وکیل مهاجرت به انگلیس

با وکیل مهاجرت به انگلیس، به سادگی مسیر خود را طی کنید

همیشه افراد تلاش می‌کنند تا بهترین شرایط را برای زندگی خود فراهم کنند. گاه این شرایط در محیطی که در آن زندگی می‌کنند فراهم نمی‌شود. به همین منظور بسیاری از افراد برای رسیدن به شرایطی بهتر و مطلوب‌تر، به کشوری دیگر مهاجرت می‌کنند. اما همه چیز به همین سادگی که می‌خوانید نیست. مهاجرت به‌خصوص به کشوری مانند انگلیس، قوانین و نکات خاص خود را دارد که قطعاً شما به‌تنهایی از پس آن بر نمی‌آیید. در این راه باید از یک وکیل مهاجرت به انگلیس کمک بخواهید.

 

وکلایی که در زمینه مهاجرت فعالیت می‌کنند، می‌توانند به شما در امور بسیاری کمک کنند. دامنه همراهی وکلا می تواند از پرکردن فرم تا نمایندگی شما در دادگاه‌ها گسترده شده باشد. اما دقیقاً چه انتظاری باید از این وکلا داشته باشید؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا به شما در این زمینه کمک کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اگر بتوانید شهروند انگلیس شوید، از چه مزایایی بهره می‌ برید؟

اگر وکیلی که برای اخذ تابعیت اتخاذ می‌کنید، در کار خود خبره باشد، می‌تواند به‌سادگی حق تابعیت و شهروندی انگلیس را برایتان به دست آورد. اما زمانی که توانستید این حق را به دست آورید، از چه مزایایی بهره‌مند می‌شوید؟

اگر بتوانید شهروند انگلیس شوید، از چه مزایایی بهره می‌برید؟

  • اگر بتوانید شهروند انگلیس محسوب شوید، می‌توانید مانند سایر ساکنین این کشور، در انگلیس ساکن شوید. می‌توانید برای خود خانه بخرید، یا حتی صاحب حساب بانکی در انگلیس شوید. حتی می‌توانید آنجا ازدواج کنید. شما یک شهروند هستید و از همه حقوق بهره می‌برید.
  • از همه موارد ذکر شده مهم‌تر این است که می‌توانید – البته با محدودیت‌هایی – مشغول به کار شوید و کسب درآمد کنید. این امر می‌تواند برای شما مزایای دولتی را نیز به همراه داشته باشد.
  • فراموش نکنید که پس از دریافت حق شهروندی، از مراقبت‌های بهداشتی رایگان هم بهره خواهید برد.
  • حتی می‌توانید پاسپورت انگلستان را دریافت کنید. به این طریق می‌توانید به کشورهای بسیاری بدون نیاز به ویزا سفر کنید. البته هر بار هم می‌توانید بدون هیچ محدودیتی دوباره به انگلیس بازگردید.
  • یکی از مزایایی که شما با دریافت تابعیت می‌توانید به دست آورید، حق رأی است. فراموش نکنید که در بسیاری از کشورها حتی با به‌دست‌آوردن تابعیت حق رأی به شما داده نمی‌شود.
  • اگر در کشور بریتانیا صاحب فرزند شوید، فرزندان شما بدون هیچ محدودیتی، تابعیت انگلیس را به دست خواهند آورد و به طور خودکار شهروند انگلیس محسوب می‌شوند.

از چه طریق می‌ توان مجوز اقامت انگلیس دریافت کرد؟

برای این‌که بتوانید اقامت دائم کشور انگلیس را به دست آورید از دو طریق می‌توانید اقدام کنید:

  • تابعیت
  • ثبت‌نام

از طریق تابعیت، فردی که در بریتانیا مستقر است می‌تواند تابعیت این کشور را به دست آورد. درست است که این روش، روشی خیلی پیچیده نیست. اما نکته مهم این است که وزارت کشور در برخی از موارد، حتی اگر فرد شرایط کافی را داشته باشد، بازهم درخواست فرد را رد می‌کند. به همین دلیل اگر از این طریق اقدام به دریافت مجوز می‌کنید، کمک‌گرفتن از یک وکیل یا دریافت مشاوره حقوقی یکی از نکات و اقدامات خیلی مهم است.
اگر تصمیم دارید تا از طریق روش ثبت‌نام اقدام به دریافت اخذ مجوز اقامت کنید، باید بدانید که به‌ظاهر این روش بسیار راحت‌تر از روش اخذ تابعیت است. اما تنها افراد خاصی واجد شرایط هستند. مهم‌ترین شرط برای ثبت‌نام چه برای افراد زیر ۱۸ سال چه برای افراد بالای این سن، این است که با فردی بریتانیایی الاصل نسبت خونی داشته باشند یا توسط آنان بزرگ شده باشند. یا خود در بریتانیا به دنیا آمده باشند و تا سن ۱۰ سالگی در این کشور زندگی کنند.
بااین‌حال باید دقت کنید که در قانون مدون کشور انگلیس، معیارهایی برای افراد واجد شرایط ثبت‌نام ذکر نشده است. همین امر دست وزارت کشور را در پذیرش یا درخواست افراد باز می‌گذارد.

وکیل مهاجرت به انگلیس

چرا درخواست اقامت نیاز به وکیل دارد؟

برای این‌که بتوانید مجوز اقامت بریتانیا یا انگلیس را به دست آورید، باید بتوانید فرایندی طولانی و پیچیده را طی کنید. اگر خودتان به راه و چاه این کار آشنایی نداشته باشید، زمان زیادی را از دست خواهید داد. این در صورتی است که موفق به اخذ دریافت مجوز شوید. در اغلب موارد، نمی‌توانید مجوز دریافت کنید. به عبارت ساده‌تر برای دریافت این مجوز حتماً به وکیل مهاجرت به انگلیس نیاز دارید. به دلیل این‌که تقاضا برای دریافت مجوز تابعیت در انگلیس بسیار زیاد است، کشور انگلیس قوانین سخت و پیچیده‌ای را قرار داده است.

ورود به این حوزه نه‌تنها نیاز به دانش بسیار زیادی است، بلکه مسئولیت بسیاری نیز می‌طلبد. گاه اشتباهی کوچک در این زمینه می‌تواند زندگی یک شخص را تا مرز ویرانی پیش ببرد یا فردی را پیش از آنچه انتظار دارد، به خواست خود برساند. اگر تمایل دارید که بتوانید به انگلیس مهاجرت کنید، باید اطلاعاتی کامل و جامع از قوانین، برنامه‌های مهاجرت و پیچ‌وخم‌های بروکراسی وزارت کشور انگلستان داشته باشید.

این‌ها تنها گوشه‌ای از کار است. در کنار همه این‌ها باید بتوانید تحت‌فشار کاری و زمان یا به عبارتی تحت ضرب‌الاجل‌هایی که وزارت کشور برایتان می‌گذارد کار کنید. قطعاً شما هم اذعان می‌کنید که این موارد، تنها از دست وکلایی بر می‌آید که در این حیطه سال‌ها فعالیت کرده‌اند و به‌خوبی به تمام نکات آن آشنا هستند.

نکته‌ ای که نباید نادیده بگیرید

شما از هر طریقی که برای دریافت مجوز اقامت در کشور بریتانیا اقدام کنید، امکان دارد که وزارت کشور بنا به دلایلی این درخواست شما را رد نماید. آنچه باید بدانید این است که چنانچه درخواست شما توسط این کشور رد شد، دیگر اجازه ندارید تا برای بار دوم درخواست دهید. از طرفی هزینه‌ای را که به وزارت کشور تسلیم کرده‌اید دیگر قابل استرداد نخواهد بود. به همین دلیل کمک‌گرفتن از یک وکیل مهاجرت به انگلیس خبره که بتواند به شما کمک کند، یکی از نیازهای ضروری شما در این راه خواهد بود.

نکته‌ ای که نباید نادیده بگیرید

از وکیل خود چه باید بخواهید؟

وکلای مهاجرت در امور بسیاری می‌توانند به شما کمک کنند. بسته به این‌که شما در چه مرحله‌ای باشید یا به چه کمکی نیاز داشته باشید، می‌توانند در این مسیر شما را همراهی نمایند. اما بیش ترین کاری که آن‌ها برای شما انجام می‌دهند، کمک به شما در دریافت اقامت کشور انگلیس است. در واقع وکیل مهاجرت به انگلیس کمک می‌کند تا بتوانید به وزارت کشور بریتانیا درخواست خود را تسلیم کنید. سپس کمک می‌کنند که متناسب با تصمیمات وزارت کشور بهترین تصمیمات را اتخاذ کنید.

علاوه بر این مورد، آن‌ها به افرادی که خود دارای مجوز اقامت هستند کمک می‌کنند تا اعضای خانواده خود را نیز به انگلیس منتقل کنند و برای آن‌ها نیز مجوز اقامت را دریافت کنند. بسته به این‌که شما چه شرایط یا چه درخواستی در زمینه مهاجرت داشته باشید، نوع کمک آن‌ها به شما متفاوت خواهد بود.

وکیل مسلط، چه ویژگی‌ هایی دارد؟

وکیل مهاجرت به انگلیس که برای کارهای خود اتخاذ می‌کنید، نه‌تنها باید حائز شرایطی باشد که در بالا ذکر کردیم، بلکه باید ویژگی‌های دیگری نیز داشته باشد. آن‌ها باید بتوانند به پیشینه شما و سرزمینتان را از منظر بین‌المللی و داخلی تسلط داشته باشند تا با دیدی وسیع‌تر به امور شما رسیدگی کنند. به عبارتی ساده‌تر، باید وکلای شما، نه‌تنها از دانش کافی برخوردار باشند بلکه باید از مسائل حقوق بشر نیز آگاهی داشته باشند تا بتوانند تمام‌قد از شما دفاع کنند.

وکیل مسلط، چه ویژگی‌ هایی دارد؟

یکی از ویژگی‌های اصلی وکیل شما، باید توانایی در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی باشد. فراموش نکنید که شما به کسی پناه می‌برید که قرار است در دادگاه‌های انگلیس بایستد و تمام‌قد از شما حمایت کند. باید بتواند به دادگاه ثابت کند که شما حائز این ویژگی هستید که به‌عنوان مهاجر در کشور انگلیس پذیرفته شوید. پس بهتر است در انتخاب وکیل مهاجرت به انگلیس، دقت کافی داشته باشید.

کدام وکیل را برگزینیم؟

شرایط افراد برای اخذ تابعیت بسیار متفاوت است. پس بهتر است وقتی به دنبال وکیل مهاجرت به انگلیس می‌گردید، بتوانید وکیلی را انتخاب کنید که تجربه کافی داشته باشد. تجربه می‌تواند به وکیل کمک کند که در مواجه با شرایط متفاوت، به مدیریت شرایط بپردازد. در نتیجه اولین شرط یک وکیل داشتن تجربه کافی است.
از هزینه غافل نشوید. بازار تابعیت و مهاجرت هر زمان داغ‌تر می‌شود، می‌تواند بر نرخ وکیل تأثیر مستقیم بگذارد. سعی کنید وکیلی را برای امور مهاجرت خود اتخاذ کنید که در دریافت هزینه، منصف‌تر از بقیه عمل کند.

کدام وکیل را برگزینیم؟

شرایطی که برای افراد در حین اخذ مجوز اقامت به وجود می‌آید می‌تواند بسیار استرس‌زا، گیج‌کننده و خسته‌کننده باشد. در نتیجه شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. بهتر است وکیلی که انتخاب می‌کنید، به حدی مسلط باشد که نه‌تنها شرایط او را دچار تزلزل و سردرگمی نکند، بلکه بتواند از لحاظ عاطفی نیز شما را حمایت کند.

انجام صفر تا صد مراحل روش‌های مهاجرتی به کانادا

وکیل مهاجرت

برای مهاجرت به هر کشوری نیاز به داشتن دانش در مورد قوانین، مقررات و مصادیق قانونی ملی به کشور مبدا و مقصد هستید.

سخن پایانی

همه کسانی که برای گرفتن مجوز اقامت در انگلستان اقدام کرده‌اند، یا همه کسانی که موفق به اخذ آن شده‌اند در یک نکته متفق‌القول هستند. آن نکته این است که کمک‌گرفتن از وکیل مهاجرت به انگلیس یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر در این مسیر است.
اگر تصمیم گرفته‌اید که به بریتانیا مهاجرت کنید، باید بدانید که راه سخت و پر پیچ و خمی پیش رو دارید. پس به‌تنهایی نمی‌توانید از پس آن برآیید. بهتر است تلاش کنید تا از وکیلی کمک بگیرید که هم به این مسیر آشنا باشد هم بتواند بار اصلی این سختی‌ها را بر دوش بکشد. به این طریق می‌توانید مطمئن باشید که به‌سادگی می‌توانید مقیم و تبعه کشور بریتانیا شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
پاسپورت انگلستان چه ارزشی دارد؟
می‌توانید به کشورهای بسیاری بدون نیاز به ویزا سفر کنید.
از چه طریق می‌توان مجوز اقامت انگلیس دریافت کرد؟
• تابعیت • ثبت‌نام
برای گرفتن تابعیت انگلیس از طریق ثبت نام چه شرایطی موردنیاز است؟
مهم‌ترین شرط برای ثبت‌نام چه برای افراد زیر ۱۸ سال چه برای افراد بالای این سن، این است که با فردی بریتانیایی الاصل نسبت خونی داشته باشند یا توسط آنان بزرگ شده باشند. یا خود در بریتانیا به دنیا آمده باشند و تا سن ۱۰ سالگی در این کشور زندگی کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای