مهاجرت از ترکیه به آمریکا

مهاجرت از ترکیه به آمریکا

مهاجرت از ترکیه به آمریکا مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. این نوع مهاجرت دارای شرایط خاصی است و مهاجرت غیرمستقیم محسوب می‌شود.همچنین روش مناسبی برای مهاجران ایرانی است که نمیتوانند به صورت مستقیم به کشور آمریکا سفر کنند.  در این مطلب قصد داریم  انواع مختلف اقامت در آمریکا،روش مهاجرت به آمریکا،نحوه اخذ ویزا و هزینه های زندگی در آمریکا را به طور کامل بررسی کنیم.، پس تا ادامه مطلب با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهاجرت غیر مستقیم به آمریکا از طریق ترکیه

کشور آمریکا یکی از کشورهایی پیشرفته در جهان است که سالانه ایرانیان بسیاری قصد دارند تا به دلایل مختلف به این کشور مهاجرت کنند. اما به دلیل تحریم‌ها و روابط میان ایران و آمریکا، این کار به صورت مستقیم صورت نمی‌گیرد. پس تکلیف چیست؟ آیا می‌توان از کشوری واسطه برای این کار استفاده کرد؟

کشور ترکیه یکی از کشورهایی در جهان است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید پس از حداقل ۶ ماه اقامت در این کشور، برای دریافت ویزای کشور آمریکا اقدام کنید. اما شرایط و مراحل این کار چیست؟ در ادامه این مطلب از سایت هرمس قصد داریم تا شرایط مهاجرت از ترکیه به آمریکا را مورد بررسی قرار دهیم.

مهاجرت غیر مستقیم به آمریکا از طریق ترکیه

روش مهاجرت به آمریکا از طریق ترکیه

کشور آمریکا یکی از برترین کشورها در جهان است که اقتصاد پایدار و همواره مثبت آن، زبان‌زد مردم است. این کشور، یک کشور جهان اولی به شما می‌رود و جهان روی آن حساب ویژه‌ای باز می‌کند. در نظر داشته باشید که در کشور آمریکا، میزان درآمد با مخارج دارای تناسب است و از این رو مردم سختی چندانی را برای یک زندگی عادی در این کشور تجربه نخواهند کرد.

دولت آمریکا در سال‌های گذشته که ترامپ ریاست جمهوری آن را بر عهده داشت، قانون ممنوعیت ورود ایرانیان و برخی از دیگر کشورهای مسلمان را تصویب کرد. به واسطه این قانون، ایرانیانی که به صورت مستقیم نمی‌توانستند به این کشور سفر کنند، دیگر از طریق کشورهای واسطه مانند ترکیه هم این امکان را نداشتند. اما با روی کار آمدن بایدن، این قانون دست‌خوش تغییراتی شد.

بایدن این قانون را تعلیق کرد و اکنون ایرانیان این امکان را دارند که به هر دلیلی بتوانند به کشور آمریکا سفر کنند. در نظر داشته باشید که همچنان سفر به آمریکا به صورت مستقیم ممنوع است و شما برای این کار باید از کشورهای ثالث استفاده کنید.

اما برخی اوقات هدف شما تنها بازدید از این کشور نیست و قصد تحصیل یا کار در این کشور را دارید. پس در این حالت باید چه‌کار کنید. شما می‌توانید با کمک همان کشورهای واسطه که گفته شد، برای دریافت انواع مختلف اقامت در کشور آمریکا اقدام کنید.

بر طبق قوانین بین‌الملل، اگر بیشتر از ۶ ماه در هر کشوری به هر دلیلی به‌جز توریستی اقامت داشته باشید، می‌توانید از طریق این کشور برای دریافت انواع ویزای کشورهای مختلف دیگر اقدام کنید. به زبانی دیگر، مهاجرت از کشورهای بین‌المللی مانند ترکیه به آمریکا به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید با شرایطی آسان‌تر به کشور آمریکا مهاجرت کنید.

اقامت موقت ترکیه در این روش

اما چرا ترکیه را برای این کار انتخاب کنیم؟ کشور ترکیه یکی از کشورهایی در جهان است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با هزینه‌ای بسیار کمتر نسبت به کشورهای دیگر و در بازه زمانی کوتاه‌تر، یکی از انواع اقامت این کشور را دریافت کنید.

کشور ترکیه همواره این امکان را به ایرانیان می‌دهد تا بتوانند این کشور را برای زندگی و نه فقط برای میان‌بری به کشورهای دیگر، انتخاب کنند. اما به هر جال شما قصد دارید تا به آمریکا سفر کنید ولی برای این کار باید حداقل ۶ ماه را در ترکیه اقامت داشته باشید.

همانطور که گفته شد، بر طبق قوانین بین‌المللی شما می‌توانید پس از ۶ ماه اقامت در کشوری مانند ترکیه، از طریق آن برای دریافت ویزای کشورهای دیگر اقدام کنید. اما تنها داشتن ویزای این کشور برای این مدت کافی نیست و در این میان قوانینی هم وجود دارند.

یکی از این قوانین این است که شما در این مدت شش ماه اقامت خود از کشور ترکیه خارج نشوید. همچنین در این مدت نباید هیچ‌گونه پرونده کیفری را هم داشته باشید. اگر این موارد را رعایت کنید، این امکان را خواهید داشت که پس از مدت ذکر شده برای دریافت ویزای ایالات متحده اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاهای ترکیه و آمریکا

درست مانند هر کشور دیگری شما هم برای زندگی و اخذ اقامت کشور آمریکا نیاز خواهید داشت تا مدارم مختلفی را برای پیش‌برد روند مهاجرتی خود ارائه کنید. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که در کشور آمریکا شما نیاز دارید کارت ملی و دیگر مدارک هویتی خود از جمله شناسنامه و پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه را ارائه کنید.

در نظر داشته باشید که با توجه به نوع ویزا باید برخی مدارک دیگر نیز ارائه شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به کپی و اصل سند ازدواج به همراه ترجمه‌شده آن اشاره کرد. در برخی مواقع نیز ارائه گواهی فوت یا طلاق همسر هم الزامی می‌باشد.

ضمنا شما باید گواهی عدم سو پیشینه را هم ارائه کنید. در نظر داشته باشید که اگر قصد مهاجرت از ترکیه به آمریکا را دارید و بیش از یک سال از اقامت شما در ترکیه گذشته است، باید این گواهی را از خدمات پلیس این کشور دریافت کنید. در غیر این صورت می‌توانید همان گواهی ایرانی را ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاهای ترکیه و آمریکا

اگر هم قصد تحصیل در این کشور را دارید، باید تمام مدارک تحصیلی گذشته خود را به همراه داشته باشید. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که در برخی مواقع هم از شما ترجمه شده مدارک تحصیلی درخواست خواهد شد که باید آن را ارائه کنید.

نحوه اخذ ویزاهای ترکیه و آمریکا

نحوه مهاجرت از ترکیه به آمریکا و اخذ ویزای این کشور کمی پیچیده است و ممکن است باعث شود تا شما راه را اشتباه بروید. در نظر داشته باشید که برای این کار بهتر است یک آژانس مهاجرتی مجرب در کنارتان باشد تا شما را در این کار همراهی کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انواع مختلف اقامت در کشور آمریکا

تا به اینجا درباره شرایط دو کشور ترکیه و آمریکا صحبت کردیم. حال نوبت به انواع ویزا و اقامت‌های مختلف کشور آمریکا می‌رسد که شما می‌توانید از طریق ترکیه برای آن‌ها اقدام کنید. اولین نوع ویزا که در متقاضیان بسیاری را هم دارد، ویزای کار است.

ویزای کار آمریکا

ویزای کار کشور آمریکا خود از چندین نوع مختلف تشکیل شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به ویزاهای H1، H1-B، EB3 و J1 اشاره کرد که هر کدام از این انواع، موارد خاصی را شامل می‌شوند. ویزای اچ1 برای متخصصینی است که حداقل مدرک لیسانس یا چندین سال سابقه کاری مرتبط در زمینه رشته تحصیلی خود دارند.

ویزای اچ۱- بی همان ویزای اچ۱ است با این تفاوت که این ویزا برای ۳ سال صادر می‌شود و پس از آن شما می‌توانید آن را به گرین کارت آمریکا هم تبدیل کنید. در ادامه نوبت به ویزای ای بی ۳ می‌رسد. این ویزا به دو دسته مختلف تقسیم می‌شود. نوع اولی برای افراد توانایی است که مدرک دانشگاهی ندارند و نوع بعدی نیز برای افرادی است که مدرک تحصیلی و تخصص خاصی ندارند و با داشتن مدرک زبان، می‌‌توانند در مشاغل بدون نیاز به تخصص فعالیت کنند.

ویزای جی۱ مناسب برای امور تحقیقاتی و آموزشی با ارسال دعوتنامه از سوی شرکت‌های علمی و تحقیقاتی است که تا ۷ سال هم قابلیت تمدید دارد و پس از گذراندن دوره آموزشی امکان کار کردن هم برای فرد فراهم می‌شود.

ویزای تحصیلی برای مهاجرت از ترکیه به آمریکا

بسیاری مهاجرت از ترکیه به آمریکا برای تحصیل را بهترین نوع مهاجرت می‌دانند. شما در کشور آمریکا می‌توانید بدون هیچ مشکلی به تحصیل بپردازید. اما اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که مدارس کشور آمریکا بر خلاف برخی مدارس ترکیه و اروپا، به هیچ عنوان رایگان نیستند و شما باید برای تحصیل حتی در مدارس دولتی این کشور هم شهریه پرداخت کنید.

مدارس و دانشگاه‌های کشور آمریکا از دو نوع ایالتی و خصوصی تشکیل شده‌اند و همانطور که گفته شد، شما حتی برای تحصیل در بخش ایالتی هم باید شهریه پرداخت کنید. نوبت به بررسی انواع ویزای مناسب برای تحصیل در آمریکا می‌رسد.

ویزاهای مناسب برای تحصیل در کشور آمریکا انواع مختلفی دارند که از جمله آن‌ها می‌شود به J1، M1، B1 و f1 اشاره کرد. ویزای تحصیلی اف 1 را می‌توان یکی از راه‌های مهاجرت از ترکیه به آمریکا دانست که به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید با داشتن آن، در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور تحصیل کنید. اگر هم شما متاهل هستید و خانواده باید در کنارتان باشند، می‌‌توانید ویزای اف 2 را هم برای آن‌ها دریافت کنید تا بتوانند تا پایان تحصیل شما در آمریکا، در کنارتان باشند.

انواع مختلف اقامت در کشور آمریکا

مهاجرت از ترکیه به آمریکا از طریق ازدواج

شما برای مهاجرت از ترکیه به آمریکا می‌توانید دو نوع ویزا را دریافت کنید. اولین نوع، ویزای نامزدی یا K1 است. این ویزا موقت است اما قابلیت تبدیل به ویزای ازدواج یا همان اقامت دائم این کشور را دارد. از شرایط دریافت این ویزا هم می‌توان به سن بالای 21 سال و ترجیحا برخورداری از دو دین مشابه اشاره کرد. همچنین این دو نفر باید تعهد دهند که در 3 ماه آینده ازدواج خواهند کرد. مدت زمان مورد نیاز برای صدور این ویزا هم حداقل 3 ماه است که اگر ترکیه را برای میان‌بر انتخاب کنید، این مدت زمان کمتر خواهد شد.

ویزای ازدواج همانطور که از نامش پیداست، مناسب برای ازدواج است. شما با داشتن این ویزا می‌توانید اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را دریافت کنید. مدت زمان دریافت این ویزا هم از ۱ الی ۴ سال خواهد بود.

ویزای هنرمندان و ورزشکاران

بسیاری از ایرانیان همواره تلاش می‌کنند تا به کشورهای مختلفی از جمله آمریکا مهاجرت کنند که بخشی از این افراد هم هنرمندان و ورزشکاران هستند. شما می‌توانید در صورتی که یکی از این دسته افراد هستید، ویزای سری P را دریافت کنید. این ویزا به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید در مدت زمانی کمتر نسبت به دیگر ویزاها برای دریافت اقامت آمریکا اقدام کنید.

هزینه‌ های زندگی در آمریکا

کشور آمریکا یکی از کشورهای گران‌قیمت در جهان است که بهای زندگی در آن کمی بیشتر از دیگر کشورها است. شما برای اجاره یک خوانه تک خوابه در مرکز شهر باید در حدود ۹۰۰ دلار در هر ماه بپردازید. این در حالی است که برای همین خانه اما در خارج از شهر باید در حدود ۷۰۰ دلار پرداخت.

برای خرید ملک هم در نظر داشته باشید که برای هر متر از یک خانه در مرکز شهر مبلغی در حدود ۱۹۰۰ دلار تعیین شده است. این در حالی است که شما برای خرید همان خانه اما در خارج از شهر باید در حدود ۱۲۰۰ دلار پرداخت کنید.

نوبت به بررسی سیستم حمل و نقل عمومی می‌رسد. اگر قصد مهاجرت از ترکیه به آمریکا را دارید و سیستم حمل و نقل برایتان اهمیت دارد، می‌توانید از قطار استفاده کنید، باید در نظر داشته باشید که یک بلیط یک طرفه در ایالات متحده در حدود ۱.۹ دلار است. تاکسی هم در این کشور بر حسب مایلی است اما ورودی آ« ۲.۷ دلار برآورد شده است.

هزینه‌ های زندگی در آمریکا

مهاجرت از ترکیه به آمریکا را با هرمس اپلای تجربه کنید

آمریکا یکی از کشورهایی است که سالانه افراد بسیاری تلاش می‌کنند تا اقامت آن را به‌دست بیاورند. در کشور آمریکا، این امکان برای شما وجود دارد که از طریق راه‌های مختلف، یکی از انواع اقامت‌های این کشور را به‌دست بیاورید. اما باید به این نکته هم توجه داشت که به دلیل روابط خاص موجود میان ایران و آمریکا، امکان اخذ اقامت این کشور به صورت مستقیم وجود ندارد.

از این رو باید به سراغ کشورهای واسطه رفت که از جمله آن‌ها می‌توان به ترکیه اشاره کرد. شما برای مهاجرت از ترکیه به آمریکا نیاز دارید تا حداقل ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشید و شرایط اقامت آن را فراهم کنید. اما روند اخذ ویزی آمریکا در ترکیه و اخذ ویزای ترکیه در ایران برای اقامت کوتاه‌مدت هم کاری پیچیده است و بهتر است این کار را به‌دست یک آژانس مهاجرتی معتبر مانند هرمس اپلای بسپارید.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با چندین سال سابقه درخشان و پرونده‌های موفق در زمینه انواع شرایط مهاجرتی این امکان را به شما می‌دهد تا در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه، برای مهاجرت از ترکیه به آمریکا اقدام کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این باره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مهاجرت از ترکیه به اروپا

مهاجرت از ترکیه به اروپا

درصد بسیار زیادی از مردم ایران زندگی در کشورهای اروپایی را رویایی دست نیافتنی می‌دانند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، باید نسبت به تغییر طرز فکر اشتباه خود اقدام نمایید. جالب است بدانید که دولت‌های کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا مسیرهای مشخصی برای پذیرش مهاجران طراحی کرده‌اند. در صورتی که شما هم در مسیر درستی قرار بگیرید و مراحل دریافت اقامت را به درستی انجام دهید، می‌توانید زندگی جدیدی در کشورهای برتر اروپایی شروع نمایید.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی داشتیم که روش مهاجرت به آمریکا را به بیانی ساده ابراز کنیم .بدلیل تحریم ها و روابط میان دو کشور ایران و آمریکا مهاجرت از ایران به صورت مستقیم به کشور آمریکا امکان پذیر نمیباشد.اما برای مهاجرت از ایران به آمریکا میتوان از روش غیر مستقیم مهاجرت استفاده کرد که یکی از این روش ها مهاجرت به کشور ترکیه است که در صورت داشتن ۶ ماه اقامت شخص میتواند برای اخذ ویزای امریکا اقدام کند.

نحوه اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاها ، هزینه زندگی و یا انواع اقامت در کشور آمریکا را در این مقاله به آن اشاره کردیم .جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید از طریق موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
از ایران میتوان بصورت مستقیم به کشور آمریکا سفر کرد؟
خیر بدلیل تحریم ها و روابط بین دو کشور مهاجرت مستقیم وجود ندارد، به همین دلیل روش مهاجرتی غیر مستقیم برای این امر توصیه میشود.
چرا برای روش غیر مستقیم مهاجرت به آمریکا به عنوان کشور ثالث ترکیه را پیشنهاد میکنند؟
کشور ترکیه بدلیل داشتن هزینه های کمتر نسبت به سایر کشورها در بازه زمانی کوتاه مدت برای اقامت ۶ ماهه مناسب تر است.
ویزای کار در آمریکا چند نوع است ؟
ویزای کار آمریکا خود دارای انواع خاصی از جمله J1,H1,H1B.EB3 میباشد که هرکدام نیز موارد متفاوتی را شامل میشود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

8 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
2 ماه قبل

سلام وقت شما بخیر
من استخدام رسمی آموزش پرورش هستم (به صورت دانشجو) امکانش هست از دانشگاه فرهنگیان یا بعد از تعهد خدمتم بیام بیرون و از طریق ترکیه برای گرین کارت درخواست بدم
چون شغل دولتی داشتم مشکلی پیش نمیاد؟
با سپاس

شقایق میرخانی
پاسخ به  علی
18 روز قبل

سلام علی عزیز وقتتون بخیر
بله میتونید .

پروانه
7 ماه قبل

سلام روزتون بخیر دختر من از کلاس دهم مشغول تحصیل در ترکیه هست امسال دوازدهم هست اقامت ترکیه رو داریم برای دانشگاه بخواد اقدام کنه برا امریکا چه جوریه ؟امکان داره راهنمایی بفرمایید

خانم میرخانی
پاسخ به  پروانه
7 ماه قبل

سلام پروانه عزیز وقتتون بخیر
دخترتون میتونه برای گرفتن مدرک آیلتس اقدام کنه و بعد از اون میتونیم برای اخذ پذیرش دانشگاه های آمریکا براش اقدام کنیم و اینکه باید ایشون معدلشون بالا باشه تا بسته به رشته ای که داره بتونیم براش اقدام کنیم.

نیما
1 سال قبل

سلام خسته نباشید به نظر شما مهاجرت به ترکیه برای مدت 3 ماه برای افزایش مهارت زبان انگلیسی و مواردی از این قبیل و از آنجا مهاجرت به آمریکا گزینه بهتری است تا اینکه در ایران بمانیم و تمامی کار های مهاجرت را از ایران انجام دهیم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  نیما
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به کیس شما داره اگر از ترکیه اقدام کنید بهتره .

آقای میرزایی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید با روش مهاجرت از ترکیه به آمریکا میتونیم اقامت دائم آمریکا رو بگیریم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  آقای میرزایی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله اما بستگی داره که از چه طریقی قصد داشته باشید از ترکیه به آمریکا مهاجرت کنید .

کادر هرمس اپلای