مهاجرت پرستاران

شرایط مهاجرت پرستاران به خارج

از مشاغلی که در خارج از کشور نیاز مبرمی وجود دارد، شغل پرستاری می  باشد. کشورهایی مانند کانادا، آلمان و ترکیه به علت کمبود نیروی خود در بخش پرستاری، برای جبران کسری خود از خارج از کشور تامین نیرو می کنند. پرستاران درآمد بسیار خوبی در این کشور ها دارند و از احترام بسیاری نیز برخوردار هستند. اکنون کشورهای استرالیا، آلمان و کانادا نیز از نیروی کار پرستاران ایرانی به خوبی استقبال کرده و کمبود نیروی خود را جبران می کند.در این مقاله به مهاجرت پرستاران در کشورهای مختلف می پردازیم.با ما همراه باشید

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

انواع مهاجرت برای گروه پرستاری

یکی از پرتقاضاترین مشاغل در خارج از کشور پرستاری است. با داشتن بسیاری از تخصص های پرستاری، بسیار  دشوار است که تصمیم بگیرید کدام نوع شغل پرستاری برای شما در خارج از کشور مناسب است. از یک پرستار انکولوژی گرفته تا یک پرستار مراقبت های ویژه رده های بسیاری از پرستاری وجود دارد. در زیر می توانید لیستی از انواع مختلف پرستاری را نگاه کنید.

از نظر وظایف و سطوح کاری طیف وسیعی از پرستاران کار می کنند که در زیر به چندی از آنها اشاره شده است:

 

وظایف انواع پرستار
کار در بیمارستان

پرستار فوریت های پزشکی

پرستار ثبت شده
آماده سازی دارو

چک کردن علائم حیاتی

پرستار عملی
تشخیص و درمان بیماریها در حیطه تخصص پرستار بالینی
تشخیص بیماری و تجویز دارو پرستار پزشک
پرستار بخش مراقبت های ویژه بیمارستان پرستار مراقبت های ویژه
پرستار اتاق عمل

پرستاری بیمار در قبل، حین و بعد عمل

پرستار اتاق عمل
پرستار ویژه نوزادان پرستار مراقبت های ویژه
پرستاری از افراد دیالیزی در بیمارستان پرستار دیالیز
پرستار بیمار در قبل، حین و پس از بیهوشی پرستار بیهوشی
پرستاری از افرادی که آسیب های شدید دیده اند پرستار اورژانس
پرستاری از بیماران سرطانی پرستار انکولوژی
پرستاری از کودکان و سالمندان در منزل پرستار خانگی

راه های مهاجرت پرستاران

یکی از آسانترین روش های مهاجرت پرستاران، تحصیل این رشته در کشور مورد نظر است. شما با این روش زبان خود را نیز تقویت می کنید که برای پیدا کردن کار شما مشکلی نخواهید داشت.

متقاضیان رشته پرستاری می توانند که در رشته مورد نظر خود مدرک کارشناسی را اخذ کرده و به صورت تخصص این رشته را در دوره کارشناسی ارشد بیاموزند. در برخی از کشور ها نیز شما می توانید در رشته پزشکی پس از پایان دوره تحصیل خود شرکت داشته باشید.

مهاجرت پرستاری به آلمان

آلمان یکی از کشور هایی است که به پرستاران مجرب نیاز دارد. این کشور به علت بالا رفتن سن جمعیت با کمبود نیرو در بخش پرستاری مواجه شده است و از این رو پرستاران بی شماری را از این طریق از کشور های خارجی جذب می کند.

شرایط لازم مهاجرت پرستاران به آلمان شامل موارد زیر است:
تسلط به زبان آلمانی در سطح B2.
مدارک تحصیلی مرتبط با رشته پرستاری.
تمکن مالی.
انگیزه نامه.

شرایط لازم مهاجرت پرستاران به آلمان

مهاجرت پرستاری به کانادا

تقاضای بسیاری در مشاغل پرستاری در کانادا وجود دارد. پرستاری یکی از مشاغل NOC کانادا است و پرستاران می توانند با داشتن پیشنهاد کاری به کانادا مهاجرت کنند. پرستاران واجد شرایط برای اقامت دائم مهارت کاری فدرال به دو صورت نامزدی فدرال و استانی واجد شرایط دریافت ویزای کار استرالیا هستند.

برای کار در استرالیا شما مدرک تحصیلی در رشته پرستاری داشته باشید. اگر قصد دارید در استان کبک مشغول به کار شوید باید مدرک زبان فرانسه نیز داشته باشید. در دیگر استان های کانادا شما می توانید با مدرک انگلیسی آیلتس ۶.۵ به بالا می توانید نیز مشغول به کار شوید. استان های کبک، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک استان هایی هستند که نیاز شدید به نیروی کار پرستاری دارند.

مهاجرت پرستاری به کبک کانادا

استان کبک در شرق کانادا قرار گرفته و زبان رسمی این استان فرانسوی می باشد. کبک با تسهیل مهاجرت پرستاران به این استان از طریق برنامه مهارت کاری، از کسری نیرو در این بخش جلوگیری می کند. تقاضا برای پرستاران در استان کبک و دیگر استان های کانادا به علت پیر شدن جمعیت زیاد شده است.

پرستارانی که قصد مهاجرت به استان کبک را دارند باید حداقل ۵۰ امتیاز در شبکه انتخاب کبک دریافت کرده باشند. عواملی چون توانایی در زبان فرانسوی، داشتن مدرک تحصیلی، سابقه کاری و دریافت پیشنهاد کاری می تواند امتیاز شما را برای مهاجرت به کبک کانادا افزایش دهد.

مهاجرت به نوا اسکوشیا کانادا برای پرستاران

استان ساحلی و زیبای نوا اسکوشیا در شرق کانادا، برنامه نامزدی نوا اسکوشیا (NSNP) را برای پرستارانی که ساکن خارج کانادا هستند و مایلند که به این کشور مهاجرت کنند در نظر گرفته است. یک پرستار برای آنکه  با  این برنامه مهاجرتی به کانادا مهاجرت کند باید حداقل یک سال سابقه پرستاری داشته و پروفایل خود را در اکسپرس انتری کانادا فعال کرده باشد.

مهاجرت به نیوبرانزویک کانادا برای پرستاری

یکی از سیزده استان کانادا که در شرق این کشور قرار گرفته است استان نیوبرانزویک است. این استان یکی از استان های کانادا است که زبان رسمی آن انگلیسی و فرانسوی می باشد. این استان نیز همانند دیگر استان های کانادا نیاز به نیروی کار پرستار دارد و برای تامین نیروی خود از پرستاران خارج از کانادا استفاده می کند.

پرستاران برای مهاجرت به کانادا به استان نیوبرانزویک باید شرایط زیر را داشته باشند:

داشتن مدرک تحصیلی در رشته پرستاری یا رشته های مرتبط
مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی
در پنج سال گذشته حداقل دو سال سابقه کار مرتبط داشته باشند

مهاجرت به نیوبرانزویک کانادا برای پرستاری

مهاجرت به استرالیا از طریق پرستاری

شغل پرستاری مورد تقاضا بیشتر استان ها و سرزمین های استرالیا می باشد. در استرالیا، دو سطح پرستاری وجود دارد. یکی پرستار ثبت شده (Registered) و دیگری ثبت نام شده (Enrolled) است. پرستاران ثبت شده یک مدرک لیسانس دانشگاهی سه ساله را دارند اما پرستاران ثبت نام شده در یکی دوره آموزش یکساله پرستاری شرکت کرده اند.

برای کار در رشته پرستاری در استرالیا باید از طریق ویزای زیر کلاس ۱۸۹ مهارت کاری مستقل اقدام کنید. این ویزا توسط دولت و یا استان استرالیا حمایت مالی نمی شود. برای دریافت این ویزا شما باید حداقل ۶۰ امتیاز کسب کرده باشید.

مهاجرت پرستاران به سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران است و فرصت های بی شماری برای کسانی که قصد دارند در زمینه پرستاری در این کشور فعالیت کنند وجود دارد. افزایش سن و پیر شدن جمعیت سوئد موجب تقاضا از پرستاران  و مراقبان در بخشهای سلامت شده است. به عنوان مثال، در بخش آنکولوژی و قلب. سوئد با کمبود نیرو پرستاری مواجه شده است که برنامه های مهاجرت کاری برای این بخش در نظر گرفته است.

مهاجرت شغل پرستار به آمریکا

برای مهاجرت به ایالات متحده، مهاجران که قصد مهاجرت دارند باید تحصیلات پرستاری خود پشت سر گذاشته باشند. یک پرستار می تواند راحت تر از سایر مشاغل به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کند. پرستاران که تحصیلات آکادمیک دارند می توانند به آسانی به آمریکا برای کار مهاجرت کنند. پرستاری به عنوان یک برنامه شغلی دارای کمبود در نظر گرفته می شود و راحتترین شغل برای مهاجرت می باشد.

مهاجرت پرستارها به عمان

عمان در انواع بخش های مراقبت های پزشکی به پرستاران نیاز مبرمی پیدا کرده است. با کمبود پرستار در این کشور، پرستارانی که تازه فارغ التحصیل می شوند امکان اینکه به صورت ۱۰۰٪ در یکی از   های مراقبت های بهداشتی این کشور مشغول به کار شوند وجود دارد. پرستاران شاغل در وزارت بهداشت عمان می توانند تا سن بازنشستگی در این کشور مشغول به کار شوند. از شرایط کار در رشته پرستاری در عمان داشتن مدرک تحصیلی در رشته پرستاری است.

مهاجرت پرستار به ترکیه

ترکیه از کشور هایی است که در زمینه پرستاری نیاز شدید به پرستار پیدا کرده است. این کشور از نیروی کار ایران نیز بسیار استقبال خوبی می کند. برای کار در زمینه پرستاری در کشور ترکیه باید در کنار داشتن مدرک تحصیلی پرستاری، سابقه کار در بخش سلامت داشته باشید. داشتن مدرک زبان معتبر نیز می تواند شانس شما را برای پیدا کردن کار در ترکیه افزایش دهد.

مهاجرت پرستار به فرانسه

فرانسه، یک مکان محبوب و پرتقاضا برای مهاجرت پرستاران می باشد. پرستاران در کشور فرانسه در سال چیزی در حدود ۳۰ هزار یورو در سال درآمد دارند. برای کار در این کشور شما باید مهارت زبان فرانسه داشته باشید. برای کار در فرانسه در شغل پرستاری باید مدرک تحصیلی در رشته پرستاری داشته باشید.

مهاجرت پرستاران

حقوق پرستار

میانگین ​​حقوق دریافتی پرستاران چیزی در حدود ۵۰.۰۰۰ دلار در سال یا ۲۵ دلار در ساعت است. با این حال، پرستارانی که تحصیلات آکادمیک دارند بسیار کمتر از دیگر پزشکان که درآمد آنها ۸۰،۰۰۰ دلار در سال است حقوق می گیرند.

در میان تمام رده های پرستاری بالاترین حقوق به پرستاران اطفال، پرستاران جراحی و پرستاران بخش مراقبت های ویژه تعلق می گیرد. پرستاران کودکان با میانگین حقوق ۸۹۰۰۰ دلار در سال بیشترین درآمد را در میان تمام پرستاران دارند.

معیارهای مهم برای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات

همه چیز درباره ی مهاجرت

مردم دلایل زیادی برای مهاجرت دارند که این دلایل ممکن است اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، زیست‌ محیطی یا برای پیوستن به خانواده باشد. علاوه بر این دلایل، عوامل فشار و عوامل کششی بر مهاجرت تأثیر دارند.

سخن پایانی

پرستاری از بهترین مشاغل برای مهاجرت کاری به خارج از کشور است و معمولا کشور های پیشرفته دنیا به علت بالا رفتن سن جمعیت و رشد اقتصادی با کسری نیرو به ویژه در شغل پرستاری مواجه هستند. کشور های بسیاری مانند آلمان، کانادا و استرالیا به تمام کسانی که برای کار در شغل پرستاری مهاجرت می کنند شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است. پرستاران به طور میانگین چیزی در حدود ۵۰ هزار دلار در سال در این کشور ها درآمد دارند. از مهمترین شغل های پرستاری که درآمد بسیاری نیز به همراه دارد پرستار اطفال می باشد. داشتن مدرک زبان، مدرک تحصیلی مرتبط و سابقه کاری می توانند به راحتی با اقامت کاری شما همراه باشد.

 

اگر شما پرستار هستید به هیچ عنوان این فرصت را از دست ندهید و برای مهاجرت به خارج از کشور اقدام کنید. برای مهاجرت شما نیاز به یک موسسه کاریابی دارید. موسسه کاریابی رامان اپلای با داشتن هزاران پرونده موفق می تواند به شما در امر مهاجرت خدمت رسانی کند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
شرایط مهاجرت پرستاران چیست؟
پرستاران برای مهاجرت باید مدرک زبان، مدرک تحصیلی مرتبط و سابقه کاری داشته باشند.
حقوق پرستاران در خارج از کشور چقدر می باشد؟
پرستاران در کشور های پیشرفته چیزی در حدود ۵۰ هزار دلار در سال درآمد دارند.
آسان ترین روش مهاجرت پرستاران چیست؟
یکی از آسانترین روش های مهاجرت پرستاران تحصیل در این رشته است. پس از پایان دوره شما می توانید بسیار راحت تر وارد بازار کار شوید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای