اقامت هلند با خرید ملک

اقامت هلند با خرید ملک

آیا دریافت اقامت هلند با خرید ملک امکان‌پذیر است؟ خرید ملک یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در خارج از کشور محسوب می‌شود که می‌توان برای حفظ سرمایه خود و کسب سود، اقدام به انجام این کار کرد. مهاجرت به هلند با خرید ملک نیز یک سرمایه‌گذاری سودآور است.
از آنجایی که هلند با رعایت معیارهای سرمایه‌گذاری و وضعیت مناسب شاخص‌های اقتصادی، از امنیت اقتصادی برخوردار است و شرایط را برای افزایش سود حاصل از سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند.
اما متقاضیان خرید ملک در هلند و اقامت از این طریق، باید به این نکته توجه داشته باشند که اخذ اقامت هلند تنها با خرید ملک امکان‌پذیر نمی باشد. برای اطلاع از قیمت خرید خانه در هلند و یا مزیت‌هایی مانند گرفتن وام خرید خانه در هلند، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط عمومی برای خرید ملک در هلند

کشور هلند با ایجاد شرایط خرید ملک در این کشور، امکان مهاجرت به هلند را برای متقاضیان فراهم کرده است. پس از خرید خانه در هلند، افراد می‌توانند آن را اجاره کرده و از این راه کسب درآمد کنند.
حتی می‌توانید برای خرید خانه در هلند وام دریافت کنید که یکی از مزیت‌های بارز مهاجرت به هلند با خرید ملک است. مردم می‌توانند از بانک‌های این کشور وام گرفته و گاه به اندازه ارزش کل اموال خریداری شده از دولت یارانه دریافت کنند.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که دریافت وام در کشور هلند، شرایطی دارد که از جمله این شرایط، حداقل 5 سال زندگی در کشور هلند و توانایی تامین هزینه‌های مالی زندگی خود و خانواده است.

شرایط عمومی برای خرید ملک در هلند

شاخص‌های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه‌گذاری کشور هلند

آن دسته از متقاضیانی که قصد دریافت اقامت هلند با خرید ملک را دارند، باید اطلاعاتی در مورد استانداردها و شاخص‌های سرمایه‌گذاری در این کشور داشته باشند.
اگر معیارهای سرمایه‌گذاری در این کشور را رعایت کنید، می‌توانید مطمئن باشید که سرمایه اولیه شما در هلند محفوظ است. از طرفی با بررسی شاخص‌های اقتصادی هلند، می‌توان از آینده سرمایه‌گذاری و امکان افزایش سود حاصل از خرید خانه در هلند مطلع شد.

معرفی شرایط قانونی خرید ملک در هلند

آن دسته از افرادی که قصد دریافت اقامت هلند با خرید ملک را دارند، بایستی از شرایط و مراحل قانونی خرید ملک در هلند، اطلاعات کامل داشته باشند. به هر حال برای دریافت اقامت هلند با خرید ملک، باید مراحل زیر را در زمان خرید ملک سپری کرد.
اول از همه، شخص باید ملک مورد نظر خود را در هلند پیدا کند. این کار به دو صورت حضوری و یا از طریق سایت‌های خرید ملک در این کشور قابل انجام است. در مرحله بعد، قراردادی به نام قرارداد موقت توسط خریدار و فروشنده امضا می‌شود.

معرفی شرایط قانونی خرید ملک در هلند

در این مرحله خریدار و فروشنده باید 10 درصد قیمت ملک را در دفتر اسناد رسمی به فروشنده پرداخت کنند. پس از امضای نهایی، قرارداد در سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت می‌شود. هزینه انتقال مالکیت در دفتر اسناد رسمی حدود 1000 تا 3000 یورو است که معمولاً خریدار و فروشنده مشترکاً پرداخت می‌کنند. مشاوره گرفتن از وکیل آشنا به مراحل قانونی خرید ملک در هلند مطمئنا از بروز مشکل در روند خرید ملک مورد نظر جلوگیری می‌کند.

بررسی قیمت خرید خانه در کشور هلند

از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در دریافت اقامت هلند با خرید ملک، اطلاع از قیمت خرید ملک است. خرید ملک در هلند و هزینه‌های آن مانند سایر کشورها بر اساس شهر و منطقه‌ای که ملک در آن واقع شده، اندازه آن و غیره متفاوت است. با این حال، هزینه خرید ملک در پایتخت هلند(آمستردام) بالاتر از سایر شهرها خواهد بود.

  • خرید آپارتمان در مرکز شهر(هر متر مربع) حدودا: 4255.26
  • خرید آپارتمان در خارج از شهر(هر متر مربع) حدودا: 3182.05
بررسی قیمت خرید خانه در هلند

علاوه بر هزینه‌های خرید ملک، هزینه‌های جانبی دیگری نیز برای این امر وجود دارد. از جمله؛ هزینه‌های نقل و انتقال ملک، مالیات، هزینه‌های قانونی، هزینه‌های ثبت نام و هزینه‎ های مشاور املاک. متقاضیانی که از طریق خرید ملک به هلند مهاجرت می‌کنند علاوه بر هزینه‌های خرید ملک، باید به این موارد نیز توجه داشته باشند. این موارد جانبی هزینه چندانی ندارند و بین 1 تا 2 درصد قیمت ملک را شامل خواهند شد.

چگونگی دریافت اقامت هلند با خرید ملک

یکی از روش‌های مهاجرت به هلند، خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور است. در واقع هلند با فراهم کردن شرایط خرید ملک، امکان اقامت هلند با خرید ملک را برای متقاضیان ایرانی فراهم کرده است.
اما متقاضیان باید این نکته را در نظر داشته باشند که با خرید ملک به تنهایی، نمی‌توان اقدام به دریافت اقامت دائم در این کشور کرد.در واقع خرید ملک در هلند و اقامت در آن رابطه دو طرفه نیست. اگرچه افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند، می‌توانند در هلند ملک بخرند.اما پس از خرید ملک در هلند، امکان درخواست اقامت در هلند وجود ندارد. چند کشور وجود دارند که خرید ملک منجر به اقامت می‌شود. به عنوان مثال می‌توان به کشورهایی مانند قبرس، اسپانیا، پرتغال و یونان اشاره کرد.
برای مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک لازم است که متقاضی علاوه بر خرید ملک در این کشور، کسب و کار راه اندازی کرده و از این طریق گام موثری در راستای توسعه اقتصادی هلند بردارد. سرمایه‌گذاری بیش از یک میلیون یورو در هلند منجر به اخذ اقامت هلند برای فرد و خانواده وی می‌شود.

در این مقاله به بررسی شرایط خرید ملک و دریافت اقامت هلند با خرید ملک پرداختیم. متوجه شدید که سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند گامی موثر در راستای دریافت اقامت دائم باشد، اما این به معنای دریافت اقامت دائم این کشور نیست و تابع شرایط گوناگونی است.
به هر حال در صورتی که اطلاعات بیشتری در زمینه روش‌های سرمایه گذاری در هلند داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای در تماس بوده و اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنید.

مقاله پیشنهادی—> ویزای هلند

سؤالات متداول

بله، وجود دارد. اما برای دریافت وام خرید ملک در هلند، باید 5 سال در این کشور زندگی کرده و توانایی پرداخت هزینه‌های خود و خانواده را داشته باشید.

قیمت خرید خانه در هلند وابسته به منطقه و شهری است که خانه در آن قرار دارد. بنابراین قیمت ثابتی برای خرید خانه در هلند وجود ندارد.

خیر، با خرید ملک به تنهایی نمی‌توان برای اقامت دائم این کشور اقدام کرد. بایستی به همراه خرید ملک، کسب و کاری را راه اندازی کرده تا بتوان اقامت گرفت.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *