اخذ ویزای صربستان و آشنایی کامل با دریافت آن

اخذ ویزای صربستان

صربستان یکی از کشورهای واقع شده در اروپا و یوگسلاوی سابق است که هم اکنون جز کشورهای عضو اتحادیه اروپا نمی‌باشد. ازاین‌رو افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند، در مرحله اول باید برای دریافت ویزای صربستان اقدام کنند. دولت این کشور سیاست‌های بسیار مناسبی را برای اعطا ویزای این کشور به افراد خارجی در نظر گرفته است که موجب شده دریافت چنین ویزایی، ساده‌تر از سایر کشورها شود. ما در این مقاله قصد داریم تا به‌صورت کامل در خصوص نحوه اخذ ویزای صربستان ، انواع و شرایط آن صحبت کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آشنایی با کشور صربستان

کشور صربستان را می‌توان در زمره جذاب‌ترین کشورهای حال حاضر قاره سبز دانست که در جنوب بالکان واقع شده است. از مهم‌ترین همسایه‌های کشور صربستان می‌توان به مجارستان، رومانی، مونته‌نگرو، کرواسی و بلغارستان اشاره کرد. این کشور دارای شهرهای بسیار زیبا و دیدنی است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بلگراد، پایتخت آن اشاره کرد سایر شهرهای مهم کشور صربستان عبارت‌اند از سوبتیتسا، زرنجانین، دونجی، نووی ساد، ورانیه و نیس.
رودخانه زیبای دانوب نیز از وسط این کشور عبور می‌کند و همین امر موجب شده است تا مناظر زیبا و بسیار دیدنی در این کشور به وجود بیایید. کشور صربستان دارای مساحتی در حدود 89 هزار کیلومترمربع بوده و جمعیتی حدوداً 7 میلیون نفر را در خودش جای‌داده است. واحد پول این کشور، دینار صربستان است و مردم آن به زبان صربی با یکدیگر صحبت می‌کنند. وجود یک اقتصاد پایدار در کنار امکانات رفاهی و اجتماعی بالا موجب شده است تا توجه افراد زیاد برای ادامه زندگی به کشور صربستان جلب شود.
از سوی دیگر این کشور شرایط مناسبی را برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور و اخذ ویزای صربستان را دارند، قرار داده است. شما ازاین‌پس می‌توانید به‌سادگی و با طی مراحل مشخصی، نسبت به دریافت ویزای صربستان اقدام کنید. اما پیش از هر چیز باید با شرایط و قوانین این کشور آشنا بوده و یا افرادی که در این زمینه تجربه دارند، پرس‌وجو کنید.

کشور صربستان مقصد مناسبی برای مهاجرت یا سفر است

آشنایی با انواع ویزای صربستان

اگر شما هم جز افرادی هستید که متقاضی اخذ ویزای صربستان هستند، باید در قدم اول با انواع ویزایی که دولت این کشور در اختیار افراد خارجی قرار می‌دهد، آشنا باشید. سفارت صربستان در اول ژوئن سال 2010 بود که مقررات جدیدی را برای دارندگان گذرنامه‌های خارجی برای سفر به این کشور معرفی کرد. ازاین‌رو تمامی افرادی خارجی که قصد ورود به کشور صربستان را دارند، در مرحله اول باید برای اخذ ویزای صربستان، اقدام کنند.
البته صربستان قراردادهای دوجانبه و یا چندجانبه‌ای را با کشورهای مختلف دنیا به امضا رسانده است که شهروندان این کشورها برای ورود به صربستان، نیازی به دریافت ویزا نداشته باشند. این افراد مجاز هستند تا به مدت حداکثر 90 روز یا کمتر در مدت‌زمان 180 روز از اولین تاریخ ورود به صربستان، در این کشور بدون ویزا حضور داشته باشند. متأسفانه کشور ایران جز کشورهای این لیست نبوده و این بدان معنی است که ایرانیانی که قصد سفر به این کشور را داشته باشند، درهرصورت باید ویزای صربستان را کسب کنند.
حال نیاز است تا شما را با انواع ویزاهای کشور صربستان آشنا کنیم. این ویزاها به‌صورت کلی در دسته‌های زیر قرار خواهند گرفت.

انواع ویزاهای کشور صربستان

• ویزای اقامت کوتاه‌مدت (ویزای نوع C)
• ویزای ترانزیت (ویزای نوع B)
• ویزای اقامت موقت (ویزای نوع D)


ما در ادامه در خصوص هرکدام از این ویزاها و شرایط اخذ آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

ویزاهای کشور صربستان در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند

اخذ ویزای نوع C صربستان برای اقامت کوتاه‌مدت

یکی از ویزاهایی که کشور صربستان در اختیار متقاضیان خود قرار می‌دهد، ویزای اقامت کوتاه‌مدت و یا ویزای اقامت نوع C است. متقاضیان اخذ ویزای صربستان نوع C بیش تر افرادی هستند که قصد دارند اقامت کوتاه‌مدتی را عمدتاً برای مقاصد گردشگری، تجاری و یا مسافرتی دریافت کنند. برای مثال افرادی که قصد دارند در یک سال، بک بار یا دو بار به این کشور مراجعه کنند، می‌توانند برای دریافت ویزای کوتاه‌مدت صربستان، اقدامات لازم را انجام دهند.
مدت اقامت بدون وقفه، یا کل مدت بازدیدهای متوالی متقاضیان خارجی با ویزای اقامت کوتاه‌مدت صربستان، نباید از 902 روز در یک دوره شش‌ماهه (180 روزه) که از اولین روز ورود او به خاک صربستان آغاز خواهد شد، تجاوز کند. همچنین این ویزای قابلیت این را دارد تا به‌عنوان یک ویزا با امکان چند بار ورود و با اعتبار حداکثر یک سال و حداکثر اقامت 180 روز نیز صادر شود.
از انواع مختلف ویزای نوع C می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع ویزای نوع C صربستان برای اقامت کوتاه‌مدت

• ویزای توریستی صربستان
این ویزا به افرادی که قصد بازدید به‌عنوان توریست و گردشگر را دارند اعطا خواهد شد. امکان اخذ ویزای صربستان از نوع توریستی از طریق سفارتخانه، شرکت‌های مسافرتی و آژانس‌های بین‌المللی وجود دارد.
• ویزای تجاری صربستان
این ویزا برای افرادی صادر خواهد شد که قصد دارند برای مقاصد تجاری مانند شرکت در جلسات، رویدادها، نمایشگاه‌های تجاری و … به این کشور سفر کنند.
• ویزای بازدید از خانواده
این ویزا نیز همان‌طور که از نام آن پیدا است به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد داشته باشند تا به بازدید یکی از اقوام، نزدیکان و یا دوستان خود در کشور صربستان بروند.
• ویزای بازدید فرهنگی، ورزشی یا کنفرانس
این ویزای صربستان به افراد و یا گروه‌هایی داده خواهد شد که می‌خواهند در یک رویداد و یا فعالیت فرهنگی در کشور صربستان حضور داشته باشند. دعوت‌نامه انجمن پذیرنده و مدارک تأییدیه وزارت نظارت باید در بین مدارک ارائه شده این افراد وجود داشته باشد.
• ویزای تحصیلی یا کارآموزی کوتاه‌مدت
ویزای تحصیلی و یا کارآموزی کوتاه‌مدت صربستان به آن دسته از افرادی که قصد تحصیل و آموزش در این کشور را دارند اعطا می‌شود.

برای دریافت ویزاهای صربستان باید شرایط آن‌ها را داشته باشید

شرایط اخذ ویزای صربستان نوع C یا اقامت کوتاه‌مدت

درصورتی‌که قصد دارید تا چنین ویزایی را به دست بیاورید، اول‌ازهمه باید مدارک موردنیاز آن را گردآوری کرده و شرایط آن را بدانید. از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای اقامت کوتاه‌مدت صربستان، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


• ارائه پاسپورت معتبر (پاسپورت باید حداقل 90 روز از تاریخ صدور ویزا اعتبار داشته باشد)
• فرم تکمیل شده درخواست ویزا و ارائه با فرمت PDF
• عکس با سایز 3.5 در 4.5 سانتی‌متر
• مدرک اقامت (درصورتی‌که در کشور مادری خود اقامت ندارید)
• اثبات بودجه کافی برای طول مدت‌زمان اقامت در صربستان
• بلیت رفت‌وبرگشت که می‌تواند رزرو بلیت و یا برنامه سفر باشد (کپی از گواهینامه بین‌المللی رانندگی، عنوان و بیمه در صورت سفر با ماشین شخصی)
• حواله‌ای به مبلغ 63 یورو قابل پرداخت به سفارت صربستان
• دعوت‌نامه


درصورتی‌که هدف شما اخذ ویزای صربستان با اهداف تجاری است، باید یک دعوت‌نامه رسمی از شرکتی که در صربستان خصوص دارد را ضمیمه پرونده خود کنید. در این دعوت‌نامه باید ماهیت کسب‌وکار، مدت‌زمان حضور شما در صربستان، همچنین نام و آدرس شرکت یا مؤسسه‌ای که قصد بازدید از آن را دارید، ذکر شده باشد. به این موارد همچنین می‌توان نامه‌ای از شرکت مربوطه که شما به‌عنوان نماینده آن قصد حضور در صربستان را دارید هم اضافه کرد.
اما اگر قصد دارید تا با دریافت ویزای اقامت کوتاه‌مدت صربستان به دیدار یکی از آشنایان و یا اقوام خودتان بروید، باید از سوی او یک دعوت‌نامه تأیید شده دریافت کنید.

اخذ ویزای ترانزیت صربستان نوع B

یکی دیگر از انواع ویزاهای صربستان به که متقاضیان خارجی اعطا خواهد شد، ویزای ترانزیت است. این ویزا به‌تمامی افراد خارجی که قصد دارند یک‌بار، دو بار و یا چند ترانزیت را از طریق خاک صربستان انجام دهند، تعلق می‌گیرد. ویزای ترانزیت صربستان تنها 6 ماه اعتبار داشته و فرد نباید به‌هیچ‌عنوان به‌ازای هر ترانزیت بیش¬تر از 5 روز را در خاک این کشور سپری کند.
طبق ماده 17 قانون اتباع خارجی صربستان، اخذ ویزای صربستان نوع B تنها برای خارجیانی که دارای ویزای برای ورود به کشور مقصد یا کشوری که از طریق آن ترانزیت را انجام می‌دهند، انجام خواهد شد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ترانزیت صربستان

درصورتی‌که شما هم جز متقاضیانی هستید که قصد انجام ترانزیت از طریق خاک صربستان را دارید، باید برای دریافت ویزای ترانزیت این کشور اقدام کنید. این ویزا تنها در صورتی برای شما صادر خواهد شد که شما تمامی مدارک لازم را در زمان خواسته شده به سفارتخانه این کشور اهدا کرده باشید. از مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزای صربستان از نوع ترانزیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


• ارائه پاسپورت معتبر (پاسپورت شما باید حداقل 90 روز اعتبار داشته باشد)
• ارائه فرم درخواست ویزا به‌صورت PDF
• ارائه عکس با سایز 3.5 در 4.5 سانتی‌متر
• ارائه ویزای کشوری که قصد ورود به آن را از طریق صربستان دارید. درصورتی‌که هنوز ویزای آن کشور را در اختیار ندارید، ارائه مدارک دیگری مبنی بر اقامت در آن کشور موردنیاز خواهد بود. (مانند دعوت‌نامه)
• مدرک اقامت (درصورتی‌که در کشور مادری خود اقامت ندارید)
• اثبات تمکن مالی لازم برای اقامت در خاک صربستان
• بلیت رفت و برگت، ارائه رزرو و یا برنامه کاری
• ارائه حواله‌ای به مبلغ 63 یورو و قابل پرداخت به سفارتخانه صربستان

با ویزای اقامت موقت می‌توان بیش از 90 روز در صربستان حضور داشت

اخذ ویزای اقامت موقت صربستان یا ویزای نوع D

یکی دیگر از ویزاهایی که به متقاضیان اخذ ویزای صربستان تعلق می‌گیرد، ویزای اقامت بلندمدت یا موقت در این کشور است. این ویزا مناسب افرادی است که قصد دارند در یک دوره سه‌ماهه و یا بیش تر با اهداف متفاوت در کشور صربستان حضور داشته باشند. از مهم‌ترین افرادی که می‌توانند برای دریافت ویزای بلندمدت کشور صربستان اقدام کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


• دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از مؤسسه‌های آموزش عالی در کشور صربستان را دارند و یا می‌خواهند در یک دوره زبان و یا کارآموزی طولانی شرکت کنند.
• کارمندانی که برای استخدام در یک موقعیت شغلی قصد ورود به کشور صربستان را دارند.
• محقق و یا دانشمندانی که از یک مرکز تحقیقاتی معتبر در این کشور فرصت مطالعاتی کسب کرده‌اند.
• فردی که عضو درجه یک از خانواده او شهروند صربستان است.
• بیماری که تحت مراقبت‌های درمانی در یکی از مؤسسه‌های پزشکی در کشور صربستان بوده و نیاز به مراقبت طولانی‌مدت دارد.
ک کارآفرینان خصوصی و یا افرادی که حضور آن‌ها در کشور صربستان به منافع اقتصادی این کشور کمک می‌کند. مانند افرادی که در این کشور شرکتی را تأسیس می‌کنند، خانه‌ای را خریداری می‌کنند و یا پولی را به دولت این کشور اهدا می‌کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای نوع D یا ویزای اقامت موقت کشور صربستان

همان‌طور که در قسمت قبل نیز اشاره کردیم، افرادی که قصد دارند تا بیش از 90 روز را در کشور صربستان اقامت کنند، نیازمند اخذ ویزای صربستان از نوع ویزای D هستند. این افراد قبل از هر چیز موظف‌اند تا مدارکی را برای این کار جمع‌آوری کنند. از مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


• ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 90 روز اعتبار
• ارائه فرم درخواست ویزا با فرمت PDF
• ارائه عکس پرسنلی با سایز 3.5 در 4.5 سانتی‌متر
• اثبات دلیل اقامت در صربستان. این مدرک بسته به نوع ویزا و دلیل می‌تواند برای افراد متفاوت باشد.
• مدارک اقامت (درصورتی‌که در کشور مادری خود اقامت ندارید)
• اثبات تمکن مالی لازم برای حضور در کشور صربستان
• ارائه حواله‌ای به مبلغ 33 یورو و قابل پرداخت به سفارتخانه صربستان

یکی از ویزاهای پرکاربرد صربستان، ویزای دانشجویی است

اخذ ویزای دانشجویی صربستان

یکی از مهم‌ترین ویزاهایی که توسط کشور صربستان به افراد متقاضی اعطا می‌شود، ویزای دانشجویی است که زیرمجموعه ویزای نوع D این کشور قرار دارد. آن دسته از دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از مراکز آموزشی عالی این کشور را دارند موظف‌اند تا اقدام به اخذ ویزای صربستان از نوع دانشجویی کنند. در مرحله اول نیاز است تا دانشجو از یکی از مراکز آموزشی عالی این کشور، پذیرش دریافت کنند.
مراحل دریافت پذیرش از مؤسسه‌های آموزش عالی صربستان بدین صورت است که ابتدا فرد برنامه درسی خود را مطابق با مقطع و رشته تحصیلی خود در یکی از دانشگاه‌ها و یا کالج‌های این کشور پیدا کرده و سپس مدارک خواسته شده را در زمان اعلام شده از سوی این مؤسسه‌ها، ارسال می‌کند. مسئولین این مؤسسه‌های آموزشی مدارک ارسالی را بررسی کرده و درصورتی‌که مشکلی در آن‌ها وجود نداشته باشد، نامه پذیرش خود را به دانشجو خارجی اعطا می‌کنند.
حال فرد واجد شرایط اخذ ویزای صربستان از نوع دانشجویی بوده و باید سایر مدارک موردنیاز برای دریافت چنین ویزایی را به سفارتخانه این کشور تقدیم کند. از دیگر مدارک موردنیاز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


• بیمه سلامت که نباید مبلغ آن کمتر از 20000 یورو یا 23515 دلار باشد.
• گواهی واکسیناسیون
• گواهی ثبت‌نام در مؤسسه موردنظر
• ارائه کپی از ثبت مؤسسه، این مدرک نشان می‌دهد که مؤسسه موردنظر شما به‌صورت حقوقی در کشور صربستان به ثبت رسیده است.
• پرداخت هزینه صدور ویزای دانشجویی صربستان که تقریباً 38 دلار خواهد بود.

با ویزای کار صربستان در این کشور مشغول به کار شوید

اخذ ویزای کاری صربستان

یکی دیگر از ویزاهای پرطرف‌دار کشور صربستان، ویزای کاری این کشور است. از آن جایی که دولت صربستان در سال‌های گذشته با کاهش نیروی متخصص در زمینه‌های مختلف روبرو شده است، متقاضیان اخذ ویزای صربستان از نوع ویزای کاری در حال افزایش هستند. در کشور صربستان فرایند اخذ مجوز کار و ویزای اقامت، ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. با این تفاوت که مجوز کار باید توسط کارفرما تضمین شود.
از مهم‌ترین شرایط برای دریافت ویزای کاری صربستان می‌توان به پیداکردن یک موقعیت شغلی مناسب در این کشور اشاره کرد. فرد باید بسته به توانایی و تخصص خود، کارفرمایان صربستانی را مجاب کند که بهترین گزینه برای پرکردن موقعیت‌های شغلی آن‌ها، خود او است. این کار را می‌توان به ارائه رزومه مناسب و انجام مصاحبه به‌صورت آنلاین و یا حضوری انجام داد. بعدازاین کارفرما صربستانی قراردادی را با فرد به امضا رسانده که طبق آن می‌توان برای اخذ ویزای صربستان از نوع ویزای کاری، اقدام کرد.
تنها باید به این نکته اشاره کرد که قبل از استخدام، کارفرما باید از خدمات ملی استخدام صربستان (NES) درخواست دهد تا موقعیت شغلی را در کشور صربستان به آگهی گذاشته تا اطمینان حاصل شود هیچ‌کدام از شهروندان صربستان واجد شرایط برای پرکردن چنین موقعیت شغلی نیستند. حال فرد با داشتن یک پیشنهاد نامه شغلی و قرارداد کاری می‌تواند برای دریافت ویزای کاری صربستان از سفارت این کشور نوبت کسب کند.

امکان سرمایه‌گذاری و اخذ ویزای صربستان وجود دارد

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری صربستان

در نهایت باید به یکی دیگر از ویزاهای مهم و محبوب کشور صربستان، یعنی ویزای سرمایه‌گذاری در این کشور اشاره کرد. دولت کشور صربستان شرایط مناسبی را برای سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته است که طبق آن افراد می‌توانند از طریق راه‌های مختلف نسبت به اخذ ویزای صربستان از نوع D اقدام کنند. از مهم‌ترین مزایای این روش می‌توان به مسیر بسیار ساده و آسان، البته پرخرج آن اشاره کرد.
گزینه‌های مهم برای دریافت ویزای صربستان از طریق سرمایه‌گذاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


• کمک مالی غیرقابل‌برگشت حداقل 250000 یورو
• خرید ملک در کشور صربستان باارزش حداقل 250000 یورو
• سرمایه‌گذاری تجاری با حداقل 500000 یورو و استخدام حداقل 4 شهروند صربستانی
این فرایند حدوداً 3 ماه به طول خواهد انجامید و شما می‌توانید پس از آن برای دریافت اقامت دائم صربستان نیز اقدام کنید. متقاضیان برای راه‌اندازی کسب‌وکار یا سرمایه‌گذاری در صربستان نیازی به داشتن تجربه کاری در این زمینه ندارند و همچنین نیازی نیست تا مدرک زبان خودشان را به دولت این کشور تقدیم کنند.

اطلاعیه‌های مهم برای اخذ ویزای صربستان

• سفارتخانه صربستان حق درخواست مدارک اضافی برای صدور ویزا را برای خود محفوظ نگه می‌دارد.
• درخواست‌های ناقص به‌هیچ‌عنوان پذیرفته نخواهند شد و با هزینه خود به متقاضی عودت داده می‌شود. هنگام تکمیل فرم‌های درخواست، تمامی اطلاعات درخواستی از جمله آدرس محل سکونت کامل خود در کشوری که در آن زندگی می‌کنید (کد پستی پذیرفته نمی‌شود) و شماره‌تلفن را یادداشت کنید.
• باتوجه‌به اینکه تمامی ویزاهای باید توسط مقامات صربستان اعطا شوند، زمان رسیدگی به آن‌ها حداقل 3 هفته خواهد بود.
• در صورت اعطا درخواست ویزا، مبلغ 2 یورو به‌عنوان هزینه برچسب به هزینه‌های صدور ویزا اضافه خواهد شد.

می‌توان برای دریافت ویزای صربستان اسپانسر داشت

اسپانسر اخذ ویزای صربستان چیست؟

درصورتی‌که فرد متقاضی نتواند هزینه‌های خود را برای مقاصد تحصیلی، توریستی و … در طول مدت‌زمان اقامت در کشور صربستان را پرداخت کند، می‌تواند از قابلیت اسپانسر ویزا استفاده کند. در این حالت، اسپانسر ویزا می‌تواند والدین، برادر، خواهر یا سایر اقوام درجه یک و حتی دوستان نزدیک او باشند. بااین‌حال اگر اسپانسر یکی از بستگان درجه یک بوده، یا دارای مجوز اقامت دائم و تابعیت صربستان باشد و یا عضو یکی از کشورهای شینگن، شانس دریافت ویزا افزایش پیدا خواهد کرد.
مدارک موردنیاز اسپانسر برای دریافت ویزا به شرح زیر خواهد بود:


• نامه حمایتی امضا شده که رابطه متقاضی را با اسپانسر به‌وضوح بیان می‌کند. اطلاعاتی در مورد نحوه پرداخت هزینه‌هایی که قرار است پرداخت شود، ارائه خواهد شد. همچنین نیاز است تا اطلاعات شخصی و شماره تماس متقاضی و اسپانسر و جزئیات محل اقامت متقاضی بیان شود.
• یک کپی اسکن شده از شناسنامه
• اثبات تمکن مالی لازم مانند صورت‌حساب بانکی، حقوق و یا دستمزد
• گواهی مالکیت یا دارای یا کسب‌وکار (در صورت وجود)

داشتن کارت واکسیناسیون از مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزا است

قوانین ویزاهای صربستان

کشورهای زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که می‌توانند بدون دریافت ویزا به صربستان سفر کنند. اما از آن جایی که کشور ایران جز این کشورها نبوده، شهروندان ایرانی برای ورود به صربستان باید اقدام به اخذ ویزای صربستان کرده و با قوانین آن به‌خوبی آشنایی پیدا کنند:


• پاسپورت ارائه شده باید بیش از سه ماه از تاریخ ورود به صربستان، اعتبار داشته باشد.
• پاسپورت نباید بیش از 10 سال عمر کرده و حداقل دارای دو صفحه خالی باشد.
• فرم درخواست ویزا کودکان زیر 18 سال باید توسط والدین و یا قیم قانونی آن‌ها امضا شود.
• گردشگران و بازدیدکنندگان درصورتی‌که هنوز در هتلی اقامت ندارند، می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. اما باید ظرف 24 ساعت از زمان ورود به کشور صربستان، محل سکونت خودشان در این کشور را به اداره پلیس محلی گزارش دهند.

هزینه دریافت ویزای صربستان بسته به نوع آن متفاوت است

هزینه اخذ ویزای صربستان

یکی از اطلاعات مهمی که در خصوص اخذ ویزای صربستان باید بدانید، اطلاع از هزینه‌های صدور ویزای در این کشور است. این هزینه می‌تواند بسته به نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید، متفاوت باشد. برای مثال هزینه صدور ویزای اقامت کوتاه‌مدت در صربستان یا ویزای C تنها 60 یورو خواهد بود که در صورت صدور آن توسط مقامات کشور صربستان، مبلغ دو یورو به‌عنوان هزینه تمبر، به آن اضافه می‌شود.
این در حالی است که هزینه صدور ویزای اقامت طولانی‌مدت یا ویزای نوع D 30 یورو بوده و بازهم در صورتی صدور آن توسط مقامات صربستان، مبلغ 2 یورو به‌عنوان هزینه تمبر به آن اضافه می‌گردد. نکته‌ای که باید بدانید این است که هزینه صدور ویزا برای کودکان زیر شش سال رایگان بوده و تنها 2 یورو هزینه تمبر از متقاضی دریافت می‌گردد.

نتیجه‌گیری

کشور صربستان از جمله کشورهای جذاب قاره اروپا بوده که برای متقاضیان ورود به خاک خود، ویزاهای مختلفی را مدنظر دارد. از جمله این ویزاها می‌توان به ویزای کوتاه‌مدت، ویزای ترانزیت و ویزای بلندمدت اشاره کرد. اخذ ویزای صربستان منجر به اقامت در این کشور خواهد شد و افرادی که ویزای کوتاه‌مدت این کشور را کسب کنند می‌تواند کمتر از 90 روز و افرادی که ویزای بلندمدت را به دست آوردند، بیش از 90 روز در این کشور حضور داشته باشند.

مقاله پیشنهادی : هزینه زندگی در صربستان

سوالات متداول

• ویزای اقامت کوتاه‌مدت (ویزای نوع C)
• ویزای ترانزیت (ویزای نوع B)
• ویزای اقامت موقت (ویزای نوع D)

• ویزای توریستی صربستان
• ویزای تجاری صربستان
• ویزای بازدید از خانواده
• ویزای بازدید فرهنگی، ورزشی یا کنفرانس
• ویزای تحصیلی یا کارآموزی کوتاه‌مدت

ویزای ترانزیت صربستان تنها 6 ماه اعتبار داشته و فرد نباید به‌هیچ‌عنوان به‌ازای هر ترانزیت بیش¬تر از 5 روز را در خاک این کشور سپری کند.

• بیمه سلامت که نباید مبلغ آن کمتر از 20000 یورو یا 23515 دلار باشد.
• گواهی واکسیناسیون
• گواهی ثبت‌نام در مؤسسه موردنظر
• ارائه کپی از ثبت مؤسسه، این مدرک نشان می‌دهد که مؤسسه موردنظر شما به‌صورت حقوقی در کشور صربستان به ثبت رسیده است.
• پرداخت هزینه صدور ویزای دانشجویی صربستان که تقریباً 38 دلار خواهد بود.

• کمک مالی غیرقابل‌برگشت حداقل 250000 یورو
• خرید ملک در کشور صربستان باارزش حداقل 250000 یورو
• سرمایه‌گذاری تجاری با حداقل 500000 یورو و استخدام حداقل 4 شهروند صربستانی

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

کشور عمان

کشور عمان

کشور عمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. عمان جزو کشورهای بیابانی است که اغلب افراد تصور می‌کنند مکان مناسبی برای زندگی و مهاجرت نیست. به همین خاطر در

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. یکی از سوالاتی که در فرآیند مهاجرت پرسیده می‌شود این است که شرایط سیتیزن شدن در آمریکا چیست؟

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. کشور آمریکا را می‌توان به‌عنوان کشور رؤیاها نیز معرفی کرد. این کشور فوق‌العاده و بی‌نظیر همواره برترین مقصد