شرایط و هزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا

آگاهی از میزان هزینه زندگی در استرالیا یکی از تأثیر گذارترین عوامل در مهاجرت به این کشور است. فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا با دانستن میزان هزینه زندگی در این کشور برای خود و خانواده‌اش می­ تواند برنامه ریزی دقیقی برای زندگی در کشور استرالیا داشته باشد، بنابراین ما در اینجا خواهیم کوشید تا شما را با شرایط و هزینه ماهانه زندگی در استرالیا در سال 2024 آشنا سازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

کشور استرالیا یک انتخاب مناسب برای مهاجرت

کشور استرالیا به دلیل وسعت زیاد و جمعیت کم آن، همچنین کم بودن هزینه زندگی در استرالیا و تقاضای همیشه برای نیروی کار متخصص، همواره یکی از جذاب‌ترین کشورها برای متقاضیان مهاجرت بوده است. طبیعت منحصر به فرد، کیفیت بالای زندگی، مراکز آموزشی و تحصیلی با رتبه­ های بالا، سیستم بهداشت و درمان این کشور همواره مهاجران را به سمت خود کشانده است. علاوه بر موقعیت کاری مناسب استرالیا با نرخ تورم ۷ % در سال ۲۰۲۳ و رشد اقتصادی پیاپی مکانی امن برای سرمایه گذاری است.

مردم سراسر جهان با اعتقاد به اینکه بهشت روی زمین است، اغلب رؤیای مهاجرت و اقامت در استرالیا را دارند. مهاجرت آن‌ها چه به دلیل آفتاب، دریا و موج‌سواری باشد، چه به دلیل استانداردهای بالای زندگی، قبل از سفر باید بدانند که چه میزان پول برای تأمین هزینه‌های اولیه نیاز دارند برای اشنایی بیشتر با این بهشت و بررسی دیگر مزایای آن می توانید مقاله ی درباره کشور استرالیا را مطالعه فرمایید.

استرالیا از سال‌ها قبل مقصد جذابی برای مردم در سراسر جهان بوده و هنوز نیز هست. مردم آن حقوق خوبی دریافت می‌کنند اما کمتر از آنچه تصور می‌کنید و انتظار دارید، خرج می‌کنند

نگاهی به هزینه زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا برای افراد بازنشسته، دانشجویان یا مهاجران به‌واسطه کار، چالش‌های مالی مختلفی را به همراه خواهد داشت. یکی از عوامل مهم در تصمیم‌گیری برای مهاجرت به استرالیا، هزینه زندگی در استرالیا می‌باشد. قبل از مهاجرت باید این مسئله مورد بررسی قرار بگیرد. اما هزینه زندگی به چه معناست؟ با توجه به شهرهای مختلف استرالیا، یک روش ساده برای نشان دادن ارزش یک مبلغ این است که بپرسید به‌عنوان ‌مثال: “با۱۰۰۰ دلار استرالیا در یک شهر خاص چند کالا و خدمات می‌توان خریداری کرد؟”. مثلا با ۱۰۰۰ دلار استرالیا کالاها و خدمات بیشتری را در پرت در مقایسه با سیدنی به افراد ارائه می‌دهند.

به‌طور کلی هزینه زندگی در کشور استرالیا مانند سایر کشورها بسته به ایالات مورد نظر شما برای اقامت و حتی در مناطق مختلف یک ایالت و سبک زندگی شما متفاوت است. برای مثال هزینه زندگی در استرالیا در ایالت سیدنی بالاترین و زندگی در آدلاید کمترین هزینه را برای شما در این کشور خواهد داشت. تأمین مایحتاج ضروری زندگی مانند غذا، نوشیدنی و لباس در کشور استرالیا زیاد پرهزینه نخواهد بود ولی خرید محصولات صنعتی هزینه بر است زیرا بسیاری از آن‌ها از خارج از به آن کشور وارد می‌شوند.

هزینه زندگی در استرالیا می‌تواند بر بسیاری از عوامل تأثیر گذارد. انتخاب شغل، محل زندگی، پس‌انداز برای خانه یا ماشین، داشتن فرزند و ارسال پول برای خانواده در خارج از کشور، از این دسته عوامل هستند.

هزینه زندگی در استرالیا بر اساس شهرها

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که با زندگی در شهرهای متفاوت استرالیا چقدر می‌توانید پس‌انداز کنید؟ در این بخش به تجزیه‌وتحلیل هزینه‌های اصلی زندگی مانند مسکن، غذا و حمل‌ونقل در شهرهای بزرگ استرالیا، پرداخته‌ شده است. ما در یک صفحه ی دیگر به طور کامل به بررسی شهرهای استرالیا از هزینه ها تا آب و هوا پرداخته ایم.

مقایسه هزینه مسکن

شهر سیدنی بالاترین هزینه زندگی در استرالیا را دارد. برای مثال قیمت خدمات آب و برق در سیدنی، تقریباً دوبرابر قیمت آن‌ در ملبورن (دومین شهر گران‌قیمت استرالیا) است. تقریباً خدمات آب و برق و گاز، ۱۳۸ دلار در ماه گران‌تر از ملبورن می‌باشد.

همچنین اجاره ماهانه یک آپارتمان دو‌خوابه در سیدنی ۶۵۰ دلار بیشتر از ملبورن در ماه هزینه دارد. اگر در منطقه‌ای گران‌قیمت شهر زندگی کنید، این مبلغ ممکن است به ۱۶۱۳ دلار نیز افزایش یابد. حتی اینترنت به‌طور متوسط در ملبورن ۲۶ دلار ارزان‌تر است.

ارزان‌ترین شهر برای مسکن در استرالیا آدلاید می‌باشد. درواقع هزینه مسکن در آدلاید، ۶۰ دلار ارزان‌تر از سیدنی و اجاره به‌طور متوسط ۱۱۴۹ دلار در ماه ارزان‌تر است. تقریباً تمام پولی که افراد می‌توانند با زندگی در شهر آدلاید پس‌انداز کنند، مربوط به اجاره ارزان‌قیمت است. زیرا آب، برق، اینترنت و سایر خدمات در آدلاید جزء گران‌ترین موارد هزینه زندگی در استرالیا هستند. به‌طورکلی هزینه مسکن و خدمات شهری در سیدنی، ۴۷ درصد گران‌تر از ملبورن، ۵۰ درصد گران‌تر از پرت، ۵۳ درصدر گران‌تر از هوبارت، ۵۸ درصد گران‌تر از بریزبن و ۶۰ درصد گران‌تر از آدلاید است.

مقایسه هزینه خوراک

یکی از موارد اساسی هزینه زندگی در استرالیا غذا می‌باشد. بریزبن گران‌ترین شهر برای غذا در استرالیا است. به‌طور متوسط هزینه غذا در بریزبن ​​ده برابر گران‌تر از سیدنی و ملبورن و چهار برابر گران‌تر از پرت که در رتبه دوم قرار دارد، می‌باشد. با توجه به آنچه گفته شد، قیمت غذا در سراسر استرالیا تقریباً به‌اندازه قیمت مسکن و اجاره متفاوت نیست. در بیشتر شهرها، برای این بخش از هزینه زندگی در استرالیا تفاوت کلی بسیار کم است. به‌عنوان مثال، بین گران‌ترین شهر یعنی سیدنی و ارزان‌ترین شهر یعنی هوبارت ۲۲ درصد تفاوت وجود دارد.

غذا در بریزبن حدود ده درصد گران‌تر از سایر شهرهای بزرگ است. همچنین در پرت چهار درصد ارزان‌تر از بریزبن، در هوبارت هفت درصد ارزان‌تر از بریزبن و در آدلاید ۱۱ درصد ارزان‌تر از بریزبن می‌باشد. هزینه غذا در سیدنی و ملبورن تقریباً یکسان و ده درصد ارزان‌تر از بریزبن است. این هزینه در داروین تقریباً مانند بریزبن می‌باشد.

مقایسه هزینه حمل‌ ونقل

حمل‌ونقل یکی دیگر از مهم‌ترین موارد هزینه زندگی در استرالیا است. سیدنی همچنان گران‌ترین شهر برای حمل‌ ونقل می‌باشد. حمل‌ونقل عمومی در پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا یعنی سیدنی تقریباً یک‌سوم یا ۳۱ درصد نسبت به ملبورن گران‌تر است. افراد در سیدنی حدود ۱۷ درصد بیشتر برای تاکسی هزینه خواهند کرد. بین سیدنی و ملبورن فقط دو درصد تفاوت بین قیمت سوخت وجود دارد، اما برای خرید خودروی مشابه، در شهرهای سیدنی و ملبورن، بیش از ۱۰۰۰ دلار اختلاف هزینه می‌باشد.

بریزبن و هوبارت ازنظر حمل‌ونقل، به‌ویژه در مورد حمل‌ونقل عمومی، بسیار ارزان‌تر هستند. آن‌ها به ترتیب ۱۲۵ و ۱۶۲ درصد ارزان‌تر از سیدنی می‌باشند. افراد می‌توانند با کمتر از ۱۰۰ دلار در ماه از طریق حمل‌ونقل عمومی در این دو شهر رفت‌وآمد کنند.

هوبارت پایتخت تاسمانی، در حمل‌ونقل به‌طور متوسط ​​ارزان‌ترین شهر اصلی استرالیا است. این هزینه به‌طور متوسط ​​نصف قیمت سیدنی می‌باشد. همچنین هزینه حمل‌ونقل در بریزبن تقریباً ۴۲ درصد ارزان‌تر از سیدنی، در آدلاید ۳۷ درصد کمتر از سیدنی، در پرت به‌طور متوسط ​​۲۷ درصد ارزان‌تر از سیدنی و نه درصد کمتر از ملبورن، در ملبورن حدود ۲۰ درصد کمتر از سیدنی و در داروین ۵۰ درصد ارزان‌تر از سیدنی است.

جدول زیر تفاوت کلی هزینه زندگی در استرالیا در شهرهای مختلف را نشان می‌دهد. سیدنی گران‌ترین شهر استرالیا است. هزینه‌ها در سیدنی حدود یک‌چهارم بیشتر از هزینه‌ها در ملبورن یا پرت و حتی در بریزبن، آدلاید یا هوبارت می‌باشد. همچنین هزینه‌های کلی زندگی در ملبورن و پرت بسیار مشابه است. طبق آمار، هوبارت تا حدودی ارزان‌ترین شهر در استرالیا برای زندگی می‌باشد و پس از آن آدلاید در رتبه‌سوم قرار دارد.

هزینه زندگی در سیدنی ۲۶ درصد گران‌تر از ملبورن ۲۵ درصد گران‌تر از پرت ۳۲ درصد گران‌تر از بریزبن ۳۷ درصد گران‌تر از آدلاید ۳۹ درصد گران‌تر از هوبارت
هزینه زندگی در ملبورن ۲۱٪ ارزان‌تر از سیدنی تقریباً مانند پرت ۵ درصد گران‌تر از بریزبن ۹ درصد گران‌تر از آدلاید ۱۰ درصد گران‌تر از هوبارت
هزینه زندگی در پرت ۲۰ درصد ارزان‌تر از سیدنی تقریباً مانند ملبورن ۶ درصد گران‌تر از بریزبن ۱۰ درصد گران‌تر از آدلاید ۱۱ درصد گران‌تر از هوبارت
هزینه زندگی در بریزبن ۲۴ درصد ارزان‌تر از سیدنی ۵ درصد ارزان‌تر از ملبورن ۵ درصد ارزان‌تر از پرت تقریباً مشابه آدلاید ۵ درصد گران‌تر از هوبارت
هزینه زندگی در آدلاید ۲۷ درصد ارزان‌تر از سیدنی ۸ درصد ارزان‌تر از ملبورن تقریباً مانند بریزبن ۹ درصد ارزان‌تر از پرت تقریباً مانند هوبارت
هزینه زندگی در هوبارت ۲۸ درصد ارزان‌تر از سیدنی ۹ درصد ارزان‌تر از ملبورن ۵ درصد ارزان‌تر از بریزبن تقریباً مشابه آدلاید ۱۰ درصد ارزان‌تر از پرت
هزینه زندگی در داروین ۲۴ درصد ارزان‌تر از سیدنی ۵ درصد ارزان‌تر از ملبورن تقریباً مانند بریزبن ۷ درصد گران‌تر از آدلاید ۴ درصد ارزان‌تر از پرت

اجاره بها در استرالیا

پرداخت اجاره بها در کشور استرالیا به صورت ماهانه است. میزان اجاره وابسته به عواملی چون موقعیت مکانی خانه در شهر، تعداد خواب­ها و نوع خانه است.  در استرالیا خانه‌ها یا به‌صورت خانه ­های معمول یا استودیو (بدون اتاق خواب) هستند، که استودیوها اجاره کمتری دارند. به‌طور متوسط هزینه مسکن در استرالیا حدود ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماه می­ باشد.

هزینه خوراک در استرالیا

یکی از ضروری‌ترین موارد هزینه زندگی در استرالیا خوراک است. قیمت غذا، میوه و سبزیجات در بازارهای محلی استرالیا نسبتاً مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. اگرچه قیمت نان و تخم‌مرغ ممکن است کمی بالاتر از سایر نقاط جهان باشد، اما این برای استرالیا غیرمعمول نیست. شما ممکن است چهار دلار یا حتی بیشتر برای یک فنجان قهوه در این کشور هزینه کنید.

به‌ طور میانگین در استرالیا برای هزینه خورد و خوراک خود ماهانه باید حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار بپردازید.  

هزینه حمل و نقل در استرالیا

حمل و نقل درمشان هزینه زندگی در استرالیا برای شما کمترین مقدار را خواهد داشت. حمل‌ونقل عمومی در استرالیا بسیار قوی بوده و شما می ­توانید به‌راحتی از آن­ها برای سفرهای درون شهری خود استفاده کنید. به‌طور متوسط هزینه بلیت اتوبوس و قطار شهری در حدود ۱٫۲ دلار تا ۴ دلار متغیر است، در نتیجه هزینه­ ای بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار در یک هفته برای شما خواهد داشت.

هزینه خدمات آب و برق در استرالیا

نسبت به متوسط حقوق ماهانه در استرالیا، قیمت خدمات آب و برق، بالا درنظر گرفته نمی‌شود. با این حال، در مقایسه با حقوق سایر کشورها، قیمت ۱۴۰ دلار در ماه برای این خدمات، گران می‌باشد. در استرالیا هزینه تلفن ارزان و معقول است، در حالی که اینترنت بسیار گران می‌باشد و از موارد قابل‌توجه هزینه زندگی در استرالیا است.

هزینه پوشاک و کفش در استرالیا

با توجه به استانداردهای زندگی بالاتر، قیمت پوشاک و کفش در استرالیا در مقایسه با برخی از کشورهای کمتر توسعه‌ یافته بالاتر است. این به‌نوعی طبیعی می‌باشد و وقتی متوسط حقوق خالص شهروندان استرالیایی در نظر گرفته می‌شود، قیمت پوشاک زیاد نیست. البته قیمت لباس‌های برند و طراحی‌شده، صرف‌ نظر از سطح زندگی، در سراسر جهان گران هستند. در نتیجه این وضعیت در استرالیا نیز وجود دارد.

هزینه مراقبت‌ های بهداشتی در استرالیا

بسیاری از مهاجران ساکن استرالیا ساکن دائمی نیستند و بنابراین واجدشرایط استفاده از خدمات درمانی و بیمه ملی نمی‌باشند. با این وجود، کسانی که از خدمات بهداشتی و درمانی این کشور استفاده کرده‌اند، متوجه شده‌اند که مراقبت‌های بهداشتی در استرالیا دارای استانداردهای بالا و بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

یکی از موارد مهم هزینه زندگی در استرالیا مراقبت‌های بهداشتی‌و‌درمانی می‌باشد که به‌واسطه کسر مالیات از اشخاص تأمین می‌شود. در نتیجه افراد می‌توانند از خدمات رایگان در بیمارستان‌ها و همچنین مشاوره رایگان استفاده کنند. به همین دلیل مهاجران باید به مقامات استرالیایی ثابت نمایند که تحت پوشش  بیمه درمانی قرار دارند تا در ابتدا بتوانند ویزای خود را دریافت کنند. هزینه مراقبت‌های بهداشتی در استرالیا می‌تواند برای مسافران یا ساکنان موقت گران باشد.

هزینه تحصیل در استرالیا

خانواده‌های دارای فرزند در استرالیا می‌توانند به‌راحتی از سیستم آموزش دولتی معتبر و در بسیاری موارد مقرون‌به‌صرفه استفاده کنند. با این حال، در بسیاری از ایالت‌ها، دارندگان اقامت موقت موظف‌اند برای تحصیل فرزندان خود در سیستم دولتی شهریه بپردازند. برای کسانی که ترجیح می‌دهند فرزندان خود را در یک مدرسه خصوصی یا مدرسه بین‌المللی ثبت‌نام کنند، شهریه لازم است. لازم به ذکر است که این هزینه زندگی در استرالیا گران خواهد بود.

هزینه ورزش و اوقات فراغت در استرالیا

استرالیایی‌ها علاقه زیادی به ورزش و فعالیت‌های خارج از منزل دارند و از پیاده‌روی، دویدن و دوچرخه‌سواری لذت می‌برند. آن‌ها شیوه زندگی سالم را ترویج می‌کنند. قیمت ماهانه هزینه تناسب‌اندام از شهری به شهر دیگر در استرالیا متفاوت و نسبتاً پایین است. این هزینه زندگی در استرالیا به‌طورکلی، حتی برای کسانی که حداقل دستمزد را می‌گیرند، کاملاً مقرون‌به‌صرفه است.

نرخ برخی از اقلام و خدمات در استرالیا

 • یک وعده غذا در رستوران معمولی = $۲۱
 • یک وعده غذا برای دو نفر در رستوران متوسط = $۳۰
 • یک وعده غذا در رستوران‌های مک دونالد = $۱۴
 • یک فنجان کاپوچینو = $۵.۳
 • یک بطری نوشابه = $۱۸
 • آب ( بطری ۰٫۳۳ لیتری) = $۳
 • هزینه شیر ( ثابت)، ( ۱ لیتری) = $۱.۸۱
 • یک قرص نان سفید تازه ( ۵۰۰ گرم) = $۲.۶۹
 • برنج ( سفید)، (۱ کیلوگرم) = $۹۶
 • شانه‌ی تخم مرغ ( ۱۲ عدد) = $۶
 • پنیر محلی ( ۱ کیلوگرم) = $۱۸
 • سینه‌ی مرغ ( ۱ کیلوگرم) = $۱۲
 • گوشت گاو ( ۱ کیلوگرم) = $۵۵
 • سیب ( ۱ کیلوگرم) = $۴.۸
 • موز ( ۱ کیلوگرم) = $۳۲
 • پرتقال ( ۱ کیلوگرم) = $۵۶
 • گوجه فرنگی ( ۱ کیلوگرم) = $۷
 • سیب زمینی ( ۱ کیلوگرم) = $۳.۶۴
 • پیاز (۱ کیلوگرم) = $۴۷
 • کاهو (۱ عدد متوسط) = $۴۳
 • بطری آب ۱٫۵ لیتری = $۲٫۵۵
 • پاکت سیگار = $۴۲
 • بلیت یک طرفه = $۳٫۹۰
 • بلیت عبور ماهانه = $۱۲۹٫۸۸
 • مبدأ تاکسی = $۴
 • تاکسی ۱ کیلومتری = $ ۲٫۱۵
 • تاکسی انتظار ۱ ساعته = $۵۰
 • بنزین ( ۱ لیتری) = $۱.۹۲
 • شارژ آپارتمان ۸۵ متری = $۵۷
 • ۱ دقیقه مکالمه‌ی داخلی موبایل = $۰٫۴۰
 • ۱۰ گیگابایت اینترنت کابلی = $۷۰٫۸۲
 • باشگاه بدن‌سازی ماهانه = $۹۱
 • زمین تنیس ۱ ساعت = $۸۶
 • شلوار = $۱۱۴
 • لباس تابستانی(زارا، اچ اند ام) = $۸۴
 • ۱ جفت کفش ورزشی نایک = $۱۶۹
 • ۱ جفت کفش کاری چرم مردانه = $۱۸۹
 • آپارتمان ( ۱ خوابه) در مرکز شهر = $۲۲۲۳
 • آپارتمان ( ۱ خوابه) خارج از مرکز = $۱۶۷۸
 • آپارتمان ( ۳ خوابه) در مرکز شهر = $۳۰۲۹
 • آپارتمان ( ۳ خوابه) خارج از مرکز = $ ۲۲۲۲
 • خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر = $۸،۴۳۳٫۵۶
 • میانگین دستمزد مصرفی ماهانه = $۴،۲۳۹٫۴۰
 • سود رهنی به درصد، سالانه = $ ۴٫۸۷

متوسط حقوق و دستمزد در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا در مقایسه با سایر کشورهای جهان بالاتر است. اما می‌توان گفت شهروندان آن ماهانه حقوق خالص بالایی دریافت می‌کنند. طبق آمار اداره آمار استرالیا (ABS)، متوسط حقوق سالانه در استرالیا ۹۰۸۰۰ دلار استرالیا است. با این حال، این رقم می‌تواند به دلیل عوامل مختلفی ازجمله نوع شغل (ماهر یا غیرماهر)، محل و شرایط قرارداد کار متفاوت باشد.

در این کشور حداقل دستمزد کارگران ده برابر بیشتر از دستمزد کارگران در برخی از کشورهای کمتر توسعه‌ یافته است. بنابراین بالا بودن هزینه زندگی در استرالیا طبیعی می‌باشد. درواقع دستمزد استرالیا یکی از بالاترین دستمزدها در جهان است. به گفته (FWO)، حداقل دستمزد ملی 19.84 دلار آمریکا (10.95 پوند) در ساعت یا 753.80 دلار آمریکا (416.12 پوند) در هفته می‌باشد.

شایان ذکر است که در استرالیا نرخ بهره وام مسکن بسیار پایین‌تر از کشورهای کمتر توسعه‌ یافته می‌باشد. در مجموع، اگر شغلی با حقوق بالا دارید، مطمئناً استرالیا مکان مناسبی برای زندگی خواهد بود.

بهترین شهر استرالیا برای تحصیل

بهترین شهر استرالیا برای تحصیل

در استرالیا بیش از ۴۰ دانشگاه در بیش از ۱۰۰ پردیس وجود دارد. می‌توان نظرهای گوناگونی را پیدا کرد مبنی بر اینکه بهترین شهر استرالیا برای تحصیل کدام است.

با این شرایط هزینه های زندگی در استرالیا به این کشور مهاجرت کنیم؟

استرالیا به دلیل آب‌وهوای خوب، طبیعت منحصربه‌فرد و استانداردهای بالای زندگی، به‌عنوان یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت شناخته‌شده است. قبل از هر چیزی افراد باید از هزینه زندگی در استرالیا اطلاع کافی پیدا کنند تا بتوانند در مورد مهاجرت به آن کشور تصمیم‌ گیری کنند. هزینه‌های اصلی شامل اجاره‌بها، هزینه خوراک، پوشاک، هزینه تحصیل، هزینه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی، هزینه حمل‌ونقل، هزینه ورزش و اوقات فراغت می‌باشد. به‌طور کلی هزینه های زندگی در استرالیا در مقایسه با سایر کشورها بالا است. چنانچه قصد مهاجرت به این کشور را دارید، می توانید از موسسه هرمس اپلای کمک بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای زندگی راحت در استرالیا به چه میزان دستمزدی نیاز است؟
به‌طورکلی هزینه زندگی در استرالیا پایین نیست. اما در برخی از شهرهای استرالیا، هزینه زندگی در مقایسه با سایر شهرها بسیار کمتر می‌باشد. در حقیقت، اگر در سیدنی زندگی می‌کنید، به‌طور میانگین ماهیانه ۳،۶۷۱ دلار برای زندگی راحت مناسب می‌باشد. در حالی که در هوبارت، برای یک زندگی راحت ۲،۳۶۴ دلار درآمد در ماه کافی به نظر می‌رسد.
آیا استرالیا مکانی گران برای زندگی است؟
متوسط هزینه زندگی در استرالیا ممکن است بیشتر از انتظار مردم باشد. اما اکثر شهرهای استرالیا هنوز نسبتاً ارزان‌تر از شهر‌هایی مانند نیویورک، لندن یا پاریس به شمار می‌روند. وسعت و دوری این کشور آن را به مکانی گران برای زندگی تبدیل کرده است.
آیا خدمات درمانی در استرالیا رایگان است؟
دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و سیستم بیمارستان دولتی برای همه استرالیایی‌ ها رایگان یا کم‌هزینه می‌باشد. همچنین پوشش بیمه درمانی خصوصی به افراد امکان انتخاب و استفاده از مراقبت‌های پزشکی خارج از سیستم عمومی را می‌دهد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای