شرایط زندگی در استرالیا برای ایرانیان 2024

شرایط زندگی در استرالیا برای ایرانیان 2024

زندگی در استرالیا برای افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند با بهره‌مندی از امکانات و خدمات مختلفی همراه است. کشور استرالیا برای زندگی، بهترین شرایط را در نظر گرفته است تا شهروندان و افراد مهاجر زندگی ایدئالی داشته باشند. اقتصاد خوب، اهمیت به محیط زیست و امکانات شهری، در کنار یکدیگر باعث شده است تا به راحتی بتوان در این کشور زندگی کرد. اما آیا شرایط زندگی در استرالیا برای تمام افراد فراهم است و ایرانی‌ها هم می‌توانند زندگی خوبی در این کشور تجربه کنند؟ برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم و مزایا و معایب زندگی در استرالیا را بررسی کنیم تا انتهای متن همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

کشور استرالیا

شرایط زندگی در استرالیا، با شناخت کافی و اطلاعات این کشور آغاز می‌شود. استرالیا لقب کوچک‌ترین قاره را دارد، اما از آن طرف بزرگترین کشور در جهان شناخته می‌شود. موقعیت جغرافیایی این کشور بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند قرار دارد که در نیم کره جنوبی واقع شده است.

شهر کانبرا، پایتخت این کشور اعلام شده و دو  شهر بزرگ سیدنی و ملبورن، جزو بزرگترین و تاثیرگذار‌ترین شهرهای استرالیا هستند. زبان بیشتر مردم استرالیا، انگلیسی است و دلیل آن هم، مهاجرت افراد انگلیسی به این کشور زیبا است. البته زبان‌های دیگری هم در استرالیا صحبت می‌شود که دلیل آن چند ملیتی برخی از شهرهای استرالیا اعلام شده است.
در حقیقت بهتر است که یک دید کلی به کشور استرالیا داشته باشید که در جدول زیر آورده‌ایم.

عنوان توضیحات
زبان بیشتر مردم انگلیسی
واحد پول دلار استرالیا
دین مسیحیت کاتولیک
آب و هوا معتدل و چهار فصل
پایتخت کانبرا
اختلاف زمانی با ایران اختلاف زمانی با ایران حدود ۶.۵ تا ۷.۵ ساعت است.
مشهورترین فرودگاه بین‌المللی فرودگاه بین‌المللی سیدنی

ویژگی‌ های استرالیا

استرالیا یکی از کشور‌های محبوبی است که به دلیل ویژگی‌های مختلف، بهترین خدمات را برای مردم خود در نظر می‌گیرد. طبیعت عالی، غذاهای خوشمزه، مهاجر پذیر بودن و چند فرهنگی بودن مردم، جزوی از ویژگی‌های این کشور است. به طور کلی استرالیا برای شهروندان، گردشگرها و مهاجرهای خود، بهترین شرایط زندگی را فراهم کرده است تا افراد در کنار یکدیگر از اقتصاد خوب، امکانات تحصیلی، گردشگری، موقعیت‌های کاری و خدمات شهری بهره‌مند شوند.

ویژگی‌های استرالیا
استرالیا به دلیل ویژگی های مختلفی که دارد خدمات خوبی را برای مردم در نظر میگیرد.

پایتخت استرالیا کدام شهر است؟

به طور حتم پایتخت هر کشوری یکی از مهم‌ترین شهرها است که مرکز تبادلات مختلف و امور اقتصادی و سیاسی خواهد بود. کانبرا به عنوان پایتخت استرالیا معرفی شده است که مرکز قرار‌های سیاسی و اقتصادی این کشور است. البته که خیلی از افراد تصور می‌کنند که سیدنی یا ملبورن پایتخت استرالیا هستند، اما دلیل محبوبیت این دو شهر به دلیل جاذبه‌های گردشگری آن‌ها است و به طور کلی شهر کانبرا، پایتخت رسمی ‌کشور استرالیا اعلام شده است.

زبان ملی استرالیا

استرالیا به دلیل اینکه بسیار مهاجر پذیر است، زبان رسمی ‌ندارد، اما بیشتر افراد به زبان انگلیسی استرالیایی صحبت می‌کنند. حتی می‌توان گفت که زبان این کشور بیشتر با لهجه‌های مختلف صحبت می‌شود. زبان‌های دیگری هم در استرالیا صحبت می‌شوند که رایج‌ترین آن‌ها ایتالیایی و چینی است.

شرایط زندگی در استرالیا

شرایط زندگی در استرالیا به دلایل مختلف بهره‌مندی از رفاه اجتماعی، آزادی عمل، فرهنگ بالا، آب و هوای خوب و غذاهای خوشمزه بسیار مناسب است. حضور افراد ایرانی در کشور استرالیا برای زندگی، یکی دیگر از مزیت‌های انتخاب این کشور برای مهاجرت است که باعث می‌شود شرایط زندگی در استرالیا، برای ایرانی‌ها مناسب باشد.

شرایط زندگی در استرالیا
حضور ایرانیان در کشور استرالیا برای زندگی، یکی از مزیت‌های انتخاب این کشور برای مهاجرت است

همچنین هزینه‌های زندگی در کشور استرالیا با توجه امکاناتی که ارائه می‌شود، گران است، اما قدرت خرید مردم و میزان درآمد مطلوب بوده و شرایط بحرانی ایجاد نمی‌شود. به طور کلی شرایط زندگی در کشور استرالیا شگفت‌انگیز است و افراد می‌توانند با کسب درآمد‌های بالا از موقعیت‌های شعلی، زندگی ایدئالی داشته باشند. اگر بخواهیم درباره آب و هوای استرالیا هم صحبت کنیم باید بگوییم که این کشور، در طی  سال حدود 236 روز آفتابی دارد و مابقی سال آب و هوای استرالیا، همراه با برف و باران است. در ادامه راهنمای کلی از شهرهای مهم استرالیا ارائه خواهیم کرد.

 راهنمای زندگی در ملبورن

ملبورن، دومین شهر بزرگ استرالیا است که جمعیتی حدود 5 میلیون نفر دارد و یکی از شهرهای محبوب در جهان است که سالانه از گردشگرهای زیادی استقابل می‌کند. هزینه زندگی در این شهر بالا است، اما در مقابل، موقعیت‌های خوب کاری و درآمد‌های بالایی برای شغل‌های مختلف وجود دارند تا افراد به راحتی بتوانند از شرایط خوب زندگی بهره‌مند شوند. همچنین دانشگاه‌های بزرگی در این شهر وجود دارند که رتبه‌های جهانی دارند و می‌توان از موقعیت‌های آموزشی با استاندارد‌های بالا برای تحصیل استفاده کرد.

 راهنمای زندگی در سیدنی

سیدنی، اولین شهر بزرگ استرالیا است که جاذبه گردشگری خانه اپرا در این شهر واقع شده است و سالانه گردشگرهای زیادی را میزبانی می‌کند. کیفیت زندگی در شهر سیدنی بسیار بالا است و مردم از امکانات مختلفی مانند: حمل و نقل پیشرفته، خدمات بهداشتی درمانی، تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهانی و اقتصاد خوب بهره‌مند خواهند شد.

 راهنمای زندگی در سیدنی
سیدنی، اولین شهر بزرگ استرالیا است

 راهنمای زندگی در پرث

پرث یکی از شهرهای دورافتاده استرالیا است که جاذبه‌های طبیعی و بکری دارد. پرث جزو شهرهایی از ایتالیا است که تعداد مهاجر بیشتری دارد و چند فرهنگی در این منطقه به چشم می‌آید. جمعیت این شهر زیبا حدود 2 میلیون نفر است و جزو شهرهای مهم در مسائل اقتصادی است. اما امنیت مهم‌ترین ویژگی شهر پرث است که باعث شده مردم زندگی راحتی در این شهر داشته باشند.

همه چیز درباره جمعیت استرالیا

کشور استرالیا حدود 7.6000.000 کیلومتر مربع مساحت دارد و جزو شش کشور پهناور و بزرگ در جهان است. جمعیت استرالیا با توجه به آمارهای سال 2021 بیش از 25 میلیون نفر بوده است که بخش زیادی از جمعیت در شهرهای سیدنی و ملبورن سکونت و مابقی در شهر‌های دیگر این کشور پخش شده‌اند.

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در کشور استرالیا برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، اهمیت زیادی خواهد داشت.

بهتر است بدانید که هزینه‌های زندگی در بیشتر شهرهای استرالیا یکسان است مگر اینکه شهرهایی مانند: سیدنی و ملبورن که شرایط زندگی در استرالیا در این شهرها، کمی ‌نسبت به سایر شهرها گران‌تر است. البته توجه کنید زندگی در استرالیا در شهرهای سیدنی و ملبورن نسبت به سایر شهرهای کشور‌های دیگر مقرون به‌صرفه است. اما به طور کلی نیاز است که اگر کشور استرالیا را برای زندگی انتخاب میکنید، یکسری هزینه‌ها مشخص باشند تا با توجه به درآمد افراد، برنامه‌ریزی‌های زندگی به خوبی پیش رود.

هزینه زندگی در استرالیا
هزینه‌های زندگی در بیشتر شهرهای استرالیا یکسان است

دقت داشته باشید که سبک زندگی افراد بر روی هزینه‌های زندگی تاثیر مستقیم خواهند گذاشت و ممکن است که برخی از افراد به مواد غذایی سالم اهمیت دهند و برخی دیگر، خانه‌هایی با متراژ بالا را مهم و الویت خود بدانند. از این‌رو در جدول زیر اطلاعاتی درباره هزینه‌های اولیه زندگی در کشور استرالیا آورده‌ایم.

عنوان هزینه
اجاره ماهیانه خانه تک خواب (مرکز شهر) 1704 دلار
اجاره ماهیانه خانه تک خواب (حومه شهر) 1405 دلار
خرید خانه برای هر متر مکعب (مرکز شهر) 9045 دلار
خرید خانه برای هر متر مکعب (مرکز شهر) 6900 دلار
یک کیلو برنج 2.6 دلار
12 تخم مرغ 4.3 دلار
یک کیلو مرغ 10.15 دلار
یک کیلو گوشت قرمز 10.15 دلار
یک کیلو پنیر 9.3 دلار
قطار محلی (بلیط رفت و برگشت) 4.6 دلار
تاکسی (برای هر ساعت) 34 دلار
تراموا 5 دلار
هزینه ماهیانه حمل و نقل 160 دلار

نکته مهم درباره هزینه‌های مختلف زندگی در کشور استرالیا این است که این میانگین‌ها ممکن است که در برخی از شهرها با تفاوت‌هایی همراه باشد، بنابراین توصیه می‌کنیم که با یک وکیل مهاجرتی یا کارشناس متخصص در امور زندگی در شهرهای استرالیا مشورت کنید.

کیفیت زندگی در استرالیا

استرالیا به عنوان یک کشور قدرتمند شناخته می‌شود که کیفیت بالایی از سطح زندگی را برای افراد فراهم می‌کند. دلایل مختلفی وجود دارد که با توجه به شاخص‌های گوناگون بررسی شده‌اند تا استرالیا جزو بهترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی اعلام شود. مهم‌ترین دلایل بالا بودن کیفیت زندگی در کشور استرالیا عبارتند از:

 • نرخ پایین بیکاری
 • فرصت‌های شغلی زیاد در رشته‌ها و تخصص‌های مختلف
 • شرایط بهره‌مندی از تحصیل با استانداردهای جهانی
 • هزینه‌های کم برای درمان
 • حمل و نقل پیشرفته
 • آموزش رایگان در مدارس دولتی (دبستان و دبیرستان)

به طور کلی شهروندان و مردم ساکن در استرالیا از بهترین خدمات و امکانات رفاهی استفاده می‌کنند و سطح درآمدی بالایی دارند.

مزایا و معایب زندگی در استرالیا

به طور حتم هر کشوری یکسری مزایا دارد که دلایل مهمی ‌برای زندگی به افراد می‌دهند. از طرفی هم ممکن است که معایبی وجود داشته باشند که شرایط زندگی را برای تمام افراد فراهم نمی‌کند. اما باید مقایسه‌ای بین مزایا و معایب کشور استرالیا وجود داشته باشد تا در نهایت بهترین تصمیم برای زندگی در این کشور گرفته شود. در جدول زیر مهم‌ترین مزایا و معایب کلی کشور استرالیا را آورده‌ایم.

مزایا زندگی در استرالیا معایب زندگی در استرالیا
آب و هوای معتدل و مناسب هزینه‌های گران
تحصیل و آموزش‌های عالی چند فرهنگی مردم
درآمد بالا بالا بودن هزینه بیمه درمانی
موقعیت‌های خوب کاری بالا بودن هزینه اجاره خانه
حمل و نقل پیشرفته عدم بهره‌مندی به تمام شهرهای استرالیا از طریق قطار
بهداشت و درمان عالی
جاذبه‌های گردشگری
ارائه انواع ویزا برای هر هدفی از مهاجرت
نرخ پایین بیکاری
مزایا و معایب زندگی در استرالیا
زندگی در استرالیا مزایای خاص خودش را دارد

زندگی در استرالیا برای ایرانیان

در حال حاضر ایرانی‌های زیادی کشور استرالیا را برای زندگی انتخاب کرده‌اند و روز به روز به تعداد آن‌ها اضافه خواهد شد. البته مهم است بدانید که شرایط زندگی در استرالیا برای ایرانی‌ها با سایر افراد خارجی تفاوتی ندارد. بهره‌مندی از موقعیت‌ها و فرصت‌های خوب کاری و تحصیلی، همیشه زندگی در استرالیا را، به یکی از مقصد‌های بی نظیر برای مهاجرت مبدل کرده است.

آب و هوای مطبوع و اقتصاد پایدار استرالیا را می‌توان یکی از مهم‌ترین دلایل ایرانی‌ها برای زندگی در این کشور دانست. همچنین متقاضی‌های ایرانی که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند می‌توانند از فرصت‌های شغلی و تحصیلی خوبی برخوردار باشند و به راحتی درآمد‌های بالا را تجربه کنند.

اما آیا استرالیا مقصد مناسب مهاجرت است؟

کشور استرالیا شگفتی‌های زیادی دارد و همین موضوع باعث شده که صنعت گردشگری قطب مهمی ‌از اقتصاد این کشور باشد. همچنین مهاجرپذیر بودن استرالیا دلیل مهمی‌ است تا اقتصاد این کشور پویا باشد و بتوان از نیروهای متخصص استفاده کرد. به طور کلی استرالیا یکی از بهترین مقصد‌های مهاجرت برای افراد خارجی است.

راهنمای کار در استرالیا

اگر به دنبال درآمد بالا و موقعیت‌های خوب کاری هستید، استرالیا بهترین گزینه خواهد بود. این کشور به دلیل شرایط خوب اقتصادی و کمبود نیروی متخصص، نرخ بیکاری پایینی را تجربه می‌کند. در حقیقت کار در استرالیا وضعیت ثابتی دارد و ارزش پول این کشور بالا است. همچنین با توجه به اینکه استرالیا یک کشور چند ملیتی است، می‌توان از موقعیت‌های بین‌المللی برای ارتقای شغلی هم استفاده کرد و تجربه‌های جدید داشت.

راهنمای کار در استرالیا
استرالیا بهترین گزینه برای کار میباشد

مشاغل مناسب برای ایرانیان در استرالیا

افراد ایرانی که قصد پیدا کردن کار در استرالیا را دارند می‌توانند به عنوان کارفرما در این کشور مشغول باشند و شغل متناسب با تخصص خود را راه‌اندازی کنند. البته که بیشتر ایرانی‌های ساکن استرالیا در بخش‌های خدماتی و فنی در حال فعالیت هستند، اما با توجه به مدرک تحصیلی و مهارتی که افراد برای پیدا کردن کار ارائه می‌کنند می‌توانند در مشاغل مختلفی فعالیت کنند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • مدیریت
 • مهندس نرم‌افزار
 • دستیار ارشد مدیر
 • دکتری (غیرپزشکی)
 • پزشکی عمومی
 • پزشکی قلب (تخصص)
 • جراح مغز و اعصاب
 • مدیریت پروژه

به طور کلی هر یک از مشاغل گفته شده نیاز به ارائه مدارک معتبر و تخصصی دارند که باید تحویل داده شوند.

 تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا در تمام دوره‌های آموزشی برای افراد فراهم شده است. افراد می‌توانند دوره‌های ابتدایی مدرسه تا مقطع دکترا را در این کشور سپری کرده و مدرک معتبر تهیه کنند. دانشگاه‌های مطرح استرالیایی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرند و می‌توان از شرایط تحصیل در این کشور بهره‌مند شد. به طور کلی تحصیل در استرالیا می‌تواند موقعیت و فرصت خوبی باشد تا از بهترین دانشگاه‌های دنیا مدرک معتبر دریافت کرد.

 تحصیل در استرالیا
افراد می‌توانند دوره‌های ابتدایی مدرسه تا مقطع دکترا را در این کشور سپری کرده و مدرک معتبر تهیه کنند

مقایسه زندگی در استرالیا و ایران

با توجه به شرایط زندگی و اقتصادی در کشور‌های ایران و استرالیا، می‌توان گفت که نرخ بیکاری در استرالیا نسبت به ایران کمتر است و فرصت‌های خوبی برای پیدا کردن شغل وجود دارد. اما باید بررسی‌های کلی‌تر برای مقایسه دو کشور داشت که مهم‌ترین آن را شرایط اقتصادی و قدرت خرید مردم می‌توان نام برد. به طور حتم با مهاجرت به استرالیا، شرایط بهتری از زندگی را تجربه خواهید کرد و موقعیت‌های گوناگونی در انتظار شما خواهند بود، اما باید بدانید که رویارویی با فرهنگ، محیط جدید و هماهنگی با زندگی شهری ممکن است که با چالش‌هایی همراه باشد.

ویزای استرالیا

ویزای استرالیا

با اخذ ویزای استرالیا تجربه یک زندگی عالی و لوکس در یکی از بهترین کشورها رو کسب کنید.

آشنایی با شرایط زندگی در استرالیا با موسسه هرمس اپلای

زندگی در استرالیا با چالش‌ها و فرصت‌های مختلفی همراه است، که نیاز به بررسی‌های تخصصی دارد. در حقیقت کشور استرالیا برای زندگی شرایط فوق‌العاده‌ای دارد، اما ممکن است که برای مهاجرت و بهره‌مندی از امکانات مختلف با مشکلاتی روبه‌رو شد. از این‌رو موسسه مهاجرتی هرمس در کنار شما است تا با ارائه مشاوره‌های تخصصی، بهترین روش برای مهاجرت و زندگی در کشور استرالیا را بررسی کند. ما در این مطلب سعی کردیم که شرایط زندگی در استرالیا را در اختیار شما قرار دهیم تا راحت‌تر برای مهاجرت به این کشور تصمیم بگیرید. اگر سوال بیشتری درباره استرالیا دارید، کافی است در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های هرمس در زمان کوتاهی به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا در کشور استرالیا برای افراد ایرانی کار وجود دارد؟
بله. افراد ایرانی می‌توانند با توجه به مهارت و تخصص خود برای موقعیت‌های شغلی مختلف رزومه ارسال کنند.
آیا هزینه اجاره خانه در کشور استرالیا بالا است؟
بله. کشور استرالیا نسبت به برخی از کشورهای دیگر، هزینه بالایی در پرداخت اجاره خانه دارد.
زبان رسمی ‌مردم استرالیا چیست؟
مردم استرالیا زبان رسمی ‌ندارند و دلیل آن هم تعداد زیاد مهاجرهای مختلف از ملیت‌های گوناگون است اما بیشتر مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای