زندگی در ملبورن

هزینه زندگی در ملبورن؛ آشنایی با شرایط زندگی در ملبورن استرالیا

زندگی در ملبورن یکی از بهترین فرصت‌های افرادی است که علاقه دارند در یک کشور خارجی با امکانات عالی زندگی کنند. شهر ملبورن به عنوان پایتخت استرالیا شرایط ایدئالی از زندگی را برای افراد فراهم می‌کند، از این‌رو سالانه میزبان مهاجرهای زیادی از سراسر دنیا است. اما آیا همه افراد می‌توانند برای زندگی در ملبورن استرالیا درخواست دهند؟ یا آیا پرداخت هزینه زندگی در ملبورن برای همه افراد فراهم است؟ برای اینکه به سوالات گفته شده پاسخ داد و با شرایط کار، کیفیت زندگی و تحصیل در شهر ملبورن استرالیا آشنا شد تا انتهای متن همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

زندگی در استرالیا

شرایط زندگی در ملبورن با شناخت کشور استرالیا بررسی می‌شود و نیاز است، ابتدا دید کلی به اقتصاد، امکانات و خدمات رفاهی این کشور داشت. استرالیا به عنوان یکی از کشورهای بی نظیر در اقتصاد، موقعیت‌های شغلی مناسبی دارد و افراد می‌توانند از این موقعیت‌ها استفاده کرده و برای درآمد‌های بالا خود را آماده کنند. همچنین در صورتی که زندگی در استرالیا به دلیل ادامه تحصیل باشد، به طور حتم در یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان تحصیل خواهید کرد. به طور کلی کیفیت زندگی در استرالیا برای تمام افرادی که شرایط اخذ ویزای این کشور را دارند، مناسب بوده است و می‌توان به راحتی در استرالیا زندگی کرد. اما آیا شرایط زندگی در ملبورن ایدئال خواهد بود؟

کیفیت زندگی در ملبورن استرالیا

ملبورن، پایتخت استرالیا است و این شهر زیبا شرایط بسیار خوبی برای زندگی شهروندان و افراد خارجی فراهم کرده است. همچنین این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان معرفی شده و دلیل آن هم سطح بالای رفاه اجتماعی، خدمات شهروندی و کیفیت بالای زندگی مردم است. این شهر موقعیت‌های خوبی برای شغل و کارهای تخصصی دارد که متناسب با آن، افراد درآمد بالایی را تجربه می‌کنند. از این‌رو قدرت خرید مردم در ملبورن بالا بوده و افراد در آسایش و رفاه زندگی می‌کنند.

هزینه زندگی در ملبورن
هزینه زندگی در ملبورن به طور متوسط بالاست.

جمعیت ملبورن

ملبورن به عنوان دومین شهر پر جمعیت استرالیا شناخته می‌شود و جمعیت آن بیش از 5 میلیون نفر اعلام شده است. بیشتر جمعیت این شهر به انگلیسی‌ها تعلق دارد که حدود 43 درصد جمعیت هستند و 28 درصد افراد استرالیایی و حدود 18 درصد از جمعیت به نژاد‌های آسیایی تعلق دارد.

آب و هوای ملبورن

آب و هوای یک شهر یا کشور جزو بررسی‌های افراد برای زندگی در آن کشور است. در حقیقت بهتر است که قبل از مهاجرت یا زندگی در ملبورن شرایط آب و هوایی را بدانید. ملبورن در بخش جنوبی ساحل قرار گرفته است و در نیمکره جنوبی، آب و هوای گرمی ‌دارد. البته که شرایط کلی آب و هوا در این شهر کمی‌ پیچیده است و می‌توان آب و هوای معتدل و اقیانوسی را هم شاهد بود. در حقیقت تابستان‌های ملبورن گرم و زمستان‌های سردی دارد. همچنین با توجه به تغییرات آب و هوایی، ملبورن در دسته شهرهای چهار فصل است و حتی در یک روز می‌تواند تغییرات جوی داشته باشد.

آب و هوای ملبورن
ملبورن در بخش جنوبی ساحل قرار گرفته است و در نیمکره جنوبی، آب و هوای گرمی ‌دارد.

هزینه زندگی در ملبورن استرالیا

هزینه زندگی برای افرادی که به کشور‌های خارجی مهاجرت می‌کنند، بسیار اهمیت دارد. افراد باید از قبل درباره شرایط درآمدی و هزینه‌های مختلف اطلاعاتی داشته باشند تا بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند. بهتر است افرادی که زندگی در شهر ملبورن را انتخاب می‌کنند بدانند که هزینه‌های زندگی در این شهر نسبت به شهر سیدنی مقرون به‌صرفه‌تر است. اما هزینه‌های افراد برای زندگی به دسته‌بندی‌های مختلف مانند: اجاره مسکن، حمل و نقل، خرید مواد غذایی، تفریحات و انرژی‌های مصرفی تقسیم می‌شود که هر یک می‌توانند برای افراد مختلف با مبالغ گوناگونی همراه باشند. زیرا سبک زندگی و الویت‌های افراد ممکن است که با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشد که همین موضوع هزینه‌های زندگی در شهر ملبورن را دستخوش تغییراتی خواهد کرد. از این‌رو بهتر است که با هزینه‌های اولیه زندگی در شهر ملبورن برای هر فردی آشنا بود که در جدول زیر آمده است.

عنوان هزینه
یک کیلو برنج 2.6 دلار
12 تخم مرغ 4.3 دلار
یک کیلو مرغ 10.15 دلار
یک کیلو گوشت قرمز 10.15 دلار
یک کیلو پنیر 9.3 دلار
اجاره ماهیانه خانه تک خواب (مرکز شهر) 1704 دلار
اجاره ماهیانه خانه تک خواب (حومه شهر) 1405 دلار
خرید خانه برای هر متر مکعب (مرکز شهر) 9045 دلار
خرید خانه برای هر متر مکعب (مرکز شهر) 6900 دلار
قطار محلی (بلیط رفت و برگشت) 4.6 دلار
تاکسی (برای هر ساعت) 34 دلار
تراموا 5 دلار
هزینه ماهیانه حمل و نقل 160 دلار

دقت داشته باشید که موارد جدول تنها بخشی از هزینه‌های اولیه افراد برای زندگی در شهر ملبورن است که به صورت میانگین محاسبه شده است و بهتر است که قبل از مهاجرت به این کشور از قیمت‌های به روز شده اطلاعات کاملی داشت. از این‌رو تصویه می‌کنیم که با یک وکیل مهاجرتی یا کارشناس متخصص مشورت کنید.

کار در ملبورن

ملبورن به عنوان یکی از شهرهای بزرگ استرالیا، شرایط اقتصادی و اجتماعی خوبی دارد که همین موضوع باعث شده تا موقعیت‌های شغلی مختلفی در این شهر وجود داشته باشد. نرخ بیکاری در ملبورن پایین است و این بدین معنا است که شرایط بهره‌مندی از شغل‌های مختلف فراهم شده است. فرقی ندارد که افراد در چه زمینه‌ای تخصص و مهارت دارند، ملبورن وضعیت شغلی خوبی برای افراد فراهم کرده است و می‌توان از فرصت‌های شغلی بی نظیر در این شهر استفاده کرد. البته توجه کنید که مهارت و تخصص بالا باعث می‌شود که شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل داشت و به تناسب آن درآمد بیشتری را هم تجربه کرد.

کار در ملبورن
ملبورن وضعیت شغلی خوبی برای افراد فراهم کرده است و می‌توان از فرصت‌های شغلی بی نظیر در این شهر استفاده کرد.

قدرت خرید در ملبورن

ملبورن به عنوان یکی از شهرهای پرهزینه استرالیا شناخته می‌شود. این شهر دارای یک سطح قدرت خرید بالاست که باعث می‌شود زندگی در ملبورن استرالیا هزینه‌های بالایی داشته باشد. اجاره مسکن، هزینه‌های اولیه برای زندگی در ملبورن و معیشت و هزینه‌های خدمات عمومی مانند حمل و نقل و مصرف انرژی از جمله عواملی هستند که می‌توانند هزینه زندگی را به شدت تحت تأثیر قرار دهند. از طرف دیگر، بازارها و فروشگاه‌های متعددی که محصولات با کیفیت و خدمات متنوع ارائه می‌دهند، امکان دسترسی به اجناس متنوع و گاهی لوکس را فراهم می‌کنند. به طور کلی، اگرچه هزینه زندگی در ملبورن بالاست، اما این شهر به سطح بالایی از رفاه و فرصت‌های خریداری مناسب نیز معروف است.

با توجه به اینکه ملبورن یکی از شهرهای گران قیمت استرالیا است (البته نسبت به سیدنی مقرون به‌صرفه‌تر است) از این‌رو باید قدرت خرید مردم این شهر بررسی شود تا تصمیم‌گیری بهتری برای مهاجرت به این شهر داشت. در حقیقت میزان درآمد افراد در این شهر، متناسب با شغل‌های مختلف، درآمد متفاوت خواهد بود اما به طور کلی میزان درآمد در این شهر بالا است. در نتیجه قدرت خرید در شهر ملبورن به نسبت بالا است و می‌توان هزینه‌های زندگی را پرداخت کرد. همچنین بهتر است بدانید که حقوق پایین‌ترین رده مشاغل در استرالیا حدود 2500 دلار است و مشاغل تخصصی‌تر مبالغی بالاتر از این عدد را به عنوان حقوق دریافت خواهند کرد.

سیستم حمل و نقل شهر ملبورن

سیستم پیشرفته حمل و نقل در ملبورن یکی از خدمات ارزنده این شهر است که برای راحتی افراد و جابه‌جایی سریع در نظر گرفته شده است. حمل و نقل در ملبورن نظم بسیار خوبی دارد و در تمام خیابان‌ها ایستگاه‌های وسایل نقیله عمومی ‌دیده می‌شود. شبکه تراموا در تمام خیابان‌های این شهر وجود دارند و یکی از سریع‌ترین وسایل برای جابه‌جایی افراد است. همچنین اتوبوس و مترو از دیگر وسایل نقلیه حمل و نقل در ملبورن هستند که افراد را در تمام نقاط شهر جابه‌جا می‌کنند. از طرفی هم اگر تمایل به بیرون رفتن از شهر را دارید، می‌توانید از قطار استفاده کنید تا علاوه بر هزینه کم، شرایط سفر بین شهری بهتری را تجربه کنید.

تفریح و سرگرمی ‌در ملبورن

ملبورن به دلیل موقعیت خوبی که نسبت به سایر شهرهای استرالیا دارد، به عنوان یک مرکز فرهنگی هم شناخته می‌شود. افرادی که علاقه به کنسرت‌ها، نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی دارند می‌توانند بهترین اجرا‌ها و گالری‌ها را در شهر ملبورن تماشا و تجربه کنند. همچنین شرایط تفریح در این شهر فراهم شده است که می‌توان از امکانات رستوران‌ها، کافه‌های مختلف و سواحل زیبا استفاده کرد. اگر به ملبورن مهاجرت کنید متوجه خواهید شد که زندگی شبانه در این شهر شکل زیبایی دارد و افراد در کنار ساحل‌هایی همچون: ساحل سنت کیلدا، ساحل برایتون و ساحل الوود پیاده‌روی می‌کنند و از شب لذت می‌برند.

تفریح و سرگرمی ‌در ملبورن
ملبورن یک شهر پرجاذبه با جاذبه‌های گردشگری فراوان و گوناگون است

جاذبه‌ های گردشگری ملبورن

ملبورن به دلیل وجود امکانات و جاذبه‌های گردشگری زیادی که دارد با استقبال گردشگرها مواجه شده است. این شهر زیبا یکی از شهرهای پرگردشگر استرالیا عنوان شده که به ساحل‌های مختلف معروف است. اما جاذبه‌های زیبای دیگری در ملبورن وجود دارند که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

• ساحل سنت کیلدا: این ساحل در محله کیلپا ملبورن واقع شده است که مکان زیبایی برای گردش در این شهر خواهد بود. همچنین تا مرکز شهر ملبورن فاصله کمی ‌دارد و می‌توان از امکانات مختلف تفریحی و آبی ساحل برای تفریح بهره‌مند شد.
• باغ گیاه شناسی سلطنتی ویکتوریا: باغ گیاه شناسی یکی از معروف‌ترین باغ‌های استرالیا است که معروفیت جهانی دارد و گونه‌های عجیب و غریبی از گیاهان سراسر دنیا را نگهداری می‌کند.
• اتاقک‌های حمام برایتون: اتاقک‌های رنگارنگی در ساحل برایتون است که جاذبه‌های زیادی دارد و قدمت آن به بیش از یک قرن می‌رسد. گردشگر‌هایی که به این منطقه می‌روند، زیبایی و معماری فوق‌العاده را در کنار یکدیگر مشاهده خواهند کرد.
• ایستگاه خیابان فلیندرز: این ایستگاه یکی دیگر از دیدنی‌های ملبورن است که دفتر مرکزی راه آهن و مترو بوده و از تاریخ تاسیس آن بیش از 150 سال می‌گذرد.
• مرکز تصاویر متحرک استرالیا: این مرکز یک موزه آموزشی در ملبورن است که تولیدات سمعی و بصری را برای افراد در نظر گرفته است تا با کشور استرالیا بیشتر آشنا شد.
توجه کنید که هر یک از این جاذبه‌های گردشگری در ملبورن بهتر است که با برنامه‌ریزی بازدید شوند تا هیچ یک از زیبایی‌های این شهر جذاب را از دست نداد.

طبیعت و معماری در ملبورن

شهر ملبورن را می‌توانی یکی از زیباترین شهرهای استرالیا نام برد. این شهر طبیعت زیبا و بکری دارد و گونه‌های گیاهی مختلف در این شهر باعث شده تا شهرت جهانی داشته باشد. طبیعت ملبورن را می‌توان اینگونه توصیف کرد؛ سواحلی در این شهر وجود دارند که درختان زیادی داشته و در امتداد اقیانوس، منظره جذاب و خاصی را به نمایش می‌گذارد. از طرفی هم معماری شهر ملبورن استرالیا، تلفیقی از طرح‌های سنتی و مدرن بوده که زیبایی خاصی به بافت شهر داده است. برخی از سازه‌های این شهر به سبک قدیمی‌ و سنتی طراحی شده‌اند و به تازگی، معماری مدرن هم به زیباتر شدن شهر کمک کرده است.

طبیعت و معماری در ملبورن
شهر ملبورن را می‌توانی یکی از زیباترین شهرهای استرالیا نام برد.

تحصیل در ملبورن

استرالیا به عنوان یکی از قطب‌های تحصیلی در جهان سالانه دانشجو‌های زیادی را پذیرش می‌کند. برخی از دانشگاه‌های مطرح استرالیا در شهر ملبورن قرار دارند و دارای رتبه جهانی هستند. این دانشگاه‌ها در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرند و می‌توان از کیفیت بالای آموزش بهره‌مند شد. البته که شرایط تحصیل برای افراد خارجی در ملبورن با توجه به قوانین استرالیا است و نیاز به مدرک تحصیلی معتبر، ارائه پروژه‌های تحقیقاتی و مدرک زبان دارد. در حقیقت ملبورن استرالیا، دانشگاه‌های مطرحی دارد که می‌توان به دانشگاه خصوصی موناش اشاره کرد که سالانه بیش از 20 هزار دانشجوی خارجی پذیرش می‌کند. همچنین هزینه‌های دانشجویی افراد با توجه به سبک زندگی آن‌ها ممکن است که متغیر باشد، اما میانگین هزینه تحصیل در این شهر بین 20 تا 45 هزار دلار استرالیا است.

دانشگاه‌ های ملبورن

افرادی که قصد مهاجرت از طریق ادامه تحصیل به ملبورن را دارند باید با دانشگاه‌های این شهر آشنا باشند و متناسب با شرایط دانشگاه برای ارائه مدارک و تحصیل اقدام کنند. مهم‌ترین دانشگاه‌های ملبورن عبارتند از:
• دانشگاه ملبورن
• دانشگاه موناش
• دانشگاهRMIT
• دانشگاه ویکتوریا
• دانشگاه چارلز داروین
• دانشگاه مرکزی کوئینزلند
• دانشگاه کاتولیک استرالیا
• دانشگاه Deakin
• دانشگاه فناوریSwinburne
• دانشگاهLa Trobe
به طور کلی بهتر است که برای مهاجرت تحصیلی از یک وکیل مجرب مشورت گرفت تا شرایط مختلف را بررسی کرد و بدون نگرانی برای زندگی در ملبورن اقدام کرد.

مزایا و معایب زندگی در ملبورن استرالیا

به طور حتم زندگی در شهر ملبورن با مزایا و معایبی همراه است که باید به صورت جداگانه بررسی شوند. اما به طور حتم مزایای زندگی در ملبورن با توجه به موقعیت اقتصادی و زندگی که دارد، نسبت به معایب آن بیشتر خواهد بود. از این‌رو مهم‌ترین مزایا و معایب زندگی در ملبورن را در جدول زیر آورده‌ایم.

مزایا زندگی در شهر ملبورن استرالیا معایب زندگی در شهر ملبورن استرالیا
نرخ پایین بیکاری بالا بودن هزینه اجاره خانه
امکان دریافت اقامت بعد از پایان تحصیل عدم بهره‌مندی به تمام شهرهای استرالیا از طریق قطار
شرایط آب و هوای چهار فصل بالا بودن هزینه بیمه درمانی
وجود فرهنگ‌های مختلف به دلیل مهاجرت افراد بین‌المللی
بهره‌مندی از خدمات بهداشتی و درمانی پیشرفته
سیستم حمل و نقل عمومی ‌پیشرفته
جاذبه‌های گردشگری طبیعی

ملبورن، با فرهنگ چندوجهی، اقتصاد پویا و زندگی شهری دوست‌داشتنی، یکی از مقصدهای پرطرفدار برای زندگی در ملبورن استرالیاست. شهری با هنر و فرهنگ بسیار پرورش یافته که تلاش برای تعاملات اجتماعی گسترده و پذیرش فرهنگ‌های مختلف را ترویج می‌دهد. فرصت‌های شغلی و هزینه های زندگی در ملبورن و آموزش فراوانی در صنایع مختلف از فناوری تا هنر و سلامت وجود دارد که زنگی در ملبورن را پر طرفدار تر میکند. به طور کلی توصیه می‌کنیم که قبل از هرگونه اقدام برای سفر یا مهاجرت به ملبورن استرالیا، ابتدا از یک مشاوره متخصص یا وکیل مهاجرتی مشورت بگیرید تا در زمان کوتاهی بررسی‌های مختلف را انجام دهید و برای زندگی در این شهر آماده شوید.

مزایا و معایب زندگی در ملبورن استرالیا
به طور حتم مزایای زندگی در ملبورن با توجه به موقعیت اقتصادی و زندگی که دارد، نسبت به معایب آن بیشتر خواهد بود.
شرایط و هزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا

آگاهی از میزان هزینه زندگی در استرالیا یکی از تأثیر گذارترین عوامل در مهاجرت به این کشور است. فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا با دانستن میزان هزینه زندگی در این کشور برای خود و خانواده‌اش می­ تواند برنامه ریزی دقیقی برای زندگی در کشور استرالیا داشته باشد

خدمات موسسه مهاجرتی هرمس

زندگی در ملبورن استرالیا می‌تواند یکی از اهداف افرادی باشد که شرایط زندگی در این شهر را به خوبی بررسی کرده‌اند. استرالیا به دلیل محبوبیت زیادی که در زمینه‌های تحصیلی و کاری دارد به یکی از مقصد‌های مهاجرت افراد جوان تبدیل شده است. اما برای اینکه بتوان به راحتی ویزای استرالیا را دریافت کرد، نیاز است که از متخصص‌های این حوزه بهره‌مند شد. از این‌رو موسسه مهاجرتی هرمس در کنار شما است تا بتوانید بدون نگرانی و دغدغه‌های مهاجرت برای سفر خود به ملبورن آماده شوید.

به طور حتم درخواست انواع ویزا برای زندگی در ملبورن نیاز به یک گار گروهی و تخصصی دارد، بنابراین بهتر است که آن را به یک وکیل مهاجرتی سپرد. از این‌رو کارشناس‌های هرمس، آمادگی ارائه مشاوره رایگان را به شما عزیزان دارند و می‌توانید از طریق تماس تلفنی یا تکمیل فرم مشاوره با این مجموعه در ارتباط باشید. همچنین ما در این متن سعی کرده‌ایم که شما را با هزینه‌ زندگی در ملبورن آشنا کنیم، اما اگر سوالی دارید که در این مطلب به آن اشاره نشده، کافی است که در انتهای همین متن و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های ما در اسرع وقت به سوالات شما عزیزان پاسخ خواهند داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
واحد پول شهر ملبورن چیست؟
دلار استرالیا واحد پول شهر ملبورن است.
کدام یک از جاذبه‌های ملبورن معروف است؟
ساحل سنت کیلدا، باغ گیاه شناسی، اتاقک‌های حمام برایتون
آیا هزینه زندگی در شهر ملبورن بالا است؟
هزینه‌های زندگی در این شهر به الویت‌ها و سبک زندگی افراد بستگی دارد اما مردم این شهر قدرت خرید بالایی دارند و هزینه‌ها نسبت به سایر شهرهای استرالیا کمی ‌بالاتر است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای