استخدام مهماندار هواپیمایی عمان

مهمانداری هواپیمای عمان

استخدام مهماندار هواپیما در عمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم.کشور عمان یکی از بهترین کشورهای حوزه خاورمیانه برای کارجویان است. از جمله محبوب‌ترین عناوین شغلی در این کشور می‌توان به مهمانداری هواپیما اشاره کرد که ایرانیان هم می‌توانند در صورت برخورداری از شرایط لازم، ویزای کاری این کشور را برای این عنوان شغلی دریافت کنند. برخی شرایط برای استخدام مهماندار هواپیمایی عمان عبارت هستند از: قد بالای 160 سانتی‌متر برای بانوان و بازه سنی بین 21 تا 31 سال. برای آشنایی با مراحل استخدام مهماندار در این کشور، شرایط استخدام و روش اخذ ویزای کاری عمان، در این مطلب از هرمس اپلای با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا عمان را برای استخدام به عنوان مهماندار هواپیمایی انتخاب کنید؟

دلایل مختلفی وجود دارند که دست به دست هم می‌دهند تا کشور عمان به یکی از برترین گزینه‌ها برای مهاجرت شغلی و استخدام به عنوان مهماندار هواپیمایی شناخته شود. از جمله این دلایل می‌توان به صلح و امنیت در این کشور اشاره کرد. برخلاف بسیاری از کشورها که در آن‌‌ها امنیت لازم برای زندگی وجود ندارد، عمان همواره به عنوان کشوری صلح‌طلب شناخته می‌شود.

چرا عمان را برای استخدام به عنوان مهماندار هواپیمایی انتخاب کنید؟

قرار داشتن عمان در میان 50 کشور برتر جهان از نظر رشد اقتصادی

از نظر اقتصادی، عمان به یکی از 50 کشور برتر در جهان تبدیل شده است. این کشور در طی 30 سال گذشته، رشد اقتصادی چشمگیری را تجربه کرده است که این رشد اقتصادی همچنان ادامه دارد. در آینده نیز ممکن است که این کشور به یکی از 10 اقتصادی برتر جهان تبدیل شده و ارز رایج آن یعنی ريال عمانی بسیار ارزشمند شود.

برخورداری از مشهورترین خطوط هوایی در جهان

به عنوان فردی که قصد استخدام مهماندار هواپیمایی عمان را دارد، بد نیست کمی درباره خطوط هوایی این کشور و پروازهای آن بدانید. عمان ایر یا هواپیمایی اختصاصی عمان، در 10 سال گذشته در رده‌بندی برترین خطوط هوایی قرار داشته است. به عنوان یک مهماندار هواپیمایی می‌توانید در این ایرلاین‌ها مشغول به‌کار شوید و حقوق و مزایای مناسبی را دریافت کنید.

برخورداری از مشهورترین خطوط هوایی در جهان

عدم کسر مالیات از حقوق

یک مهماندار در کشور عمان حقوق خود را بدون کسر مالیات دریافت می‌کند. اما در بسیاری از کشورها از جمله ایران، پیش از دریافت حقوق، مالیات از آن کسر خواهد شد که این موضوع برای بسیاری از افراد خوشایند نیست.

امکان دریافت سریع ویزای کاری عمان

یک مهماندار هواپیمایی پس از استخدام در یکی از خطوط هواپیمایی این کشور، می‌تواند به راحتی برای اخذ ویزای کاری عمان اقدام کند. این در حالی است که این کار در بسیاری از کشورها با تاخیر زمانی انجام می‌شود و ممکن است در نهایت فرد قادر به دریافت این ویزا نباشد.

امکان دریافت برخی مزایای خاص

دریافت حقوق و مزایای خاص در برخی از ایرلاین‌های عمان از جمله دیگر مزایای کار در این کشور است. به‌عنوان‌مثال، در ایرلاین سلام ایر کشور عمان، علاوه بر حقوق، به شما حق مسکن نیز تعلق می‌گیرد. این در حالی است که می‌توانید برای خود پانسیون مستقل هم داشته باشید، وجود دارد.

دریافت خدمات رفاهی و درمانی رایگان در عمان

یکی دیگر از مزایای استخدام مهماندار هواپیمایی عمان، امکان دریافت خدمات رفاهی و درمانی در این کشور به صورت کاملا رایگان است. اما در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای آمریکایی مانند کانادا و ایالات متحده، برای دریافت این خدمات ملزم به پرداخت هزینه خواهید بود.

امکان دریافت برخی مزایای خاص

برخی شرایط مورد نیاز برای استخدام مهماندار هواپیمایی در عمان

افرادی که قصد استخدام مهماندار هواپیمایی عمان را دارند، باید با شرایط استخدام در این کشور آشنا باشند. برخلاف بسیاری از کشورها، در عمان آقایان و بانوان امکان ثبت درخواست برای فعالیت در این عنوان شغلی را دارند. از جمله شرایط استخدام به عنوان مهماندار، سن متقاضیان استخدامی است. برای قبولی در این عنوان شغلی، متقاضی باید در بازه سنی بین 21 تا 32 سال قرار داشته باشد. در غیر این صورت، ویزای کاری و عنوان مهمانداری به او تعلق نخواهد گرفت.

برخلاف تصور بسیاری از افرادی که قصد استخدام مهماندار هواپیمایی عمان را دارند، برای جذب در این عنوان شغلی نیاز به برخورداری از مدرک زبان ندارید. البته لازم که به یکی از زبان‌های زنده جهان مانند انگلیسی تسلط داشته باشید. در غیر این صورت، برای این عنوان شغلی جذب نخواهید شد.

برای استخدام به عنوان به مهماندار هواپیمایی در کشور عمان، نیاز به مدرک تحصیلی خاصی ندارید و تنها باید مدرک دیپلم دبیرستان خود را اخذ کرده باشید. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از افرادی که قصد جذب در این عنوان شغلی را دارند، بخواند شانس خود را برای استخدام امتحان کنند. ضمنا بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که برای استخدام مهماندار هواپیمایی عمان نیاز به سابقه کاری ندارید!

یکی از مهم‌ترین شرایط برای استخدام به عنوان مهماندار هواپیمایی در کشور ترکیه، شرایط قدی است. این شرایط تنها برای خانم‌ها وجود دارد. به‌طوری‌که بانوان متقاضی استخدام در این عنوان شغلی باید قد بالای 160 سانتی‌متر داشته باشند. البته معیار کلی این است که این افراد بتوانند با دست خود ارتفاع 212 سانتی‌متری را لمس کنند.

نرخ حقوق یک مهماندار در کشور عمان

یکی از مهم‌ترین مسائل در رابطه با استخدام مهماندار هواپیمایی عمان، نرخ حقوق است. به طور کلی، یک مهماندار در کشور عمان می‌تواند ماهانه بین 700 تا 850 عمانی حقوق دریافت کند. البته این میزان حقوق شامل اضافه‌کاری نمی‌شود. در نتیجه، هرچقدر ساعت پروازی شما بیشتر باشد، حقوق بیشتری را هم دریافت خواهید کرد.

نرخ حقوق یک مهماندار در کشور عمان

مدارکی که باید برای دریافت ویزای کاری عمان ارائه دهید

پس از استخدام مهماندار هواپیمایی عمان، ویزای کاری کشور عمان را دریافت خواهید کرد. برای این منظور، باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه کنید که از جمله آن‌ها می‌توان به گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل 2 سال اشاره کرد.

در ادامه لیستی از برخی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری عمان وجود دارد:

  • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
  • ترجمه رسمی سوابق تحصیلی دانشگاهی و غیردانشگاهی در صورت وجود
  • ترجمه سوابق شغلی گذشته از جمله سابقه بیمه و گواهی اشتغال به کار
  • ترجمه مدارک آموزش فنی و حرفه‌ای و دوره‌های آموز مهارت آزاد
  • گواهی سلامت پزشکی (مهم)
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری (مهم)

توجه داشته باشید که برای پذیرش در عنوان شغلی مهماندار هواپیمایی در عمان، ممکن است مدارک بیشتری علاوه بر مدارک ذکر شده از شما درخواست شود. در این صورت، باید تمام مدارک را به صورت کامل به هواپیمایی مورد نظر ارائه دهید.

یکی از دلایلی که باعث می‌شود تا افرادی که قصد استخدام مهماندار هواپیمایی عمان را دارند، موفق به دریافت ویزا و این عنوان شغلی نشوند، نقص مدارک و عدم تکمیل فرم‌های مربوطه است. به همین خاطر، همواره توصیه می‌کنیم پیش از ارائه مدارک به سفارت و هواپیمایی مورد نظر، مدارک را از نظر کامل بودن بررسی کنید.

مراحل اخذ ویزای کاری و استخدام در عمان

برای استخدام مهماندار هواپیمایی عمان و حضور در مصاحبه کاری، بعد از ورود به این کشور تنها سه روز برای حضور در مصاحبه فرصت دارید. در روز اول مصاحبه وضعیت سلامتی جسمانی شمار بررسی می‌شود که این کار را می‌توانید برای اطمینان در داخل ایران هم انجام دهید و گواهی آن را دریافت کنید.

در روز دوم مصاحبه برای استخدام مهماندار هواپیمایی عمان، برای شما آزمون زبانی در نظر گرفته می‌شود و که با شرکت در آن، سطح زبان شما سنجیده می‌شود. در روز سوم هم مصاحبه‌ای با مسئولین هواپیمایی مورد نظر خواهید داشت. در صورتی که تمام مراحل به خوبی پیش بروند و مشکلی از بابت استخدام در این کشور نداشته باشید، در مدت کمتر از 5 روز، در این عنوان شغلی پذیرفته می‌شوید و می‌توانید برای دریافت ویزای کاری عمان اقدام کنید.

اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمایان عمانی

کار در عمان

کار در عمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. کشور عمان یکی از کشورهای ثروتمند حوزه خلیج فارس بوده که به دلیل اینکه جزو کشورهای در حال توسعه محسوب می‌شود، فرصت‌های شغلی بسیاری در آن وجود دارد

نتیحه گیری و کلام آخر

برای استخدام مهماندار هواپیمایی عمان باید از شرایط سنی و قدی مناسبی برخوردار باشید. در مقابل، برای کار در این عنوان شغلی نیاز به مدرک زبان و سابقه کاری ندارید. برای اقدام برای استخدام در این زمینه در عمان و اطلاع از شرایط دیگر کار در این کشور، هرمس اپلای آماده ارائه خدمات به متقاضیان است. با کمک مجموعه ما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان برای استخدام در این کشور و اخذ اقامت کاری عمان اقدام کنید. برای این منظور، تنها کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا می‌توان به صورت آنلاین برای استخدام مهماندار هواپیمایی عمان اقدام کرد؟
هواپیمایی عمان اقدام کرد؟ برای ثبت درخواست اقامت در کشور عمان می‌توان به صورت آنلاین اقدام کرد. اما برای گذران مراحل مختلف استخدام و شرکت در مصاحبه، باید در این کشور حضور داشته باشید.
حقوق مهماندار هواپیمایی در عمان برای زندگی در این کشور کافی است؟
بله. حقوق مهماندار هواپیمایی در عمان برای یک زندگی خانواده کافی است. همچنین اگر نرخ حقوق را به ارز ایران تبدیل کنید، متوجه می‌شوید که حقوق بسیار عالی را برای این عنوان شغلی دریافت می‌کنید
آیا امکان دریافت تابعیت عمان با کار در این کشور وجود دارد؟
معمولا کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عمان، تابعیت را به افراد خارجی اعطا نمی‌کنند. اما می‌توانید با کار در این کشور، اقامت آن را به‌دست بیاورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، کارشناسان هرمس اپلای پاسخگوی شما خواهند بود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای