تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ یکی از مهم‌ترین راه‌های دریافت اقامت این کشور بوده، که هر ساله به خصوص در سال 2023 مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. افراد پس از مهاجرت و رعایت قوانین و شرایط مورد نیاز، می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.
در این مقاله قصد داریم نکاتی را در رابطه با تحصیل در لوکزامبورگ در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهیم. تحصیل در این کشور در مقاطع مختلف از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان‌پذیر خواهد بود که شرایط و هزینه تحصیل در هر مقطع متفاوت است.با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

لوکزامبورگ کجاست؟

لوکزامبورگ کشوری در قاره اروپا است که با فرانسه، بلژیک و آلمان هم مرز است. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورها به حساب می‌آید. مساحت این کشور ۲۵۸۶ کیلومتر مربع است و ۵۰۰۰۰۰ نفر در این کشور زندگی می‌کنند. ساکنان این کشور به زبان‌های آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی صحبت کرده و اکثر مردم از مسیحیت پیروی می‌کنند.
پایتخت این کشور شهر لوکزامبورگ است که حدود ۹۰ هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند. واحد پول رسمی این کشور(یورو) است. این کشور به عنوان پل ارتباطی با کشورهای همسایه اروپا عمل می‌کند. لوکزامبورگ کشوری بوده که کمتر شناخته شده و به جبل الطارق نیز معروف است. این کشور دارای مناظر زیبا و فرهنگی پر رونق است. امکان تحصیل در این کشور، در مقاطع تحصیلی مختلف امکان‌پذیر است.

لوکزامبورگ کشوری در قاره اروپا است که با فرانسه، بلژیک و آلمان هم مرز است

شرایط تحصیل در لوکزامبورگ 2023

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند، باید بدانند که در دانشگاه‌های این کشور اکثر متقاضیان در رشته‌های علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی تحصیل می‌کنند. تحصیل در لوکزامبورگ در هر سه مقطع تحصیلی امکان‌پذیر است و متقاضیان می‌توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ادامه تحصیل دهند.
تحصیل در این کشور به زبان لوکزامبورگی و انگلیسی امکان‌پذیر است. بدین معنی که تسلط بر زبان لوگزامبورگی دشوار است، ترجیحاً متقاضیان بهتر است بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. برخلاف هزینه‌های زندگی در این کشور که بسیار بالاست، هزینه تحصیل در این کشور نسبتاً ارزان است.

بررسی شرایط دانشگاه لوکزامبورگ برای تحصیل

دانشگاه لوکزامبورگ در سال ۲۰۱۳ در این کشور تاسیس شد و به عنوان یک دانشگاه جدید به حساب می‌آید. این دانشگاه نتوانسته رتبه علمی بالایی کسب کند و جایی در لیست معتبرترین دانشگاه‌های جهان ندارد.
افراد باید مدرکی با هزینه تحصیلی بالا از این دانشگاه بگیرند که در دنیا شهرت چندان خوبی ندارد. دانشگاه لوکزامبورگ بعد از اینکه دولت این کشور با ۲۶ میلیون یورو (€) برای مطالعات پزشکی در طول ۴ سال متعهد شده است؛ از ابتدای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۲ دوره پزشکی را در این دانشگاه با همکاری چهار دانشگاه فرانسه آغاز کرده است.

این بدان معناست که حداکثر ۲۵ دانشجو در لوکزامبورگ می‌توانند یک برنامه کارشناسی ارشد پزشکی را در یکی از چهار دانشگاه فرانسه، لورن، استراسبورگ، پاریس پنجم و پاریس ششم دنبال کنند. همچنین این دانشگاه از شهریور ۱۳۹۸ آموزش تخصصی خود را در رشته انکولوژی و مغز و اعصاب آغاز کرده است که در سال‌های اخیر تعداد متقاضیانی که این کشور را برای تحصیل در مقاطع مختلف انتخاب کرده‌اند افزایش یافته است.

تحصیل در مقطع کارشناسی کشور لوکزامبورگ

در مقطع کارشناسی که به عنوان مقطع اصلی تحصیل انتخاب می‌شود، امکان‌پذیر است. همچنین امکان تحصیل در رشته‌های مختلف مانند علوم پایه، فنی مهندسی، علوم انسانی و پزشکی در این مقطع وجود دارد. برای تحصیل در سطح دانشگاهی در این کشور در سال 2023، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

طول دوره تحصیلی: ۳ تا ۴ سال

مدرک مورد نیاز: دیپلم

شهریه تحصیل سالیانه: ۱۰ الی ۱۵ هزار یورو

مدت زمان کار در هفته: ۱۰ ساعت

تحصیل در لوکزامبورگ در هر سه مقطع تحصیلی امکان‌پذیر است

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور لوکزامبورگ

آموزش در این سطح تخصصی بوده هزینه تحصیل در این دوره با توجه به رشته تحصیلی متقاضی تعیین می‌شود. امکان کار دانشجویی در این مقطع تحصیلی که حدود ۲۰ ساعت در هفته وجود دارد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لوکزامبورگ، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

طول دوره تحصیل: ۱ الی ۲ سال

مدرک مورد نیاز: کارشناسی

شهریه تحصیل سالیانه: ۴۰۰ الی ۱۷۰۰۰ یورو

مدت زمان کار در هفته: ۲۰ ساعت

تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع دکترا

تحصیل مقطع دکترا در لوکزامبورگ، شامل موارد زیر است:

دانشجویان دکترا باید ۳ سال تحصیل کنند.

هیئت علمی این دانشگاه متشکل از ۲۰ استاد برجسته از سراسر جهان است.

افراد می‌توانند حدود ۳۰ ساعت در هفته کار کنند.

دانش آموزان در این سطح تحصیلی مانند سایر مقاطع مجاز به انجام کار پاره وقت هستند.

دانشجویان با این مدرک باید یک پایان نامه بسیار قوی ارائه دهند و این افراد نیز باید کارهای تحقیقاتی، پروژه‌ها و مقاله ارسال کنند.

پرتقاضاترین دوره‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند

تحصیل در لوکزامبورگ به زبان انگلیسی

تحصیل به زبان انگلیسی در اکثر کشورهای اروپایی رویایی است که بسیاری از متقاضیان به دنبال آن هستند. تحصیل به زبان انگلیسی در لوکزامبورگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کارشناسی ارشد و دکتری رواج بیشتری دارد و هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی زیادی است. از جمله پرتقاضاترین دوره‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند عبارتند از:

⦁ فیزیک

⦁ پزشکی

⦁ زیست شناسی

⦁ معماری

⦁ جغرافیا

⦁ علوم اجتماعی

⦁ امور مالی

⦁ مهندسی عمران

کار در حین تحصیل در لوکزامبورگ

اکثر دانشجویان علاقه‌ مند به کار در حین تحصیل برای رفع نیازهای خود هستند. بنابراین امکان کار پاره وقت برای آنها بسیار مهم است. خوشبختانه در این کشور این امکان وجود دارد و به دانشجویان مجوز کار پاره وقت داده می‌شود.
البته با نمرات متفاوت است و دانشجویان برای مقطع لیسانس خود مجوز کار ۱۰ ساعته در هفته دریافت خواهند کرد. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد نیز تحصیل می‌کنند، مجوز کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته دریافت می‌کنند.

کار در لوکزامبورگ

کار در لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ به­ عنوان یک کشور ثروتمند در جهان شهرت دارد، همین موضوع باعث شد تا در سال‌های اخیر بحث کار در لوکزامبورگ نیز از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار باشد. با انتخاب این کشور اروپایی می‌توانید از داشتن آینده‌ای بسیار روشن و پر از آرامش مطمئن باشید.

سخن پایانی

همان طور که در متن این مقاله بیان شد، تحصیل در کشور لوکزامبورگ در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان‌پذیر است. چنانچه اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل و زندگی در این کشور داشته باشید، می‌توانید از مشاوره‌های کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای استفاده کنید و تصمیم درستی در زمینه مهاجرت به این کشور بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
امکان بورسیه تحصیلی لوکزامبورگ وجود دارد؟
بله وجود دارد. تعدادی از بورسیه‌های تصحیلی برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به این کشور دارند، موجود می‌باشد. بورسیه‌ها در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی امکان‌پذیر است.
هزینه تحصیل در دانشگاه لوکزامبورگ چقدر است؟
هزینه پرداختی هر دانشجو وابسته به مقطع تحصیلی وی دارد. اما متوسط هزینه پرداختی هر دانشجو، ۴۰۰ الی ۸۰۰ یورو در ماه است.
آیا میتوان در کشور لوکزامبورگ به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟
بله، حتی میتوان گفت تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف این کشور رواج بیشتری دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای