مهاجرت به مانیتوبا

مهاجرت به مانیتوبا

مهاجرت به مانیتوبا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مانیتوبا منطقه‌ای در کانادا است که به خاطر طبیعت زیبا، آرام و تمیز خود شهرت دارد. این طبیعت آرامش‌بخش در کنار مردمانی خونگرم زندگی خوب و لذت‌بخشی را برای شما و خانواده‌تان به همراه می‌آورد. مانیتوبا یکی از قوی‌ترین و بهترین شرایط اقتصادی را در کانادا دارد. شما با مهاجرت به مانیتوبا می‌توانید در این منطقه با هزینه‌های پایین زندگی آرامش بیشتری داشته باشید و فرصت‌های شغلی بسیاری را به دست آورید.

در مانیتوبا می‌توانید در کار، تحصیل، کارآموزی، سرمایه‌گذاری یا شروع یک تجارت بسیار موفق باشید. برخورداری از کیفیت بالای خدمات رایگان سلامت و سیستم‌های آموزشی بدون هزینه برای شهروندان مزیت‌های دیگری هستند که با زندگی در این منطقه از آن‌ها بهره‌مند می‌شوید. اگر قصد مهاجرت به این منطقه را دارید یا در این زمینه کنجکاو هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا مهاجرت به مانیتوبا گزینه خوبی برای شما خواهد بود؟

اگر قصد مهاجرت دارید، مانیتوبا یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود. از میان مهم‌ترین دلایل مهاجرت به این منطقه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرایط آب و هوایی: در این منطقه در اغلب روزهای سال شما با هوایی آفتابی و خوب مواجه خواهید بود، البته زمستان‌های سردی را پیش رو دارید، اما این به معنی برف بیشتر است.
 • فرصت‌های شغلی: این روزها مانیتوبا از مناطقی با سریع‌ترین رشد اقتصادی در کانادا محسوب می‌شود. در حقیقت، در کنار حقوق بالا، فرصت‌های شغلی زیادی خواهید داشت.
 • هزینه‌های زندگی: هزینه‌های کم در کنار حقوق‌های بالا، این منطقه را به یکی از بهترین گزینه‌ها در کانادا تبدیل کرده است.

چرا مهاجرت به مانیتوبا گزینه خوبی برای شما خواهد بود؟

مهاجرت کاری به مانیتوبا

تمام افراد متخصص و کار بلدی که قصد دارند در مانیتوبا به ادامه کار خود بپردازند، باید توسط نهادهای نظارتی حرفه‌ای مانیتوبا تأیید شوند. هر حرفه و تخصصی نهاد مربوط به خود را دارد. برای این که بتوانید در کانادا و در منطقه مانیتوبا به کارتان ادامه دهید، باید مجوز کسب و کار یا شهروندی دائمی این کشور را دریافت کنید.

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به مانیتوبا و کار کردن در این منطقه پیش روی شما قرار دارند. در این بین، ممکن است شما به عنوان کارگر موقت در این منطقه به سر ببرید و دنبال اقامت دائم هستید یا این که قصد مهاجرت از طریق برنامه‌های نامزدی استانی را داشته باشید. اگر می‌خواهید با گزینه‌های مختلف برای مهاجرت کاری به این منطقه آشنا شوید، باید از افراد متخصص اطلاعات کافی و درستی را دریافت کنید. از این رو، می‌توانید با مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای با سابقه کاری درخشان و رزومه‌های کاری موفق تماس بگیرید و پاسخ تمام سؤالات خود را پیدا کنید.

برنامه‌های نامزدی استانی مانیتوبا

MPNP یا برنامه مهاجرتی مانیتوبا راهی برای دریافت شهروندی دائم این منطقه است. این برنامه وظیفه دارد تا تمام کارگران ماهر و آموزش دیده در سایر مناطق جهان را انتخاب کند. کسانی که بتوانند توانایی خود را برای شرکت در بازار کار و تجارت مانیتوبا نشان دهند، از نظر اقتصادی رشد و رونقی را تجربه خواهند کرد. تمام افرادی که متقاضی کار در مانیتوبا بوده و در خارج از این منطقه ساکن هستند، می‌توانند برای مهاجرت از طریق کار اقدام کنند.

این افراد باید بتوانند ارتباط خود را با مانیتوبا از طریق حمایت اعضای خانواده یا دوستان یا سابقه کار کردن یا درس خواندن در سال‌های گذشته در این منطقه نشان دهند. در غیر این صورت، برای موافقت با مهاجرت به مانیتوبا باید مستقیماً دعوت‌نامه‌ای از MPNP به عنوان استخدام یک استعداد داشته باشید.

اقامت دائم برای کارگران ماهر موقت در مرزهای مانیتوبا

برنامه نامزدی استانی مانیتوبا مسیری را برای مهاجرت افرادی در نظر گرفته است که ارتباطی قوی با این منطقه دارند. این ارتباط می‌تواند از طریق مهارت‌های کافی و استخدام فعلی در این منطقه، گذراندن تحصیلات و دوره‌های آموزشی در مانیتوبا یا تجربه کاری در این کشور باشد. با این شرایط فرد می‌تواند با سرعت بیشتری وارد اجتماع و اقتصاد منطقه شود.

اگر شما بتوانید یک کار موقت را در مانیتوبا پیدا کنید، قادر خواهید بود به عنوان یک کارگر خارجی برای این برنامه درخواست دهید. برای شروع روند مهاجرت به مانیتوبا از این روش باید مجوز کار فعلی خود را کپی کنید. همچنین لازم است کارفرمایتان تأیید کند که برای حداقل شش ماه یک کار تمام وقت را داشته‌اید. لازم است تمام جزئیات مربوط به کار خود را شرح دهید.

کارگران خارجی موقت در داخل مانیتوبا

به عنوان یک کارگر موقت اجازه دارید مدت زمان معینی را برای یک کارفرمای خاص در این منطقه کار کنید. قبل از این که بخواهید برای این روش مهاجرت درخواست کار بفرستید، کارفرمای شما باید مجوز این کار را از سازمان استخدام و توسعه اجتماعی کانادا دریافت کند. او باید روند ارزیابی تأثیر کارگر بر بازار کار را پشت سر بگذارد.

چه کسانی نمی‌توانند برای مهاجرت از طریق برنامه MPNP اقدام کنند؟

افرادی که هریک از شرایط زیر را داشته باشند، نمی‌توانند برای مهاجرت از طریق برنامه MPNP اقدام کنند:

 • افرادی که درخواست پناهندگی داده‌اند یا کسانی که در روند تأیید یا رد این درخواست قرار دارند.
 • کارگران خارجی موقتی که در حال حاضر در منطقه‌ای به جز مانیتوبا در کانادا زندگی و کار می‌کنند.
 • کسانی که همسران شهروندان کانادایی یا شهروندان دائمی این کشور هستند.
 • کسانی که درخواست آن‌ها برای مهاجرت به مانیتوبا از طریق برنامه MPNP در طول شش ماه گذشته رد شده است و کسانی که نمی‌توانند دلایل کافی برای انصراف خود داشته باشند.
 • کسانی که درخواست فعالی برای مهاجرت از طریق یکی دیگر از برنامه‌های مهاجرتی این ایالت یا برنامه‌های مهاجرت فدرال در کانادا را ارائه داده‌اند.
 • باید بدانید اگر همسر شما در حال حاضر یک برنامه فعال در MPNP دارد، شما نمی‌توانید درخواستی را در این برنامه داشته باشید.

شرایط لازم برای مهاجرت از طریق برنامه دانشجو کارآفرین بین‌الملل

یکی از گزینه‌های پیش رو برای مهاجرت به مانیتوبا، استفاده از برنامه دانشجو کارآفرین بین‌الملل است. بر اساس این برنامه، هر سال بیست نفر از دانشجویان فارغ‌التحصیل در مانیتوبا فرصت دارند در این منطقه کارآفرینی کنند. زمانی که طرح فرد متقاضی برای کسب و کار مورد نظر خود تأیید شد، می‌تواند برای دریافت شهروندی دائم اقدام کند.

برای موفقیت در این روند باید در هنگام ارائه درخواست خود یک برنامه تجاری را نیز بگنجانید. لازم است که سن شما در محدوده 21 تا 35 سال باشد و در زمان ارائه درخواست، مجوز کار معتبر در این منطقه را نیز داشته باشید. همچنین باید از هنگام فارغ‌التحصیل شدن در مانیتوبا اقامت داشته باشید و به شکلی نشان دهید که بعد از درخواست خود می‌خواهید در این منطقه بمانید.

شرایط لازم برای مهاجرت از طریق برنامه دانشجو کارآفرین بین‌الملل

شرایط لازم برای مهاجرت از طریق کارآموزی فارغ‌التحصیلان در مانیتوبا

کارآموزی فارغ‌التحصیلان راه سریع‌تری را برای دانشجویان فارغ‌التحصیل شده در مقاطع فوق لیسانس یا دکترا فراهم می‌سازد تا بتوانند در بخش‌های مختلف صنایع و تجارت این منطقه مشغول به کار شوند. این دانشجویان می‌توانند بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات خود برای برنامه‌های نامزدی استانی مانیتوبا درخواست دهند، بدون این که لازم باشد پیشنهاد کار از جایی را دریافت کنند، البته باید از زمان اتمام تحصیل بیشتر از سه سال نگذشته باشد.

زمانی که می‌خواهید از طریق این برنامه مهاجرت به مانیتوبا را دنبال کنید، نباید هیچ پیشنهاد کاری‌ دریافت کرده باشید. یکی دیگر از شرایط لازم این است که باید در زمان درخواست در مانیتوبا ساکن باشید. به علاوه، باید در یک موقعیت کاری تمام وقت یا پاره وقت در مانیتوبا استخدام شوید. اگر برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد این روش از مهاجرت نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مشاوران مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای کمک بخواهید.

شرایط لازم برای اشتغال حرفه‌ای در مانیتوبا

اگر به دنبال مهاجرت از طریق اشتغال حرفه‌ای در مانیتوبا هستید، باید بدانید مسیری سریع را انتخاب کرده‌اید، البته اگر شرایط آن را داشته باشید. اشتغال حرفه‌ای مخصوص کسانی است که از مؤسسه‌های مورد تأیید در مانیتوبا فارغ‌التحصیل شده‌اند و در عین حال، توانسته‌اند برای خود یک شغل تمام وقت متناسب با مهارت‌ها و رشته تحصیلی خود پیدا کنند. اگر این شرایط را دارید، می‌توانید بلافاصله بعد از اتمام درس از طریق برنامه MPNP به پیدا کردن کار بپردازید.

در این بین، برای مهاجرت به مانیتوبا از طریق برنامه اشتغال حرفه‌ای باید شرایط لازم را داشته باشید. حداکثر فاصله زمانی که مجاز هستید بعد از تمام شدن تحصیلتان کار پیدا کنید، سه سال است. همچنین باید از یک کارفرمای مورد تأیید در این منطقه درخواست کاری داشته باشید و حداقل با شما قراردادی یک ساله برای موقعیت شغلی مورد نظر‌ بسته شود. شغل مورد نظر باید متناسب با تحصیلاتی که گذرانده‌اید، باشد. لازم است با مجوز کاری قانونی در یک کار تمام وقت مشغول به کار شوید و البته در زمان درخواست ساکن همین منطقه باشید.

برنامه مهاجرتی سرمایه‌ گذاری در کارهای مرتبط با کشاورزی

برنامه مهاجرتی سرمایه‌گذاری کشاورزی مخصوص افرادی است که تجربیات کاری مورد تأیید و دارایی‌های کافی برای سرمایه‌گذاری دارند. این افراد باید یک فعالیت مربوط به کشاورزی را در منطقه مانیتوبا شروع کنند. کسانی که در برنامه سرمایه‌گذاری کشاورزی پذیرفته می‌شوند، باید تجارتی را شروع کنند که نتیجه آن تولید محصولات اصلی کشاورزی در این منطقه باشد.

در زمان ارائه درخواست مهاجرت به مانیتوبا از این روش، لازم است نوع فعالیت و سرمایه‌گذاری خود را به شکلی واضح توضیح دهید. فعالیت‌هایی که منجر به تولید محصولات کشاورزی اصلی نشوند، در این دسته جای نمی‌گیرند. برای شروع لازم است حداقل به مدت سه سال تجربه کاری داشته باشید و صاحب یک مزرعه باشید. باید بتوانید توانایی خود را برای رشد اقتصادی در منطقه به اثبات برسانید. برای احداث یک مزرعه در منطقه مانیتوبا باید حداقل حدود 300 هزار دلار دارایی داشته باشید.

شرایط لازم برای مهاجرت کارآفرینان به مانیتوبا

برنامه مهاجرت کارآفرینان در مانیتوبا این امکان را می‌دهد که افراد واجد شرایط از سراسر دنیا شهروندی آن را دریافت کنند. شما برای این روش از مهاجرت به مانیتوبا باید قصد و البته توانایی ایجاد یک کسب و کار جدید، خرید یکی از کسب و کارهای موجود یا شریک شدن در آن‌ها را داشته باشید. برای شروع لازم است بدانید که باید حداقل پنج سال سابقه کاری به عنوان صاحب یک کسب و کار یا مدیریت ارشد آن را داشته باشید.

کسانی که خود صاحب یک تجارت بوده‌اند، در زمان ارزیابی وضعیت خود امتیاز بالاتری را کسب می‌کنند. مدرک تحصیلی شما باید حداقل معادل مدرک دبیرستان در کانادا باشد. محدودیت سنی در این روش مهاجرتی وجود ندارد، اما افراد 25 تا 49 سال امتیاز بیشتری کسب می‌کنند. برای سرمایه‌گذاری در منطقه شهری وینیپگ باید حداقل 250 هزار دلار سرمایه داشته باشید. سرمایه لازم برای شروع کار خارج از این منطقه 150 هزار دلار خواهد بود. همچنین لازم است در فرم درخواست خود برنامه کاری‌تان را کامل و دقیق شرح دهید.

چه کسانی می‌ توانند حامی همسر یا فرزند خود برای مهاجرت باشند؟

در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید، می‌توانید به عنوان حامی همسر یا فرزندان خود اقدام کنید:

 • حداقل سن شما باید 18 سال باشد.
 • شهروند کانادا یا شهروند دائمی این منطقه باشید. اگر شهروند کانادا هستید و خارج از این کشور سکونت دارید، باید به طریقی نشان دهید که پس از این که فرد مورد نظر شما اقامت این کشور را دریافت کرد، می‌خواهید به مانیتوبا برگردید. اگر برای همیشه خارج از این کشور زندگی می‌کنید، نمی‌توانید حامی فرد دیگری باشید.
 • باید قادر باشید نیازهای اولیه هرکسی که قصد حمایت کردن از او را دارید، تأمین کنید.

در کنار شرایط فوق باید بتوانید از نظر مالی آن‌ها را تأمین کنید و نشان دهید که فرد مورد نظر نیازی به استفاده از خدمات اجتماعی مانیتوبا ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر برای مهاجرت به مانیتوبا و همراه کردن همسر و فرزندان خود با مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای در ارتباط باشید.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا یکی از اصلی ترین راه ها برای مهاجرت به کانادا است. مانیتوبا یکی از ایالت های اصلی کانادا با اقتصادی با ثبات و موقعیت های شغلی بسیار برای نیرو کار متخصص است. اقتصادی بر پایه منابع طبیعی مثل معدن، نفت، کشاورزی و صتعت توریسم موقعیت های مختلفی برای متخصصانی که هر ساله به این استان مهاجرت می کنند فراهم آورده. مانیتوبا از مناطق اصلی و کلیدی کشور کانادا به حساب می آید.

سخن آخر

این روزها مهاجرت ذهن افراد زیادی را درگیر کرده است. مانیتوبا به عنوان کشوری با طبیعت زیبا و مردمانی خونگرم مقصد خوبی برای ادامه زندگی شما و اعضای خانواده‌تان خواهد بود. برای این که بتوانید با موفقیت روند مهاجرت به این منطقه را طی کنید، باید با انواع گزینه‌هایی که برای مهاجرت پیش رو دارید، آشنا باشید.

مهاجرت به مانیتوبا مانند هر منطقه دیگری قوانین و شرایط خاص خود را دارد. هرچه اطلاعات دقیق‌تری داشته باشید، احتمال موفق بودن و پذیرفته شدن درخواست شما بالاتر است. به همین دلیل، بهتر است از کارشناسان خبره و آگاه مؤسسه هرمس اپلای راهنمایی بخواهید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
از جمله دلایل مهاجرت به مانیتوبا چیست؟
از میان مهم‌ترین دلایل مهاجرت به این منطقه شرایط آب و هوایی، فرصت‌های شغلی و هزینه‌های زندگی میباشد.
چه افرادی نمی‌توانند برای مهاجرت از طریق برنامه MPNP اقدام کنند؟
افرادی که درخواست پناهندگی داده‌اند. کارگران خارجی موقتی که در حال حاضر در منطقه‌ای به جز مانیتوبا در کانادا زندگی و کار می‌کنند. کسانی که همسران شهروندان کانادایی یا شهروندان دائمی این کشور هستند. کسانی که درخواست آن‌ها برای مهاجرت به مانیتوبا از طریق برنامه MPNP در طول شش ماه گذشته رد شده است کسانی که درخواست فعالی برای مهاجرت از طریق یکی دیگر از برنامه‌های مهاجرتی این ایالت یا برنامه‌های مهاجرت فدرال در کانادا را ارائه داده‌اند.
چه کسانی می‌توانند حامی همسر یا فرزند خود برای مهاجرت باشند؟
حداقل سن شما باید ۱۸ سال باشد. شهروند کانادا یا شهروند دائمی این منطقه باشید. باید قادر باشید نیازهای اولیه هرکسی که قصد حمایت کردن از او را دارید، تأمین کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای