مهاجرت دندانپزشکان به عمان

مهاجرت دندانپزشکان به عمان

سالانه افراد زیادی به­عنوان دندانپزشک به کشورهای مختلف مهاجرت می‌کنند. سطح رفاه و کیفیت زندگی در این کشورها برای افراد موضوع مهمی است؛ بنابراین مهاجرت دندانپزشکان به عمان همواره طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. عمان به ­عنوان یکی از کشورهای محبوب در شرق شبه جزیزره عربستان شناخته می‌شود که از حضور دندانپزشکان حرفه‌ای در کشور خود استقبال می‌کند.

اگر شما هم در این رشته فعالیت می‌کنید و قصد دارید تا به صورت حرفه‌ای مهارت خود را در یک کشور ثروتمند عربی دنبال کنید، بهتر است مهاجرت به عمان را به­عنوان یکی از اولویت‌های اصلی خود، در نظر داشته باشید. شما در مرحله اول باید مهارت خود را در این کشور به اثبات برسانید تا بتوانید، در این کشور زندگی با رفاه بالایی را تجربه کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

با کشور عمان بیشتر آشنا شوید

کشور عمان همسایه کشورهای یمن، امارات متحده عربی و عربستان سعودی است. کشور محبوب عمان، جزئی از شبه جزیره عربستان است و به­ عنوان کشوری ثروتمند شناخته می‌شود. عربی به­عنوان زبان اصلی این کشور در نظر گرفته می‌شود؛ اما تعداد زیادی از ساکنین عمان به زبان انگلیسی تسلط دارند.

پایتخت کشور عمان، شهر بزرگی به نام مسقط است. سالانه مهاجران زیادی عمان را به­عنوان کشور مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. مهاجرت دندانپزشکان به عمان نیز در سال‌های اخیر مورد توجه واقع شده است. شرایط کار، زندگی و رفاه عمومی در این کشور، افراد زیادی را به مهاجرت به عمان ترغیب می‌کند.

بهتر است بدانید که ریال عمان به­عنوان واحد پولی این کشور در نظر گرفته می‌شود. عمان از مهاجران در کشور خود استقبال می‌کند، تنها کافی‌ست با مسیر مهاجرت آشنا شوید و از مهارت و یا دانش بالایی نیز در زمینه رشته انتخابی خود برخوردار باشید.

با کشور عمان بیشتر آشنا شوید

شرایط زندگی در عمان

مهاجران قبل از مهاجرت کشور مقصد را، از جهات مختلف بررسی می‌کنند، مزایای زندگی و کارکردن در کشورهای مختلف از پارامترهای مهم و قابل توجه افراد است. بهتر است بدانید که در مجموع 1.38 میلیون نفر به­عنوان مهاجر در کشور عمان کار می‌کنند. تقریبا 30 درصد از جمعیت این کشور را مهاجران کشورهای مختلف تشکیل می‌دهند.

مزایای زندگی در عمان

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های زندگی در کشور عمان، امنیت بالای این کشور است. این کشور در مقایسه با کشورهای خاورمیانه از تنش‌هاس سیاسی و اجتماعی کمی برخوردار است و میزان آرامش موجود در این کشور مثال‌زدنی است. جرم و جنایت‌های پایین نیز از پارامترهای مهم وجود آرامش در این کشور محبوب است.

این کشور از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار است؛ همچنین مدارس بین‌المللی موجود در عمان، این کشور را به یک کشور شناخته شده در سطح جهان تبدیل کرده است. خودرو ارزان در کنار سوخت ارزان نیز ازجمله مزیت‌های زندگی در عمان است. مزایای بی­شمار زندگی در این کشور، مهاجرت دندانپزشکان به عمان را افزایش داده است. ساکنین عمان رفتار بسیار مناسبی را با خارجی‌ها دارند، آنها رتبه دوم رفتار دوستانه را کسب کرده‌اند؛ بنابراین افراد مهاجر در این کشور نگران نگاه‌های نژادپرستانه نخواهند بود.

هزینه زندگی در این کشور نسبت به درآمد افراد در سطح مناسبی قرار دارد و ثبات اقتصادی در این کشور، کیفیت افراد را در سطح مناسبی حفظ می‌کند. سواحل زیبا و اقیانوس‌های شگفت‌انگیز، عمان را به مقصد جذاب گردشگری در جهان تبدیل کرده است؛ همچنین حمل­ونقل­ هوایی این کشور، دسترسی افراد را به کشورهای مختلف آسان کرده است.

مزایای کارکردن در عمان

ظرفیت شغلی کشور عمان فوق‌العاده است؛ بنابراین مشاغل زیادی در این کشور وجود دارند که از افراد با مهارت بالا در زمینه‌های مختلف استقبال خواهند کرد. درآمد در این کشور معاف از مالیات است، درصورتی­که کشورهای مختلف از میزان درآمد بر مالیات بالایی برخوردار هستند. حقوق پرداختی در عمان نیز قابل توجه است و این موضوع افراد زیادی را به سمت این کشور جذب کرده است.

نیروهای کار عمانی به وجود افراد خارجی در محیط کار خود عادت کرده‌اند؛ بنابراین به استعدادهای افراد خارجی در کشور خود اهمیت داده و رفتار دوستانه‌ای با آنها دارند. عمان کشوری در حال رشد و پیشرفت است؛ بنابراین همواره از افراد با استعداد در حوزه‌های مختلف استقبال می‌کند. ازجمله مهم‌ترین بخش‌هایی که عمان به نیروی کار ماهر در آن زمینه نیاز دارد، بخش بهداشت و درمان است.

نرخ بیکاری در کشور عمان تنها 3 درصد ارزیابی شده است؛ بنابراین یافتن شغل مورد علاقه در زمینه مختلف به ویژه پزشکی کار دشواری به نظر نمی‌رسد، تنها کافی‌ست مهارت خود را برای کارفرما اثبات کرده و نهایتا ویزای کار این کشور را دریافت کنید. همزمان با افزایش مهاجرت دندانپزشکان به عمان ، نیاز کشور عمان به نیروهای خارجی در زمینه‌های مختلف پزشکی زیاد است؛ بنابراین آنها از مهارت شما در این زمینه استقبال خواهند کرد.

شغل محبوب دندانپزشکی در عمان

همانطور که می‌دانید نیروی پزشکی و دندانپزشکی تمایل زیادی به زندگی در کشور عمان دارند، اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است بدانید که باید مدرک خود را معادل‌سازی کنید. اولین مرحله برای معادل‌سازی مدرک، قبول­ شدن در آزمون پرومکتریک است که در ادامه درباره آن توضیح خواهیم داد.

نرخ بیکاری رشته دندانپزشکی در این کشور پایین است؛ بنابراین یافتن شغل در این حوزه کار سختی به نظر نمی‌رسد. اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را دارید و مسیر مهاجرت برای شما دشوار به نظر می‌رسید، می‌توانید از موسسه هرمس اپلای در این زمینه کمک بگیرید.

مشاغل پرتقاضا در زمینه دندانپزشکی عمان

برخی از افراد تحصیلات آکادمیک خود را در کشور عمان به اتمام می‌رسانند و پیداکردن شغل برای آنها بسیار راحت‌تر از افرادی است که در کشورهای خارجی دیگر تحصیل کرده‌اند. دندانپزشکان مهاجر، می‌توانند در کشور عمان بنا به علاقه، مهارت و نیاز نیروی­کاری این کشور در بخش‌های مختلفی مشغول به کار شوند. با مهاجرت دندانپزشکان به عمان ، افراد مختلفی در زمینه‌های مختلف مشغول به کار کند.

شغل محبوب دندانپزشکی در عمان

کار در بخش بهداشت دهان و دندان و فعالیت در زمینه جراحی فک، نیز ازجمله بخش‌های پرتقاضا در این زمینه است. متخصصین ارتودنسی و متخصصین بخش جراحی نیز می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند. دندانپزشکانی که به بخش کودک علاقه‌مند هستند نیز می‌توانند شغل مورد نظر خود را در زمینه دندانپزشکی کودک پیدا کرده و این شغل را در کشور عمان ادامه دهند.

مدارک موردنیاز دندانپزشکان برای مهاجرت  به عمان

ارائه مدارک لازم ازجمله ملزومات مهاجرت است. در مرحله اول افراد باید به معادل‌سازی مدرک خود بپردازند که این کار از طریق شرکت در آزمون پرومتریک امکان‌پذیر خواهد بود. پس از اینکه اشخاص در این آزمون نمره قبولی خود را دریافت کردند، باید مدارک خود را به همراه مدرک پرومتریک به سفارت این کشور ارائه دهند تا بتوانند ویزای کار کشور عمان را دریافت کنند.

به­منظور مهاجرت دندانپزشکان به عمان مدارک متعددی موردنیاز است. گذرنامه افراد باید دارای اعتباری معادل با 6 ماه را باشد؛ بنابراین بهتر است قبل از رفتن، گذرنامه خود را تمدید کنید. مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی نیز از ملزومات اصلی دریافت ویزا است.

پیشنهاد شغلی و قراردادکاری امضا شده توسط شما و کارفرما نیز جزو مدارک موردنیاز مهاجرت به کشور عمان در نظر گرفته می‌شود. بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت، مدارک تحصیلی خود را ترجمه کرده و سوابق شغلی و مهارت‌های خود را نیز ارائه دهید. گواهی سلامت فردی در کنار نامه تمکن مالی نیز از ملزومات اصلی مهاجرت به عمان است.

درباره آزمون پرومتریک بیشتر بدانید

افرادی که در زمینه پزشکی فعالیت می‌کنند و قصد مهاجرت به کشورهای پیشرفته‌ای مانند عمان را دارند؛ احتمالا نام آزمون پرومتریک به گوششان خورده است. آزمون پرومتریک به ­منظور معادل‌سازی مدرک در این کشور انجام می‌شود. این آزمون یکی از ملزومات اصلی پذیرش شما در کشورهای عربی به ویژه عمان است؛ اما آزمون پرومتریک در کشور ایران برگزار نمی‌شود.

کسانی که قصد مهاجرت به ­عنوان دندانپزشک را دارند، باید از طریق کشورهای نزدیک به ایران مانند ترکیه، گرجستان، قطر و … در این آزمون شرکت کنند. قبولی در آزمون پرومتریک یکی از ملزومات اساسی مهاجرت دندانپزشکان به عمان است. افراد باید در اولین مرحله از مراحل مهاجرت خود، در این آزمون نمره قبولی را کسب کنند. زبان مورد استفاده در این آزمون انگلیسی است تا افراد بتوانند به ­راحتی در آن شرکت کنند.

معمولا سوالات موجود در این آزمون بین 100 تا 150 سوال است که افراد برای قبولی در آن، موظف به پاسخگویی صحیح نسبت به 60 سوال از این آزمون هستند. افراد می‌توانند به سایت پرومتریک مراجعه کرده و فرم ثبت­نام این آزمون را تکمیل کرده و نهایتا در تاریخ مقرر در آزمون پرومتریک شرکت کنند.

افراد می‌توانند در طول سال چندین بار در آزمون پرومتریک شرکت کنند؛ اما پرداخت هزینه آزمون یکی از دلایلی است که افراد قبل از شرکت در آزمون از آمادگی بالایی برخوردار می‌شوند. هزینه شرکت در این آزمون بنا به رشته انتخابی متفاوت است؛ اما معمولا افراد باید مبلغی معادل 280 دلار را برای شرکت در این آزمون در نظر بگیرند.

درباره آزمون پرومتریک بیشتر بدانید

حقوق دندانپزشکان در عمان چقدر است؟

یکی از دلایل مهاجرت دندانپزشکان به عمان میزان حقوق دریافتی در این کشور است. دستمزد دندانپزشکان در کشورهای مختلف به عوامل متعددی بستگی دارد. تجربه افراد، مهارت آنها و در نهایت موقعیت مکانی این افراد با میزان درآمد آنها رابطه مستقیمی دارد. میانگین حقوق دندانپزشکان در این کشور 3960 OMR است. افراد متخصص در این زمینه می‌توانند حقوقی معادل OMR 6180  را تجربه کنند. کمترین میزان درآمد دندانپزشکان در این کشور 1940 OMR  است.

کشور عمان مالیات بر درآمد را از حقوق نهایی افراد کسر نخواهد کرد. هر چقدر تجربه شما در زمینه دندانپزشکی بیشتر باشد، طبیعی است که از درآمد بیشتری نیز برخوردار شوید. یک دندانپزشک با تجربه کاری دو ساله 2300 OMR را در ماه تجربه خواهد کرد. اگر این فرد تا پنج سال به کار مداوم ادامه دهد و تجربه خود را بیشتر کند، حقوق وی به 5000 OMR خواهد رسید.

چگونه به ­عنوان یک دندانپزشک به عمان مهاجرت کنیم؟

شما به ­عنوان یک دندانپزشک ماهر می‌توانید یک شغل در کشور محبوب عمان به دست بیاورید؛ اما شما باید از تجربه کار کافی و دانش بالایی در این زمینه برخوردار باشید. شرکت‌های کاریابی متعددی در این زمینه فعالیت می‌کنند که شما می‌توانید برای یافتن شغل از آنها کمک بگیرید؛ اما مهم‌ترین مسئله نوشتن یک رزومه مناسب و جامع از مهارت‌ها و توانایی‌های خود است.

داشتن یک رزومه قوی به همراه مهارت بالا از ملزومات مهاجرت دندانپزشکان به عمان است. شما پس از نوشتن یک رزومه قوی، می‌توانید آن را به کارفرماهای مختلف در این زمینه ارسال کنید. پس از ارسال رزومه در صورت تایید، کارفرما زمانی را برای مصاحبه شغلی با شما در نظر می‌گیرد. شما در زمان مقرر، در مصاحبه شغلی شرکت می‌کنید تا نهایتا بتوانید نظر کارفرما را به خود جلب کرده و پیشنهاد شغلی را دریافت کنید.

دریافت­کردن پیشنهاد شغلی احتمالا بین دو تا چهار هفته طول می‌کشد؛ اما اگر موفق به دریافت آن شده باشید، شما خوش شانس هستید. دریافت ویزا پس از پیشنهاد شغلی کار سختی به نظر نخواهد رسید. در این مرحله مدارک هویتی و مدرک تحصیلی خود را به همراه پیشنهاد شغلی برای دریافت ویزا به سفارت‌خانه کشور مربوطه ارسال می‌کنید و منتظر دریافت ویزا می‌مانید.

چگونه به ­عنوان یک دندانپزشک به عمان مهاجرت کنیم؟

دریافت اقامت کشور عمان از طریق دندانپزشکی

افرادی که پیشنهاد شغلی حوزه دندانپزشکی را در کشور عمان دریافت کرده باشند، می‌توانند مجوز کار را دریافت کرده و به میزان مدت قرارداد خود در این کشور بمانند. این مدت زمان محدود است؛ بنابراین پس از اتمام قرارداد کاری شما، ویزای مربوطه نیز اتمام می‌یابد. شما تنها درصورتی­که حداقل به مدت دو سال در این کشور کار کنید، می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

در این روزها که بازار مهاجرت دندانپزشکی که یکی از بهترین رشته‌های علوم تجربی است، بسیار داغ است.

سخن آخر

عمان به عنوان کشوری ثروتمند با اقتصاد قوی و امنیتی بالا شناخته می‌شود. افراد در این کشور از پرداخت مالیات بر درآمد معاف هستند؛ بنابراین این کشور یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی در بین مهاجران است. حدود 30 درصد از ساکنین کشور عمان مهاجران خارجی هستند؛ بنابراین مزایای زندگی و کار در این کشور برای افراد زیادی ثابت شده است.

هر ساله تعداد زیادی از افراد از کشورهای مختلف به کشور عمان مهاجرت می‌کنند؛ اما مهاجرت دندانپزشکان به عمان در سال‌های اخیر از طرفداران بیشتری برخوردار شده است. طی­کردن مسیر مهاجرت و پیداکردن شغل در این زمینه برای برخی از افراد کمی پیچیده به نظر می‌رسد؛ اما نگران نباشد. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، پرونده‌های موفقی را در این زمینه به ثبت رسانده است؛ بنابراین در این مسیر شما را همراهی خواهد کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
درآمد دندانپزشکان در عمان حدودا چقدر میباشد؟
افراد در حرفه دندانپزشکی در عمان به‌صورت میانگین ماهانه 3960 ریال عمان معادل 10303 دلار درآمد دارند.
آیا برای انجام کار در تخصص دندانپزشکی در عمان محدودیت سنی وجود دارد؟
برای اخذ ویزای کاری کشور عمان باید بین 21 تا 60 سال باشید.
آیا با اخذ ویزای کار عمان و کار در کشور عمان می توان اقامت و تابعیت عمان را دریافت کرد؟
در کشور عمان و کشورهای حاشیه خلیج فارس، اقامت دائم و پاسپورت به متقاضیان اعطا نمی شود و با اخذ ویزای کار عمان می توان اقامت موقت این کشور را دریافت کرد که قابل تمدید می باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای