آشنایی کامل و معرفی شهر های پرتغال

معرفی شهرهای پرتغال

کشور پرتغال از کشورهای اروپایی است که سالانه توریست‌های زیادی از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. این کشور دارای فرهنگ غنی است و از لحاظ جغرافیایی غربی‌ترین کشور اروپاست. مرزهای آبی بسیار زیاد با اقیانوس اطلس و آرام و سواحل زیبا و طبیعی، شهرهای این کشور را به یکی از زیباترین شهرهای ساحلی جهان تبدیل کرده‌اند؛ بنابراین معرفی شهر های پرتغال و ویژگی‌های هر یک از این شهرها می‌تواند به شناخت بیشتر این کشور کمک کند. پایتخت کشور پرتغال شهر بزرگ لیسبون است. این شهر از بزرگ‌ترین شهرهای جهان است و شرایط آب و هوایی و فرهنگی خوبی دارد که در معرفی شهر های پرتغال حتما به آن می‌پردازیم. تنها مرز خاکی کشور پرتغال با کشور اسپانیا است و به همین دلیل شباهت فرهنگی و اجتماعی زیادی بین این دو کشور وجود دارند. کشور پرتغال دارای مجمع الجزایرهای فراوانی در اقیانوس اطلس و آرام است. در ادامه با معرفی شهر های پرتغال با ویژگی‌های بیشتر این کشور آشنا خواهید شد.

پرتغال در سواحل غربی قاره اروپا قرار دارد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

معرفی شهرهای پرتغال

شهر لیسبون

شهر لیسبون (Lisbon) پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور پرتغال به شمار می‌آید؛ بنابراین اولین گزینه در معرفی شهر های پرتغال قطعا این شهر خواهد بود. شهر لیسبون از جمله شهرهای بندری این کشور است و در مجاورت رودخانه تاگوس (رودخانه تجو) واقع شده است. شهر لیسبون غربی‌ترین شهر پایتخت در قاره اروپا به حساب می‌آید و در کنار این موارد اصلی‌ترین بندر و بزرگ‌ترین شهر پرتغال محسوب می‌شود.

 
این شهر نیز مانند بسیاری از پایتخت‌های دیگر مرکز سیاسی، تفریحی و توریستی و تجاری کشور پرتغال به حساب می‌آید. این شهر دارای شهرت تاریخی است و این شهرت برگرفته از قدمت و ساحل بسیار زیبای طبیعی است. شهر لیسبون از زیباترین شهرهای بندری جهان است که سالانه توریست‌های بسیاری را به خود جذب می‌کند و از این راه قطب درآمد سیاحتی کشورش به حساب می‌آید.

شهر لیسبون پایتخت و بزرگ‌ترین شهر پرتغال است.

تاریخچه قدمت شهر لیسبون

نام شهر لیسبون از عبارت باستانی Ulyssipo گرفته شده است و باورها بر این است که این شهر از میراث اولیس (اودیسه) محسوب می‌شود که به وی عنوان قهرمان ادیسه هومر را نسبت داده‌اند. اسناد و مدارکی دال بر این موضوع هستند که لیسبون قدمت باستانی دارد.

 
شهر لیسبون را زمانی، پایتخت دورافتاده یک امپراطوری در نظر می‌گرفتند و از کیفیت حال حاضر برخوردار نبود. در ادامه در سال 1755 مرکز این شهر در اثر زلزله ویران شد اما در گذر زمان توسط فردی به نام مارکو د پومبال بازسازی شد. به مرور این شهر از لحاظ شهرسازی آبادتر شد و پارک‌ها، خانه‌های رنگی‌رنگی و زیبا، باغ‌های سبز و آباد، این شهر را از یک شهر ویرانه و دور افتاده به یک شهر زیبا و منحصربه‌فرد تبدیل کرد.

 
در سال 1994 این شهر پایتخت فرهنگی کشور پرتغال شد و در سال 1998 میزبان نمایشگاه‌های بین‌المللی شد و گام بزرگی در جهانی شدن این شهر برداشت. در ادامه با ساخت هتل‌ها، مجتمع‌های تفریحی و تجاری، اسکله‌های توریستی و… این شهر پیشرفت‌های زیادی از لحاظ اقتصاد، گردشگری و سیاسی کرد.

آب و هوای شهر لیسبون

لیسبون دارای آب و هوای معتدل است که میانگین دمای سالانه آن حدود 17 درجه سانتی گراد است. نزدیکی به اقیانوس اطلس و تاثیر زیاد جریان گلف استریم سبب تعادل گرمایی مناسب در این شهر شده است. سردترین زمان مربوط به ماه ژانویه است که دما حداقل به 10 درجه سانتی گراد و در ادامه گرم‌ترین زمان در ماه آگوست است که به ندرت به بیش از 28 درجه سانتی گراد می‌رسد. میانگین بارندگی این شهر هم حدود 3 میلی‌متر در سال برآورد شده است.

لیسبون شرایط آب و هوایی معتدل و آرامی دارد.

شهر پورتو

در ادامه لیست معرفی شهر های پرتغال به شهر پورتو می‌رسیم. این شهر در قسمت شمالی کشور پرتغال قرار دارد و در امتداد رودخانه دورو است. شهر پورتو در 280 کیلومتری شمال شهر لیسبون قرار گرفته شده است. معروفیت و شهرت پورتو برای نوشیدنی‌های ساحلی خاص آن است. پورتو که دومین شهر در لیست معرفی شهر های پرتغال است، دومین شهر بزرگ پرتغال نیز است و از مراکز مهم تجاری و صنعتی منطقه شمالی رودخانه موندگو به شمار می‌آید.

 
مراکز تاریخی و باستانی شهر پورتو در سال 1996 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته شده‌اند. شهر پورتو از جمله دیگر شهرهای باستانی کشور پرتغال است که جای‌جای آن حرف از رویدادهای مهم تاریخی می‌زند، از تولد شاهزاده هنری گرفته تا نقطه استراتژیک در جنگ بریتانیا در برابر فرانسه و مواردی همچون این موارد. شهر پورتو از تراکم جمعیتی بالایی رنج می‌برد که با رویکرد گسترش شهرسازی که از قرن 20 مورد توجه قرار گرفته است، این مشکل رو به بهبودی است.

پورتو مهم‌ترین شهر بندری پرتغال است.

وجود مهم‌ترین بنادر ارتباطی و مکان‌های شاخص در پورتو

شهر پورتو یکی از مهم‌ترین بنادر ارتباطی کشور پرتغال با سایر کشورها از جمله انگلستان است. این شهر به نوشیدنی‌های خاص خود معروف است و شهرت جهانی دارد. در حین معرفی شهر های پرتغال گفتیم که این شهر از بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای پرتغال است اما در عین این موضع، درصد زیادی از جمعیت این شهر شاغل هستند و گردش مالی خوبی برقرار است. از جمله حیطه‌های کاری این شهر، تجارت، شیلات، گردشگری و… است.


در سال 1911 یک دانشگاه اسقف در شهر پورتو تاسیس گردید. از جمله سایر مکان‌های شاخص و مهم شهر پورتو می‌توان به موزه ملی Soares do Reis اشاره کرد که در آن آثار ماقبل تاریخ و باستانی و مربوط به دوران امپراطوری روم نگه داشته می‌شوند. این آثار خود دلیلی بر قدمت بالای این شهر هستند. در زمینه هنرهای معاصر می‌توان به وجود ساختمان هنر برجسته دکو، خانه اپرا، ارکستر سمفونیک، مدرسه هنر و سالن کنسرتی اشاره کرد که توسط معمار هلندی به نام Rem Koolhaas ساخته و در سال 2005 افتتاح شدند.

رودخانه دورو از شهر پورتو می‌گذرد.

تاویرا

در معرفی شهر های پرتغال به شهر تاویرا می‌رسیم که یکی دیگر از شهرهای زیبا و دوست داشتنی کشور پرتغال است. این شهر نیز مانند دو شهر قبلی از تاریخ غنی و مکان‌های زیبایی برای بازدید برخوردار است. شهر تاویرا بیشتر معماری ساحلی دارد و از آپارتمان‌های بلند و بد جلوه به دور است. شهر تاویرا در نزدیکی رود Gilão قرار دارد و مانند سایر شهرهای ساحلی است. شهر تاویرا از نزدیکترین شهرها به مرز اسپانیا است؛ بنابراین شما در این شهر افراد اسپانیایی زیادی می‌بینید.


شهر تاویرا در گذشته محل اقامت و سکونت اعراب بوده است. در هنگام قدم زدن و بازدید از این شهر، در کوچه‌های مختلف می‌توانید این آثار را ببینید. شکل این آثار تاریخی بسیار شبیه مدل معماری اعراب است که به زیبایی بین معماری‌های مدرن شهر جای گرفته‌اند. خانه‌ها و کوچه‌های شهر تاویرا بیشتر به رنگ سفید هستند؛ بنابراین وقتی از ارتفاعات اطراف و یا قلعه دهکده به شهر نگاه می‌کنید، شهر را غرق در کوچه‌های سفید رنگ می‌یابید.


شهر تاویرا از تعادل دمایی بسیار خوبی برخوردار است. مردم و گردشگران تا پاسی از شب در کوچه و بازارهای شهر در حال خوشگذرانی و لذت از فضای زیبای شهر هستند. وجود ساحل شنی در دسترس همراه با آفتاب تابستانی، تاویرا را به یک قطب ساحلی برای گردشگران تبدیل کرده است.

کوچه‌ها و خانه‌های شهر تاویرا به رنگ سفید هستند.

اوورا

اوورا شهری بعدی بوده که در لیست معرفی شهر های پرتغال به آن می‌پردازیم. شهر اوورا دارای تاریخ و سرگذشت پرفراز و نشیبی بوده است و تاریخ بسیاری بر دوش خود دارد. شهر اوورا که در گذشته ابورا شناخته می‌شد، در ابتدا مقر مهم و استراتژیک به حساب می‌آمد اما در حمله روس‌ها این شهر تسخیر و به سرداران روسی سپرده شد. مجددا در پی حمله مورها، این شهر فتح و به جبورا تغییر نام پیدا کرد. با گذشت زمان این شهر مورد حمایت پادشاهان پرتغالی قرار گرفت و از ثبات حکومتی برخوردار شد و به اوورا تغییر نام پیدا کرد.


کلیسای اسقف که در قرن پنجم میلادی تاسیس شد با گذشت زمان به یک کلیسای عظیم و مرجعی تبدیل شد. در ادامه، مکان‌های تاریخی این شهر دستخوش تغییرات کاربری شده و به کلیسا و یا دانشگاه‌هایی از جمله دانشگاه اوورا تغییر پیدا کردند. جای‌جای اوورا پر از مکان‌ها باستانی و تاریخی هستند که نمای اصیلی به این شهر داده‌اند. تاریخ غنی این شهر در موزه آثار باستانی آن قابل رویت است.


تجارت کشاورزی در شهر اوورا حرف اول را می‌زند. از جمله محصولات کشاورزی این شهر می‌توان به ذرت، یونجه و سیب اشاره کرد. شهر اوورا قطب تولید و پرورش خوک‌ها در کشور پرتغال به حساب می‌آید. از جمله فعالیت‌های صنعتی این شهر نیز می‌توان به تولید آهن، فرآوری چوب پنبه و نساجی اشاره کرد. شهر اوورا غنی از معادن آهن، مس و سنگ مرمر است. همچنین گردشگری شهر اوورا یکی از مهم‌ترین ارکان اقتصادی این شهر به حساب می‌آید.

اوورا از شهرهای باستانی کشور پرتغال است.

لاگوس

در معرفی شهر های پرتغال به شهر لاگوس می‌رسیم. یکی از مقصدهای مهم در گردشگری ساحلی است. شهر لاگوس از شهرهای ساحلی کشور پرتغال است و در امتداد اقیانوس اطلس قرار دارد. شهر لاگوس در فصل تابستان دارای آب و هوای معتدل و فوق‌العاده‌ای است و تعداد زیادی توریست از سراسر جهان برای استراحت و گذراندن تعطیلات خود به لاگوس می‌آیند. بیشتر تمرکز توریستی شهر لاگوس در حاشیه ساحلی آن قرار دارند و مناطق داخلی شهر کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و به ‌دور از غوغای گردشگران است.

 
شهر لاگوس علاوه بر مجاورت با ساحل اقیانوسی با جنگل‌ها نیز مجاورت دارد. همچنین این شهر از مراتع و زمین‌های حاصل‌خیزی بهره‌مند است. بیشتر مردم ساکن لاگوس علاوه بر اشتغال در زمینه گردشگری یا در زمینه کشاورزی یا جنگلداری مشغول هستند.


لاگوس یکی از پربازدیدترین شهرها در لیست معرفی شهر های پرتغال است. سواحلی که مورد توجه توریستان است، کافه و رستوران‌های مدرن، هتل‌های نزدیک به ساحل و جنب و جوش شبانه این شهر شهرت جهانی دارند. علاوه بر مکان‌های توریستی و گردشگری ساحلی، این شهر غنی از مکان‌های تاریخی است که به عصر اکتشافات پرتغالی باز می‌گردد. خانه هنری دریانورد و کشتی‌سازی‌های قدیمی و آثار تجارت برده در شهر لاگوس به قدمت تمدن در این شهر اشاره دارند.


از لحاظ اقلیمی شهر لاگوس دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است. این شهر دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های معتدل و مرطوب است. حداقل دمای شهر لاگوس در زمستان به 8 یا 9 درجه سانتی‌گراد و در تابستان و اوج گرما به 16 الی 17 درجه سانتی گراد می‌رسد. شهر لاگوس باد و رطوبت زیادی نیز دارد. نسیم اقیانوسی لاگوس در فصل تابستان از گرمای این شهر می‌کاهد.

لاگوس پرتغال زیباترین سواحل را دارد.

آمادورا

در معرفی شهر های پرتغال می‌رسیم به شهر آمادورا. شهر آمادورا در فاصله نزدیکی از شهر لیسبون واقع است؛ بنابراین از لحاظ اقلیمی بسیار شبیه به پایتخت است. آمادورا به دلیل موقعیت مناسب و ساحل تفریحی بسیار خوبی که دارد مقصد خانواده‌های مرفه لیسبون و توریست‌ها در تعطیلات سال است. نزدیکی به پایتخت و امکانات مشترک آن با لیسبون این شهر را به نقطه قوتی جهت استراحت و سکونت تبدیل کرده است.


محدوده کنونی شهر آمادور بر روی بقایای محله بنفیکا است. محله مرکزی و اصلی این شهر پورکالهوتا است. شهر آمادورا در ابتدا یک روستا در حومه پایتخت بود اما با کوشش و تلاش مردم در زمینه رونق گردشگری و اقتصادی این روستا با گذر زمان به شهر تبدیل شد و شهرداری مستقل پیدا کرد. به دلیل آب و هوای مناسب آمادورا این شهر به سرعت به یک استراحت گاه مناسب تبدیل شد و از لحاظ گردشگری در مرتبه قابل توجهی در لیست معرفی شهر های پرتغال قرار دارد.

آمادورا در نزدیکی پایتخت پرتغال قرار دارد.

براگا

براگا شهر مقصد بعدی در لیست معرفی شهر های پرتغال است. براگا مانند دیگر شهرهای معرفی شده از پرتغال دارای پیشینه اصیل و قدیمی است. بنا بر گفته مورخان و کتاب‌های پیدا شده، قدمت شهر براگا به حدود 300 سال قبل از میلاد و به دوران رومی‌ها باز می‌گردد. این شهر از مکان‌های استراتژیک و حساس نظامی بوده و به ‌مرور زمان و پس از تصرف‌های فراوان به دست پادشاهان پرتغالی افتاده و رشد و توسعه پیدا کرد. در زمان‌های قدیم شهر براگا مقر اسقف عظیم و مرجع مذهبی مردم بوده است.


از جمله دیدنی‌های شهر براگا می‌توان به کلیسای جامعی اشاره کرد که در قرن 12 میلادی ساخته شد و در طول قرن 16 با ترکیب سبک معماری گوتیک موری و شکوفه‌ای بازسازی شد. کلیسای سانتا کروز نیز از دیگر کلیساهای زیبا و تاریخی براگا است. همچنین در این شهر یک کتابخانه اصیل و خاص وجود دارد که در آن بسیاری از کتب نادر و حتی نسخه‌های خطی از منابعی خاص وجود دارند که مرجع علمی مورخان و تاریخ شناسان است.

پناهگاه Bom Jesus do Monte

در فاصله 5 کیلومتری از شهر براگا در جهت جنوب شرقی یک پناهگاهی بنام Bom Jesus do Monte وجود دارد که سالانه در روز خاصی، مورد بازدید هزاران زائر قرار می‌گیرد. این پناهگاه به دلیل معماری خاص و مرتبط به قرن 18 راه پله خود معروف است. کمی آنسوتر بر روی کوه سامیرو، بر فراز این کوه یک مجسمه از مریم مقدس قرار دارد که گردشگر زیادی را به خود جذب می‌کند.


این شهر علاوه بر گردش‌پذیر بودن، از جمله شهرهای صنعتی در لیست معرفی شهر های پرتغال است. از جمله صنایع فعال در این شهر، جواهرات، کارد و چنگال، سلاح گرم، منسوجات، کلاه و مبلمان هستند. هر ساله یک نمایشگاه گاو که از جمله نمایشگاه‌های عظیم به میزبانی براگا است در ماه‌های ژوئن و سپتامبر در این شهر برگزار می‌شود. از جمله راه‌های ارتباطی شهر براگا می‌توان به بزرگراه پورتو اشاره کرد.

براگا، شهری پر از قلعه‌های باستانی و زیباست.

سینترا

در لیست معرفی شهر های پرتغال می‌رسیم به یک شهر متفاوت و زیبا. شهر سینترا یکی از شهرهای غربی کشور پرتغال است که بر روی ناهمواری‌ها و دامنه کوه سینترا قرار دارد. این شهر با زیبایی که دارا بوده، در گذشته اقامت گاه خانواده سلطنتی بوده است. سینترا یک قطب تجارتی در کشور پرتغال محسوب می‌شود. این شهر دارای موزه‌های فراوانی در زمینه هواپیماهای قدیمی و دستاوردهای هوایی پرتغال در زمینه‌های نظامی است.
شهر سینترا مملو از معادن سنگ‌های بازالت، آهک، مرمر و آلاباستر است که ضمن مصارف داخل کشور به سایر کشورها نیز صادر می‌شود. شهر سینترا مملو از قلعه‌های باستانی است که معماری‌های مرکب و نزدیک به قلعه‌های بریتانیایی دارند.

 
این قلعه‌ها مکان‌های مهمی برای توریستان هستند که سالانه هزاران نفر برای بازدید آن‌ها، به سینترا سفر می‌کنند. درون این قلعه‌ها مسیرهای پیاده‌روی و بیش از 2000 گونه گیاهی وجود دارد که گردشگران را مبهوت زیبایی خود می‌کنند. این قلعه‌ها و پوشش‌های گیاهی با ناهمواری کوهپایه‌ای سازگار شده‌اند و نمای بسیار زیبا و چشم نوازی را به شهر بخشیده‌اند.

قلعه‌های شهر سینترا از معماری و طراحی خاصی برخوردار هستند.

گیماراس

شهر گیماراس در دامنه کوه‌های سانتاکاتارینا قرار دارد. این شهر در شمال شرقی پورتو واقع شده است. شهر گیماراس در قرن چهارم میلادی تاسیس شد و به ‌گونه‌ای پیشرفت و توسعه پیدا کرد که قرن دوازدهم اولین پایتخت رسمی کشور پرتغال شد. شهر گیمارس دارای دیدنی‌های بسیاری از جمله قلعه قرن دهم که زادگاه اولین پادشاه پرتغال، آفونسو اول بوده، است. این قلعه مشرف به شهر است و منظره بسیار زیبایی دارد.

 
صومعه سائوفرانسیسکو و صومعه دومینیکن و همچنین کلیسای سائو فرانسیسکو و کلیسای رومی نوسا سنهورا از مهم‌ترین و تاریخی‌ترین آثار این شهر هستند. تعداد کلیسا و مکان‌های مذهبی این شهر نشان‌دهنده اهمیت آن در زمان پایتختی و رونق شهر هستند. مرکز شهر گیمارس در سال 2001 میلادی مورد ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت و این شهر را به قطبی دیگر در گردشگری کشور پرتغال تبدیل کرد.

 
در شمال شهر یک محل باستانی آهن کشف شده است که از اهمیت بسیار بالایی در باستان شناسی دارد و هم اکنون نیز اکتشافات از آن ادامه دارد. گیمارس علاوه تنوع آثار باستانی و جذب توریست، یکی از شهرهای مهم تجاری و صنعتی کشور پرتغال است. اقلام صنعتی این شهر شامل محصولات پشمی، اقلام زرگری، جواهرات و طلاسازی، تولید کارد و چنگال می‌شوند که بخشی از این محصولات علاوه بر تامین داخل، به سایر کشورهای اروپایی و آسیایی صادر می‌شوند.

گیمارس اولین پایتخت کشور پرتغال است.

نازاره

یکی از معروف‌ترین و زیباترین شهرهایی که در لیست معرفی شهر های پرتغال جای می‌گیرد شهر نازاره است. شهر نازاره در سواحل مرکزی پرتغال قرار می‌گیرد و از زیباترین شهرهای ساحلی این کشور است. به‌طوری‌که زیبایی آن در فصول گرم سال خارج از وصف است. نازاره شهری با آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای است. تابستان‌های گرم و خشک و همچنین زمستان‌های معتدل و مرطوب، از جمله ویژگی‌های مشترک شهر نازاره با سایر شهرهای کشور پرتغال هستند.

 
از ویژگی‌های خیره کننده شرایط آب و هوایی شهر نازاره، مه صبحگاهی و عصرگاهی در تابستان‌ها است که آب و هوایی مطبوع برای ساکنان و گردشگران این شهر پدید می‌آورد. این شهر تحت تاثیر شرایط اقلیمی اقیانوس اطلس، گاه شاهد باران‌ها و طوفان‌های شدیدی است که به طبیعت این شهر، روح تازه‌ای می‌بخشد. شهر نازاره به دلیل مجاورت با نواحی عمیق‌تر از اقیانوس اطلس، در فصول زیادی از سال دسترسی زیادی به ماهی دارد.

 
این ویژگی، شهر نازاره را به قطب ماهیگیری اروپا تبدیل کرده است و سالانه تعداد زیادی از تاجران و توریست‌ها دور هم جمع شده و از نعمت وفور ماهی نهایت استفاده را می‌برند. شهر نازاره در معرفی شهر های پرتغال از سنتی‌ترین شهرها است و سالانه در زمان‌های معلوم از سال جشنواره‌ها و مراسم‌های مذهبی و فرهنگی بسیاری برگزار می‌کند. در این مراسم‌ها سنت‌های جالب و خاصی انجام می‌شوند که با توجه به فصل و زمان آن، توریست و گردشگران زیاد و متنوعی را از سرتاسر جهان به خود جذب می‌کند.

سواحل زیبای نازاره، هرساله تعداد زیادی گردشگر جذب خود می‌کند.

ویانا دو کستلو

آخرین شهر در لیست معرفی شهر های پرتغال، شهر ویانا دو کستلو است. شهر ویانا دو کستلو در نزدیکی رودخانه لیما قرار دارد. اقلیم معمول این شهر همانند شهرهای دیگر کشور پرتغال است اما برخلاف آن‌ها از بارانی‌ترین و مرطوب‌ترین شهرها است؛ بنابراین شرایط توریستی و گردشگری چالش برانگیزی دارد اما در کل دارای آب و هوای مدیترانه و معتدل است.


در شهر ویانا آثار مبنی بر وجود زندگی در دروان میان سنگی وجود دارند که نشان می‌دهند تمدن‌های این شهر از قدمت طولانی برخوردار هستند. مهم‌ترین اتفاقات شهر ویانا مربوط به دوران پادشاهی پرتغال‌ها بوده است. در زمان آفونسو سوم این شهر به نام لیاما شناخته شد و در گذر زمان ملکه ماریا دوم این شهر را از شهرکی کوچک به شهری بزرگ تبدیل کرد. ملکه ماریا از اسطوره‌ها و قهرمانان این شهر است که در زمان جنگ با کنت آنتاس تسلیم نشد و شهر را به وی واگذار نکرد.


در قرن 18 میلادی شهر ویانا مورد توجه بازرگانان و کاشفان پرتغالی قرار گرفت و شاهراهی برای ورود به کشور پرتغال شد. با ورود و کشف این شهر، بناها و آثار زیبایی در این شهر شکل گرفتند. اقتصاد این شهر نیز از آن دوره رو به بهبودی رفت تا به امروز که یکی از شهرهای مهم تجاری و گردشگری است.


شهر ویانا از جمله شهرهای استراتژیک بوده است که اکنون نیز آثار دفاعی بر سرتاسر شهر که برای کوتاه شدن دست دزدان دریایی بوده است، مشاهده می‌شود. بندر ویانا ارتباط خوبی با شمال و شمال غربی اروپا دارد و صادرات مطلوبی در زمینه میوه، نمک، کاشی، منسوجات و شیشه در این شهر صورت می‌گیرد.

شهر ویانا در گذشته از جمله بنادر استراتژیک نظامی پرتغال بوده است.
در آخر

در مطالب فوق سعی بر معرفی شهر های پرتغال داشتیم. این کشور از تنوع شهری بالایی برخوردار است که نام بردن تمامی آن‌ها به فرصت بیشتری نیاز دارد. بزرگ‌ترین، مهم‌ترین و برجسته‌ترین شهرهای کشور پرتغال را که مناسب برای سکونت، گردشگری و تجارت هستند را بری شما بیان کردیم و گوشه‌ای از ویژگی‌ها و تاریخچه شهر را بازگو کردیم. کشور پرتغال کشوری اصیل و پرفراز و نشیبی بوده است که این تاریخ را از آثار موجود در شهرهای آن می‌توان دریافت.

سوالات متداول

پایتخت کشور پرتغال شهر بزرگ لیسبون است.

شهر لیسبون – پورتو – تاویرا – اوورا – لاگوس – آمادورا – براگا – سینترا – گیماراس – نازاره – ویانا دو کستلو

پرتغال از لحاظ جغرافیایی غربی‌ترین کشور اروپاست.

لیسبون دارای آب و هوای معتدل است که میانگین دمای سالانه آن حدود 17 درجه سانتی گراد است. نزدیکی به اقیانوس اطلس و تاثیر زیاد جریان گلف استریم سبب تعادل گرمایی مناسب در این شهر شده است.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف

درباره مالزی

درباره مالزی

درباره مالزی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت پدیده رایج دنیای امروز است. امروزه از سرتاسر دنیا آدم‌ها بنا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند. مالزی یکی از آن