مهاجرت مامایی به عمان

مهاجرت مامایی به عمان

موقعیت کاری مناسب، حقوق بالا، فرهنگ بسیار عالی و وجود مراکز فوق‌العاده مناسب بهداشتی موجب شده‌اند تا بحث مهاجرت مامایی به عمان در سال‌های اخیر در بین ایرانیان طرف‌داران بسیار زیادی پیدا کند. این موارد تنها بخشی از مزایای مهاجرت فعالان حوزه پزشکی و درمان به این کشور محسوب می‌شوند.

کشور عمان همواره به‌عنوان یکی از کشورهای خلیج فارس شناخته می‌شود که دارای سطح رفاه بسیار بالایی است. این کشور در سال‌های اخیر به علت پیشرفت اقتصادی و افزایش جمعیت خود نیاز بیشتری به فعالان حوزه پزشکی و درمان پیدا کرده است؛ به همین دلیل امروزه شرایط مهاجرت به این کشور برای فعالان این حوزه بسیار راحت شده است.

پرسش‌های بسیار زیاد کاربران در مورد این موضوع و شرایط مختص به آن موجب شد تا ما یک مقاله را به همین امر اختصاص دهیم. درصورتی‌که شما نیز دارای مدرک مامایی هستید و قصد مهاجرت به عمان را دارید، ادامه متن را از دست ندهید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تقاضای بسیار بالا برای ماماها در کشور عمان

افزایش مهاجرت مامایی به عمان به دلیل تقاضای بسیار بالا در این زمینه است. بر اساس آمارهای منتشر شده توسط سازمان‌های رسمی، کشور عمان به طور کلی قصد دارد تا سال دو هزار و چهل میلادی بیش از سیزده هزار متخصص را در حوزه درمان استخدام کند. قاعدتاً امکان استخدام همه این افراد به صورت محلی (با استفاده از شهروندان عمانی) وجود ندارد؛ زیرا تربیت این میزان متخصص با توجه به جمعیت این کشور امکان‌پذیر نیست.

به همین دلیل دولت کشور عمان در حال تلاش است که شرایط بسیار مناسبی برای کلیه فعالان حوزه درمان فراهم کند تا این افراد تمایل بیشتری نسبت به مهاجرت به عمان داشته باشند. باید گفت که این راهکارها در حال حاضر واقعاً جواب پس داده‌اند و می‌توان شاهد افزایش مهاجرت متخصصان حوزه درمان (به خصوص مامایی) به این کشور بود.

تقاضای بسیار بالا برای ماماها در کشور عمان

یکی از مهم‌ترین مزایایی که متقاضیان ایرانی نسبت به سایر متقاضیان در این زمینه دارند، شباهت بسیار زیاد فرهنگ درمان در کشور عمان است. در واقع سیستم درمانی در این کشور همانند کشور خودمان یک سیستم درمانی عمومی محسوب می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت که بسیاری از متقاضیان مهاجرت مامایی به عمان در این زمینه با مشکل خاصی روبه‌رو نخواهند شد و خیلی زود می‌توانند در این سیستم درمانی مشغول به کار شوند.

دریافت اجازه کار برای فعالیت به عنوان یک ماما در عمان

یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمینه مهاجرت مامایی به عمان باید به آن اشاره کنیم، دریافت اجازه کار این کشور است. کلیه افرادی که قصد دارند به عنوان یک مهاجر خارجی در این کشور مشغول به کار شوند، باید ویزای کاری کشور عمان را به دست بیاورند. با دریافت این ویزا، امکان فعالیت به عنوان یک ماما در این کشور برای شما فراهم می‌شود.

دریافت اجازه کار برای فعالیت به عنوان یک ماما در عمان

لطفاً به این امر توجه داشته باشید که فعالیت بدون داشتن این مجوز بسیار مهم به هیچ وجه امکان پذیر نیست. شما حتی با داشتن برترین مدارک تحصیلی نیز نمی‌توانید بدون داشتن ویزای کاری که به  آن work permit نیز گفته می‌شود، نسبت به فعالیت در این کشور اقدام کنید. لازم به ذکر است که این محدودیت تنها شامل افراد حاضر در حوزه درمان نمی‌شود، بلکه کلیه متقاضیان مهاجرت کاری باید از این امر تبعیت کنند.

مهم‌ ترین مزایای مهاجرت کاری به کشور عمان

یکی از پرسش‌هایی که در زمینه مهاجرت مامایی به عمان با آن روبه‌رو می‌شویم آن است که چرا به جای انتخاب کشورهایی همچون کشورهای اروپایی، باید به سراغ عمان رفت؟ به طور کلی چه مواردی موجب می‌شود که عمان در برابر چنین کشورهایی گزینه مناسب‌تری به شمار آید؟ برای پاسخ به این پرسش بهتر است به برخی از مهم‌ترین مزایای مربوط به مهاجرت ماماها به عمان اشاره کنیم تا بتوانید درک بهتری از دلایل برتری این کشور در چنین موردی داشته باشید.

مسکن رایگان

شاید تعجب کنید، اما کلیه کارفرمایان حوزه بهداشت و درمان در کشور عمان موظف هستند تا برای کلیه کارمندان خود (از جمله ماماها) مسکن رایگان تهیه کنند. همین یک ویژگی‌ کافی است که مهاجرت مامایی به عمان نسبت به مهاجرت کاری به کشورهایی همچون آلمان و یا حتی انگلستان گزینه مناسب‌تری به نظر برسد. قطعاً از این امر آگاه هستید که حتی در کشورهای بسیار پیشرفته اروپایی همچون آلمان و انگلستان امکان دریافت مسکن به شکل رایگان وجود ندارد.

جالب است بدانید حتی در کشورهایی که از سیستم درمانی مربوط به دولت رفاه پشتیبانی می‌کنند نیز این موضوع امکان‌پذیر نخواهد بود. از جمله این کشورها می‌توان به فنلاند، سوئد و حتی اتریش اشاره کرد. با توجه به این مورد باید گفت که اگر به دنبال امکان دریافت مسکن رایگان پس از مهاجرت خود هستید، بهترین گزینه برای شما عزیزان کشور عمان خواهد بود.

البته این موضوع به معنای وجود محدودیت برای خرید یا اجاره منزل مدنظر شما نیست. در واقع این مزیت به عنوان یک گزینه اختیاری به شما عزیزان عرضه می‌شود. شما می‌توانید در صورت تمایل از این مورد صرف‌نظر کنید و منزل دلخواه خود را در این کشور خریداری و یا اجاره کنید.

بیمه بسیار مناسب

مزیت بعدی مهاجرت مامایی به عمان، دریافت بیمه بسیار مناسب است. همان‌طور که می‌دانید بیمه از مهم‌ترین مواردی محسوب می‌شود که کلیه کارمندان باید از آن برخوردار باشند تا بتوانند در آینده و پس از پایان دوران اشتغال خود، هزینه‌‌های زندگی‌شان را بدون مشکل پرداخت کنند. شما در عمان علاوه بر برخورداری از بیمه‌های مختلفی همچون بیمه بازنشستگی، می‌توانید از بیمه بیکاری نیز بهره‌مند شوید.

این در حالی است که مهاجران خارجی در اکثر کشورهای اروپایی (به جز آلمان) امکان دریافت بیمه بیکاری را ندارند و باید برای دریافت این نوع بیمه حتماً نسبت به کسب اقامت آن کشور اقدام کنند. علاوه بر بیمه بیکاری، شما می‌توانید از خدمات مربوط به بیمه از کار افتادگی نیز استفاده کنید. شایان ذکر است که بیمه بیکاری تنها در شرایطی به شما تعلق می‌گیرد که مدارک و اسناد نشان‌دهنده اخراج شدن شما به شکل اشتباه باشند.

مهم‌ ترین مزایای مهاجرت کاری به کشور عمان

ثبات شغلی

نمی‌توان از مزایای مهاجرت مامایی به عمان صحبت کرد، اما نامی از ثبات شغلی به میان نیاورد. همان‌طور که گفته شد، میزان تقاضا برای افراد متخصص در این زمینه به شدت بالا است. این امر به خودی خود موجب می‌شود تا احتمال مواردی همچون اخراج شدن شما به شدت کاهش یابد. در واقع باید گفت که در کشور عمان نسبت به کشورهای اروپایی و حتی کشورهای موجود در آمریکای شمالی همچون کانادا و ایالات متحده آمریکا از ثبات شغلی بالاتری برخوردار خواهید بود.

کار در برترین بیمارستان‌های منطقه

کشور عمان از ثروتمند‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌آید؛ بنابراین جای تعجبی ندارد که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی موجود در این کشور جزو مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین مراکز درمانی جهان باشند. با طی کردن روند مهاجرت مامایی به عمان شما نیز می‌توانید به عنوان یک ماما در این مراکز فوق‌العاده پیشرفته مشغول به کار شوید.

به طبع فعالیت در چنین مراکزی که در آن‌ها از جدیدترین دستگاه‌های درمانی استفاده می‌شود، لذت‌بخش خواهد بود. شما دیگر به عنوان یک ماما با مواردی همچون کمبود امکانات روبه‌رو نخواهید شد و می‌توانید فعالیت مدنظر خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. خدمت‌رسانی در این بیمارستان‌ها به بیماران یک تجربه لذت‌بخش است.

دستمزد بسیار مناسب

از جمله سایر مزایای مهاجرت مامایی به عمان می‌توان به دستمزد بسیار بالای شغل مامایی در این کشور پرداخت. همان‌طور که می‌دانید مامایی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین مشاغل درمانی به شمار می‌آيد و طبیعی است که دستمزد مربوط به آن نسبت به سایر مشاغل حوزه درمان بیشتر باشد. با وجود این باید گفت که کشور عمان یکی از معدود کشورهایی محسوب می‌شود که در آن حداکثر حقوق به ماماها داده می‌شود.

به عنوان مثال در بیمارستان‌های دولتی که عادی‌ترین مراکز شغلی برای ماماها به شمار می‌آيند، می‌توانید انتظار دریافت حقوقی برابر با چهارصد الی هشتصد ریال عمان را داشته باشید. با توجه به این مورد باید گفت که میزان دستمزد شما در این کشور حتی از حداکثر موجود در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز بالاتر است.

افزایش دستمزد در صورت سابقه بالاتر

مهاجرت مامایی به عمان یک گزینه بسیار مناسب برای افرادی محسوب می‌شود که سابقه خوبی در این حوزه دارند. دلیل این امر را می‌توان امکان افزایش دستمزد با توجه به سابقه فرد دانست. به طور مثال در صورتی که بین پنج الی ده سال سابقه کار داشته باشید، میزان حقوق شما بیش از سی و دو درصد افزایش می‌يابد.

عدم پرداخت مالیات

کلیه فعالان حوزه درمان و بهداشت در کشور عمان از پرداخت هرگونه مالیاتی به صورت کامل معاف هستند. ماماها نیز از جمله همین افراد به شمار می‌آیند و به همین دلیل در طول مدت زمان حضور خود در کشور عمان هیچ مالیاتی از شما دریافت نمی‌‌شود. این موضوع نیز یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش محبوبیت مهاجرت مامایی به عمان در بین ایرانیان محسوب می‌شود.

این در حالی است که با مهاجرت کاری به برخی از کشورهای اروپایی، بخش عظیمی از درآمد شما به عنوان مالیات دریافت می‌شود. به عنوان مثال در کشور سوئد بیش از پنجاه درصد از کل درآمدتان به عنوان مالیات به دولت داده خواهد شد. حتی در کشوری همچون آلمان نیز میزان مالیات بر حقوق کلیه افراد چیزی حدود سی و سه درصد است که واقعاً رقم بالایی به شمار می‌آيد.

مهم‌ ترین مدارک موردنیاز برای مهاجرت به کشور عمان

مهاجرت مامایی به عمان دارای شرایط خاص خود است. یکی از این شرایط نیز ارائه مدارک موردنیاز در این زمینه است. شما به عنوان یک مهاجر خارجی باید در آزمون‌های مختلفی شرکت کنید و نمره قبولی مدنظر دولت عمان را به دست بیاورید. پس از دریافت نمره مربوطه، امکان ارائه درخواست برای دریافت ویزای کاری این کشور برای شما فراهم می‌شود. از جمله مهم‌ترین آزمون‌ها و مراحل مربوط به این موضوع باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • آزمون پرومتریک: این آزمون یک آزمون جامع پزشکی محسوب می‌شود. به منظور شرکت در این آزمون باید به کشور ترکیه و کشور امارات متحده عربی مسافرت کنید. شما باید نمره‌ای بیش از پنجاه درصد را در این آزمون به دست بیاورید.
  • ارزیابی مدارک: این مرحله توسط موسسه معتبر دیتافلو انجام می‌گیرد. در این مرحله کلیه مدارک تحصیلی شما به صورت کاملاً دقیق مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نبودن مشکل خاصی، مهر تأیید دیتافلو بر روی آن‌ها زده می‌شود.

علاوه بر دریافت مدارک مربوط به آزمون پرومتریک و دیتافلو، شما باید رزومه مناسبی را نیز تهیه کنید. این رزومه نقشی اساسی در زمینه انتخاب شما به عنوان بهترین کاندیدای مهاجرت مامایی به عمان ایفا می‌کند؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که دقت بسیار بالایی را در زمان تنظیم رزومه خود به خرج دهید.

مهم‌ ترین مدارک موردنیاز برای مهاجرت به کشور عمان

مصاحبه ویوا

پس از ارسال مدارک گرفته شده در مرحله پیشین، نوبت به مصاحبه موسوم به ویوا (viva) می‌رسد. جهت شرکت در این مصاحبه باید به کشور عمان مسافرت کنید. معمولاً می‌توان با استفاده از ویزای توریستی به راحتی در این مصاحبه حضور یافت.

در مصاحبه ویوا که به صورت حضوری برگزار می‌شود، برخی از متخصصین انتخاب شده توسط وزارت بهداشت کشور عمان سوالاتی تخصصی را در مورد حوزه فعالیت شما یعنی مامایی می‌پرسند. در صورت قبولی در این مصاحبه،‌ می‌توان گفت که مراحل مربوط به کسب ویزای کاری شما به پایان رسیده است و از شما درخواست می‌شود که هرچه سریع‌تر به این کشور مهاجرت کنید؛ بنابراین باید گفت که این مصاحبه، آخرین مرحله از مراحل مهاجرت شما به عمان محسوب می‌شود.

مامایی در آلمان

مامایی در آلمان

شرایط استخدام، شرایط اخذ ویزای مامایی، میزان درآمد و سایر مسائل مربوط به شغل مامایی در آلمان را در این مقاله توضیح خواهیم داد.

سخن آخر

اگرچه امکان مهاجرت کاری ماماها به کشورهای مختلفی وجود دارد، اما وجود مزایای مختلفی همچون حقوق بسیار مناسب و فعالیت در برخی از بهترین مراکز پزشکی جهان موجب شده است تا بسیاری از افراد کشور عمان را به عنوان اولویت خود در این زمینه انتخاب کنند.

با انتخاب مهاجرت مامایی به عمان می‌توانید از کلیه این مزایا به نحو احسن برخوردار شوید. امروزه کشور عمان نیاز شدیدی به فعالان حوزه بهداشت و درمان دارد و به همین دلیل شرایط بسیار خوبی را برای این افراد جهت مهاجرت فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان هرمس اپلای (hermesapply.com) تماس بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهاجرت ماماها به عمان چه مزایایی دارد؟
مسکن رایگان- بیمه بسیار مناسب- ثبات شغلی- کار در برترین بیمارستان‌های منطقه- دستمزد بسیار مناسب- افزایش دستمزد در صورت سابقه بالاتر- عدم پرداخت مالیات
چه آزمون‌ها و مراحلی برای مهاجرت به عمان مورد نیاز است؟
آزمون پرومتریک، ارزیابی مدارک و مصاحبه ویوا از مهم ترین آزمون‌ها و مراحلی هستند که باید طی شوند.
مصاحبه ویوا چیست؟
این مصاحبه، آخرین مرحله از مراحل مهاجرت شما به عمان محسوب می‌شود که در صورت قبولی در این آزمون از شما درخواست میشود هرچه سریعتر به این کشور مهاجرت کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای