مهاجرت به اتریش 2022

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش یکی از روش های اقامت در اروپا است که امروزه مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت و اقامت در کشورهای اروپایی واقع شده است. پیش از آنکه به روش های مختلف مهاجرت به کشور اتریش در سال 2022 بپردازیم لازم است توضیح مختصری در مورد این منطقه از اروپا بیان کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

چرا اتریش برای مهاجرت گزینه مناسبی به‌حساب می‌آید؟

کشور اتریش یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت به‌حساب می‌آید زیرا امکانات رفاهی فراوان موجود در این کشور زندگی سرشار از آرامش و شادی را برای متقاضیان ایجاد خواهد کرد. یکی از دلایل اصلی ترغیب متقاضیان برای مهاجرت به اتریش، رشد اقتصادی و استحکام آن در برابر عوامل و مشکلات داخلی و خارجی است. در این کشور به فرهنگ همه تابعیت‌ها احترام گذاشته می‌شود به‌طوری‌که شهروندان این کشور زندگی بدون اختلافی را کنار هم خواهند گذراند.

آب‌وهوای کشور اتریش بسیار ایده‌آل است به‌طوری که متقاضیان زندگی مطلوبی را در آن تجربه خواهند کرد. یکی از موارد مهم دیگر درباره کشور اتریش، هزینه‌های مناسب زندگی در آن است به‌طوری که شهروندان با استفاده از حقوق دریافتی خود در هر ماه به‌آسانی توانایی پرداخت هزینه‌های مختلف زندگی را خواهند داشت. نرخ اندک بیکاری در این کشور هرساله افراد زیادی را برای مهاجرت کاری به آن ترغیب خواهد کرد که یک مزیت بسیار مهم برای آن به‌حساب می‌آید.

اتریش برای مهاجرت گزینه مناسبی به‌حساب می‌آید

توضیح کوتاه درباره کشور اتریش

اتریش، کشوری است که در غرب اروپا واقع شده است و با کشورهای آلمان، ایتالیا، مجارستان، سوئیس و لیختن اشتاین همسایه می باشد. زیباترین منظره های کوهستانی شامل رشته کوه های آلپ در این کشور قرار دارند. آب و هوای اتریش در زمستان، بسیار سرد و در فصل تابستان، معتدل و ملایم همراه با بارندگی است. حکومت در این کشور به صورت جمهوری فدرال اداره می شود. طبق این قانون، اتریش به ۹ ایالت تقسیم بندی شده است. وین، یکی از استان های ۹ گانه و پایتخت این کشور محسوب می شود.

مهاجرت به اتریش، مستلزم شناخت دقیق و کامل سرتاسر آن است و افرادی در این زمینه موفق تر خواهند بود که قبل از مهاجرت و اقامت، این کشور را به خوبی بشناسند. در حال حاضر روش های متعددی برای مهاجرت به این کشور اروپایی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای شرایط و قوانین مخصوص به خود می باشد. برای آشنایی با روش های مهاجرت به اتریش تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

توضیح کوتاه درباره اتریش

مهاجرت از طریق کار و تجارت

یکی از متداول ترین روش های مهاجرت به اتریش، اقدام از طریق کار و تجارت است. این روش مهاجرتی برای صاحبان کسب و کارها و یا شرکت های تجاری و همچنین افراد متخصص و دارای پشتوانه علمی قوی مناسب است. اجازه دهید برای روشن شدن این مورد، یک نمونه بیان کنیم. اگر شما مدیر عامل و یا سهام دار یک شرکت بزرگ تجاری باشید، به واسطه تمکن مالی و رفت و آمد به اتریش و مبادلات کالا می توانید برای خود و افراد خانواده، درخواست ویزای مهاجرت به این کشور را ارسال نمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق کار، شامل درخواست یک فرد برای کار و اشتغال در یکی از شهرها و ایالت های این کشور می باشد. برای استفاده از روش باید فرد متقاضی مهاجرت حتماً در یکی از موقعیت های شغلی که در این کشور وجود دارند، تخصص و مهارت کافی و همچنین سابقه کار مرتبط و مفید داشته باشد. به عنوان مثال، برخی از مشاغل در اتریش به صورت فصلی هستند و برخی از مشاغل نیز دائمی می باشند.

افراد می توانند با مهارت در مشاغلی نظیر مهندسی مکانیک، مهندسی خدمات، مهندسی فناوری اطلاعات و رایانه، مهندسی برق، معدن، طراحی و ساخت و ساز، پرستاری، کشاورزی، نقشه برداری، پزشکی، صنایع فلزی و پلاستیک و بسیاری موارد دیگر برای مهاجرت به اتریش و کار در این کشور اقدام نمایند.

سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به اتریش از طریق کار و تجارت، استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در این کشور است. این موقعیت به عنوان یکی از برترین فرصت های مهاجرت و اقامت در این کشور محسوب می شود چرا که اتریش، با ارزش ترین فرصت های سرمایه گذاری را در اختیار دارد. بازار کار و سیستم آموزشی اتریش، بسیار پیشرفته است و از نظام قانون مندی تبعیت می کند. از سویی دیگر، این کشور، یک محیط پویا و فعال برای کار و تجارت به شمار می رود و افراد به راحتی می توانند در مدت کوتاه، بهترین بازدهی را در کسب و کار خود داشته باشند.

ثبت شرکت

ثبت شرکت و مهاجرت به اتریش

یکی دیگر از روش هایی که افراد می توانند به اتریش مهاجرت کنند، استفاده از روش ثبت شرکت است. این کشور از نظر تعداد تقاضا برای ثبت کشور در رتبه خوبی قرار دارد چرا که یک سیستم پایدار سیاسی و اقتصادی در این کشور حاکم است و موجب می شود سرمایه گذاران برای گسترش فعالیت های خود، به تأسیس شرکت در این کشور علاقه زیادی نشان دهند. یکی از عواملی که این مراحل را ساده تر می کند، عضویت اتریش در سازمان ها و بانک های بین المللی است؛ به همین دلیل انتقال سرمایه در بانک های این کشور به آسانی انجام می گیرد.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های رایج برای مهاجرت به اتریش، استفاده از بورسیه تحصیلی یا ویزای تحصیلی است. این روش معمولاً مورد توجه دانشجویان قرار دارد. البته این روش گرچه متداول تر است اما هزینه بیشتری را در بر می گیرد چرا که علاوه بر هزینه های تحصیلی، سایر هزینه های زندگی و هزینه های کار موقت نیز به دانشجویان تحمیل خواهد شد. پیشنهاد ما به شما این است که تا مراحل کار تحصیلی، مدارک و هزینه های مالی شما به طور دقیق تعیین نشده اند، برای مهاجرت به اتریش اقدام نکنید.

برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل، به ویزای تحصیلی و طی شدن مراحل قانونی نیاز دارید. دانشجویان باید پس از اینکه مدارک خود را با مدارک مورد پذیرش در دانشگاه های اتریش، معادل سازی کردند نسبت به ارسال مدارک و سپس شرکت در مصاحبه حضوری اقدام کنند. یکی از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های اتریش، تسلط به زبان آلمانی است چرا که تمام دروس در این مراکز علمی، به زبان آلمانی تدریس می شوند.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه اتریش، یک راه مناسب و قانونی برای مهاجرت به اتریش است. این روش مهاجرت در مقایسه با سایر روش های فوق، ساده تر است. برای اینکه یک فرد بتواند تبعیت اتریش را کسب کند باید مدت زمان ۵ سال به طور مداوم در این کشور اقامت داشته باشد. سن ازدواج و مدت زمان ازدواج زوجین، موارد بسیار مهمی هستند که باید در این شیوه مهاجرت به اتریش به آن ها توجه کرد.

مزایای مهاجرت به کشور اتریش

مهاجرت به کشور اتریش مزایای زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد به‌طوری که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به‌منظور استفاده از این امکانات، اتریش را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. مزایا و امکانات رفاهی که با مهاجرت به کشور اتریش به متقاضیان تعلق می‌گیرد زندگی سرشار از آرامشی را برای آن‌ها فراهم خواهد کرد. در این مبحث از مقاله هرآنچه را که درباره مزایای مهاجرت به اتریش باید بدانید به طور کامل بررسی می‌کند.

 • مهاجرت به کشور اتریش به متقاضیان اجازه خواهد داد تا اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.
 • اخذویزای همراه برای اعضای درجه یک خانواده از دیگر مزایایی است که مهاجرت به کشور اتریش برای متقاضیان به دنبال دارد. در این پروسه مهاجرتی تمام هزینه‌های مربوطه به ثبت درخواست ویزا و زندگی در کشور فوق بر عهده متقاضی خواهد بود.
 • کسانی که کشور اتریش را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند با استفاده از ویزای مربوطه این امکان را خواهند داشت تا به بسیاری از کشور‌های جهان بدون هیچ محدودیتی سفر کنند.
مزایای مهاجرت به اتریش
 • درصورتی‌که متقاضی از طریق هر یک از روش‌های مهاجرتی به کشور اتریش مهاجرت کنند، این امکان را خواهند داشت تا از تمام امکانات رفاهی این کشور بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند.
 • امنیت بالای زندگی در کشور اتریش از دیگر مزایای مهاجرت به این کشور به‌حساب می‌آید.
 • درصورتی‌که افراد موفق به دریافت مجوز‌های مربوطه برای مهاجرت به کشور اتریش شوند ،  باسهولت بیشتری انواع دیگر ویزاهای مربوط به این کشور یا کشور‌های دیگر را دریافت خواهد کرد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای مهاجرت به اتریش

باتوجه‌به مطالبی که در بالا به آن اشاره کردیم، راه‌های زیادی برای مهاجرت به کشور اتریش وجود دارد که شرایط دستیابی به هر یک از آ‌ن‌ها با یکدیگر متفاوت است. بااین‌حال یک وجه شباهت میان همه این موارد ارائه صحیح مدارک در زمان مناسب به مراکز مربوطه است. این مورد به حدی حائز اهمیت خواهد بود که متقاضیان با ارائه صحیح آن‌ها به طور کامل در مدت زمانی کوتاه و با هزینه بسیار کمی به اهداف مهاجرتی خود دست پیدا خواهند کرد.

یکی از موارد مهمی که در این راستا باید بادقت بالایی انجام شود، ترجمه صحیح مدارک جمع‌آوری شده بدون تغییر محتوای اصلی آن‌ها است. باتوجه‌به اینکه مدیران مربوطه ازروی مدارک ارائه شده به سفارت صلاحیت یا عدم صلاحیت آن‌ها را می‌سنجند باید از تکمیل آن‌ها و ترجمه دقیق محتوای مربوطه اطمینان حاصل شود.

 • پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن
 • مدارک هویتی و کپی از تمام صفحات آن
 • مدرک زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • سوابق کاری
 • سوابق تحصیلی
 • ریز نمرات
 • عدم برخورداری از سوابق کیفری
 • سلامت جسمی و روانی
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه
 • سند ازدواج در صورت تأهل

نحوه دریافت ویزای کشور اتریش

دریافت ویزای کشور اتریش پروسه‌ای طولانی داشته و در گاهی مواقع متقاضی با پیچیدگی‌هایی مواجه خواهد شد. به همین منظور متقاضیان باید قبل از هر اقدامی اطلاعات و دانش خود را درباره پروسه مهاجرتی موردنظر تکمیل کنند که این کار از طریق مشورت با وکلای مهاجرتی امکان‌پذیر خواهد بود. به عبارتی مشورت با وکلای مهاجرتی به افراد کمک خواهد کرد تا تمام موانعی را که ممکن است در طول مسیر برای آن‌ها پیش بیاید، شناسایی کرده و اقدامات لازم را در راستای رفع آن‌ها انجام دهند.

نحوه دریافت ویزای اتریش

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل به بررسی نکات مربوط به مهاجرت به اتریش پرداخته شد. کشور اتریش به دلیل برخورداری از شرایط مطلوب اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، تحصیلی، درمانی، کاری، درآمدی، امنیتی و غیره یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای مهاجرت نیروی کار به‌حساب می‌آید. راه‌های زیادی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد که از میان آن‌ها به مواردی همچون مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه‌گذاری، مهاجرت تحصیلی و بسیاری از موارد دیگر می‌توان اشاره کرد.

مهاجرت به اتریش نیازمند برخورداری از شرایط خاصی است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برخورداری از مدرک زبان، عدم برخورداری از سوءپیشینه، تمکن مالی و غیره اشاره کرد. در حالت کلی مزایای مهاجرت به کشور اتریش شامل مواردی همچون دریافت اقامت دائم، اخذ ویزای همراه برای اعضای درجه یک خانواده همچون همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است. همچنین در برگیرنده هزینه‌های مناسب زندگی، سفر بدون محدودیت به بسیاری از کشور‌های جهان و بسیاری از موارد دیگر می‌شود.

سؤالات متداول

کشور اتریش بدلیل امکانات رفاهی مناسب  و رشد اقتصادی و استحکام در برابر مشکلات داخلی و خارجی یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت محسوب میشود.

یکی از متداول ترین روش های مهاجرت به کور اتریش از طریق کار و تجارت است.

بله، اگر شما با یک تبعه ی اتریش ازدواج کنید میتوانید قانونی به این کشور مهاجرت کنید و این ازدواج باید 5سال بطول انجامد.

بنر

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *