مهاجرت به قطر

مهاجرت به قطر

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور قطر هستند. قطر یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای خاورمیانه‌ای به‌حساب می‌آید. در حال حاضر حدود هفتاد درصد از جمعیت کشور قطر را افراد خارجی تشکیل می‌دهند. از میان راه‌های مهاجرت به کشور قطر می‌توان به اخذ ویزای کاری و سرمایه‌گذاری اشاره کرد. تحصیل در دانشگاه‌های قطر نیز یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به این کشور است. در ادامه درباره شرایط مهاجرت به قطر بیشتر توضیح خواهیم داد.

روش مهاجرتی ایده‌آل برای هر فرد متفاوت است. در حال حاضر اکثر افراد خواهان دریافت ویزای کاری برای مهاجرت به کشور قطر هستند. مهاجرت کاری کم‌هزینه‌ترین راه اخذ اقامت قطر به‌حساب می‌آید. در حال حاضر تنها افراد با سن پایین‌تر از شصت سال می‌توانند ویزای کاری قطر را بگیرند. درصورتی‌که متقاضیان مهاجرت به این کشور بالای شصت سال باشند، باید از طریق روش‌های دیگر مانند سرمایه‌گذاری برای اخذ ویزای قطر اقدام کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

 بررسی شرایط کلی و روش‌های مهاجرت به کشور قطر

متقاضیان مهاجرت به قطر هنگام انتخاب روش ایده‌آل برای اخذ ویزای این کشور باید به عواملی مانند سطح تحصیلات، سن و میزان سرمایه توجه کنند. تنها افرادی که سرمایه زیادی برای مهاجرت دارند، می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری اقامت قطر را اخذ کنند. برای مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی نیز باید سرمایه کافی برای پرداخت شهریه دانشگاه‌های قطر را داشته باشید. ارائه مدرک تحصیلی در سطح آکادمیک برای مهاجرت کاری به کشور قطر الزامی به‌حساب نمی‌آید.

بخش قابل‌توجهی از مهاجران خارجی قطر در شهر دوحه سکونت دارند. در این شهر موقعیت‌های کاری بیشتری برای کارجویان خارجی موجود است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ قطری در شهر دوحه مشغول به فعالیت هستند. ثبت یک شرکت رایج‌ترین راه سرمایه‌گذاری در کشور قطر محسوب می‌شود. اکثر اوقات افرادی که خواهان مهاجرت به قطر هستند، باید به زبان عربی به طور کامل مسلط باشند. متقاضیان اخذ ویزای کاری باید از سمت یک کارفرمای قطری دعوت‌نامه دریافت کنند.

متقاضیان مهاجرت به کشور قطر می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای این کشور را بگیرند. شایان‌ذکر است درصورتی‌که افراد خواهان اخذ ویزا برای همراهان خود باشند باید این موضوع را در فرم درخواست اخذ ویزای قطر ذکر کنند. معمولاً فرایند صدور ویزای قطر بین شصت تا نود روز طول می‌کشد.

 بررسی شرایط کلی و روش‌های مهاجرت به کشور قطر

بررسی شرایط کلی مهاجرت به کشور قطر از طریق اخذ ویزای دانشجویی

یکی از راه‌های مهاجرت به قطر تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. دانشگاه‌های کشور قطر از نظر علمی در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی دارای جایگاه بسیار خوبی هستند. درصورتی‌که افراد بخواهند ویزای تحصیلی کشور قطر را اخذ کنند، باید ابتدا از سمت یک دانشگاه در این کشور پذیرش تحصیلی بگیرند. دانشگاه‌های کشور قطر رایگان نیستند؛ ازاین‌جهت تمامی متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کشور قطر باید از نظر مالی توانایی پرداخت شهریه دانشگاه‌های این کشور طی هر ترم را داشته باشند.

اکثر دانشگاه‌های قطر دوره‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند؛ به همین دلیل برای اخذ ویزای تحصیلی کشور قطر در اکثر مواقع نیازی به ارائه مدرک زبان عربی وجود ندارد. دانشجویان خارجی درصورتی‌که بخواهند اقامت قطر را اخذ کنند، باید پس از فارغ‌التحصیلی یک موقعیت شغلی در این کشور بیابند. شهریه دانشگاه‌های کشور قطر به طور قابل‌توجهی پایین‌تر از دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و استرالیا است.

دانشگاه‌های کشور قطر به افرادی که دارای رزومه تحصیلی قوی باشند، بورسیه می‌دهند. در نظر داشته باشید دارندگان بورسیه در قطر برای تحصیل هیچ شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند. امکان کار به‌صورت پاره‌وقت حین تحصیل در دانشگاه‌های کشور قطر وجود دارد. با کار به‌صورت پاره‌وقت می‌توان بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های تحصیل در این کشور را تأمین کرد.

بررسی شرایط مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری کشور قطر

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم محبوب‌ترین روش مهاجرت به کشور قطر اخذ ویزای کاری است. به‌طورکلی برای مهاجرت به قطر از طریق اخذ ویزای کاری نیاز به داشتن سرمایه زیادی نیست. افرادی که متقاضی اخذ ویزای کاری قطر هستند، باید به‌اندازه تأمین هزینه‌های زندگی در سی روز ابتدایی سکونتشان در این کشور سرمایه کافی داشته باشند. کشور قطر تنها ویزای کاری از نوع جاب آفر صادر می‌کند؛ ازاین‌جهت داشتن دعوت‌نامه کاری از سمت یک کارفرمای قطری الزامی به‌حساب می‌آید.

در ابتدا متقاضیان اخذ ویزای کاری قطر باید به کارفرمایان قطری درخواست همکاری ارسال کنند. چنانچه کارفرمایان مایل به استخدام افراد باشند، طی یک تا دو هفته با آن‌ها تماس می‌گیرند. در نظر داشته باشید هر کارفرمای قطری طی سال صرفاً می‌تواند تعداد محدودی نیروی کار خارجی استخدام کند. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت به کشور قطر می‌توانید با مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید.

متقاضیان مهاجرت به قطر پس از دریافت دعوت‌نامه می‌توانند به همراه مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کشور قطر درخواست ثبت کنند. طی کردن فرایند صدور ویزای کاری کشور قطر حدود یک ماه زمان می‌برد  مدت اعتبار ویزای کاری اعطایی به کارجویان خارجی در قطر به قرارداد کاری‌شان بستگی دارد. ویزای کاری کشور قطر قابل‌تمدید است.

بررسی شرایط مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری کشور قطر

بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کشور قطر

مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای کاری قطر دعوت‌نامه از سمت کارفرمای قطری است. از میان سایر مدارک مهم برای دریافت ویزای کاری کشور قطر می‌توان به قرارداد کاری تنظیم شده و گواهی سلامت جسمانی اشاره کرد. سوابق کیفری تمامی متقاضیان مهاجرت به قطر توسط کارمندان اداره مهاجرت این کشور بررسی می‌شود؛ ازاین‌جهت ارائه گواهی عدم سوءپیشینه به‌منظور اخذ ویزای کاری قطر الزامی خواهد بود.

ارائه مدرک زبان عربی برای اخذ ویزا کاری کشور قطر ضروری محسوب می‌شود. تمامی متقاضیان دریافت ویزای کاری قطر برای دریافت ویزای این کشور باید دو قطعه عکس به اداره مهاجرت ارائه دهند. این عکس‌ها روی کارت ویزا و مجوز کار درج می‌شود. هزینه صدور ویزای کاری کشور قطر سیصد ریال است. ارائه رسید پرداخت این هزینه هنگام دریافت ویزای قطر الزامی به‌حساب می‌آید.

برخی اوقات افراد خواهان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود هستند. در چنین مواقعی باید گواهی تولد و سند ازدواج را به کارمندان اداره مهاجرت برای صدور ویزای همراه تحویل داد. تمامی مدارک تحصیلی و سوابق کاری افراد باید به زبان عربی ترجمه شده باشند. داشتن مدارک ذکرشده برای اخذ ویزای کاری قطر الزامی است. هنگام ثبت درخواست اخذ ویزا به متقاضیان یک فرم اعطا می‌شود. تکمیل این فرم ضروری به‌حساب می‌آید.

بررسی شرایط مهاجرت به کشور قطر از طریق ثبت شرکت

در حال حاضر اکثر سرمایه‌داران برای مهاجرت به قطر از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور یک شرکت ثبت می‌کنند. هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت در قطر نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی پایین‌تر است. متقاضیان ثبت شرکت در قطر باید حداقل سیصد هزار ریال قطری سرمایه اولیه داشته باشند. تنظیم طرح تجاری برای مهاجرت به کشور قطر از طریق ثبت شرکت الزامی به‌حساب می‌آید. طرح تجاری ارائه‌شده توسط متقاضیان توسط اداره مهاجرت کشور قطر به طور دقیق بررسی می‌شود.

طرح تجاری مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای قطر از طریق ثبت شرکت است. از میان سایر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور قطر می‌توان به گواهی تمکن مالی اشاره کرد. طی کردن فرایند دریافت ویزای قطر از طریق ثبت شرکت حدود دو ماه طول می‌کشد. متقاضیان مهاجرت به قطر پس از ثبت شرکت برای دریافت ویزا باید حداقل سه کارمند قطری را استخدام کنند.

به‌طورکلی دو نوع شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود در قطر وجود دارد. اکثر سرمایه‌داران خواهان ثبت شرکت از نوع مسئولیت محدود هستند. ثبت این گروه از شرکت‌ها نیاز به سرمایه اولیه کمتری دارد. برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل نیم‌میلیون ریال قطری سرمایه اولیه داشته باشید. ارائه گزارش از گردش حساب بانکی برای اثبات داشتن سرمایه الزامی است.

بررسی شرایط مهاجرت به کشور قطر از طریق ثبت شرکت

بررسی میزان هزینه مورد نیاز برای مهاجرت به کشور قطر

به‌طورکلی هزینه مورد نیاز برای مهاجرت به قطر به روش مورد نظر متقاضیان بستگی دارد. در اکثر مواقع افرادی که از طریق اخذ ویزای کاری به قطر مهاجرت می‌کنند، نسبت به سایر متقاضیان هزینه کمتری را برای مهاجرت می‌پردازند. متقاضیان مهاجرت کاری برای اخذ ویزای قطر تنها به سرمایه کافی جهت تأمین هزینه‌های زندگی طی سی روز ابتدایی اقامتشان نیاز دارند. هزینه لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور قطر به نوع دانشگاه و مقطع مورد نظر برای تحصیل وابسته است.

در قطر دو نوع دانشگاه خصوصی و دولتی وجود دارد. اکثر مهاجران از سمت دانشگاه‌های خصوصی پذیرش می‌گیرند. شهریه این دانشگاه‌ها بیشتر است. دانشجویان ممتاز می‌توانند از دانشگاه‌های کشور قطر بورسیه دریافت کنند. در صورت اخذ بورسیه هزینه‌های مهاجرت تحصیلی کمتر می‌شود. از میان سایر هزینه‌های لازم برای مهاجرت تحصیلی می‌توان به هزینه ترجمه مدارک مربوط به مقاطع تحصیلی قبلی اشاره کرد.

هزینه مورد نیاز برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت بسیار بالاتر از هزینه لازم برای مهاجرت تحصیلی است. میزان سرمایه لازم برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت به نوع شرکت مورد نظر متقاضیان بستگی دارد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت سیصد هزار ریال است. برای ثبت شرکت‌های سهامی خاص باید شصت و پنج درصد هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

ثبت درخواست تجدید نظر توسط متقاضیان مهاجرت به کشور قطر پس از ریجکتی ویزا

در برخی از مواقع درخواست اخذ ویزای متقاضیان مهاجرت به قطر ریجکت می‌شود. در چنین شرایطی افراد تا سه هفته فرصت دارند درخواست تجدید نظر ثبت کنند. بسیاری از افراد برای ثبت درخواست تجدید نظر از متخصصان حقوقی در زمینه مهاجرت کمک می‌گیرند. این افراد تجربه بسیار بالایی در زمینه نگارش درخواست تجدید نظر برای رفع ریجکتی ویزای متقاضیان دارند.

به‌طورکلی احتمال ریجکت شدن درخواست اخذ ویزای کاری به طور قابل‌توجهی بالاتر از ویزای سرمایه‌گذاری یا تحصیلی است. ریجکت شدن درخواست اخذ ویزا دلایل متعددی دارد. از میان رایج‌ترین دلایل ریجکت شدن درخواست اخذ ویزا می‌توان به کامل نبودن مدارک اشاره کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است گاهی اوقات درخواست اخذ ویزای سرمایه‌گذاری به دلیل ضعیف ‌بودن بیزینس پلن ریجکت می‌شود. در چنین شرایطی باید در بیزینس پلن تغییراتی ایجاد کرد.

پس از ثبت درخواست تجدید نظر اداره مهاجرت کشور قطر طی یک هفته نتیجه نهایی را به متقاضیان مهاجرت به قطر اعلام می‌کند. در صورت رفع نواقص پرونده، احتمال رفع ریجکتی ویزا بالا خواهد بود. برای دریافت راهنمایی در خصوص نحوه نگاری درخواست تجدید نظر برای رفع ریجکتی می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید.

ثبت درخواست تجدید نظر توسط متقاضیان مهاجرت به کشور قطر پس از ریجکتی ویزا

شرایط دریافت کارت اقامت قطر پس از مهاجرت به این کشور

برای دریافت کارت اقامت قطر باید حداقل ده سال در این کشور زندگی کنید. هزینه دریافت کارت اقامت کشور قطر پانصد ریال است. درصورتی‌که بخواهید این کارت را برای همسر و فرزندان خود نیز اخذ کنید باید این هزینه را مجدداً به اداره مهاجرت کشور قطر بپردازید. به افرادی که پس از مهاجرت به قطر مرتکب جرمی داخل خاک این کشور شده باشند کارت اقامت تعلق نمی‌گیرد. پرداخت تمامی مالیات‌ها پیش از اقدام برای اخذ کارت اقامت الزامی است.

کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است؟

کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است؟

زندگی و کار در خارج از کشور برای همه مناسب نیست، اما اگر اخلاق کاری عالی، مهارت‌ های استثنایی، نگرش خوب و توانایی کنار آمدن با قوانین یک کشور کاملاً متفاوت را داشته باشید، هیچ مشکلی نخواهید داشت و از کار کردن در کشور جدید لذت خواهید برد.

سخن آخر

برای دریافت راهنمایی جهت مهاجرت کاری به کشور قطر می‌توانید با مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید. مؤسسه هرمس اپلای با برترین وکلا همکاری می‌کند. از میان راه‌های مهاجرت به قطر می‌توان به اخذ ویزای کاری و تحصیلی اشاره کرد. برخی از افراد با ثبت یک شرکت به کشور قطر مهاجرت می‌کنند. هزینه مهاجرت کاری به قطر پایین‌تر از سایر روش‌های مهاجرتی است. برای اخذ ویزای کاری باید از سمت یک کارفرمای قطری دعوت‌نامه دریافت کنید. اکثر متقاضیان ثبت شرکت در قطر یک شرکت مسئولیت محدود ثبت می‌کنند. با ده سال کار در قطر می‌توان کارت اقامت این کشور را اخذ کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
محبوب‌ترین روش مهاجرت به کشور قطر چیست؟
اخذ ویزای کاری در بین محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور قطر قرار می‌گیرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است افرادی که خواهان مهاجرت به کشور قطر از این طریق هستند به سرمایه بالایی نیاز ندارند.
در کشور قطر متقاضیان مهاجرت چند نوع شرکت می‌توانند ثبت کنند؟
به‌طورکلی متقاضیان مهاجرت به کشور قطر می‌توانند شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص ثبت کنند. هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود به طور قابل‌توجهی پایین‌تر از شرکت‌های سهامی عام است.
برای دریافت کارت اقامت قطر چند سال باید در این کشور سکونت داشت؟
برای دریافت کارت اقامت قطر باید حداقل ده سال در این کشور زندگی کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای