تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ یکی از مهم‌ترین راه‌های دریافت اقامت این کشور بوده، که هر ساله به خصوص در سال 2022 مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. افراد پس از مهاجرت و رعایت قوانین و شرایط مورد نیاز، می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.
در این مقاله قصد داریم نکاتی را در رابطه با تحصیل در لوکزامبورگ در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهیم. تحصیل در این کشور در مقاطع مختلف از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان‌پذیر خواهد بود که شرایط و هزینه تحصیل در هر مقطع متفاوت است.با ما همراه باشید.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

لوکزامبورگ کجاست؟

لوکزامبورگ کشوری در قاره اروپا است که با فرانسه، بلژیک و آلمان هم مرز است. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورها به حساب می‌آید. مساحت این کشور 2586 کیلومتر مربع است و 500000 نفر در این کشور زندگی می‌کنند. ساکنان این کشور به زبان‌های آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی صحبت کرده و اکثر مردم از مسیحیت پیروی می‌کنند.
پایتخت این کشور شهر لوکزامبورگ است که حدود 90 هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند. واحد پول رسمی این کشور(یورو) است. این کشور به عنوان پل ارتباطی با کشورهای همسایه اروپا عمل می‌کند. لوکزامبورگ کشوری بوده که کمتر شناخته شده و به جبل الطارق نیز معروف است. این کشور دارای مناظر زیبا و فرهنگی پر رونق است. امکان تحصیل در این کشور، در مقاطع تحصیلی مختلف امکان‌پذیر است.

شرایط تحصیل در لوکزامبورگ 2022

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند، باید بدانند که در دانشگاه‌های این کشور اکثر متقاضیان در رشته‌های علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی تحصیل می‌کنند. تحصیل در لوکزامبورگ در هر سه مقطع تحصیلی امکان‌پذیر است و متقاضیان می‌توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ادامه تحصیل دهند.
تحصیل در این کشور به زبان لوکزامبورگی و انگلیسی امکان‌پذیر است. بدین معنی که تسلط بر زبان لوگزامبورگی دشوار است، ترجیحاً متقاضیان بهتر است بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. برخلاف هزینه‌های زندگی در این کشور که بسیار بالاست، هزینه تحصیل در این کشور نسبتاً ارزان است.

بررسی شرایط دانشگاه لوکزامبورگ برای تحصیل

دانشگاه لوکزامبورگ در سال 2013 در این کشور تاسیس شد و به عنوان یک دانشگاه جدید به حساب می‌آید. این دانشگاه نتوانسته رتبه علمی بالایی کسب کند و جایی در لیست معتبرترین دانشگاه‌های جهان ندارد.
افراد باید مدرکی با هزینه تحصیلی بالا از این دانشگاه بگیرند که در دنیا شهرت چندان خوبی ندارد. دانشگاه لوکزامبورگ بعد از اینکه دولت این کشور با 26 میلیون یورو (€) برای مطالعات پزشکی در طول 4 سال متعهد شده است؛ از ابتدای سال تحصیلی 2020-2022 دوره پزشکی را در این دانشگاه با همکاری چهار دانشگاه فرانسه آغاز کرده است.

این بدان معناست که حداکثر 25 دانشجو در لوکزامبورگ می‌توانند یک برنامه کارشناسی ارشد پزشکی را در یکی از چهار دانشگاه فرانسه، لورن، استراسبورگ، پاریس پنجم و پاریس ششم دنبال کنند. همچنین این دانشگاه از شهریور 1398 آموزش تخصصی خود را در رشته انکولوژی و مغز و اعصاب آغاز کرده است که در سال‌های اخیر تعداد متقاضیانی که این کشور را برای تحصیل در مقاطع مختلف انتخاب کرده‌اند افزایش یافته است.

بررسی شرایط دانشگاه لوکزامبورگ برای تحصیل

تحصیل در مقطع کارشناسی کشور لوکزامبورگ

در مقطع کارشناسی که به عنوان مقطع اصلی تحصیل انتخاب می‌شود، امکان‌پذیر است. همچنین امکان تحصیل در رشته‌های مختلف مانند علوم پایه، فنی مهندسی، علوم انسانی و پزشکی در این مقطع وجود دارد. برای تحصیل در سطح دانشگاهی در این کشور در سال 2022، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

طول دوره تحصیلی: 3 تا 4 سال

مدرک مورد نیاز: دیپلم

شهریه تحصیل سالیانه: 10 الی 15 هزار یورو

مدت زمان کار در هفته: 10 ساعت

تحصیل در مقطع کارشناسی کشور لوکزامبورگ

آموزش در این سطح تخصصی بوده هزینه تحصیل در این دوره با توجه به رشته تحصیلی متقاضی تعیین می‌شود. امکان کار دانشجویی در این مقطع تحصیلی که حدود 20 ساعت در هفته وجود دارد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لوکزامبورگ، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

طول دوره تحصیل: 1 الی 2 سال

مدرک مورد نیاز: کارشناسی

شهریه تحصیل سالیانه: 400 الی 17000 یورو

مدت زمان کار در هفته: 20 ساعت

تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع دکترا

تحصیل مقطع دکترا در لوکزامبورگ، شامل موارد زیر است:

دانشجویان دکترا باید 3 سال تحصیل کنند.

هیئت علمی این دانشگاه متشکل از 20 استاد برجسته از سراسر جهان است.

افراد می‌توانند حدود 30 ساعت در هفته کار کنند.

دانش آموزان در این سطح تحصیلی مانند سایر مقاطع مجاز به انجام کار پاره وقت هستند.

دانشجویان با این مدرک باید یک پایان نامه بسیار قوی ارائه دهند و این افراد نیز باید کارهای تحقیقاتی، پروژه‌ها و مقاله ارسال کنند.

تحصیل در لوکزامبورگ به زبان انگلیسی

تحصیل به زبان انگلیسی در اکثر کشورهای اروپایی رویایی است که بسیاری از متقاضیان به دنبال آن هستند. تحصیل به زبان انگلیسی در لوکزامبورگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کارشناسی ارشد و دکتری رواج بیشتری دارد و هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی زیادی است. از جمله پرتقاضاترین دوره‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند عبارتند از:

⦁ فیزیک

⦁ پزشکی

⦁ زیست شناسی

⦁ معماری

⦁ جغرافیا

⦁ علوم اجتماعی

⦁ امور مالی

⦁ مهندسی عمران

پرتقاضاترین دوره‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی

کار در حین تحصیل در لوکزامبورگ

اکثر دانشجویان علاقه‌ مند به کار در حین تحصیل برای رفع نیازهای خود هستند. بنابراین امکان کار پاره وقت برای آنها بسیار مهم است. خوشبختانه در این کشور این امکان وجود دارد و به دانشجویان مجوز کار پاره وقت داده می‌شود.
البته با نمرات متفاوت است و دانشجویان برای مقطع لیسانس خود مجوز کار 10 ساعته در هفته دریافت خواهند کرد. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد نیز تحصیل می‌کنند، مجوز کار به مدت 20 ساعت در هفته دریافت می‌کنند.

همان طور که در متن این مقاله بیان شد، تحصیل در کشور لوکزامبورگ در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان‌پذیر است. چنانچه اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل و زندگی در این کشور داشته باشید، می‌توانید از مشاوره‌های کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای استفاده کنید و تصمیم درستی در زمینه مهاجرت به این کشور بگیرید.

سؤالات متداول

بله وجود دارد. تعدادی از بورسیه‌های تصحیلی برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به این کشور دارند، موجود می‌باشد. بورسیه‌ها در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی امکان‌پذیر است.

هزینه پرداختی هر دانشجو وابسته به مقطع تحصیلی وی دارد. اما متوسط هزینه پرداختی هر دانشجو، 400 الی 800 یورو در ماه است.

بله، حتی میتوان گفت تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف این کشور رواج بیشتری دارد.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *