ویزای کار مامایی در آلمان

ویزای کار مامایی در آلمان

شرایط استخدام، شرایط اخذ ویزای مامایی، میزان درآمد و سایر مسائل مربوط به شغل مامایی در آلمان را در این مقاله توضیح خواهیم داد.این مقاله کامل ترین و بروزترین مقاله در زمینه شغل مامایی در آلمان به زبان فارسی می باشد. با ما همراه باشید.

کاریابی در آلمان با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی کاربین از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

پادکست شرایط دریافت ویزای مامایی در آلمان

وقتی زندگی جدیدی آغاز می شود، ماما در آن جا حضور دارد.اکثر مردم فکر می کنند کار مامائی تماما تمرینات مختلف با زنان باردار و کمک به آنها برای زایمان در بیمارستان ها است. اما در واقع وظایف یک ماما بسیار گسترده تر است.

در ابتدا لازم است بدانید در سیستم آمریکایی، شغل مامائی سطوح مختلفی دارد که هرکدام وظایف و محدودیت هایی دارند. لازم به ذکر است این اولین مرتبه است که یک وبسایت فارسی به شرح این مطلب می پردازد.

آنچه در این مقاله میخوانید:

انواع گواهی نامه های مامایی

انواع گواهی نامه های مامایی در آلمان

سه نوع گواهینامه های مامائی به پرستار-ماما (Certified Nurse Midwife)، ماما (Certified  Midwife) و مامای حرفه ای ( Certified professional Midwife) تقسیم بندی می شوند که برای شما شرح داده می شود.

پرستار-ماما Certified Nurse Midwife

افرادی که به عنوان یک پرستار-ماما تایید می شوند هم آموزش های پرستاری و هم آموزش های مامائی را دیده اند. اگر علاقمند به شغل پرستاری-مامائی هستید باید در دوره ی آموزش مامائی که توسط کمیسیون اعتبار بخشی آموزش مامائی تایید شده است شرکت کنید.

 بیشتر این دوره ها به مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا ختم می شوند. به عنوان مثال در آمریکا، ماماهایی که گواهی پرستار-ماما را دریافت می کنند می توانند در هر 50 ایالت مشغول به کار شوند.

ماما Certified Midwife

ماماها که گاهی اوقات ماماهای ورودی مستقیم نامیده می شوند، باید در یک دوره ی معتبر مامائی شرکت کنند و همان صلاحیت های بالینی یک پرستار-ماما را کسب کنند. بعضی از این دوره ها ممکن است تنها ماماهای با تجربه ی قبلی در شاخه ی درمان را بپذیرند، گرچه شرایط در دوره ها و برنامه های مختلف متفاوت است. تفاوت بین این دو گواهی این است که ماماها نیازی به داشتن جواز ثبت شده ی پرستاری ندارند.

مهارت های بالینی موردنیاز برای هر دو گروه از ماماها و پرستار-ماماها یکسان است. علاوه بر این، آزمون صدور گواهینامه برای هر دو یکسان است. مسئولیت های شغلی هر دو گروه نیز یکسان است. دوره ی مامائی ممکن است گزینه خوبی برای افرادی باشد که دارای مدرک لیسانس در این زمینه هستند و تجربه مراقبت های بهداشتی درمانی را نیز دارند، اما به عنوان یک پرستار مجاز به فعالیت نیستند.

مامای حرفه ای Certified Professional Midwife

نوع سوم گواهینامه ی مامائی، مامای حرفه ای است.این گروه از ماماها نیاز به داشتن مدرکی خاص و یا گواهی پرستاری ندارند، اما تنها گروهی هستند که باید تجربه ی زایمان خانگی را داشته باشند.

بر اساس اظهار هیئت صدور گواهینامه ی ماماها در آمریکا، مامای حرفه ای در 27 ایالت تصدیق می شود. بعضی ایالت ها به این گروه از ماماها مجوز می دهند در حالی که سایر آن ها از ماماها می خواهند برای دریافت مجوز فعالیت اقدام کنند.

ماما

شرح شغلی مامایی در آلمان

ماما در مراقبت از مادر و نوزاد در دوران بارداری، حین زایمان و دوره ی حساس پس از زایمان (6 هفته ی اول پس از زایمان) آموزش دیده است. 

یک ماما اگر طی یک برنامه کارورزی تحت نظارت یک مامای باتجربه آموزش داده شود و آموزش رسمی پزشکی نداشته باشد نیز به عنوان ماما، منتها با عنوان مامای غیرمتخصص شناخته می شود. برنامه های آموزش رسمی مامائی نیز وجود دارند که 1 تا 3 سال به طول می انجامند و گواهی فنی مامائی نیز به افراد اعطا می شود. 

در نظر داشته باشید قوانین برای فعالیت ماماها در استان های مختلف متفاوت است.

مدارک و مراتب شغلی مامایی در آلمان

مدارک و مراتب شغلی مامائی انواع مختلفی دارد. ماما با مامای پرستار بسیار متفاوت است. مامای پرستار در هر دو رشته ی مامائی و پرستاری آموزش های لازم را دیده است.  مامای غیرمتخصص عموما در زایمان های در منزل و یا مراکر آزاد زایمان مشغول به کار هستند. این گروه از ماماها در بیشتر بیمارستان ها نمی توانند فعالیت کنند.

ممکن است یک ماما بیمه ی خسارت معالجه ی اشتباه را به عنوان یک پزشک نداشته باشد. بیمه ی پزشکی معمولا خدمات ماماهای غیرمتخصص را پوشش نمی دهد، اما آن ها کسانی هستند که خدمات را با تخفیف بیشتری نسبت به بیمارستان ها انجام می دهند.

ماما باید شرایط بیمار و بارداری اش را ارزیابی کند و بهترین برنامه را برای زایمان او در نظر بگیرد. اگر شرایط بیمار پرخطر تلقی شود باید حتما زیر نظر پزشک متخصص قرار بگیرد. 

ماما در طول مدت بارداری مادر را همراهی می کند و هرگونه ناهنجاری را بررسی می کند. ماما در حین زایمان در کنار مادر است و ایمنی نوزاد را تضمین می کند. پس از اتمام زایمان، ماما مادر و نوزاد را معاینه می کند و به شیردهی کمک می کند. این روند مراقبت معمولا 6 هفته انجام می شود.

مدارک و مراتب شغلی مامایی در آلمان

وظایف ماما در آلمان چیست؟

ماما زنان باردار را در طول حاملگی همراهی می کند، در سپری کردن مراحل قبل از تولد آن ها را یاری می دهد، در زمان تولد به آن ها کمک می کند و مادران را با کودک خود در چند ماه اول تحت مراقبت می گیرند.

ماماها در آلمان کجا کار می کنند؟

ماماها می توانند در بیمارستان و درمانگاه مشغول به کار شوند یا می توانند به طور مستقل کار کنند. آن ها همچنین می توانند در مراکز مخصوص زایمان که جایگزینی برای بخش زایمان بیمارستان ها است مشغول به کار شوند.

ماماها می توانند در بیمارستان و درمانگاه مشغول به کار شوند یا می توانند به طور مستقل کار کنند.

چگونه یک فرد ماما می شود؟

هم اکنون ماماها دوره آموزش سه ساله ای را در مدارس مامایی وابسته به بیمارستان ها می گذرانند. جدای از تئوری، آنها همچنین تجربه هایی را در بخش زایمان، در بخش بعد از تولد و در کلینیک کودکان به طور عملی تجربه می کنند. از سال 2020، این برنامه آموزشی به مدرک لیسانس تبدیل می شود که در این صورت به ماماهای جوانی نیاز خواهد داشت که دارای مدرک دانشگاهی یا کالج مامائی باشند.

مامایی در آلمان

مامایی در آلمان یک حرفه بهداشتی است که از زنان در دوران بارداری، زایمان و پس از زایمان مراقبت می کند.

حدود 18000 ماما در آلمان وجود دارد که امتحان خود را در یکی از 58 مدرسه مامایی موجود در این کشور گذرانده اند. در مورد ماماهای خارجی از سراسر جهان که مایل به کار در آلمان هستند، ممکن است مجبور شوند برای بهبود دانش نظری خود و به دست آوردن تجربه عملی بیشتر به یکی از مدارس آلمانی مامایی مراجعه کنند.

آموزش در آنجا شامل حدود 1600 ساعت تئوری و حدود 3000 ساعت تمرین عملی است. به منظور ارائه بینش عمیق در مورد انواع شاخه های زنان و زایمان، این مدارس با بیمارستان های مختلفی که در 16 ایالت آلمان واقع شده اند، همکاری می کنند.

شرایط استخدام ماما در آلمان

بیمارستان های کوچکتر با 300 تا 700 زایمان در هر سال اغلب توسط ماماها و متصل به بیمارستان اداره می شوند. این به این معنی است که آنها توسط بیمارستان ها استخدام نمی شوند و به صورت آزاد کار می کنند. از این رو، آنها باید خودشان را بیمه کنند. به طور معمول بیمارستان های کوچک و فاقد بخش تخصصی نوزادان، فقط بارداری های کم خطر را انجام می دهند.

با این وجود، بیمارستان های بزرگتر و کلینیک های دانشگاهی بخش های مخصوص کودکان با واحدهای مراقبت ویژه نوزادان دارند که به آنها امکان مراقبت از بیماران در شرایط پرخطر را می دهد. بنابراین، بخش زنان و زایمان در این بیمارستان ها شرایط استاندارد پزشکی بسیار بیشتری دارند و ماماها نیز کارکنان آن هستند. این ماماها توسط بیمارستان ها بیمه می شوند.

علاوه بر این، چندین بیمارستان در آلمان اتاق های خاصی را علاوه بر اتاق های زایمان طبیعی فراهم کرده اند که فقط ماماها در آن حضور دارند. در این اتاق شرایط طبیعی تولد بدون هیچ گونه مداخله ای ایجاد شده است.

 تیم پزشکی در فاصله ای اندک از مادر قرار دارد و مادر در آنجا می تواند کودک را در یک محیط امن و صمیمی در حالی که می داند تیم پزشکی برای یاری آماده است، به دنیا بیاورد.

بیمارستان های کوچکتر با 300 تا 700 زایمان در هر سال اغلب توسط ماماها و متصل به بیمارستان اداره می شوند.

درآمد مامایی در آلمان

درآمد یک ماما در آلمان حدودا سالی 26880 یورو می باشد. هم چنین ماماها سالیانه حدودا 1120 یورو پرداختی اضافه دریافت می کنند.

سخن آخر

اگر شما هم در رشته مامایی تحصیل کرده اید و تمایل دارید که شرایط شما برای مهاجرت کاری مورد ارزیابی قرار گیرد حتما فرم زیر را تکمیل نموده و برای ما ارسال کنید. کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای یک ارزیابی دقیق و مناسب را برای شما تضمین می کنند.

مقاله پیشنهادی : لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

سوالات متداول

پرستار-ماما Certified Nurse Midwife
ماما Certified Midwife
مامای حرفه ای Certified Professional Midwife

ماما در مراقبت از مادر و نوزاد در دوران بارداری، حین زایمان و دوره ی حساس پس از زایمان (6 هفته ی اول پس از زایمان) آموزش دیده است

ماماها می توانند در بیمارستان و درمانگاه مشغول به کار شوند یا می توانند به طور مستقل کار کنند. آن ها همچنین می توانند در مراکز مخصوص زایمان که جایگزینی برای بخش زایمان بیمارستان ها است مشغول به کار شوند

درآمد یک ماما در آلمان حدودا سالی 26880 یورو می باشد. هم چنین ماماها سالیانه حدودا 1120 یورو پرداختی اضافه دریافت می کنند

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
17 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا تنهایی

شرط سنی در المان برای ماما

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  زهرا تنهایی

سلام وقتتون بخیر.
برای ویزای کار مامایی در آلمان در حال حاضر تا سن 40 سال پذیرش فایل داریم . البته بستگی به رزومه و سطح زبان متقاضی هم دارد .

فهیمه

سلام وقتتون بخیر من حدود ۶ سال در ایران سابقه کار دارم و مدارک برای ارزیابی به آلمان رفته.
الان نمونه جوابایی که از ارزیابی مدارک همکاران دیگه برام فرستادن حدود ۱۳۰۰ سال تئوری و ۶۰۰ ساعت عملی پی نیاز خوردن و بالای برگه نوشته آوسبیلدونگ.
من الان یه سوالی دارم من که کارشناسی مامایی دارم و ۶ ساله در ایران دارم کار میکنم مجدد اونجا باید برم دوره آوسبیلدونگ بگذرونم؟ اونم با این حجم بالای تئوری و عملی؟ من شنیده بودم پروسه افرادی که مدرک تحصیلی مرتبطت دارن اومشولونگ هست.
میشه تو این زمینه راهنماییم کنید؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فهیمه

سلام وقتتون بخیر .
اگر شرایط سنیتون مناسب باشه نیازی به گذروندن دوره های آوسبیلدونگ نیست و میتونید برای جاب آفر آلمان اقدام کنید .

سمیه

سلام آیا در حین آمورش در بیمارستان یا درمانگاه مشغول به کار خواهیم بود؟ اگر از طریق جاب آفر وارد بشیم از همون ابتدا استخدام هستیم یا ابتدا دوره آوسبیلدونگ باید گذروند؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سمیه

سلام وقتتون بخیر .
بله دوره کارآموزی در بیمارستان ها و مراکز درمانی هست ولی این که شما به عنوان کادر درمان ، زمانی که استخدام شوید نیاز به گذراندن دوره کارآموزی داشته باشید یا خیر بستگی به نظر کارفرمای شما دارد .

fatemeh

با سلام و وقت بخیر ایا برای پذیرش ماما شرط سن هم مطرح است واینکه سابقه کار بالای ده سال تاثیر مثبتی بر پذیرش دارد؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  fatemeh

سلام وقتتون بخیر .
محدودیت سنی برای رشته شما تا 40 سال وجود دارد . هرچه سابقه کار و رزومه قوی تری داشته باشید شانس کاریابیتون افزایش پیدا میکنه .

حیوا

سلام وقت بخیر
آیا ممکن هست در طی گذراندن دوره Ausbildung مامایی در رشته های master مثلpharmzie تحصیل کرد؟
سوال دیگه اینکه سابقه کاری جز پیش شرط هاست یا خیر فقط نکته مثبت حساب میشه ؟
متشکرم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حیوا

سلام وقتتون بخیر .
خیر تا دوسال نمیتونید تحصیل کنید .

کوثر عطایی

سلام و درود برا دوره ی آموزشی و بعد دوره ی استخدام و کاری در این رشته چند ساعت در هفته و ماه زمان اختصاص داده میشه؟و این شخص میتونه همزمان باکار در مقطع کارشناسی یه رشته دیگه هم تحصیل کنه؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  کوثر عطایی

سلام وقتتون بخیر .
دوره آوسبیلدونگ اگر مد نظرتون هست حدودا 8 ساعت در روز شما را به خود اختصاص میدهد .
درارتباط با سوال دوم شما : اگر مشغول به کار شوید به صورت رسمی بله میتونید در مقطع کارشناسی تحصیل کنید همزمان .

فرخنده

ایا در المان به ماما های مسکن هم داده میشود و در زمان دوره های اموزشی حقوق دریافت میکنند؟

هرمس اپلای
پاسخ به  فرخنده

سلام هزینه مسکن و تهیه آن بر عهده خود شخص هست ولی در حین دوره حقوق در یافت خواهید کرد

بهاره صمدی

سلام .وقتتون بخیر .لطفا در مورد معادلسازی مدارک مامایی در المان و امتحانی که باید بگذرونن دقیقتر بفرمایید چه جوری است ؟منابع امتحانی چی هست ؟

هرمس اپلای
پاسخ به  بهاره صمدی

سلام وقت بخیر مدارک ترجمه شده شما ابتدا باید به زاب فرستاده بشه تطبیق و تایید بشن و بعد از ان باید به سازمان دیگه ایی فرستاده بشه برای تصدیق مدارک

ایران

مرسی عالی بود بازم اگه اطلاعاتی از مامایی دارید بذارید . بسیار عالی بود

مقالات پیشنهادی :

زندگی در قبرس

حاشیه دریای مدیترانه معمولا از نگاه بسیاری از مردم جهان یکی از زیبا‌ترین نقاط کره خاکی است. کشورهای که در

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟

یک پرسش سرنوشت‌ساز؛ برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟ مهاجرت یکی از مهم‌ترین تصمیمات افراد در زندگی است. تصمیمی که