- مدیر آزمایشگاه

شرح شغلی:

مدیران آزمایشگاه در مسائلی مانند امنیت و کارآمدی عملیات در آزمایشگاه های بالینی، پزشکی قانونی، تحقیق و توسعه و یا آزمایشگاه های پزشکی مسئول هستند.

حقوق:

مدیران آزمایشگاه عموما در حدود 123هزار یورو در سال درآمد دارند.

شرایط ورود:

برای استخدام در این جایگاه شغلی، سال ها تجربه و مدرک لیسانس در زمینه های تکنولوژی پزشکی و مهندسی شیمی موردنیاز است.

10 شغل پردرآمد در آلمان
پردرآمدترین شغل های آلمان

6- پزشک ناظر

منظور از پزشک ناظر، یک پزشک ارشد در یک کلینیک یا مرکز درمانی است.

شرح شغلی:

منظور از پزشک ناظر، یک پزشک ارشد در یک کلینیک یا مرکز درمانی است. جایگاه این پزشک با جایگاه مدیران بخش سنجیده می شود زیرا ایشان بر کارکنان، رزیدنت ها، دانشجویان پزشکی و سایر افراد بخش مربوطه نظارت دارد. پزشک ناظر همچنان مسئول یک بخش خاص در مرکز درمانی موردنظر می باشد.

حقوق:

در حدود 80درصد از پزشکان ناظر حقوقی مابین 85 تا 150 هزار یورو در سال دارند. اما پزشکان ارشد با تجربه ی 11 الی 16 ساله در این حوزه می توانند تا سالی 272 هزار یورو نیز درآمد داشته باشند.

شرایط ورود:

در ابتدا شخص باید یک مدرک پزشکی داشته باشد. سپس باید برای دریافت مجوز اقدام کند. هم چنین دانش زبان آلمانی در حدود سطح B2 و C1 مورد نیاز است.

7- وکیل

وکلا در مجموعه های کوچک در آلمان حقوقی در حدود 40هزار یورو در سال دارند.

شرح شغلی:

نقش وکلا در حوزه های قضایی قانونی متفاوت است. بطور کلی، وکلا در موارد قانونی مانند مالکیت و حقوق شخصی به مددجویان مشاوره می دهند. همچنین در اختلافات و دادرسی ها نماینده ی مردم هستند.

حقوق:

وکلا در مجموعه های کوچک در آلمان حقوقی در حدود 40هزار یورو در سال دارند. در موسسات نیمه بزرگ حقوق آنها حدودا 50هزار و در مجموعه های عظیم می توانند 80 الی 700 هزار یورو در سال درآمد داشته باشند.

شرایط ورود:

برای وکیل شدن در آلمان به مدرک تحصیلی وکالت نیاز است. همچنین شخص باید دوره ی کارآموزی اجباری را پشت سر بگذارد تا مهارت های لازم را به دست آورد. سپری کردن امتحانات به خصوص نیز از الزامات این شغل است.

کسب تمامی این ویژگی ها به منزله ی طی یک پروسه ی طولانی مدت است و مراحل آن از استانی به استان دیگر آلمان متفاوت خواهد بود.

8- متخصص IT

شرح شغلی:

متخصصان فناوری اطلاعات، کارشناسانی هستند که پشتیبانی ها و حل مشکلات بخش IT را به عهده دارند. یک متخصص IT شرکت ها و سازمان ها را در مدیریت سخت افزاری، نرم افزاری و مشکلات شبکه یاری می کند.

حقوق:

متوسط حقوق سالیانه ی یک متخصص فناوری اطلاعات در حدود 66 هزار یورو می باشد. در صورت کسب مهارت بالا و تجربه، ایشان می تواند حقوقی تا 81 هزار یورو به عنوان یک مدیر در بخش IT دریافت کند. رئیس بخش IT نیز حقوقی در حدود 124 هزار یورو در سال می تواند دریافت کند.

شرایط ورود:

برای ورود به این حرفه مدرک لیسانس در شاخه های مرتبط با رایانه مانند علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات موردنیاز است. هم چنین در زمینه ی برنامه نویسی نیز باید مهارت داشته باشید.

9-مهندس

به طور عمومی مهندسان سالیانه در حدود 64هزار یورو درآمد دارند

شرح شغلی:

مهندسان وظیفه دارند ضمن در نظر داشتن قوانین، ایمنی، سودمندی و هزینه ها؛ مصالح، سازه ها و سیستم را طراحی کنند. وظایف مهندسان بسته به نوع رشته ی تخصصی آن ها مانند مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی متفاوت است.

حقوق:

به طور عمومی مهندسان سالیانه در حدود 64هزار یورو درآمد دارند؛ اما با تجربه و مهارت بالا در این حرفه می توان سالی 138هزار تا 168هزار یورو درآمد داشت.

شرایط ورود:

یک مدرک فوق لیسانس یا دکترا و مهارت حرفه ای در هر شاخه از مهندسی برای ورود به این شغل موردنیاز است.

10- مشاور

شرح شغلی:

رتبه دهم مشاغل پر درآمد آلمان به مشاوران اختصاص می یابد. مشاوران وظیفه ی ارائه ی مشاوره ی تخصصی در زمینه های خاص مانند قانون، اشتغال، امنیت، مدیریت، آموزش و سایر مباحث را بر عهده دارند. مشاوران به طور مستقل و یا در قالب یک مجموعه یا شرکت می توانند کار کنند.

حقوق:

حقوق یک مشاور از سالی 30 الی 46 هزار یورو شروع می شود. در سطوح بالاتر، مشاوران می توانند سالیانه بین 220 هزار تا 370 هزار یورو در سال درآمد کسب کنند.

شرایط ورود:

برای کار به عنوان مشاور، مدرک لیسانس در یک رشته مرتبط مانند امور مالی، مدیریت تجارت و حسابداری لازم است. داشتن مدرک فوق لیسانس نیز در این رشته ها می تواند در گرفتن این شغل کمک بسزایی بکند.

مشاغل پر درآمد آلمان را مطالعه کردید. اگر رشته تحصیلی و تخصص شما جزء این ده شغل می باشد شانس خوبی برای دریافت ویزای کار آلمان خواهید داشت. در صورت تمایل برای بررسی شرایط، می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید.

مقاله پیشنهادی : حقوق و دستمزد در آلمان

سوالات متداول

-سرپرست مدیریتی
– وزیر فدرال
– بانکدار سرمایه گذاری
– مدیر فروش
– مدیر آزمایشگاه
– پزشک ناظر
– وکیل
-IT متخصص
– مهندس
– مشاور

برای ورود به این جایگاه شغلی به مدرک لیسانس و فوق لیسانس نیاز دارید. مدرکی در رشته های ریاضیات، اقتصاد و آمار و همچنین جواز فعالیت های حرفه ای در این زمینه مورد نیاز است.

به طور عمومی مهندسان سالیانه در حدود 64هزار یورو درآمد دارند؛ اما با تجربه و مهارت بالا در این حرفه می توان سالی 138هزار تا 168هزار یورو درآمد داشت.

وکلا در مجموعه های کوچک در آلمان حقوقی در حدود 40هزار یورو در سال دارند. در موسسات نیمه بزرگ حقوق آنها حدودا 50هزار و در مجموعه های عظیم می توانند 80 الی 700 هزار یورو در سال درآمد داشته باشند.

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

6 پاسخ

  1. تشکر برای مقاله خوبتون . متوجه شدم رشته ی من جز پرتقاضا ترین رشته ها برای جذب هست. چطوری میتونم وقت مشاوره حضوری بگیرم؟

    1. سلام وقتتون بخیر .
      خوشحالیم که مقاله ما نظرتون رو جلب کرده . برای دریافت وقت مشاوره حضوری ، فرم ارزیابی را پر کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و وقت مشاوره را با شما هماهنگ کنند .

  2. وکیل هم جزو 10 شغل پر درآمد در آلمان هستش اما من شنیدم بخاطر تفاوت های حقوقی مهاجرت از طریق رشته وکالت خیلی سخته درسته؟

    1. سلام بله دارای سختی هست و قطعا دوره هایی مبنی بر یادگیری حقوق کشور مقصد نیاز دارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف

درباره مالزی

درباره مالزی

درباره مالزی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت پدیده رایج دنیای امروز است. امروزه از سرتاسر دنیا آدم‌ها بنا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند. مالزی یکی از آن