مهاجرت معماران به استرالیا

مهاجرت معماران به استرالیا

مهاجرت معماران به استرالیا مطلبی است که در این مقاله به آن میپردازیم معماری به نوعی ترکیبی از علم و هنر است و به عنوان یک مهندسی برای طراحی، ساخت و ابداع سازه‌های جدید در ساختمان‌های بزرگ قلمداد می‌شود. در کشور استرالیا معماری یکی از باارزش‌ترین شغل‌ها به حساب می‌آید. این اهمیت ویژه به دلیل پیشرفت فناوری‌های مدرن و تأثیر معماران روی آن‌ها است. به همین دلیل، این روزها مهاجرت معماران به استرالیا مورد توجه قرار گرفته است.

چه شما یکی از معماران خوب و برجسته‌ای باشید که تبحر بالایی دارد یا فردی باشید که به تازگی فعالیت خود را شروع کرده است، می‌توانید مهاجرت به استرالیا را در لیست خود قرار دهید. استرالیا یکی از بهترین گزینه‌ها برای دنبال کردن علایق خود در زمینه معماری است. اگر در زمینه مهاجرت به استرالیا به عنوان یک معمار سؤالی داشتید، می‌توانید از مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای کمک بخواهید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به جزئیات بیشتری در خصوص مهاجرت در حوزه شغل معماری به کشور استرالیا بدانید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آیا استرالیا نیاز به معماران خوب و ماهری دارد؟

پاسخ این سؤال مثبت است. در تمام قاره استرالیا شاهد سکونت افراد زیادی با فرهنگ‌ها و دیدگاه‌های متفاوت هستیم. این خصوصیت باعث می‌شود افرادی که علایق و خلاقیت بالایی در زمینه معماری دارند، فضای مناسبی را برای استفاده از تبحر خود پیدا کنند.

در این بین، ممکن است نیاز به معماران و تخصص‌های خاص آن‌ها در هر منطقه از استرالیا متفاوت باشد. از آنجایی که در برخی از نقاط این کشور شاهد سرمایه‌گذاری‌های عظیم دولت روی پروژه‌های ساخت و ساز هستیم؛ به احتمال زیاد، در چنین مناطقی میزان رشد تقاضا برای حرفه معماری بیشتر است. از این رو، لازم است قبل از تصمیم‌گیری در مورد مهاجرت معماران به استرالیا در مورد مناطق مختلف این کشور اطلاعات کافی و به‌روزی کسب کنید.

آیا استرالیا نیاز به معماران خوب و ماهری دارد؟

معماری در قاره استرالیا

در استرالیا تخصص معماری به شما این فرصت را می‌دهد تا بتوانید محیط جدیدی را شکل دهید یا این که محیطی را که در حال حاضر وجود دارد، به سبک دیگری تغییر دهید. معماران با کمک گرفتن از خلاقیت خود ساختارهای بی نظیر و نفس‌گیری را خلق می‌کنند و جذابیت این رشته باعث شده است تا به مرور زمان علاقه‌مندان زیادی به سمت رشته معماری جذب شوند.

این رشته فرصت‌های زیادی را برای افرادی که خارج از این منطقه زندگی می‌کنند، ایجاد کرده است. به دلیل کمبود نیروی متخصص در استرالیا، بسیاری از شرکت‌ها به دنبال جذب و استخدام معماران ماهر و باتجربه از سایر نقاط دنیا هستند. برای این که بخواهید از گزینه‌های ممکن برای مهاجرت معماران به استرالیا استفاده کنید، باید در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید. از این رو، می‌توانید از مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای راهنمایی‌های بیشتری بخواهید.

چه فرصت‌ های شغلی برای معماران در استرالیا وجود دارد؟

در استرالیا فرصت‌های متعددی برای معماران خارجی وجود دارد که برخی از آن‌ها بر اساس میزان مهارت فرد عبارت‌اند از:

 • معماران سطح متوسط برای کار کردن در پروژه‌های تجاری و مسکونی
 • معماران آشنا به Revit و مسلط به طراحی‌های سه بعدی و رندرگیری
 • مستندسازان Revit برای موقعیت‌های سطوح متوسط و بالا
 • طراحان داخلی برای پروژه‌های مسکونی
 • طراحان آشنا به ساخت پلان
 • معماران برای کار کردن در فاز ساخت پلان و طراحی
 • کاندیداهایی برای رهبری و تولید پروژه‌های کاری جدید
 • معمارانی برای کار کردن در پروژه‌های کوچک مردمی (این پروژه‌ها روی بهبود فضاهای عمومی متمرکز هستند)

اگر فکر می‌کنید در هر یک از زمینه‌های گفته شده مهارت و تخصص کافی دارید، می‌توانید از گزینه‌های مهاجرت معماران به استرالیا استفاده کنید. مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای با بیش از 280 پرونده مهاجرتی موفق آماده است تا شما را در این زمینه راهنمایی کند.

ویزای مورد نیاز معماران خارجی در استرالیا

همان طور که گفته شد، معماری برای مهاجرت به استرالیا یکی از گزینه‌های خوب شغلی است. طبق لیست مهارت‌های استراتژیک، معماری در گروه پروژه‌های متوسط یا طولانی مدت قرار می‎گیرد و کسانی که از مهارت‌ها و تخصص‌های خاصی برخوردار هستند، شانس این را دارند که ویزای مطرح شده در برنامه مهاجرتی مهارت‌ها یا GSM را به دست آورند.

مهاجرت معماران به استرالیا با تخصص بالای فرد امکان‌پذیر است و به او یکی از انواع ویزاهای زیر تعلق می‌گیرد. این ویزاها عبارت‌اند از:

 • ویزای مهارتی به صورت مستقل 189
 • ویزای مهارتی با اسپانسر ایالتی 190
 • ویزای کار مهارتی مناطق کم جمعیت 491

هر یک از مهارت‌های مورد نیاز در کشور استرالیا در لیست مشاغل MLTSSL  یاSTSOL  با کد مهاجرتی خاصی مشخص می‌شود. کد مربوط به رشته معماری در این لیست عدد 232111 است. این عدد را کد استاندارد استرالیا یا کد ANZSCO می‌نامند.

ویزای مهارتی کاری مستقل 189 استرالیا

مهاجرت معماران به استرالیا می‌تواند از طریق کد 189 صورت گیرد. این کد یک ویزای اقامت دائم برای کسانی است که مهارت‌ها و تخصص‌های مورد نیاز را برای جبران کمبود نیرو در استرالیا دارند. این افراد نباید با اسپانسری یک کارفرما، اعضای خانواده یا هیچ فرد دیگری کار پیدا کرده باشند.

برای این که بتوانید ویزای مهارتی مستقل را با موفقیت کسب کنید، لازم است در ابتدا در EOI به صورت آنلاین ثبت‌نام کنید تا در صورت واجد شرایط بودن برای اخذ ویزا از شما دعوت شود. در این زمان، باید بتوانید موارد  لازم برای اخذ ویزا را کسب کنید. برای دریافت این ویزا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • سن زیر 45
 • توانایی خوب در زبان انگلیسی
 • تجربه کار در استرالیا یا مناطق دیگر
 • مدارک معتبر از استرالیا یا نقاط دیگر
 • مدارک تحصیلی مورد نیاز در استرالیا
 • مهارت‌های خاص

با داشتن این ویزا می‌توانید اقامت دائم استرالیا را کسب کنید و در صورتی که اقامت دائم را به دست آورید، قادر هستید به بیرون از این کشور سفر کنید یا در استرالیا به کار کردن یا تحصیل بپردازید. همچنین می‌توانید از خدمات سلامتی در این منطقه استفاده کنید و در زمان تأیید مدارک، درخواست شهروندی خود را ارائه کنید. نکته جالب توجه این است که اعضای خانواده فرد واجد شرایط نیز اجازه اقامت در این کشور را به دست می‌آورند.

ویزای مهارتی کاری مستقل 189 استرالیا

مهاجرت از طریق ویزای مهارتی با اسپانسر ایالتی 190

ویزای مهارتی 190 نوعی ویزای کاری است که به مهاجران دارای مهارت و حرفه‌های خاص داده می‌شود. برای این که بتوانید چنین ویزایی را اخذ کنید، لازم است سن شما کمتر از 45 سال باشد و در ROI پذیرفته شده باشید. همچنین باید انگلیسی را در حد مناسبی مسلط باشید و برای حرفه‌ای که قصد مهاجرت از طریق آن را دارید، مرحله ارزیابی مهارت را با موفقیت پشت سر بگذارید.

برای مهاجرت معماران به استرالیا از طریق دریافت ویزای 190 لازم است که ابتدا در EOI ثبت‌نام کنید. در این مرحله کد مهارت انتخابی خود را وارد می‌کنید. اگر از جایی برای کار دعوت شده‌اید، باید فرم مربوطه را پر کنید. زمانی که این کار را با موفقیت انجام دادید، باید برای درخواست ویزای مورد نظر خود ثبت‌نام کنید. برای تأیید مراحل اولیه لازم است شرایط زیر را داشته باشید:

 • حداقل سن مجاز
 • توانایی خوب در زبان انگلیسی
 • مهارت‌های بالا و تجربه کاری در استرالیا یا خارج از این کشور
 • داشتن یک اسپانسر کاری
 • مدارک تحصیلی مورد نیاز در استرالیا

بعد از دریافت ویزای مهارتی با اسپانسر 190 اجازه اقامت دائم در کشور استرالیا را خواهید داشت. شما می‌توانید به داخل یا خارج از این کشور مسافرت کرده و مجوز کار و تحصیل در استرالیا را نیز کسب ‌کنید. همچنین می‌توانید از خدمات سلامتی دولت بهره‌مند شوید و پس از تأیید مدارک برای شهروندی استرالیا درخواست دهید. اعضای خانواده فرد واجد شرایط نیز اجازه اقامت دائم در این کشور را پیدا می‌کنند.

ویزای کار مهارتی مناطق کم جمعیت 491

ویزای کار مهارتی 491 به مهاجران اجازه می‌دهد به مدت پنج سال در محل مشخص شده کار، تحصیل و زندگی کنند. امکان دائمی شدن این ویزا برای فرد مهاجر وجود دارد. کسانی که ویزای 491 دریافت می‌کنند، بعد از گذشت سه سال می‌توانند برای ویزای 191 با اقامت دائم درخواست دهند.

برای دریافت این ویزا باید یکی از مهارت‌های مورد تأیید در  ROI را داشته باشید. همچنین باید سن شما کمتر از 45 سال باشد و انگلیسی را در سطح مناسبی بدانید. لازم است در تست ارزیابی مهارتی دولت استرالیا حداقل نمره 65 را دریافت کنید. اگر فکر می‌کنید سطح مهارتی شما خوب است، می‌توانید برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید.

ویزای کار مهارتی مناطق کم جمعیت 491

کسانی که قصد دریافت ویزای 491 را دارند، باید حداقل به مدت پنج سال بعد از دریافت ویزا، در این کشور اقامت داشته باشند. آن‌ها در طول این زمان محدودیتی در سفر از استرالیا نخواهند داشت و می‌توانند در آینده درخواست اقامت دائم کنند.

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

اگر قصد مهاجرت به استرالیا و دریافت اقامت این کشور را دارید، بدون شک باید بدانید که مهاجرت کاری به استرالیا، یکی از متداول‌ترین شیوه‌های مهاجرتی به این کشور است. اساس این برنامه مهاجرتی بر پایه کسب امتیاز می‌باشد، یعنی شما زمانی می‌توانید موفق به اخذ ویزای کار استرالیا شوید و از طریق کار و تخصصان به این کشور مهاجرت کنید که حداقل امتیاز تعیین شده توسط دولت استرالیا که برابر ۶۵ است را داشته باشد.

نتیجه گیری و کلام آخر

معماری یکی از حرفه‌های مورد توجه در استرالیا است. این کشور به دلیل کمبود نیروی متخصص تمرکز زیادی روی جذب نیروی ماهر از خارج از کشور دارد. شما برای دریافت ویزای کاری استرالیا برای رشته معماری می‌توانید از سه طریق ویزای 189، ویزای 190 و ویزای مهارتی 491 اقدام کنید.

مهاجرت معماران به استرالیا از طریق هر یک از این‌ ویزاها راه و روش خاص خود را دارد. برای این که احتمال موفقیت شما در طول این روند بیشتر باشد، باید از افراد متخصص کمک بگیرید. مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای با بیش از ده سال سابقه کار درخشان می‌تواند در طول این مسیر راهنمای شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
فرصت‌های شغلی در کشور استرالیا چگونه است؟
معماران سطح متوسط برای کار کردن در پروژه‌های تجاری و مسکونی معماران آشنا به Revit و مسلط به طراحی‌های سه بعدی و رندرگیری مستندسازان Revit برای موقعیت‌های سطوح متوسط و بالا طراحان داخلی برای پروژه‌های مسکونی طراحان آشنا به ساخت پلان معماران برای کار کردن در فاز ساخت پلان و طراحی کاندیداهایی برای رهبری و تولید پروژه‌های کاری جدید معمارانی برای کار کردن در پروژه‌های کوچک مردمی (این پروژه‌ها روی بهبود فضاهای عمومی متمرکز هستند)
ویزاهای مهارتی در استرالیا چه انواعی دارد؟
ویزای مهارتی به صورت مستقل ۱۸۹ ویزای مهارتی با اسپانسر ایالتی ۱۹۰ ویزای کار مهارتی مناطق کم جمعیت ۴۹۱
شرایط لازم برای دریافت ویزای مهارتی کاری مستقل ۱۸۹ استرالیا چیست؟
سن زیر ۴۵ توانایی خوب در زبان انگلیسی تجربه کار در استرالیا یا مناطق دیگر مدارک معتبر از استرالیا یا نقاط دیگر مدارک تحصیلی مورد نیاز در استرالیا مهارت‌های خاص
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای