دانشگاه کادیر هاس

دانشگاه کادیر هاس

شهر :

استانبول

سال تاسیس :

1997

زبان :

ترکی, انگلیسی

رتبه بندی در ترکیه :

34

نوع دانشگاه :

خصوصی

تعداد دانشکده ها :

5

دانشگاه کادیر هاس، یکی از بهترین دانشگاه‌های تحقیقات محور ترکیه به شمار می‌رود. این دانشگاه با هدف انجام تحقیقات با کیفیت بسیار بالا، یک مدل آموزشی مبتنی بر پروژه و کاربرد را پیش گرفته است. با عضویت در برنامه اراسموس و 220 سازمان در مناطق مختلف جهان، دانشگاه کادیر به یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است.

اگر از علاقمندان تحصیل در ترکیه و دانشگاه کادیر هاس هستید، ادامه این مقاله راهنمای جامعی برای شما خواهد بود. چرا که موارد مختلفی اعم از دانشکده‌ها، رشته‌ها، نحوه پذیرش، بورسیه، خوابگاه و… مورد بررسی قرار گرفته است.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

درباره دانشگاه کادیر هاس

دانشگاه کادیر هاس (Kadir Has University) یا به‌صورت مخفف KHU، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه تلقی می‌شود که در قلب استانبول واقع شده است. این دانشگاه توسط کادیر هاس، نیکوکار و صنعتگر ترک در سال 1997 تاسیس شد.

KHU دارای پنج دانشکده است که رشته‌های متنوعی را در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به دانشجویان ارائه می‌دهند. چیزی که دانشگاه کادیر هاس را از سایر موسسات آموزش عالی متمایز می‌کند، رویکرد آموزشی آن بوده که مبتنی بر نوآوری، خلاقیت و پرورش دانش است.

مهم‌ترین هدف این دانشگاه، ایجاد یک محیط تحقیق محور و آموزشی در بالاترین سطوح جهانی است. بنابراین، تلاش می‌کند که همواره از نظر رتبه‌بندی ملی، در میان دانشگاه‌های برتر ترکیه باقی بماند.

رنکینگ دانشگاه کادیر هاس

دانشگاه KHU یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول است که در سطح ملی و کشوری جایگاه خوبی دارد. این دانشگاه با ارائه استاندارد‌های بالای زیرساختی، تحقیقاتی، آموزشی و خروجی‌های باکیفیت در سطح بین‌المللی، رتبه جهانی 2389 و رتبه ملی 40 را از آن خود کرده است.

دانشکده‌های دانشگاه Kadir Has

دانشگاه کادیر هاس، 6 دانشکده را با ظرفیت 5000 دانشجو مدیریت می‌کند. در این دانشکده‌ها، بیش از 60 رشته مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان بین‌المللی و ملی ارائه می‌شوند. لیست دانشکده‌های این دانشگاه شامل موارد زیر است:

– دانشکده حقوق

– دانشکده ارتباطات

– دانشکده مدیریت

– دانشکده هنر و طراحی

– دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی و اداری

– دانشکده فنی-مهندسی و علوم طبیعی

رشته‌ های موسسه کادیر هاس

دانشگاه کادیر هاس تاکنون توانسته است دانشجویان بسیار زیادی را در زمینه‌های مختلف پذیرش کند. رشته‌های این دانشگاه عبارت‌اند از:

– اقتصاد

– تجارت

– حقوق

– روانشناسی

– روابط بین‌الملل

– علوم سیاسی و مدیریت دولتی

– تجارت در امور مالی بین‌المللی

– روابط عمومی و اطلاع‌رسانی

– تبلیغات

– سیستم‌های مدیریت اطلاعات

– حسابداری و مدیریت مالی

– مدیریت بازرگانی

– مدیریت کسب‌وکار

– بانکداری و بیمه

– معماری

– تئاتر

– معماری داخلی و طراحی محیطی

– رادیو، تلویزیون و سینما

– طراحی ارتباطات بصری

– طراحی محصول صنعتی

– طراحی گرافیک

– رسانه‌های نو

– مهندسی برق

– مهندسی کامپیوتر

– مهندسی صنعتی

– مهندسی عمران

– مهندسی مکاترونیک

– بیوانفورماتیک و ژنتیک

رشته‌ های موسسه کادیر هاس

شرایط پذیرش دانشگاه کادیر هاس استانبول

دانشگاه کادیر هاس، همانند سایر دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، شرایط آسانی را برای پذیرش دانشجویان در نظر می‌گیرد. مهمترین شرط برای متقاضیان مقطع کارشناسی، مدرک پایان تحصیلات 12 ساله مدرسه است. اخذ پذیرش از این دانشگاه، شرط معدل 60٪ از 100٪ دارد. به این معنا که اگر معدل کل 20 است، شما باید معدل بالاتر از 12 کسب کرده باشید تا بتوانید برای اپلای دانشگاه KHU اقدام کنید.

آن دسته از متقاضیانی که قصد اخذ پذیرش برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه کادیر هاس را دارند، باید حتما مدرک مقطع کارشناسی را به دانشگاه ارائه دهند. همین شرط، برای ادامه تحصیل در دوره‌های دکتری نیز صدق می‌کند. یعنی برای شرکت در این دوره‌ها، متقاضیان باید مدرک پایان تحصیلات کارشناسی ارشد را در اختیار دانشگاه قرار دهند.

مدارک اخذ پذیرش از دانشگاه کادیر هاس

مدارکی که لازم است برای اخذ پذیرش دانشگاه ارائه شوند، به کشور و دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد. از آنجایی که دانشگاه کادیر هاس یک دانشگاه خصوصی تلقی می‌شود، مدارک خاصی را هم برای اپلای درخواست می‌کند. در ادامه مدارک مورد نیاز برای نام‌نویسی در این دانشگاه به‌تفکیک مقطع تحصیلی بررسی شده‌اند:

مدارک نام‌نویسی دانشجویان کارشناسی

– مدرک پایان تحصیلات دبیرستان

– ریزنمرات دوران دبیرستان

– کپی پاسپورت و مدارک هویتی (در صورت نداشتن پاسپورت هنگام درخواست، می‌توانید یک کپی از شناسنامه خود را آپلود کنید.)

– مدرک دال بر تسلط به زبان انگلیسی و ترکی

– گواهی معادل مدرک دیپلم

– انگیزه‌نامه (Statement of Purpose) و توصیه‌نامه (Recommendation Letter)

مدارک اخذ پذیرش از دانشگاه کادیر هاس

مدارک نام‌نویسی دانشجویان تحصیلات تکمیلی

– کپی از مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد (مدارک متقاضیان باید توسط اداره معادل‌سازی بین‌المللی ترکیه (YÖK) تایید شود.)

– مدرک مهارت زبان انگلیسی و ترکی

– تمامی ریزنمرات و دروس گذرانده شده توسط متقاضی

– مدارک هویتی، اعم از پاسپورت یا شناسنامه معتبر

– رزومه، توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه

مدارک زبان مورد نیاز برای نام‌نویسی در دانشگاه کادیر هاس

یکی از مهم‌ترین شروط نام‌نویسی در دانشگاه کادیر هاس ترکیه، ارائه مدارک تسلط به زبان انگلیسی و ترکی است. مدارک زبان قابل قبول برای اخذ پذیرش عبارت‌اند از :

 • CPE
 • CAE
 • TOEFL-IBT
 • PTE
 • GMAT
 • GRE
 • ALES
 • YDS
 • E-YDS
 • YOKDIL
 • TÖMER

شهریه دانشگاه کادیر هاس

باوجود سطح کیفیت بالای KHU، رشته‌های متنوع، امکانات و خدمات بی‌شمار این دانشگاه، شهریه بسیار مقبول و منصفانه‌ای برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. در جدول زیر هزینه شهریه‌ها را به‌تفکیک دانشکده مشاهده می‌کنید:

دپارتمان شهریه سالانه به دلار
دانشکده مدیریت 12,000
دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی 12,000
دانشکده حقوق 12,000
دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی 12,000
دانشکده ارتباطات 12,000
دانشکده هنر و طراحی 12,000

شهریه دانشگاه کادیر هاس

بورسیه دانشگاه کادیر هاس ترکیه

دانشگاه کادیر هاس با اعطای بورسیه‌های تحصیلی، از دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط حمایت می‌کند. بورسیه‌های این دانشگاه شامل بورسیه‌های 25٪، 50٪، 75٪ و 100٪ هستند. به‌عبارت دیگر، اگر دانشجویی بورسیه تحصیلی 25٪ دریافت کند، به این معنا است که 25٪ از شهریه سالانه دوره مورد نظر برای وی کسر می‌شود‌. این بورسیه‌ها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد بدون پایان‌نامه، کارشناسی ارشد با پایان‌نامه و دکتری به دانشجویان اعطا می‌شوند. در جدول زیر میزان بورسیه با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر آورده شده است.

مقطع تحصیلی مدت زمان بورسیه شهریه کامل به دلار شهریه با بورسیه 25 درصدی شهریه با بورسیه 50 درصدی شهریه با بورسیه 75 درصدی شهریه با بورسیه 100 درصدی
کارشناسی سالانه 12,000 9,000 6,000 3,000 ندارد
کارشناسی ارشد با پایان‌نامه سالانه 12,000 9,000 6,000 3,000 رایگان
کارشناسی ارشد بدون پایان‌نامه کل دوره تحصیل 12,000 9,000 6,000 3,000 ندارد
دکتری سالانه 12,000 9,000 6,000 3,000 رایگان

امکانات دانشگاه کادیر هاس

برجسته‌ترین ویژگی دانشگاه کادیر هاس ترکیه، فعالیت شبانه‌روزی دفتر کار آن است. این امر باعث شده تا دانشگاه Kadir Has در کنار اجرای برنامه‌های متنوع آکادمیک، فرصت کارآموزی و مشاوره شغلی را هم به دانشجویان ارائه دهد. ویژگی دیگر این دانشگاه، پردیس آن است که امکانات گسترده علمی، تحقیقاتی و فرهنگی را می‌توان در آن یافت. آزمایشگاه‌های مجهز، کتابخانه مرکزی و کلاس‌های درس پیشرفته از دیگر امکانات آن هستند.

دانشگاه کادیر استانبول دارای 40 باشگاه دانشجویی است. در این باشگاه‌های دانشجویی، طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به همه دانشجویان ملی و بین‌المللی ارائه می‌شود. با کمک باشگاه‌های دانشجویی که در دانشگاه مستقر هستند، دانشجویان می‌توانند مهارت‌های خود را ارتقا دهند. در این باشگاه‌های دانشجویی، دانشجویان امکان شرکت در کنفرانس‌ها، رویداد‌ها، مسابقات ورزشی و پنل‌های گفتگو و ارتباط با سایر دانشجویان را دارند. علاوه‌براین موارد، این دانشگاه 17 تیم ورزشی دانشگاهی در همه رشته‌ها دارد. یکی دیگر از امکانات دانشگاه کادیر هاس، وجود مراکز مشاوره روانشناسی و درمانی مجهز است. این مراکز در مواقع اضطراری به دانشجویان و کارکنان مشاوره می‌دهند و آن‌ها را راهنمایی می‌کنند.

اقامتگاه دانشگاه کادیر هاس

دانشگاه کادیر ترکیه، خوابگاه‌هایی را به‌صورت محدود به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. این خوابگاه‌ها به دو سالن مجزای دخترانه و پسرانه تقسیم می‌شوند. خوابگاه پسرانه در فاصله 15 دقیقه‌ای از شاتل دانشگاه واقع شده است. خوابگاه دخترانه هم در چند قدمی پردیس اصلی قرار دارد.

اتاق‌های دانشجویی خوابگاه دانشگاه کادیر هاس کاملا استاندارد هستند و با صندلی، کمد لباس خصوصی، قفسه‌های کتاب و تخت‌های یک‌نفره مبله شده‌اند. همچنین، این خوابگاه‌ها به حمام نیمه‌خصوصی یا خصوصی، دسترسی 24 ساعته به اینترنت، تلویزیون، اتاق‌های خشکشویی، یخچال، مایکروویو و آشپزخانه‌های کوچک مجهز شده‌اند.

دانشگاه گلیشیم استانبول

دانشگاه گلیشیم استانبول

با وجود قرار داشتن دانشگاه‌های برتر بین‌المللی در استانبول، فرصت‌های بسیار مناسبی برای تحصیل دانشجویان فراهم شده است. دانشگاه گلیشیم استانبول یکی از این دانشگاه‌ها بوده که در سال‌های اخیر توجه دانشجویان خارجی را به‌خود جلب کرده است.

سخن آخر

دانشگاه‌های باکیفیت خصوصی و دولتی زیادی در کشور ترکیه وجود دارند که دانشگاه کادیر هاس یکی از آن‌ها است. این دانشگاه در سطح ملی، رتبه 40 را به خود اختصاص داده است. مدرک این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است. با تحصیل در این دانشگاه، می‌توانید از امکانات متنوع و مبتنی بر پژوهش آن استفاده کنید و نهایت بهره را از مدت تحصیل خود ببرید.

بورسیه و خوابگاه هم از امکانات این دانشگاه هستند که به سهولت تحصیل دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کنند. اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، موسسه تخصصی هرمس اپلای در تمام مسیر مهاجرت تحصیلی به ترکیه از طریق دانشگاه کادیر همراه شما خواهد بود.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

رنکینگ دانشگاه کادیر هاس چگونه است؟
دانشگاه کادیر هاس استانبول در سطح ملی در مرتبه چهلم قرار دارد. در سطح جهانی هم رتبه 2389 را به خود اختصاص داده است.
آیا دانشگاه کادیر هاس مورد تایید وزارت علوم ایران است؟
بله. دانشگاه کادیر مورد تایید وزارت علوم است و در دسته دانشگاه‌های گروه «ج» قرار دارد.
شهریه دانشگاه کادیر هاس چقدر است؟
دانشگاه کادیر هاس 6 دانشکده دارد و شهریه رشته‌های هر دانشکده‌، حدود 12,000 دلار است.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای