بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. در این روزها که بازار مهاجرت دندانپزشکی که یکی از بهترین رشته‌های علوم تجربی است، بسیار داغ است. به نظر شما بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان کدام کشور است؟ باید بگوییم که شرایط مهاجرت هر فردی متفاوت است. اما تصمیم برای مهاجرت واقعا کار ساده‌ای نیست و تصمیم بزرگی به حساب می‌آید. به همین خاطر در این مقاله سعی کردیم به شما در تصمیم گیری صحیح در این زمینه کمک کنیم. در این مقاله به بررسی تعدادی از بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان، از دیدگاه‌های مختلف پرداختیم و اطلاعات جامع و کاربردی را در اختیار شما قرار دادیم. حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری دنداپزشکان

مهاجرت کاری دندانپزشکان یک سری شرایط کلی دارد که تقریباً بر اکثر کشورها حاکم است.

این شرایط شامل موارد زیر است:

  • معادل مدرک تحصیلی:

اولاً موضوعی که حائز اهمیت است، معادل سازی مدارک تحصیلی در کشور مورد نظر است.

  • اخذ مجوز کار:

این موضوع بسیار مهم است و دندانپزشک باید در کشور مقصد مجوز کار بگیرد. برای رسیدن به این هدف در اکثر کشورها، تسلط بر زبان آن کشور ضروری است. لازم به ذکر است که در برخی کشورها مانند هلند داشتن مجوز کار منوط به داشتن اقامت در آن کشور است و در صورتی که فرد اقامت آن کشور را نداشته باشد، نمی‌تواند مجوز کار دریافت کند.

موارد ذکر شده شرایط عمومی مهاجرت دندانپزشکان بود. البته عوامل دیگری مانند بازار کار و درآمد دندانپزشکان کشور مورد نظر، امکان اخذ اقامت نیز در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان بسیار حائز اهمیت است و برای هر کشور به صورت جداگانه بررسی خواهد شد.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری دنداپزشکان

معیارهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دنداپزشکان

برای انتخاب یک یا چند کشور از بین بیش از 190 کشور جهان، باید شاخص ها را در نظر گرفت. از جمله معیارهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شرایط اخذ مجوز کار دندانپزشکی
  • درآمد و بازار کار در این زمینه
  • فرهنگ و سنت‌های عامیانه و هزینه‌های زندگی
  • علاوه بر این، سطح دانش، فرصت‌ها و اهمیت دندانپزشکی

معرفی بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

در این قسمت می‌خواهیم به بررسی شرایط کشورهای مختلف برای مهاجرت شغل دنداپزشکی بپردازیم. برای آشنایی با شرایط این کشورها تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کشور کانادا

کانادا به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان محسوب می‌شود. دندانپزشکانی که به کانادا مهاجرت می‌کنند باید مدرک تحصیلی خود را معادل‌سازی کنند. همچنین یک سال سابقه کار دائم یا دو سال سابقه کار پاره وقت الزامی است. اگر دندانپزشکان بین‌المللی مدرک زبان معتبری داشته باشند، باید تست‌های نظری و عملی مختلفی را بگذرانند و مجوز NDEB را از هیئت ملی ارزیابی دندانپزشکی کانادا دریافت کنند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند.

اگر شرایط فوق را دارید، می‌توانید واجد شرایط اکسپرس اینتری کانادا، برنامه کارگران ماهر فدرال، برنامه نامزدی ایالتی و غیره باشید. علاوه بر این هزینه‌های مهاجرت به این کشور نسبت به سایر کشورها کمتر است. با حدود 24000 دندانپزشک، کانادا همچنان به دندانپزشک نیاز دارد. متوسط ​​درآمد دندانپزشکان در این کشور ۲۱۰ هزار دلار در سال است.

این کشور از نظر امکانات و اهمیت دندانپزشکی شرایط خوبی دارد و حدود سه چهارم مردم این کشور حداقل سالی یک بار به دندانپزشکی مراجعه می کنند. هزینه سرانه زندگی در کانادا به طور متوسط 14940 دلار در سال است. مردم این کشور عموما مردمی صمیمی هستند و شما تنها نخواهید بود زیرا این کشور نسبت به مهاجران بسیار دوستانه رفتار می‌کنند. کانادا شرایط زندگی خوبی دارد و به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان محسوب می‌شود.

کشور آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا، ابتدا باید تحصیلات خود را معادل‌سازی کنید. این امر مستلزم داشتن مدرک لیسانس و تاییدیه از یک آژانس معتبر است.دندانپزشکان برای مهاجرت به آمریکا باید در آزمون USMLE شرکت کنند. این آزمون دارای سه مرحله است و دندانپزشکان علاوه بر قبولی در این آزمون باید دارای مدرک زبان معتبر (مانند آیلتس یا تافل) باشند. دندانپزشکان بین‌المللی نیز با گرین کارت می‌توانند به صورت موقت در این کشور کار کنند.

متوسط درآمد دندانپزشکان در ایالات متحده 238000 دلار در سال است. زیرساخت خوبی برای دندانپزشکی در آمریکا وجود دارد و بهترین دانشکده های دندانپزشکی دنیا در این کشور قرار دارند. هزینه زندگی برای هر فرد در ایالات متحده حدود 38000 دلار در سال است، اما به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دنداپزشکان محسوب می‌شود. مردم این کشور مردمی صمیمی و مهربان هستند و به راحتی می‌توان با آنها ارتباط برقرار کرد. همانطور که می‌دانید این کشور از نظر امکانات زندگی و تفریحی یکی از بهترین ها در جهان است، اگرچه مراحل مهاجرت و اقامت دشوار و پیچیده است، اما ارزش آن را دارد.

کشور آمریکا

کشورآلمان

متقاضیان برای اخذ مجوز (تأییدیه) دندانپزشکی در آلمان باید مراحل معادل سازی مدرک تحصیلی خود را طی کرده و در صورت نیاز در آزمون و دوره کارآموزی شرکت کنند. در ضمن برای اخذ اقامت این کشور داشتن تسلط B2 به زبان آلمانی الزامی است و پروسه اخذ اقامت بین 10 ماه تا 1 سال طول می‌کشد. متوسط ​​درآمد دندانپزشکان در این کشور حدود 103000 یورو در سال است.

علاوه بر این، این کشور به نیروی کار متخصص در این زمینه نیاز دارد. بخش بزرگی از جمعیت آلمان از مهاجران به این کشور استقبال می‌کنند و معتقدند که ورود مهاجران باعث پیشرفت کشورشان می‌شود. مردم آلمان نیز بسیار مهمان نواز هستند. هزینه زندگی برای هر فرد در این کشور به طور متوسط ​​برابر با 10332 یورو در سال خواهد بود. آلمان کشوری صنعتی و مدرن است و مکان خوبی برای زندگی به حساب می‌آید.

کشور اتریش

دندانپزشک برای اخذ مجوز کار در این کشور باید مراحل معادل سازی مدرک تحصیلی و شرکت در دوره کارآموزی را طی کند. فرد مورد نظر پس از گذراندن این مراحل و یک سری آزمایشات می‌تواند با اخذ مجوز کار شروع به کار کند. لازم به ذکر است که اتریش به متقاضیان امکان یادگیری زبان در این کشور را می‌دهد و نیازی به صحبت روان قبل از ورود به این کشور نیست.

پروسه معادل سازی و مجوز معمولاً حدود یک سال طول می‌کشد و پس از یک ماه می‌توان برای اعضای خانواده اقامت گرفت. درآمد سالانه دندانپزشکان در اتریش که به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان محسوب می‌شود، تقریباً 109560 یورو است.

ضمن اینکه بازار کار دندانپزشکان در این کشور بسیار مطلوب است و دولت اتریش از این قشر استقبال می‌کند. اتریش از نظر دانش و امکانات دندانپزشکی شرایط خوب و دانشگاه‌های بسیار خوبی دارد. هزینه زندگی برای هر نفر در اتریش حدود 10572 یورو در سال است ( در این مقدار هزینه اجاره خانه در نظر گرفته نمی‌شود). اتریش کشور بسیار زیبایی است که مردم آن عموماً دوستانه اما رسمی هستند و می‌تواند مکان خوبی برای زندگی باشند.

کشور هلند

برای دریافت مجوز کار در این کشور، فرد مورد نظر باید ابتدا مراحل معادل‌سازی مدرک تحصیلی را انجام دهد. این مراحل به صورت آزمون به زبان هلندی است. بنابراین، فرد باید هلندی را روان صحبت کند. پس از این مرحله نوبت به اخذ گواهینامه مهارت حرفه‌ای می‌رسد و پس از آن در صورت احراز صلاحیت دندانپزشک باید برای ثبت نام در BIG Register در آزمون‌های دانش عمومی و مهارت شرکت کند.

ثبت نام در BIG Register به این معنی است که شما گواهی معتبر از یک موسسه معتبر دارید و همچنین می‌توانید بدون محدودیت کار کنید و مجوز دندانپزشکی داشته باشید. دندانپزشکان در هلند حدود 135600 یورو در سال درآمد دارند. علاوه بر این، این کشور به دلیل پیری دندانپزشکان و کمبود نیروی جایگزین، با کمبود نیروی دندانپزشکی مواجه است.

لازم به ذکر است که هزینه‌های دندانپزشکی در هلند ثابت بوده و هیچ گونه رقابتی در این زمینه وجود ندارد. دندانپزشکی در هلند بسیار مهم است، بنابراین همه حداقل دو بار در سال به دندانپزشک مراجعه می‌کنند. این کشور روش‌های دندانپزشکی مدرنی دارد و کیفیت کار دندانپزشکی در این کشور بالاست و به همین دلیل به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان محسوب می‌شود. هزینه زندگی برای هر نفر در هلند حدود 10800 یورو در سال است.

هلندی‌ها در برخورد با خارجی‌ها بسیار محتاط هستند و به حریم خصوصی اعتقاد دارند. این در حالی است که آن‌ها در روابط با دوستان و آشنایان نزدیک بسیار باز و راحت هستند. هلند دارای محیطی مناسب برای زندگی، به خصوص برای رشد کودکان است. همچنین مکان‌های تفریحی و طبیعت فوق العاده‌ای دارد.

کشور هلند

کشور نروژ

برای اخذ مجوز کار در این کشور، فرد مورد نظر باید سوابق کاری و گواهی آموزشی خود را به وزارت بهداشت و درمان نروژ تحویل دهد و پس از تایید، برای ارائه مهارت‌های خود دوره کارآموزی را در آن کشور انجام دهد. لازم به ذکر است که تسلط به زبان نروژی نیز برای اخذ مجوز کار در نروژ الزامی است. متوسط ​​درآمد سالانه دندانپزشک در این کشور 169000 دلار است.

نروژ به دلیل پیری جمعیت از کمبود دندانپزشک رنج می‌برد. نروژ از نظر امکانات و دانش دندانپزشکی  به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دنداپزشکان در بین کشورهای اروپایی بوده و دارای زیرساخت‌های جهانی است. دندانپزشکی نیز در این کشور بسیار مهم بوده و خدمات دندانپزشکی برای کودکان رایگان است.

هزینه زندگی در نروژ نسبت به سایر کشورها بیشتر است و حدود 41000 دلار برای هر نفر در سال است. این کشور یکی از کشورهای اسکاندیناوی است و تفریحات خاص خود را دارد و از جمله کشورهایی با امکانات خوب و مجلل نیز به حساب می‌آید. نروژی‌ها نیز مردمانی ساده، صادق و مهربان هستند و طبق آمار شادترین مردم جهان محسوب می‌شوند.

کشور اسپانیا

اسپانیا بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان محسوب می‌شود، برای مهاجرت به این کشور لازم است ابتدا به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید. زیرا آزمون‌های معادل سازی، به زبان اسپانیایی در این کشور انجام می‌شود. برای یکسان سازی مدارک، دندانپزشک مورد نظر باید سوابق کاری و صلاحیت تحصیلی خود را به وزارت بهداشت و درمان این کشور ارسال کند و در صورت تایید، این دندانپزشک باید در یک دوره کارآموزی کوتاه مدت شرکت کرده و با دندانپزشک ملاقات کند.

از این طریق با قوانین سیستم بهداشت و درمان اسپانیا برای دریافت مجوز کار آشنا شود و در نهایت مجوز کار دریافت کند. درآمد دندانپزشکان به طور متوسط ​​78900 یورو در سال است. بازار کار دندانپزشکی در این کشور بسیار رقابتی است و اکثر دندانپزشکان سعی در ارائه خدمات بهتر دارند. مراکز دندانپزشکی در اسپانیا با دانش، امکانات و زیرساخت‌های خوبی وجود دارد.

در حال حاضر هزینه زندگی برای هر فرد در این کشور حدود ۷۶۲۰ یورو در سال (بدون احتساب اجاره بها) است که نسبت به سایر کشورها کمتر است. مردم اسپانیا برای خود فرهنگ غنی و ویژه‌ای دارند و در برخورد با خارجی‌ها مثبت رفتار می‌کنند. اسپانیا امکانات تفریحی و اجتماعی بی نظیری دارد و زندگی در این کشور که به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان محسوب می‌شود، می‌تواند تجربه فوق العاده‌ای باشد.

کشور انگلستان

متقاضیان مجوز دندانپزشکی در انگلستان علاوه بر داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی، باید در آزمون‌های دو مرحله‌ای ORE و PLAB نیز شرکت کنند. یک مرحله از این آزمون‌ها تئوری و مرحله دیگر عملی است. در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمایشات، به فرد مجوز دندانپزشکی داده می‌شود. متوسط درآمد سالانه دندانپزشکان در انگلستان 208000 یورو است. انگلستان دارای بهترین دانشگاه ها در زمینه دندانپزشکی است و سطح دانش و اهمیت این حرفه در این کشور بسیار بالاست.

متوسط هزینه زندگی برای هر نفر در انگلستان 13400 یورو در سال است. مردم این کشور مهمان نواز، خونگرم و دوستانه هستند و از خارجی‌ها استقبال می‌کنند. انگلستان امکانات تفریحی و اجتماعی خوبی برای زندگی دارد اما همان‌طور که می‌بینید هزینه زندگی در این کشور بالاست، اما همچنان به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان محسوب می‌شود.

کشور استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا، فرد باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را به انجمن ADC تحت نظارت وزارت امور داخلی استرالیا ارائه دهد. پس از تایید این مدارک در صورت موفقیت فرد باید در آزمون‌های تئوری و عملی جهت اخذ مجوز کار شرکت کند. همچنین لازم به ذکر است که داشتن مدرک زبان معتبر (بیش از ۷ امتیاز) مانند آیلتس نیز الزامی است.

دندانپزشکان استرالیایی حدود 147660 دلار در سال درآمد دارند. استرالیا به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان محسوب می‌شود، چرا که دارای مراکز دندانپزشکی بسیار معتبر و دانشی است و به همین دلیل دندانپزشکی یکی از مشاغل مهم در این کشور است. هزینه سالانه برای هر فرد در این کشور تقریباً 20000 دلار است. استرالیا کشوری است که پذیرای مهاجران بوده و مردمش خونگرم و صمیمی هستند.

کشور استرالیا

کشور نیوزلند

برای دریافت مجوز دندانپزشکی در نیوزلند که به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان است، فرد باید سوابق تحصیلی و شغلی خود را به سیستم مراقبت‌های بهداشتی آن کشور ارائه دهد. در صورت تایید مدارک می‌تواند در آزمون معادل سازی این کشور شرکت کند و سپس باید دوره کارآموزی را انجام دهد تا خود را به حد مطلوب برساند.

پس از انجام موفقیت آمیز مراحل ذکر شده، فرد مورد نظر می‌تواند به عنوان دندانپزشک در نیوزلند مشغول به کار شود. همچنین لازم به ذکر است که برای اخذ مجوز کار، داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه الزامی است. متوسط ​​درآمد دندانپزشکان در نیوزلند 137020 دلار در سال است و این کشور شرایط خوبی برای دندانپزشکان دارد. دندانپزشکی در نیوزلند بسیار مهم است و مراکز آن از نظر علمی جایگاه خوبی دارند.

هزینه زندگی در نیوزلند برای هر نفر 10416 دلار در سال بدون احتساب اجاره بها می‌باشد. نیوزلند مردمانی صمیمی دارد که از مهاجران به این کشور استقبال می‌کنند. همچنین نیوزلند کشوری زیبا با مناظر طبیعی فوق العاده است که در اقیانوس آرام واقع شده و می‌تواند محل مناسبی برای مهاجرت باشد.

بهترین بازار کار کشورها برای مهاجرت دندانپزشکان

کشورهای مختلف جهان نرخ بیکاری متفاوت و سطح درآمد متفاوتی برای دندانپزشکان دارند. اما نکته دیگری که در زمینه تحقیق و تحلیل بهترین کشورهایی که دندانپزشکان می‌توانند به آن‌ها مهاجرت کنند، توجه به کمبود دندانپزشک در کشورهای مختلف جهان است. با توجه به آمار و گزارش‌های روزانه از بازار کار دندانپزشکی در سراسر جهان می‌توان اسم یک کشور را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان نام برد. در حال حاضر هلند به دلیل بازنشستگی بالای دندانپزشکان در سال‌های اخیر با کمبود دندانپزشک مواجه است و دندانپزشکان فارغ التحصیل این کشور برای پاسخگویی به بازار کار رو به رشد کشور کافی نیستند.

بهترین راه های مهاجرت بدون سرمایه

بهترین راه های مهاجرت بدون سرمایه

شاید تصور کنید برای شروع زندگی در کشور مورد علاقه خود به سرمایه اولیه احتیاج دارید. این تفکر کاملا درست است زیرا به هر حال، جابجایی حتی در داخل مرزهای یک کشور هم به مقداری سرمایه احتیاج دارد. اما باید بگوییم خوشبختانه روش های مهاجرتی متفاوتی وجود دارد که می توانید با پرداخت مبلغ کمی به کشور مورد علاقه خود مهاجرت کنید و زندگی جدیدی برای خود بسازید.

سخن آخر

همان طور که خواندید بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان را در این مقاله برایتان بازگو کردیم . بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان در این روزها که بازار مهاجرت بسیار داغ است یکی از دغدغه های مهاجران میباشد. شرایط مهاجرت هر فردی متفاوت است ولی تصمیم برای مهاجرت با هر رشته کاری نیز متفاوت میباشد. ما در این مقاله سعی کردیم در رابطه با مهاجرت دندان پزشکان اطلاعاتی را بطور کامل در اختیارتان قرار دهیم. اما برای اطلاعات بیشتر میتوانید از کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای مشاوره رایگان نیز دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین کشور از نظر درآمدی چه کشوری است؟
اسپانیا بهترین کشور از نظر وضعیت درآمدی دندانپزشکان است.
بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی دندانپزشکان چیست؟
بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکان انگلستان و برترین دانشگاه نیز کالج لندن است.
بهترین کشور از نظر بازار کار دندانپزشکی کدام کشور است؟
کشور هلند از نظر کمبود نیروی دندانپزشکی، بهترین کشور دنیا برای کاریابی است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای