زندگی در رواندا

زندگی در رواندا

زندگی در رواندا مطلبی است که ما در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. رواندا یک کشور نسبت کوچک در قاره آفریقا است. کسب اطلاعاتی از جزئیات زندگی در رواندا به افراد کمک می‌کند تا تصمیم بهتری درباره سفر یا مهاجرت به این سرزمین بگیرند. رواندا در جنوب خط استوا و در بین خشکی‌ها قرار دارد. رواندا یا سرزمین هزار تپه، مملو از زمین‌های کشاورزی و طبیعت سرسبز است. این کشور آفریقایی توانسته با مناظر زیبایی که دارد توجه گردشگران جهان را به سمت خود جلب کند.

کسانی که قصد سفر به رواندا را دارند بهتر است با فرهنگ و شرایط زندگی در آن آشنا شوند. دانستن نکاتی ساده در این باره به افراد کمک می‌کند تا ارتباط بهتری با کشور میزبان داشته باشند. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم اطلاعاتی درباره رواندا و شرایط زندگی در آن را با شما به اشتراک بگذاریم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با رواندا

رواندا سرزمینی در شرق و مرکز آفریقا است. کیگالی، پایتخت رواندا، بر روی رودخانه‌ای قرار دارد. زندگی در رواندا همراه با دیدن مناظر خیره‌کننده و سرسبز آن است. هرچند مساحت این کشور کوچک است اما تراکم جمعیتی بالایی دارد. رواندا از شمال به اوگاندا، از شرق به تانزانیا، از جنوب به بوروندی و از غرب به جمهوری دموکراتیک کنگو می‌رسد. مردم رواندا بیشتر به شغل کشاورزی مشغول‌اند و حدود سه‌چهارم جمعیت این سرزمین در روستاها ساکن هستند.

واحد پول ملی این کشور، فرانک رواندا است. وجود گونه‌های متنوع حیوانات باعث شده تا پارک‌های ملی رواندا تبدیل به جاذبه‌های گردشگری جهانی شود. یکی از ماجراهای تاریخی سرزمین رواندا، جنگ داخلی و نسل‌کشی تکان‌دهنده سال ۱۹۹۴ است که باعث داغدار شدن خانواده‌های بسیاری در این کشور شد.

آشنایی با رواندا

پایتخت کشور کیگالی
همسایگان اوگاندا، تانزانیا، بوروندی و جمهوری دموکراتیک کنگو
شغل بیشتر مردم کشاورزی
واحد پول ملی فرانک رواندا
دین مردم مسیحیت
زبان زبان محلی، انگلیسی و فرانسوی

زبان رواندا

در این سرزمین چهار زبان اصلی رواندا، انگلیسی، فرانسوی و سواحیلی رایج است. اگر شما زبان انگلیسی بلد باشید می‌توانید در رواندا ارتباط برقرار کنید؛ اما باید بدانید که اکثر مردم عادی به زبان رواندا صحبت می‌کنند. با اینکه در سال ۲۰۰۸ زبان انگلیسی زبان رسمی آموزشی رواندا اعلام شد ولی تنها بخش کوچکی از جامعه با انگلیسی و فرانسوی آشنا هستند. زبان سواحیلی نیز در شهرها صحبت می‌شود و زبان اصلی ارتباط با آفریقایی‌های همسایه است.

دین مردم رواندا

دین اکثر رواندایی‌ها مسیحیت است. گفته می‌شود در تمام آفریقا، مسیحیت بیشترین تأثیر را در رواندا داشته است. کمتر از یک‌دهم جمعیت این سرزمین را سایر مذاهب از جمله دین اسلام تشکیل می‌دهد. زندگی در رواندا نیز مانند بسیاری از کشورها نیازمند دانستن اطلاعاتی از فرهنگ مردم آن سرزمین است.

جمعیت رواندا

همان‌طور که قبلاً گفته شد با وجود کوچک بودن، این سرزمین از تراکم جمعیت بالایی برخوردار است. نرخ زادوولد در رواندا بالاتر از نرخ کشورهای همسایه و نرخ مرگ‌ومیر نیز در آن بالاتر است. بیشترین جمعیت رواندا را افراد جوان تشکیل می‌دهند. امید به زندگی در رواندا کمتر از میانگین جهانی و حدود ۵۰ سال است.

شغل مردم رواندا

کشاورزی، دامداری و ماهیگیری سه شغل اصلی مردم رواندا است. وجود تعداد زیاد زمین‌های کشاورزی از جمله چای در رواندا باعث طبیعت زیبای آن می‌شود. تعداد جنگل‌های بکر و طبیعی در رواندا اندک است و بیشتر آن به دست انسان‌ها رشد و پرورش‌یافته‌اند.

حمل‌ونقل رواندا

برای زندگی در رواندا باید بدانید که حمل‌ونقل جاده‌ای، مهم‌ترین سیستم جابه‌جایی در این کشور است. این سرزمین چند فرودگاه دارد که یک فرودگاه بین‌المللی آن در کیگالی، پایتخت این سرزمین، قرار دارد. راه‌آهن در رواندا دیده نمی‌شود؛ اما علاوه بر اتوبوس تعداد زیادی تاکسی موتوری در خیابان‌ها وجود دارد.

سیاست در رواندا

رواندا یک جمهوری چندحزبی است. در این کشور رئیس‌جمهور از طریق رأی مردم و نخست‌وزیر توسط رئیس‌جمهور انتخاب و معرفی می‌شود. قوه مقننه توسط پارلمانی دو مجلسی متشکل از مجلس نمایندگان و مجلس سنا مشغول به کار است. کشور رواندا به چهار استان در چهار جهت شمال، جنوب، شرق و غرب و یک شهر کیگالی تقسیم می‌شود و هرکدام فرماندار جدا دارد. زنان در سیاست این کشور نقش پررنگی دارند و درصد قابل‌توجهی از نمایندگان آن را زنان تشکیل می‌دهند.

وضعیت بهداشت

رواندا در گذشته از لحاظ امکانات بهداشتی سطح پایینی داشته است اما در قرن بیست و یکم و افزایش بودجه سلامت، هم اکنون روند بهداشت در این کشور افزایش‌یافته است. کاهش چشمگیر تعداد بیماری‌های خاص نشان از این پیشرفت دارد. بااین‌وجود زندگی در رواندا با نگرانی درباره مالاریا و سل همراه است.

مهم‌ترین حادثه تاریخی رواندا

نسل‌کشی سال ۱۹۹۴ یکی از حوادث معروف در جهان است. این حادثه منجر به کشته‌شدن ۸۰۰ هزار نفر معادل یک‌دهم از جمعیت این سرزمین شد که ۳۰۰ هزار آن کودکان بودند. رواندا هم اکنون با نگاهی روبه‌جلو سعی دارد تا سطح زندگی در این سرزمین را به استانداردهای سایر کشورهای آفریقایی برساند.

مهم‌ترین حادثه تاریخی رواندا

امنیت رواندا

گفته می‌شود این کشور امنیت نسبتاً خوبی دارد؛ چرا که محله‌های آن در هنگام شب تحت کنترل نیروهای امنیتی هستند. بااین‌وجود توصیه می‌شود افراد محلی یا مسافران از رفتن به مکان‌های تاریک اجتناب کنند و در هنگام تردد نیز مراقب کیف و وسایل ارزشمند خود باشند.

هزینه‌ها و نحوه پرداخت در رواندا

هزینه اجاره مانند سایر کشورها بر اساس مکان جغرافیایی و امکانات زندگی در رواندا تعیین می‌شود. در برخی از شهرهای رواندا اجاره خانه و آپارتمان از ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در ماه تخمین زده شده است. گفته می‌شود با ۱۶۰ تا ۲۰۰ دلار در ماه نیز می‌توان اتاق‌های کوچک‌تری اجاره کرد.

کرایه‌ها

در انتخاب محل زندگی باید به نحوه رفت‌وآمد خود در منطقه نیز توجه کنید. حمل‌ونقل جاده‌ای در رواندا معمولاً از طریق اتوبوس، موتور یا تاکسی انجام می‌شود. قیمت‌ها بر اساس وسایل نقلیه و مسافت طی شده تعیین می‌شود. هر کس بر اساس بودجه و مقصد خود می‌تواند از این وسیله‌ها استفاده کند.

قیمت اتوبوس‌های عمومی کمتر و حدود ۰.۵۱ دلار است. اتوبوس‌ها ایستگاه‌های مشخصی دارند و ممکن است همه مقاصد را پوشش ندهند. بعد از اتوبوس استفاده از موتور یا تاکسی‌های موتوری نیز قیمت پایینی دارند. موتورها برای حمل‌ونقل عمومی خطراتی زیادی دارند و کرایه آن حدود ۱.۰۲ دلار است. استفاده از تاکسی‌های شخصی نیز در رواندا رایج است و حدود ۷.۲۳ دلار هزینه دارد.

بسته اینترنت

معمولاً مسافران ترجیح می‌دهند در سایر کشورها سیم‌کارت و اینترنت تهیه کنند و از این طریق با دیگران در ارتباط باشند. در رواندا بر اساس منطقه‌ای که در آن قرار دارید، ممکن است کیفیت اینترنت خوب یا بد باشد. خرید یک بسته اینترنتی پرطرف‌دار حدود ۲۵.۴۵ دلار هزینه دارد.

خرید روزمره

زندگی در رواندا همراه با هزینه‌های روزانه از جمله خوراک همراه است. معمولاً در رواندا خبری از فروشگاه‌های بزرگ نیست و بیشتر خریدها از بازارچه‌های محلی و مغازه‌های کوچک انجام می‌شود. خرید از مغازه‌های کوچک این امکان را به شما می‌دهد که با محلی‌ها آشنا شوید و اگر یک زمانی پول نقد همراه نداشتید بعداً آن را بپردازید. معمولاً پرداخت قبض یا خرید در رواندا از طریق پول نقد است اما می‌توان از طریق برنامه‌های پرداخت موبایلی هم این کار را انجام داد.

قبل از سفر به رواندا بخوانید!

زندگی در رواندا مانند بسیاری از کشورهای دیگر ممکن است با دشواری‌هایی همراه باشد. قبل از مهاجرت یا سفر باید هدف شما از این کار مشخص باشد. داشتن یک کسب‌وکار یا ساختن یک زندگی و یا حتی صرفاً بازدید از این سرزمین می‌تواند یکی از آن اهداف باشد. درهرصورت آشنایی با فرهنگ این سرزمین شما را در این سفر کمک خواهد کرد.

قبل از سفر به رواندا بخوانید!

کیسه‌های پلاستیکی ممنوع

رواندا با عنوان کشوری تمیز در آفریقا شناخته می‌شود. استفاده از کیسه‌های پلاستیکی در این کشور ممنوع است. سعی نکنید تا مخفیانه کیسه‌های پلاستیکی را وارد آن کنید و یا در خیابان آشغال بریزید. این مورد در فرودگاه و در طول زندگی در رواندا توسط مأموران کنترل می‌شود.

همه زبان شما را متوجه نخواهند شد

اگر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید انتظار نداشته باشید که یک مرد روستایی در یک مغاره کوچک، زبان شما را بفهمد. معمولاً زبان انگلیسی و فرانسوی در شهرهای بزرگ و مراکز معروف توریستی رایج است. در مناطق دیگر رواندا اگر به زبان غیرمحلی صحبت کنید احتمالاً مردم آنجا متوجه منظور شما نخواهند شد.

شهرهای دیگر را هم ببینید

سفر به رواندا را فقط محدود به بازدید از پایتخت آن یعنی کیگالی نکنید. کمبود وقت باعث می‌شود برخی مسافران صرفاً چند محله از کیگالی را ببینند اما سفر به سایر مناطق آن نیز می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. جاذبه‌های گردشگری رواندا موردتوجه مسافران قرار می‌گیرد.

عکس گرفتن بدون اجازه ممنوع!

زندگی در رواندا نیازمند دانستن فرهنگ مردم آن سرزمین است. شما می‌توانید از جنگل و حیوانات عکس بگیرید اما عکس انداختن توریست‌ها از مردم رواندا ممنوع است و گاهی مردم این حرکت را توهین‌آمیز می‌دانند. اگر خواستید از افراد محلی عکس بگیرید حتماً از خود فرد اجازه بگیرید. اگر در قبال عکس گرفتن از شما پول خواستند نیز تعجب نکنید.

عکس گرفتن بدون اجازه ممنوع!

به‌جای رواندا نگویید آفریقا

بسیاری از گردشگران ممکن است در رواندا از جذابیت‌های آفریقا تعریف کنند؛ اما باید بدانید که مردم رواندا دوست دارند صرفاً از رواندا به‌عنوان یک سرزمین مستقل صحبت کنید. نادیده‌گرفتن آن و استفاده از واژه آفریقا به‌جای رواندا احتمالاً موردپسند مردم این سرزمین نخواهد بود.

در جمع غذا نخورید!

خوردن غذا یا حتی یک کیک در خیابان شایسته نیست. به‌خصوص در خارج شهرهای بزرگ رعایت این نکته برای گردشگران اهمیت دارد. خوردن خوراکی در ملأعام ممکن است نوعی بی‌احترامی در رواندا محسوب شود. سعی کنید غذا را در خلوت هتل و یا یک رستوران میل کنید.

تجربه‌ای متفاوت خواهید داشت

اگر برای اولین‌بار زندگی در رواندا را تجربه کنید متوجه خواهید شد که تصویر واقعی آن با تبلیغات رسانه‌ها متفاوت است. رواندا صرفاً یک کشور فقیر و محروم نیست و سرزمینی روبه‌جلو و پرجنب‌وجوش است. البته مفهوم شادی و رفاه در آن نسبت به کشورهای غربی متفاوت است.

بحث نسل‌کشی رواندا را پیش نکشید!

فاجعه نسل‌کشی ۱۹۹۴ در رواندا خاطره‌ای تلخ برای خانواده‌های بسیاری است. ممکن است گردشگران بخواهند درباره آن صحبت کنند. حواستان باشد در گفتگوهای معمولی از این موضوع یاد نکنید. مردم رواندا برای ساخت آینده سرزمینشان تلاش زیادی کرده‌اند و صحبت دائم از گذشته باعث دلسردی آنان می‌شود.

مزایای سفر به رواندا

سفر و زندگی در رواندا جذابیت‌های زیادی برای گردشگران دارد. فرهنگ و تاریخ این سرزمین و مناظر چشم‌نواز آن پیشنهادی برای تعطیلات افراد است. این کشور با آتشفشان‌های سر به فلک کشیده و دریاچه‌های متعدد توانسته خاطرات به‌یادماندنی را برای گردشگران بسازد. قدم‌زدن در کنار گوریل‌های کوهستانی در خطر انقراض و حیوانات دیگر تجربه جالبی برای مسافران خواهد بود. رفتن به رواندا یک پیشنهاد جذاب و متفاوت برای آفریقا دوستان و ماجراجویان است.

مزایای سفر به رواندا

حقایقی درباره رواندا

سفر به هر کشوری با مزایا و معایبی همراه است. رواندا در سال‌های اخیر تلاش کرده تا سطح بهداشت خود را بالاتر ببرد اما هنوز ۲۵ درصد مردم به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند. مالاریا هنوز هم در رواندا یک نگرانی جدی محسوب می‌شود. زندگی ثروتمندان و فقیران در رواندا تفاوت بسیاری در استفاده از امکانات دارد. با وجود تلاش‌های این کشور برای بهبود زندگی، حدود ۶۳ درصد مردم رواندا در فقر شدیدی به سر می‌برند.

زمان مناسب سفر به رواندا

دانستن زمان مناسب سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه بهتری از زندگی در رواندا داشته باشید. این سرزمین سبز در طول سال انواع مختلفی از آب‌وهوا را تجربه می‌کند. جالب است بدانید سفر به رواندا در بیشتر ماه‌های سال برای گردشگران مناسب خواهد بود. بارندگی یکی از تجربیاتی است که هنگام رفتن به رواندا باید برای آن آماده باشید. ماه مارس تا می طولانی‌ترین زمان بارندگی در رواندا است.

برای مثال در ماه ژانویه شهرهای این کشور نسبتاً آرام هستند و امکان گشت‌وگذار فراهم است. در این ایام پیاده‌روی در نزدیک آتشفشان‌ها یا پارک‌های ملی پیشنهاد می‌شود. همچنین در ماه‌های گرم و خشک، امکان گشت‌وگذار در دریاچه‌های معروف رواندا برای گردشگران فراهم است.

با این توضیحات، بیشتر ایام سال برای سفر به رواندا مناسب هستند اما سفر در ماه آوریل و می پیشنهاد نمی‌شود. در این دو ماه ممکن است بسیاری از مراکز این کشور تعطیل باشند یا به‌خاطر هوای بارانی مجبور باشید در منزل بمانید. توجه به تاریخ سفر و شرایط آب‌وهوایی به شما در داشتن یک تجربه مناسب کمک می‌کند.

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟

مهاجرت یکی از مهم‌ترین تصمیمات افراد در زندگی است. تصمیمی که اگر همراه با توان مالی، تحقیق، دریافت مشاوره و برنامه‌ریزی صحیح باشد، می‌تواند آینده‌ای روشن را برای شما رقم بزند.

سخن پایانی

رواندا یکی از کشورهای قاره آفریقا است که جذابیت و شرایط زندگی مخصوص به خود را دارد. ممکن است مهاجران یا گردشگران از سراسر جهان این سرزمین را به‌عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند. کشورهای آفریقایی همیشه برای افراد ماجراجو، مقصد هیجان‌انگیزی بوده است. سفر به رواندا نیز می‌تواند تجربه‌ای متفاوت برای علاقه‌مندان آن باشد.

در این مقاله اطلاعاتی از شرایط و فرهنگ سرزمین رواندا ارائه شد. سفر یا مهاجرت به این کشور آفریقایی نیازمند داشتن هدف و برنامه‌ای مشخص است. آگاهی از نحوه زندگی در رواندا و اطلاعاتی از جزئیات آن به افراد کمک می‌کند تا تجربه بهتری در حین سفر داشته باشند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
واحد پولی در کشور رواندا چیست؟
واحد پولی این کشور فرانک رواندا میباشد.
هزینه ها در کشور رواندا چگونه است؟
هزینه ملک و اجاره آن مانند بسیاری از کشورهای دیگر بسته به موقعیت جغرافیایی آن ملک دارد. اما در برخی شهرها هزینه اجاره خانه حدود ۸۰۰ الی ۳۰۰۰ دلار در ماه میشود.
چه زمانی برای مسافرت به کشور رواندا مناسب تر است؟
در ماه های گرم و خشک برای سفر به این کشور مناسب تر میباشد بدلیل بارندگی های زیادی که در برخی ماه های این کشور وجود دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دریا شاهی
11 ماه قبل

کشور رواندا از آفریقای جنوبی پیشرفته تر هست؟

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  دریا شاهی
10 ماه قبل

سلام . سوالتون کلی و منظورتون مشخص نیست

کادر هرمس اپلای