بهترین راه های مهاجرت بدون سرمایه

بهترین راه های مهاجرت بدون سرمایه

بهترین راه های مهاجرت بدون سرمایه مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان مهاجرت به کشورهای دیگر، نداشتن سرمایه است. شاید تصور کنید برای شروع زندگی در کشور مورد علاقه خود به سرمایه اولیه احتیاج دارید. این تفکر کاملا درست است زیرا به هر حال، جابجایی حتی در داخل مرزهای یک کشور هم به مقداری سرمایه احتیاج دارد. اما باید بگوییم خوشبختانه  روش های مهاجرتی متفاوتی وجود دارد که می توانید با پرداخت مبلغ کمی به کشور مورد علاقه خود مهاجرت کنید و زندگی جدیدی برای خود بسازید. اگر شما هم به دنبال راه های مهاجرت بدون سرمایه هستید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهاجرت بدون سرمایه، از رویا تا واقعیت!

قبل از آشنایی با راه های مهاجرت بدون سرمایه بهتر است بدانیم اصلا این موضوع واقعیت دارد یا تنها رویایی بیش نیست؟ با یک جستجو ساده در گوگل ممکن است با سایت های بسیاری روبرو شوید که با محتوای هیجانی خود قصد دارند شما را برای مهاجرت رایگان سردرگم کنند. متاسفانه مقاله های این چنینی با تیترهایی تحت عنوان مهاجرت رایگان یا بدون پول شما را جذب می کنند و حتی با دادن اطلاعات نادرست، ممکن است شما را در مسیری قرار دهند که از ابتدا اشتباه است و در نهایت منجر به شکست و نامیدی می شوند. هر متقاضی مهاجرت برای رسیدن به هدف خود با دو مدل هزینه مواجه است:

  • هزینه های مربوط به قبل از مهاجرت در کشور مبدا
  • هزینه های مربوط به بعد از مهاجرت در کشور مقصد

حداقل هزینه ای که باید برای مهاجرت پرداخت کنید، هزینه بررسی درخواست در کنسولگری کشور مبدا،  تهیه بلیط هواپیما، جمع آوری و ترجمه مدارک و در صورت لزوم هزینه دریافت مدرک زبان است. اما هزینه های مربوط به بعد از مهاجرت را می توان در شرایط خاصی نادیده گرفت.

بنابراین بهتر است بگوییم مهاجرت رایگان تنها یک رویا است و هیچ روش مهاجرتی رایگانی در کل دنیا وجود ندارد. اما راه های بسیاری وجود دارد که می توانید بدون سرمایه هنگفت و با صرف مبلغ کمی، به کشور مورد علاقه خود مهاجرت کنید. در ادامه با این روش ها بیشتر آشنا می شویم.

هزینه هایی که هر متقاضی مهاجرت برای رسیدن به هدف خود با آن مواجه است

مهاجرت بدون سرمایه با ویزای تحصیلی

یکی از بهترین و راحت ترین راه های مهاجرت بدون سرمایه، ادامه تحصیل در کشور مورد نظر است. برای این کار تنها باید از یک دانشگاه معتبر و دولتی در کشور مقصد پذیرش بگیرید.

تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیاری از کشورها کاملا رایگان است و متقاضی بدون پرداخت شهریه می تواند در آن ها تحصیل کند. البته متقاضیان تحصیل رایگان برای رسیدن به این هدف باید شرایط خاصی را فراهم کنند. به عنوان مثال در صورت مسلط بودن به زبان آلمانی می توانید در آلمان و سایر کشورهای اروپایی که زبان رسمی آن ها آلمانی است، رایگان تحصیل کنید. در فرانسه هم می توانید با تسلط کامل به این زبان و ارائه مدرک معتبر، از دانشگاه های معتبری پذیرش بگیرید و بدون پرداخت شهریه در آن ها تحصیل کنید. به طور کلی در صورت مسلط بودن به زبان رسمی کشورها، می توان در دانشگاه های دولتی اکثر آن ها به صورت رایگان تحصیل کرد.

اما یکی از بهترین راه های مهاجرت بدون سرمایه از طریق تحصیل، گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه مورد نظر است. بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارند و شرایط پذیرش در آن ها متفاوت است. از گذشته های دور، دانشگاه های معتبر و مطرح در سراسر جهان به دنبال جذب دانشجویان نخبه بوده اند و شرایط تحصیل رایگان را برای آن ها فراهم کرده اند. حتی در شرایط خاصی مانند تحصیل در مقاطع دکترا یا کارشناسی ارشد، این دانشگاه ها به متقاضیان حقوق هم پرداخت می کنند. این حقوق می تواند تمام هزینه های زندگی شما در کشور مقصد را پوشش دهد. البته همانطور برای مهاجرت از این طریق باید رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید و بتوانید مسئولین دانشگاه را برای گرفتن بورسیه قانع کنید.

مهاجرت بدون سرمایه با ویزای کاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت بدون سرمایه یا با هزینه کم مهاجرت کاری به کشور مورد  نظر است. همان طور که می دانید برای مهاجرت کاری باید مهارت و تخصص خاصی داشته باشید که در لیست مشاغل مورد نیاز کشور مقصد وجود داشته باشد. متقاضیان کار در کشورهای دیگر معمولا به ارائه گواهی و تمکن مالی احتیاج دارند. این موضوع ممکن است شرایط را برای آن ها کمی  دشوار کند. زیرا داشتن سرمایه اولیه برای یکسال زندگی در کشور مقصد چندان هم راحت نیست. اما در صورتی که بتوانند یک کارفرما در کشور مورد نظر پیدا کنند که حقوق مناسبی پرداخت کند و رسما حامی مالی آن ها باشد، نیاز به ارائه تمکن مالی سنگینی نیست.

طی سال های گذشته کشورهای اروپایی برای جذب نیروی کار متخصص و حرفه ای مورد نیاز خود اقدام به طراحی برنامه مهاجرتی جذابی به نام کارت آبی اروپا کرده است که به دارندگان خود اجازه می دهد در کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند. برای گرفتن این کارت نیز باید از یک کارفرمای اروپایی دعوتنامه داشته باشید و بتوانید مهارت خود را اثبات کنید. در این روش نیازی نیست تمکن مالی سنگینی را برای گرفتن ویزای کاری ارائه کنید؛ در اکثر مواقع سفارت از شما گواهی تمکن هم نمی خواهد.

همچنین یکی دیگر از راه های مهاجرت بدون سرمایه به کانادا، شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا است. شما با پرداخت مبلغ بسیار کمی می توانید در این برنامه جذب نیروی کار در کانادا شرکت کنید و اقامت آن را به دست آورید. برای این منظور شرایط مختلف متقاضی مانند سن، میزان تخصص، سابقه کار، دانش زبانی و… در یک سیستم امتیاز دهی بررسی می شود. هر چه امتیاز کسب شده بیشتر باشد، احتمال موفقیت در این مسیر بیشتر می شود.

مهاجرت بدون سرمایه با ویزای کاری

مهاجرت بدون سرمایه با ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار نیز می توانید یکی از راه های مهاجرت بدون سرمایه باشد. این ویزا به افرادی داده می شود که تمایل دارند به صورت فیزیکی در کشور مورد نظر خود حضور داشته باشند و شخصا با کارفرمایان ارتباط برقرار کنند.

ویزای جستجوی کار یک ویزای کوتاه مدت است که در اکثر کشورها تنها برای ۶ ماه صادر می شود. البته گرفتن این ویزا چندان هم رایگان نیست و شما باید هزینه تامین زندگی در کشور مقصد برای این شش ماه را داشته باشید. اما مزیت آن این است که مانند ثبت شرکت یا کارآفرینی نیاز به سرمایه آن چنانی ندارد و با مدیریت هزینه ها می توان به راحتی شش ماه در کشور مورد نظر زندگی کرد.

در طول اقامت متقاضی می تواند شخصا برای مصاحبه و بررسی موقعیت های کاری موجود مراجعه کند و در صورت پیدا کردن شغل مناسب، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند. بنابراین اگر موفق به پیدا کردن کارفرما و گرفتن دعوت کاری به صورت آنلاین نشدید، می توانید به کمک ویزای جستجوی کار با صرف هزینه اندک موقعیت شغلی مناسبی برای خود پیدا کنید.

مهاجرت رایگان از طریق ازدواج

یکی از کم هزینه ترین راه های مهاجرت بدون سرمایه، مهاجرت از طریق ازدواج است. طبق قوانین رسمی کشورهای مختلف در صورتی که شخصی با یک تبعه یا شهروند در کشوری خاص ازدواج کند، می تواند به واسطه همسر خود در مدت زمان کوتاهی اقامت کشور مورد نظر را به دست آورد.

البته کشورهای مختلف شرایط متفاوتی برای این روش مهاجرتی دارند و معمولا سخت گیری زیادی در این زمینه می کنند. به عنوان مثال ازدواج باید کاملا رسمی و قانونی باشد. در صورتی که سفارت به واقعی بودن ازدواج شک کند، بدون شک درخواست ویزا را رد می کند.

همچنین شریک زندگی متقاضی در کشور مقصد باید با ارائه تمکن مالی اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی را دارد. در این صورت متقاضی می تواند تنها با یک پاسپورت برای مهاجرت اقدام کند.

البته ممکن است برای ورود به بعضی کشورها نیاز به اثبات تسلط نسبی زبان و یا ارائه گواهی سلامت از طرف پزشک معتمد داشته باشید. در این روش مهاجرتی تنها هزینه ای که باید پرداخت کنید مربوط به آماده کردن مدارک، هزینه بررسی درخواست و بلیط هواپیما است.

مهاجرت رایگان از طریق ازدواج

مهاجرت بدون سرمایه از طریق ویزای پیوند به خانواده

از آنجایی که حفظ بنیان خانواده در حال حاضر یکی از مسائل مهم اکثر کشورها و دولت ها است، یکی از بهترین راه های مهاجرت بدون سرمایه، استفاده از ویزای پیوند به خانواده است. برای اینکه بتوانید از این طریق مهاجرت کنید باید یکی از اعضای نزدیک خانواده فرد متقاضی در کشور مقصد ساکن باشد و اقامت دائم آن را داشته باشد. این عضو خانواده علاوه بر اقامت دائم باید شرایط دیگری را هم برای حضور فرد در کشور مقصد فراهم کند. به عنوان مثال لازم است با ارائه تمکن مالی، حمایت خود از را اثبات کند و تعهد کند شرایط مناسبی برای زندگی متقاضی فراهم می کند.

البته این روش مهاجرتی پیچیدگی های خاص خود را دارد و قوانین هر کشوری ممکن است متفاوت با کشور دیگر باشد. بنابراین اگر قصد دارید به کمک اقوام نزدیک خود به کشور خاصی مهاجرت کنید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی با یک وکیل مهاجرت باتجربه در این زمینه مشورت کنید. برای این کار می توانید از مشاورین و وکلای حقوقی هرمس کمک بگیرید.

بهترین کشورها برای مهاجرت بدون سرمایه

بهترین کشور از نظر هر کسی می تواند متفاوت باشد اما با توجه به مطالبی که در پاراگراف های قبل در مورد راه های مهاجرت بدون سرمایه گفته شد، می توان گفت برخی از کشورها شرایط بهتری برای مهاجرت کم هزینه دارند.

به عنوان مثال مهاجرت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه و… با وجود داشتن پیشنهاد کاری و کارت آبی یا همان  Blue Card نیاز به هزینه زیادی ندارد و متقاضی با داشتن تخصص و مهارت می تواند به راحتی این کار را انجام دهد. شرایط برای مهاجرت رایگان به کشورهای آمریکایی نیز همین طور است. یعنی در صورت داشتن تخصص خاص می می توان برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر اقدام کرد و ویزای کاری کانادا را به دست آورد.

اما مهاجرت رایگان از طریق ویزای تحصیلی تقریبا در همه کشورها امکان پذیر است. همان طور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم، تمام دانشگاه های معتبر برای جذب دانشجویان نخبه طرح ها و بورسیه های بسیار خوبی در نظر گرفته اند که در صورت قبولی می توان بدون پرداخت شهریه مشغول به تحصیل شد و حتی برای گذران زندگی از دانشگاه حقوق گرفت. همچنین تحصیل در اکثر دانشگاه های دولتی به زبان رسمی کشور مقصد، رایگان است و هزینه ای برای متقاضی در پی ندارد. برای اینکه بدانید بهترین کشور برای مهاجرت بدون سرمایه با توجه به شرایط شما کدام است، می توانید همین الان با مشاورین و وکلای مهاجرتی هرمس تماس بگیرید.

بهترین کشورها برای مهاجرت بدون سرمایه

الزامات زبان برای مهاجرت بدون سرمایه

الزامات زبان در راه های مهاجرت بدون سرمایه، ممکن است تفاوت های زیادی با یکدیگر داشته باشند. به عنوان مثال شما برای تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی کشور مورد نظر خود حتما باید به زبان رسمی آن ها تسلط داشته باشید؛ زیرا در بسیاری از کشورها مانند آلمان و فرانسه مهم ترین شرط ورود به دانشگاه های دولتی و رایگان همین است. اما برای گرفتن بورسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا معمولا داشتن مدرک زبان انگلیسی کفایت می کند. زیرا در بیشتر کشورها برای راحتی دانشجویان بین المللی آموزش به زبان انگلیسی هم ارائه می شود.

همچنین برای گرفتن یک موقعیت کاری و جلب نظر کارفرما در کشور هدف، باید بتوانید با سایر کارمندان ارتباط برقرار کنید و برای این کار لازم است به زبان رسمی آن ها تسلط داشته باشید؛ مگر در موارد خاص که در صورت استخدام در شرکت های بین المللی تسلط به زبان انگلیسی هم کفایت می کند. اما در نهایت باز هم برای گذران زندگی باید به زبان رسمی کشور مورد نظر مسلط باشید. با توجه به توضیحات داده شده پیشنهاد می کنیم قبل از مهاجرت به هر کشوری برای یادگیری زبان اصلی آن اقدام کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اروپا یکی از مقاصد برای مهاجرت ایرانیان است. دلایل مختلفی برای انتخاب بهترین کشور اروپایی وجود دارد. موسسه هرمس اپلای به عنوان یک موسسه آموزش مهاجرتی در این مقاله بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان را معرفی می‌کند. کشورهای مختلف اروپا هر ساله پذیرای مهاجران ایرانی هستند.

سخن آخر

در مقاله پیش رو سعی کردیم شما را با بهترین راه های مهاجرت بدون سرمایه، آشنا کنیم. همان طور که در طول مقاله نیز گفته شد، هیچ روشی برای مهاجرت کاملا رایگان وجود ندارد و تیترهای این چنینی ادعایی بیش نیست. اما شما می توانید از طریق ویزای تحصیلی، کاری، ازدواج یا ویزای پیوستن به اعضای خانواده با پرداخت هزینه بسیار کم، به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنید.

هر یک از روش های گفته شده به مدارک خاصی احتیاج دارد و شما به عنوان یک متقاضی باید شرایط کافی برای ارائه درخواست خود را داشته باشید. در اکثر مواقع کمبود یک مدرک یا اشتباه کوچک می تواند شانس شما برای مهاجرت کم هزینه را از بین ببرد. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی شرایط خود را به کمک یک وکیل مهاجرتی خبره بررسی کنید. برای این کار می توانید فرم مشاوره رایگان موجود در سایت را پر کنید و منتظر تماس همکاران ما از مجموعه هرمس باشید.

مجموعه مهاجرتی هرمس اپلای با وجود سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی و در اختیار داشتن قوی ترین تیم وکلای متخصص مهاجرتی، آماده ارائه خدمت و کمک به شما متقاضیان عزیز است. ما به شما کمک می کنیم با توجه به شرایط خود بهترین گزینه مهاجرتی موجود را انتخاب کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین راه های مهاجرت بدون سرمایه چیست؟
همان طور که در طول مقاله گفته شد بهترین راه های مهاجرت بدون نیاز به سرمایه زیاد دریافت بورسیه تحصیلی، تحصیل در دانشگاه های دولتی، دریافت بلو کارت اتحادیه اروپا و شرکت در برنامه اسکیل ورکر است.
آیا برای مهاجرت بدون سرمایه باید به زبان کشور مقصد مسلط باشیم؟
این موضوع بستگی به روش مهاجرتی شما دارد. به عنوان مثال برای مهاجرت تحصیلی و دریافت بورسیه زبان مورد نظر بستگی به نظر دانشگاه و قوانین بورسیه دارد. اما برای تحصیل در دانشگاه های دولتی باید به زبان رسمی کشور مقصد مسلط باشید. همچنین برای دریافت بلوکارت اروپا یا قبولی در اسکیل ورکر باید مدرک زبان داشته باشید.
آیا می توان بدون سرمایه مهاجرت کاری کرد؟
بله در صورت داشتن تخصص و مهارت خاص و پیدا کردن کارفرما در کشور مقصد می توانید بدون سرمایه گذاری خاصی اقدام به مهاجرت کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای