لیست مشاغل مورد نیاز عمان

لیست مشاغل مورد نیاز عمان

لیست مشاغل مورد نیاز عمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت کاری به کشور عمان در سال‌های اخیر به محبوبیت بسیار چشم‌گیری دست یافته است. یکی از علل بسیار مناسب این امر بحث تنوع در لیست مشاغل مورد نیاز عمان به شمار می‌آید. در واقع آشنایی با این لیست به شما کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک شغل فوق‌العاده را برای خود در این کشور زیبا پیدا کنید.

اگرچه مشاغل زیادی در کشور عمان وجود دارند،‌ اما برای مهاجران خارجی تنها چند حوزه شغلی مناسب را می‌‌‌توان نام برد.  این حوزه‌‌های شغلی چه از نظر حقوقی که به شما داده می‌‌شود و چه از نظر مزایای کاری واقعاً‌ عالی هستند،‌ اما مهم‌ترین امر در این زمینه،‌ انتخاب برترین حوزه کاری است.

این انتخاب تنها با یک امر میسر می‌شود و آن امر نیز بررسی کلیه شغل‌های موردنیاز در کشور عمان است. به همین دلیل قصد داریم شما عزیزان را با کلیه مشاغل مورد نیاز در کشور عمان آشنا کنیم. اگر دراین‌رابطه نیازمند کسب اطاعات خاصی هستید، ادامه متن را از دست ندهید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا باید با شغل‌های مورد نیاز کشور عمان آشنا شویم؟

در پاسخ به این پرسش رایج باید به بررسی مزیت‌های کار در کشور عمان و همچنین بررسی لیست مشاغل مورد نیاز عمان بپردازیم. همان‌طور که می‌دانید کشور عمان در همسایگی جنوب شرقی کشورمان قرار دارد. این کشور را به‌عنوان سلطان‌نشین اعراب نیز می‌شناسند. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور،‌ مسقط نام دارد که اتفاقاً‌ تعداد بسیاری از ایرانیان در آن ساکن هستند.

عمان از سال‌‌های بسیار دور در زمینه همکاری‌های تجاری روابط خوبی را با ایران داشته است. اقتصاد کشور عمان همواره روبه‌رشد خواهد بود؛‌ زیرا دولت کشور عمان سعی بر آن دارد که شرکت‌های خصوصی را به پایه اصلی اقتصاد کشور تبدیل کند.

بخش اعظمی از اقتصاد این کشور را صنایع مرتبط به نفت تشکیل می‌دهند و البته با وجود ذخایر بسیاری زیادی نفت این کشور، چنین امری جای تعجب ندارد. با مهاجرت کاری به کشور عمان می‌‌توانید آینده‌ای روشن را برای خود و فرزندانتان ایجاد کنید. تنها امر مهم در این زمینه،‌ انتخاب شغل مناسب باتوجه‌به لیست مشاغل مورد نیاز عمان است.

چرا باید با شغل‌های مورد نیاز کشور عمان آشنا شویم؟

آيا همه شغل‌های موجود در عمان با صنعت نفت ارتباط دارند؟

اگرچه بخش بزرگی از افراد مشغول به کار در این کشور در زمینه نفت فعالیت می‌کنند،‌ اما این امر بدان معنا نیست که سایر حوزه‌های کار و فعالیت در این کشور دست‌کم گرفته شده است. عمان با داشتن معادن مختلف معدنی مقصد خوبی برای افرادی به شمار می‌آیند که قصد دارند در صنایع معدنی نیز فعالیت داشته باشند.

علاوه بر این، دولت عمان نسبت به ایجاد شرکت‌های استارت‌آپ مختص تکنولوژی‌های به‌روز نیز اقدام کرده است؛ به همین دلیل این کشور در سال‌های اخیر مقصد بسیاری از نخبگان فناوری‌های رایانه‌ای از سراسر جهان بود. نکته جالب در زمینه استارت‌آپ‌های موجود در کشور عمان این است که تمامی استارت‌آپ‌های مذکور به‌صورت خصوصی اداره می‌شوند و ارتباطی با دولت عمان ندارند.

آيا همه شغل‌های موجود در عمان با صنعت نفت ارتباط دارند؟

آشنایی کامل با لیست مشاغل مورد نیاز عمان

حال که با شرایط کلی فضای کاری در کشور عمان آشنا شدید، بهتر است برویم سراغ اصل مطلب یعنی شناخت لیست مشاغل مورد نیاز عمان  در حوزه‌های مختلف. پیش از ارائه اطلاعات مدنظر در این بحث باید اشاره کنیم که این لیست بر اساس نیازهای سال ۲۰۲۲ تهیه شده است.

مشاغل مورد نیاز در کشور عمان در زمینه بهداشت

همان‌طور که می‌دانید حوزه بهداشت و درمان همواره جزو پرمخاطب‌ترین حوزه‌های کاری در کشورهای قرار گرفته در کنار خلیج‌فارس بوده است. این کشورها به دلیل جمعیت کمی که دارند، معمولاً نمی‌توانند نیازهای خود را در زمینه استخدام نیروهای بخش بهداشت و درمان به کمک نیروی کار داخلی برطرف کنند.

به طبع در چنین شرایطی تنها راه ممکن برای این کشورها، استفاده از نیرو کار خارجی به شمار می‌آید. به‌جرئت می‌توان گفت که حوزه بهداشت و درمان در کشور عمان نیز همانند سایر کشورهای منطقه بیشترین نیاز را به نیروی خارجی دارد.

از جمله مهم‌ترین موارد در لیست مشاغل مورد نیاز عمان (حوزه پزشکی) می‌‌توان به مشاغلی همچون ماما، فیزیوتراپ، پرستار عمومی، متخصص علوم آزمایشگاهی و دندانپزشک اشاره کرد. هر یک از این موارد دارای بازار کار جداگانه خود هستند، بنابراین اگر فارغ‌التحصیل یکی از این رشته‌ها هستید، باید بگوییم که به‌احتمال زیاد می‌توانید به‌راحتی در مراکز درمانی واقع در کشور عمان استخدام شوید.

البته فارغ‌التحصیلان سایر رشته‌های موجود در بحث بهداشت و درمان نباید دررابطه‌با استخدام‌شدن در مراکز درمانی این کشور ناامید شوند. شما نیز می‌توانید با ارسال یک رزومه یا CV مناسب، شانس خود را برای شروع به کار در مراکز خصوصی و یا عمومی این کشور امتحان کنید. هیچ کشوری دست رد به نیروی کار خارجی متخصص نمی‌زند پس لازم نیست در این زمینه نگران باشید.

مشاغل حوزه مهندسی

مهندسی یکی دیگر از موارد در لیست مشاغل مورد نیاز عمان محسوب می‌شود. تفاوتی نمی‌کند که در کدام ‌یک از رشته‌های مهندسی تحصیل کرده‌اید؛ زیرا شما نیز همانند فارغ‌التحصیلان حوزه بهداشت و درمان از شانس بالایی برای استخدام‌شدن در یک شرکت خصوصی و یا دولتی کشور عمان برخوردار هستید.

به طبع برخی از حوزه‌های مهندسی نسبت به سایر حوزه‌ها دارای بازار کار بهتری هستند، اما این تمایز چندان زیاد نیست. از جمله پرتقاضاترین مشاغل حوزه مهندسی در کشور عمان می‌توان به مواردی همچون مهندسی کیو سی، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی معدن و البته مهم‌تر از همه مهندسی نفت اشاره کرد.

با داشتن مدرک فارغ‌التحصیلی هر یک از رشته‌های ذکر شده می‌توانید به دو صورت فعالیت خود را در کشور عمان آغاز کنید. روش نخست آن است که به کمک یک مؤسسه کاریابی درخواست جاب آفر خود را به یک کارفرمای ساکن کشور عمان بفرستید.

در روش دوم می‌توانید به کمک سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد شرکت‌های مادر مهندسی، به‌عنوان یک سرمایه‌گذار و مهندس در کشور عمان مشغول به کار شوید. هر یک از این دو روش می‌توانند یک فاکتور مناسب در زمینه کسب اقامت کشور عمان نیز باشند.

مشاغل توریسم و مهمانداری

لیست مشاغل مورد نیاز عمان خود را با بررسی مشاغل موجود در زمینه توریسم و مهمانداری ادامه می‌دهیم. کشور عمان پس از کشورهای امارات متحده عربی و قطر جزو مقاصد اصلی گردشگرانی از سراسر جهان (به‌خصوص اروپا) محسوب می‌شود. قاعدتاً برای پاسخگویی به نیازهای این بخش دولت کشور قطر سرمایه‌گذاری‌های عظیمی را در بخش توریسم و مهمانداری انجام داده است.

نتیجه این امر افزایش نیاز به نیروی کار خارجی در حوزه گردشگری و مهمانداری بوده است؛ بنابراین اگر در حوزه گردشگری و مهمانداری فعالیت می‌‌کنید، می‌توانید به استخدام در یکی از مراکز امیدوار باشید. باید به این نکته اشاره کنیم که مشاغل حوزه گردشگری تنها شامل مهمانداری نمی‌شوند و موارد متعددی را در برمی‌گیرند.

با انتخاب این مشاغل دو هدف را دنبال خواهید کرد، گزینه اول کسب اقامت کشور عمان به‌وسیله کار در این کشور است که می‌تواند به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر دنبال شود. هدف دوم را می‌توان نوعی سرمایه‌گذاری دانست؛ زیرا جهت ایجاد مراکز تفریحاتی مخصوص گردشگران باید نسبت به ساخت این مراکز در کشور عمان اقدام کنید.

مشاغل موجود در حوزه معدن و نفت

گفتیم که یکی از بخش‌های اقتصاد کشور عمان نفت است؛ به همین دلیل لیست مشاغل مورد نیاز عمان شامل مشاغل حوزه نفت و معدن نیز خواهد بود. بیشترین درآمد کشور عمان از طریق فروش نفت به شمار می‌آيد و به همین دلیل تقاضا برای نیروی کار متخصص خارجی در این بخش همواره در حال افزایش است.

اگرچه دولت کشور عمان سعی دارد از این وابستگی بکاهد، اما همه ما می‌دانیم که صنعت فروش نفت تا سال‌های سال به رشد خود ادامه می‌دهد. به طبع این رشد نیز موجب می‌شود تا تقاضای موجود در این زمینه هیچگاه کاهش پیدا نکند و به همین دلیل یک انتخاب مناسب برای کلیه نیروهای کاری خارجی حوزه معدن و نفت است.

یک نقطه مثبت برای نیروهای کار خارجی شاغل در صنعت نفت کشور عمان، بحث ثبات شغلی محسوب می‌شود. به‌طورکلی می‌توان گفت که اگر در کار خود ماهر باشید و رزومه‌ خوبی ارائه کنید،‌ می‌توانید برای سال‌هایی متمادی در شغل مدنظر خود مشغول به کار شوید،‌ آن هم بدون اینکه نسبت به مواردی همچون تعدیل نیرو نگرانی خاصی داشته باشید.

از مهم‌ترین تخصص‌های مورد نیاز در لیست مشاغل مورد نیاز عمان (در بخش صنعت نفت و معدن) مهندسی شیمی است. اگر فارغ‌التحصیل رشته مذکور هستید، می‌توانید بر روی استخدام در یک شرکت بزرگ نفتی عمانی حساب باز کنید، البته به این شرط که در کار خود بهترین باشید.

مشاغل موجود در حوزه آموزش

جمعیت پایین کشور عمان و عدم رشد مناسب آن موجب شده است تا کشور عمان حتی در زمینه آموزش نیز نیازمند نیروی کار خارجی باشد. یکی دیگر از موارد مرتبط با لیست مشاغل مورد نیاز عمان به حوزه آموزش اختصاص دارد.

این حوزه که از تخصصی‌ترین حوزه‌های شغلی در کشور عمان محسوب می‌شود به دلایل مختلفی می‌تواند برای افرادی که دارای مدرک تحصیلی دکتری هستند، بهترین گزینه باشد. مهم‌ترین علت این امر، راحتی فعالیت شغلی و همچنین حقوق فوق‌العاده بالا به شمار می‌آید. با فعالیت در این حوزه کاری می‌توانید یک زندگی آرام و بدون دغدغه را در کشور عمان تجربه کنید.

وقتی از حوزه آموزش صحبت می‌شود، تصور بسیاری از افراد به سمت دانشگاه و مدرسه می‌رود، باید بگوییم که اگرچه مدارس و دانشگاه‌ها نیز نیازمند طیف عظیمی از نیروی خارجی هستند، اما به دلیل ورود مهاجران بسیار به کشور عمان، ایجاد مدارس و آموزشگاه‌های خصوصی نیز به یک گزینه مناسب برای متقاضیان فعالیت شغلی در عمان تبدیل شده است.

از مهم‌ترین آموزشگاه‌های خصوصی که می‌توانید با ایجاد آن در کشور عمان به درآمد مناسبی پیدا کنید، آموزشگاه زبان عربی است. همان‌طور که می‌دانید بسیاری از مهاجران اروپایی با این زبان آشنایی ندارند و به همین علت ایجاد آموزشگاه‌های بیشتر زبان عربی در این کشور یک اولویت است. لیست مشاغل مورد نیاز عمان تنها به این موارد ختم نمی‌شود و حوزه‌های دیگری همچون کشاورزی و دامداری نیز در همین رده قرار می‌گیرند.

مهم‌ترین قوانین موجود جهت دریافت ویزای کاری عمان چه مواردی هستند؟

احتمالاً پس از مشاهده لیست مشاغل مورد نیاز عمان تصمیم خود را در زمینه انتخاب یک زمینه شغلی مناسب در این کشور گرفته‌اید. پس از این مرحله نیاز است که با قوانین و شرایط دریافت ویزای کاری در کشور عمان نیز آشنا شوید.

در واقع تفاوتی ندارد که کدام یک از حوزه‌های موجود را به‌عنوان حوزه شغلی آتی خود انتخاب کنید؛ زیرا درهرصورت باید برای مهاجرت کاری به کشور عمان از قوانین مهاجرتی این کشور آگاه باشید. عدم رعایت قوانین مربوطه منجر به ریجکت یا ردشدن پرونده شما می‌شود.

مهم‌ترین مورد جهت شروع به کار در کشور عمان، ارائه مدارک مرتبط با حوزه کاری شما است. بسیاری از شرکت‌های عمانی از شما درخواست می‌کنند که مدارک تحصیلی خود را باتوجه‌به قوانین کشور عمان ترجمه کنید.

مورد بعدی که در زمینه قوانین مرتبط با کار در کشور عمان باید در نظر بگیرید، بحث داشتن سابقه کاری است. به یا داشته باشید که فعالیت در کشور عمان تنها به کمک مدرک تحصیلی روند دشواری دارد، به همین دلیل باید نسبت به تهیه یک رزومه قوی اقدام کنید.

مهم‌ترین قوانین موجود جهت دریافت ویزای کاری عمان چه مواردی هستند؟

محدودیت سنی

در بخش پایانی لیست مشاغل مورد نیاز عمان باید بگوییم که این کشور از نظر استخدام نیروی کار خارجی محدودیت‌های خاصی را اعلام کرده است. برای مثال اگر می‌خواهید در کشور عمان مشغول به کار شوید، باید بین بیست و یک الی شصت سال سن داشته باشید، البته باید گفت که امکان تغییر این محدودیت به دلیل نیاز شدید کشور عمان برای جذب نیروی خارجی در همه سنین وجود دارد.

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

عمان کشوری است که در سالهای اخیر پیشرفتهای بسیاری داشته است و سرمایه گذاری های بسیاری در زمینه های گردشگری نیز کرده است. در همین حال به دلیل معافیت از مالیات یا نبود گمرک عمان با بسیاری از کشور ها این کشور به مقصدی برای بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی تبدیل شده است. در این مقاله ما نگاهی کامل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در عمان خواهیم انداخت.

سخن آخر

کار در کشور عمان یک گزینه عالی برای ایرانیان به شمار می‌آيد. این کشور که در نزدیکی ما قرار گرفته است منبع بسیار مناسبی در زمینه مشاغل مختلف در حوزه‌هایی همچون پزشکی، مهندسی و توریسم به شمار می‌آیند. با انتخاب این کشور و شروع به فعالیت در عمان،‌ یک زندگی عالی را تجربه خواهید کرد.

لیست مشاغل مورد نیاز عمان را به شما عزیزان ارائه دادیم تا بتوانید بهترین شغل متناسب با مدرک تحصیلی خود را در کشور عمان انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که بهترین و سریع‌ترین روش جهت دریافت پیشنهاد شغلی در این کشور زیبا، استفاده از خدمات یک مؤسسه کاریابی است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مشاغل مورد نیاز در کشور عمان در چه زمینه هایی هستند؟
در زمینه بهداشت، مهندسی، توریسم و مهمانداری، معدن و نفت و حوزه آموزش میباشند.
مهم‌ترین مورد جهت شروع به کار در عمان چیست؟
ارائه مدارک مرتبط با حوزه کاری شما است. بسیاری از شرکت‌های عمانی از شما درخواست می‌کنند که مدارک تحصیلی خود را باتوجه‌به قوانین کشور عمان ترجمه کنید.
برای کار در عمان محدودیت سنی خاصی وجود دارد؟
بله، باید بین بیست و یک الی شصت سال سن داشته باشید، البته امکان تغییر این محدودیت به دلیل نیاز شدید عمان برای جذب نیروی خارجی در همه سنین وجود دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجتبی
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من ۴۴ ساله، متاهل و دارای یک فرزند هستم، دکتری کشاورزی با گرایش زراعت دارم و دارای ۲۰ سال سابقه اجرایی در زمینه زراعت های مختلف مانند گندم، جو، کلزا، سویا، برنج، چغندرقند، پنبه و …و آشنایی با کودها و سموم دارم و همسرم هم دارای دو مدرک ارشد کشاورزی (علف های هرز و اقتصاد کشاورزی) هست. با این تفاسیر برای ما در عمان کار هست؟

شقایق میرخانی
پاسخ به  مجتبی
3 ماه قبل

سلام مجتبی عزیز وقتتون بخیر
بله شما در صورت یافتن کارفرمای مناسب در حوزه‌ی خلیج فارس که اسپانسر شما باشه می‌تونید به همراه خانوادتون به کشور عمان مراجعه کنید.

Reza
9 ماه قبل

سلام من جوشکار درب و پنجره و اجرای سقف پارکینگ هستم مهارت فنی حرفه‌ای ام دارم مدرکم دیپلمه نزدیک چهار ساله تو ارگان دولتی مشغول به کار هستم در کنارشم کناف کاری و نصب دوربین مداربسته انجام میدم راحت ترین ویزای کاری کدام کشوره؟

خانم میرخانی
پاسخ به  Reza
8 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
شرایط سنیتون مهم است باید بررسی شود با توجه به سابقه کاری که فرمودند برای کاری المان میشه اقدام کرد .

حسین
9 ماه قبل

سلام خسته نباشید
خواستم بپرسم که جهت کار در پالایشگاه های نفت عمان به عنوان کارگر باید چکار کنم .؟
آیا از ایران نیرو جهت این شغل می گیرند.؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

خانم میرخانی
پاسخ به  حسین
9 ماه قبل

سلام در حال حاضر برای جاب افر کشور عمان پذیرشی نداریم

کادر هرمس اپلای