مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج چگونه است؟ کشور هلند یکی از زیباترین و البته جذاب‌ترین کشورهای حال حاضر اروپا است که مقصد مناسبی برای مهاجرت به نظر می‌رسد. دریافت اقامت و در نهایت پاسپورت کشور هلند مزایای زیادی را با خود به همراه دارد. کشور هلند مسیرهای مهاجرتی مختلفی را برای متقاضیان قرار داده است. شما می‌توانید بسته به موقعیت و شرایط خود، یکی از این راه‌ها را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنید.

یکی از شیوه‌های دریافت اقامت هلند، ازدواج است. به بیان دیگر شما می‌توانید مهاجرت به هلند از طریق ازدواج را تجربه کنید. به‌شرط آن که به‌صورت کامل با تمامی شرایط، قوانین و مقررات آن آشنایی داشته باشید. ما در ادامه قصد داریم هر آن چیزی که در خصوص دریافت اقامت هلند از طریق ازدواج باید بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور زیبای هلند

کشور هلند یکی از زیباترین و البته جذاب‌ترین کشورهای حال حاضر اروپا است. این کشور که در شمال شرقی اروپا قرار گرفته است به‌عنوان کشور گل‌ها شناخته می‌شود. آب‌وهوای بسیار مساعد و مطبوع هلند موجب شده است تا مزارع گل بسیار متنوعی در این کشور وجود داشته باشد. این کشور هم اکنون با کشورهایی نظیر آلمان، بلژیک و انگلیس دارای مرزهای مشترکی است. جالب است بدانید که هلند با داشتن مساحتی در حدود هزار کیلومترمربع، یکی از کشورهای کوچک اروپا به شمار می‌رود.

یکی از اصلی‌ترین مزایای مهاجرت به کشور هلند، آب‌وهوای بسیار مطبوع آن است که شباهت زیادی به آب‌وهوای شمال کشور ایران دارد. زمستان‌های این کشور، هوا به‌ندرت به زیر صفر رسیده و در تابستان‌ها نیز دمای هوا به ۳۰ درجه نمی‌رسد. مردم هلند به زبان رسمی این کشور، یعنی هلندی صحبت می‌کنند. واحد پول هلند یورو بوده و این کشور در حال حاضر جمعیتی تقریباً ۱۸ میلیون‌نفری را در خود جای‌داده است.

پایتخت این کشور آمستردام بوده و از مهم‌ترین شهرهای آن می‌توان به دلفت، خرونینگن، لاهه و لیدن اشاره کرد. از سوی دیگر کشور هلند یکی از باثبات‌ترین کشورهای دنیا در زمینه اقتصاد بوده و جزو بزرگ‌ترین صادرکنندگان لبنیات در دنیا شناخته می‌شود. مردم هلند در رفاه بسیار بالایی زندگی کرده و همین امر موجب شده تا روزبه‌روز بر شمار متقاضیان مهاجرت به هلند افزوده شود. به‌خصوص اینکه مهاجرت به هلند از طریق ازدواج مسیر بسیار ساده‌تری خواهد داشت.

کشور هلند یکی از زیباترین و البته جذاب‌ترین کشورهای حال حاضر اروپا است

راه‌های مهاجرت به کشور هلند

همان‌طور که اشاره شد، کشور هلند یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت است. دولت مردان این کشور عنوان داشته‌اند که راه‌های مختلفی را برای ورود مهاجرین به این کشور باز گذاشته‌اند و افرادی که شرایط و قوانین وضع شده را رعایت کنند، می‌توانند مهاجرت به این کشور را تجربه کنند. وجود دانشگاه‌های سطح بالا، موقعیت‌های شغلی مختلف، اقتصاد شفاف و باثبات، رفاه بالا و … تنها بخشی از مزایای مهاجرت به کشور هلند است.
راه‌های گوناگونی برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد. از مهم‌ترین و البته محبوب‌ترین این راه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مهاجرت به هلند از طریق تحصیل
• مهاجرت به هلند از طریق کار
• مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری
• مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی
• مهاجرت به هلند از طریق تولد
• مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

هرکدام از این مسیرها شرایط و قوانین خاص خودشان را داشته و تنها افرادی مجاز به دریافت اقامت هلند می‌شوند که بتوانند تمامی شرایط موردنظر را برآورده کنند. اما در این میان، یکی از راه‌ها شرایط ساده‌تر و البته مسیر کوتاه‌تری برای مهاجرت به هلند و سپس دریافت پاسپورت خواهد داشت. به نظر می‌رسد که مهاجرت به هلند از طریق ازدواج برای آن دسته از افرادی که شرایط آن را داشته باشند، بهترین و البته آسان‌ترین راه باشد.

دولت مردان این کشور عنوان داشته‌اند که راه‌های مختلفی را برای ورود مهاجرین به این کشور باز گذاشته‌اند

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

همان‌طور که در قسمت قبل نیز اشاره کردیم، شما می‌توانید از طریق ازدواج با یک فرد هلندی، مهاجرت به این کشور را تجربه کنید. بدین صورت اگر شریک زندگی شما از قبل اقامت قانونی کشور هلند را گرفته باشد، می‌تواند به شما در دریافت ویزا هلند کمک کند. در این صورت شما باید به دولت این کشور اثبات کنید که ازدواج شما از روی عشق و علاقه بوده و تنها برای دریافت ویزا دست به چنین کاری نزده‌اید.

به یاد داشته باشید که اگر دولت کشور هلند در هر مرحله از دریافت ویزا ازدواج متوجه شود که ویزا شما غیرقانونی و ازدواج شما سوری است، سریعاً ویزا را لغو کرده و شما را از کشور اخراج می‌کند. این کار حتی می‌تواند تبعات دیگری را هم با خود به همراه داشته باشد. بااین‌وجود، اگر به دولت کشور هلند اثبات کنید که شما حداقل ۳ سال با نامزد خود زندگی کرده‌اید و قصد دارید بعدازاین هم با یکدیگر زندگی عاشقانه‌ای را داشته باشید، می‌توانید برای دریافت ویزای ازدواج و در نهایت مهاجرت به هلند از طریق ازدواج اقدام کنید.

مزایای مهاجرت به کشور هلند از طریق ازدواج

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزایای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج، ساده‌تر بودن این مسیر مهاجرتی در مقایسه با مسیرهای دیگر است. از سوی دیگر هزینه‌های کمتری برای دریافت ویزای ازدواج هلند بر دوش متقاضیان قرار خواهد گرفت. اما این موارد تنها بخشی از مزایای مهاجرت به کشور هلند از طریق ازدواج هستند. از دیگر مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• امکان بهره‌مندی از دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی حرفه‌ای این کشور وجود دارد.
• هلندی‌ها جز افرادی هستند که بیشترین سطح مهارت زبان انگلیسی را در بین کشورهای اروپایی دارند؛ ازاین‌رو بعد از مهاجرت به این کشور نیازی به داشتن سطح بالایی از زبان هلندی وجود ندارد.
• برای مهاجرت از طریق ازدواج، شرط سنی و یا شرط زبانی وجود ندارد.
• مردم هلند بسیار خونگرم و مهربان هستند.
• مراقبت‌های بهداشتی و درمانی کشور هلند در بهترین سطح خود قرار گرفته است.

مهم‌ترین مزایای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج، ساده‌تر بودن این مسیر مهاجرتی در مقایسه با مسیرهای دیگر است

شرایط و قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

هرکدام از راه‌های مهاجرتی به کشور هلند، دارای شرایط و قوانین خاص خودشان هستند. مهاجرت به هلند از طریق ازدواج نیز از این قاعده مستثنی نیست. همان‌طور که عنوان شد، اولین شرط این است که شما حداقل ۳ سال با شریک زندگی خود، زندگی کرده باشید. از دیگر شرایط مهم می‌توان به این نکته اشاره کرد که زوجین هر دو باید بالای ۱۸ سال سن داشته و پیش‌ازاین نیز ازدواج‌نکرده باشند.

بدین صورت ازدواج آن‌ها توسط کشور هلند به رسمیت شناخته می‌شود. هرچند که دولت این کشور برای دختران ۱۶ سال به بالا و باردار، قوانین متفاوتی دارد. اما یکی از مهم‌ترین قوانین و شرایط مهاجرت به هلند از طریق ازدواج این است که همسر شما باید پیش‌ازاین یا شهروند هلند باشد و یا این که اقامت این کشور را به‌صورت قانونی کسب کرده باشد. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که بعد از ازدواج با یک شهروند هلندی، به‌صورت مستقیم به شما ویزا اطلاق نخواهد شد.

شما در ابتدا باید درخواست ویزا را برای سفارت این کشور ارسال کرده و با دردست‌داشتن مدارک لازم، پروسه دریافت ویزا ازدواج کشور هلند را پشت سر بگذارید. از دیگر شرایط و قوانین مهم دیگر باید به این نکته اشاره کرد که اگر افراد در کشوری خارج از کشور هلند ازدواج کرده باشند، باید ازدواجشان در آن کشور به‌صورت قانونی به ثبت رسیده باشد. به بیان دیگر افراد موظف هستند که به دولت این کشور اثبات کنند که ازدواج آن‌ها کاملاً قانونی بوده و مشکلی در آن وجود ندارد.

نکات حقوقی ازدواج در هلند

زمانی که دو نفر در کشور هلند با یکدیگر ازدواج می‌کنند، به‌صورت خودکار وارث یکدیگر خواهند بود. به بیان دیگر نیازی به طی‌کردن هیچ مسیر قانونی برای انجام این کار نیست. مگر این که یکی از زوجین در وصیت‌نامه خود، خلاف آن را درخواست کرده باشد. از سوی دیگر در صورت فوت یکی از طرفین ازدواج، بسته به بیمه و تأمین‌کننده بازنشستگی، این امکان برای افراد وجود دارد که از حقوق بازنشستگی استفاده کنند.

از سوی دیگر شریک زندگی که اقامت کشور هلند را دارد باید به دولت این کشور اثبات کند که می‌تواند از پس هزینه‌های زندگی مشترک خود بربیاید. طبق قانونی که اداره مهاجرت هلند عنوان کرده است، هزینه زندگی برای یک زوج در این کشور چیزی در حدود ۱۶۲۱ یورو در ماه است. به این میزان باید ۸ درصد کمک‌هزینه تعطیلات را هم اضافه کرد.

همچنین نیاز است تا زوجین گواهی تحت عنوان گواهی وضعیت مجرد را برای اثبات اینکه پیش‌ازاین ازدواج ثبت شده دیگری را ندارند، ارائه کنند. اگر پیش‌ازاین هر یک از زوجین طلاق گرفته باشد، باید مدارک و حکم طلاق خود را ارائه کند. بدین صورت امکان ثبت ازدواج و مهاجرت به هلند از طریق ازدواج وجود خواهد داشت.

اگر شما هم قصد دارید تا مهاجرت به هلند از طریق ازدواج را تجربه کنید، لازم است تا با مراحل ازدواج در این کشور آشنا شوید

مراحل ازدواج در کشور هلند

اگر شما هم قصد دارید تا مهاجرت به هلند از طریق ازدواج را تجربه کنید، لازم است تا با مراحل ازدواج در این کشور آشنا شوید. درصورتی‌که ازدواج خودتان را در کشوری خارج از کشور هلند به ثبت رسانده‌اید، موظف خواهید بود تا سند ازدواج تأیید شده خود را برای ثبت ازدواج به دولت کشور هلند تقدیم کنید. البته باید اشاره کرد که روش احراز هویت باتوجه‌به کشوری که ازدواج در آن انجام‌گرفته شده است، می‌تواند متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سفارت کشور محل ازدواج خود مراجعه کنید.

اما اگر می‌خواهید ازدواج را در خود کشور هلند طی کنید، لازم است تا مراحل زیر را انجام دهید. در قدم اول نیاز است تا قصد ازدواج خودتان را به شهرداری محل سکونت خود اطلاع دهید. به این کار ondertrouw یا اعلام قصد ازدواج می‌گویند. شما موظف هستید تا این کار را در شهرداری محل اقامت خود و یا همسرتان انجام دهید. همچنین نیاز است تا این مراحل را حداقل دوهفته قبل از تاریخ عروسی طی کنید. همچنین به یاد داشته باشید که این درخواست، دارای تاریخ انقضا یک‌ساله است.

به بیان دیگر اگر بعد از یک سال از دریافت این فرم عروسی شما صورت نگیرد، باید مجدداً برای دریافت این فرم اقدام کنید. حال نیاز است تا یک قرار ملاقات با فردی به نام ambtenaar van de burgerlijke یا مسئول ثبت ازدواج برگزار کنید. این مسئول ثبت به شما عنوان می‌کند که چه مدارکی را باید در جلسه ثبت ازدواج به همراه داشته باشید. همچنین نیاز است تا شما حداقل 2 شاهد و حداکثر 4 شاهد برای ثبت ازدواج در کشور هلند به همراه داشته باشید.

تمامی شاهدان شما باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند. پس از ارائه مدارک به شهرداری، ممکن است تاریخ و مکان دقیق برگزاری مراسم نیز مشخص شود. در این بازه زمانی شما با مسئولی که مراسم ازدواج شما را برگزار خواهد کرد، دیدار خواهید داشت. شما می‌توانید در برخی از مناطق با مسئول ازدواج هماهنگ کرده تا مراسم شما به زبان انگلیسی برگزار شود. بااین‌وجود از نظر قانونی لازم است تا مراحل ازدواج به زبان هلندی بیان شوند.

قدم‌به‌قدم با دریافت ویزای ازدواج هلند

حال که ازدواج خودتان را در یک کشور خارجی و یا در خود کشور هلند به ثبت رساندید، زمان آن رسیده است تا برای دریافت ویزا و یا اقامت این کشور اقدام کنید. اگر ازدواج در کشور هلند به ثبت رسیده است، زوجین باید فرم درخواست ویزا را دریافت و تکمیل کرده و به همراه مدارک لازم به اداره مهاجرت کشور هلند تقدیم کنند. اگر ازدواج در یک کشور خارجی به ثبت رسیده است، فرد باید فرم درخواست ویزای ازدواج هلند را دریافت کرده و سپس به همراه مدارک به سفارت هلند در کشور موردنظر ارائه کند.

زمانی که مدارک خود را ارائه کردید، تأییدیه‌ای برای همسر شما در کشور هلند ارسال می‌شود. همچنین در این مرحله تمامی مدارک دریافت شده و درصورتی‌که نقص و یا کاستی در آن‌ها وجود داشته باشد، به فرد متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ازدواج اطلاع داده می‌شود تا آن را برطرف کند. سپس مدارک توسط افسر مربوطه مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. درصورتی‌که زوجین شرایط و قوانین دریافت ویزای ازدواج را رعایت کرده باشند، با درخواست آن‌ها موافقت خواهد شد.

در غیر این صورت درخواست ویزای ازدواج هلند رد می‌شود. البته که افراد حق دارند تا نسبت به رأی صادر شده اعتراض خودشان را نشان دهند. اما درصورتی‌که با درخواست مهاجرت به هلند از طریق ازدواج فرد متقاضی موافقت شود، فرد می‌تواند ویزای ازدواج هلند را دریافت کرده و به او ۳ ماه فرصت داده می‌شود تا به کشور هلند سفر کند.

زوجین باید فرم درخواست ویزا را دریافت و تکمیل کرده و به همراه مدارک لازم به اداره مهاجرت کشور هلند تقدیم کنن

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای ازدواج هلند

تا بدین جا اطلاعات کاملی را در خصوص مهاجرت به هلند از طریق ازدواج کسب کرده‌اید. باید خاطرنشان کرد که یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراحل برای دریافت ویزای ازدواج هلند، ارائه مدارک و اسناد موردنیاز است. درصورتی‌که این مدارک به ‌موقع و به‌ صورت کامل و دقیق ارائه نشود، روند صدور ویزای ازدواج مختل شده و در نهایت می‌تواند منجر به رد شدن درخواست شما شود؛ ازاین‌رو نیاز است تا به‌صورت کامل با مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای ازدواج هلند، آشنا شوید.

این مدارک عبارت خواهند بود از:
• ارائه مدارک شناسایی زوجین مانند کارت ملی یا پاسپورت
• اثبات ملیت
• ارائه شناسنامه قانونی و ترجمه شده (درصورتی‌که فرد در خارج از کشور هلند به دنیا آمده باشد)
• ارائه مدارک مربوط به محل زندگی (به‌عنوان‌مثال قرارداد اجاره، صورت‌حساب‌های اخیر)
• اثبات وضعیت تأهل (مثلاً گواهی طلاق، فوت همسر یا اعلام وضعیت مجردی)

برای آن دسته از افرادی که در خارج از کشور هلند زندگی کرده‌اند، اداره ثبت ازدواج ممکن است مدارک خاصی را برای بررسی وضعیت مدنی زوجین درخواست کند. برای مثال مدارک اضافی که نشان دهد فرد در کشور موردنظر خود پیش‌ازاین ازدواج‌نکرده است. به یاد داشته باشید که ترجمه محضری برای هر سندی که به زبان هلندی نیست، ضروری خواهد بود. اسناد خارجی نیز ممکن است به مجوز با مهر آپوستیل نیاز داشته باشند.

هزینه‌های ازدواج در کشور هلند

حال که تصمیم گرفته‌اید مهاجرت به هلند از طریق ازدواج را انجام دهید و می‌خواهید در کشور هلند ازدواج کنید، لازم است تا در خصوص هزینه‌های ازدواج در این کشور اطلاعاتی را کسب کنید. دریافت فرم اعلام قصد ازدواج به‌صورت رایگان خواهد بود. بااین‌وجود، دریافت قرار ملاقات با مسئول برگزاری، ارائه مدارک موردنیاز و … می‌تواند هزینه‌های مختلفی را بر روی دوش فرد متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ازدواج بگذارد. این که هزینه‌های برگزاری مراسم ازدواج در کشور هلند چقدر است، کاملاً به سبک برگزاری مراسم عروسی، تعداد مهمانان و … بستگی خواهد داشت. بااین‌وجود این هزینه می‌تواند حدود ۱۵۰۰۰ یورو باشد. بااین‌وجود، هزینه صدور ویزای ازدواج هلند ۸۰ یورو برای هر فرد خواهد بود.

یکی از مزایای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج این است که شما می‌توانید بعد از گذشت مدت زمانی، جهت دریافت تابعیت و پاسپورت کشور هلند، اقدام کنید

دریافت پاسپورت هلند از طریق ازدواج

یکی از مزایای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج این است که شما می‌توانید بعد از گذشت مدت زمانی، جهت دریافت تابعیت و پاسپورت کشور هلند، اقدام کنید. البته در این راه شرایطی نیز وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید. یکی از این شرایط این است که نباید هیچ‌گونه تهدیدی برای شهروندان و یا کشور هلند داشته باشید. همچنین شما موظف هستید بعد از دریافت ویزای ازدواج هلند، به مدت حداقل ۵ سال بدون وقفه در این کشور سکونت داشته باشید.

اگر فرد متقاضی پیش‌ازاین مجوز اقامت خود را به‌موقع تمدید و تمامی بدهی‌های خود مانند مالیات را به دولت کشور هلند پرداخت کرده باشد، می‌تواند برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کند. بعدازاین شما به‌عنوان شهروند کشور هلند شناخته شده و هیچ تفاوتی با شهروندان هلندی نخواهید داشت.

اقامت هلند با خرید ملک

اقامت هلند با خرید ملک

آیا دریافت اقامت هلند با خرید ملک امکان‌پذیر است؟ خرید ملک یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در خارج از کشور محسوب می‌شود که می‌توان برای حفظ سرمایه خود و کسب سود، اقدام به انجام این کار کرد. مهاجرت به هلند با خرید ملک نیز یک سرمایه‌گذاری سودآور است.

سخن پایانی

کشور هلند می‌تواند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق ازدواج باشد. آن دسته از افرادی که با یک شهروند مقیم هلند ازدواج کرده‌اند، می‌توانند برای دریافت ویزای ازدواج این کشور اقدام کنند. برای این کار زوجین باید ۱۸ سال تمام سن داشته باشند و در حال حاضر مجرد باشند. اگر هر یک از زوجین پیش‌ازاین ازدواج کرده باشند، باید مدارک طلاق و یا فوت همسر خود را ارائه کنند. فرد متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ازدواج باید به دولت این کشور اثبات کند که ازدواج آن‌ها به‌صورت قانونی به ثبت رسیده است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
از چه روش هایی میتوان به هلند مهاجرت کرد؟
• مهاجرت به هلند از طریق تحصیل • مهاجرت به هلند از طریق کار • مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری • مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی • مهاجرت به هلند از طریق تولد • مهاجرت به هلند از طریق ازدواج
مزایای مهاجرت به کشور هلند از طریق ازدواج چیست؟
• امکان بهره‌مندی از دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی حرفه‌ای این کشور وجود دارد. • هلندی‌ها جز افرادی هستند که بیشترین سطح مهارت زبان انگلیسی را در بین کشورهای اروپایی دارند؛ ازاین‌رو بعد از مهاجرت به این کشور نیازی به داشتن سطح بالایی از زبان هلندی وجود ندارد. • برای مهاجرت از طریق ازدواج، شرط سنی و یا شرط زبانی وجود ندارد. • مردم هلند بسیار خونگرم و مهربان هستند. • مراقبت‌های بهداشتی و درمانی کشور هلند در بهترین سطح خود قرار گرفته است.
هزینه‌های ازدواج در کشور هلند چقدر است؟
حدود ۱۵۰۰۰ یورو
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای