اقامت هلند

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت، کشور هلند است. ایرانیان زیادی به دلیل شرایط مناسب زندگی در این کشور، قصد مهاجرت و اخذ اقامت هلند را دارند. خوشبختانه مهاجرت به هلند و دریافت اقامت این کشور از طریق راه‌های مختلفی امکان‌پذیر خواهد بود که با توجه به شرایط هر فرد، می‌توان بهترین را انتخاب کرد. اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور هلند را دارید یا می‌خواهید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید، تا انتها با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

معرفی کشور هلند

در صورتی که قصد مهاجرت به هلند و دریافت اقامت این کشور را دارید، لازم است تا اطلاعات کافی در خصوص فرهنگ، زبان، مذهب، آب و هوا، هزینه‌های مورد نیاز برای زندگی و مواردی از این قبیل را کسب کنید. کشور هلند با جمعیتی حدود 17 میلیون نفری، کشوری مرفه از نظر اقتصادی بوده و درآمد سالانه بالایی را به خود اختصاص داده است. این کشور به دلیل داشتن صنعت و کشاورزی پیشرفته، نظر بسیاری از مهاجرین را به خود جلب کرده و باعث شده است که بسیاری از افراد در سراسر دنیا، قصد دریافت اقامت هلند را داشته باشند.

آب و هوای اکثر مناطق هلند معتدل است و به دلیل وسعت نه چندان زیاد این کشور، تفاوت آب و هوایی زیادی میان نقاط مختلف آن مشاهده نمی‌شود. به طور میانگین، دمای شهرهای این کشور در تابستان حدود 17 تا 20 درجه و در زمستان نیز بین 2 تا 7 درجه متغیر است. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث شده است تا کشور هلند مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار بگیرد، ثبات اقتصادی آن است. به جرئت می‌توان گفت که این کشور از نظر اقتصادی جزء باثبات‌ترین کشورهای اروپایی و جهان است؛ زیرا در صادرات انواع گل، لبنیات و سایر محصولات غذایی و کشاورزی عملکردی بسیار عالی دارد. رشد اقتصادی کشور هلند در زمان انقلاب صنعتی بسیار چشمگیر بود و شاخص اقتصادی آن در حال حاضر نیز 8.75 است.

اگر قصد دریافت اقامت هلند و زندگی در این کشور را دارید، باید با آب و هوای بارانی مشکلی نداشته باشید. آب و هوای شهرهای هلند در اکثر روزهای سرد سال بارانی است و در برخی موارد نیز باران‌های ناگهانی و سهمگین دیده می‌شود.

هلند، کشوری مناسب برای مهاجرت

روش‌های مختلف مهاجرت و دریافت اقامت کشور هلند

خوشبختانه مهاجرت به هلند و دریافت اقامت این کشور از طریق روش‌های مختلفی از جمله کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل، ازدواج و … امکان‌پذیر است. یکی از بهترین ویژگی‌های این کشور، زبان رایج آن است. اگرچه زبان رسمی این کشور هلندی است، اما درصد زیادی از مردم آن به زبان انگلیسی مسلط هستند و این موضوع، شرایط کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و … را برای افراد مهاجر ساده‌تر می‌کند. در این بخش قصد داریم تا به بررسی روش‌های مختلف مهاجرت و دریافت اقامت هلند بپردازیم و بهترین آن‌ها را معرفی کنیم.

روش‌های مختلف اخذ ویزای کشور هلند

دریافت اقامت هلند از طریق تحصیل

دریافت ویزای تحصیلی کشور هلند، یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای مهاجرت و زندگی در این کشور است. برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، وجود دانشگاه‌های برتر، امکان تحصیل در مقاطع بالاتر و … از جمله بهترین ویژگی‌های تحصیل در این کشور است، اما باید توجه داشت که از طریق تحصیل نمی‌توان به صورت مستقیم اقامت دائم هلند را دریافت کرد.

مزایای تحصیل در هلند

در کشور هلند امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، تحصیلات تکمیلی و دکتری وجود دارد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال است، در حالی که این زمان در مقطع کارشناسی ارشد یا تحصیلات تکمیلی بین 1 تا 4 سال متغیر بوده و طول دوره دکتری نیز حداقل 4 سال است. در صورت فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه‌های هلند می‌توانید به مدت یک سال اقامت موقت این کشور را دریافت کنید و به دنبال کار بگردید. در صورتی که در این بازه زمانی موفق به ثبت قرارداد کاری شوید، می‌توانید ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهید و پس از گذشت پنج سال زندگی در این کشور، اقامت هلند را به صورت دائم دریافت کنید.

مدارک لازم برای تحصیل در هلند شامل رزومه، مدرک زبان، انگیزه نامه، ترجمه رسمی مدارک ثبت شده در رزومه، ترجمه رسمی ریز نمرات مقاطع تحصیلی و توصیه نامه اساتید مربوطه است. همچنین برای دریافت اقامت موقت از طریق تحصیل نیز باید مدارکی از جمله گواهی‌های تمکن مالی، عدم سوء پیشینه کیفری و تهیه منزل یا خوابگاه، نامه پذیرش دانشگاه و کپی برابر اصل پاسپورت را ارائه دهید.

دانشگاه آمستردام یکی از بهترین دانشگاه‌های هلند برای تحصیل

اقامت هلند از طریق کار

همان‌ طور که در بخش قبل به آن اشاره شد، در صورتی که فرد بتواند یک سال پس از پایان تحصیل خود به انعقاد قرارداد کاری اقدام کند، امکان دریافت اقامت هلند و زندگی در این کشور را به دست می‌آورد. این در حالی است که به صورت مستقیم نیز می‌توان از طریق کار، اقامت این کشور را دریافت کرد و برای اخذ این ویزا الزامی به تحصیل در دانشگاه‌های هلند وجود ندارد.

برای مشغول به کار شدن در کشور هلند باید ویزای کاری دریافت کنید. این نوع ویزا به سه دسته ویزای کار کوتاه مدت، ویزای MVV و ویزای کاری GVVA تقسیم می‌شود. نوع اول ویزای کاری هلند، ویزای کار کوتاه مدت بوده که در حال حاضر، برای افراد ایرانی غیر فعال است. از طریق این ویزا این امکان به افراد داده می‌شود تا به مدت سه ماه در کشور هلند مشغول به کار شوند. در برخی موارد، دریافت ویزای کاری از این طریق به مدت شش ماه نیز قابل تمدید است.

نوع دیگر دریافت اقامت هلند از طریق کار، ویزای MVV است. دریافت ویزا از این طریق مناسب افرادی است که قصد پیوستن به خانواده خود در کشور هلند را دارند. این در حالی است که بهترین روش برای مهاجرت به هلند از طریق کار، دریافت ویزای GVVA است. این ویزا به افرادی داده می‌شود که از سمت کارفرمایان هلندی، جاب آفر یا دعوت‌نامه کاری داشته باشند و در اغلب موارد با استفاده از آن می‌توان به مدت 3 سال اقامت در این کشور را کسب کرد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری شامل فرم درخواست ویزای کار، مدارک پشتیبانی، قرارداد کاری، پاسپورت با اعتبار شش ‌ماهه، اثبات تمکن مالی، نامه گواهی سلامت، بیمه مسافرتی، آدرس محل سکونت در کشور هلند و رزومه تحصیلی و کاری هستند.

دریافت اقامت کشور هلند از طریق کار

دریافت اقامت هلند از طریق سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از بهترین و کم‌دردسرترین روش‌ها برای دریافت اقامت هلند، سرمایه‌گذاری در این کشور است. اخذ ویزا از طریق سرمایه‌گذاری مشروط به اقامت طولانی مدت در این کشور و درخواست مجوز اقامت موقت از سمت اتباع خارجی است. اگر قصد دارید که اقامت کشور هلند را از طریق سرمایه‌گذاری دریافت کنید، می‌توانید با ثبت شرکت، راه‌اندازی و ارائه استارت‌آپ و همچنین داشتن تمکن مالی ویزای این کشور را بگیرید.

به طور تخصصی‌تر، سرمایه‌گذاری در هلند برای اخذ اقامت شامل سه نوع ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری مشترک و سرمایه‌گذاری در صندوق دولتی این کشور است. در روش ثبت شرکت، فرد متقاضی باید طرح اقتصادی مناسبی را ارائه دهد و بر اساس آن، شرکت جدیدی را ثبت دولتی کند. همچنین این امکان وجود دارد که سهام شرکتی را خریداری کند که از قبل وجود خارجی داشته است و از این طریق، سرمایه‌گذاری خود را انجام دهد و اقدام به دریافت اقامت کند.

برخی معیارهای ارزیابی که بر اساس نظام امتیازدهی این کشور نیز تعیین شده‌اند، نقش مهمی در گرفتن اقامت هلند از طریق سرمایه‌گذاری دارند. به‌ عنوان ‌مثال، ایجاد حداقل 10 موقعیت شغلی در طول 5 سال فعالیت، ایجاد ارزش افزوده‌های غیر مالی، خلق فناوری‌های جدید و … از جمله این معیارها محسوب می‌شوند. باید توجه داشته باشید که خرید ملک در کشور هلند بر خلاف برخی از کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و پرتغال منجر به دریافت اقامت نمی‌شود؛ با این حال، سرمایه‌گذاری در خرید املاک و سایر مستغلات برای سرمایه‌گذاران خارجی امکان‌پذیر است.

در صورت اثبات تمکن مالی برای حمایت خود و خانواده می‌توانید به راحتی اقامت هلند را دریافت کنید و پس از گذشت پنج سال زندگی در این کشور، اقامت موقت خود را به اقامت دائم تغییر دهید. همچنین در صورت ثبت اختراع و ارائه ایده‌های نوآورانه یا ایجاد مشاغل جدید در این کشور می‌توانید اقدام به دریافت اقامت کنید.

ثبت شرکت جدید برای دریافت اقامت کشور هلند

دریافت اقامت هلند از طریق ازدواج یا تولد

روش دیگر برای اخذ اقامت هلند ازدواج است. مهاجرت به هلند از طریق ازدواج با توجه به شرایط خاصی امکان‌پذیر است. در این روش، فرد متقاضی ویزا باید به مدت 3 سال با همسر خود زندگی کند و مدارکی را ارائه دهد که باعث اثبات این موضوع می‌شود. به رسمیت شناختن ازدواج افراد متقاضی با افرادی که تبعه هلند هستند، توسط یک مراسم به نام Civil Marriage امکان‌پذیر است و در صورتی که ازدواج به صورت صوری انجام نشده باشد، پس از گذشت سه سال می‌توان اقدام به دریافت اقامت کشور هلند کرد. مدارک لازم برای دریافت ویزا از طریق ازدواج شامل ارائه سند اثبات تمکن مالی، آدرس و نشانی محل سکونت، گواهینامه ازدواج رسمی و ارائه مدارک هویتی است.

اخذ ویزای هلند از طریق تولد نیز بسته به شرایط خاصی امکان‌پذیر است. در صورتی که پدر یا مادر فرزند متولد شده، تبعه هلند باشند، به صورت خودکار حتی در مواردی که فرزند در کشور دیگری متولد شده باشد، تابعیت این کشور را خواهد شد. به این ترتیب، باید توجه داشته باشید که در صورت نداشتن اقامت کشور هلند، تولد فرزند در این کشور نمی‌تواند برای شما اقامت و شرایط زندگی در هلند را فراهم کند.

اقامت در کشور هلند از طریق ازدواج

انتخاب مؤسسه مهاجرتی مناسب برای دریافت اقامت هلند

برای مهاجرت به هلند و دریافت اقامت این کشور نیاز است تا شرایط خود را به صورت کامل بررسی کرده و با توجه به وضعیت خود، بهترین روش را برای اخذ ویزا انتخاب کنید. مسلماً بررسی شرایط و انتخاب بهترین روش ممکن، نیازمند کمک افرادی متخصص و با تجربه در این زمینه خواهد بود.

یک مؤسسه مهاجرتی مناسب می‌تواند مشاوره‌های لازم در خصوص مهاجرت به هلند و بهترین راه برای اخذ اقامت این کشور را به شما ارائه دهد و در سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی شما مشارکت داشته باشد. از طرفی دیگر، می‌تواند بهترین فرصت‌های شغلی برای کار را شناسایی کرده و برای شما انتخاب کند، در انتخاب دانشگاه‌های برتر کشور هلند و اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل به شما کمک کند و مدت زمان اخذ ویزا را به شکل چشمگیری کاهش دهد.

مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای، با بهره‌مندی از تیمی حرفه‌ای و با تجربه در زمینه مهاجرت می‌توانند مسیر مهاجرت و اخذ اقامت هلند را برای شما ساده‌تر کند. برای بهره‌مندی از خدمات مشاوره رایگان این مجموعه می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید یا با ارسال نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه خود از بخش درباره ما، منتظر تماس از سمت مجموعه هرمس اپلای باشید.

نقش مهم مؤسسه مهاجرتی در دریافت اقامت کشور هلند
جمع‌بندی

هلند به دلیل داشتن سطح کیفی زندگی بالا، اقتصاد قدرتمند، شرایط کاری و تحصیلی مناسب و … کشور مناسبی برای افرادی است که قصد مهاجرت دارند. دریافت اقامت کشور هلند و زندگی در آن به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که در بیشتر آن‌ها، ابتدا اقامت موقت و پس از گذشت چند سال، اقامت دائم داده می‎شود. انتخاب بهترین راه مهاجرت که متناسب با وضعیت تحصیلی، کاری و شغلی یا مالی شما باشد، می‌تواند مسیر مهاجرت و اخذ اقامت هلند را ساده‌تر کند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که برای دریافت خدمات مهاجرتی و ارائه مشاوره از سمت کارشناسان مجرب و حرفه‌ای، با مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای در ارتباط باشید.

مقاله پیشنهادی : اقامت هلند با خرید ملک

سوالات متداول

از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و غیره

برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، وجود دانشگاه‌های برتر، امکان تحصیل در مقاطع بالاتر و غیره

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن