کشور هلند

کشور هلند

کشور هلند یکی از زیباترین کشورهای قاره اروپا به شمار می‌رود که به یک مقصد مهاجرتی بسیار محبوب تبدیل شده است. این کشور فقط با دو کشور آلمان و بلژیک مرز زمینی دارد. کشور بلژیک در جنوب و آلمان در شرق هلند قرار گرفته‌ است. هلند همچنین از طریق دریای شمال به بریتانیا، نروژ، سوئد و دانمارک راه دارد. پایتخت هلند شهر زیبای آمستردام است و یورو واحد پول رسمی این کشور به شمار می‌رود. با ما همراه باشید تا به معرفی کشور هلند به‌عنوان یک مقصد مهاجرتی محبوب بپردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تاریخچه مختصر کشور هلند

تاریخچه پیدایش کشور هلند به سال‌ها قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. در آن زمان هلند منطقه‌ای جنگلی با رودخانه‌ها، تالاب‌ها و دریاچه‌های بسیار زیاد بوده و زندگی در آن دشوار بود. اما مزیت زندگی در این منطقه غیر قابل دسترس بودن آن برای مهاجمان به شمار می‌رفت. البته باید بدانید که امپراتوری روم باستان حدود صد سال قبل از میلاد مسیح، جنوب کشور هلند را تصرف کرد. اما هلند تمرکز خود را روی اقتصاد و تجارت گذاشت و در دوره قرون وسطی به یکی از ثروتمندترین کشورها در قاره اروپا تبدیل شد.

البته در دوره رنسانس، هلند به دلیل جنگ‌های استقلال‌طلبانه کشورهای همسایه خود متحمل ویرانی‌ها و ضررهای زیادی شد. از همین رو هلندی‌ها تصمیم به گسترش مرزهای آبی خود و کشف سرزمین‌های جدید گرفتند. این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که کشور هلند صاحب بزرگ‌ترین قدرت دریایی در اروپا شد. همچنین شهر آمستردام مهم‌ترین مرکز تجاری در اروپا لقب گرفت.

هلند به پیشرفت اقتصادی خود ادامه داد و حتی در جنگ جهانی اول شرکت نکرد. اما آلمان نازی در جنگ جهانی دوم هلند را اشغال کرد. پس از جنگ جهانی دوم، کشور هلند باز هم به رشد اقتصادی خود ادامه داد. این رشد اقتصادی کشور هلند را به یکی از ثروتمندترین و مدرن‌ترین کشورهای دنیا تبدیل کرده است.

تاریخچه مختصر هلند

وضعیت اقتصادی هلند چگونه است؟

کشور هلند یکی از قدرت‌های اقتصادی اروپا و سراسر دنیا به شمار می‌رود. باید بدانید که این کشور بزرگ‌ترین تولیدکننده لبنیات در دنیا بوده و محصولات لبنی آن در حجم بالا و به صورت گسترده به سراسر دنیا صادر می‌شوند. هلند در صنعت کشاورزی نیز فعالیت دارد. این صنعت در هلند بر پایه کشت محصولاتی مانند گندم، جو و سیب‌زمینی است و بخشی از منابع اقتصادی هلند را تامین می‌کند. این کشور ثبات اقتصادی بسیار بالایی دارد و بزرگ‌ترین صادرکننده گل در سراسر دنیا به شمار می‌رود.

جالب است بدانید که حدود ۸۰ درصد کل گل‌های سراسر دنیا را هلند تامین می‌کند. بندر روتردام صنعتی‌ترین شهر هلند به شمار می‌رود و میزبان بیشتر صنایع کشور هلند است. باید اشاره کرد که در حدود ۱۰ میلیون نفر از کل جمعیت هلند استخدام رسمی شده و مشغول به کار هستند. نرخ بیکاری این کشور چیزی در حدود ۳.۷ درصد ثبت شده که نشان می‌دهد از هر ۱۰۰ نفر در هلند فقط ۴ نفر بیکار هستند. از همین رو هلند یکی از کشورهای پرطرف‌دار برای مهاجرت کاری به شمار می‌رود.

با زبان مردم و فرهنگ هلند آشنا شوید

مردم کشور هلند به زبان هلندی صحبت می‌کنند و بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی هم مسلط هستند. جالب است بدانید که نیمی از مردم هلند به زبان آلمانی هم صحبت می‌کنند. باید اشاره کرد که تنوع فرهنگی در این کشور بسیار زیاد است؛ چرا که حدود یک‌پنجم جمعیت هلند مهاجران خارجی هستند. مردم هلند سفر کردن را بسیار دوست دارند و سفر با کاروان معروف‌ترین تفریح آن‌ها به شمار می‌رود.

کاروان‌ها اتومبیل‌هایی هستند که کابین بسیار بزرگی داشته و دارای وسایل رفاهی مانند تخت خواب، دستشویی، آشپزخانه و موارد دیگر هستند. باید بدانید که در هلند فستیوال‌های مختلفی برگزار می‌شوند که معروف‌ترین آن‌ها، فستیوال رژه گل لاله است. این فستیوال، سپتامبر هر سال در شهر زوندرت هلند برگزار می‌شود و بزرگ‌ترین فستیوال گل در سراسر دنیا به شمار می‌رود. از جمله دیگر فستیوال‌های معروف هلند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فستیوال رقص در آمستردام
 • فستیوال تئاتر اورول در ترسخلینگ
 • فستیوال موقرمزها
 • فستیوال آتش‌بازی در اسخیفنینگن
 • فستیوال روز شاه
 • فستیوال فیلم روتردام

مشاهیر هلند را بشناسید

کشور هلند زادگاه بسیاری از افراد معروف دنیا بوده است. معروف‌ترین فرد هلندی در واقع ونسان ونگوگ بوده که یکی از بزرگ‌ترین نقاش‌های جهان به شمار می‌رود. یکی دیگر از نقاشان معروف هلندی رامبراند است که در قرن ۱۷ میلادی زندگی می‌کرد. دسیدریوس اراسموس یکی از بزرگ‌ترین فلاسفه قرن ۱۵ میلادی نیز اهل هلند بود. یکی دیگر از مشاهیر هلند هری کورت ویکتور مولیش نویسنده کتاب معروف کشف آسمان است که حدود ۱۲ سال قبل درگذشت. پاول فرهوفن کارگردان فیلم‌های علمی تخیلی معروف پلیس آهنی و غریزه اصلی نیز اهل کشور هلند است.

هوگو گروتیس یکی از فلاسفه و حقوق‌دانان هلندی بوده که در اواخر قرن ۱۶ و اوایل قرن ۱۷ زندگی می‌کرد. لازم به ذکر است گروتیس به عنوان پدر حقوق بین‌الملل شناخته می‌شود. باید اشاره کرد که هلند یکی از کشورهای پیشرفته در ورزش فوتبال بوده و فوتبالیست‌های معروفی را به دنیا معرفی کرده است. از جمله فوتبالیست‌های مشهور هلندی می‌توان به یوهان کرایوف، رود گولیت، کلارنس سیدورف، دنیس برگکمپ، ادگار داویدز، ادوین فن درسار و آرین روبن اشاره کرد.

مشاهیر هلند را بشناسید
کشور هلند

خدمات بهداشتی و درمانی در هلند

در بسیاری از کشورها نظام پزشکی و خدمات درمانی در یک ارگان دولتی اداره می‌شود، اما در کشور هلند این‌گونه نبوده و توسط یک ارگان نیمه‌دولتی مدیریت می‌شود. وظیفه دولت، نظارت بر روی بهداشت و عملکرد بیمارستان‌ها و بیمه بیماران است. باید اشاره کرد که ساکنان کشور هلند لازم نیست برای استفاده از خدمات پزشکی و درمانی به بیمارستان‌ها هزینه‌ای بپردازند. چرا که تمام امکانات بهداشتی و درمانی عمومی هستند. اما باید بدانید که لازم است بیمه درمانی کشور هلند را دریافت کنید و هزینه‌های آن را بپردازید. چرا که هزینه خدمات پزشکی و درمانی ارائه شده به بیماران در واقع از حق بیمه و مالیات پرداختی شهروندان تامین می‌شود.

لازم به ذکر است که همه شهروندان هلند وظیفه دارند که خود را بیمه کنند. حتی افرادی که به صورت کوتاه‌مدت به هلند مهاجرت می‌کنند مشمول این قانون می‌شوند و باید بیمه درمانی داشته باشند. باید بدانید که حتی اگر افراد خود را بیمه نکنند، دولت هلند آن‌ها را بیمه کرده و حق بیمه را از حقوق دریافتی آن‌ها کم می‌کند. در صورتی که فردی بیمه نشده و تحت پوشش هیچ‌گونه بیمه درمانی در هلند نباشد، زمانی که به هر بیماری مبتلا شود، خود فرد باید هزینه‌های درمان را بپردازد.

نظام آموزشی کشور هلند

وزارت آموزش‌وپرورش کشور هلند وظیفه نظارت بر سیستم آموزشی و کنترل مدارس را بر عهده دارد. همچنین باید هزینه‌های فراهم کردن امکانات تحصیلی را تامین کند. باید بدانید که سیستم آموزشی هلند یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در سراسر دنیا به شمار می‌رود. بیشتر شهروندان هلندی تحصیل‌کرده هستند، از همین رو هلند به عنوان کشور تحصیل‌کرده‌ها در دنیا شناخته می‌شود. باید اشاره کرد که تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان در کشور هلند رایگان بوده و تمام هزینه‌های آن را دولت این کشور تامین خواهد کرد.

جالب است بدانید که سیستم آموزشی در کشور هلند بر پایه آموزش بلندمدت استوار است و مدارس تنها در دو ماه تابستان تعطیل هستند. بیشتر مدارس در هلند دولتی بوده و تعداد کمی از آن‌ها خصوصی هستند. لازم به ذکر است که مدارس خصوصی هلند هم زیر نظر وزارت آموزش‌وپرورش این کشور فعالیت می‌کنند. روند تحصیل در مدارس هلند به این صورت است که هر شش هفته یک‌بار، مدارس به مدت یک هفته تعطیل می‌شوند. به این دلیل یک تعطیلی هفت‌روزه برای مدارس در نظر گرفته شده که مدرسه برای دانش‌آموزان خسته‌کننده و یک‌نواخت نباشد. همچنین این استراحت هفت‌روزه باعث می‌شود دانش‌آموزان با انرژی و روحیه بهتری به تحصیلات خود ادامه دهند.

آموزش در کشور هلند از سن دوسالگی در مهدکودک آغاز می‌شود. دانش‌آموزان مقطع ابتدایی را تا کلاس هشتم ادامه می‌دهند و بعد وارد دبیرستان می‌شوند. در سن ۱۸ سالگی همه دانش‌آموزان مدرک دیپلم خود را دریافت کرده و وارد دانشگاه خواهند شد. باید بدانید تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های هلند فقط به صورت تئوری نیست. دانش‌آموزان و دانشجویان برای تکمیل تحصیلات خود به انجام کارهای گروهی و فعالیت‌های عملی می‌پردازند.

برترین دانشگاه‌های هلند

کشور هلند دانشگاه‌های سطح بالایی دارد که در میان برترین دانشگاه‌های سراسر دنیا قرار گرفته‌اند. از همین رو بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند و تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند. تحصیل در بیشتر دانشگاه‌های کشور هلند به زبان انگلیسی بوده و فقط برای شهروندان هلندی رایگان است. چرا که هزینه تحصیل این افراد از طریق مالیات‌های پرداختی آن‌ها تامین می‌شود. از جمله بهترین دانشگاه‌های کشور هلند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برترین دانشگاه‌های هلند

 • دانشگاه آمستردام با رتبه 58 در رنکینگ جهانی QS
 • دانشگاه اوترخت با رتبه 112 در رنکینگ جهانی QS

دانشگاه آمستردام؛ برترین دانشگاه هلند

دانشگاه آمستردام یک موسسه آموزش عالی دولتی در هلند است که در سال ۱۶۳۲ میلادی تاسیس شد. این موسسه آموزش عالی چهار پردیس دارد که شامل مرکز شهر، پارک علمی آمستردام، پردیس پزشکی و روترسیلند می‌شوند. جالب است بدانید بیش از ۳۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه آمستردام شامل هفت دانشکده مجزا می‌شود که عبارتند از:

 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری
 • دانشکده اقتصاد و تجارت
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مهندسی

تحصیل در این دانشگاه به زبان هلندی انجام می‌شود؛ البته ممکن است که برخی از رشته‌ها به زبان انگلیسی ارائه شوند. لازم به ذکر است که این شرایط برای مقطع کارشناسی بوده و تحصیل مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی خواهد بود.

دانشگاه اوترخت؛ یکی از بهترین دانشگاه‌های هلند

دانشگاه اوترخت کشور هلند سال ۱۶۳۶ در شهر اوترخت تاسیس شد. باید اشاره کرد که شهر اوترخت به آمستردام بسیار نزدیک است و دانشگاه آن چهار پردیس مختلف دارد. این موسسه آموزش عالی محل تحصیل بیش از ۳۰ هزار دانشجو بوده و هزینه تحصیل در آن به تابعیت دانشجویان بستگی دارد. دانشجویانی که شهروند کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا هستند، به‌مراتب باید هزینه بیشتری برای تحصیل در دانشگاه اوترخت پرداخت کنند. این در حالی است که تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان شهروند کشورهای اتحادیه اروپا رایگان خواهد بود. موسسه آموزش عالی اوترخت شامل هفت دانشکده می‌شود که عبارتند از:

 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم زمین
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم اجتماعی

مشهورترین جاذبه‌های توریستی هلند

کشور هلند طبیعتی بسیار زیبا دارد و به باغ‌های گل لاله معروف است. یکی از جاذبه‌های گردشگری در هلند که محبوبیت زیادی در دنیا دارد، باغ کوکنهوف به شمار می‌رود. شاید جالب باشد بدانید که کوکنهوف یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های پرورش گل در سراسر دنیا است. کشور هلند از این باغ به عنوان تبلیغ برای صنعت پرورش گل خود استفاده می‌کند. هر سال چیزی در حدود هفت میلیون پیاز گل در کوکنهوف کاشته می‌شود. در فصل بهار و شکفتن گل‌ها منظره‌ای زیبا از انواع گل لاله، سنبل و نرگس در این باغ قابل مشاهده هستند. سالانه گردشگران بسیار زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از این باغ به هلند سفر می‌کنند.از جمله دیگر جاذبه‌های توریستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیندردیک: روستای کیندردیک محلی دیدنی است که قدیمی‌ترین آسیاب‌های بادی هلند در آن قرار دارند. این آسیاب‌ها در اواسط قرن ۱۸ میلادی ساخته شده‌اند
 • کانال‌های آمستردام: کانال‌های آمستردام شباهت زیادی به کانال‌های شهر ونیز در ایتالیا دارند. این امکان برای گردشگران وجود دارد که سوار قایق شده و در این کانال‌ها به گشت‌وگذار بپردازند
 • موزه ملی آمستردام: این موزه در سال ۱۸۰۹ تاسیس شده و در آن آثار هنری و تاریخی وجود دارد. باید بدانید که چیزی در حدود هفت میلیون اثر در این حوزه وجود دارد که شامل حدود پنج هزار نقاشی می‌شوند. همچنین این موزه دارای یک کتابخانه بزرگ با بیش از ۲۰ هزار کتاب است
 • موزه ونگوگ: این موزه در هلند در میان گردشگران محبوبیت بسیار زیادی دارد. چرا که بیش از ۳۰۰ اثر از ونسان ونگوگ، نقاش معروف قرن ۱۹ هلند، در این موزه به نمایش گذاشته شده است

بهترین شهرهای هلند برای زندگی کدام‌اند؟

هلند کشور ثروتمندی است و شهرهای جذابی دارد که توجه بسیاری از گردشگران و متقاضیان مهاجرت را به خود جلب کرده است. افرادی که قصد مهاجرت یا سفر تفریحی به هلند را دارند، قبل از رفتن باید محل اقامت خود را مشخص کنند. از همین رو لازم است که با بهترین شهرهای هلند برای اقامت آشنا شوند. سه شهر آمستردام، روتردام و خرونینگن از جمله شهرهای مناسب برای اقامت در هلند هستند.

آمستردام؛ پایتخت کشور هلند

آمستردام، پایتخت کشور هلند بوده و مقصد اصلی بیشتر مهاجران به این کشور به شمار می‌رود. این شهر به دلیل داشتن جاذبه‌های توریستی جذاب مانند کانال‌های شبیه به شهر ونیز خود محبوبیت زیادی پیدا کرده است. زندگی در شهر آمستردام هزینه بالایی دارد؛ با این حال سطح کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا است. با زندگی در این شهر هم از فرصت‌های شغلی بسیار زیاد برخوردار خواهید بود و هم می‌توانید ماهانه مقدار قابل توجهی پول برای خود پس‌انداز کنید. زندگی در آمستردام برای هر نفر چیزی در حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه هزینه خواهد داشت.

آمستردام؛ پایتخت هلند

روتردام؛ شهری صنعتی در قلب هلند

شهر روتردام بعد از آمستردام بزرگ‌ترین شهر کشور هلند به شمار می‌رود. باید بدانید که بزرگ‌ترین بندر دریایی در اروپا متعلق به شهر روتردام بوده و این شهر میزبان مهاجران زیادی از سراسر دنیا است. به دلیل چندملیتی بودن مردم روتردام، این شهر مقصد جذابی برای مهاجران خواهد بود. چرا که هم ممکن است با هم‌وطنان خود در این کشور دیدار کرده و هم می‌توانند با فرهنگ‌های مختلف سراسر جهان آشنا شوند. این شهر به عنوان دروازه اروپا نیز شناخته شده و یکی از صنعتی‌ترین شهرهای این قاره به شمار می‌رود. هزینه زندگی در این شهر نسبت به سایر شهرهای کشور هلند، مخصوصا آمستردام، کمتر است. میانگین هزینه زندگی برای هر نفر در شهر روتردام چیزی در حدود ۸۰۰ یورو در ماه خواهد بود.

خرونینگن؛ شهری دانشگاهی در هلند

شهر خرونینگن در واقع مرکز استان خرونینگن بوده و در میان دانشجویان بین‌المللی محبوبیت بسیار زیادی دارد. چرا که دانشگاه خرونینگن که یکی از برترین موسسات آموزش عالی در دنیا به شمار می‌رود، در این شهر قرار دارد. هزینه زندگی در این شهر بسیار مناسب است و متقاضیان بدون نگرانی از تامین هزینه‌های زندگی می‌توانند در شهر خرونینگن اقامت داشته باشند. به دلیل وجود دانشگاه بزرگی مانند خرونینگن در این شهر و وجود فرصت‌های شغلی عالی، شهر خرونینگن مقصدی بسیار عالی برای مهاجران خواهد بود.

چگونه می‌توان به کشور هلند مهاجرت کرد؟

روش‌های مهاجرت به کشور هلند متفاوت هستند و انتخاب هر یک از آن‌ها به اهداف و شرایط متقاضی بستگی دارد. اما رایج‌ترین روش‌های مهاجرتی به هلند، ادامه تحصیل، کار و اشتغال، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد فرزند هستند. هلند از نظر اقتصادی، سیستم آموزشی و سطح کیفی زندگی یکی از بهترین کشورهای اروپا به شمار می‌رود. بنابراین با هر هدفی که قصد مهاجرت به هلند را داشته باشید، سفر شما به این کشور موفقیت‌آمیز خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به هلند

برای ادامه تحصیل در کشور هلند باید از یک دانشگاه در این کشور پذیرش بگیرید، سپس نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. باید بدانید که برای اخذ پذیرش لازم است که سوابق تحصیل خود را به صورت ترجمه شده به همراه مدرک زبان و انگیزه‌نامه به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. لازم به ذکر است که میانگین هزینه تحصیل مقاطع مختلف در دانشگاه‌های هلند چیزی در حدود ۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو خواهد بود.

مهاجرت کاری به کشور هلند

مهاجرت کاری به کشور هلند تنها از طریق ویزای جاب آفر امکان‌پذیر است. به عبارتی دیگر تنها راه برای کار و اشتغال در هلند دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای هلندی است. باید بدانید که کارفرمای مورد نظر حتما باید تابعیت هلند را داشته باشد. با توجه به نرخ پایین بیکاری در هلند، میزان تقاضا برای مهاجرت کاری به این کشور رو به افزایش است. باید اشاره کرد که با پنج سال اقامت کاری در هلند امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور فراهم می‌شود.

مهاجرت از سرمایه‌گذاری در هلند

سرمایه‌گذاری در هلند به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که شامل ثبت شرکت، خرید ملک و کارآفرینی می‌شود. البته باید بدانید که با سرمایه‌گذاری روی خرید ملک نمی‌توانید اقامت هلند را دریافت کنید. برای سرمایه‌گذاری روی ثبت شرکت در هلند باید حداقل سرمایه‌ای در حدود ۱.۲۵۰.۰۰۰ یورو داشته باشید. کارآفرینی یا استارتاپ در هلند نیز نیازمند داشتن یک بیزینس پلن یا طرح کسب‌وکار جدید و قوی است که قبلا در هیچ‌کجا مطرح نشده باشد.

مهاجرت از طریق تولد و ازدواج

برای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج باید با یک فردی که تابعیت هلندی دارد ازدواج کنید. مهاجرت به این روش نیازمند اثبات صوری نبودن ازدواج و داشتن تمکن مالی برای زندگی در هلند است. همچنین باید بدانید که کشور هلند برای دادن تابعیت به فرزند متولد شده از قانون خون پیروی می‌کند. یعنی، فرزند متولد شده برای اخذ تابعیت هلند باید پدر یا مادری با تابعیت هلندی داشته باشد.

اقامت هلند با خرید ملک

اقامت هلند با خرید ملک

خرید ملک یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در خارج از کشور محسوب می‌شود که می‌توان برای حفظ سرمایه خود و کسب سود، اقدام به انجام این کار کرد. مهاجرت به هلند با خرید ملک نیز یک سرمایه‌گذاری سودآور است.

سخن آخر

هلند یکی از زیباترین و ثروتمندترین کشورهای اروپایی است که سالانه متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند. شرایط برای تحصیل و کار در هلند بسیار عالی است؛ چرا که این کشور سیستم آموزشی قوی و فرصت‌های شغلی بسیاری دارد. بنابراین اگر قصد مهاجرت به اروپا را دارید، کشور هلند می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد. موسسه هرمس اپلای یکی از برترین موسسات مهاجرتی در سراسر ایران است. ما در هرمس اپلای بهترین کارشناسان مهاجرتی را به شما معرفی می‌کنیم تا از مشاوره آن‌ها بهره‌مند شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا کشور هلند دانشگاه‌های سطح بالا دارد؟
بله. برخی از برترین دانشگاه‌های سراسر دنیا در هلند قرار دارند. برخی از این موسسات، دانشگاه آمستردام با رتبه 58 در رنکینگ جهانی QS و دانشگاه اوترخت با رتبه 112 در رنکینگ جهانی QS هستند.
آیا می‌توان با مردم هلند به زبان انگلیسی صحبت کرد؟
بله. بیشتر مردم هلند به زبان انگلیسی و آلمانی مسلط هستند.
آیا تحصیل به زبان انگلیسی در هلند امکان‌پذیر است؟
بله. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، دروس دانشگاهی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. البته در برخی از رشته‌های مقطع کارشناسی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای