حداقل سرمایه برای مهاجرت

حداقل سرمایه برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقداماتی است که در کنار مزایای متعدد، مشکلاتی نیز به همراه دارد که یکی از مهم‌ ترین آن‌ها، هزینه مهاجرت است. آشنایی با هزینه‌های این کار و اطلاع از حداقل سرمایه برای مهاجرت، یکی از مسائل مهم در روند مهاجرت است. حداقل سرمایه برای مهاجرت در کشورهای مختلف یکسان نیست و هر کشور براساس قوانین خود میزان متفاوتی را به عنوان حداقل سرمایه مشخص می‌کند و افرادی که متقاضی مهاجرت به آن کشور هستند، باید سرمایه خود را براساس مقدار مشخص، آماده کنند. البته نوع مهاجرت نیز در تعیین حداقل سرمایه بی‌ تاثیر نیست، بعضی از انواع مهاجرت هزینه و سرمایه بیشتری نیاز دارند. لطفا تا انتهای این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

هزینه‌ های مهاجرت شامل چه مواردی است؟

همان‌طور که گفته شد یکی از مسائل موثر در تعیین حداقل سرمایه برای مهاجرت، نوع و روشی است که از طریق آن برای مهاجرت به کشوری دیگر اقدام می‌شود. رایج‌ترین روش‌های مهاجرتی شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه‌گذاری، مهاجرت تولد فرزند و… می‌باشند. برای انجام هرکدام از روش‌های گفته شده نیاز به سرمایه متفاوتی است که پیش از اقدام برای مهاجرت باید آماده شده و اسناد آن در زمان درخواست صدور ویزا به سفارت ارائه شود.

هزینه‌ های مهاجرت تحصیلی

یکی از رایج‌ترین شیوه‌های مهاجرت به بیشتر کشورهای خارجی، مهاجرت تحصیلی است. در این نوع از مهاجرت متقاضی برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کشور مورد نظر اقدام می‌کند. برای صدور ویزای تحصیلی و مهاجرت از این طریق نیاز به پذیرش تحصیلی از دانشگاهی خارجی و ثبت‌نام در دانشگاه است.
حداقل سرمایه برای مهاجرت به شیوه تحصیلی، برخورداری از هزینه‌های زندگی و تحصیل به مدت یکسال در کشور مورد نظر است. جزئیات این هزینه‌ها شامل سرمایه پرداخت شهریه دو ترم تحصیل، زندگی، خورد و خوراک، رفت و آمد و… است که در هر کشور متفاوت می‌باشد.

هزینه‌ های مهاجرت کاری

یکی دیگر از روش‌ های مهاجرتی، مهاجرت کاری است. این روش نسبت به مهاجرت تحصیلی کم‌ هزینه‌تر است، در نتیجه حداقل سرمایه برای مهاجرت از این شیوه پایین‌تر از مهاجرت تحصیلی است. مخصوصا برای متقاضیانی که از طریق دریافت پیشنهاد شغلی به یک کشور مهاجرت می‌کنند، هزینه‌ها کمتر می‌شود. دلیل کم‌ هزینه‌ تر بودن این روش، داشتن منبع درآمد به محض ورود به کشور مورد نظر است.

هزینه‌ های سایر روش‌ های مهاجرت

در روش‌های دیگر نیز حداقل سرمایه برای مهاجرت باتوجه به نوع روش متفاوت است. به عنوان مثال در مهاجرت سرمایه‌گذاری فرد باید اقدام به ثبت شرکت، خرید سهام یا ملک در کشور مورد نظر کند که این کار معمولا سرمایه زیادی نیاز دارد. همچنین در دیگر روش مهاجرتی یا در مهاجرت از طریق تولد فرزند، متقاضی باید سرمایه لازم برای پرداخت هزینه‌های بیمارستان، اقامت در مدت مشخص شده توسط سفارت برای اخذ اقامت و… را داشته باشد. مطابق قوانین هر کشور، سرمایه لازم برای این اقدامات میزان مختلفی دارد و پیش از اقدام باید از آن مطلع شد.

حداقل سرمایه برای مهاجرت در کشورهای مهاجرپذیر

فرآیند مهاجرت، فرآیندی هزینه‌بر است و معمولا افرادی شانس این کار را پیدا می‌کنند که سرمایه لازم برای زندگی در آن کشور را داشته باشند. این سرمایه بسته به کشور انتخابی متفاوت می‌باشد. کشورهای مهاجرپذیر مانند کانادا، استرالیا، ترکیه و… معمولا هزینه کمتری را به عنوان سرمایه مهاجرت متقاضیان تعیین می‌کنند که این مسئله عامل مهم انتخاب آن‌ها توسط متقاضیان مهاجرت است.
در ادامه برخی از کشورهایی که بیشترین نرخ مهاجرت توسط ایرانیان را دارند و حداقل سرمایه جهت مهاجرت به آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

کشورهایی که سرمایه کمتری برای مهاجرت نیاز دارندر

سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای اصلی برای مهاجرت به خصوص توسط ایرانیان است. نرخ مهاجرت به این کشور در سال‌های اخیر افزایش زیادی داشته است که این مسئله به دلیل هزینه‌های نسبتا مناسب مهاجرت به آن نیز هست. حداقل سرمایه برای مهاجرت به کشور کانادا بسته به اینکه کدام روش را برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، اعضای خانواده شما چند نفر است و کدام ایالت را برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، متفاوت است.

هزینه‌ های صرف شده برای اقامت در کانادا

به طور کلی حداقل سرمایه‌ای که هر فرد برای مهاجرت به کانادا باید از آن برخوردار باشد چیزی حدود ۱۳ هزار دلار است که در بعضی روش‌ها مانند مهاجرت سرمایه‌گذاری این مبلغ بیشتر می‌شود و در روش‌هایی مانند مهاجرت کاری کمتر خواهد شد. البته هزینه اجاره مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل و… نیز به این هزینه اضافه می‌شود و سرمایه لازم را به چیزی حدود ۲۳ هزار دلار در سال افزایش می‌دهد. البته این هزینه برای زندگی در ایالت‌های متوسط کانادا است.

حداقل سرمایه برای مهاجرت به کشور استرالیا

کشور دیگری که در چند سال اخیر آمار مهاجرت به آن توسط ایرانیان بالا بوده، استرالیا است. این کشور نیز نسبت به بیشتر کشورهای اروپایی هزینه مناسب‌تری برای زندگی دارد که در افزایش نرخ مهاجرت به آن بی‌تاثیر نیست. اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را داشته باشید هزینه مهاجرت برای شما کمتر است چون بخشی از هزینه‌ها با حقوق جبران می‌شود و اگر سایر روش‌ها مانند مهاجرت تحصیلی را برای مهاجرت به استرالیا انتخاب می‌کنید، باید سرمایه لازم برای بیشتر هزینه‌ها را داشته باشید.

هزینه‌ ها و سرمایه لازم برای زندگی در استرالیا

برای درخواست ویزا، ارزیابی و بررسی وضعیت متقاضیان مهاجرت به استرالیا چیزی حدود ۶۵۰۰ دلار سرمایه نیاز است که در روش‌های مختلف بسته به مدارک اضافه شده، متفاوت است. به عنوان مثال اگر قصد مهاجرت تحصیلی و کار بعد از تحصیل در این کشور را داشته باشید چیزی حدود ۵۰۰۰ دلار به این مبلغ اضافه می‌شود.

جزئیاتی مانند معاینه پزشکی در سفارت، آزمون و… در ابتدای درخواست مهاجرت و مسائلی مانند اجاره خانه، هزینه‌های رفت و امد و خوراک و… حداقل سرمایه برای مهاجرت به استرالیا را به چیزی حدود ۱۵-۲۰ هزار دلار تبدیل می‌کنند.

کشور ترکیه و حداقل سرمایه برای اقامت در آن

یکی دیگر از کشورهای مهاجرپذیر، کشور ترکیه است. این کشور به دلیل نزدیکی فرهنگ با ایران و امکانات اروپایی این‌روزها توسط بیشتر متقاضیان مهاجرت، مورد توجه قرار می‌گیرد. یکی از مزایای مهم مهاجرت به ترکیه حداقل سرمایه پایین‌تر نسبت به بسیاری از کشورهاست.

حداقل سرمایه برای اقامت در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت است اما در شهری مانند استانبول که یکی از مهم‌ترین شهرهای این کشور از نظر امکانات، رفاه اجتماعی و… می‌باشد، یک خانواده با چیزی حدود ۵۰۰۰ لیر می‌توانند زندگی خوبی داشته باشند. این مبلغ، هزینه یک ماه زندگی در این شهر گران ترکیه است که در شهرهای متوسط‌تر به چیزی حدود ۳۰۰۰ لیر می‌رسد. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند نیاز به سرمایه‌ای حدود ۲۵ هزار لیر برای اقامت در این کشور دارند.

سرمایه لازم جهت مهاجرت به آلمان

آلمان از دیگر انتخاب‌های افرادی است که قصد مهاجرت با سرمایه مناسب را دارند. یکی از ویژگی‌های مهم این کشور نرخ پایین بیکاری در آن است، بنابراین متقاضیان مهاجرت تحصیلی یا کاری شانس خوبی برای پیدا کردن شغل مناسب در این کشور را دارند. سرمایه لازم برای اقامت در آلمان در هر روش متفاوت است.

هزینه‌ ها و سرمایه مورد نیاز در آلمان

هزینه‌های ویزای آلمان بسته به نوع ویزا مانند کوتاه‌مدت یا بلند‌مدت بودن آن از ۳۵ تا ۶۰ یورو متغیر است و هزینه‌های زندگی در این کشور نیز در سال چیزی حدود ۹۲۰۰ یورو برای هر نفر است، البته این هزینه شامل مسکن نمی‌شود و اجاره‌ خانه را که چیزی حدود ۱۰۰۰۰ یورو در سال است را باید به این مبلغ اضافه کرد. با در نظر گرفتن این هزینه‌ها یک فرد برای اقامت در آلمان نیاز به سرمایه حداقلی معادل ۲۰ هزار یورو دارد.

سرمایه لازم برای مهاجرت به مجارستان

یکی دیگر از کشورهایی که این‌روزها توسط افراد بیشتری برای مهاجرت، مخصوصا در روش تحصیلی انتخاب می‌شود مجارستان است. برخلاف بسیاری از کشورها که بالا بودن بودجه اولیه شانس دریافت ویزای متقاضی را افزایش می‌دهد، در مجارستان بودجه اولیه برای صدور ویزا پایین‌تر است. مهاجرت به این کشور هم از طریق روش‌های مختلف مانند تحصیل، کار، ازدواج، تولد فرزند و… ممکن است که در هرکدام هزینه‌های زندگی و اقامت متفاوت هستند.

متوسط هزینه‌ های زندگی در این کشور

ارزان‌ترین روشی که متقاضیان مهاجرت به مجارستان می‌توانند از آن استفاده کنند مهاجرت کاری است. در این روش تنها کافی است که هزینه اجاره مسکن برای یکسال و خورد و خوراک خود را داشته باشید و سایر هزینه‌ها با حقوق تامین می‌شوند. ویژگی مهم این روش، امکان دریافت اقامت دائم با کمترین سرمایه برای افرادی است که ۵ سال پشت سرهم در مجارستان کار کنند. متوسط هزینه‌های زندگی در این کشور ماهانه ۷۵۰ یورو است، در نتیجه با چیزی حدود ۱۰ هزار یورو سرمایه که حداقل سرمایه برای مهاجرت به مجارستان است، امکان مهاجرت به این کشور در اروپای شرقی را دارید.

راه های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از راه های مختلفی امکان پذیر است که با مطالعه این مقاله می توانید بهترین و آسان ترین راه را متناسب با شرایط خودتان انتخاب کنید.

سخن آخر

یکی از مدارک اولیه که توسط سفارت برای بررسی شرایط متقاضی دریافت می‌شود، مدارک مالی و سرمایه موجود در حساب متقاضی است. با توجه به اینکه کدام کشور را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید، حداقل سرمایه‌ای که به آن نیاز دارید هم متفاوت است و همچنین در روش‌های مختلف مهاجرت نیز میزان سرمایه تفاوت دارد. اطلاع از قوانین کشورها جهت حداقل سرمایه، بهترین روش برای مهاجرت افرادی است که در تامین بودجه خود دارای مشکل هستند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
رایج ترین روش های مهاجرتی کدامند؟
رایج‌ ترین روش‌های مهاجرتی شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه‌گذاری، مهاجرت تولد فرزند و… می‌باشند.
هزینه‌های مهاجرت تحصیلی شامل چه مواردی میشود؟
حداقل سرمایه برای مهاجرت به شیوه تحصیلی، برخورداری از هزینه‌های زندگی و تحصیل به مدت یکسال در کشور مورد نظر است. جزئیات این هزینه‌ها شامل سرمایه پرداخت شهریه دو ترم تحصیل، زندگی، خورد و خوراک، رفت و آمد و… است که در هر کشور متفاوت می‌باشد.
کدام کشورهای مهاجرپذیر سرمایه کمتری برای مهاجرت میخواهند؟
کشورهای مهاجرپذیر مانند کانادا، استرالیا، ترکیه و… معمولا هزینه کمتری را به عنوان سرمایه مهاجرت متقاضیان تعیین می‌کنند که این مسئله عامل مهم انتخاب آن‌ها توسط متقاضیان مهاجرت است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ملیکا
1 سال قبل

برای مهاجرت تحصیلی مقطع فوق لیسانس معماری در کشور هایی که مطرح شد حدودا نیاز به چقدر بودجه اولیه دارن برای اقدام ؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  ملیکا
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر.
بستگی داره به کشور مقصد، چرا که خیلی از کشور ها شهریه محور هست و برخی تحت شرایطی رایگان .

فاطیما
1 سال قبل

سلام خسته نباشید….کدوم کشورها سرمایه کمتری برای مهاجرت نیاز دارند؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  فاطیما
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
عمدتا کشورهای کانادا، استرالیا، ترکیه سرمایه کمتری نسبت به سایر کشورها برای مهاجرت نیاز دارند

کارشناس هرمس
پاسخ به  فاطیما
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
سوالتون خیلی کلی هست . به این صورت نیست که کشوری میزان سرمایه کمتری برای مهاجرت لازم داشته باشد . سرمایه مورد نیاز به روش اقدام شما بستگی دارد .

کادر هرمس اپلای