دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا

دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا

این مقاله توسط موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشاور و راهنمای شما در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی و معرفی موقعیت های تحصیلی در دانشگاه های معتبر جهان با امکانات بورس تهیه و ترجمه شده، کسب پذیرش از معتبرترین دانشگاه های جهان در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم مهندسی، هنر، مدیریت و علوم انسانی بخشی از خدمات ما می باشد. در ادامه درباره دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا صحبت خواهیم کرد. قبل از هر چیزی گفتن این نکته لازم است که دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا توسط سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت و آموزش پزشکی ایران به رسمیت شناخته شده است.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

درباره دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا

دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا دانشگاه اول مسکو که به نام I. M. Sechenov یکی از پزشکان مشهور روسیه نامیده شده در سال ۱۷۵۸ تاسیس شده و در حقیقت جایگزین دانشکده پزشکی دانشگاه امپراتوری مسکو گردید. تا سال ۲۰۱۰ این دانشگاه با نام آکادمی پزشکی سچنوف مسکو شناخته می­ شود. در حال حاضر دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا، بزرگترین مجموعه پزشکی، علمی و بالینی در سراسر روسیه را تشکیل می ­دهد و همزمان افتخار شناخته­ شدن به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های روسیه را دارد. همچنین بیش از ۱۴۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که بیش از ۲۰۰۰ تای آنها دانشجویانی خارجی از ۷۵ کشور مختلف دنیا هستند.

بیش از ۲۳۰۰ استاد متخصص و شایسته وظیفه تدریس به این دانشجویان را به عهده دارند. در دانشگاه پزشکی سچنوف (سچینوا) یک فضای دوستانه و جهان­ میهنی حکم فرماست و در محدوده دانشگاه زبان­ های روسی، انگلیسی، چینی، عربی و دیگر زبان­ ها به وفور شنیده می­ شوند. اما در کلاس­ها دانشجویان تنها با یک زبان سخن گفته و فکر می­ کنند و آن زبان پزشکی است.

دانشگاه موسکو

دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا از اولین دانشگاه هایی است که از سال ۱۹۴۹ اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی کرد. اکنون حدود ۲۰ درصد دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند و این امر، دانشگاه را از نظر تعداد دانشجویان خارجی در ردۀ نخست دانشگاه های پزشکی روسیه قرار داده است.

دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا دارای بیش از ۵۰ ساختمان، ۴۰ آزمایشگاه، ۷ انیستیتوی پژوهشی و ۱۴ دانشکده است.این دانشگاه در روسیه و خارج از آن بسیار شناخته شده است. دانشگاه پزشکی اول منطقه مسکو قراردادهای همکاری متعددی را با بیش از ۲۰ دانشگاه در ایالات متحده آمریکا، آلمان، اتریش، فرانسه، دانمارک، سوئد، و دیگر دانشگاه های کنفدراسیون روسیه منعقد کرده است.

افتخارات دانشگاه سچینوا

دانشگاه در عرصه بین­ الملل روابط گسترده­ای را با نهادهای آموزشی و علمی، جوامع پزشکی، نهادها و انجمن­ها برقرار کرده است. دانشگاه سچنوف همچنین بخشی از پروژه­های جهانی همچون TEMPUS IV، Erasmus و Tasis است.

دانشمندان برجسته از کشورهای مختلف جهان در این دانشگاه تدریس می ­کنند. (سالانه بیش از ۱۰۰ متخصص خارجی به دانشگاه می­ آیند)

دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا یک عضو فعال در سازمان جهانی بهداشت (WHO) است. WHO مراکزی را در امور زنان و زایمان، سل، و مالاریای سه روزه با همکاری دانشگاه دایر کرده است. از سال ۱۹۷۵ به این سو دانشگاه سچینوا عضوی از انجمن بین ­المللی دانشگاه ها بوده و پیوندهای نزدیکی هم با سازمان هایی همچون پزشکان بدون مرز و صلیب­ سرخ جهانی، بنیاد جامعه باز، بانک جهانی، یونسکو و تعدادی از موسسه­ های بین ­المللی تبادل دانشجو داشته است.

دوره های تحصیلی دانشگاه پزشکی سچینوا

دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا علاوه بر دوره­ های پزشکی عمومی، دندان­پزشکی، و داروسازی به دانشجو­های خارجی فرصت تحصیل در رشته و تخصص های گوناگونی همچون پزشکی پیشگیری، اطفال، امور اجتماعی و مدیریت بهداشت عمومی را نیز می­ دهد. دانشجویان خارجی همچنین شانس ادامه تحصیل در دوره ­های تحصیلات تکمیلی (رزیدنتی بالینی و PhD) در ۱۰۰ گرایش مختلف را دارند.

امکانات دانشگاه پزشکی سچینوا

دانشگاه پزشکی موسکو

فرایند آموزشی در دانشگاه تنها به امتحانات و آزمونها محدود نمی­ شود. زندگی دانشجویی یک دنیای منحصر به فرد و مملو از امید، سرخوشی، وقایع هیجان­ انگیز و اتفاقات تازه است. دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا همچون شهری است که در دل یک شهر قرار گرفته است، و در آن تمامی چیزهایی که یک نفر ممکن است به آنها نیاز داشته باشد یافت می­ شود. رقابت های ورزشی و رویدادهای خیریه مختلف در دانشگاه سچینوا برگزار می­ شوند و همچنین هیئت ­های بشر دوستانه مختلفی از سوی دانشگاه به نقاط مختلف جهان فرستاده می­ شوند.

دانشجویان در طول اقامت­شان در دانشگاه سچینوا می ­توانند از کتابخانه مرکزی پزشکی، موزه تاریخ پزشکی، استادیوم، کمپ تفریحی دانشجویان، باغ گیاه­ شناسی، و یک مرکز نگاهداری حیوانات، ۳ مهمانخانه، و یک چاپخانه بازدید یا استفاده کنند.

در دانشگاه پزشکی مسکو سچینوا نظری با مهارت های عملی ترکیب می­ شوند و این امر با فراهم آوردن امکان دسترسی دانشجویان به بیمارستان­ های متعددی در سطح شهر عملی می­ شود. محل کلینیک (شهر کلینیکی) دانشگاه سچینوا در سال ۱۸۹۷ تاسیس شده و در آن زمان به عنوان یکی از بهترین کلینیک ­های دانشگاهی جهان شناخته می­ شود.

این مرکز علاوه بر اینکه از لحاظ معماری و تاریخی بی ­نظیر است، به عنوان یک مرکز مطالعاتی عالی برای پزشکان آینده، به آنها برای به­روز کردن مهارت های حرفه­ ای­شان، و نیز به عنوان یک مرکز پژوهشی و درمانی نیز ایفای نقش می­ کند.

جهت کسب اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه سچینوا با ما تماس بگیرید و یا در صورت تمایل فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی را تکمیل کنید تا کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با شما تماس بگیرند.
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *